Jurgis Brėdikis: „Laisvė - nuostabiausias dalykas“

Evelina Machova
2018-02-23
„Gydytojams, įpratusiems gelbėti kitą, kova už save ilgą laiką atrodė net ir gėdinga. Jei šiandien vis dar būčiau dirbantis gydytojas, prisidėčiau prie medikų sąjūdžio. Nes ilgiau tylėti nebegalima“, - sako akademikas, profesorius Jurgis Brėdikis (88 m.), kasmetiniame konkurse „Metų vadovas“ apdovanotas už gyvenimo nuopelnus.
Jurgis Brėdikis: „Laisvė - nuostabiausias dalykas“
- Minime Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetį. Ką jums reiškia laisvė?
- Tai - nuostabiausias dalykas, kuris paliečia ne tik žmogų, bet ir šalį, aplinką, kurioje jis gyvena ir gali būti laimingas. Man laisvės sąvoka yra pati brangiausia. Geriausiai tai įvertinti gali tie, kurie žino istoriją, kurie patys, kaip ir aš, patyrė okupaciją, kam teko patirti karo baisumus. Sunku įvertinti laisvę, kai ją visada turi. Vertinti pradedi tuomet, kai netenki. Bet to nelinkiu niekam. Džiaukimės ir giliai įkvėpkime tą laisvo oro gurkšnį.

- Sakote, kad vietoj to, jog skųstumėmės, kaip pas mus vis kas nors negerai, reikėtų apsidairyti plačiai atmerktomis akimis ir pasidžiaugti tuo, ką turime, nes gyvenimas laisvoje šalyje yra gražus?
- Visuomet reikia palyginti tai, kas buvo, ir tai, ką turime. Galime lyginti tai, kas dar, atrodo, visai neseniai buvo, su tuo, kas buvo prieš daugelį metų, - visa tai labai svarbu. Bet minint Nepriklausomybę įvairios bėdavonės nėra tie dalykai, apie kuriuos reikėtų kalbėti.

- Dailininkai, menininkai dažnai akcentuoja, kad laisvė jiems reikalinga kūrybai. Ar jums, kaip medikui, laisvė tokia pat svarbi kasdieniame darbe?
- Pirmiausia pradėsiu nuo dailininkų ar bendrąja prasme menininkų. Kaip bebūtų keista, geriausi jų darbai sukurti neturint laisvės, o kovojant dėl jos priespaudoje. O kas nutiko atgavus laisvę? Daugelis menininkų tapo nevertingi ir pradėjo išsidarinėti. Aš atsargiai žiūrių į mūsų naują modernų meną. Liūdna, kad jis labiau primena išsidarinėjimą. O medikams laisvė ar nelaisvė jų pašaukimo iš esmės nekeičia. Jie duoda Hipokrato priesaiką visomis sąlygomis: laisvės, nelaisvės, epidemijos, maro ar karo. Aukojasi dėl kitų. Tai profesija, kuomet bet kokiomis aplinkybėmis turi atlikti savo pareigą. Padėti.

- Jums teko vadovauti ir Sveikatos apsaugos ministerijai. Tiesa, pastarojo meto ministrai girdi daugiau kritikos nei pagyrų. Jūsų nuomone, ta kritika pagrįsta, kaip vertinate kolegų darbą? Viskas neblogai, padaryta keletas klaidų, o gal būtina imtis rimtų reformų, apie kurias pastaruoju metu visi tik ir kalba?
- Būdamas ministras aš ir pradėjau reformas Sveikatos apsaugos ministerijoje. Buvau net įkūręs reformų biurą. Manau, jog ėjome geru keliu. Tačiau teko nusivilti. Pagalius į ratus pradėjo kaišioti žmonės, kuriems politika ir partiniai reikalai buvo kur kas svarbiau nei nepartinė, bet visiems labai svarbi sritis – sveikatos apsauga. Po to sekė visa plejada sveikatos apsaugos ministrų, kurių veikla verta kritikos. Mano įsitikinimu, sveikatos apsaugos ministras turi būti gydytojas.
 
Geras gydytojas, apie viską nusimanantis. Kita vertus, negali daug tikėtis ir norėti iš statytinių ministrų, kuriems net ir turint geriausių ketinimų sunku viską suprasti bei įvykdyti. Ir šiandien sveikatos apsaugai trūksta rimtų permainų. Užsiminėte apie gydytojų streiką, jų apgailėtiną padėtį, ir aš juos palaikau. Jei ir toliau taip bus, jei ir toliau medikų atlyginimai bus tokie, kokie yra, į užsienį išsibėgios visi. Jau ir dabar kai kur labai trūksta medikų, o dėl jų stygiaus neįmanoma suteikti kokybiškos ir svarbiausia laiku reikalingos pagalbos. Jei nevyks rimtos permainos, gydytojų trūks dar labiau.
 
Jei radome pinigų ginklavimuisi, ir net girdžiu, jog kai kurie siūlo viršyti dviejų procentų nuo bendrojo vidaus produkto numatytą finansavimą, kodėl negalime rasti pinigų medikų atlyginimams? Aš ne prieš, kad skiriamos lėšos krašto apsaugai, bei greit galime nebeturėti nei kas gydo, nei ką gydyti. Mano principinė frazė: jei ir toliau eisime tokiu keliu ir į sveikatos apsaugą žiūrėsime aplaidžiai, nebus su tais naujais tankais ką ginti.
 
- Nors kartojama, kad sveikata - brangiausias turtas, prakalbus apie finansavimą, tas turtas tampa savaime suprantamu dalyku, kuris tiesiog turi būti. O medikai privalo sugalvoti, kaip išlaikyti to turto aukštą vertę...
- Tai labai žiauru. Puikiai žinau, kaip dabar dirba gydytojai - kaip vergai, o už gaunamą atlygį negali išlaikyti šeimos. Mūsų gydytojams paciento interesai yra svarbiausi. O kas už tai? Orumo žeminimas. Liūdna, kai išgirstu mediką sakant, jog jau geriau eitų rūbus siūti, tada bent išgyventų. Per pastaruosius metus požiūris į medikus labai pasikeitė. Dabar net ir menkiausia jų klaida, kurios galbūt nė nebuvo įmanoma išvengti, eskaluojama spaudoje, kaltiname medikus aplaidumu. Mano nuomone, tai - neatleistina.

- Jei galėtumėte pasukti laiką atgal arba pirmyn, norėtumėte gydytoju dirbti tuomet, kai ši profesija buvo gerbiama, ar rinktumėtės šiandieną, kai medicinos galimybės toli pažengusios, tačiau gydytojai turi galvoti apie paslaugos įkainį, lovų kvotas, kovoti už atlyginimą ir vietą po Saule?
Geras klausimas. Kelio atgal nėra, bet jei dabar būčiau tebedirbantis gydytojas, įsijungčiau į kovą, kurią pradėjęs Lietuvos medikų sąjūdis. Mediciną renkasi žmonės, kurie aukojasi dėl kitų, čia nekalbu apie karą. Bet apskritai. Todėl ilgą laiką gydytojui kovoti už save buvo kažkaip net gėdinga. Per ilgai tylėjome, o visi lipo ant galvos. Tai, kad medikai palieka ligonines, palatas, kabinetus, pacientus ir eina į gatves streikuoti, yra tam tikra problema. Bet ilgą laiką gydytojai tiesiog susitaikydavo su situacija. Vis dėlto tylėti, manau, nebeįmanoma. Gal ir vėlokai kyla tas medikų balsas, bet reikia kovoti, tad aš prisijungčiau.

 
Dosjė 
1946 m. baigė Kauno 4-ąją vidurinę mokyklą.
1946–1952 m. studijavo Kauno medicinos institute. 
Nuo 1952 m. Kauno medicinos instituto (nuo 1998 m. KMU) dėstytojas. 
1954–1957 m. Pirmojo Maskvos I.Sečenovo medicinos instituto aspirantas. 
1963 m. medicinos mokslų daktaras. 
1964–1990 m. KMI Hospitalinės chirurgijos katedros vedėjas. 
1966 m. profesorius. 
1985–1990 m. vadovavo Sąjunginiam sudėtingų širdies ritmo sutrikimų chirurginio gydymo ir elektrostimuliacijos centrui Kaune. 
1991–1993 m. kardiochirurginės klinikos vadovas. Nuo 2006 m. LSMU profesorius emeritas.
1993–1994 m.  LR sveikatos apsaugos ministras. 
1995–1998 m. LR ambasadorius Čekijoje ir Vengrijoje, 1995–1997 m. dar ir Turkijoje. 
1986 m. Rusijos medicinos mokslų akademijos, 1994 m. Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys.
Širdies elektrostimuliacijos ir tachikardijos chirurginio gydymo pradininkas Lietuvoje. Tyrė ir taikė kardiochirurgijoje elektronikos metodus, lazerį, sukūrė naujų diagnostikos ir gydymo būdų. Kaune įkūrė širdies elektrostimuliacijos ir aritmijų chirurgijos mokyklą. Domisi Rytų tradicine medicina. 13 monografijų ir vadovėlių autorius. Daugiau kaip 60 išradimų autorius.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
El.paštas:
Komentaras:

Jonas Šurkus: „Didžiausias žmogaus nuodas – pavydas“

2018.03.16
Kauno klinikų klinikinės toksikologijos gydytoją Joną Šurkų stebina ne medžiagos, sukeliančios apsinuodijimą, bet žmonių neatsakingumas ir neatsargumas. Patyręs gydytojas didžiausiu žmonių nuodu įvardija pavydą ir negatyvios informacijos gausą. Prieš šiuos nuodus bet kuris gydytojas – bejėgis. Skaityti plačiau

Nesprendžiama makšties sausumo problema savaime neišnyks

2018.03.16
Nors su makšties sausumo problema susiduria nemažai įvairaus amžiaus moterų, šios vis dar nelinkusios apie tai kalbėti. „Nemanau, kad Lietuvos moterys labai skirtųsi nuo kitų šalių, tačiau neretai skundą dėl šio varginančio negalavimo reikia išklausti. Vis dėlto dažniausiai negydant makšties sausumo problema savaime nepraeina“, – pastebi Lietuvos akuš... Skaityti plačiau

Vilniuje pagerbti geriausi sveikatos apsaugos sistemos vadovai ir gydytojai (papildyta nuotraukomis)

2018.03.08
Vilniuje viešbutyje „Radisson Blu Lietuva“, penkioliktą kartą nugriaudėjo konkurso „Metų vadovas“ laureatų pagerbimo vakaras. Tarp gausiai susirinkusių svečių buvo Seimo ir Vyriausybės atstovai, miesto merai, medicinos elitas. Šventė šiemet skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Iškilmingame vakare jau tradiciškai išdalintos septynios no... Skaityti plačiau

Ernestas Gaižauskas: „Medicinoje išlieka ne protingiausi, o darbščiausi“

2018.03.08
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų gydytojas anesteziologas-reanimatologas Ernestas Gaižauskas (32 m.), konkurse „Metų vadovas 2017“ laimėjęs „Kylančios žvaigždės“ nominacijos, trejus metus rūpinasi ne tik pacientų gydymu, bet ir jų komfortu. Įkūrė „Pozityvių idėjų“ asociaciją, nes, kaip pats sako, norėjo padaryti ką nors gero ir prasmingo. Maža to, su koleg... Skaityti plačiau

Epilepsijos priepuolis: skaičiuokite minutes

2018.02.23
Minint Europos epilepsijos dieną specialistai ragina visuomenę griauti mitus apie šią sudėtingą ligą, nuo kurios nėra apsaugotas nė vienas. Kaip reikėtų elgtis, jei atsidūrėte šalia epilepsijos priepuolio ištikto žmogaus? Skaityti plačiau

Ar dosnūs britų pasiūlymai išvilios mūsų šeimos gydytojus

2018.02.12
„Tikrai nereklamuoju emigracijos, bet tiesiog mūsų medikai yra priversti vergauti ir dirbti nežmonišku krūviu už varganą algą, kuri niekada tau neleis gyventi oriai“, – sako pagal „NHS England“ programą jau penkis mėnesius Jungtinėje Karalystėje dirbantis 33-ejų šeimos gydytojas Darius (vardas pakeistas ir redakcijai žinomas, – red. past.). Skaityti plačiau

N.Klimas: „Kasdien susidurdamas su mirtimi labiausiai vertinu gyvenimą“

2018.02.12
Gydytojas anesteziologas reanimatologas Nerijus Klimas, Klaipėdos jūrininkų ligoninės Anesteziologijos-intensyvios terapijos skyriaus vedėjas, darbe kiekvieną dieną susiduria su mirtimi, o laisvalaikiu – ieško vėjo iššūkių. Tačiau, anot gydytojo, nei mirties, nei vėjo nugalėti neįmanoma, galima tik prie to prisitaikyti, išgyventi. Skaityti plačiau

Audrius Dulskas: „Tiesiog „lipdai“ save po gabaliuką“

2018.02.12
„Jei vieni pacientai džiaugiasi jaunu gydytoju, kiti teiraujasi, kiek operacijų esu atlikęs, prašo rekomenduoti kitą specialistą. Nors kas savaitę atlieku penkias šešias operacijas, tikrai nebandau įtikinti, kad esu pats geriausias. Dar iki to reikia daug dirbti“, – sako Nacionalinio vėžio instituto chirurgas onkologas doc. dr. Audrius Dulskas (34 m.). Skaityti plačiau

Įsibėgėjant gripo sezonui pravers eteriniai aliejai

2018.01.29
Įsibėgėjus peršalimų bei gripo sezonui sveikesnę aplinką gali padėti sukurti eteriniai aliejai. Daugelis jų turi efektyvių komponentų, kurių savybės leidžia sunaikinti ne tik virusus, bet ir bakterijas ar grybelius. Skaityti plačiau

Raimondas Kuodis: „Turim neadekvačią sistemą su pseudo draudimu“

2018.01.29
„Daug kalbame apie e.sveikatą, bet iš principo ją blogai suprantame. E.sveikata pirmiausia yra ekonominė, o tik po to elektroninė. Tikroji e.sveikata pirmiausia turi būti susijusi su kaštų analize, eilių administravimu ir ištekliais“, – sako  Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis (46 m.). Skaityti plačiau

Aūūū, kur jūs, karo medikai?

2018.01.29
Anot Krašto apsaugos ministerijos (KAM), šiuo metu jaučiamas itin didelis sveikatos priežiūros specialistų poreikis. Visais įmanomais būdais stengiamasi juos - nuo šeimos gydytojų iki psichiatrų - prisišaukti į Karo medicinos tarnybą. Ministerija žada kelti ir atlyginimus, tačiau įspėja, kad viskas priklausys nuo šalies ekonominės situacijos bei krašto apsaugos sistemai skiri... Skaityti plačiau

Paramedikai nustumti į šoną - padavėjai uždirba daugiau

2018.01.19
Lagaminus kraunasi ir svetur laimės ieško ne tik jaunieji gydytojai, bet ir paramedikai, kurie jaučiasi neįvertinti bei nustumti į šoną. „Kad galėtum išgyventi iš paramediko atlyginimo, tenka dirbti pusantro etato arba griebtis papildomo darbo. Kai kurie eina uždarbiauti padavėjais. Ką darysi – jie su arbatpinigiais gauna daugiau“, - pasakoja paramedikė Aleksandra i&scaro... Skaityti plačiau

Politikai diskutuoja, gydymo įstaigos... bankrutuoja

2018.01.19
Apie tai, jog mūsų sveikatos apsaugos sistemai reikia kardinalių permainų, pastarąsias savaites negirdėjo turbūt tik tas, kuris nesupranta lietuviškai. Jų reikalauja ir į gatves išėję jaunieji gydytojai, ir Lietuvos medikų sąjūdis. O štai likimo valiai paliktų periferijos gydymo įstaigų vadovai prabyla apie bankrotus ir svarsto, ar ligoninėms išnykus iš žemėlapio pirminiai sve... Skaityti plačiau

Norvegų kalba kenkia sveikatai

2018.01.19
Prašau nemesti šio rašinio, kol bent pirmos dalies neperskaitysite. Nes pirma dalis yra visai ne apie tai, kas yra antroje jo daly. Taigi... Skaityti plačiau

Rezidentas: kartais pas gydytojus pacientai ateina kaip į kirpyklą

2018.01.05
Benediktas Jonuška – Vaikų ligoninės Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialo Vaikų chirurgijos skyriaus pirmų metų rezidentas. Tačiau jauno vyro veikla peržengia medicinos ribas. Jis - ir savanoris, ir muzikos didžėjus. Skaityti plačiau

Medikų pensijos - be privilegijų

2018.01.05
„Medikai nėra išskirti ir gauna pensijas kaip ir visi samdomi darbuotojai, priklausomai nuo atlyginimų dydžio ir nuo darbo stažo“, - sako socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjas prof. Romas Lazutka. Dėl indeksavimo kitų metų pradžioje pensijos visiems vidutiniškai didės 21 euru, o dėl perskaičiavimo – sukaupusiems ilgą draudimo stažą apie 9 eurus. Skaityti plačiau

Prof. Eugenijus Lesinskas: „Matai, kaip sistemoje gęsta jauni, protingi žmonės“

2017.12.08
„Šiame darbe pakankamai daug kūrybos - operacijos metu gali pasirinkti kelis kelias kryptis tai pačiai problemai spręsti. Tai kasdien teikia vis naujus iššūkius“, – sako VU ligoninės Santaros klinikų Ausų, nosies, gerklės ligų centro vadovas prof. dr. Eugenijus Lesinskas. Skaityti plačiau

Darius Jauniškis: „Atlyginimų klausimas - tik problemų aisbergo viršūnė“

2017.12.08
„Mūsų dažnai klausia, kodėl taip skubame, juk su Labanausku (Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas – aut. past.) buvo sutarta, kad atlyginimai nuo liepos didinami penkiolika procentų. Tačiau mes sakome, kad medikams atsibodo laukti. Sistema, kuri nesikeičia dešimtmečiais, privalo tai daryti“, - įsitikinęs naujasis Lietuvos medikų sąjūdžio vadovas Darius Jauniškis... Skaityti plačiau

Kaip pasididinti pensiją?

2017.11.24
Visi tie, kurie vartoja rusiškus, baltarusiškus ir kiniškus vaistus turi problemų. Na, neišsigąskite stipriai: problemų turite ne jūs, o jūsų vaistų tiekėjai. Nes šiandien jau šešiolikta diena, kai įsigaliojo naujoji vaistų įvežimo ne iš Europos Sąjungos valstybių tvarka. Dešimt pakuočių kartą per mėnesį. Ir ne daugiau. Žinoma, jums asmeniškai toki... Skaityti plačiau

Ko reikia sklandesniam nėštumui

2017.11.24
Nors Lietuvoje neišnešiotų kūdikių gimsta vos 5-6 procentai, kiekvieno tokio mažylio atėjimas į pasaulį tampa didžiuliu iššūkiu tiek šeimai, tiek medikams. Kas paskatina priešlaikinį gimdymą ir reikalinga sklandžiam nėštumui užtikrinti, kalbamės su Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Priešlaikinio gimdymo sektoriaus vadove prof. Meile Minka... Skaityti plačiau

Šimtadienis kitaip

2017.11.16
Pa­skelb­tas šim­ta­die­nis iki Lie­tu­vos Vals­ty­bės at­kū­ri­mo 100-me­čio, ku­ris bus mi­ni­mas ki­tų me­tų Va­sa­rio 16 die­ną. Vie­šo­je erd­vė­je mir­ga idė­jos Lie­tu­vai. Šimt­me­čio trau­ki­nys links­mai nu­puš­ka­vo link Rad­vi&s... Skaityti plačiau

Hipokrato priesaika - valdžios botagas priversti gydytojus dirbti daugiau

2017.11.13
Įsivaizduokim situaciją, kad Norvegijos karalius išleidžia įsakymą panaikinti eiles gydymo įstaigoje... „Na skirtumas tas, kad ten manoma, jog gydytojai žino geriau, kaip valdyti eiles. Gydytojas pasako, ko jam reikia, kad jis galėtų atlikti savo darbą“, – sako laikinasis Lietuvos medikų sąjūdžio pirmininkas Norvegijoje gydytoju psichiatru dirbantis Ramūnas Aranauskas. Skaityti plačiau

R.Masiliūnas: „Kas savaitę sulaukiu pasiūlymo išvykti“

2017.11.09
„Galima skųstis per mažais atlyginimais ar neadekvačiu darbo krūviu Lietuvoje. Tačiau gali tai priimti kaip galimybę keisti situaciją. Svarbu dalyvauti pačiam, identifikuoti problemas ir ieškoti sprendimų“, – sako laisvalaikio įvairioms visuomeninėms veikloms negailintis VUL Santaros klinikų gydytojas neurologas Rytis Masiliūnas (30 m.). Skaityti plačiau

Kas sudės e.sveikatos prasikaltėlių dėlionę?

2017.11.03
Prieš savaitę Seimo Antikorupcijos komisijoje nagrinėjant e.sveikatos diegimo klausimą netrūko pasisakymų, kad sistema, turėjusi palengvinti ir duomenų perdavimą, ir medikų darbą, iš tikrųjų ne vienam sveikatos apsaugos ministrui tapo rakštimi, žinote, kokioje vietoje. Tai - ne pirmas kartas, kai ieškoma, kas išvaistė e.sveikatos pinigus ir kodėl ji buksuoja. Tiesa, kaži ar sė... Skaityti plačiau

Prof. Vytautas Kasiulevičius: „Keista, kad ta perdegusi sistema vis dar gali dirbti“

2017.11.02
Rytoj, penktadienį, Vilniuje Inovatyvios medicinos centre Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto podiplominių studijų prodekanas, VU profesorius, šeimos gydytojas Vytautas Kasiulevičius kolegas, sveikatos politikus, nevyriausybinių organizacijų atstovus kviečia diskusijos apie tai, kas vyksta sveikatos sistemoje. Medikai sako besijaučiantys kaip nuvaryti arkliai, su kuriais žinome kas daroma, o jauni s... Skaityti plačiau

In­sul­to ri­zi­ką au­gi­na prie­šir­džių vir­pė­ji­mas

2017.10.26
„In­sul­tas – bjau­ri li­ga. Tik­rai nie­kam ne­pa­ta­riu juo sirg­ti. Ne­ap­si­mo­ka“, – sa­ko prieš pen­ke­rius me­tus in­sul­tą pa­ty­ręs Vil­niaus mies­to sa­vi­val­dy­bės šv. Kris­to­fo­ro ka­me­ri­nio or­kest­ro me­no va­do&... Skaityti plačiau

Lsveikata TV


Gydytojas ir pacientas


Gabrielius Jakutis: „Ateityje neliks neišgydomų ligų“

Gabrielius Jakutis: „Ateityje neliks neišgydomų ligų“

Gabrielius Jakutis šią vasarą dar tik baigs medicinos studijas, tačiau praėjusieji metai vaikinui buvo išties sėkmin...
Kineziterapeuto galia – lyg magijos palytėta

Kineziterapeuto galia – lyg magijos palytėta

„Jei po užsiėmimų žmogus pajunta galįs gyventi be kasdienio skausmo, tai – didžiausias balzamas širdžiai“...

Budinti vaistinė


Seimas spręs, ar leisti ligoninėms tiekti vaistus nelietuviškose pakuotėse

Seimas spręs, ar leisti ligoninėms tiekti vaistus nelietuviškose pakuotėse

Seimas pradeda svarstyti siūlymą ligoninėms leisti įsigyti kitose Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyse registruotus ...
„Euroapotheca“ įsigijo Estijos vaistinių tinklą

„Euroapotheca“ įsigijo Estijos vaistinių tinklą

Nerijaus Numavičiaus valdoma „Vilniaus prekybos“ grupės bendrovė „Euroapotheca“ įsigijo Estijos vaistinių ...

Sveika šeima


Ką vyrai iš tiesų galvoja apie seksą: trys patirtys

Trys vyrai, sukaupęs skirtingą gyvenimišką patirtį, psychologies.ru atvirai papasakojo, ką jie išties galvoja apie seksą. Pasiruoškite išgirsti tiesą.

Sveikatos horoskopas


Kovo 12-18 d.

Avi­nas
Pir­ma­die­nį ge­riau ne­dirb­ti įtemp­to pro­ti­nio dar­bo, jis ga­li su­kel­ti gal­vos skaus­mą ir ne­mi­gą. Val­gy­ki­te kuo dau­giau vai­sių ir ža­lu­my­nų. Sek­ma­die­nis - pui­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti kal­bos su­tri­ki­mus.

Fotoreportažas


Svetur


Rinkimus laimėjusio Putino laukia nauja užduotis: kas bus toliau?

Kažin ar kas abejojo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas bus perrinktas ir vėl. Vis dėlto, ši naujoji, jau ketvirtąja tapsianti jo kaip prezidento kadencija, kol kas labiau panaši į atvirą klausimą. Suskaičiavus visus balsus paaiškėjo, kad už dabartinį šalies prezidentą balsavo 76,7 proc. rinkėjų.

Redakcijos skiltis


Komentarai


Kas jūs, daktare Vaitkevičiau?
Henrikas Vaitiekūnas Kas jūs, daktare Vaitkevičiau?
Apie vieną iš gausių „minų“ sveikatos sistemos fronte
Dainius Pūras Apie vieną iš gausių „minų“ sveikatos sistemos fronte
Nukapotos galvos: apie seksualinę prievartą, mediciną, iškrypimus bei projektus
Palmira Rudalevičienė Nukapotos galvos: apie seksualinę prievartą, mediciną, iškrypimus bei projektus

Naujas numeris