Raseinių ligoninės perlas – išgražintas Akušerijos ginekologijos skyrius

Deimantė Gruodė
2017-11-27
Raseinių ligoninėje iš pagrindų atnaujintas Akušerijos ir ginekologijos skyrius, kurį personalas su pasididžiavimu vadina įstaigos perlu. Apie tai geriausiai byloja čia gimdžiusių moterų atsiliepimai. „Trečią vaiką gimdau ir ketvirtą gimdyčiau čia“, - šypsojosi laiminga mama. Nė kiek nenusileidžia ir šalia esantis renovuotas Vidaus ligų bei neurologijos skyrius.
Raseinių ligoninės perlas – išgražintas Akušerijos ginekologijos skyrius
Raseinių ligoninės Akušerijos -ginekologijos skyriuje sudarytos puikios sąlygos užtikrinančios nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūrą. „Turime naujoviškas medicinos priemones bei įrangą. Ultragarsinis aparatas, patogi ginekologinė kėdė, gimdyklose - gimdymo lovos, grindinis šildymas“, - privalumus vardija vedėjas pareigas einanti gydytoja akušerė ginekologė Dalia Gruodytė.

Pats brangiausias skyrius 
„Šveicarų paramos dėka skyrius renovuotas iš pagrindų, ypač akušerinė jo dalis. Naujai įrengtos gimdyklos, palatos pritaikytos mamai su tėčiu po gimdymo mokintis prižiūrėti vaikelį. Apsirūpinome medicininėmis priemonėmis bei naujausia įranga. Įrengtas konsultacijų kabinetas nėščiosioms prižiūrėti. Tam skirtas ultragarsinis aparatas, moderni ginekologinė kėdė, gimdyklose - gimdymo lovos, įrengtas grindinis šildymas“, - privalumus vardija vedėjos pareigas einanti gydytoja akušerė ginekologė Dalia Gruodytė.

Ligoninės direktorius Vidmantas Merkliopas priduria, jog šis skyrius - bene brangiausias ir labiausiai išpuoselėtas, nes sudėjus visas įdiegtas programas, remonto darbus, įsigytą medicinos įrangą, mokymus, investuota daugiau nei pusė milijono eurų. Be kita ko, projekto dėka įrengtos saulės jėgainės ir kolektoriai, tad karštas vanduo ligoninei didžiąją metų dalį tiekiamas savais pajėgumais, o ne perkant paslaugas iš šilumos tinklų.
 
Akušerijos ginekologijos skyriuje teikiamos akušerijos, nėštumo patologijos ir ginekologijos profilio sveikatos priežiūros paslaugos, veikia nėščiųjų mokykla, kurioje šeimos ruošiamos gimdymui ir naujagimio priežiūrai. Šiuo metu skyriuje yra dešimt lovų. Penki gydytojai akušeriai ginekologai teikia kvalifikuotą akušerinę ir ginekologinę pagalbą. Diagnostikos ir gydymo tikslams pritaikomi bene pažangiausi klinikiniai metodai.

Kaip pasakojo personalo darbuotojai, Raseinių ligoninėje jau įvyko 251 gimdymas, bet tikimasi, kad iki metų galo bus pasiekti trys šimtai. Pernai gimdymų skaičius perkopė tris šimtus. „Pas mus apie keturiasdešimt procentų gimdyvių atvyksta iš gretimų savivaldybių – Jurbarko, Kelmės ar kitų rajonų, nes geografiškai joms patogu pas mus atvykti“, - vedžiodamas po skyrių pasakoja įstaigos direktorius V.Merkliopas.
 
Akušerijos poskyryje gimdymo laikotarpiu moteris ir jos artimieji būna vienoje iš dviejų palatų. Gimdymui moteris gali pasirinkti jai patinkančią padėtį, o skausmo malšinimui siūlomas kamuolys „Gymnic“, manualinis ar hidromasažas. Esant indikacijoms, taikomas epidūrinis nuskausminimas. Jeigu moteris pageidauja, gali skambėti muzika, siūloma ir aromaterapija. Pagimdžiusios mamytės guli vienvietėse ar dvivietėse palatose kartu su naujagimiais. Šeimai pageidaujant, naujagimio priežiūrai gali likti ir vaikelio tėtis.


„Trečią vaiką čia gimdau ir ketvirtą gimdyčiau“, - įstaigos akušerijos paslaugas įvertino tris berniukus čia pagimdžiusi raseiniškė Ernesta.
 
Pasiruošę sudėtingiems atvejams
Esant komplikuotam gimdymui ar kitai akušerinei patologijai, ištisą parą Akušerijos poskyryje teikiama skubi medicininė pagalba, atliekamos cezario pjūvio operacijos ar kitos intervencijos. Skyriaus personalas gali papasakoti ne vieną sėkmingo gaivinimo istoriją.
Tačiau geriau už viską kalba čia gimdžiusių moterų atsiliepimai. „Trečią vaiką gimdau Raseinių ligoninėje ir ketvirtą gimdyčiau. Man siūlė važiuoti į Kauną, bet kategoriškai atsisakiau. Čia yra savas rajonas ir gydytojai akušeriai nepaprastai dėmesingi“, - sako jau tris berniukus šioje ligoninėje pagimdžiusi raseiniškė Ernesta.
Nėštumo patologijos palatose gydomos moterys esant tam tikrai nėštumo patologijai ar sergant nėštumą komplikuojančiomis ekstragenitalinėmis ligomis.
 
„Džiaugiuosi, kad čia gimdžiau, nes patekau pas rūpestingus specialistus, kurie priėmė teisingus sprendimus. Vaikelis gimė sudėtingomis sąlygomis, bet gyvas ir sveikas. Gimdymas pavyko puikiai. Bandžiau gimdyti natūraliai, bet galiausiai buvo nuspręsta atlikti cezario pjūvį“, - kalbėjo dar viena laiminga mama.
Ginekologijos poskyryje tiriamos ir gydomos įvairiomis lėtinėmis bei ūmiomis ginekologinėmis ligomis sergančios moterys. Ginekologinės ir dienos chirurgijos operacijos atliekamos modernia aparatūra operacinių bloke.
 
„Kadangi skyrius nepaprastai išgražėjęs, tad ir ligoniams pas mus daug maloniau gydytis“, - sako Vidaus ligų ir neurologinio skyriaus vedėja Violeta Šagždavičienė.

Gydomos polipatologijos
Nė kiek nenusileidžia ir Vidaus ligų bei neurologijos skyrius. „Skyrius nepaprastai išgražėjęs, tad pacientams ir darbuotojams čia daug maloniau gydytis bei dirbti. Kiekvienoje palatoje turime įrengtus sanitarinius mazgus, kurie itin praverčia sunkiai vaikščiojantiems pacientams. Kadangi ligonių amžius yra solidus, dažniausiai gydome polipatologijas, pasireiškia senatvinės demencijos, turime onkologinių ligonių. Mūsų darbo sąlygos irgi pagerėjusios. Tad daug maloniau, kai dirbame taip gražiai ir jaukiai sutvarkytose patalpose“, - apie Valstybės investicijų programos (VIP) dėka užbaigtus remonto darbus pasakoja šio skyriaus vedėja Violeta Šagždavičienė.
 
Šiame skyriuje, kur gydomos vidaus organų ligos, pacientų srautas itin didelis. Čia patenka sergantieji endokrinologijos, kvėpavimo sistemos, virškinamojo trakto, širdies ir kraujagyslių, onkologinėmis ligomis (paliatyvus simptominis gydymas), sergantys mažakraujyste, sepsiu, esant neaiškios kilmės karščiavimui, apsinuodiję toksinėmis medžiagomis bei kt.
 
Turėdami geras diagnostines galimybes (kompiuterinis tomografas) Raseinių ligoninės medikai gali teikti kvalifikuotas antrinio lygio neurologines paslaugas. Gydomi pacientai sergantys nervų sistemos ligomis: ūmiais smegenų kraujotakos sutrikimais, periferinės nervų sistemos, uždegiminėmis ir degeneracinėmis ligomis.
Nuo 2010 metų pradėtos teikti Dienos stacionaro paslaugos. Dieną atliekamos procedūros, tyrimai, ir pacientas išvyksta į namus, o kitą dieną vėl tęsiamas gydymas.
Skyriuje dirba vidaus ligų gydytojai ir gydytojai neurologai. Pacientai visapusiškai ištiriami, konsultuojami kitų ligoninėje dirbančių specialistų, jeigu reikia, perkeliami tolesniam gydymui į kitą skyrių ar specializuotą ligoninę.

 
Interviu
VŠĮ Raseinių ligoninės direktorius Vidmantas Merkliopas:


- Nuo kitų metų už ilgas eiles ligoninėms ir poliklinikoms grės baudos. Sakykite, ar tokia sistema ne pasityčiojimas iš gydymo įstaigų?
- Kai tokia iniciatyva pasirodė, man, kaip įstaigos vadovui, iš karto buvo aišku, kad tai neišsprendžiama situacija. Pas kardiologą eilė yra daugiau nei du mėnesiai ir jos niekaip negalime sumažinti. Turime tikrai kvalifikuotą specialistę, pas kurią yra labai daug norinčių patekti. Antri metai mums niekaip nepavyksta prisikviesti daugiau kardiologų. Gydytojų trūksta ir niekaip negalime šios problemos išspręsti. Jeigu įsigaliotų tokios nuostatos, kokios yra dabar priimtos įstatyme, vienintelė išeitis – nebeteikti kardiologijos paslaugų, nes už gydytojo teikiamas aukštos kvalifikacijos paslaugas gautume dar mažesnes pajamas.
 
Jau dabar už konsultacijas šios mažesnės negu išlaidos paslaugai teikti: nemažas darbo užmokestis gydytojai ir slaugytojai, modernios įrangos užtikrinimas. Atsitiktų paradoksas, kad mums dar labiau sumažėtų pajamos už kardiologo teikiamas paslaugas.
Baudos tikrai ne tas kelias. Kaip tik reikėtų skatinti, kad gydytojas būtų motyvuojamas. Ir taip neturime garantijos, kad už visas viršsutartines konsultacijas bus apmokėta. Už neišplėstines konsultacijas mokomi dvidešimt penki procentai kainos, už išplėstines – septyniasdešimt procentų. Tad, jeigu mažindami eiles didinsime konsultacijų skaičių, neturime garantijų, kad bus apmokėta už visas mūsų suteiktas paslaugas.
 
- Vienas būdų pritraukti daugiau specialistų – darbo užmokesčio kėlimas. Sakykite, ar nuo liepos pirmosios jūsų įstaigos darbuotojams atlyginimai, kaip buvo rekomenduojama Sveikatos apsaugos ministerijos, nors kiek padidėjo?
- Mes pakėlėme. Pažiūrėjome, kiek lėšų per įkainio padidėjimą turėjome gauti pagal sutartis, tiek skyrėme darbo užmokesčiui - apie šešis procentus. Aštuonių procentų niekaip neįmanoma išskaičiuoti. Nebent didžiosioms universitetinėms ligoninėms, kur daug didesnis paslaugų kilimas. Slaugytojoms pridėjome apie keturiasdešimt eurų, gydytojams - aštuoniasdešimt. Tačiau noriu akcentuoti, kad šių lėšų darbo užmokesčiui kelti už liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesius dar neuždirbome, tai yra nesuteikėme tiek paslaugų. Tiesiog darbuotojams avansu skyrėme didesnius atlyginimus.
 

Turbūt ne iš gero gyvenimo kai kurių įstaigų vadovai nuo liepos pirmosios nekėlė atlyginimų. Nors paslaugų įkainis buvo pakeltas. Pernai keliant paslaugų kainas, gaunamas lėšas buvo rekomenduojama skirti tik darbo užmokesčiui. Šiais metais irgi. Bet lėšas, kaip sakiau, dar reikia uždirbti.

 
Išlaidos kitoms sritims nemažėja... Skalbimo paslauga pabrango pusantro karto, palyginant su praėjusiais metais. Vandens, kurio kaina priklauso nuo savivaldybės įmonės, sąnaudos irgi pakilo penkiasdešimt procentų. Visos kitos eilutės irgi brangsta. Bet visas lėšas rekomenduojama skirti tik darbo užmokesčiui didinti. O kaip su visomis kitomis išlaidomis?

 
- Kokias matote jūsų ligoninės perspektyvas?
- Matau išplėtotas ambulatorines paslaugas. Manau, kad Konsultacijų poliklinikoje šios paslaugos tikrai suteikiamos geros. O stacionarinės paslaugos priklausys nuo gyventojų skaičių tendencijos, nes artėjame prie kritinių ribų. Iš viso savivaldybėje yra trisdešimt keturi tūkstančiai gyventojų, kai prieš penkiolika metų čia gyveno keturiasdešimt penki tūkstančiai.
Jau kuris laikas pastebime, kad savivaldybėse gyventojų kasmet mažėja po du procentus. Daug kur rajonuose turbūt yra panaši tendencija. Vadinasi, ir paslaugų šiek tiek mažėja.
 
Dabar skelbiama, kad kai kuriose ligoninėse panaikinsime aktyvų gydymą ir paliksime slaugos skyrius, poliklinikas ir stiprius skubios pagalbos priėmimo skyrius. Tai iš kur priėmimo skubios pagalbos skyrius turės tiek specialistų, kad užtikrintų kokybiškas paslaugas? Nes dabar veikla užtikrinama su stacionaro specialistų pagalba. Arba reikia priruošti skubios pagalbos specialistų. Pastebėjome, kad ryškėja dar viena tendencija. Pateikiama alternatyva - kad aktyvaus gydymo mažėja, o slaugos paslaugos plečiamos.
 
Aš jums pateiksiu gražią sausą statistiką: pernai mūsų ligoninėje buvo užpildytos vidutiniškai trisdešimt šešios slaugos lovos ištisus metus. Dar Ariogalos slaugos ligoninė turi trisdešimt lovų, kurios irgi buvo užpildytos. Vykdant ketvirtąjį gydymo įstaigų restruktūrizacijos etapą buvo papildomai pridėta dvidešimt slaugos lovų.
Ką jūs galvojate – jos užsipildė? Ne! Padidėjo vidutiniškai penkiais ligoniais iki keturiasdešimt vieno ir viskas. Skambinam seniūnams, šeimos gydytojams, ar tikrai nėra žmonių, kuriems reikia slaugos paslaugų. Pasirodo, pasiekėme poreikio ribą.
 
- Kokias dar ministerijos skiepijamas naujoves įvardintumėte kaip nepalankias?
- Kai kurie sprendimai keistoki. Dabar rugsėjo mėnesį pasirodė įsakymas dėl konsultacinių paslaugų sutarčių sudarymo. Kai kurių siauros srities specialistų neturime, nors pagal specialiuosius reikalavimus jie turi dirbti. Pavyzdžiui, psichiatras. Šalia turime pirminio lygio psichikos sveikatos centrą. Daugybę metų kartu dirbome ir dabar su jais negalime sudaryti sutarties, nes jie yra pirminio lygio įstaiga, o konsultuoti gali tik antrinio lygio įstaiga. Jeigu dvidešimt metų taip dirbome, kodėl staiga psichiatras negali ateiti pas mus konsultuoti? Dabar mums reikia sudaryti sutartį su Kauno įstaiga ir arba vežti ten pacientą konsultuoti pas psichiatrą, arba psichiatrą atvežti pas mus. (Šypsosi.)
 
Kitas pavyzdys - ateina nepatenkinta garbaus amžiaus pacientės dukra dėl naujų įtrauktų kompensuojamų vaistų, kuriuos vartoja vyresnio amžiaus žmonės. Kad įtraukė, gerai, bet kad paskirtų vaistą šeimos gydytojui, kuris ir taip turi daug apsilankymų, reikia per tris mėnesius įrodyti, kad kiti paciento vartojami vaistai yra neefektyvūs. Tada galima paskirti naujesnės kartos kompensuojamą antikoaguliantą. Kai kuriais atvejais procedūros kaip tik didina konsultacijų skaičių, ir ženkliai. Vietoj to, kad paprastai įdiegti, viskas daroma itin sudėtingai. Daugybė tokių kontrolės ir tikrinimo mechanizmų. Yra daug smulkių vietų, kur reikia tvarkyti, žiūrėti, tikslinti.
 
- Kaip sekasi dirbti su e. sveikata?
- E. sveikata funkcionuoja netobulai. Gydytojai kartais per ilgai užtrunka laukdami, kol vyksta apsikeitimai duomenimis. Dėl sistemos netobulumo per ilgai trunka suvedinėdami tuos duomenis. Ne dėl medikų nepakankamų įgūdžių, kompiuterinio raštingumo, bet dėl sistemos netobulumo. Investavome nemažai įstaigos lėšų ir į kompiuterinį tinklą, ir į kompiuterius. Visos mūsų gydytojų ir slaugytojų darbo vietos yra kompiuterizuotos.
 
Ligoninėje yra naudojama daugiau kaip šimtas kompiuterių. Bet vien to nepakanka. Tikėjomės, kad diegimas, modernizavimas, tobulinimas vyks greičiau, sparčiau. Tikrai yra daugybė vietų, kurias reikia tobulinti. Iš gydytojų yra nemažai nusivylimų. Mes ir mokymus organizuojame, jeigu yra poreikis, ir papildomai įrangos nupirkome. Deja, ne nuo įstaigos priklausančių priežasčių kai kur sistema buksuoja.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    razinka


    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris