Klaipėdos sveikatos priežiūros centras ieško pacientams patogių sprendimų

Evelina Machova
2018-08-09
Kaip sako Klaipėdos SPC medikai, vienas pagrindinių jų prioritetų yra kokybiškos ir pacientų lūkesčius bei poreikius atliepiančios paslaugos. Įstaiga plečia gydytojų specialistų komandą ir siekia savo statusą iš sveikatos priežiūros centro pakeisti į poliklinikos. Maža to, vykstant pertvarkoms ir reformoms išlaikė reabilitaciją, kuri šiandien yra viena stipriausių gydymo įstaigos pusių.
Klaipėdos sveikatos priežiūros centras ieško pacientams patogių sprendimų
Reabilitacijai taikoma moderni įranga, kurios neturi net ir kitos gydymo įstaigos. Specialistai sako, jog prieš dešimtmetį priimtas sprendimas įsigyti stuburo tempimo įrenginį pasiteisino su kaupu.

Paslaugos atitinkančios poreikį
Klaipėdos SPC Ambulatorinio ir konsultacijų skyriaus vedėja Irina Bogdarenko, paklausta, kokios yra stipriosios jos skyriaus pusės, atsako, jog galimybė pacientams, apsilankiusiems pas šeimos gydytoją, per gana trumpą laiką gauti čia dirbančių gydytojų specialistų konsultacijas. „Mūsų komandą sudaro gydytojai ginekologai, kurie dirba tiek pirminiame, tiek ir antriniame lygyje, atliekamos ir privalomos nėščiųjų echoskopijos.
 
Tai pat turime kasdien dirbančius vaikų ir suaugusiųjų otorinolaringologus, gydytojas urologas konsultacijas teikia kartą per savaitę. Jei atsiras didesnis šios paslaugos poreikis, gydytojas galės dirbti ir daugiau. Pacientų ypač mylima gydytoja endokrinologė dirba du kartus per savaitę, taip pat konsultuoja ir chirurgas, ir neurologas. Netrukus darbą pradės oftalmologas bei dermatovenerologas. Šiuo metu trūksta tik gydytojo kardiologo“, - sako I.Bondarenko.
Skyriaus vedėjos teigimu, tai, kad yra galimybės vietoje gauti ne tik specialistų konsultaciją, bet ir atlikti laboratorinius tyrimus, urologinę ar endokrinologinę bei daugelį kitų echoskopijų, labai patogu pacientams.
 

„Didžioji dalis pacientų yra vyresnio amžiaus, būtent jiems labai patogu, kad iš šeimos gydytojo gavus siuntimą nereikia savarankiškai ieškoti, kaip užsiregistruoti vizito pas gydytoją specialistą. Beje, turime ne tik specialistų komandą, yra ir visa reikiama įranga ir rentgenas, atliekame densitometrijos tyrimą, kuomet matuojamas kaulų tankis, be to, teikiame visą stomatologinę pagalbą“, - tęsia Klaipėdos SPC Ambulatorinio ir konsultacijų skyriaus vedėja Irina Bogdarenko.

 
Kaip žinia, eilės - vienas pagrindinių dalykų, trukdantis užtikrinti savalaikę medicininę pagalbą. Skyriaus vedėja patikina, kad jų įstaigoje nėra ir papasakoja pavyzdį, kaip pavyko organizuoti gydytojų ginekologų darbą. „Antro lygio ginekologai dirba taip: vieną valandą priimamos iš anksto užsiregistravusios pacientės, kitą laiką priimama „gyva eilė“. Akušerijoje ir ginekologijoje labai daug situacijų, kai pagalba reikalinga skubiai ir moteris tiesiog negali palaukti savaitę ar kelias dienas. Žinoma, atvykus į konsultaciją be išankstinės registracijos kartais tenka palaukti pusvalandį ar keturiasdešimt minučių, kol gydytojas galės priimti. Ši sistema mums pasiteisino. Savo ruožtu pas kitus gydytojus konsultantus pacientai registruojasi iš anksto. Turime tris echoskopus, todėl ir šiems tyrimams eilių nėra. Maža to, priimame konsultacijoms ir tyrimams ne tik prisirašiusius mūsų poliklinikoje, bet ir kitų gydymo įstaigų pacientus. Teikiame paslaugas visiems Klaipėdos miesto ir regiono gyventojams“, - sako I.Bogdarenko.

Ambulatorinio ir konsultacijų skyriaus viena stipriausių pusių - puiki gydytojų akušerių ginekologų komanda. Čia pacientės gali gauti ir skubią pagalbą, ir planinę. Taip pat čia prižiūrimos nėščiosios. Nuotr. - gydytojas echoskopuotojas Arvydas Šapkus.

Budintis odontologas
Pasak gydymo įstaigos direktorės pavaduotojos Alfredos Pangonienės, Klaipėdos sveikatos priežiūros centras po įvairiausių reformų ir persitvarkymų liko vieninteliai be odontologinės pagalbos. Tačiau laikui bėgant po truputį pradėti steigti pirminio lygio odontologiniai kabinetai, kurių šiandien gydymo įstaiga turi dešimt.
„Šių paslaugų poreikis didžiulis. Tai puikiai iliustruoja prisirašiusių pacientų skaičius. Teikiame chirurgines bei protezavimo paslaugas“, - sako Odontologijos ir chirurgijos skyriaus vedėja Rūta Kavolienė.

Kad odontologinės paslaugos paklausios, nenuostabu, o kaipgi su eilėmis? Vedėja neslepia, jog anksčiau dėl jų valdymo ir gero paslaugos prieinamumo kildavo nemažai problemų. Tačiau skyriuje įsteigus budinčio odontologo kabinetą problema išspręsta. Į budintį skyriaus gydytoją gali kreiptis visi sveikatos priežiūros pacientai tiek skubiais, tiek ir profilaktiniais atvejais. Pagalbą jie gauna tą pačią dieną. Tiesa, vienas nepatogumas, kad tokiais atvejais nurodomas tik preliminarus laikas, kada žmogus gaus paslaugą.
 
„Būtent budinčio gydytojo kabinetas mums leido gerokai sutrumpinti odontologinių paslaugų eiles. Budintis gydytojas dirba darbo dienomis nuo septynių ryto iki aštuonių vakaro. Jei pacientui reikalingos paslaugos ir jis nori žinoti konkretų laiką, kada jam ateiti ir kiek paslauga truks, reikia iš anksto registruotis ir gauti talonėlį pas gydytoją. Tačiau ir šiais atvejais eilės nėra labai didelės - pora dienų“, - sako R.Kavolienė.
Netrukus gydymo įstaigoje bus įsteigta ir budinčio odontologo tarnyba ir pacientai iš visos Klaipėdos bus priimami tiek po darbo valandų, tiek šventinėmis dienomis, kai skubi odontologinė pagalba yra neprieinama. Šiuo metu kaip tik yra paskelbtas konkursas tokio kabineto įrengimui.

Odontologijos ir chirurgijos skyriaus vedėja Rūta Kavolienė (nuotr. dešinėje) sako, kad šių paslaugų poreikis didžiulis, todėl mažinant eiles bei gerinant paslaugos prieinamumą gydymo įstaigoje įkurta budinčio odontologo tarnyba. Kaip sako gydytojai, kol kas tokių analogų Vakarų Lietuvoje nėra.

500 tyrimų kasdien
Du dešimtmečius Klaipėdos sveikatos priežiūros centro laboratorijai vadovaujanti Jadvyga Katilienė sako, kad šiandienių galimybių vertinant technologijas nė nesulyginsi su tuo, kas buvo anksčiau. Pasikeitė ne tik darbo apimtys, bet ir jo organizavimas. Pasak laboratorijos vedėjos, visi procesai automatizuoti.
 

„Mes turbūt vieni pirmųjų pradėjome naudoti vakuuminę sistemą. Esame didelis „fabrikas“: per dieną atliekame apie penkis šimtus tyrimų. Visa įranga nauja, atitinkanti šiuolaikinius reikalavimus. Turime du procedūrinius kabinetus - tai labai svarbu valdant pacientų srautus. Ambulatorijose mėginius paima slaugytojos, o kurjeris nustatytu laiku juos surenka ir pristato mums. Kraujo tyrimo rezultatus pateikiame per dvidešimt minučių, biocheminiai kraujo tyrimai trunka šiek tiek ilgiau. Pastaruoju metu tvyrant karščiams atliekama labai daug krešėjimo tyrimų vyresnio amžiaus pacientams. Jei pacientui reikalingas sudėtingas ar retas tyrimas, padedame rasti, kur jį galima atlikti“, - sako laboratorijos vedėja Jadvyga Katilienė.


Išlaikė reabilitacijos paslaugas
Nors, pasak medikų, centras turi nemažai privalumų, kaip viena stipriausių gydymo įstaigos pusių įvardijamos ambulatorinės reabilitacijos paslaugos. „Neslepiam, jog buvo laikas, kai teko jas išlaikyti savo jėgomis, mat dėl šių paslaugų apmokėjimo neturėjome sutarties su teritorine ligonių kasa. Prieš šešerius metus Reabilitacijos skyrius atnaujintas iš pagrindų, o apie aukštą paslaugų kokybę žinia pasklidusi po visą Klaipėdą.
„Turime viską, ko reikia reabilitacijai“, - užtikrintai sako Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėjas Vladimir Rožnov. Paslaugos skyriuje teikiamos tiek suaugusiesiems, tiek ir vaikams.
 

„Apie mus pacientai informaciją renka, kaip sakoma, iš lūpų į lupas. Tai - mūsų bagažas, kurį užsitarnavome per penkiolika metų. Skyrius kasdien dirba nuo septynių ryto iki aštuonių vakaro, paslaugas teikia šešiasdešimt specialistų. Kasdien gydytojo reabilitologo konsultaciją gauna dvidešimt pacientų. Vasaros metu per dieną atliekame keturis šimtus procedūrų, žiemą šie skaičiai išauga dvigubai“, - sako Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėjas Vladimir Rožnov.


Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje pacientams teikiamos vandens procedūros, masažai, fizioterapija, elektros terapija, refleksoterapija, inhaliacijos, purvo ir parafino aplikacijos. Anot vedėjo, yra viskas, ko reikia, na, gal dar iki pilno komplekto trūksta tik smūginės terapijos.
Centras, apsirūpinęs modernia įranga, kaip sako gydytojai, savo arsenale jos turi ir tokios, kuria šiandien pasigirti gali tik dar viena gydymo įstaiga vakarų regione.

Be to, Klaipėdos sveikatos priežiūros centre jau nuo seno teikiamos hidroterapijos paslaugos vaikams. Čia mėnesio amžiaus kūdikiai pratinasi prie vandens. Iš pradžių didelėje vonioje, vėliau procedūros persikelia į didesnį dviejų lygių baseiną. „Vaikai, kurie nuo mažų dienų pratinami prie vandens, medikų teigimu, geriau, greičiau auga, neturi hidrofobijos ir būna stipresni. Pasak medikų, sąlygos išties geros, pavyzdžiui, yra galimybės atskirame kambarėlyje pamaitinti mažylius.
Medikai, prisiminę, kaip prieš kelerius metus buvo abejojama, ar reikalingos tokiai įstaigai reabilitacijos paslaugos, sako, visa laimė, kad tuomet nepasidavė ir tvirtai laikėsi savo pozicijos.

Įstaigos pasididžiavimas – Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius. Čia teikiamas labai platus ambulatorinės reabilitacijos paslaugų spektras.

 
Komentaras
Klaipėdos sveikatos priežiūros centro vyr. gydytojos pavaduotoja Alfreda Pangonienė:


- Stipriausios mūsų pusės tos, kad daugelį paslaugų galime suteikti vienoje vietoje. Dar vienas pranašumas prieš kolegas, kad turime labai stiprų reabilitacijos skyrių, taip pat galime pasigirti ir odontologų teikiamomis paslaugomis. Vertinant pagal pacientų skaičių nesame patys didžiausi, bet ir ne mažiukai. Turime pilną spektrą paslaugų: ir rentgeną, ir densitometrą, ko neturi kolegos. Esame gana stiprūs, o ateityje planuojame dar labiau stiprėti.

 
 

Interviu
Apie ateities planus L.S. kalbina Klaipėdos sveikatos priežiūros centro vadovę, neseniai laimėjusią konkursą dar vienai kadencijai Loretą Venckienę.

- Pradėkime nuo to, kiek pacientų aptarnauja Klaipėdos sveikatos priežiūros centras ir kokias stipriąsias jo puses galėtumėte išskirti?
Turime keturiasdešimt tūkstančių prisirašiusių pacientų, iš kurių didžioji dauguma - vyresnio amžiaus žmonės, kuriems reikia ne tik šeimos gydytojo, bet ir kitų specialistų pagalbos. Pavyzdžiui, dauguma jų serga daugiau nei viena liga ir net išrašant receptinius vaistus reikalinga gydytojo specialisto konsultacija. Turbūt sutiksite, kad pagyvenusiam žmogui tiesiog nepatogu apsilankius pas šeimos gydytoją, gavus siuntimą važiuoti į kitą miesto galą konsultacijos pas specialistą. Todėl stipriname šių gydytojų pajėgas.

Kita stipri įstaigos sritis – reabilitacija. Šių paslaugų paklausa taip pat auga. Galiu drąsiai pasakyti, jog turime tokią reabilitaciją, kurios šiandien Klaipėdoje neturi niekas kitas. Nors buvo nemažai bandančių įtikinti, kad šios paslaugos mums nereikalingos. Investavome į modernią įrangą, tad šiandien vien tempimo pratimais galime pagelbėti pacientams, turintiems stuburo išvaržą. Esame įkūrę ir DOTS kabinetą, kuris, galima sakyti, pasiteisino. Be to, prieš daugiau nei dešimtmetį buvome pirmieji, kurie įsteigėme budinčio gydytojo tarnybą. Už tai net buvome paskelbti kaip geros praktikos pavyzdys. Šiandien tarnybą išplėtėme ir į darbą įjungėme budinčio gydytojo odontologo tarnybą, beje, kiek žinau, taip pat pirmieji. Budintys gydytojai dirba savaitgaliais ir švenčių dienomis nuo aštuntos ryto iki aštuntos vakaro.
 
Kaip suprantu, teikiate ne tik pirminio, bet ir antrinio lygio paslaugas. Ar ateityje neplanuojate iš sveikatos priežiūros centro tapti poliklinika?
- Taip, turime ir antrinį lygį, jį stipriname. Mes nuo pat centro įkūrimo truputį nesiekėme poliklinikos lygio. Tiesa, tuomet ir vizija buvo šiek tiek kitokia. Šiandien iki poliklinikos lygio mums trūksta tik dviejų specialistų. Tai buvo numatyta ir strateginiame įstaigos plane, todėl netrukus tai pasieksime ir tapsime poliklinika. Tai reikalinga, nes aptarnaujame miegamojo rajono gyventojus, o aplink nėra net privačių centrų, kurie teiktų specialistų konsultacijas.
 
Iš principo turime visus specialistus, trūksta tik endoskopuoto ir kardiologo. Pastarajam visos darbo sąlygos paruoštos, galima pradėti dirbti. Džiugu, kad sprendžiant įvairias problemas jaučiamas stiprus savivaldybės palaikymas. Net ir šiuo atveju, plečiant specialistų pajėgas, savivaldybė padidino mūsų įstatinį kapitalą, kad galėtume tai įgyvendinti. Dabar liko tik „įvilkti“ pastatą į naują rūbą, tuomet galėtume taupyti komunalinių paslaugų išlaidas, o lėšas investuoti į paslaugų teikimą.

- Pastaruoju metu iš gydytojų vadovų tenka dažnai išgirsti, jog neretai ambicingiems tikslams koją kišą žmogiškųjų išteklių stygius. Ar susiduriate su šia problema? 
- Ši problema jaučiama. Tarkim, pas mus dirbančių gydytojų amžiaus vidurkis - šešiasdešimt dveji metai. Gydytojų apylinkės normalios, tačiau problema ta, kad norint priimti jauną gydytoją, ilgamečiai šiaušiasi. Ne dėl to, kad ieškome pastiprinimo, tačiau nuo apylinkės dydžio priklauso gydytojų atlyginimai.

- Dabar nemažai kalbama ir apie gydymo įstaigų reformą. Tiesa, kol kas, bent kaip tikina politikai, bus badoma spręsti stacionarių paslaugų tinklo optimizavimą. Poliklinikų bei pirminės sveikatos priežiūros grandies žadama neliesti. Vis dėlto - ar nėra nerimo?
- Žinoma, kad yra. Be to, kol kas yra daug neaiškumų. Bet, žinote, mūsų, kaip centro, mirtį prognozavo jau ne kartą. Tačiau išsikapstėme, išbridome net ir iš svetimų skolų. Šiandien plečiame paslaugas, ieškome būdų, kaip galėtume tapti patrauklesni, kad pritrauktume daugiau pacientų. Mūsų tikslas - tapti gydymo įstaiga, atliepiančia pacientų poreikius ir lūkesčius.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    razinka


    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris