Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamente vasarą prireikia pajėgų pastiprinimo

Evelina Machova
2016-08-01
Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento medikai vasarą dirba dvigubu ar net trigubu krūviu. Darbo dienomis į ligoninės priimamąjį kreipiasi vidutiniškai apie keturiasdešimt sunegalavusių poilsiautojų. Savaitgaliais ar švenčių dienomis pacientų srautas padvigubėja. Kurorto medikai pripažįsta, jog vasarą jie dirba it vijurkai, tačiau nepamiršta tobulinti teikiamų paslaugų, kad tiek palangiškiams, tiek poilsiautojams būtų patogiau.
Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamente vasarą prireikia pajėgų pastiprinimo
Bendrosios praktikos slaugytoja Vilma Janutienė sako, kad dirbant Priėmimo skyriuje reikia nemažai kantrybės. Pacientų pasitaiko pačių įvairiausių. „Vieni piktinasi, kad per lėtai dirbame ir negalime tuojau pat suteikti pagalbos, kiti priešingai – supranta, kad viena slaugytoja sugipsuoti ar sutvarstyti žaizdas penkiems pacientams vienu metu negali“, – sako V.Janutienė.

Neįvertina galimybių

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento medikai pamiršo, ką reiškia atostogauti vasarą. Kol ilsisi kiti, jiems pats darbymetis – vasarą jie atsakingi kone už visos Lietuvos gyventojų ir svečių, plūstančių į didžiausią šalies kurortą, sveikatą. Saulė ir poilsis be ribų ne visiems suteikia tik teigiamų emocijų. Kai kam atsinaujina lėtinės ligos, kai kam iškyla naujų negalavimų, o per daug aktyvus poilsis baigiasi traumomis.
 
„Terapinio pobūdžio pacientai į medikus dažniausiai kreipiasi dėl širdies ritmo sutrikimų, prieširdžių virpėjimo, paroksizmo, hipertenzijos, skausmo širdies plote ar smegenų kraujotakos sutrikimų.
Tiesa, pastaruoju metu turime nemažai pacientų, kuriems diagnozuojamas faringitas, tonzilitas ar laringitas. Matyt, poilsiautojai ne visuomet tinkamai įvertina oro ir vandens temperatūrą“, – pasakojo Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento laikinai vedėjos pareigas einanti Laimutė Ežerinskienė.
Kurorto medikų teigimu, šiemet nemažai pacientų į ligoninės priimamąjį atvyksta ir dėl vabzdžių įgėlimų bei saulės, vandens sukeliamų alerginių reakcijų. Į medikus kreipiasi ne tik poilsiautojai, neretai pagalbos prireikia ir į kurortą darbuotis atvykusiam jaunimui.
 

„Jauni žmonės ne visuomet įvertina savo galimybes. Ilgos darbo valandos, stovimas darbas... Ištinsta kojos. Tikrai nemažai pacientų kreipiasi dėl limfostazių. Sulaukiame ir sunegalavusių vaikų. Vienos pagrindinių priežasčių – karščiavimas, pykinimas. Pastaruoju metu atvyksta vėjaraupiais susirgusių mažųjų pacientų“, – vardino L.Ežerinskienė.
 
Šią vasarą į ligoninės medikus kreipėsi nemažai nuo šunų nukentėjusių žmonių. Beveik kasdien atvyksta po pacientą, prašantį ištraukti įsisiurbusią erkę. „Šiemet jos atrodo labai aktyvios. Bėda ta, kad vos vienas kitas žmogus yra pasiskiepijęs nuo erkinio encefalito. Porai poilsiautojų esame jį diagnozavę“, – pasakojo laikinoji departamento vedėja.
 
Dirba už šeimos gydytojus
Medikai pastebi, kad darbo krūvis vasarą išauga dar ir dėl to, jog poilsiautojai į ligoninę kurorte kreipiasi net ir tais atvejais, kai jų problemas namuose galėtų išspręsti šeimos gydytojas.
 
„Pasitaiko ne vienas ir ne du atvejai per savaitę, kai užsuka kosčiojantys ar karščiuojantys pacientai. Kai klausi, kas nutiko, kada pradėjo karščiuoti, dažnai išgirsti atsakymą – praėjusią savaitę. Žmonės, net ir sunegalavę, nenori atsisakyti suplanuotų atostogų. Jei orai geri, visas šias ligas jie stengiasi, liaudiškai kalbant, „išvaikščioti“, bet jei orai subjūra, nusprendžia dėl visa ko užsukti į ligoninę. Būna ir tokių, kurie ateina tiesiog pasimatuoti kraujo spaudimo.
 
Didžiajai daliai apsilankančių pacientų būtinoji pagalba visai nereikalinga. Jų problemas turėtų spręsti šeimos gydytojai, bet... Nė vieno neišvarome, mūsų pareiga teikti žmogui pagalbą. Žinoma, pasitaiko situacijų, kai turime pasakyti: jums teks susimokėti, nes tai nėra būtinoji pagalba“, – pasakojo L.Ežerinskienė. 
 
Parduotos vasaros
Pasak Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento medikų, vasara – ne jų atostogų metas. „Kai toks tempas, negalime sau leisti tokios prabangos. Esame susitarę, kad atostogaujame pavasarį arba rudenį, kai pacientų srautas sumažėja“, – sakė L.Ežerinskienė.
Vasaromis medikai ne tik, kad neatostogauja, bet dar ir papildo pajėgas.
 
„Kurortas po aštuonioliktos valandos likdavo be pediatrinės pagalbos. Todėl jau keleri metai, Palangos savivaldybei skiriant programines lėšas, ligoninėje yra įdarbinami pediatrai, kurie mažaisiais pacientais rūpinasi po aštuonioliktos valandos, budi naktį, o savaitgaliais ar švenčių dienomis dirba visą parą. Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriuje vasarą įsteigiami penki slaugytojų etatai. Tarkim, žiemą, kai pacientų per parą būna iki dvidešimt, viena slaugytoja spėja ir užregistruoti pacientus, ir asistuoti siuvant žaizdą ar tvarstant susižeidusį žmogų.
 

Vasarą viena slaugytoja tiesiog fiziškai nepajėgtų susitvarkyti su padidėjusiu pacientų srautu. Todėl šiltuoju sezonu viena slaugytoja registruoja, paima kraują tyrimams, užrašo kardiogramas, kita dirba kartu su chirurgu tvarstomajame: siuva žaizdas, tvarsto, atveria nedidelius pūlinius, gipsuoja ir panašiai“, – aiškino departamento vedėja.
 
Medikai pasakojo, kad vasaromis dažniausios traumos – kojos raiščių patempimai, įvairūs nubrozdinimai. Tai pasekmės griuvimų nuo dviračio, riedučių ar riedlentės pasekmės. Pasitaiko ir rimtesnių sužalojimų: kirstinių ar muštinių žaizdų, lūžių. Tiesa, itin sudėtingas traumas, lūžius patyrę pacientai, sulaukę pirmosios pagalbos, iš Palangos pervežami į didesnes, uostamiestyje esančias gydymo įstaigas.
 
Platus paslaugų spektras
Be skubiosios pagalbos kurorto svečiams, vietiniams gyventojams, Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamentas teikia gana platų paslaugų spektrą. Departamente įkurti ir veikia visi būtiniausi skyriai: Priėmimo-skubiosios pagalbos, Bendrosios terapijos skyrius su intensyvios terapijos poskyriu, Medicininės slaugos  ir palaikomojo gydymo skyrius, Ambulatorinis-konsultacinis skyrius. Čia, kaip sako laikinoji vedėja, darbuojasi būtiniausi specialistai: neurologas, kardiologas, otorinolaringologas, endokrinologas, oftalmologas bei reabilitologai.
 
Pacientams atliekamos echoskopijos bei endoskopijos. Veikia ir atnaujintas Fizioterapijos kabinetas, kuriame atliekamos įvairios procedūros: limfodrenažinis masažas, magneto terapija, inhaliacijos, šviesos terapija, bioptrono procedūros. Prieš metus įstaiga iš esmės atnaujino medicinos įrangą ir įsigijo modernios aparatūros stuburo, sąnarių patologijoms, kraujotakos ir kvėpavimo takų ligoms gydyti.

 
Nauji impulsinių srovių aparatai gydo įvairios kilmės skausmus bei stiprina raumenis, ultragarso ir magneto terapijos aparatai skirti kaulų, sąnarių, plaučių ligoms, stuburo osteochondrozei gydyti, mažina randus.
Naujos kartos ultragarsiniai inhaliatoriai padeda sergantiesiems kvėpavimo takų ligomis. Naujas kompresinės terapijos aparatas, skirtas kaulų ir kojų veninei kraujotakai, audinių mitybai gerinti.
 
„Stacionare turime penkiolika terapinių lovų. Čia gydomi tiek poilsiautojai, tiek ir vietiniai palangiškiai, kurie dažniausiai sunegaluoja paūmėjus lėtinėms ligoms. Pasitaiko pacientų, kurių ligos diagnozuoti neturime galimybių. Jei matome, kad mūsų tyrimo ir gydymo galimybės ribotos, vežame pacientą į Klaipėdos jūrininkų ligoninę“, – kolegų pagalba džiaugėsi L.Ežerinskienė. Medikė priduria, kad gydymo įstaiga galėtų teikti ir daugiau paslaugų. Pasmalsavus apie ateities vizijas, L.Ežerinskienė neslepia, kad jų tikrai yra.
 
„Turime licenciją geriatrijos paslaugoms, bet jau keletas metų procesas sustojęs, nors šios paslaugos tiek palangiškiams, tiek atvykstantiems poilsiautojas būtų labai vertingos. Be to, gerindami paslaugų kokybę Slaugos skyriuje net ir šiandien įdarbintume dar vieną slaugos gydytoją“, – ateities planais dalijosi  medikė.

 
Komentaras
Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga:

– Jau esame įpratę prisitaikyti prie Palangos sezoniškumo. Vasarą, plūstelint minioms svečių ir poilsiautojų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio, gerokai sustipriname pajėgas. Vasarą kurorte mums svarbu užtikrinti skubią ambulatorinę pagalbą.
Palangoje keturiems sezono mėnesiams dirbti priimame kvalifikuotų gydytojų pediatrų, kad ištisą parą užtikrintume pirmąją ambulatorinę pagalbą vaikams. Vasarai Palangoje papildomai įdarbiname ir chirurgų, slaugytojų, iš viso – apie 20 medikų.
 
Įprastai Palangos departamente orientuojamės į stacionarines modernios slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas, ambulatorines konsultacijas. Svarbiausia, kad besikreipiantys pacientai žinotų, jog Palangos departamente neteikiama specializuota stacionarinė medicinos pagalba. Sudėtingesnė medicinos pagalba yra teikiama Klaipėdoje. Mūsų specialistai Palangos departamente žino, kad esant didesnei sveikatos problemai, pacientas nedelsiant turi būti vežamas į uostamiesčio gydymo įstaigas.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

      Budinti vaistinė


      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

      razinka


      Sveika šeima


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      G.Thunberg – pranašė savame krašte?

      Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Kaip striksi dominatriksė?
      Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

      Naujas numeris