Jubiliejų švenčianti Vilniaus miesto klinikinė ligoninė džiaugiasi pasiekimais

Deimantė Gruodė
2018-09-21
Tradicijas puoselėjanti Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, dar vadinama Antakalnio klinikomis, švenčia šešiasdešimtmetį! Kadangi jubiliejus - puiki proga skaičiuoti pasiekimus, ilgamečiai darbuotojai pasakoja, kad per pastaruosius metus įstaiga pasikeitė kardinaliai. Maža to, ligoninė, kur yra daugelio medicinos pasiekimų pradžia, - sukakties proga gavo išskirtinę dovaną: čia gimė jau 144 000 -asis kūdikis!
Jubiliejų švenčianti Vilniaus miesto klinikinė ligoninė džiaugiasi pasiekimais
Sergate akmenligę? Nuo šiol ligoninėje duris atvėrė naujas Litotripsijos kabinetas, kur aukštos kvalifikacijos specialistai dirba su ką tik įsigytu moderniu litotripsijos aparatu. Kaip jaučiasi pacientai – domėjosi Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Faktas
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje per metus atliekama apie 10 tūkst. operacijų, gydoma per 30 tūkst. pacientų, Akušerijos ginekologijos klinika priima daugiau nei 6 tūkst. pacienčių.

 
Puoselėja senas tradicijas
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė duris atvėrė 1958 m. gruodžio 8 d. Tuomet čia tebuvo du - Akušerijos ginekologijos ir Vaikų - skyriai. Dabar joje veikia penkios klinikos, 51 skyrius, teikiamos beveik visos medicinos gydymo ir konsultavimo paslaugos, specialistai dirba su aukščiausios technologijos įranga.
„Lietuvoje - mažai gydymo įstaigų, sulaukusių tokio amžiaus ir išlaikiusių itin aukštą lygį. Mūsų įstaiga - viena pirmųjų miesto ligoninių - buvo pagrindinė Vilniaus universiteto bazė, iš kur kilę daug mokslo ir medicinos korifėjų. Čia buvo ir Akušerijos ginekologijos, ir Chirurgijos, ir Terapijos katedros, paskui išsikėlusios į kitas ligonines. Nepaisant to, likome viena pagrindinių ligoninių“, - sakė ligoninės direktorius dr. Narimantas Markevičius.
 

„Per pastaruosius penkerius metus su savivaldybės, Vyriausybės pagalba investavome ir atlikome renovacijos darbus Akušerijos ginekologijos ir Vaikų korpusuose: skyriuose - šiuolaikiška įranga, o svarbiausia – dirba puikūs žmonės. Darbo tempai nemažėja, gydytojų profesionalumo lygis itin aukštas. Turime daug jaunų specialistų, daug medicinos mokslo daktarų, profesorių, kurie garsina mūsų įstaigą. Svarbu, kad teikiama daug (apie dvidešimt procentų) aukščiausio - tretinio lygio - paslaugų“, - sakė ligoninės direktorius dr. Narimantas Markevičius.

 
Įstaiga puoselėja senas tradicijas. Kiekvienais metais, kai nurenkamas rudeninis derlius, darbuotojai surengia tradicinę rudens gėrybių kompozicijų parodą. Šventė, šiemet pirmą kartą organizuota su Antakalnio seniūnija, tad simboliškai buvo pakviesti ir ligoninės bendraamžiai – Antakalnio senjorai.

Pasak direktoriaus, pastarieji penkeri metai ligoninei buvo itin reikšmingi. „Pastarasis penkmetis buvo labai įtemptas: ant gydymo įstaigos stogų įrengėme saulės elektrinę, įsigijome naują angiografą, kuriuo dar geriau atliekame širdies ir kraujagyslių tyrimus, naują litotripsijos aparatą, pastatyta nauja sterilizacinė. Tam reikėjo ne tik investicijų. Visas kolektyvas įdėjo daug pastangų, kurios po truputį duoda vaisių. Galvojame nesustoti, toliau judėti į priekį, turime dar daug planų. Esame suprojektavę ir meras jau pažadėjo, kad tikrai bus naujas korpusas, kur koncentruosis naujos operacinės, skubi pagalba, reanimacija. Žodžiu, visiškai kitas lygis“, - pridūrė įstaigos vadovas.
 
Direktorius save laiko įstaigos patriotu. „Aš gimiau šiame skyriuje. (Šypsosi.) Ligoninėje dirbu nuo devyniasdešimt pirmųjų. Iš pradžių buvau eilinis gydytojas, paskui skyriaus vedėjas, galiausiai - direktorius. Daug ko išmokau, čia pradėjau gydytojo karjerą ir džiaugiuosi, kad ją, kokią poziciją beužimčiau, sėkmingai tęsiu kartu su daugeliu kolegų, su kuriais pradėjome darbą.
Turime sukomplektuotą gydytojų kolektyvą. Pasikvietėme jaunų perspektyvių šeimos gydytojų, chirurgų, urologų, kitų specialistų. Jiems pasiūlėme įdomų darbą ir perspektyvas“, - sako įstaigos vadovas.
 

„Čia pradėjau chirurgo karjerą, čia ją ir baigsiu. Kolektyvas - darnus. Visgi, laikai keičiasi, vakarėjame ir tokio kolektyvo, koks buvo prieš du dešimtmečius, jau nebėra. Bet vis tiek išlieka. Dar nėra taip kaip Vakaruose, kai kolegos tepasako „labas rytas“ ir „viso gero“,“ – palygina Abdominalinės chirurgijos skyriaus gydytojas chirurgas Rimantas Norkūnas.

 
Gimė trečdalis sostinės naujagimių 
Jubiliejaus proga Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje gimė jau 144 000 kūdikis. Vadinasi, beveik 27 proc. Vilniaus ir net 5 proc. Lietuvos gyventojų yra gimę būtent šioje gydymo įstaigoje. Smagus sutapimas, kad tai yra mergaitė, kaip ir pirmasis kūdikis, gimęs prieš šešis dešimtmečius.
„Sveikiname ne tik kūdikius, gimusius šiais jubiliejiniais metais, bet ir mūsų ligoninėje gimusius šešiasdešimtmečius „naujagimius“, kurie, tikiu, yra sveiki garbaus amžiaus žmonės.
Čia gimsta ir didelę perinatalinę riziką turintys naujagimiai, ir sveiki išnešioti kūdikiai, ir prieš laiką gimę neišnešiotukai. Kadangi daugybę metų teikiame aukščiausio lygio paslaugas ir buvome vienu iš dviejų Lietuvos perinatologijos centrų, mūsų komanda dirba darniai, skyrius papildytas nauja modernia įranga. Prieš aštuonetą metų renovuotas pastatas“, - sako med. dr.Violeta Drejerienė.


 

„Atsimenu, kada Naujagimių skyriuje vaikai ir mamos po gimdymo ligoninėje gulėdavo savaitę. Visame skyriuje buvo tik du tualetai... Dabar tai liko tik prisiminimuose ir atrodo kaip sapnas. Žmonės pagal to meto sąlygas dirbo tikrai pažangiai ir daugybei Lietuvos gydytojų tapo mokytojais, nes čia buvo ir studentų mokymo, ir rezidentūros bazė. Dabar skyrius - modernus, renovuotas, aprūpintas aparatūra. Galvoju, kad šiuo metu nieko nestokojame“, - džiaugiasi Naujagimių skyriaus vedėja med. dr.Violeta Drejerienė.

 
Naujagimių skyrius, kur kasmet gimsta 3,5 tūkst. vaikų, aprūpintas modernia naujagimių slaugos, diagnostikos ir gydymo įranga. Ją valdo patyrusi, aukštos kvalifikacijos gydytojų neonatologų ir slaugytojų komanda. Profesionalų dėka pasiekti puikūs rezultatai, itin aukštas neišnešiotų naujagimių (sveriančių mažiau nei 1500 g) išgyvenamumas. Kaip pasakoja vedėja, Naujagimių intensyviosios terapijos poskyryje įrengta moderni ventiliacijos sistema, atnaujinta apšvietimo sistema.
 

Ginekologijos skyriaus vedėjas gydytojas akušeris ginekologas med. dr. Gediminas Mečėjus akcentuoja išskirtinę istorinio pastato dvasią: „Nueikite į bet kurią naują ligoninę: ten - betonas, mūras, stiklas. O pas mus - šilta ir jauki aplinka. Ne tik pacientėms maloniau gydytis, bet mums patiems daug komfortiškiau dirbti.“

 
Per šešis dešimtmečius Antakalnio ligoninėje netrūko įsimintinų įvykių, daugybės išgelbėtų gyvybių ir netikėtų operacijų: čia užfiksuotas pirmasis atvejis šalies medicinos istorijoje, kai moteriai laparoskopijos būdu pašalintas 4,4 kilogramo sveriantis gimdos auglys. Ligoninėje taip pat atlikta pirmoji Vilniuje naviko pašalinimo abliacija mikrobangomis - tai yra vienas naujausių inkstų vėžio gydymo metodų.
 
Naujas litotripsijos kabinetas
Ligoninėje atidarytas Litotripsijos kabinetas. Pasak Urologijos skyriaus vedėjo gydytojo urologo Edmundo Štarolio, ką tik įsigytas modernus litotripsijos aparatas be pjūvio, rentgeno arba ultragarso pagalba lokalizuoja akmenis inkstuose arba šlapimtakiuose bei pasiunčia į juos smūgines bangas, kurios juos suskaldo. Procedūra beskausmė, trunka iki valandos, o pacientas į namus bus išleidžiamas tą pačią dieną.

„Penkiasdešimt keturiasdešimt procentų urologinių ligonių patenka dėl akmenligės: inkstų, šlapimtakių, šlapimo pūslės akmenų, - sako gydytojas urologas dr. Darius Šilinis. - Akmenų įstrigimas tikrai skausmingas. Jį galima palyginti su trišakio nervo uždegimu ar danties skausmu. Kada akmuo „sėdi“ inkste, dažnai žmogus nieko nejaučia, todėl tenka įkalbinėti procedūrai. Bet kas pažįsta akmenligės skausmą, patys prašo: jei akmenį galima skaldyti, nelaukime.“
 


Pasak gydytojo D.Šilinio, akmenligę sąlygoja itin daug priežasčių. „Dažniausiai tai yra įgimti veiksniai, tam tikri medžiagų apykaitos sutrikimai. Įtakos gali turėti infekcijos, inkstų, šlapimtakių, šlapimo pūslės anomalijos. Jei jūsų mamai, močiutei ar proseneliai buvo akmenligė, jau galima įtarti, kad esate potenciali mūsų pacientė“, - sako gydytojas.
Ligoninė garsėja stipriu Urologijos skyriumi, kur dirba itin didelę patirtį sukaupę specialistai. Per dvidešimtmetį čia atlikta bene 20 tūkst. litotripsijų.
„Tai yra naujas, modernus, saugus ir funkcionalus aparatas, skirtas akmenims inkstuose ir šlapimtakiuose skaldyti. Tai - vienas minimaliausių invazinių ir mažiausiai kenksmingų būdų tam tikro diametro akmenims skaldyti. Naujas aparatas turi ir daugiau privalumų: yra multifunkcinis stalas. Ant jo rentgeno pagalba galime daryti tam tikras manipuliacijas: drenuoti inkstą, įkišti stentą, padaryti nuotraukas. Netgi chirurgai tuo aparatu endoskopiškai gali šalinti akmenis iš tulžies latakų“, - privalumus vardija gydytojas D.Šilinis.

 

Komentarai
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius:

- Džiugu, kad būtent savivaldybės finansavimo dėka įstaigoje atsirado naujas litotripsijos aparatas. Atrodytų, ką reiškia vieno kabineto atidarymas? Bet iš tikrųjų tai yra daugeliui žmonių reikalinga procedūra. Džiugu, kad ji bus žymiai aukštesnės kokybės ir žmonės, sergantys akmenlige, galės greičiau spręsti savo problemas.
Ir palinkėti, ir pažadėti norėčiau, kad ligoninė toliau bus auginama: naujas operacinis kompleksas turės būti statomas. Savivaldybė pasiruošusi prisidėti, nes įstaigos tikslas aiškus – užtikrinti aukšto lygio paslaugas Vilniaus regione. Manau, ligoninės kolektyvas tuo keliu sėkmingai su savivaldybės palaikymu eina.
 
Aš gimęs ne šioje ligoninėje, bet vienas mano vaikų pasaulį išvydo čia ir įspūdžiai išliko kuo puikiausi. Noriu pasidžiaugti, kad atėjęs į tas pačias patalpas matau, jog dabar yra žymiai geriau ir gražiau. Nors ir tada skyriuje buvo geras kolektyvas, bet aplinka -ganėtinai apšiurusi. Tiesa, paslaugų kokybė ir tada buvo aukšto lygio.
Padėti naujagimiui ateiti į pasaulį sklandžiai ir saugiai – svarbi funkcija. Sutikime, kad žmonės galėtų drąsiai planuoti vaikus, reikia daug dalykų: pradedant nuo to, kaip moterį priima kaip nėščiąją, kokios yra gimdymo sąlygos, ar bus darželis, ar vaikas turės popamokinės veiklos. Galiu patikinti, kad miestas ir aš į tai kreipiame išskirtinį dėmesį.
 
Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Paluckas:

- Ligoninė - itin reikšminga sveikatos sistemos dalis ne tik Vilniaus mieste, bet ir nacionaliniu mastu, nes pacientai suvažiuoja iš visos pietryčių Lietuvos. Pradedant Šalčininkais, Švenčionimis, Nemenčine ir lygiai taip pat – iš Širvintų ar Ukmergės. Taigi, ligoninės indelis į sveikatos sistemą - didžiulis. Per pastaruosius ketverius metus įstaiga sparčiai modernizuojama, atnaujinama, tvarkoma. Matome ypač pasiteisinusius saulės energijos kolektorius - ligoninė buvo viena pirmųjų jas įrengusių viešųjų įstaigų.
 
Sterilizacinė, kuri prieš tai buvo planuota regioninė, bet dabar bus skirta susijusių įstaigų poliklinikos ir ligoninės reikmėms. Įrangos atnaujinimas, Radiologijos centras... Žodžiu, įstaiga per pastaruosius ketverius metus sparčiai gerina paslaugų kokybę. O linkėjimas šešiasdešimtmečio proga būtų toks: nors žmogaus gyvenime šešiasdešimt metų yra branda, įstaigai tai - laikotarpis, kai yra kuo pasidžiaugti ir įvertinti pasiekimus.
Linkiu toliau teikti aukštos kokybės paslaugas, kad į įstaigą patekęs sergantis pacientas išeitų laimingas ir pasveikęs. Ir linkiu dar mažiausiai šimtą metų šią misiją vykdyti garbingai.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    razinka


    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris