Santariškių klinikose – dvi išskirtinės operacijos

www.lsveikata.lt
2016-05-23
VUL Santariškių klinikų medikų darbą vainikavo dvi išskirtinės operacijos. Pacientei, kuriai po infarkto susiformavo skilvelio aneurizma, pirmą kartą pasaulyje atlikta minimaliai invazinė procedūra ir pirmą kartą Lietuvoje riešo operacijai panaudojus mikrochirurginę technika jaunam vyrui išgelbėta ranka.
Santariškių klinikose – dvi išskirtinės operacijos
Santariškių klinikų medikai, pritaikę Čekijoje išmoktą metodą, jaunam vyrui išgelbėjo ranką. Pirmą kartą Lietuvoje tokiai riešo operacijai panaudota mikrochirurginė technika.
Pirmą kartą pasaulyje

„Kai kuriems pacientams po infarkto susiformuoja randas, iš kurio susiformuoja kairiojo skilvelio aneurizma. Užsikimšus vainikinei kraujagyslei, susiformuoja tam tikra pūslė, kurioje kaupiasi per daug kraujo, širdis nebepajėgi visaverčiai atlikti savo darbo, žmogus ima dusti, tinsta kojos. Tokiu atveju būtinas chirurginis gydymas“, – pasakoja intervencinis kardiologas dr. Giedrius Davidavičius.
 
Santariškių klinikose nuolat vyksta mokslinė veikla, kurios metu ieškoma naujų, pacientui palankesnių, mažiau invazinių pagalbos būdų.
„Iki šiol pacientų su skilvelio aneurizma laukdavo sudėtinga operacija, kurios metu būdavo prapjaunamas krūtinkaulis, prijungiama dirbtinė kraujotaka, sustabdoma širdis, kad būtų galima atlikti širdies geometrijos ir tūrio atkūrimo operaciją, – kolegai antrina širdies chirurgas dr. Gintaras Kalinauskas.
 
Amerikiečių mokslininkai sukūrė metodą kairiojo skilvelio aneurizmos sutraukimui (plikacijai) panaudojant specialias priemones – taip vadinamus „inkarus“. Šios priemonės leidžia grąžinti širdžiai įprastą formą (sutraukiant susidariusią pūslę) ir užtikrinti jos veiklą. Bendradarbiaudami su amerikiečiais, Santariškių klinikų medikai siekė, kad operacijos taptų kuo mažiau invazyvios.
 
Pirmasis užsibrėžtas tikslas buvo atlikti aneurizmos sutraukimo operaciją nepajungus dirbtinės kraujotakos ir nesustabdžius paciento širdies. Tiesa, šiame etape buvo prapjaunamas krūtinkaulis. To pasiekti pavyko jau prieš 4-5 metus. Sėkmė leido svajoti ir siekti dar daugiau – atlikti operaciją neprapjovus krūtinkaulio, nepajungus dirbtinės kraujotakos ir nesustabdžius širdies.
 
Šio tikslo pasiekti pavyko – pirmą kartą pasaulyje, dalyvaujant partneriams iš Amerikos, Santariškių klinikų medikų komanda per nedidelį šoninį pjūvį atliko kairiojo skilvelio aneurzimos plikaciją (sutraukimą). 64-erių metų pacientę operavo Santariškių klinikų kardiochirurgai prof. Kęstutis Ručinskas, dr. Gintaras Kalinauskas, Vilius Janušauskas, Aleksejus Zorinas, intervenciniai kardiologai – dr. Giedrius Davidavičius, dr. Vytautas Abraitis, kardiologai – Rimgaudas Katkus, Agnė Drąsutienė, anesteziologas dr. Robertas Samalavičius.
 
„Tai - išskirtinis įvykis ne tik Santariškių klinikų, bet ir pasaulio medicinos istorijoje. Nuoširdžiai tikimės ir tikime, jog ateityje tokios operacijos taps dar paprastesnės, lengviau atliekamos. Džiugina ir tai, jog Santariškių klinikos buvo pasirinktos pirmajai operacijai ne atsitiktinai – Amerikos mokslininkai įvertina visos mūsų komandos kompetenciją, sukurtas darbo sąlygas (turime išskirtinę hibridinę operacinę), ilgametę patirtį bei mokslinį siekį. Tačiau mums dar šiek tiek trūksta lėšų tolesnei naujų technologijų plėtrai ir eksperimentinės laboratorijos renovacijai, kuri atitiktų pasaulinius standartus. Tikime, jog ateityje tokias operacijas jau galėsime atlikti be pjūvio, o per kraujagysles naudodami kateterius“, – ateities planais dalijosi Kardiologijos ir angiologijos centro vadovas prof. Audrius Aidietis.
 
Pirmą kartą Lietuvoje

„Prieš penkerius metus nukritau ir susižalojau riešą. Iš pradžių nekreipiau į tai ypatingo dėmesio, mat užsiimu boksu, motokrosu, tad prie traumų ir skausmo esu pripratęs. Ilgą laiką delsiau kreiptis į medikus, bet po ketverių metų supratau, jog be jų pagalbos neapsieisiu, todėl atvykau konsultacijai į Santariškių klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos centrą“, – pasakoja Andrej Andrusov.
 
Santariškių klinikų plastikos chirurgai nustatė, jog traumos metu Andrej lūžo vienas riešakaulio trumpųjų kaulų – laivelis. Per ketverius metus lūžis nesugijo, todėl buvo nuspręsta operuoti. Operacijos metu į nesugijusią vietą persodintas kaulas iš stipinkaulio.
 
„Deja, pirmosios operacijos metu kaulas neprigijo ir nesulaukėme tokio rezultato, kokio tikėjomės. Turėjome spręsti, ką daryti toliau. Vienas galimų pasirinkimų buvo išimti neprigijusį kaulą ir uždaryti sąnarį taip, kad ranka per riešą beveik nejudėtų. Žinoma, tokia perspektyva nedžiugino nei paciento, nei mūsų. Todėl konsiliumo metu nusprendėme atlikti laivelio kaulo mikrochirurginę operaciją. Tokia operacija, kiek mums yra žinoma, Lietuvoje atlikta pirmą kartą“, – pasakoja Andrej operavęs plastikos chirurgas Darius Jauniškis.
 
Antrosios operacijos metu iš šlaunikaulio vidinio krumplio paimtas kaulo fragmentas su kraujagyslėmis, kad kaulas turėtų savo kraujotaką ir lengviau prigytų. Pacientą operavę plastikos chirurgai Darius Jauniškis, Linas Motūza bei traumatologas–ortopedas Simonas Kaupas tikisi, jog ateityje Andrej riešo funkcijos visiškai sugrįš.
 
„Operacija sudėtinga ir ypatinga buvo tuo, kad reikėjo dirbti su ypač mažomis struktūromis – iš šlaunikaulio paimtas kaulas buvo vos pusės centimetro pločio ir pusantro centimetro ilgio, o kraujagyslės – milimetro storio. Be to, tokių operacijų iki šiol Lietuvoje niekas nebuvo atlikęs, nors laisvo audinio persodinimas su kraujagyslėmis vyksta jau seniai“, – operacijos ypatumus vardino gydytojas Linas Motūza.
 
Andrej operavę Santariškių medikai prieš kelias savaites stažavosi Čekijoje, kur dalyvavo dviejose mikrochirurginėse riešo operacijose, kurias atliko vienas žymiausių Čekijos plaštakos chirurgų dr. Radek Kebrle. Būtent ši patirtis ir leido pacientui pasiūlyti naują gydymo būdą, kuris sugrąžintų riešo judesius. Kitu gi atveju būtų atlikta riešo sąnario funkcijas ribojanti operacija.
„Šiandien jaučiuosi gerai. Visai kitaip nei po pirmosios operacijos, todėl tikiuosi, jog po kurio laiko vėl galėsiu grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo ir mėgstamo sporto“, – ateities planais dalinosi pacientas.


Komentuoti:

Vardas:
El.paštas:
Komentaras:

Santariškių klinikų darbuotojai išsirinko savo herojus

2017.04.28
Trečius metus Santariškių klinikos Medicinos darbuotojų dieną mini pagerbdami kolegas. Jau tradicija tampa balandžio pabaigos šventė – VUL Santariškių klinikų Nominacijos. Skaityti plačiau

Įgimta širdies yda padėjo atrasti naujos veiklos

2017.04.27
Šiaulietei Genovaitei Čekatauskienei (63 m.) jaunystėje diagnozuota įgimta širdies yda pakeitė įprastą gyvenimo ritmą, atėmė dalį darbingumo, bet tai netapo kliūtimi mėgautis kasdienybe, atrasti naujos veiklos. Skaityti plačiau

Pasaulinio garso fotomenininkė Lietuvoje pristato jautriausią savo parodą

2017.04.24
Pasaulyje garsi fotomenininkė ir vaikų teisių ambasadorė Anne Geddes pirmą kartą Lietuvoje eksponuoja savo parodą. Vilniaus Vaikų ligoninėje ji pati pristatė fotografijų ciklą „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtilią jautriais išgyvenimais alsuojančią parodą apie meningokokinę infekciją išgyvenusių vaikų ir suaugusiųjų s... Skaityti plačiau

Hantingtono liga stipriai paankstino senatvę

2017.04.24
Diagnozavus retą Hantingtono ligą Onutė (vardas pakeistas) (64 m.) per pusantrų metų pasikeitė neatpažįstamai. Šiandien aplinkinius trikdo ne tik sunkios ligos sukelti nekoordinuoti moters judesiai, bet ir neadekvatus mąstymas. Skaityti plačiau

Prof. habil. dr. V.Ulozas: „Didžiąją svajonę „skaldau“ į mažesnes“

2017.04.24
„Ligą galime diagnozuoti labai anksti – dar ikivėžinės būklės arba pirmos stadijos, kada gydymas būna minimaliai invazyvus ir efektyvus, tačiau paradoksas – dalis ligonių į gydytojus kreipiasi jau sirgdami trečios ar ketvirtos stadijos gerklų vėžiu“, – sako LSMU ligoninės Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos vadovas prof. habil. dr. Virgilijus Ulozas (64 m.). Skaityti plačiau

Įveikusi skrandžio vėžį gimdė lyg „iš vadovėlio“

2017.04.14
Po intensyvaus chemoterapijos kurso ir sudėtingos operacijos skrandžio vėžį įveikusi telšietė Aušra Vilkaitė (41 m.) jau beveik metai sūpuoja pirmagimę. Dėl išgelbėtos gyvybės moteris dėkinga ne tik medikams, bet ir amžinatilsį tėčiui – jo mirties sukeltas stresas padėjo laiku diagnozuoti ligą. Skaityti plačiau

Doc. dr. R.Vankevičienė: „Širdies ydos yra vienos dažniausių naujagimių anomalijų“

2017.04.14
„Mūsų užduotis – rasti kritines, gyvybei pavojingas ydas, kurios kūdikiui gimus iškart reikalauja greitų medikų sprendimų. Dalį ydų prireikia gydyti jau pirmosiomis savaitėmis, kitos korekcijos galimos tik vaikui paaugus. Todėl labai svarbu išskirti naujagimius ir dar negimusius vaikučius, kuriems reikės skubios pagalbos“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių... Skaityti plačiau

Kauno klinikų medikai dar negimusių dvynių gyvybes gelbsti bendradarbiaudami su Šiaurės šalių kolegomis

2017.04.12
Šiandieną dvi sveikas mergytes sūpuojanti Jurgita dar prieš metus nebuvo tikra, ar jai ir medikų komandai pavyks išgelbėti dvynukes. Kad laukiasi monochorioninių dvynių, moteris sužinojo 13-tą nėštumo savaitę. Netrukus moteriai nustatytas ir dvynių transfuzijos sindromas – tai diagnozė, kurią Kauno klinikose išgirsta 3-4 moterys per metus. Medikai pabrėžia, kad nesiimant jokių... Skaityti plačiau

Naujo gyvenimo puslapį moteris atvertė po rekonstrukcinės krūties operacijos

2017.04.10
Laukdama krūties antrosios rekonstrukcinės operacijos 48-erių Vita (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) viliasi, kad anksčiau įveikta sunki liga liks tik kaip niūrus sapnas. Skaityti plačiau

Ritos gyvenimas su diabetu ir... šarminiu vandeniu

2017.04.06
Antrojo tipo cukrinis diabetas - viena sparčiausiai plintančių ligų pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje. Mūsų šalyje sergančių šiuo metu yra daugiau nei 51 000. Gydytojai spėja, kad realūs skaičiai yra bene dvigubai didesni, nes tiek pat žmonių ji nediagnozuota. Skaityti plačiau

Kovą prieš vėžį sustiprins lietuvio mokslininko indėlis

2017.04.03
Pasaulinį proveržį žadančią mikroskysčių technologiją gydant pažeistas ląsteles ir vėžį pirmasis Lietuvoje plėtojantis mokslininkas dr. Linas Mažutis (37) tikisi, kad per dešimtmetį iš laboratorijų į klinikas ar kasdienį gyvenimą perkelta unikali naujovė padės išsaugoti milijonus žmonių gyvybių. Skaityti plačiau

Dr. Nora Kupstytė: „Kardiologija – mano darbas ir hobis“

2017.04.03
„Dabar kaip niekad suprantu, kad studijuojant mediciną reikalingos ir sveikatos vadybos, taip pat – lyderystės studijos. Tad nepaisant didžiulio darbo krūvio, tenka šias spragas užpildyti“, – sako naujoji Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro vadovė kardiologė dr. Nora Kupstytė. Skaityti plačiau

Dukrą operavusio mediko vardą rašo aukso raidėmis

2017.04.03
Prieš septynis mėnesius su įgimta žarnos patologija (plonosios žarnos atrezija) pasaulį išvydusi Saulė šiandien gali džiaugtis visaverčiu gyvenimu. „Tikrai ne visi tėvai supranta džiaugsmą, kad jų vaikas gali normaliai tuštintis“, – sako mažylės mama Rasa Lukienė (40 m.). Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos vertėjų trūkumas didina kurčiųjų atskirtį

2017.03.30
Kovo 31 – balandžio 2 dienomis Vytauto Didžiojo universitete vyks Europos gestų kalbos vertėjų forumo (angl. European Forum of Sign Language Interpreters (EFSLI)) pavasario mokykla, skirta kurtiesiems vertėjams (angl. Deaf Interpreters (di)). Jos metu daugiau nei trisdešimt vertėjų iš skirtingų Europos šalių analizuos įvairius su gestų kalbos vertim... Skaityti plačiau

Kauno klinikinėje ligoninėje tuberkulioze sergantiems vaikams pražydo Svajonių ramunė

2017.03.28
Penktadienį, kovo 24 d., pasaulinės tuberkuliozės dienos proga, šalia Kauno klinikinės ligoninės, kur gydomi šia liga sergantys vaikai, surengta akcija „Baltos ramunės diena” ir atidengta menininko Merkio Žebrausko sukurta Vaikų svajonių ramunė. Skaityti plačiau

Pažeista akis netrukdo suktis ant parketo

2017.03.27
 Praėjo jau beveik dešimt metų, kai garsus šokių mokytojas Tomas Petreikis (78 m.) išgirdo aklumu grasinančios ligos diagnozę. Nors amžinė geltonosios dėmės degeneracija pasiglemžė dalį vyro regėjimo, jam tai netrukdo pasirodyti šokių aikštelėje. Skaityti plačiau

Elektroninių pritarimų padaugėja, kai viešojoje erdvėje kalbame apie donorystę

2017.03.27
Kaip informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, kovo 27-ąją sukanka treji metai, kai Lietuvoje sutikimą donoro kortelei gauti galima užpildyti ir internetu. Pasak Nacionalinio transplantacijos biuro direktoriaus pavaduotojos Audronės Būziuvienės, per šį laiką tokia galimybe jau pasinaudojo 4675 gyventojai. Iš viso pritarimą po savo mirties paaukoti organus dono... Skaityti plačiau

Originalios vėžio atsiradimo teorijos autorė atšventė 90-ąjį jubiliejų

2017.03.20
Nacionalinio vėžio instituto bendruomenė iškilmingai pažymėjo prof. Elenos Moncevičiūtės-Eringienės, įžymios mokslininkės imunologės, originalios vėžio atsiradimo teorijos, kad vėžys yra lėtiniam žalojimui atsparių ląstelių evoliucinė atmaina, autorės bei nenuilstančios  sveikos gyvensenos propaguotojos, 90-ąjį jubiliejų. Skaityti plačiau

Save žaloti linkusiems ar bandžiusiems žudytis vaikams – neatidėliotina pagalba

2017.03.20
Į Vaikų ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių Santariškėse su švyturėliais atlekiančios greitosios kartais atveža ne tik sunkias traumas buityje, lauke ar avarijose patyrusius, bet ir žudytis ar žalotis bandžiusius vaikus ar paauglius. Pernai metais į Vaikų ligoninę bandžiusiųjų žudytis ar save žaloti buvo atvežta per pusšimtį vaikų. Skaityti plačiau

Prof. I.Janulevičienė: „Regos nervo atkūrimas – didelė mokslininkų svajonė“

2017.03.16
„Lietuviai – labai kantrūs. Jei gydymas netinka, jie tiesiog nebesigydo ir galvoja, kad problema savaime išsispręs“, – sako LSMU ligoninės Kauno klinikų Akių ligų konsultacinio diagnostinio skyriaus vadovė, Lietuvos glaukomos draugijos prezidentė prof. Ingrida Janulevičienė (49 m.). Skaityti plačiau

Teisininkas Rytis Valūnas: „Sportas atsveria įtemptą darbą“

2017.03.13
Alytiškis Rytis Valūnas (31 m.) per sąlyginai neilgą karjerą užsitikrino profesionalaus ir tarptautiniu mastu pripažinto teisininko vardą. Šiuo metu „Klaipėdos Naftos“ Teisės departamento vadovu dirbantis vyras nuolatos plečia domėjimosi sritis, tuo pačiu neapleidžia nuo mažens ugdytos meilės sportui.  Skaityti plačiau

Žmona gelbėjo vyrą dovanodama savo inkstą

2017.03.13
Dabar su trimis inkstais gyvenantis ukmergiškis Dalius Svetlikauskas (43 m.) juokauja, kad transplantacijos operacija, kurios metu jam buvo persodintas gyvo donoro – žmonos Vidos (39 m.) inkstas, sutuoktiniams buvo tarsi antros vedybos. Skaityti plačiau

Dr. A.Liubšys: „Visi naujagimiai turi gauti žindyvės pieno“

2017.03.09
„Prieš dvidešimt trisdešimt metų išgyvendavo vos vienas kitas neišnešiotas naujagimis, dabar, atvirkščiai, – nelaimingi atvejai daugiau yra atsitiktinis dalykas“, – sako VUL Santariškių klinikų filialo Vaikų ligoninės Neonatologijos centro vadovas dr. Arūnas Liubšys.   Skaityti plačiau

Linas Juodelė: „Genetika - savotiška šių laikų alchemija“

2017.03.07
„Urologija man tinkamiausia sritis, apimanti tiek pacientų konsultavimą bei gydymą poliklinikoje, tiek ir didžiąją chirurgiją, disponuojanti galybe invazinių bei neinvazinių tyrimų, leidžianti save realizuoti“ – sako Respublikinės Šiaulių ligoninės Urologijos skyriaus gydytojas urologas Linas Juodelė. Skaityti plačiau

Išmanusis lietuvių sprendimas ateityje padės milijonams

2017.03.07
Galvos svaigimą gali sukelti daug skirtingų faktorių, o vienas dažniausiai pasitaikančių - gerybinis paroksizminis pozicinis galvos svaigimas (GPPS). Tinkamai atlikti visus galvos judesius tam, kad pagytum nuo šios ligos reikia gydytojo ar profesionalaus specialisto priežiūros. O tai užima labai daug laiko. Tad Lietuvos medikai kartu su išmaniųjų technologijų specialistais sugalvojo, kaip pritaikius vir... Skaityti plačiau

Klausos negalią turintis vaikinas kartais pasijunta svetimas savo šalyje

2017.03.06
Vilnietis Karolis nuo pat gimimo susidūrė su klausos problemomis. Nors pačiam vaikinui tai nesukelia didelių nepatogumų, gyventi Lietuvoje turint klausos negalią nėra paprasta. Skaityti plačiau

Algimantas Matukevičius: „Tobulėti netrūksta nei noro, nei galimybių“

2017.02.27
„Visada smagu, kai pavyksta padaryti ką nors sudėtingo ir pakeisti tam tikras gamtos klaidas, ištaisyti jas ir padėti žmonėms“, – sako Kauno klinikų Vaikų neurochirurgijos skyriaus vadovas docentas, medicinos mokslų daktaras Algimantas Matukevičius. Skaityti plačiau

Nacionalinio vėžio instituto tyrėjai dalyvaus pasauliniame projekte

2017.02.24
Nacionalinio vėžio instituto tyrėjai pakviesti dalyvauti pasauliniame „Grand Challenge“ fondo remiamame projekte, kurį finansuoja britų pelno nesiekianti organizacija „Cancer research UK“.  Lietuviai dirbs globalius vėžio tyrimus atliekančioje tarptautinėje tyrėjų komandoje. Skaityti plačiau

Apie pragaro ambulatoriją ir jaunatvišką entuziazmą

2017.02.24
Kolegos skubiosios medicinos gydytoją rezidentą Andrių Černauską (27 m.) vadina geriausiu rašytoju tarp gydytojų ir geriausiu gydytoju tarp rašytojų. „Šeštame kurse medicinos studentai išgyvena psichozę: „Aš nebenoriu būti gydytojas!“, nes nuolat yra gąsdinami pacientų skundais, vadovų, ligonių kasos patikrinimais, mažomis algomis. Bet rezidentūroje viskas p... Skaityti plačiau

Įžiebė viltį pagyti nuo epilepsijos

2017.02.20
Jau daugiau nei dvidešimt metų epilepsijos varginama Lina (26 m.) po vos prieš pusę mėnesio atliktos smegenų operacijos gavo šansą atverti naują gyvenimo puslapį. Skaityti plačiau

Aista Plieskienė: „Daliai pacientų pavyksta pažaboti vėl atsinaujinusį vėžį“

2017.02.20
„Mūsų pacientai neretai serga ne tik keliomis lėtinėmis ligomis, bet netgi ne viena onkologine liga. Todėl tik darnus multidisciplininis komandinis darbas leidžia pasiekti sėkmingų rezultatų“, – sako Klaipėdos universitetinės ligoninės Branduolinės medicinos centro vadovė dr. Aista Plieskienė (42 m.). Skaityti plačiau

Susituokė Kauno medikai Linas Vitkus ir Jolanta Rukanskienė

2017.02.13
Vasario 11 dieną po metus trukusios draugystės žiedus sumainė Respublikinės Kauno ligoninės direktorius Linas Vitkus (53) ir tos pačios gydymo įstaigos Radiologinio skyriaus vedėja, gydytoja Jolanta Rukanskienė (40). Skaityti plačiau

Kovą su prostatos vėžiu pamiršta tinklinio aikštelėje

2017.02.10
Visą gyvenimą aktyviai sportavusiam Antanui (59) žinia apie trečios stadijos prostatos vėžį trenkė lyg žaibas iš giedro dangaus. Kupinas energijos ir jokių ligos simptomų nejautęs vyras dabar po sėkmingos operacijos primena, kaip svarbu nedelsti profilaktiškai išsitirti dėl šios onkologinės ligos. Skaityti plačiau

Apie džiazuojančius medikus ir smulkmenas

2017.02.10
Įsivaizduokite - gulite Vilniaus universiteto ligoninėje Santariškių klinikų Reanimacijos skyriuje ir ruošiatės nemaloniai procedūrai. Į palatą įžengia jaunas gydytojas pasidabinęs šmaikščia kepuraite, pasiteirauja, gal norėtumėte paklausyti „Pink floyd“, „Skylės“ ar kokio „džiaziuko“, nusišypso plačia šypsena ir ramina, kad viskas bus gera... Skaityti plačiau

Prof. Eligijus Poškus: „Dideli išgyvenimai valgo mediko energiją“

2017.02.06
„Nors dabartiniai specialistai yra tikrai geriau paruošti, atlikdami mažiau operacijų jauni chirurgai, susidūrę su komplikacijomis, stokoja patirties. Be to, didelė jų dalis šiandien emigruoja. Kuo daugiau ruošiame, tuo daugiau išvažiuoja...“ – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų I Pilvo chirurgijos skyriaus vedėjas prof. Eligijus Poškus... Skaityti plačiau

Unikali akies operacija leis matyti ilgiau

2017.02.02
Nuo vaikystės aštria rega neapdovanotam 55-erių Jonui (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut. past.) atlikta reta tinklainės atšokos ir ragenos transplantavimo operacija kol kas išgelbėjo akį, tačiau prižiūrimas gydytojus vyras bus visą gyvenimą. Skaityti plačiau

B.Intaitė: „Sergamumas gimdos kaklelio vėžiu ir toliau mažės“

2017.01.30
Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, Lietuvoje gimdos kaklelio vėžys yra penkta dažniausiai pasitaikanti moterų onkologinė liga. Nors ES kontekste Lietuvos rodikliai yra vieni blogiausių, Nacionalinio vėžio instituto Onkoginekologijos skyriaus gydytoja onkoginekologė Birutė Intaitė teigia, jog vykdant patikros programą, gerėjant ankstyvai diagnostikai bei taikant vakcinaciją nuo žmogaus papilomos viruso sergamuma... Skaityti plačiau

Nuo žaibinės meningokoko infekcijos išgelbėta moteris

2017.01.30
Klastinga žaibinė meningokoko infekcija pakerta ne tik mažamečius vaikus, bet ir suaugusiuosius. Šiomis dienomis Kauno klinikinės ligoninės medikams pavyko stabilizuoti 50 metų Raseinių rajono gyventojos būklę, kuriai įtarta sunki meningokoninė infekcija. Skaityti plačiau

Dėl šlapimo nelaikymo norėjo tik užsidaryti namuose

2017.01.26
Daugiau nei penkerius metus kamuojama šlapimo nelaikymo problemos 67-erių Dalia (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut.past.) šiandien verčia naują gyvenimo puslapį: ką tik atlikta pošlaplinio raiščio implantavimo operacija užtikrins visai kitą gyvenimo kokybę. Skaityti plačiau

Dar turime ką nuveikti neišnešiotų naujagimių priežiūroje

2017.01.23
Kauno klinikų Neonatologijos klinikos vadovė prof. dr. Rasa Tamelienė (48 m.) sako, kad iki nepriklausomybės išgyvendavo apie 10 proc. kilogramo nesveriančių naujagimių, o šiuo metu tokių vaikų yra 80-90 proc. Šioje srityje Lietuva neatsilieka, o ir lenkia kai kurias kitas Europos šalis. Tačiau mums dar trūksta labai neišnešiotų naujagimių stebėjimo valstybinės programos, kad... Skaityti plačiau

Kirkšnies išvaržos operacija – per dešimt minučių

2017.01.20
Apie jau su kirkšnies išvarža gimusios Agnės ligą šeima sužinojo tik prieš pat jos trečiąjį gimtadienį. Tik mamos pastabumo ir intuicijos dėka išvarža mergaitei buvo nustatyta laiku ir sėkmingai išoperuota.  Skaityti plačiau

Nacionalinio vėžio instituto Chemoterapijos skyrius įsigijo modernių prietaisų

2017.01.19
Nuo šios savaitės Nacionaliniame vėžio institute Chemoterapijos skyriuje bus pradėti naudoti prietaisai, leisiantys greičiau ir tiksliau įvertinti paciento klinikinę būklę prieš kiekvieną chemoterapijos kursą. Prietaisai buvo įsigyti panaudojant kompanijos „Merck Serono“ paramos lėšas. Skaityti plačiau

Vaikų ligoninėje alogeninė kaulų čiulpų transplantacija atlikta šimtajam pacientui

2017.01.19
Vaikų ligoninės, VUL Santariškių klinikų filialo  Vaikų onkohematologijos centre, kuriame jau penkiolika metų atliekamos kaulų čiulpų transplantacijos Lietuvos vaikams, alogeninį kaulų čiulpų persodinimą patyrė jau šimtasis pacientas. Skaityti plačiau

Vėjo išgyvenimą medikai vadina stebuklu

2017.01.16
Kaunietė Berta Gelažė augina penkių mėnesių pirmagimį Vėją, sergantį itin reta odos liga – įgimta ichtioze. Skaityti plačiau

Vidmantas Žegunis: „Nemokėdamas įkalti vinies ortopedu-traumatologu nebūsi“

2017.01.13
„Ortopedija-traumatologija – ateities specialybė, naujovės šioje srityje sunkiai išsemiamos. Aišku, ne kiekvienas tinkamas šiai profesijai – čia reikia ne tik galva ar parkeriu, bet plaktuku mokėt padirbėti. Neatsitiktinai medikų bendruomenėje mes daugiau laikomi amatininkais“, – sako Klaipėdos universitetinės ligoninės traumatologijos departamento vadovas, vy... Skaityti plačiau

Neįgalaus kauniečio sukurtai programėlei – geriausio startuolio titulas

2017.01.09
Kauniečio Šarūno Grigaliūno (39 m.) projektas „Disabled enabled“ leidinio „BZN start“ konkurse buvo įvertintas kaip geriausias metų programėlių (app) startuolis. Ši aplikacija skirta neįgaliojo vežimėlyje sėdintiems žmonėms, kad jie galėtų mieste sudaryti maršrutus ir taip išvengtų nepatogumų. Nors Šarūnas programėlę kūrė sau, šiuo metu nemažai neįgali... Skaityti plačiau

Kaune apdovanoti neatlyginti kraujo donorai

2017.01.06
Ketvirtadienio vakarą Kauno klinikose iškilmingos ceremonijos metu buvo pagerbti neatlygintini kraujo donorai. Jiems įteiktos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos padėkos. Skaityti plačiau

Diabetikams prireikia dviejų organų persodinimo

2017.01.05
Edvardas Milaševič (48 m.) - laimingas tėtis, auginantis mažą sūnelį. Iš pažiūros niekas nė neįtartų, kad vyro kūne veikia du persodinti organai, kurie padovanojo jam antrą gyvenimą ir leido pamiršti kasdienes insulino injekcijas. Skaityti plačiau

Vilniaus prekybos ir renginių centre VCUP - atsinaujinęs ir gerokai erdvesnis Nacionalinio kraujo centro padalinys

2016.12.28
Neatlygintiniems kraujo donorams duris atvėrė atsinaujinęs ir gerokai erdvesnis Nacionalinio kraujo centro padalinys strategiškai patogioje vietoje – Vilniaus prekybos ir renginių centre VCUP. Nieko keisto, kad prieš didžiąsias metų šventes norinčiųjų duoti kraujo padaugėja. „Kaip juokaujame, galbūt žmonės galvoja, kad per mažai gerų darbų padarė šiais metais ir Kalėdų Senelis ... Skaityti plačiau

Sėklidės vėžys neatima vaisingumo

2016.12.27
Kaunietis Audrius P. (36 m.) - tikras kovotojas : jis išgyveno inkstų transplantaciją ir įveikė sėklidės vėžį. Pacientas prieš kelerius metus jau buvo susitaikęs su mirtimi, tačiau dabar jis yra laimingas tėtis, auginantis du vaikus ir besimėgaujantis gyvenimu. Skaityti plačiau

Advento vakaronėje – padėkos medikams

2016.12.22
Kauno klinikinės ligoninės kolektyvas tradiciškai, jau penktą kartą gruodžio viduryje rinkosi į Advento vakaronę, kuri buvo surengta Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje salėje. Šį kartą ji turėjo ir kitą ypatingą reikšmę - prieš 5 metus sujungtos Kauno 2-oji klinikinė ir Kauno Raudonojo kryžiaus klinikinė ligoninės. Dar anksčiau buvo ir kitų gydymo įstaigų jungtuvių – prie Kauno... Skaityti plačiau

Trumpos žarnos sindromas gali baigtis mirtimi iš bado

2016.12.19
Panevėžietė Lina (44 m.) opiniu kolitu serga jau daugybę metų, dėl nuolatinių uždegimų jai buvo atliktos aštuonios žarnų trumpinimo operacijos, kol žarnyno praktiškai nebeliko ir moteris nebegalėjo valgyti – jai grėsė mirtis nuo bado. „Gydytojų konsiliumas nusprendė, kad man reikalingas parenterinis maitinimas. Tai buvo geriausia Kalėdų dovana“, – gyvybę išgelbėjusi... Skaityti plačiau

Doc. dr. Rimvydas Ašoklis: „Oftalmologams darbo - per akis“

2016.12.19
„Šiandien pasaulinio masto problema tampa dėl kontaktinių lęšių nešiojimo kylančios komplikacijos. Nėra nė dienos, kada stacionare neturėtume paciento, sergančia vienokia ar kitokia mikrobo ar grybelio sukelta ragenos infekcija. Tai – civilizacijos progreso pasekmė, su kuria kovoti dar ieškoma būdų“,– sako VUL Santariškių klinikų Akių ligų centro direktorius ... Skaityti plačiau

Disertacijoje – dėmesys pacientams po tiesiosios žarnos vėžio operacijos

2016.12.16
Nacionalinio vėžio instituto onkologas chirurgas Audrius Dulskas (33 m.) domisi kolorektaline chirurgija, kuomet operuojami tiesiosios ir gaubtinės žarnos pažeidimai, po kurių dažnai sutrinka dubens organų funkcija. A. Dulskas neseniai apsigynė užsienio mokslininkų žvilgsnių susilaukusią disertaciją, kurioje jis atkreipė dėmesį į pacientus, vis dar pernelyg besidrovinčius kalbėti apie šias problemas. Skaityti plačiau

Prof. Laima Bulotaitė: „Lietuvių sveikatos raštingumas yra labai žemas“

2016.12.15
„Dabar gydymo įstaigose yra sprendžiamos tik medicininės problemos, stokojama šiuolaikinio – biopsichosocialinio požiūrio į sveikatą, kurio įgyvendinimas neįsivaizduojamas be sveikatos psichologų“, – sako Vilniaus universiteto filosofijos fakulteto Bendrosios psichologijos katedros magistro studijų programos „Sveikatos psichologija“ komiteto pirmininkė prof. dr. Laima Bulota... Skaityti plačiau

Plyšus pilvo aortai pacientas džiaugėsi likę gyvas

2016.12.09
Vilnietis Alvydas Galatiltis (68 m.) vieną dieną pateko ant operacinio stalo nė nežinodamas, kad kurį laiką kentė nuo gyvybei itin pavojingos aneurizmos – jam plyšo pilvo aorta. Alvydo istorija – sėkminga, nors kas antras pacientas dėl tokio įvykio miršta akimirksniu. Skaityti plačiau

Pirmą kartą sostinėje atlikta inksto naviko šalinimo operacija be pjūvio

2016.12.05
Nacionaliniame vėžio institute (NVI) pirmą kartą Vilniuje sėkmingai atlikta laparoskopinė operacija – inksto navikas pašalintas per natūralią organizmo angą. Skaityti plačiau

Šlapimo nelaikymas – ilgametis vyrų palydovas

2016.12.05
Romualdą (70 m.) (aut. past. – tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) jau dvylika metų kamuoja šlapimo nelaikymo problema. Už operaciją, galinčią padėti išgydyti šį sutrikimą, pacientas sumokėti neišgali, tad kiekvieną dieną yra priverstas nešioti higieninius įklotus. Skaityti plačiau

Prof. S.Vaitkus „Stebuklas, kaip mūsų medicina dar gyvuoja“

2016.12.01
„Kai kuriose Europos Sąjungos šalyse pinigų narkozei skiriama tiek, kiek pas mus tenka sudėtingiausiai kaukolės pamato operacijai. Kaip chirurgas gali jaustis, kai taip nuvertinamas jo darbas?“, – sako LSMU Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos otorinolaringologijos prof. Saulius Vaitkus (51 m.). Skaityti plačiau

Lūžiai – skausmingos ir brangiai kainuojančios traumos

2016.12.01
Spustelėjus šaltukui, ar prasidėjus plikledžiui, lijundrai, Kauno klinikinės ligoninės Priėmimo skubios pagalbos ir traumų skyrius dirba trigubu krūviu. Pasak laikinai skyriaus vedėjo pareigas einančio gydytojo Artūro Šulniaus, net ir nedideli ar nesudėtingi lūžiai žmogų iš aktyvaus ir darbingo gyvenimo išstumia mažiausiai dviem mėnesiams, po to dar tiek pat laiko tenka ir reabilituotis. Skaityti plačiau

Neišnešiotas naujagimis – dar ne nuosprendis

2016.11.28
Šiandien Eglės Zelbienės (28 m.) dvynukės lanko darželį kartu su bendraamžiais, žaidžia, kalba kaip ir visi kiti vaikai. Nė nepasakytum, kad keturmetės gimė neišnešiotos, o pirmieji gyvenimo metai buvo išbandymas jų mamai. Skaityti plačiau

Prof. Jonas Valantinas: „Nerealu per vienuolika metų išnaikinti hepatitą C“

2016.11.25
„Perspektyvas gydant hepatitą C turime geras, jei tik ligonių kasos nesustabdys naujų vaistų kompensavimo. Reikia suvokti, kad daug nuostolingesnis valstybei yra pažengusių ligų dėl laiku nediagnozuoto hepatito gydymas, kepenų transplantacijos“, – sako VUL Santariškių klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos skyriaus vadovas prof. Jonas Valantinas. Skaityti plačiau

LOPL: keli ar keliolika metų, priklauso nuo paciento

2016.11.18
Vilnietis Stanislovas Ladukas (86 m.) jau šešiolika metų gyvena sirgdamas lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL). „Šiuo metu, galima sakyti, lūkuriuoju, nes paūmėjimas įprastai būna prieš Naujuosius metus“, – sako pacientas. Skaityti plačiau

Vėžiniai dariniai plaučiuose randami ir visiškai atsitiktinai

2016.11.15
„Šiandien nėra visiškai išspręsta ankstyvoji vėžio diagnostika – kol kas nėra jokių biologinių žymenų, kurie leistų įvertinti plaučių vėžio riziką. Galime tik rekomenduoti, kad reikia vengti pagrindinio rizikos veiksnio – rūkymo“, – sako LSMU ligoninės Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos gydytojas pulmonologas, Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugijos pirminink... Skaityti plačiau

Po kelio traumos – sarkoma

2016.11.11
„Sakiau sau, kad viskas bus gerai, kad čia dar ne pabaiga“, - pasakoja Ingrida (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) (55 m.) apie tai, kaip sugebėjo susitaikyti su išgirsta sarkomos diagnoze. Skaityti plačiau

Pusė sergančiųjų širdies nepakankamumu išgyvena vos penkerius metus

2016.11.07
„Gal širdies nepakankamumu sirgau ir anksčiau, bet to nejaučiau. Tai - kaip uždelsto veikimo bomba. Detalės man nepakeitė, bet ją sutaisė“, – sakė vilnietis Ričardas Tamoševičius (65 m.). Skaityti plačiau

Profesorius L.Rovas: „Gydytojo profesionalumą įrodo jo darbai, o ne darbo vieta“

2016.11.03
„Šiuolaikinės moterys išties tapo sąmoningesnės – supranta, kad jų sveikata yra ne tik medikų reikalas, ateina apsiskaičiusios ir pasiruošusios. Vis dėlto nemažai nėščiųjų, ypač iš kaimo vietovių, atvyksta stipriai neprižiūrėtos, sergančios užleistomis ligomis. Todėl profilaktinei moterų patikrai pirminėje sveikatos priežiūros grandyje turėtų būti skiriama žymiai daugiau... Skaityti plačiau

Vos gimusios Luknės jau laukė gyvybiškai svarbi operacija

2016.10.31
Aušra (37 m.) kartu su vyru džiugiai laukė trečiojo vaiko, tačiau ramybę sudrumstė jau vienuoliktą nėštumo savaitę išgirsta vaisiaus diagnozė – gastrošizė. Pasirodo, vaiko žarnos formavosi ne jo pilve, bet išorėje. Gimdymui reikėjo pasiruošti atsakingai, nes naujagimio iš karto laukė gyvybiškai svarbi operacija. Skaityti plačiau

Biologine terapija gydomi pacientai neišvengia odos reakcijų

2016.10.28
Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikoje prieš penkerius metus pradėta taikyti biologinė terapija, skiriant cetuksimabą. Šia terapija gydomi galvos, kaklo bei storosios žarnos vėžiu sergantys pacientai neišvengia šalutinio vaistų poveikio, sukeliančio odos pažeidimus. Klinikos konferencijų salėje surengta gydytojų onkologų, bendrosios praktikos slaugytojų konferencija, ... Skaityti plačiau

Profesorius Dalius Jatužis: „Daugelis tiesiog „pramiega“ insultą“

2016.10.27
„Daug žmonių nežino reikšmingiausių insulto simptomų, pagrindinių ligą sukeliančių priežasčių. Dar labiau stebina tai, jog net ir žinodami vieną ar kitą rizikos veiksnį, nieko nesiima“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Neurologijos centro gydytojas prof. Dalius Jatužis (48 m.). Skaityti plačiau

Profesorė Rūta Dubakienė: „Alergologija leidžia pasijusti sekliu“

2016.10.21
Viena garsiausių šalies alergologių, profesorė, habilituota mokslų daktarė, Lietuvos mokslų akademijos (LMA) tikroji narė ir LMA Alergologijos komisijos pirmininkė prof. Rūta Dubakienė sako, kad alergiškų žmonių šalyje daugėja. Tai susiję tiek su genetika, tiek ir su aplinkos veiksniais bei pasikeitusia mityba. Gydytoja pripažįsta, jog pasigenda valstybinio požiūrio sprendžiant alergologijos prob... Skaityti plačiau

Geriau nenumoti ranka į osteoporozę

2016.10.20
Vilnietė Nijolė (60 m.) (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) apie osteoporozę išgirdo tuomet, kai susilaužė ranką, tačiau gydymo taip ir nepradėjo. Bet kai netrukus moteriai buvo diagnozuotas krūties vėžys, kurio gydymas dar labiau retino kaulus, kova su osteoporoze tapo neišvengiama. Skaityti plačiau

Prof. Albertas Skurvydas: „Skirtingos kartos niekada neina tuo pačiu keliu“

2016.10.17
Habilituotas biologijos mokslų daktaras ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) profesorius Albertas Skurvydas sako, jog į žmogaus kūną reikia žvelgti kompleksiškai. Penkiolika metų vadovavęs vieninteliam valstybiniam sporto universitetui, daugiau nei 30 metų dirbantis mokslinį darbą, A.Skurvydas dalijasi įžvalgomis apie akademiškumą, visuomenės sveikatą ir profesinę veiklą. Skaityti plačiau

Liga pasikėsino į balerinos kojas ir rankas

2016.10.14
Buvusi Lietuvos operos ir baleto teatro balerina Danė Slavinskienė (71 m.) jau senokai nešoka baleto, tačiau į darbą ir šiandien eina kaip į šventę. Ji – Vilniaus gimnastikos mokyklos choreografijos mokytoja, nors jau daugiau kaip dešimt metų moteris serga reumatoidiniu artritu.  Skaityti plačiau

Prof. Alvydas Juocevičius: „Politikai turi apsispręsti, ar mums reikia darbingų neįgaliųjų“

2016.10.10
Parolimpiečių pergalės Rio de Žaneiro olimpiadoje Lietuvoje sukėlė ne tik euforiją, bet ir apnuogino skaudžias neįgaliųjų sporto ir reabilitacijos problemas. Apie tai kalbamės su VUL Santariškių klinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro vadovu, Europos fizinės ir reabilitacijos medicinos tarybos prezidentu prof. Alvydu Juocevičiumi.  Skaityti plačiau

Ragenos transplantacijų dažnai atsisakoma iš baimės

2016.10.07
Vilniečiui Gediminui Jasviliui (30 m.) ragenos persodinimo prireikė, nes viena akimi nebegalėjo aiškiai matyti. Aktyvus šeimos vyras transplantacijos nepabūgo, nes suprato, kad blogiau jau nebus, o kokybiškai gyventi norisi. Skaityti plačiau

Šviesaus atminimo gydytojas dieną naktį laukė prezidento skambučio

2016.10.07
Prezidentas Valdas Adamkus, išgirdęs apie staigią asmeninio gydytojo Remigijaus Valdemaro Nargėlos (1941-2016) mirtį, su liūdesiu prisipažino: „Netekome savo angelo sargo“. 75-uosius metus ėjusio docento gyvybę, kaip skelbiama, nusinešė ypač grėsmingas sveikatos sutrikimas – aortos plyšimas. Į paskutinę kelionę visų mylimas medikas buvo iškilmingai palydėtas artimųjų, kol... Skaityti plačiau

Insultas jaunai mamai - lyg iš giedro dangaus

2016.10.03
Panevėžietė Viltė Gailiušienė (27 m.) niekada nesiskundė prasta sveikata. Tačiau visai neseniai likusi viena su dviem mažamečiais vaikais ji pajuto netikėtą skausmą kaktoje – moterį ištiko insultas. Šiandien didžiausia jos viltis yra atgauti sutrikusi regėjimą. Skaityti plačiau

Šiaulių intervenciniai kardiologai: naujovė veja naujovę

2016.10.03
Kaune gimęs, augęs ir medicinos mokslus baigęs kardiologas Vytenis Tamakauskas prieš dvejus metus atvyko gyventi ir dirbti į Šiaulius. Per trumpą laiką jaunas gydytojas pritapo ir teigia, kad Šiauliai nelabai skiriasi nuo Kauno. Gal tai ir todėl, kad didžiąją paros dalį tenka praleisti darbo vietoje, kuri nesiskiria nuo esančios Kauno klinikose. Skirtumas tik tas, kad atvykęs į Šiau... Skaityti plačiau

Negirdinčio vaiko tėvai operacijos laukė kaip išganymo

2016.09.26
„Kai įsigilinome, kas yra kochlearinis implantas, pasidarė ramiau ir operacijos dienos laukėme kaip išganymo“, - pasakoja Vilniuje gyvenanti Indrė Petkevičienė (26 m.), kuomet dar metukų neturinčiam sūneliui buvo nustatytas visiškas kurtumas. Skaityti plačiau

Koja kojon su Vakarų pasauliu

2016.09.23
Šiandien, penktadienį, atidaromos dvi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Virškinimo sistemos tyrimų instituto laboratorijos. Pasak LSMU Gastroenterologijos klinikos ir Virškinimo sistemos tyrimo instituto vadovo prof. Limo Kupčinsko gastroenterologija yra viena sparčiausiai plėtojamų sričių, kurioje gali pasigirti ir lietuviai. Skaityti plačiau

Oliveris Saksas: „Tokių kaip mes daugiau nebus“

2016.09.22
Neseniai sukako metai, kai mirė garsus britų ir pasaulio neurologas ir neuropsichologas, knygų autorius Oliveris Sakas (1933-2015). Pateikiame paskutinį jo straipsnį, spaudoje pasirodžiusį likus pusmečiui iki mirties. Skaityti plačiau

Garsaus filosofo oro uoste nespėjo atgaivinti

2016.09.22
Vakar, ankstų trečiadienio rytą, pasiekė žinia, jog Vilniaus oro uoste laukdamas skrydžio staiga susmuko žinomas filosofas Leonidas Donskis. Pirminiais duomenimis, jam sustojo širdis. Nors oro uoste veikia net trys širdies defibriliatoriai, kurie gelbsti žmonių gyvybes ištikus staigiai mirčiai, oro uosto darbuotojos teigimu, šie prietaisai nebuvo panaudoti. Skaityti plačiau

Ričardo Berankio liga – ne kliūtis siekti olimpinių rekordų

2016.09.19
Kaip perkūnas iš giedro dangaus nuskambėjo žinia apie pajėgiausio Lietuvos tenisininko Ričardo Berankio ligą – bronchų astmą. Apie sveikatos problemas sportininkas pats viešai prabilo žiniasklaidai po serijos apmaudžių nesėkmių olimpinėse Rio de Žaneiro žaidynėse, Vimbldono ir atvirajame JAV čempionate. Skaityti plačiau

Vėžiu serganti moteris: „Susidorosiu su leukemija savitaigos ir gydymo dėka“

2016.09.19
Kaunietė Zinaida Leckienė (59 m.) šiais metais išgirdo bauginamą diagnozę – lėtinė limfoleukemija. Tačiau iš moters tai neatėmė gyvenimo džiaugsmo, priešingai – ji tapo optimistiškesnė. Zinaida tiki, kad jos kovos su liga sėkmė priklauso nuo teigiamo požiūrio. Skaityti plačiau

Susižalojai – kelkis ir pats skambink greitajai pagalbai

2016.09.19
Pastaruoju metu maratonų netrūksta – tai dviračių, tai bėgimo. Tokie renginiai neatsiejami nuo nelaimingų nutikimų ir traumų. Dalyvius ramina stovintys greitosios pagalbos automobiliai ir budintys medikai, tačiau kartais nukentėjęs pagalbos gali ir nesulaukti. Skaityti plačiau

Daugiausia vyrų miršta dėl per vėlai aptikto ketvirtos stadijos prostatos vėžio

2016.09.15
„Sunku įsivaizduoti ankstyvosios diagnostikos programoje reguliariai dalyvavusį žmogų, kuriam pavėluotai būtų nustatyta pažengusi liga“, – įsitikinęs Nacionalinio vėžio instituto Onkourologijos skyriaus vedėjas dr. Albertas Ulys (58 m.). Skaityti plačiau

Kauno klinikų pacientėms – gyvybiškai svarbi parama

2016.09.12
Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (angl. International Women’s Association of Vilnius) organizuotame jau aštuntajame labdaros „Sužydėjusi viltis“ renginyje surinkta beveik 26 tūkstančių eurų suma, skirta krūties vėžio diagnostikos priemonėms – stulpelinėms biopsinėms adatoms ir žymekliams pirkti. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos iš Tarptautinė... Skaityti plačiau

Arimantas Tamašauskas: „Pasitelkiame visą moderniosios neurochirurgijos arsenalą“

2016.09.12
„Dar esama tokios nuomonės, jog jei tau operuos smegenis, turi mažai šansų išgyventi. Tačiau pasitelkiant šiuolaikines technologijas, profesionalių specialistų patirtį, žinias, galima nuveikti labai daug. Išties atitinkame aukščiausius pasaulinius standartus, galime taikyti visus naujausius gydymo metodus“, – sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinik... Skaityti plačiau

Neoperuojama stuburo išvarža gali baigtis ir paralyžiumi

2016.09.09
Vilnietė Virginija Josienė (49 m.) kelerius metus skundėsi nugaros skausmais, į kuriuos nekreipė dėmesio, kol vieną dieną suprato, kad beveik nebejaučia dešiniosios kojos. Šis simptomas paskatino moterį skubiai ieškoti pagalbos, kuri buvo suteikta ant operacinio stalo. Skaityti plačiau

Doc. Valdonė Misevičienė: „Laiminga šeima – dalis vaiko sveikatos“

2016.09.05
„Kartais labiau rūpinamės atskirais vaiką užklupusiais simptomais – sloga, kosuliu, niežuliu ar pilvo skausmu, o nuolatinio dėmesio jam pritrūksta. Naujausia aparatūra ir gydymo metodai – labai gerai, tačiau ne mažiau svarbus pokalbis su vaiku, jo emocinis palaikymas, sveika mityba bei fizinis aktyvumas“, – sako LSMU ligoninės Kauno klinikų Vaikų lėtinių kvėpavimo organų ligų centro vado... Skaityti plačiau

Itin reta liga serganti moteris nenori būti maitinama iš valstybės iždo

2016.09.05
Panevėžietė Diana (56 m.) (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) privalo gyventi su mintimi, jog niekada nepasveiks, nes jos gyvenimą aukštyn kojomis apvertė itin reta liga – daugiažidininė motorinė polineuropatija. Tiesa, moteris pasiduoti neketina, ir išlieka savarankiška bei darbinga. Skaityti plačiau

Prof. Audrius Aidietis: „Be komandos šiuolaikinės širdies operacijos neatliksi“

2016.08.29
„Norint įdėti vožtuvą anksčiau reikėdavo sustabdyti širdį, o dabar tą galima atlikti įvedant kateterius per kraujagyslę ir net netaikant narkozės. Technologijos vystomos tokia kryptimi, kad žmogus būtų kuo mažiau traumuojamas, o gydymo metodo rizika būtų kuo mažesnė“, – sako VUL Santariškių kinikų Kardiologijos ir angiologijos centro vadovas, gydytojas kardiologas, kardiochirurgas prof... Skaityti plačiau

Inkstų persodinimas iš gyvo donoro – dar ne kasdienybė

2016.08.29
Raimondas (44 m.) ir Violeta (42 m.) Venckūnai iš Gelgaudiškio (Šakių rajonas) yra neeilinė šeima. Vyras savo žmonai padovanojo inkstą, kurio Violetai prireikė po ilgų metų kovos su inkstų nepakankamumu. Skaityti plačiau

Apgaulinga Laimo liga slepiasi už nenumalšinamo skausmo

2016.08.19
Vieną rytą prabudusi perkreiptu veidu Ulima Loskutova (70 m.) pagalvojo, kad jai insultas ir skubiai išsikvietė greitąją. Nors jokio erkės įkandimo Ulima taip ir neaptiko, medikai po kelių savaičių jai diagnozavo Laimo ligą. Skaityti plačiau

Transplantacinė medicina įrodo sveikatos sistemos brandą

2016.08.19
„Lietuva transplantacijos srityje tarp Baltijos šalių pirmauja tiek pagal kokybinius, tiek kiekybinius parametrus, o gydytojų kvalifikacija nenusileidžia pažangių Vakarų šalių specialistams“, – džiaugiasi Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų generalinis direktorius akademikas prof. Kęstutis Strupas. Apie tai minėdami organų donorystei skirtą mėnesį kalbamės su juo... Skaityti plačiau

Gimdos išėmimo operacija – apsauga nuo vėžio

2016.08.11
Klaipėdietei Violetai Birškienei (62 m.) teko kelis kartus iš gimdos šalinti polipus. Komplikacijos ir vėžio tikimybė medikus paskatino atlikti gimdos išėmimo operaciją. Moteris daugiau nebesiskundžia netikėtu kraujavimu ir yra rami dėl ateities. Skaityti plačiau

Sporto medikas: „Pergalę nuo traumos neretai teskiria sekundė“

2016.08.11
„Sportas ir sveikata sutelpa ant to paties medžio, bet visgi skirtingų šakų. Ypač kalbant apie profesionalųjį sportą. Čia nesvarbu, kad kenti skausmą ar prastai jautiesi: jeigu šiandien turi startuoti ir nuo to priklauso, ar rytoj iš to valgysi duoną, darai tai ir pro sukąstus dantis“, – sako Lietuvos sporto medicinos centro sporto medicinos skyriaus vedėjas dr. Mantas Ambra&sca... Skaityti plačiau

Reumatoidinis artritas – dar ne gyvenimo pabaiga

2016.08.08
Vilnietė Milda Petkevičienė (29 m.) reumatoidiniu artritu serga jau septynerius metus. Optimistiška moteris sugebėjo ne tik susitaikyti su liga, bet ir susilaukti sveiko vaiko. Skaityti plačiau

Kauno meras atsisakė žalingo įpročio

2016.08.08
Šiuo metu Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sveiksta po operacijos Palangoje ir, kaip teigia jo komandos nariai, yra atsisakęs ne vienerius metus kankinamo žalingo įpročio – atsižvelgdamas į gydytojų rekomendacijas metė rūkyti. Skaityti plačiau

Imunoterapija – vienintelis būdas išgydyti sunkią alergiją

2016.08.04
Druskininkietis Svajūnas Jonavičius (28) kasmet su nerimu laukdavo šiltojo sezono. Vyras alergiškas vabzdžių įgėlimams, kurie jam sukelia anafilaksiją. Tačiau Svajūnas rado būdą, kaip pasveikti ir nebesibaiminti bičių dūzgimo. Skaityti plačiau

Nušvito viltis nebūti nykštuku

2016.08.01
Tokiai operacijai, kuri buvo atliekama į Kauno klinikas atvykusiam lenkų berniukui Maciejui, ryžtųsi toli gražu ne kiekvienas chirurgas. Žinoma, ir operuotis sutiktų ne kiekvienas pacientas, sužinojęs apie galimas komplikacijas. Todėl gydytojai, kurie ilgina paprastai genetine liga sergančiųjų galūnes - ypač kruopščiai atsirenka operuojamus pacientus, o ilginamus centimetrus skaičiuoja itin atsakingai. Skaityti plačiau

Retos transplantacijos – sudėtingas procesas ir medicinine, ir logistine prasme

2016.07.29
Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos dažnai sulaukia pacientų klausimų apie galimybę gydytis ir organo transplantaciją atlikti užsienyje. Tokią galimybę numato mūsų šalies teisės aktai, tačiau tam būtinos kelios sąlygos. Skaityti plačiau

Pirmasis Lietuvoje motinos pieno bankas – šeimų skausmui nelieka abejingos ir žinomos šeimos

2016.07.29
Prieš kelerius metus į asociaciją „Padedu augti“ susibūrusios neišnešiotukų mamos, teikiančios psichologinę ir socialinę pagalbą šeimoms, auginančioms anksčiau laiko gimusius vaikus bei vykdančios įvairius paramos projektus, ryžosi dar vienai kilniai misijai. Kartu su Kauno klinikomis asociacija vykdo projektą „Sveika pradžia – mamos pieno laše&ldqu... Skaityti plačiau

Prof. Limas Kupčinskas apie hepatitą C: „Einame pergalės link“

2016.07.28
„Hepatitas C - klastinga ir ilgai trunkanti kepenų liga, kuri iš pradžių gali nepasireikšti jokiais simptomais. Bet ilgainiui galimos sunkios komplikacijas: ketvirtadaliui gresia kepenų cirozė, penkiems procentams - kepenų vėžys“, - sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos vadovas prof. habil. dr. Limas Kupčinskas (63 m.). Skaityti plačiau

Prof. Rimantas Kėvalas: „Geras gydytojas neskaičiuoja darbo laiko“

2016.07.25
„Nerimą kelia labai bloga tendencija – vaikų ligoninių priėmimo skyriai stipriai perkrauti. Čia 85–90 proc. vaikų teikiama nebūtinoji pagalba. Tai - darbas, kurį turėtų atlikti šeimos gydytojas. Tai verčia permąstyti universitetinės ligoninės misiją: ar čia turėtų būti sprendžiamos tokios problemos?“ – svarsto Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Vaikų ligų kliniko... Skaityti plačiau

Biologiniai vaistai – priemonė suvaldyti žvynelinę

2016.07.25
Jurbarkietė Violeta Stanaitienė (51 m.) ištisus metus negalėjo lankytis kirpykloje, segėti sijono – viskas dėl išbertos ir žvyneliais padengtos odos. Tačiau pacientės gyvenimas pasikeitė prieš penkerius metus, kai moteris pradėjo gydymą naujos kartos biologiniais vaistais. Skaityti plačiau

L.Levinskas: „Gelbėti žmones nėra pelningas verslas“

2016.07.15
Per pastaruosius metus žiniasklaidoje knibždėte knibžda startuolių sėkmės istorijų. Pirmojo uždirbto milijono pasakojimai jau nieko nebestebina. Tačiau visai kitokia patirtimi dalinasi Kauno technologijos universiteto studentas Laisvūnas Levinskas (22 m.). Jo ir komandos sukurtas „Dronas gelbėtojas“ investuotojų kol kas nevilioja. Skaityti plačiau

Nigel Farage: „Aš vos nenumiriau tris kartus“

2016.07.15
Vienas pagrindinių „Brexit“ šalininkų Nigel Farage (52) pasitraukė iš partijos UKIP lyderio pozicijos po to, kai Didžioji Britanija pateko į politinį ir ekonominį chaosą. Nedaugelis žino, kad garsusis politikos veikėjas taip pat yra ir dažnas gydymo įstaigų lankytojas. Skaityti plačiau

Dr. V. Klimas: „Mačiau, kaip manipuliuojama Seimo narių balsais“

2016.07.07
„Nebeužtvenksi upės bėgimo“, - Maironio eiles citavo Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre dirbantis gydytojas akušeris ginekologas dr. Vytautas Klimas (65), kalbėdamas apie nesiliaujančias diskusijas dėl Pagalbinio apvaisinimo įstatymo. Pasak jo, bažnytinės nuostatos neturėtų uždrausti šeimoms rinktis, kokiu būdu moter... Skaityti plačiau

Docentas Danielius Serapinas: „Žmogaus mąstymas paveikia genus“

2016.07.04
„Genetiko darbas leidžia prisiliesti prie būsimą gyvybę dengiančio paslapties šydo, tačiau nereikia pamiršti, kad genetika ir bioetika visada turi eiti koja kojon. Tik tokia humanizuota medicina yra visavertė“, – įsitikinęs klinikos „InMedica Alfa“ gydytojas genetikas doc. dr. Danielius Serapinas (39). Skaityti plačiau

Traumatologai įspėja: drėgna žolė - slidi kaip ledas

2016.07.01
Vasarą, ypač per ilguosius savaitgalius, gydymo įstaigas užplūsta susižaloję, sunkesnes ir lengvesnes traumas patyrę pacientai. Anot gydytojų, dar ir karščiai lemia nekoordinuotus žmonių veiksmus ir jie susižaloja lygioje vietoje, pavyzdžiui, ant drėgnos žolės, kuri ne mažiau slidi nei ledas. Skaityti plačiau

Apie epilepsiją prabilęs vyras, kitiems to daryti nepataria

2016.06.27
Karolis Petryla (28) - Lietuvos epilepsija sergančiųjų sąjungos EPILĖ prezidentas. Jis dirba verslo konsultantu ir gyvena kokybišką socialinį gyvenimą. Prieš metus vyras nusprendė viešai prisipažinti, jog serga epilepsija, ir paneigti apie ligą susidariusius mitus. Skaityti plačiau

Robertas Badaras: „Jei neturi fantazijos – toksikologu nebūsi“

2016.06.23
„Girtumas nėra liga, tad ilgieji savaitgaliai srautų skyriuje nepadidina. Labai gerai, kad Kaune pagaliau atidaryta blaivykla - pripažinta, jog yra problema. Tokios iniciatyvos reikėtų ir kituose miestuose. Bet kam kišti pinigus, jei daktarai su slaugytojomis ir taip „susitvarko“?“ – sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas klinikinės tok... Skaityti plačiau

Kraujo vėžį įveikusi medikė dėkinga kolegoms, donorams ir sau pačiai

2016.06.20
Vilnietė Raminta Vilkevičienė (38) yra laboratorinės medicinos gydytoja Santariškių klinikose. Jai teko patirti, ką reiškia atsidurti kitoje medicinos barikadų pusėje – sirgti ūmine limfoleukemija. Skaityti plačiau

Medicinos studentai iš anksto susipažįsta su ligoninių „virtuve“

2016.06.20
Jaunieji medicinos studentai pripažįsta, kad ilgas sausų teorinių žinių mokymasis ne visuomet pateisina jų lūkesčius. Pastarieji per kelerius metus įsitikina, kad prisiliesti prie paciento galės dar negreitai, todėl noriai atlieka savarankiškas praktikas ligoninėse vasarą tam, kad galėtų iš arčiau susipažinti su gydymo įstaigų „virtuve“. Skaityti plačiau

Kepenų transplantacijos nebėra iššūkis

2016.06.10
„Ne tas žodis, kaip bijojau operacijos. Bet galų gale susitaikiau ir galvojau – bus taip, kaip bus. Dabar reikia atsigauti po operacijos, tačiau jau galiu atsikelti iš lovos, pavaikščioti po palatą“, - pasakoja Kėdainiuose gyvenantis Algis Ivoška (53 m.), kuriam Kauno klinikose atlikta kepenų transplantacija. Skaityti plačiau

Jauniausias naujagimis Kauno klinikų istorijoje švenčia metukus

2016.06.06
Šiaulietė Ilona Pikienė (30) jau metus gyvena Kauno klinikose kartu su savo pirmagimiu Arlandu, kuris prieš mėnesį šventė pirmąjį gimtadienį. Vaikas į pasaulį atėjo kur kas anksčiau, nei buvo laukta, vos dvidešimt keturių savaičių amžiaus. Skaityti plačiau

Prof. Arūnas Germanavičius: „Smurtas tarp psichikos ligonių - labai retas reiškinys“

2016.06.06
„Manoma, kad psichiatrijos metodai tik naudoja lėšas ir negrąžina ekonomikai jokios naudos. Noriu akcentuoti, kad yra atvirkščiai. Valstybė, kuri neinvestuoja į psichikos sveikatos priežiūrą, praranda labai daug“, - teigia Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinikos profesorius dr. Arūnas Germanavičius. Skaityti plačiau

Lozoriaus viltis prisikelti primena ir skulptoriaus gyvenimą

2016.06.03
„Mūzų šventė“ Nacionaliniame dramos teatre, „Šaulys“ Šiaulių Saulės laikrodžio aikštėje, paminklas Sausio 13-osios aukoms Antakalnio kapinėse „Pieta“, atkurtos Vilniaus arkikatedros frontono skulptūros. Įžymiųjų prieš ketverius metus anapilin išėjusio Nacionalinės premijos laureato Stanislovo Kuzmos darbų sąrašą papildo šiandi... Skaityti plačiau

Prof. Augustina Jankauskienė: „Dėmesys vaikų sveikatai dažniau būna proginis“

2016.05.30
„Ligonių kasos skirsto kvotas ir mato tik skaičius, o mes – žmones. Norint taikyti vaikams pakaitinės inkstų terapijos procedūrą gydytojui tenka atlikti daug nematomo biurokratinio darbo. Kol kas tik mūsų šalyje ši paslauga neturi jokio įkainio“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaikų ligoninės Pediatrijos centro vadovė vaikų ligų gydytoja... Skaityti plačiau

Išradėjo Armino Ragausko galvoje idėjos dūzgia kiaurą parą

2016.05.27
Dabar bene garsiausias mokslininkas Lietuvoje yra prof. dr. Arminas Ragauskas. Jis kartu su kolegomis patentavo neinvazinį galvospūdžio matavimo būdą, o dabar pretenduoja laimėti šių metų Europos išradėjo prizą. Skaityti plačiau

Galvojo, kad išsėtinė sklerozė - senų žmonių liga

2016.05.26
„Vieną rytą prabudęs pamačiau, kad sukasi vaizdas, greitai sujudėjus pasidarė bloga, supykino. Tik po kurio laiko, atlikus magnetinio rezonanso tyrimą, man buvo nustatyta sunki liga“, - sako jau dvylika metų išsėtine skleroze sergantis trisdešimtmetis Tomas Titas iš Vilniaus. Skaityti plačiau

Balsą atgavęs vyriškis: „Iš pradžių netikėjau, jog kalbu“

2016.05.23
„Dvejus metus buvau tyloje“, - susigraudinęs pasakoja Prienuose gyvenantis Vytautas Šiumeta (58 m.), kuriam Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytojai atliko sudėtingą operaciją ir sugrąžino kalbos dovaną. <body id="cke_pastebin" > „Dvejus metus buvau tyloje“, - susigraudinęs pasakoja Prienuose gyvenantis Vytautas Šiumeta (58 m.),... Skaityti plačiau

Lukas Mackevičius: „Lietuviai – vieni geriausių klasikinio masažo atstovų“

2016.05.20
„Esame stiprūs medicinos srityje, bet lygiai taip pat – ir savo sveikatingumo filosofija. Visgi šiandien, nors žmonės vis labiau stengiasi savo sveikatos stiprinimo labui, valstybės politika daugiau nukreipta į ligų gydymą, per mažai kalbama apie jų prevenciją“, – sako Nacionalinės SPA asociacijos prezidentas Lukas Mackevičius. Skaityti plačiau

Organų donorystė emigracijos akivaizdoje: kaip spręsti problemą?

2016.05.20
Sutikimą organų donorystei mirusio žmogaus artimieji turi pasirašyti atvykę į ligoninę. Atrodytų, svarbiausia užduotis gydytojams reanimatologas – suprantamai išaiškinti giminaičiams smegenų mirties faktą ir kreiptis į juos dėl organų donorystės. Tačiau tai ne viskas, su kuo susiduriama žmogui mirus reanimacijos skyriuje. Skaityti plačiau

JAV profesorius: „Tikrąjį sprendimą medikui turėtų diktuoti vidinis balsas“

2016.05.16
„Šiandien visuomenė grožiui ir išvaizdai skiria per daug dėmesio ir pastangų. Žmogaus kūnas – tai tam tikra duotybė, kurią toli gražu ne visada reikia keisti. Išmokti su juo nugyventi tau paskirtą laiką – žmogiško kilnumo išraiška”,– sako pirmą kartą Lietuvoje viešėjęs žymus Niujorko gydytojas odontologas ortopedas profesorius dr. Lawrenca... Skaityti plačiau

Perspėjimas saulės mėgėjams: „Apgamą pradėjo niežėti, perštėti“

2016.05.13
„Nugaroje tarp menčių turėjau keistą monetos dydžio apgamą. Jis buvo sunkiai pastebimas. Galėjai jį pamatyti tik žiūrėdamas per veidrodėlį. Po kurio laiko pastebėjau, kad jis deformavosi“, - ligos pradžią prisimena Kaune gyvenanti Regina Violeta Tarvydienė (72 m.). Skaityti plačiau

Tonaras Bekeris - apie chirurgiją, psichologiją, ir teatrą

2016.05.12
Respublikinės Šiaulių ligoninės Urologijos skyriaus vedėjo Tonaro Bekerio keturiasdešimties metų darbo patirtį apvainikavo garbingas apdovanojimas. Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (Vilniuje) vykusiame Lietuvos medicinos darbuotojo dienos minėjime įteikė Lietuvos nusipelniusio gydytojo vardo diplomą ir Lietuvos nusipelniusio gydytojo garbės medalį... Skaityti plačiau

Šeimos netgi išyra, jeigu partneris nelaiko šlapimo

2016.05.09
Ar tiesa, kad šlapimo nelaikymas arba inkontinencija kamuoja tik pagyvenusius žmones arba sunkiai sergančius bei vartomus ligonius?  „Iš mano kabineto išėjo palyginus jauna moteris, neturinti nė keturiasdešimties, kuri kenčia dėl šlapimo nelaikymo.  Ji sėdėjo ir verkė: negaliu su vaikais palakstyti, negaliu ko nors pakelti, negaliu ju... Skaityti plačiau

Kuo būti baisiau: imigrantu ar emigrantu?

2016.05.05
Deja, požiūris, kad kiekvienas lietuvis, net gyvenantis svetur, yra svarbi valstybės dalis - dar nėra populiarus visuomenėje. Svetimoje šalyje jie yra imigrantai, Lietuvoje – emigrantai. O kur tuomet namai, kuriuose esi laukiamas? Skaityti plačiau

Akušerių sąjungos prezidentė Ilona Joneliūnienė: „Akušerėms rūpi ne tik gimdymas“

2016.05.03
Gegužės 5 d. akušerės minės profesinę šventę. Lietuvos akušerių sąjungos prezidentė, Kauno klinikinės ligoninės vyresnioji akušerė Ilona Joneliūnienė pastebi, kad šiais laikais akušerių profesija jau labai toli nuo ištakų - pribuvėjos amato. Akušerės konsultuoja apie žindymą, įvairiais su gimdymu ir moters sveikata susijusiais klausimais, turi gerai išman... Skaityti plačiau

Sigla Ščeponavičiūtė: „Neurologams Lietuvoje tikrai yra ką veikti“

2016.05.02
Nuo jaunų dienų mediko kelio pasirinkimu neabejojusi gydytoja neurologė Sigla Ščeponavičiūtė šiandien tvirtai laiko ne tik Respublikinės Šiaulių ligoninės Neurologijos skyriaus, bet ir motociklo vairą. Sako, toks jau jos charakteris – sunkiai galėtų visą dieną ramiai išsėdėti kabinete. Jau šešiolika metų skyriui vadovaujanti specialistė taip pat priduria: „Stažuod... Skaityti plačiau

Erkinis encefalitas Lietuvoje: serga daug, o skiepijasi mažai

2016.05.02
Bauginantį sergamumo erkiniu encefalitu ir požiūrio į skiepus paradoksą atskleidė žinomos tarptautinės rinkos tyrimų kompanijos GFK SE atlikta apklausa Europos šalyse. Lietuvos Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėjos pavaduotoja medicinos entomologė dr. Milda Žygutienė komentuodama šį tyrimą atkreipė dėmesį į faktą, kad erkiniu encefalitu lietuviai serga dažniau nei ... Skaityti plačiau

Nekaltas peršalimas ilgam paguldydavo į lovą

2016.04.29
„Nuo vaikystės buvau silpnas peršalimams. Persirgau viskuo, kuo tik įmanoma. Buvo pažeisti mano inkstai. Gydytojai taip ir nerado priežasties“, - pasakoja Palangoje gyvenantis Gedas Petraitis (50), prieš metus internete aptikęs klastingos ligos, kuri jam buvo diagnozuota tik praėjusių metų pabaigoje, aprašymą. Skaityti plačiau

Daktaro laipsnį įgijęs šeduviškis apie darbą užsienyje negalvoja

2016.04.28
„Geriausios disertacijos 2015“ konkurse nominuotas jaunasis mokslininkas Andrius Petrėnas (31 m.) šio laimėjimo nesureikšmina. Pasak jo, tolesnes studijas ir disertacijos apie prieširdžių virpesius rengimą inspiravo noras būti kitokiu dėstytoju. Tradiciniu lektoriumi Andriaus išties nepavadinsi. Technologijos mokslų daktaras laisvalaikiu mėgsta klausytis sunkiojo stili... Skaityti plačiau

Paaiškėjo geriausi Kauno metų gydytojai

2016.04.28
Tarptautinės medicinos darbuotojų dienos proga Kaune apdovanoti geriausi metų gydytojai. Svarbiausioje „Metų gydytojo“ nominacijoje apdovanotas Kauno klinikų Akušerijos skyriaus vadovas Valdas Gintautas. Jam apdovanojimą rotušėje įteikė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Skaityti plačiau

Buvusio krepšininko siaubas: „Drebėjo rankos, negalėjau įmesti tritaškio“

2016.04.25
„Pradėjau labai blogai rašyti, smulkiai – niekas neįskaitydavo. Kadangi žaidžiau krepšinį, nebegalėdavau įmesti tritaškio“, - pasakoja praeityje žinomas krepšininkas Rolandas Čėsna (52 m.), kuriam buvo diagnozuota Parkinsono liga. Skaityti plačiau

Prof. Arvydas Ambrozaitis: „Vakcinomis valdomų ligų sergamumo sumažėjimas padarė meškos paslaugą“

2016.04.22
Vakcinos kasmet išsaugo mažiausiai du milijonus gyvybių, tačiau visuomenėje vis daugiau atsiranda antivakcininių judėjimų šalininkų, kurie įvairiais būdais stengiasi paneigti skiepų naudą. Pasak Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninės Infekcinių ligų centro direktoriaus prof. habil. dr. Arvydo Ambrozaičio (68 m.), toks neapgalvotas el... Skaityti plačiau

Reto intelekto, kuklumo ir tolerancijos profesorė

2016.04.21
„Visada mylėjau savo darbą. Nors negalėčiau pasakyti, kad kasdien į jį ėjau kaip į šventę. Buvo visko: ir sunkių akimirkų, ir lengvesnių. Pati niekuomet nebijojau nei užsikrėsti, nei susirgti. Baisiausia buvo dėl kitų“, - sako onkologė prof., habil dr. Laima Liudvika Griciūtė minėdama devyniasdešimties metų jubiliejų.  Skaityti plačiau

Gripą pakeitė pneumonijos, sinusitai ir anginos

2016.04.19
Nuslūgus gripo epidemijai Kauno klinikinės ligoninės medikai pastebi, jog vis daugiau į ligoninę atvyksta vaikų, sergančių komplikuotomis virusinėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Skaityti plačiau

Akmenligės rizika padidėja net tada, kai geri kalkėtą vandenį

2016.04.18
Daivai (42 m.) inkstų akmenligė nustatyta prieš ketverius metus. Moterį ėmė kamuoti nepakeliami skausmai, vos neišoperuotas apendiksas, tačiau pasirodė, kad priežastis – inkstuose susidarę akmenys. „Visa laimė, kad tą darinį buvo įmanoma pašalinti lazeriu. Kiek pakentėjau, o dabar jau kurį laiką gyvenu kaip gyvenusi. Aišku, akmenys vėl susidarė, bet šįkart jau mažesni. T... Skaityti plačiau

Organų donorai – be Donoro kortelių

2016.04.15
Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus gydytojams anesteziologams- reanimatologams tenka bendrauti su mirusio paciento, kurio organai gali tikti donorystei, artimaisiais. Medikai pastebi, jog neretai artimųjų atsakymas būna neigiamas, bet dar dažniau staiga mirusio žmogaus organai netinka donorystei. Deja, nei vienas organų donoras neturėjo Donoro kortelės... Skaityti plačiau

Kęstutis Saniukas: „Netaisyklinga laikysena ir pilnapadystė nėra liga“

2016.04.15
„Didžioji dalis vaikų ortopedinių problemų – fiziologinės ir yra išaugamos, – teigia Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaikų ligoninės vaikų ortopedijos traumatologijos centro direktorius, vaikų gydytojas ortopedas-traumatologas doc. dr. Kęstutis Saniukas. – Absoliučiai neteisinga manyti, jog visi turime būti vienodai tiesūs. Nėra vienos normos.“ Skaityti plačiau

Jau buvo „nurašyta“ kaip beviltiška ligonė

2016.04.11
„Artimiesiems buvo pasakyta, kad man liko gyventi neilgai. Tačiau vienas brangiausių žmonių - sesuo dvynė pasakė, kad nepasiduos ir ieškos visų kelių, kad aš pasveikčiau“, - sako Biržuose gyvenanti Ramunė Čigienė, kuriai buvo nustatyta kepenų venų trombozė. Neretai pacientams, kurie suserga šia reta ir sudėtinga liga, vienintelis išsigelbėjimas - kepenų transplantacija. Skaityti plačiau

Kauno klinikinėje ligoninėje išgelbėti meningokoku susirgę berniukas ir mergytė

2016.04.08
Kauno klinikinėje ligoninėje - laimingai pasibaigusi dviejų mažylių ir jų tėvų drama. Medikai išgelbėjo 2 metų ir 2 mėnesių amžiaus berniuką bei 10 mėnesių mergytę. Skaityti plačiau

Net 90 procentų artimųjų pritaria organų donorystei!

2016.04.08
Per tris šių metų mėnesius (balandžio 7 d. duomenimis) su mirusių žmonių artimaisiais apie organų donorystę buvo kalbėta 23 kartus. Tik trijų mirusiųjų artimieji nepritarė donorystei: artimųjų prieštaravimas sudaro 10,7 procento. Skaityti plačiau

Prof. Z.Kučinskienė: „Mokslas suteikia galimybes save „paremontuoti“ ir gyventi ilgiau“

2016.04.07
Pasak prof. Zitos Aušrelės Kučinskienės (67 m.), sveikiausi ir produktyviausi kiekvieno mūsų metai - iki keturiasdešimties. Vėliau reikia valios norint išlikti sveikiems.  Skaityti plačiau

Pacientės baimė: gali tekti atsisveikinti su lūpomis

2016.04.05
Vilniaus universiteto prancūzų kalbos dėstytoja Marija Lukšaitė, išgirdusi lūpos vėžio diagnozę, neįsivaizdavo, kokios gali būti siaubingos pasekmės. Lūpų vėžiu susirgusiems pacientams, kai yra taikomas chirurginis gydymas, gali prireikti ir plastikos chirurgų pagalbos.   Skaityti plačiau

Prof. Vytautas Basys: kuo gydytojas skiriasi nuo felčerio?

2016.03.31
„Tai, kad vyksta reformos, - normalu. Negi jums kartas nuo karto nekyla noras bute perstumdyti baldus? Reformos - nieko blogo. Klausimas tik, kokie jos prioritetai, kokie rezultatai pasiekti, koks kainos ir pasiekto efekto santykis“, - sako prof. habil. dr. Vytautas Basys (71 m.). Skaityti plačiau

Keičia duris ir langus, o neįgaliuosius pamiršta

2016.03.25
Sėdi neįgaliojo vežimėlyje? Mokykis namuose arba marš į spec. mokyklą! O jeigu esi apdovanotas ypatingais gabumais, gal tau ir pasiseks „įsitrinti“ į eilinę mokyklą, tikintis, jog bendraklasiai bus supratingi ir paslaugūs: kai reikės – jie pastums tavo vežimėlį. Naujausi tyrimai atima žadą: daugiau nei pusė Lietuvos mokyklų yra nepritaikytos neįgaliesiems. Skaityti plačiau

Tuberkulioze sergantys vaikai patiria ir patyčias, ir atstumtųjų dalią

2016.03.24
Kovo 24 – ąją, Pasaulinę tuberkuliozės dieną medikai apgailestauja, kad Lietuvoje visuomenė dėl informacijos stokos netoleruoja žmonių, kurie susirgo tuberkulioze, o kartais net ir tada, kai jie jau būna sėkmingai išgydyti. Taip pat nepagrįstai manoma, kad tai tik socialinės rizikos grupės šeimų liga. Kauno klinikinės ligoninės vaikų pulmonolgė Vaida Kudirkienė griauna įsisenėjusius mitus apie tub... Skaityti plačiau

Tuberkulioze persirgusi moteris ligą išmoko priimti kaip pamoką

2016.03.24
„Prieš kelerius metus ankstyvą pavasarį išsimaudžiau ežere. Kitą dieną krito spaudimas, pakilo temperatūra. Pamaniau, jog peršalau, tačiau po kurio laiko šie simptomai ėmė kartotis“, - apie pirmuosius tuberkuliozę bylojančius sveikatos sutrikimus pasakojo trisdešimt penkerių metų kaunietė. Šiuo metu moteris po daugiau nei pusmečio trukusio gydymo ruošiasi s... Skaityti plačiau

Mano draugai, mano bendruomenė – Lietuvoje trečią kartą minima Pasaulinė Dauno sindromo diena

2016.03.18
Šių metų kovo 21-ą dieną Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos drauge su Medicinos fakulteto Žmogaus ir medicininės genetikos katedra, Lietuvos žmogaus genetikos draugija, Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacija bei Lietuvos jūrų muziejumi trečią kartą Lietuvoje minės Pasaulinę Dauno sindromo dieną. Dauno sindromo diena pasaulyje minima jau 11-ą kartą. Skaityti plačiau

Valerijus Ostapenko: „Kai matau moters akyse viltį, suprantu, kad viskas ne veltui“

2016.03.14
„Prisipažinsiu, kai pamatau moters akyse viltį, suprantu, kad viskas - ne veltui. Matyt, ir dirbu tam, kad pamatyčiau tą švytėjimą. Tuomet norisi padaryti dar daugiau - grąžinti ne tik sveikatą, bet ir gyvenimo kokybę“, - sako Nacionalinio vėžio instituto Krūties ligų chirurgijos ir onkologijos skyriaus vedėjas, chirurgas onkologas, prof. habil. dr.Valerijus Ostapenko. Skaityti plačiau

Dešimt savaičių reanimacijoje: negęstanti viltis stipresnė už mirtimi alsuojančią diagnozę

2016.03.14
Praėjusios vasaros pabaigoje, į Respublikinę Panevėžio ligoninę atvyko vyras, skųsdamasis dideliu nugaros skausmu. Kaip ir daugelis stipriosios lyties atstovų, į medikus jis kreipėsi tik tuomet, kai jau nebegalėjo ne tik dirbti, bet ir normaliai gyventi. Atlikus tyrimus, paaiškėjo, kad per vėlai diagnozuotas, todėl ir neoperuotas stemplės plyšimas sukėlė abipusį plaučių uždegimą, pleuritą, sepsį bei rau... Skaityti plačiau

Samuelis Tacas: visi turi tuos pačius raumenis ir kaulus

2016.03.07
„Tikiu, kad su kineziterapijos pagalba galima iš lėto „sutvarkyti“ kūną ir apsaugoti nuo baisiausių skausmų. Bet tam reikia laiko ir kantrybės“, - sako Niujorke gyvenantis išeivis iš Lietuvos kineziterapeutas Samuelis Tacas (69 m.), kurio gydančioms rankoms atsiduoda žinomi pasaulio muzikantai, šokėjai, aktoriai ir sportininkai. Auksinių rankų savininku vadinamas ki... Skaityti plačiau

Nuo šiol vaizdų navigacija naudojama ne tik keliuose, bet ir operacinėse

2016.03.07
Šių metų vasario 25 – 26 dienomis VUL Santariškių klinikų ką tik duris atvėrusioje  hibridinėje širdies rentgenochirurgijos operacinėje jau penkiems pacientams specialiais kaiščiais buvo uždarytos angelės (vadinamosios fistulės), atsivėrusios šalia implantuotų širdies vožtuvų. Tam pirmą kartą buvo panaudota vaizdų navigacijos sistema. Navigacijos sistema sulieja ul... Skaityti plačiau

Išmaniojo pleistro išradėju patikėjo ir verslininkai

2016.03.04
Išmanųjį medicininį pleistrą sukūrusio ir jį dabar tobulinančio Kauno technologijos universiteto Medžiagų mokslo instituto doktoranto Tado Jukniaus (28 m.) galvoje sukasi daug idėjų, kurias norisi realizuoti. Tiesa, kad išradimai būtų pritaikyti rinkai, neapsieinama be verslo vizijos. Tačiau vaikinas sako, jog jam didžiausias malonumas – kurti naudingus ir prasmingus dalykus, o verslininko keliu j... Skaityti plačiau

Lietuvoje mirusio donoro kepenys – Italijos recipientui

2016.03.04
Kaip informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM, trečiadienio popietę vienoje Lietuvos donorinėje ligoninėje gavus artimųjų sutikimą dėl organų donorystės, donoras tapo multiorganiniu. Iš jo persodinimui paimti keli organai, kurie išgelbės gyvybę arba pagerins net keturių žmonių gyvenimo kokybę – persodinimui paimta širdis, kepenys,  abu inkstai. Skaityti plačiau

Aktorius Andrius Žiurauskas užknarkdavo net per repeticijas

2016.03.03
Aktorius, režisierius Andrius Žiurauskas penkerius metus gyveno kamuojamas jam nesuvokiamo nuovargio. Nuolatinis neišsimiegojimas, svorio augimas, snaudimas kino salėje ar net repeticijų metu pagaliau baigėsi, kai prieš dvejus su puse metų Kauno klinikų Miego laboratorijoje vyrui buvo diagnozuota miego apnėja. Skaityti plačiau

Profesorius Kęstutis Ručinskas: „Galėtume padaryti žymiai daugiau, nei leidžia aplinkybės“

2016.02.29
„Širdies chirurgija – bene vienintelė chirurgijos sritis, kur vienas žmogus padaryti nieko negali. Glaudus bendradarbiavimas ir geras kontaktas – sėkmingo širdies komandos darbo raktas“, – įsitikinęs Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Širdies ir krūtinės chirurgijos centro vadovas kardiochirurgas profesorius Kęstutis Ručinskas (51).&nbs... Skaityti plačiau

Reta akių liga užtemdė gyvenimą visam laikui

2016.02.26
Aniridija – labai reta akių liga – rainelės nebuvimas, kai vyzdys užima visą plotą už ragenos. Viena iš maždaug trisdešimties Lietuvoje šia liga sergančiųjų – Vida Jočienė (39 m.). Moteris atvirauja, kad Lietuvos gydytojai dar neišsiaiškino, kaip kovoti su aniridija, tačiau ji nenuleidžia rankų ir renka naujausią informaciją iš užsienio apie gydymo strategij... Skaityti plačiau

Esi neįgalus ar ligotas? Toli nenuvažiuosi

2016.02.25
Neįgaliojo vėžimėlyje sėdintys ar prie lovos prikaustyti asmenys, taip pat senyvo amžiaus žmonės susiduria su neįveikiamomis kliūtimis, kuomet jiems reikia nuvykti pas medikus arba sutvarkyti teisinius reikalus. Kadangi pavežėjimo paslaugų poreikis - didžiulis, sunkiai judantys asmenys sukasi kaip išmano – pagal išgales naudojasi viešuoju transportu arba prašo vairuojančių kaim... Skaityti plačiau

Vytautas Jonas Sirvydis: „Nenorėčiau, kad man sakytų: myliu tave smegenimis“

2016.02.22
„Likimas man buvo palankus. Profesija mane pasiglemžė. Nors sovietinis periodas, kai kūrėme širdies chirurgiją, buvo gana tamsus, profesija - šviesi zona, kuri leido gyventi įdomiai“, - sako vienas garsiausių Lietuvos kardiochirurgų profesorius emeritas Vytautas Jonas Sirvydis. Skaityti plačiau

Butui skirtus pinigus išleido vaikų klausos aparatams

2016.02.12
„Kaip tik buvome pas gydytoją ir sužinojome, kad vaikams jau ateina laikas keisti klausos aparatus. Dabar sukame galvas, ką darysime toliau“, - guodžiasi su finansiniais sunkumais susidūrusi Edita Jurkienė, kurios šeimoje auga du klausos sutrikumus turintys vaikai. Ligonių kasų kompensuojami klausos aparatai jų vaikams netinka, todėl šeima privesta juos dar kartą pirkti iš savo ki&sca... Skaityti plačiau

Gydėsi peršalimą, kol pradėjo kosėti krauju

2016.02.08
Lietuvos didžiuosiuose miestuose jau skelbiama gripo epidemija, o pacientai į ligonines plūsta dėl sunkių ligos, kuri iš pradžių atrodė tik nekaltas peršalimas, komplikacijų „Kai dukra guli reanimacijoje, niekuo negali padėti ir nežinai, kaip pasisuks sveikatos reikalai, man pats baisiausias dalykas“, - sako skaudžius išgyvenimus patyrusi mama, kurios dukra, kadaise persirgusi gripu, ... Skaityti plačiau

Epilepsiją signalizuojančių požymių neatpažįsta kas antras

2016.02.08
Šiandien, vasario 8 d., minima tarptautinė epilepsijos diena. Epilepsija – viena dažniausių neurologinių ligų, pasireiškianti pasikartojančiais priepuoliais. Pasak Santariškių klinikų epilepsijos centro vadovės, Vilniaus universiteto docentės, medicinos mokslų daktarės Rūtos Mameniškienės, skirtingos smegenų sritys kontroliuoja skirtingas kūno dalis, taigi epilepsijos simptomai ... Skaityti plačiau

Jolanta Česienė: „Dermatologo profesija man atrodė labiausiai mistiška“

2016.02.05
Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų departamento vadovė, Odos ir venerinių ligų poskyrio vedėja gydytoja dermatologė Jolanta Česienė (46), paklausta apie profesijos pasirinkimą, net nemirkteli – tarsi vos gimusi žinojo, kad medicina bus jos pašaukimas. „Tik odos ligomis susidomėjau gerokai vėliau. Dermatologo profesija man atrodė labiausiai mistiška, kurią menkiausiai i&scaro... Skaityti plačiau

Transplantacijos laukiantysis dažnai klausia: kelintas esu eilėje?

2016.02.04
Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM (toliau – Biuras) specialistai dažnai sulaukia recipientų (laukiančiųjų transplantacijos) klausimų – kelinti jie yra eilėje, kaip ši eilė sudaroma, kada žmogus į ją įtraukiamas, kaip žmonės atrenkami transplantacijoms? Skaityti plačiau

Profesorius Pranas Šerpytis: apie dešimt kardiologo įsakymų

2016.02.01
„Mes sovietmečiu stovėjome ant galvos, o ne ant kojų. Visuomenė buvo įpratinta, kad atvažiuos medikai ir pasirūpins pacientu. Vadinasi, ne ligonis atsakingas už save, ne šeimos nariai - už artimą žmogų, bet atsakingi medikai. Ligoniai miršta nuo medikų, bet ne nuo ligų“, - apie klaidingą visuomenės įsitikinimą kalba Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų kardiologas profe... Skaityti plačiau

Geriau gimdyt, nei kasos skausmus kentėt

2016.01.29
Praėjus švenčių maratonui į ligonines suvežami pacientai, kuriems diagnozuojamas dideliais skausmais pasireiškiantis kasos uždegimas. „Kaip partizanas kankinausi iki vakaro. Bet paskui nusprendžiau, kad jau nebegaliu kęsti ir šeimos nariai iškvietė greitąją pagalbą“, - pasakoja kasos uždegimu persirgęs Mindaugas Naujalis (40 m.), kurio gyvybei buvo iškilęs realus pavojus... Skaityti plačiau

Druskininkuose atidarytas privatus medicininės reabilitacijos centras

2016.01.25
Druskininkuose oficialiai atidarytas privatus profesionalios medicininės reabilitacijos centras „Upa“. Tai moderniausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio centras, kuris stipriai prisidės prie šalies tarptautinio konkurencingumo medicininio turizmo srityje. Planuojama, kad pirmaisiais metais centre bus pasiektas vidutiniškai iki 50 proc. užimtumas, o apie 15 proc. lankytojų sudarys užsie... Skaityti plačiau

Dr. A.Plieskienė: „Esu tam, kad koordinuočiau sudėtingą vėžio gydymo procesą“

2016.01.25
„Neįsivaizduoju, kas gali būti įdomiau gydytojui onkologui radioterapeutui, nei galimybė formuoti stiprią specialistų komandą, spręsti užduotis įsisavinant sudėtingiausius metodus ir juos saugiai taikyti praktikoje. O kai kartu su pacientu nugalime sunkią ligą, dar geriau suprantu, kodėl medicinoje pasirinkau būtent šį kelią“, - sako Klaipėdos universitetinės ligoninės Branduolinės medicinos centro... Skaityti plačiau

Dovilė Šakalienė: „Labai tikiuosi, kad sveikatos pablogėjimas - laikinas“

2016.01.22
„Stresas iš tikrųjų padarė savo darbą – mano savijauta sugrįžo į tokį pat lygį, kuris buvo prieš antrąjį radioterapijos kursą“, - sako žmogaus teisių ekspertė, psichologė, žurnalistė Dovilė Šakalienė (37 m.). Skydliaukės vėžio diagnozę išgirdusiai moteriai teko dar vienas smūgis, kuomet itin negražiai buvo atleista iš Žmogaus teisių stebėjimo instituto vadovės pare... Skaityti plačiau

Kauno klinikose gimė mergaitė, kuriai dar įsčiose penkis kartus perpiltas kraujas

2016.01.18
Praėjusią savaitę jauna moteris pagimdė mergaitę, kuriai dar įsčiose net penkis kartus atlikti kraujo perpylimai. Nors šios sudėtingos procedūros Kauno perinatologijos centre atliekamos nuo 2002 metų, būtent ši vos prieš keletą dienų pasaulį išvydusi naujagimė tapo rekordininke, rašoma Kauno klinikų informaciniame pranešime. Skaityti plačiau

Ortopedas traumatologas pataria: kriskite susigūžę „ežiuku“

2016.01.15
Šalies ligoninėse – slidžiuose keliuose paslydusių ir susižeidusių pacientų antplūdis. „Kaip ir kiekvieną rytą, žingsniavau į darbą, staiga paslydau ir kritau“, - pasakoja Dangutė Mauricaitė (45 m.), kuri stipriai susižalojo ranką ir bent keliems mėnesiams iškrito iš įprasto gyvenimo ritmo. Skaityti plačiau

Jauna moteris: esu priversta nešioti purviną protezą

2016.01.11
„Rankos protezas man tinka, bet jis labai greitai išsipurvina – į gumą įsigeria visokie nešvarumai. Taigi, prarandamas estetinis vaizdas, o kito reikia laukti pagal nustatytus terminus. Dėlto esu priversta nešioti pajuodusį, tai yra purviną protezą“, - apgailestauja dvidešimt devynerių Jelena. Skaityti plačiau

Per metus gyventojų Lietuvoje sumažėjo daugiau nei 30 tūkst.

2016.01.11
Išankstiniais duomenimis, šių metų sausio 1 d. Lietuvoje gyveno 2,89 mln. nuolatinių gyventojų, arba 32,7 tūkst. (1,1 proc.) mažiau nei prieš metus. Skaityti plačiau

Kalnuose ieškojo ne mirties, o gyvenimo

2016.01.08
Sunku įsivaizduoti, kokios aplinkybės lėmė tragediją, kuomet pirmosiomis Naujųjų metų dienomis iš Prancūzijos Alpių atskriejo žinia apie žuvusius tautiečius. Vienas jų - Kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas, Lietuvos alpinizmo asociacijos narys Artūras Bazys (1963-2016) – buvo ypač patyręs alpinistas. Skaityti plačiau

Prof. Gintautas Brimas: „Chirurgui, matyt, reikia turėti agresijos“

2016.01.07
Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Bendrosios chirurgijos centrui vadovaujantis abdominalinis chirurgas prof. habil. dr. Gintautas Brimas yra dirbęs ne vienoje gydymo įstaigoje ir jau daugelį metų dėsto studentams. Profesorius pripažįsta - darbas universitete yra jo profesinio kelio variklis, leidęs pasiekti to, kad jis tapo chirurginio nutukimo gydymo Lietuvoje pradininku. Skaityti plačiau

Dakaro lenktynininkai tapo geros valios ambasadoriais

2015.12.30
Pal. Kun. Mykolo Sopočkos Hospiso Vilniuje bendruomenės gretas papildė du geros valios ambasadoriai: 2016 metų Dakaro ralio dalyvių jungtinis ekipažas – Benediktas Vanagas (Lietuva) ir Sebastian Rozwadowski (Lenkija) skleis visuomenei ir visam pasauliui žinią apie hospiso idėją ir misiją. Skaityti plačiau

Persivalgymas – per Kalėdas, Naujieji – ligos patale?

2015.12.28
Šventinis laikotarpis gydytojams – didelių išbandymų metas, mat vieni per šventes padaugina alkoholio, kiti – maisto. Dažniausiai specialistų diagnozuojami kasos ir tulžies pūslės uždegimai. Be to, medikai perspėja – jei persivalgius negrįžtama prie mitybos režimo ir kiekviena diena tampa švente – gali baigtis gerokai blogiau. Skaityti plačiau

Vaidotas Urbonas: „Vaikams vegetarizmas nėra draudžiamas, bet nerekomenduojamas“

2015.12.21
„Negana to, kad vaikai apkraunami mokykloje, tėvai, visai nepagalvodami, veda atžalą tai į vieną, tai į kitą protinės veiklos būrelį. O fizinio krūvio beveik nebegaunama. Dėl tokio disbalanso vaikai tampa psichiškai jautrūs, dirglūs, tuomet prasideda ir kitos rimtos ligos“, – sako Lietuvos vaikų gastroenterologų ir mitybos draugijos pirmininkas doc. dr. Vaidotas Urbonas (57). Skaityti plačiau

Infekcinis endokarditas: ligą lydi paprasti į peršalimą panašūs simptomai

2015.12.18
„Mano paslaptinga liga suklaidino gydytojus. Kol gėriau antibiotikus nuo temperatūros, širdies vožtuvas nepastebimai iro“, - skaudžia patirtimi dalijasi Žaneta Vaičiulytė (38), kuri iš komos pabudo tik po sėkmingai atliktos širdies vožtuvo operacijos. Blogiausia - jau praeityje, laiminga pacientė džiaugiasi, kad po kelių savaičių galės važiuoti namo. Skaityti plačiau

Pirmą kartą Lietuvoje: lazeriu atlikta ašarų latakų operacija

2015.12.14
Apie ašarų latakų nepraeinamumą Aušra Tamulienė (44 m.) sužinojo po trejų mėnesių varginamo ašarojimo. Nenustatytos ligos priežastys, tyrimų gausa, nuolatiniai vizitai pas gydytojus ir medikamentų vartojimas baigėsi tik profesionalių medikų komandos ir diodinio lazerio dėka. Skaityti plačiau

Jokūbas Fišas: „Esu tik pono Dievo instrumentas“

2015.12.14
Ne vienerius metus praleidęs greta itin sunkių ligonių gydytojas neurologas med. dr. Jokūbas Fišas įsitikinęs, kad pagalba tokiems pacientams turėtų apimti ne tik būtinųjų poreikių tenkinimą. Deja, kalbėdamas apie orų senėjimą Lietuvoje, pripažįsta, kad tai – vis dar sudėtinga užduotis. Skaityti plačiau

Anoreksija: liekno kūno kultą laisto ir netekties ašaros

2015.12.11
Negailestingais mados ir grožio standartais aklai patikėjusioms merginoms neretai iš nervinės anoreksijos voratinklio ištrūkti nepavyksta. Štai praėjusią savaitę Panevėžyje dėl šio psichikos sutrikimo Anapilin iškeliavo abiturientė. Kada dar įmanoma išvaduoti žmogų iš šios ligos gniaužtų? Skaityti plačiau

Pasaulio masažo čempionate pirmoji vieta – Birštono atstovui

2015.12.08
Gruodžio 5 d. Maskvoje vykusiame IX-ame Pasaulio masažo čempionate pirmąją vietą iškovojo Birštono atstovas. Lietuvai šiame čempionate atstovavo „Royal Spa Residence“ kineziterapeutas Marius Jurgelaitis, kuris po savo pasirodymo pripažintas geriausiu masažo meistru. Skaityti plačiau

Viešvilės vaikų globos namų vaikai - „Kalėdinių žaidynių 2015 geriausieji“ prizininkai

2015.12.08
Penktosiose, jubiliejinėse, žaidynėse dalyvavo rekordinis vaikų skaičius net iš 40 skirtingų vaikų globos namų. Tradiciškai komandos varžėsi krepšinio, kvadrato, estafečių rungtynėse. Vieni buvo stipresni vienoje rungtyje, kiti demonstravo pranašumą kitoje, na, o sudėliojus visų rungčių rezultatus, buvo išaiškinti šių metų žaidynių patys stipriausieji. Skaityti plačiau

Nėščiųjų siaubas: nežinai, gimdysi ar ne

2015.12.07
Kokia tai liga - preeklampsija, dvidešimt penkerių Greta Raulinaitienė iš Prienų rajono anksčiau nebuvo girdėjusi. Maža to, laukdamasi antrojo vaikelio moteris jautėsi puikiai, tačiau išgirdo pavojingos ligos diagnozę, kuri gali nusinešti būsimo kūdikio gyvybę. Laimei, šios pacientės atvejis, profesionalių medikų dėka, baigėsi laimingai. Skaityti plačiau

Vilniuje vyko NVO ir bendruomenių labdaros mugė

2015.12.07
Vilniuje, Daukanto aikštėje, šeštą kartą surengta nevyriausybinių organizacijų (NVO) ir bendruomenių labdaros mugė. Sveikindama susirinkusiuosius, prezidentė Dalia Grybauskaitė prieš šventes kvietė dalytis gerumu ir prisiminti tuos, kuriems reikalinga pagalba. Skaityti plačiau

Adventas – gerų darbų metas: kviečiame pasirašyti sutikimą donorystei

2015.12.04
Metams baigiantis, visad svarstome – ko dar nepadariau, ką dar turiu būtent šiemet padaryti? Kai kuriuos darbus atidedame ateinantiems metams – kurie gali šiek tiek palaukti, ar tiesiog reikalaujantys daug pastangų ir laiko jiems atlikti. Tačiau vienam kilniam poelgiui laiko daug nereikia – vos kelių minučių. Per tiek laiko elektroniniu būdu galima pasirašyti sutikimą donoro kor... Skaityti plačiau

Prof. V.J.Triponis: „Kraujagyslių chirurgija anuomet buvo romantiška sritis“

2015.12.04
Kitą savaitę savo 77 metų gimimo dieną švęsiantis angiochirurgas prof., habil. dr. Vytautas Jonas Triponis apie pasirinktą specialybę kalba su įkvėpimu. „Idealizmas ir žinių troškimas turėtų būti neatsiejama gydytojo kasdienybės dalis“, – įsitikinęs jis. Skaityti plačiau

Atimtas regėjimas rekordams nesutrukdė

2015.12.03
Europos jaunių parolimpinių žaidynių čempionas, Lietuvos rekordininkas neregys plaukikas Mindaugas Dvylaitis įsitikinęs, kad ir turint negalią galima pasiekti aukštų sporto rezultatų. „Sportuoju jau vienuolika metų ir visada norėjau įrodyti, kad neįgalus žmogus niekuo nenusileidžia sveikam. Prakaito turiu išlieti ne mažiau nei kiti sportininkai“, – sako per keletą metų daugybę ap... Skaityti plačiau

Inga Filipovič: „Mano kūnas – mano tvirtovė“

2015.12.03
Vos 124 cm ūgio vežimėlyje sėdinčiai Ingai Filipovič (38) gydytojai sulaukti tiek metų, kiek jai yra dabar, nežadėjo. Tačiau dejuoti ir gailėtis savęs moteriai nelieka laiko – ji vaidina spektakliuose, užsiima kita menine veikla, savanoriauja, organizuoja neįgaliųjų ir sveikųjų susitikimus. „Turiu pasirinkimo laisvę daryti tai, ką noriu. Nesu aukšto ūgio, bet nesijaučiu labai žema ar neįgali.... Skaityti plačiau

Kelio į olimpines žaidynes ūmus skausmas neužkirs

2015.11.30
Į olimpines žaidynes nori patekti bet kokia kaina – olimpiečio gimnasto Roko Guščino (24) užsispyrimas lemia tai, kad jam tenka rizikuoti sveikata. Ūmus skausmas – dažnas sportininko palydovas, tačiau jis įsitikinęs, kad sustoti dabar negali. Kitąmet laukia svarbi atranka į Rio de Žaneire vyksiančias olimpines žaidynes, kur iš trijų kandidatų dalyvauti galės tik vienas. Skaityti plačiau

Prof. Marius Miglinas: „Peritoninė dializė artimesnė žmogaus fiziologijai“

2015.11.26
„Vienas iš dešimties suaugusiųjų gali turėti inkstų veiklos sutrikimų. O tai jau nemažai ir žymiai daugiau nei iki šiol manyta. Anksčiau laikyta, kad inkstų ligos yra labai retos. Tačiau jos klastingos – labai daug žmonių apie inkstų pakitimus nieko nežino“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Nefrologijos centro vadovas, Vilniaus universiteto... Skaityti plačiau

Ne svorio gramai lemia gimstančio žmogaus esmę

2015.11.23
„Vieni vaiko raidos specialistai mano, kad neišnešiotas naujagimis tam tikra prasme visą gyvenimą lieka neišnešiotu žmogumi. Tačiau taip pat galima tvirtinti, kad gimti anksčiau laiko nėra stigma. Labai daug genijų gimė neišnešioti“, – sako Vilniaus universiteto profesorė Santariškių klinikų Perinatologijos centro vyriausioji gydytoja neonatologė Nijo... Skaityti plačiau

Kaune sukurta technologija leis iš anksto prognozuoti hipotenziją

2015.11.23
„Hipotenzija yra pasaulinio masto problema, kuriai iki šiol nebuvo galima užbėgti už akių. Mūsų institutas kartu su LSMU mokslininkais sukūrė technologiją, padėsiančią iš anksto numatyti individualaus paciento hipotenzijos krizės pradžią bei įspėti apie tai gydantį personalą“, – teigė Kauno technologijos universiteto (KTU) Sveikatos telematikos mokslo instituto direktorius prof. Armina... Skaityti plačiau

LOPL dienai: prabundu naktį ir negaliu įkvėpti oro

2015.11.19
„Ilgą laiką kosėjau: ne nuolatos, nelabai stipriai... Paskui pajutau, kad naktimis pradėjau po truputį dusti. Miegi ir prabundi, nes pritrūksta oro“, - pasakoja Kaune gyvenantis Tautis Makauskas, kuris serga lėtine obstrukcine plaučių liga, bet rūkyti vis dar nemeta. Skaityti plačiau

Per plauką nuo tragedijos: dalis vyrų tikrai išliktų gyvi

2015.11.16
„Visas moteris norėčiau paraginti: nuveskite savo vyrus pas gydytojus pasitikrinti sveikatos“, - karčia patirtimi dalijasi Janina Ladygienė, kurios vyrui visai atsitiktinai buvo diagnozuota mirtį sėjanti aneurizma. Blogiausia, laimei, - jau praeityje. Laimingas pacientas po išskirtinės pirmąkart Baltijos šalyse atliktos aortos stentavimo operacijos sveiksta namuose, prižiūrimas rūpestingos ž... Skaityti plačiau

Dr. Žydrūnė Visockienė: „Pusė sergančiųjų diabetu nežino apie savo ligą“

2015.11.13
„Skaudžiausias dienas darbe iliustruoja, priėmimo skyriuje, užmegztos pažintys su diabeto komplikacijomis susidūrusiais pacientais“, - pasakoja Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos Endokrinologijos centro vadovė ir skyriaus vedėja dr. Žydrūnė Visockienė. Skaityti plačiau

Nutukimą gydytis privertė nesėkmingos darbo paieškos

2015.11.09
Osvaldas Rimkus (28 m.) beveik prieš metus, nebenorėdamas toleruoti nutukimo keliamų problemų ir trukdžių, nusprendė pakeisti savo gyvenimą, ėmėsi kardinalių kasdienės rutinos pokyčių ir atsikratė net pusės šimto kilogramų. Tačiau kaip pats sako – tai dar ne pabaiga. Skaityti plačiau

Vaikų ligoninėje atlikta 170-oji kaulų čiulpų transplantacija, kurios kaulų čiulpų donoras – nė dvejų neturintis vaikas

2015.11.06
Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centre, kuriame kaulų čiulpų transplantacijos atliekamos nuo 2002 metų,  šiandien jau atlikta 170-oji. Donoru šešerių metų sunkia kraujo liga sergančiam berniukui tapo nė dvejų metukų dar neturintis jo broliukas. Kaip teigia Vaikų onkohematologijos centro vadovė dr. Jelena Rascon, mažiausio donoro Lietuvoje kaulų čiulpai pagelbėjo atlikti alogeninę kau... Skaityti plačiau

Doc. Marius Žemaitis: „Nėra saugaus rūkymo slenksčio“

2015.11.06
„Įrodyta, jog visiems žmonėms nustojus rūkyti iki keturiasdešimt metų, plaučių vėžio epidemijos po penkių dešimtmečių nebeturėtume – būtų tik pavieniai susirgimų atvejai“, - teigia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Pulmonologijos ir imunologijos klinikos Onkopulmonologinės pagalbos sektoriaus vadovas doc. Marius Žemaitis (43 m.). Skaityti plačiau

„Renkuosi gyvybę“ akcentas – iš žvakučių sudėliotas kūdikis mamoms įsčiose

2015.11.02
Lietuvos miestų aikštėse praėjusią savaitę sužibo tūkstančiai žvakučių simbolizuojančių tūkstančius dėl abortų negimusių vaikų. Trečią kartą organizuojamoje akcijoje „Renkuosi gyvybę“ visoje Lietuvoje dalyvavo 5 tūkstančiai žmonių daugiau kaip 30 – yje skirtingų mūsų šalies miestų. Skaityti plačiau

Apie šalčiu sunaikintą naviką ir viltį gyventi

2015.11.02
Nacionalinio vėžio instituto medikai - kuklūs. Nepaisant to, kad bene pirmieji pasaulyje pritaikė krioabliacijos procedūrą neįprastoje vietoje įsitaisiusiam navikui, laimėjimų pernelyg nesureikšmina, sako toks jau jų darbas: ieškoti būdų, kaip įveikti ligą. Tiesa, kartu ir apgailestauja, kad nors pasaulyje krioabliacija nėra naujas metodas, Lietuvoje laikomas tik kaip alternatyva ir nėra kompensuojamas ... Skaityti plačiau

Po sąnario operacijos atidumo stinga ir šeimos gydytojams, ir pacientams

2015.10.30
Valstybinė ligonių kasa skaičiuoja, kad praėjusiais metais atlikta daugiau nei šeši tūkstančiai sąnarių endoprotezavimo operacijų. Deja, ne visos jos baigiasi sėkmingai. Ypač vyresnio amžiaus žmonės komplikacijų, kurios gali pasireikšti net dėl stipresnio peršalimo ar sugedusio danties, rizika yra padidėjusi. Ortopedai traumatologai apgailestauja, kad kartais šeimos gydytojai, tokie... Skaityti plačiau

Prof. Dalius Jatužis: insulto žmonės bijo labiausiai

2015.10.29
„Žmonės insulto bijo labiau negu daugelio kitų ligų. Kaip rodo apklausos, netgi labiau už miokardo infarktą. Juos ypač gąsdina ne tiek mirtis, kiek invalidizacija ir ilgalaikė priklausomybė nuo slaugytojų“, - teigia Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Neurologijos centro profesorius Dalius Jatužis (47). Skaityti plačiau

Prof. Alvydas Juocevičius: „Per trumpa reabilitacija yra rizikinga“

2015.10.26
„Turime daug sėkmingų pavyzdžių, kuomet pacientas, būdamas tikrai atkaklus, tampa savarankiškas, netgi tęsia profesinę veiklą. Nors daug kas tuo nebetikėjo“, - pasakoja Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro vadovas prof. Alvydas Juocevičius (64 m.) Skaityti plačiau

Mikčiojimas apsunkina ir bilieto pirkimą

2015.10.23
Kas dažniausiai sukelia sunkų kalbos sutrikimą: vaikystės išgyvenimai, smegenų defektai, genetinis sutrikimas? Mokslininkai iki šio ieško atsakymo, o kartais pasigirsta pranešimų, kad mikčiojimą pavyks įveikti naujais vaistais. Skaityti plačiau

KTU kuriamos Rytų medicinos principais paremtos technologijos

2015.10.23
„Bent pusė Švedijos karališkosios inžinerinių mokslų akademijos, kurios užsienio nariu esu išrinktas, metinės konferencijos pranešimų skirta tam, ką inžinerijos mokslai nuveikė žmogaus sveikatos gerinimo labui“, – sako Kauno technologijos universiteto (KTU) Mechatronikos instituto direktorius Vytautas Ostaševičius. Jo vadovaujama mokslininkų komanda kuria Rytų medi... Skaityti plačiau

Reumatoidinio artrito „suriesta“ moteris: viskas krenta iš rankų

2015.10.19
„Buvo labai blogai, net nesikėliau iš lovos, mane jau reikėjo aprengti“, - atvirauja 51- erių Julytė Petrukaitytė. Jai buvo diagnozuota itin sunki liga – reumatoidinis artritas, kuris, prasidėjęs „nekaltais“ sąnarių skausmais, žmogų gali pasodinti į neįgaliojo vežimėlį. Skaityti plačiau

Prof. Vaidotas Urbanavičius: „Blogi įpročiai gali persiduoti dar įsčiose“

2015.10.15
„Turime nepamiršti, kad didžioji dalis mūsų gyventojų turi genetiškai, istoriškai susiklosčiusią medžiagų apykaitą, ir esame linkę kaupti perteklinę energiją. Tai persiduoda ir mūsų palikuonims“, - teigia Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Endokrinologijos centro vadovas prof. Vaidotas Urbanavičius (61 m.). Skaityti plačiau

Pacientei grėsė aklumas: gydytojas padarė stebuklą

2015.10.12
„Vieną dieną atsikėlusi supratau, kad negaliu važiuoti į darbą. Per visą akį atsirado didžiulė pilka dėmė, kuri privertė sunerimti. Vaizdo plotis buvo stipriai sumažėjęs, tad aš negalėjau nei dirbti, nei vairuoti“, - sunkios ligos komplikaciją prisimena vilnietė Aušra Kuorytė (36). Skaityti plačiau

Organų donorystės dieną – Živilės Balčiūnaitės vardo bėgimas

2015.10.12
Spalio 17-ąją Vilniuje susirinks būrys žmonių, vienijamų ne tik bendro pomėgio, bet ir bendros idėjos: prie starto linijos rikiuosis bėgikai, dalyvausiantys „Vilniaus 20 km bėgime“, kuris bus skirtas organų donorystės idėjai propaguoti. Skaityti plačiau

Treneris didesnis autoritetas nei gydytojas

2015.10.09
Medikai skundžiasi, jog treneriai dažnai perima kone gydytojų vaidmenį: šie sportininkus moko ir kaip teisingai maitintis, ir kuo teptis suskaudusią nugarą, netgi kokiais kiekiais vartoti maisto papildus. Gydytojams telieka „taisyti“ neišmanėlių (atsiprašau, profesionalų) klaidas. Skaityti plačiau

Sergantiesiems epilepsija Lietuva – nedarbo šalis

2015.10.08
Sergi epilepsija, tačiau tavo priepuoliai nežymūs? Nori būti sąžiningas ir prisipažįsti apie šią diagnozę? Įsidarbinti Lietuvoje bus sudėtinga. Tą iliustruoja daugybė šia liga sergančiųjų pasakojamų apie darbdavių prieš nosį užtrenkiamas duris. Ir situacija, panašu, greitai nesikeis. Mat darbdavių atstovai visus epilepsija sergančiuosius priskiria neįgaliems žmonėms, kuriems tinkamiausia v... Skaityti plačiau

KTU sukurtas išmanusis pleistras naikina net ir antibiotikams atsparias bakterijas

2015.10.08
„Mane žavi galimybė sukurti inovaciją, kuri palengvintų sergančių žmonių kančias, pagreitintų ligonių gijimą. Išmanusis pleistras – tai pirmoji idėja, kurią bandau įgyvendinti“, – teigia Kauno technologijos universiteto (KTU) Medžiagų mokslo instituto (MMI) doktorantas Tadas Juknius. Biomedicininį išsilavinimą turintis, šiandien nanotechnologijų srityje dirbantis jaunasis ... Skaityti plačiau

21-ajame amžiuje depresija tapo jaunų žmonių liga

2015.10.08
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitoje skelbiama, kad depresija tampa pasauline problema – nuo šios ligos kenčia 350 mln. žmonių visoje planetoje. Dėl klastingos išraiškos depresija dažnai lieka nepastebėta, nors tai sunki, ilgai trunkanti, lemianti didelį mirštamumą ir kančias liga. Skaityti plačiau

Pagalbinio apvaisinimo naujovės įkandamos tik turtingiesiems

2015.10.05
Kas šeštai šalies porai, norinčiai pradėti vaiką, reikalingas gydymas ir medikų pagalba. Tačiau pagalbinį apvaisinimą reglamentuojančio įstatymo per penkiolika diskusijų metų niekas taip ir nepriėmė. Nevaisingos poros priverstos mokėti kartais net keliasdešimt tūkstančių eurų arba emigruoti, mat užsienio šalyse tokią procedūrą kompensuoja valstybė. „Skaudu net kalbėti apie tai... Skaityti plačiau

Prof. Elona Juozaitytė: „Deja, pacientės kartais ir žibalą geria“

2015.10.02
„Onkologija – ypač sparčiai besivystanti sritis, kur be galo daug atradimų bei naujienų. Tai pacientams teikia vis daugiau vilčių gauti kuo geresnį gydymą“, - sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė prof. Elona Juozaitytė (54 m.). Skaityti plačiau

Reanimacijos gydytojo darbas: sunkūs ligoniai, mirtis ir viltys padėti kitiems

2015.09.28
Dažnas tikriausiai esame girdėję sakant, kad reanimatologai – prie mirties įpratę gydytojai. Šis teiginys teisingas tik vieninteliu aspektu – šiame skyriuje mirtis yra dažna. Kaip sekasi dirbti tokioje aplinkoje, kuo ypatingas reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus gydytojo darbas? Apie tai – šis Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos... Skaityti plačiau

Blogas mintis nustumia į antrą planą

2015.09.28
„Kiekvienam žmogui, kuriam buvo nustatyta ši diagnozė, turbūt didžiausias lūkestis – kuo ilgiau išgyventi be didesnių skausmų, silpnumo ir slaugos poreikio“, - sako lėtine mieloleukemija sergantis Kauno rajono gyventojas Antanas Kušleika. Skaityti plačiau

Prof. Vidmantas Barauskas: „Tiksliai žinojau, kad norėsiu būti chirurgas“

2015.09.25
Nuo pat Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinikos įkūrimo jai vadovauja prof. habil. dr. Vidmantas Barauskas. Nieko keista, kad beveik keturiasdešimties metų chirurgo patirtį turintis specialistas daugelį žingsnių šioje srityje šalyje žengė pirmasis. Tačiau su profesoriumi kalbame ne tik apie laimėjimus, bet ir apie nuolatinį gyvenimą sveikatos sistemos pertvarkų nuotaikomis bei tai, kodėl didesni... Skaityti plačiau

Dramblialigė: gydymas tik užsienyje arba tūkstančiai iš savo kišenės

2015.09.24
Limfedema, arba liaudiškai vadinama dramblialigė, – liga, kylantis dėl limfotakos sutrikimo. Ne vienerius metus su ja besidorojanti Kristina Montvydaitė (33) sako, kad Lietuvoje tinkamos pagalbos nesulaukė, o apie vaikus net svajoti buvo draudžiama. Tačiau Ispanijoje, kur limfedemos gydymui skiriamas didesnis dėmesys, moters svajonės virto realybe – dabar ji prie savęs glaudžia trejų sulaukusį sūnų... Skaityti plačiau

Lietuvos Raudonasis Kryžius skelbia: Tavo parama suteikia viltį

2015.09.21
Jie atvyko į Lietuvą neturėdami nieko, tik baimę ir saugumo troškimą. Zaynad Kabule gyveno su vyru ir 5 vaikais. Talibai pagrobė jos jauniausiąjį  sūnų reikalaudami išpirkos. Kasdien jie siuntė Zaynad berniuko nuotraukas. Nuotraukas, kuriose jam ant krūtinės buvo pririšti sprogmenys. Gavę pinigus jie nužudė jos vyrą ir sūnų. Tada jie nusitaikė į vyriausiąjį jos vaiką. Zaynad netu... Skaityti plačiau

Dviems šauktiniams prireikė psichologų pagalbos

2015.09.18
Iš privalomąją karo tarnybą šiemet jau pradėjusių 500 šauktinių du asmenys kreipėsi į psichologus dėl problemų. Skaityti plačiau

Nematoma krepšinio pusė

2015.09.17
Tūkstančiai sporto aistruolių vėl stebi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės dvikovas Europos čempionate. Žiūrovai nemato krepšininkų treniruočių metu išlieto prakaito, jų fizinės ir psichologinės savijautos, patiriamo skausmo, kuris lieka už oficialių rungtynių žvilgesio ar pralaimėjimų kartėlio. Todėl sportininkų pastangos pasiekti aukščiausius rezultatus kartais lieka neįvertintos. Skaityti plačiau

Profesorius Rimvydas Šlapikas: „Matau ne pusiau tuščią, o pusiau pilną stiklinę“

2015.09.17
Širdies ir kraujagyslių ligos vis dar įvardijamos šio amžiaus žmonijos rykšte. Štai ir praėjusį savaitgalį daugelį sukrėtė netikėta vieno Sostinės maratonų dalyvio mirtis. Sustojo širdis – taip teigta spaudoje. „Nerimą kelia tūkstančiai žmonių, dalyvaujančių organizuotuose renginiuose, ilgų distancijų bėgimuose“, – sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ... Skaityti plačiau

Jaučiausi pabudusi iš juodo sapno

2015.09.14
„Mano diena prasidėdavo ir baigdavosi dusuliu – silpnesniu ar stipresniu, bet nesiliaujančiu. Kartais nepavykdavo ir užmigti, būdavo sunku lipti laiptais, bendrauti su žmonėmis, kalbėti telefonu, nes trūkdavo oro“, - išgyventą košmarą prisimena sunkia bronchų astmos forma susirgusi Vilma. Skaityti plačiau

Kai svajonės išsipildo su kaupu

2015.09.11
Tauragiškiai Lina Strangienė ir jos širdies draugas Jonas Gedeikis svajojo susilaukti dukrelės, o likimas, kaip sako ketveriukės mama, iškrėtė jiems pokštą, dovanodamas ne vieną, o visas keturias mergaites. Lietuvos sveikatos universiteto ligoninės Kauno klinikų medikai neslepia džiaugsmo, kad vos per dvejus metus ligoninės gimdymo skyriuje gimė antrasis ketvertukas. Skaityti plačiau

Danutė Gailienė: „Turbūt nebėra žmonių, kurių nebūtų palietusi savižudybės tragedija“

2015.09.11
„Nei jį kuriant nemačiau planų, nei dabar, jam esant, nesu susipažinusi su Savižudybių prevencijos biuro veikla. Mano nuomonės, niekas neklausė“, - kol kas nematomais Savižudybių prevencijos biuro darbais stebisi sunkių traumų psichologiją bei suicidologiją tyrinėjanti Vilniaus universiteto profesorė Danutė Gailienė (64). Skaityti plačiau

Gydytojai davė mažai šansų, kad vaikas išgyvens

2015.09.08
„Nebūčiau pagalvojusi, kad mūsų vaikui gali nutikti toks baisus dalykas... Jeigu nebūčiau užsispyrusi, kad greitoji jį skubiai vežtų į ligoninę, pasekmės būtų skaudžios“, - neabejoja Kristina Žičkauskaitė, kurios trejų metų sūnelis tik per plauką liko gyvas. Skaityti plačiau

Vladas Gintautas: „Medikai – ne dievai“

2015.09.08
„Nors mes visada esame taikiklyje, nors mums visada, jei tik kokia bėda ištinka, garantuoti pirmieji laikraščių puslapiai ir geriausias eterio laikas, žavesio mūsų specialybei netrūksta. O džiaugsmo yra gerokai daugiau nei skausmo“, – sako 37 metus praktikuojantis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Akušerijo... Skaityti plačiau

Gintaras Kaubrys: „Dalis žmonių įsitikinę, kad silpnaprotystė - natūralus senėjimas“

2015.08.31
„Dalis žmonių įsitikinę, kad atminties ir kiti sutrikimai, taip pat silpnaprotystė yra natūralus senėjimo procesas. Bet taip nėra. Tai ligos, kurias reikia gydyti“, - sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Neurologijos centro vadovas profesorius Gintaras Kaubrys (51 m.). Skaityti plačiau

Reta liga sergančiam berniukui aukojami „raganosio rageliai“

2015.08.27
Dešimtmetis Justas negali kaip kiti jo bendraamžiai lakstyti po pievas. Šiuo metu dar minimaliai vaikštantis berniukas kovoja su sunkia ir reta liga – Diušeno raumenų distrofija. Laimė, kad vaikui diagnozuota gydymo technologiją jau turinti ligos forma. Deja, ji kainuoja tiek, kad be geros valios žmonių pagalbos Justo šeima neišsivers. Skaityti plačiau

Gestų atpažinimo pirštinės kūrėjas viliasi sudominti investuotojus

2015.08.24
Iki šiol norint bendrauti su kurčiaisiais nemokantiems specifinės gestų kalbos buvo neįmanoma misija. Tačiau Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) absolventas Dariuš Laketčenko (22) pasiūlė tokios problemos sprendimą. Vaikinas sukonstravo išmaniąją gestų atpažinimo pirštinę, kurią belaidžiu ryšiu sujungus su išmaniuoju telefonu rodomi gestai yra išreiš... Skaityti plačiau

Dr. Inga Ivaškevičienė: „Vakcinos nėra šventintas vanduo“

2015.08.24
„Kai kurie iš tėvų būna labai priešiškai nusiteikę. Jie šventai tiki, kad skiepai kenkia vaikų sveikatai“, - aktualiu klausimu kalba Vaikų ligoninės Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja dr. Inga Ivaškevičienė (35 m.). Skaityti plačiau

Nepaprasta trynukų istorija suglumino medikus ir tėvus

2015.08.17
„Abu su vyru išsigandome ne juokais. Pirmoji mintis, atėjusi į galvą – kad iš trijų nebus nė vieno“, - savo nuogąstavimus prisiminė trynukų mama Eglė Mickeliūnienė , iš kurių dviems buvo nustatytas dvynių transfuzijos sindromas. Skaityti plačiau

Profesoriaus ausis pasiekia begalė „nesveikų“ balsų

2015.08.17
„Per darbo metus yra išsivystęs profesinis instinktas: gatvėje, televizijoje ar per radiją išgirdus nenormalų, „nesveiką“ balsą, iš karto pagalvoji: kas tam žmogui gali būti? Patyręs gydytojas iš balso jau gali apytiksliai nustatyti diagnozę“, - sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų ... Skaityti plačiau

Azoto oksido dujos išgelbėjo kūdikio gyvybę

2015.08.06
„Nežinome, ar jūsų vaikas išgyvens“, - šie netikėtai medikų ištarti žodžiai pervėrė kūdikio susilaukusių tėvelių širdis. Pirmą kartą buvo sėkmingai panaudotos azoto oksido dujos naujagimio sunkiai plautinei hipertenzijai gydyti: namuose tėvai jau džiaugiasi guviu mažyliu, prie kurio dar taip neseniai negalėjo nė prisiliesti. Skaityti plačiau

Dalius Jatužis: „Neurologijoje - daugiau neatrastų baltų dėmių“

2015.08.03
„Atotrūkis tarp žymiai pažengusios diagnostikos ir tik saikingai pažengusių gydymo galimybių išlieka. Vienas iššūkių – kaip atrasti naujų veiksmingesnių vaistų ar kitokių gydymo priemonių kai kurioms neurologinėms ligoms gydyti“, - sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Neurologijos centro gydytojas prof. Dalius Jatužis (47 m.). Skaityti plačiau

Neįtikėtinos galvos operacijos

2015.07.30
Kaži ar galėjo rusiškosios fantastikos pradininkas rašytojas Aleksandras Beliajevas („Žmogus amfibija“, „Žmogus, pametęs veidą“, „Žmogus, atradęs savo veidą“) pagalvoti, kad praeis nedaug laiko ir žmonija priartės prie to, ką jis viso labo fantazavo. Gydytojai atlieka tokias sudėtingas galvos operacija, kad net kvapą užgniaužia. Kaip žinia, dabar ruošiamasi per... Skaityti plačiau

Pasaulio čempionas Lukas Laurinaitis: „Krepšinis – atsvara mano fizinei negaliai“

2015.07.30
Prieš kelias savaites Lietuvos kurčiųjų vyrų rinktinė, treniruojama Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) dėstytojo Algimanto Šato, tapo pasaulio čempione, planetos pirmenybėse Taivane iškovojo auksą. Skaityti plačiau

Plastikos chirurgas: yra pacienčių, kur gali stengtis nesistengęs, niekaip nesupranti, ko iš tikrųjų ji nori

2015.07.27
Kauno klinikinės ligoninės medikai tarp moterų turi užsitarnavę gerą vardą. Pastaruoju metu tarp moterų itin populiarėja ir ligoninės atliekamos plastinės chirurgijos operacijos, kurios, pasak plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo Vaido Žvinio (41), čia pigesnės bent trečdaliu, tačiau kokybe niekuo nenusileidžia net ir geriausioms Europos klinikoms. Skaityti plačiau

Medikai pataria į refliuksą nežiūrėti pro pirštus

2015.07.23
„Atrodo, visą gyvenimą normaliai gyvenau ir maitinausi, neturėjau žalingų įpročių, ir staiga išgirdau tokią baisią diagnozę, - savo ligos istoriją pasakodama graudinasi vilnietė Stasė Kanapeckaitė. Po operacijos moteriai buvo sunku priprasti prie naujų maitinimosi įpročių. - Kaip profesorius sako, po operacijos liko šimto mililitrų skrandelis. Turiu valgyti mažai, bet dažnai.“ Skaityti plačiau

Išradingas virėjas pakeitė autizmo sutrikimą turinčių vaikų mitybą

2015.07.23
Vienoje Vakarų Londono specialiojoje mokykloje autizmu sergančių vaikų racione įvyko perversmas. Iš Brazilijos atvykęs virtuvės šefas pasistengė, kad specialių poreikių turintys vaikai pagaliau pradėtų valgyti. Skaityti plačiau

Pacientė buvo pamiršusi, kaip ūžia šaldytuvas

2015.07.20
„Jaučiu, kaip po operacijos pasikeitė mano gyvenimas. Gatvėje sutikus pažįstamus, smagu užkalbinti, pabendrauti. Anksčiau būdavo, kad linkteli galva ir praeini. Bijai užkalbinti, nes žinai, kad nieko negirdėsi. Nuolat turi prašyti, kad pašnekovas garsiau kalbėtų“, - pasakoja moteris, kuriai dėl otosklerozės buvo atlikta ausies operacija. Skaityti plačiau

Pasijuto anekdoto herojais: dirbome nelegaliai?

2015.07.13
Viena sostinėje įsikūrusi ir jaunimo pamėgta kavinė–baras pateko į kuriozinę situaciją, kuomet tapo žioplų inspektorių ar tiesiog nesusipratimo auka. „Jeigu būtų kas nors atsitikę, tarkime, apsinuodytų klientas, turbūt mus būtų uždarę ir pasodinę į kalėjimą“, - užsidegusi kalbėjo minėtos įstaigos atstovė. Skaityti plačiau

Jaunoji mokslininkė siekia palengvinti medikų darbą

2015.07.08
Kristina Andrėkutė (27) – Kauno technologijos universiteto matavimų inžinerijos doktorantūros studentė. Mokslininke ji sakosi dar tik besimokanti būti ir nors darbas atrodo nelengvas, ryžto nemąžta. Mergina šiuo metu intensyviai dirba tam, kad sukurtų tam tikrus ultragarsinius matavimo metodus ir palengvintų gydytojų darbą diagnozuojant melanomą. Tokia mokslinių tyrimų kryptimi ją sukti paskatino nuo &sc... Skaityti plačiau

Liga, visai be reikalo siejama su vėžiu

2015.07.03
„Rankas, kojas turi, žmonės su didesnėmis bėdomis gyvena“, - tokius „paguodos“ žodžius iš gydytojos lūpų išgirdusi Rūta Barkauskaitė, tuomet dar penkiolikmetė mergaitė, susirgusi sunkios ir agresyvios formos alopecija. Su diagnoze jau seniai susitaikiusi moteris beplaukės galvos nebeslepia po perukais, nors tūlas lietuvis įsitikinęs, jog ji kovoja su onkologine liga. Skaityti plačiau

Prof. Algimantas Irnius: „Žodis „akrichin“ mane padarė gydytoju...“

2015.07.02
„Medicina - ne matematika. Du plius du nėra keturi. Gali būti ir trys, ir šeši. Kiekvieno žmogaus galimybės nėra aiškios iki galo. Ir jeigu jos mobilizuojamos, gali įvykti stebuklas“, - sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro profesorius, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras, gydytojas gastroenterol... Skaityti plačiau

Ukrainiečiai vaiko gyvybę patikėjo Kauno medikams

2015.06.29
„Po operacijos praėjus kelioms dienoms, mūsų mažylis nusišypsojo“, - džiaugsmu netveria sutuoktiniai iš Ukrainos. Jų mažamečiui sūneliui (6 mėn.) buvo diagnozuota sunki genetinė liga – kraniosinostozė (per ankstyvas kaukolės siūlių sukaulėjimas, dėl kurio deformuojasi vaiko galva). Po ilgų svarstymų ukrainiečiai vaiką nusprendė patikėti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) lig... Skaityti plačiau

Dantų skausmą kenčiantys neįgalieji neprisišaukia pagalbos

2015.06.29
„Kad suskaustų kam nors širdį taip, kaip tam vaikeliui kartais suskausta dantuką“, – sako neįgalią dukrą prižiūrinti mama. Sveikatos politikai dantų skausmo, panašu, nelaiko rimta problema. Mat nesiskubina pajudinti piršto, kad iš skausmo net pajuodavę neįgalieji, vaikai ir suaugusieji, laiku sulauktų odontologinės pagalbos. Skaityti plačiau

Rolandas Gerbutavičius : „Į kraujo vėžį reikia žvelgti pozityviau“

2015.06.25
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos Hematologijos skyriaus vadovas – docentas Rolandas Gerbutavičius (50 m.) sako, kad, nepaisant skaudžių atvejų, gydytojo hematologo darbas yra nepaprastai įdomus: „Dirbti tikrai įdomu. Tokių retų atvejų pasitaiko, apie kuriuos kitų specialybių gydytojai net nesusimąsto, o mums tenka privilegija diagnozuoti ... Skaityti plačiau

Jonų ir Janinų širdis šildė artimųjų dėmesys

2015.06.25
Sveikatos priežiūros sektoriuje dirbančių politikų bei įstaigų vadovų - Jonų ir Janinų - klausėme, kaip jie sutinka Jonines? Pašnekovai prisipažino – dažnai vardadienis tampa didesne švente nei gimimo diena. Skaityti plačiau

„Galvojau, kad kepenų cirozė yra tik viena – alkoholinė...“

2015.06.22
Kaunietė Genė Puzinienė (59 m.) vadinama tikru laimės kūdikiu – ji yra ilgiausiai su persodintomis kepenimis gyvenanti moteris Lietuvoje. „Kad jūs žinotumėte, kaip verkiau, išgirdusi diagnozę. Visą gyvenimą galvojau, kad kepenų cirozė yra tik viena – alkoholinė...“ - prisimena moteris. Skaityti plačiau

Dainius Pavalkis pratinasi prie ligoninės aplinkos

2015.06.19
„Nuo medicinos nebuvau atitolęs“, - sako buvęs švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis, su triukšmu palikęs ministro postą ir grįžęs į LSMU Kauno klinikas, kur teikia konsultacijas Chirurgijos skyriaus pacientams. Tiesa, baltą mediko chalatą apsivilkęs D.Pavalkis dar nėra tikras dėl ateities: gal rašys memuarus, gal išleis poezijos knygą, o gal vedžios turistus po k... Skaityti plačiau

Alma Adamkienė: turime laikytis gydytojų nurodymų, jeigu norime greičiau sustiprėti

2015.06.19
Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, kuriam Santariškių klinikose dėl onkologinės ligos buvo pašalintas dešinysis inkstas, iš gydytojų rankų pateko rūpestingos žmonos priežiūrai. „Jis jaučiasi labai gerai, nepaprastai patenkintas, kad jau namuose“, - „Lietuvos sveikatai“ pasakojo ponia Alma Adamkienė. Skaityti plačiau

Gediminas Tankevičius: apie profesiją ir visą gyvenimą trunkančią meilę sportui

2015.06.12
Ketvirtadienį Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Vengrijoje pradėjo kovą Europos čempionate. Šaliai atstovauti krepšininkėms padeda ir ilgametis jų gydytojas dr. Gediminas Tankevičius. Sporto medicinos profesionalas šiemet jau gavo kvietimą prisijungti prie medikų komandos kitąmet vyksiančiose Olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire. Tačiau dr. G.Tankevičius – tikras šalies patrio... Skaityti plačiau

Po operacijos sveikstantis Valdas Adamkus nieko neprašo

2015.06.11
Ponia Alma Adamkienė kiekvieną dieną vyksta į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas, kur po sudėtingos inksto šalinimo operacijos sveiksta sutuoktinis, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus. „Jam viskas gerai, jis viskuo patenkintas“, - „Lietuvos sveikatai“ prisipažino ponia Alma, tikėdamasi, jog netrukus judviejų gyvenimas grįš į senąsias vėžes.... Skaityti plačiau

Pusė mokslinės literatūros yra... melas?

2015.06.08
Populiariausio medicininio žurnalo „Lancet“ redaktorius dr. Ričardas Hortonas neseniai rėžė, kad daugelis publikuojamų mokslinių tyrimų yra geriausiu atveju nepatikimi. O galbūt net visiškas melas! L.S. klausia, ką apie tai mano Lietuvos biomedicinos srities mokslininkai? Skaityti plačiau

Studentų praktikos rezultatas: unikali mobilioji programėlė, padedanti atlikti reabilitaciją

2015.06.08
Skirtingų sričių kompetencijų ir gebėjimų suvienijimas – garantuota sėkmė. Tuo įsitikino skaitmeninės grafikos technologijų ir produktų kūrimo bendrovė „Indeform“, šiais metais organizavusi daugiau nei 3 mėnesių trukmės praktiką Kauno technologijos universiteto (KTU) bei Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto (VDA KF) studentams. Studentai, vadovaujami patyrusių specialistų, su... Skaityti plačiau

Kraujo vėžiui nesvarbu, jog tau egzaminas

2015.06.05
„Egzaminui ruoštis sunku, nes visos mintys sukoncentruotos tik į sunkios ligos gydymą“, - sako abiturientė Vaiva Kairaitytė (17 m.) iš Kauno. Kad serga sunkia onkologine liga, mergina sužinojusi po Velykų, o pačius pirmuosius ligos simptomus – pykinimą, silpnumą, dėmesio nekoncentravimą - pajuto dar metų pradžioje. Skaityti plačiau

Profesorius Alvydas Laiškonis: „Gydytojo profesija man panaši į aktoriaus“

2015.06.01
Kantrybė, atsakomybės jausmas, atjauta žmonėms – būtent šias savybes Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius infektologas Alvydas Laiškonis įvardija kaip tiesiog gyvybiškai svarbias būsimam gydytojui. Nors nevengia pabaksnoti pirštu į esamas medikų ruošimo problemas, profesorius mielai dalijasi mintimis apie medicinos mokslo žavesį, gydytojo profesijos subtil... Skaityti plačiau

Autobuso laukusi moteris tapo neatidaus praeivio auka. Ar įmanoma išieškoti žalos atlyginimą?

2015.06.01
„Prisimenu, norėjau paspartinti žingsnį, kad suspėčiau į atvažiuojantį autobusą, ir kaip man trenkėsi kažkas į nugarą – pajutau smūgį, ir jau nė žingsnio negalėjau žengti. Taip ir kritau veidu į grindinį“, - pasakoja į redakciją paskambinusi rimtus sužalojimus patyrusi moteris. Skaityti plačiau

Išsėtine skleroze serganti moteris: ligos pavadinimo nė ištarti negalėjau

2015.05.29
Išsėtine skleroze susirgusi Kristina Briling (35 m.) be lazdelės žengia vos penkiasdešimt metrų. Visais kitais atvejais jai reikalingas neįgaliojo vežimėlis. Kaip bebūtų gaila, išsėtinė sklerozė kol kas pateikia daugiau klausimų nei atsakymų. „Vieni ieško „stebuklingų“ vaistų ir gydosi kokiais nors jūros kopūstais, maisto papildais. Aš tikiu tradicine medicin... Skaityti plačiau

Vaidotas Urbonas: „Geriausia gydyti ligas, kuriomis sergi pats“

2015.05.28
Lietuvos vaikų gastroenterologų ir mitybos draugijos pirmininkas, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos Vaikų ligų klinikos ir Vilniaus universiteto vaikų ligoninės gydytojas vaikų gastroenterologas doc. dr. Vaidotas Urbonas vienu didžiausiu širdies sopuliu įvardija neapgalvotą pirmojo lygio pediatrų panaikinimą. Nors apie medicinos sistemos problemas gydytojas galėtų šnekėti ... Skaityti plačiau

Galvos svaigimas diagnozuojamas moderniame otoneurologinių tyrimų kabinete

2015.05.26
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Ausų, nosies ir gerklės (ANG) ligų centre veikia modernus otoneurologinių tyrimų kabinetas, kuriame diagnostinė įranga – kompiuterinė posturografija – kol kas yra vienintelė Lietuvoje.  Skaityti plačiau

Vežimėlyje sėdinti Aistė Lietuvą pavergė… pokštais!

2015.05.26
Blogas oras, nesupratingas viršininkas, sugedusi mašina, kylančios kainos ar išdygęs spuogas – dažnas net ir tokius dalykus paverčiame gyvenimo ar bent jau dienos tragedija. Tuo tarpu kaunietė Aistė Krušinskaitė (26) teigia, jog ašaros tikrai neturi jokių gydomųjų galių bei dar labai kenkia plonai paakių odai. Sakysite, kas gi čia ypatingo? Gal ir nieko, išskyrus tai, j... Skaityti plačiau

Epilepsija serganti mergina: visada tikėjau, kad išauš diena, kai galėsiu gyventi įprastą gyvenimą

2015.05.25
„Visada tikėjau, kad išauš diena, kai galėsiu gyventi įprastą gyvenimą, kurio taip stipriai netrikdytų epilepsijos priepuoliai“, - prisipažįsta 24-erių vilnietė Ieva. Ir ta diena išaušo, kuomet Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose jai buvo taikytas chirurginis epilepsijos gydymas. Skaityti plačiau

Galvos traumos, Mėnulio fazės ir pasislėpę interesai

2015.05.21
Lietuvos neurochirurgų draugijos pirmininkas, Vilniaus universiteto Neurologijos ir neurochirurgijos bei Respublikinės Vilniaus universitetinė ligoninės Neuroangiochirurgijos centro vadovas med. dr. Saulius Ročka sako, kad tiek politikai, tiek ir Sveikatos apsaugos ministerija turėtų padėti medikams dirbti. Deja, vertinant Neurochirurgijos paslaugų optimizavimo planą įspūdis susidaro priešingas. Skaudžiausia, ... Skaityti plačiau

Jaunieji genijai – medicinos ateitis

2015.05.18
Kol jų bendraamžiai dar žaidžia kompiuterinius žaidimus, grupelė talentingų jaunuolių visą dėmesį skiria medicinos naujovėms kurti. Mokykloje mokslininkų karjerą pradėjusių vaikinų ir merginų darbai, laimėję ne vieną apdovanojimą tarptautinėse mokslo mugėse, jau įvertinti pasaulyje. Skaityti plačiau

„Viskas suplaukia anesteziologui-reanimatologui į rankas“

2015.05.18
„Mūsų ligoninės skubiosios pagalbos medikai, anesteziologai ir kiti specialistai dalyvavo pratybose, kuriose buvo organizuojama bei imituojama galima karinė situacija. Įsivaizduokite, jeigu ligoninė su keliais pacientais gali susitvarkyti puikiai, tai pabandykite susitvarkyti su būriu sužeistųjų iš karto. Turi būti labai geras pasirengimas. To ir buvo mokomasi“, - sakė Lietuvos sveikatos mokslų uni... Skaityti plačiau

Melanoma - neskausminga, ji apie save nepraneša

2015.05.15
Pasak medikų, melanoma daugeliui pacientų trenkia kaip žaibas iš giedro dangaus. Atrodo, kas čia tokio šiek tiek keistesnis apgamėlis... „Iš pradžių neįmanoma suvokti nei operacijos svarbos, nei to, kodėl reikėtų paskubėti. Bet kai sužinojau, kad skubėti verčia ankstyvos stadijos odos vėžio diagnozė, laikas nustojo tekėti“, - taip prieš kelerius metus internetiniame dienora&sca... Skaityti plačiau

Dviratininkų: girti ir nedrausmingi – „iš principo“

2015.05.15
Mūsų šalyje gyvenantis vokietis negali atsistebėti pamatęs vaizdą, kaip į degalinę prie Marijampolės atvažiuoja tvarkingai ekipuotas – su ryškiaspalve liemene ir šalmu – bet visiškai girtas dviratininkas, kuriam, maža to, prireikė nusipirkti daugiau degtinės. Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, dažniausi dviratininkų Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimai –... Skaityti plačiau

Seniausia JAV medicinos sesuo 90-metį šventė darbe

2015.05.14
Garbus amžius netrukdo mėgautis gyvenimu bei vis dar nemažai savo laiko skirti mylimiems hobiams. Pristatome Florence Rigney – amerikietė neseniai šventė 90-ąjį gimtadienį ir tapo seniausia JAV dirbančia slaygytoja. Skaityti plačiau

Kokios minos „padėtos“ darbo ieškantiems neįgaliesiems?

2015.05.14
Neįgalieji su baime laukia visuomenėje daug kalbų sukėlusio naujo socialinio modelio, kuris, tikėtina, iš esmės pakoreguos darbdavio ir darbuotojų santykius. Tik kieno naudai? Sveiki žmonės baiminasi, kad bus dar sudėtingiau rasti ir išsaugoti darbo vietą, o ką jau kalbėti apie negalią turinčius asmenis. Skaityti plačiau

Arvydas Laurinavičius: „Kadaise pasirinkau nemadingą specialybę“

2015.05.11
Pas šiuos specialistus pacientai nesilanko, tačiau jų atliekami tyrimai lemia žmonių likimus. Gydytojai patologai iš audinių mėginių nustato diagnozes. „Biologinius mėginius paverčiame medicinine informacija“, - paaiškina Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Valstybinio patologijos centro direktorius prof. dr. Arvydas Laurinavičius. Jis specializuojasi inkstų pat... Skaityti plačiau

Kodėl gimsta genetinėmis ligomis sergantys vaikai?

2015.05.08
Paveldimumas, amžius, infekcinės ligos, žalingi įpročiai – tai tik dalis priežasčių, dėl kurių moterims didėja tikimybė susilaukti genetinėmis ligomis sergančio kūdikio. Genetinius tyrimus atliekančių gydytojų duomenimis, vien moterų, kurios pastoja būdamos vyresnės nei 35 metų, per dvidešimt metų Lietuvoje padaugėjo beveik 10 proc., o rūkančių nėščiųjų šiuo metu yra šimtai. Skaityti plačiau

Oksfordo universiteto studentas Kaune mokėsi priimti gimdymus

2015.05.08
Iš Lietuvos kilę dr. Karolis Bauža ir Tumas Beinortas studijuoja Oksfordo universitete (Anglija),  tačiau Lietuvoje yra vis dažnesni svečiai. Neseniai vykusios viešnagės metu kolegos sėmėsi teorinių žinių, praktinių įgūdžių bei toliau tęsia bendradarbiavimą, kurdami naujus projektus, sujungsiančius Oksfordą ir Kauną. Skaityti plačiau

Cukriniu diabetu sergančių žmonių istorijos KTU teatre virsta spektakliais

2015.05.07
Kartą per mėnesį Kauno technologijos universiteto (KTU) teatras-studija „44“ virsta „Išgyvenimų teatru“. Į spektaklių premjeras susirenka kiek kitokia nei įprastai auditorija – nemažai gydytojų ir nė vieno teatro kritiko, o aktoriai – KTU teatro vadovas Ridas Žirgulis ir Ugnė Žirgulė – vaidina cukriniu ... Skaityti plačiau

Prostatos vėžys sunaikintas šalčiu

2015.05.07
Nacionalinio vėžio instituto (NVI) onkologai pirmą kartą Lietuvoje atliko prostatos naviko krioabliaciją, procedūrą kontroliuodami ultragarsu ir magnetinio rezonanso tomografijos navigacija. Skaityti plačiau

Prof. Mykolas Mauricas: „Šiaurės šalyse su vitamino D trūkumu susiduria milijardas žmonių“

2015.05.04
Lietuvos imunologų draugijos prezidentas imunologas dr. Mykolas Mauricas tvirtina, kad daugybė ligų susiformuoja dėl imuninės sistemos sutrikimų, todėl svarbu, kad ateityje išsamūs imuniteto tyrimai padėtų užkirsti kelią ypač sunkioms, žmoniją naikinančioms ligoms. Skaityti plačiau

Fotomenininko Ričardo Dailidės paroda, einantiems Hipokrato keliu

2015.05.04
Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso konferencijų salėje atidaryta fotomenininko Ričardo Dailidės fotografijų paroda „Hipokrato keliu“, skirta Medicinos darbuotojų dienai. Prieš tris dešimtmečius ligoninėje įkurta gydytojų Garbės galerija pasipildė gydytojų nuotraukomis, kuriose fotoobjektyvu įamžinti ligoninėje dirbę arba šiuo metu dirbantys gydytojai. Skaityti plačiau

Suvienijo jėgas prieš vėžį

2015.04.27
Medikai ir menininkai suvienijo savo jėgas kovoje prieš vėžį. Pristatome fotografijų parodą, kurios tikslas – paskatinti Lietuvos gyventojus susirūpinti savo sveikata ir dalyvauti Valstybės finansuojamose atrankinėse patikros programose – nemokamai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio, krūties, storžarnės bei prostatos vėžio. Skaityti plačiau

Vladų Bagdonų bėdos gydytojai Rasai Bagdonienei gerai žinomos

2015.04.27
„Džiaugiuosi, kad dėl prasto regėjimo nenutrūko dainininko karjera– galiu dainuoti tiek operos scenoje, tiek koncertų salėse“, - sako operos solistas Vladas Bagdonas. Dainininkas pasakoja, kad turėdamas itin didelę trumparegystę (20 dioptrijų!), vienas ir pasiklysti galėjo... O kitas pašnekovas, bendrapavardis – žinomas aktorius Vladas Bagdonas be akinių taip pat nepamatytų pro &s... Skaityti plačiau

Teismo medicinos rezidentė: mūsų darbas ne tik sėdėti lavoninėje

2015.04.27
Teismo medicinos rezidentė Gerda Andriuškevičiūtė pasakoja, kodėl pasirinko šią iš pirmo žvilgsnio vyrišką specialybę ir kokia yra teismo mediko kasdienybė. Skaityti plačiau

Gyvajai inkstų donorystei Lietuvoje – 41 metai

2015.04.24
Balandžio 25-oji – įsimintina diena Lietuvos inkstų transplantacijos istorijoje. 1974-aisiais, prieš 41 metus, tądien Lietuvoje, Vilniuje, gydytojas Vytautas Kleiza atliko pirmąją inksto transplantaciją iš gyvo donoro. Skaityti plačiau

Motociklininkai sukelia daugiau avarijų nei automobilių vairuotojai, ypač penktadieniais

2015.04.24
2011-2014 metais užregistruoti 188 atvejai, kuomet automobilių vairuotojai partrenkė motociklininkus ir 237 atvejai, kai avariją sukėlė motociklininkai, praneša ne gyvybės draudimo bendrovė BTA. Dažniausiai į avarijas papuolantys dviračių transporto priemonių (motociklų, motorolerių) vairuotojai – 14-28 bei 39-43 metų asmenys. Skaityti plačiau

Politikės pasisakymas įžeidė ankstukų šeimas

2015.04.23
Seimo narė Birutė Vėsaitė ir vėl „sužibėjo“ savo įžvalgomis. Politikė pasidalijo požiūriu apie anksčiau gimusių kūdikių, ankstukų, mamas.   Skaityti plačiau

Vytenis Povilas Andriukaitis: „Druskininkuose atsigaunu“

2015.04.23
„Džiaugiuosi, kad yra akivaizdus sveikatos pagerėjimas, - sakė po sudėtingos operacijos Druskininkuose sveikstantis eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis. Kaip žinia, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose jam buvo atlikta viena sudėtingesnių operacijų. Dar gruodį pilvo srityje pajutęs įtartinus skausmus politikas kreipėsi į medikus, ir išgirdo šokiruojančią diagno... Skaityti plačiau

Studentų tinklas „Erasmus“ kartu su Santariškių klinikų Kraujo centru skelbia „Kraujo donorystės savaitę“

2015.04.21
Kasmet reikia tūkstančių litrų kraujo, kad medikai galėtų padėti sunkiai sergantiems žmonėms ar išgelbėtų jų gyvybes, rašoma Santariškių klinikų spaudos pranešime. Kai ligonis netenka daug kraujo, gelbsti tik donorų kraujas (iš jo paruošti kraujo komponentai), kurio negali pakeisti jokie medikamentai. Skaityti plačiau

Pasieniečių sraigtasparnis vėl gabeno donoro širdį

2015.04.21
Naktį iš pirmadienio į antradienį iš Kauno donorinės ligoninės į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas buvo pergabenta donorinė širdis. Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis iš Kauno Socializacijos centro stadiono pakilo apie 1 val. nakties ir po pusvalandžio skrydžio nusileido Santariškių transporto žiede. Skaityti plačiau

Asmenukių fenomenas pražūtingas?

2015.04.20
Kuo toliau, tuo labiau einama iš proto dėl vadinamųjų asmenukių: internetas tiesiog sprogsta nuo išmaniaisiais telefonais nufotografuotų autoportretų, kuomet žmonės patys save fotografuoja bet kokia proga, o nuotraukas talpina socialiniuose tinkluose. Savo ruožtu specialistai įspėja: besaikis „asmenukių“ darymasis gresia priklausomybe. Užsienyje tai jau laikoma psichikos sutrikimu. Skaityti plačiau

Psichiatrai perspėja vengti neatsakingai vartoti „depresijos“ sąvoką viešumoje

2015.04.20
Lietuvos psichiatrų asociacijos pirmininkas Alvydas Navickas perspėja vengti neatsakingai vartoti „depresijos“ sąvoką viešumoje. Pavyzdžiui, teigiant, kad būtent ši rimta liga pastūmėjo vienam ar kitam sprendimui. Skaityti plačiau

Dizainerių kurti drabužėliai ankstukams – jau „Maximose“

2015.04.20
Prekybos tinklo „Maxima“ parduotuves Vilniaus ir Kauno „Akropoliuose“ jau pasiekė Lietuvos dizainerių kurti drabužėliai neišnešiotiems kūdikiams. Aukštos kokybės, vien tik iš natūralių audinių pasiūti drabužėliai, kurių yra 15 skirtingų rūšių, skirti vos 40–44 cm siekiantiems kūdikiams. Iki šiol neišnešiotų kūdikių susilaukusios &sc... Skaityti plačiau

Insultus tirianti prof. D.Rastenytė: „Situacija nėra visiškai gera“

2015.04.17
„Atrodo, lyg ir daug nuveikta užkertant kelią insultams, tačiau rezultatai nėra patys geriausi“, - konstatuoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Neurologijos klinikos vadovė profesorė habilituota mokslų daktarė Daiva Rastenytė. Už mokslinius laimėjimus neurologė šiemet buvo apdovanota Kauno miesto savivaldybės įsteigta mokslininko premija. Skaityti plačiau

Hemofilijos dienai pažymėti – unikalios krepšinio varžybos

2015.04.17
Minint Tarptautinę hemofilijos dieną (balandžio 17 d.), sekmadienį, balandžio 19 d., „Žalgirio“ arenoje Lietuvos žmonių sergančių hemofilija asociacijos (LŽSHA) krepšinio komanda susirungs su Kauno „Žalgirio“ ekipos Garbės klubo nariais. Rungtynės įvyks LKL mačo tarp Kauno „Žalgirio“ ir Šiaulių „Šiaulių“ komandų didžiosios pertraukos metu. Skaityti plačiau

Akademikas Jurgis Brėdikis: „Ne protas valdo širdį, o širdis - protą“

2015.04.16
„Čia mano paskutinė knyga, į kurią sudėjau visus apmąstymus. Ja tarsi parodau savo kelią nuo ateizmo iki tikėjimo. Bet į tikėjimą mane atvertė ne kunigai ar bažnyčia, o supratimas, kad savaime viskas nesusikūrė“, - sako akademikas, prof. Jurgis Brėdikis (85). Skaityti plačiau

Profesorius Raimundas Sakalauskas: „Jeigu būsime be bakterijų, numirsime“

2015.04.13
„Nereikėtų dramatizuoti peršalimų, nekalbant jau apie vaistų paiešką. Kaip sakome: sloga trunka savaitę, o gydoma septynias dienas“, - sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Pulmonologijos ir imunologijos klinikos vadovas prof. Raimundas Sakalauskas (66). Skaityti plačiau

Kauno klinikose – išskirtinė menisko persodinimo operacija

2015.04.10
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Ortopedijos traumatologijos klinikos Sporto traumų ir artroskopijos sektoriuje pirmą kartą atlikta sudėtinga procedūra – artroskopinė kelio sąnario išorinio menisko implantacija. Ši procedūra apsaugojo jauno vyro kelio sąnario kremzlę nuo tolimesnio sudilimo. Skaityti plačiau

Genshinas Fujinami: tūkstančio dienų maratonas – išbandymas kūnui ir sielai

2015.04.10
Japonijoje gyvenantis budistų vienuolis Genshinas Fujinami (56) - maratono nugalėtojas. Tačiau jis įveikė ne eilinį maratoną – šis vienuolis per aštuonerius metus kalnų takais bėgo net tūkstantį dienų. Per pastaruosius 130 metų šį išbandymą įveikė vos 45 žmonės. G.Fujinami atskleidžia, kad tai yra ne tik milžiniškas fizinis ir psichologinis išbandymas žmogaus kūnui, bet... Skaityti plačiau

Sraigtasparnis vėl skraidino donorinius organus

2015.04.10
Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį pergabenti donorinius organus vėl buvo pasitelktas Valstybės sienos apsaugos (VSAT) sraigtasparnis. Skaityti plačiau

Futbolininkas laukė transplantacijos ir... dukters gimimo

2015.04.09
Vos trisdešimties sulaukęs Aurimas Šarapajevas (34), didžiąją gyvenimo dalį paskyręs futbolui, iš gydytojų išgirdo negailestingą diagnozę: kraujo vėžys. Sunku buvo patikėti. Dar sunkiau – susitaikyti. Kas padėjo? Kol jaunas vyras laukė sudėtingos operacijos, ant rankų jau sūpavo ką tik gimusią atžalą. Skaityti plačiau

Kodėl Lietuvos moterys pasmerktos daugiau nei 11 metų našlauti?

2015.04.07
Perkopusių 53 metus vyrų mūsų šalyje ima sparčiai mažėti. Vidutinė jų gyvenimo trukmė tesiekia 68,5 metų, tuo tarpu moterys neretai sulaukia aštuoniasdešimties, todėl didelei daliai jų ilgą gyvenimo atkarpą  tenka našlauti. Skaityti plačiau

Narūnas Porvaneckas: „Traumatologo darbas – kaip karo lauko chirurgija“

2015.04.07
„Mūsų chirurgai tikrai fantastiški – jie dirba ištisą parą, be sustojimo. Operacinės tik išvalomos ir vėl tęsiamas darbas, kaip karo lauko chirurgijoje“, - sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ortopedijos ir traumatologijos centro vadovas Narūnas Porvaneckas. Profesorius, dar vadinamas „žvaigždžių“ chirurgu (yra operavęs pačią Mają Pliseckaja), &scar... Skaityti plačiau

Santariškių klinikų Akušerijos skyriuje atidaryta penkių žvaigždučių vertės palata

2015.04.03
Nuo šiol Santariškių klinikų gimdyvės ir jų artimieji turės galimybę pasidžiaugti verslininko Dariaus Katino šeimos dovana - šeimynine  pogimdyvine palata „Budapeštas“. Skaityti plačiau

Velykų stalui šiemet planuojama išleisti apie 40 eurų

2015.04.03
Per šv. Velykas, kaip ir per kitas didžiąsias metų šventes, lietuviai lieka ištikimi tradicijoms, parodė prekybos tinklo „Maxima“ socialiniame tinkle atlikta apklausa. Apie du trečdalius respondentų šv. Velykas planuoja švęsti namuose su šeima, trečdalis ketina vykti lankyti artimųjų į kitą miestą ar kaimą. Šv. Velykų stalui beveik pusė (45 proc.) apklaustų... Skaityti plačiau

„Atleisk, kad myliu labiau, negu parodau”. Truputis psichoterapijos

2015.04.03
 „Atleisk, kad myliu labiau, negu parodau...“ Tai žodžiai iš Bryan Adamso nemirtingojo hito. Diplomatų šeimoje auklėtas ir užaugintas, pasaulį apkeliavęs Bryanas, dainoms tekstus rašė ir rašo pats. Jo poezija itin stipri. Taigi be labai ugningos emocijos, matome bei jaučiame ir galingą intelekto užtaisą. Dar - kas bendravo arčiau, juto ir didžiulę vidinę asmenybės kultūrą,... Skaityti plačiau

Mama džiaugiasi sūnaus „autistuko“ laimėjimais

2015.04.02
„Medikai pasakė, kad šis vaikas bus kitoks negu jo bendraamžiai. Bet mes džiaugiamės visais Matuko, kuris rudenį keliaus į pirmą klasę, laimėjimais“, - sako vilnietė Dalia Baliutavičiūtė, kurios septynmečiui sūneliui buvo nustatytas autizmas. Skaityti plačiau

Nesulaukusios valstybės paramos autistus vaikus turinčios šeimos emigruoja

2015.03.30
Balandžio 2-ąją pasaulyje minima Autizmo diena. Lietuvos sveikatos specialistų skaičiavimu mūsų šalyje per metus gimsta iki 3 tūkstančių autistų vaikų, tačiau, pasirodo, valstybei iki šiol jie mažiausiai rūpi.  Ministerijos stumdo atsakomybę viena nuo kitos, specialistai darbui su tokiais vaikais nerengiami, kaip sovietmečiu jie neretai vis dar gydomi vaistais, o ne terapija. Bet dar blogiau tai, k... Skaityti plačiau

Neurochirurgai vaikiną grąžino į normalų gyvenimą

2015.03.30
Prieš metus Rimvydas Dižerskis (21) pateko į kraupią automobilio avariją: mašina vertėsi, maitodama vairuotojo ir drauge važiuojančiųjų kūnus. Rimvydas, ištiktas komos, skubiai nuvežtas į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę. Po sunkios galvos traumos išgyvenusiam vaikinui reikėjo iš naujo mokytis elementarių dalykų. Deja, gyvenimą apkartino prasidėjusi hidrocefalija.... Skaityti plačiau

Profesorius Pranas Šerpytis: „Nuo kardiologijos nenutolsiu“

2015.03.27
„Pacientai manęs niekada nevargina“, - sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų kardiologas profesorius Pranas Šerpytis (58), atsisakęs direktoriaus medicinai pareigų, kad galėtų būti kuo arčiau pacientų. Skubią medicinos pagalbą, kur grieš pirmuoju smuiku, kardiologas vadina tikru gyvenimo iššūkiu. Skaityti plačiau

Mero gyvybei pavojų sukėlė žaibiškas žudikas

2015.03.26
Sepsis smogia visu pajėgumu: prasidėjęs plaučių uždegimu – gali baigtis galūnių amputacija. Medikai patvirtino, kad Talino merui Edgarui Savisaarui (64) dėl kraujo užkrėtimo teko skubiai amputuoti koją virš kelio. Į ligoninę paguldyto politiko sveikatos būklė vis dar išlieka kritinė. Skaityti plačiau

Kauno klinikinėje ligoninėje mažiesiems įrengs Gintarinę palatą

2015.03.26
Nors statistika skelbia, kad sergančių tuberkulioze mažėja, vis dėlto daugėja sergančiųjų atviros tuberkuliozės forma. Labdaros fondas „Saulės smiltys“ VšĮ Kauno klinikėje ligoninėje tęsia gerąją praktiką gerindami tuberkulioze sergančių vaikų gydymo sąlygas ir siekia dar šiemet įrengti Gintarinę palatą. Skaityti plačiau

Neįgaliesiems į pagalbą atskuba ir karinės pajėgos

2015.03.24
„Ant Gedimino kalno galiu patekti, o į Vilniaus Rotušę – niekaip“, – nusijuokia neįgaliojo vežimėlyje sėdintis vyras, su kuriuo aplankėme pagrindinius miesto objektus, norėdami išsiaiškinti, kaip šie pritaikyti judėjimo negalią turintiems žmonėms. Dažnai, kad patektų į pastato vidų, neįgaliojo vežimėlyje sėdintys žmonės turi pasitelkti visą išmonę. Jiem... Skaityti plačiau

Arinai geriausia saugos priemonė - šalmas

2015.03.23
Bliuzo karaliene tituluojama Arina Borunova (46) guodžiasi, kad nuo vaikystės ją lydi traumos – ir dažniausiai tenka susitrenkti būtent galvą. Kartą, pasirodant televizijos muzikiniame projekte, nuo scenos kritusi mažiausiai iš dviejų metrų aukščio, ir vėl galvą susižalojusiai moteriai prireikė medikų pagalbos. Skaityti plačiau

Skurstantiems maisto paaukojo už milijoną

2015.03.23
Kovo 20–21 dienomis daugelyje Lietuvos miestų vykusi priešvelykinė „Maisto banko“ akcija vėl nustebino žmonių dosnumu. Jos metu geradariai skurstantiems paaukojo maisto už 302 tūkst. eurų. Senąja valiuta tai - daugiau nei milijonas litų. Skaityti plačiau

Patyčias patiria apie trečdalis vaikų

2015.03.23
Patyčias patiria apie trečdalis vaikų, o tyrimai rodo patyčių masto didėjimo tendencijas, sako viešosios įstaigos „Vaikų linija“ vadovas, psichologas Robertas Povilaitis. Skaityti plačiau

Eugenija Šimkūnaitės palikimas: „Nėr negydančių žolynų, bet razumno iš durno nepadarys ir jie“

2015.03.17
Nepaprastai tvirto ir savito charakterio, kandi, tačiau itin geros širdies, labai dosni ir tikra savo darbo profesionalė. Tokia buvo habilituota biologijos mokslų daktarė Eugenija Šimkūnaitė, kurios atminimas iki šiol gyvas, nors Žiniuone žmonių vadintos mokslininkės tarp mūsų nebėra jau 19 metų. Skaityti plačiau

Janina Priluckienė: „Kai inkstai suserga, „išsiderina“ visas organizmas“

2015.03.16
„Nefrologija - plati mokslo sritis. Apima klinikinę nefrologiją, hemodializę ir hemofiltraciją, peritoninę dializę ir transplantaciją. O kiek įvairių specialybių gydytojų talkina nefrologams, kad pacientams būtų atlikta transplantacija, sunku būtų ir suskaičiuoti. Tad inkstų ligų gydytojai privalo būti ne tik savo srities specialistai, turi plačiai išmanyti ir daug kitų terapijos sričių “, - sako &... Skaityti plačiau

Donorinė kūdikio širdis – dar didesnė retenybė

2015.03.16
Žaibiškai Lietuvą apskriejusi mažosios Estrėjos istorija, kuomet metų ir dviejų mėnesių mergytei buvo persodinta iš Prancūzijos atgabenta donoro širdis, nuteikia pozityviai. Širdies chirurgai kaip opiausią ir skaudžiausią problemą vis dar įvardija donorų trūkumą. Ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Donoras kūdikis arba mažas vaikas – dar didesnė retenybė. Šiuo metu Lietuvoje d... Skaityti plačiau

„Visa laimė, kad prisistačiau į ligoninę... būčiau apakusi“

2015.03.12
Fotomenininkei Vidai Lukštaitei (79) prieš kelerius metus buvo diagnozuota glaukoma. Dėl šios klastingos ligos gresia netekti akių šviesos. Skaudžiausia, jog tuomet moteris negalėtų užsiimti mėgstama veikla – tapyti akvarele, fotografuoti. „Kartais ir skubiniesi, atrodo, kad spėtum kuo daugiau padaryti“, - prisipažįsta moteris. Skaityti plačiau

Vėžio ir akmenligės nereikia bijoti, reikia gydyti

2015.03.12
Prostatos vėžys ir akmenligė – vienos dažniausių ligų, kurias sėkmingai gydo VšĮ Kauno klinikinės ligoninės gydytojai urologai. Tereikia į juos laiku kreiptis. Skaityti plačiau

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje – sėkmingas širdies stimuliatoriaus startas

2015.03.09
Du Respublikinės Šiaulių ligoninės pacientai, patekę į gydymo įstaigos istoriją kaip pirmieji ligoniai, kuriems buvo implantuoti širdies stimuliatoriai. Vyriškiai neslepia džiaugsmo: gyvens! Pamažu pasimirš ir iki šiol persekiojusią baimę užmigti. Ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro gydytojas kardiologas Vytenis Tamakauskas, konsultuotas profesoriaus Aro Puodžiukyno, atl... Skaityti plačiau

Medikų persodinta širdis iš Prancūzijos jau plaka mažos lietuvės krūtinėje

2015.03.06
Dvi paras nemiegoję Santariškių ligoninės gydytojai jau gali atsikvėpti – ketvirtadienį siaučiant pūgai iš Prancūzijos į mūsų šalies sostinę atskraidinta donoro širdis persodinta ir jau plaka ilgai jos laukusios mažosios Estrėjos krūtinėje. Dabar tikimasi, kad kūdikio donoro širdis nebus atmesta. Skaityti plačiau

Visiems išskirtinio donorystės ir transplantacijos proceso dalyviams – nuoširdi padėka

2015.03.06
Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Biuras) nuoširdžiai dėkoja visiems, prisidėjusiems prie sėkmingo donorystės ir transplantacijos proceso, kai iš Prancūzijos atskraidinta donoro širdis kovo 5-ąją Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose buvo persodinta širdies transplantacijos laukusiai vienerių metų lietuvaitei. Skaityti plačiau

Darius Radzevičius: „Krūtų implantai moters nepadarys geresne žmona“

2015.03.06
„Krūtų implantai moters nepadarys nei geresne žmona, nei mama ar darbuotoja. Jei jus vyras myli, myli besąlygiškai, ir visai nesvarbu, kokio dydžio jūsų krūtinė. Jeigu nemyli, niekas nepadės... Žinoma, dažnai moterys po operacijos labiau pasitiki savimi, kartais ir nevykusį vyrą pakeičia...“ – sako garsus plastikos chirurgas dr. Darius Radzevičius, su kuriuo artėjančios Moters dienos proga ka... Skaityti plačiau

Atlikta pirmoji Lietuvoje sėklidžių audinio užšaldymo procedūra

2015.03.06
Nacionalinio vėžio institute (NVI) pirmą kartą Lietuvoje buvo sėkmingai atlikta sėklidžių audinio užšaldymo procedūra. Chirurginės operacijos metu 27 m. pacientui, sergančiam sėklidžių vėžiu, buvo paimti naviko nepažeisti sėklidės audinio fragmentai krioprezervacijai – ilgalaikiam užšaldymui atlikti. Skaityti plačiau

Perspektyvaus galiūno karjerą nutraukė miokardo infarktas

2015.03.02
Alytuje gyvenantis sportininkas Vilmantas Bliujus (27) nebūtų net susapnavęs, kad jį gali ištikti miokardo infarktas. Rimta liga nutraukė išsvajotą profesionalaus sportininko karjerą. „Galvojau, kad manęs tikrai negali paliesti miokardo infarktas – tai pagyvenusių žmonių liga“, - klaidingus įsitikinimus prisiminė sportininkas. Skaityti plačiau

Onkologai pacientams suteikia daugiau vilčių

2015.03.02
Kasmet Lietuvoje apie 18 tūkstančių žmonių išgirsta diagnozę – vėžys, kuri dažnam nuskamba kaip mirties nuosprendis. Tačiau su tokiu teiginiu nesutinka Nacionalinio vėžio instituto direktorius prof. Narimantas Evaldas Samalavičius. Anot profesoriaus, onkologinės ligos gydomos vis sėkmingiau, pasitelkiant naujausias technologijas bei medicinos mokslo laimėjimus. Skaityti plačiau

Po užgauliojimų gatvėje užsieniečiai studentai įkūrė „kebabų“ grupę

2015.02.27
Netolerancija kitokiems nei dauguma Lietuvoje nėra retas reiškinys. Su juo yra susidūrę ir užsienio šalių studentai, mūsų universitetuose kremtantys medicinos mokslus. Kai kurie jų prisipažino ne tik sulaukę viešų replikų dėl egzotiškos išvaizdos, bet ir buvo išvadinti „kebabais“. Vis dėlto, tokie incidentai studentų entuziazmo neatšaldė, o kūrybingas jauni... Skaityti plačiau

Tarptautinė retų ligų diena 2015: „Diena iš dienos, ranka rankon“

2015.02.27
Kaip ir kasmet, paskutinę vasario dieną pasaulis mini Retų ligų dieną. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose šiuo metu veikia penkiolika retų ligų centrų, kurių tikslas – užtikrinti daugiaprofilinę specializuotą pagalbą šiomis ligomis sergantiems pacientams. Retų ligų koordinaciniam centrui nuo 2014 m. gruodžio vadovauja Neurologijos klinikos profesorė Milda Endzinienė.... Skaityti plačiau

Onutė Mitalienė: „Kai būdavo sunku, nusiraminti eidavau pas pacientus“

2015.02.26
„Šiemet per Oskarų teikimo ceremoniją, viena aktorė sakė, kad gavus tokį apdovanojimą gyvenimas pailgėja penkeriais metais. Vadinasi ir mano gyvenimas pailgėjo... Gavau „Oskarą“ už viso gyvenimo nuopelnus“, - juokiasi buvusi ilgametė Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja slaugai Onutė Mitalienė, konkurso „Metų vadovas2014“ laureatė. Skaityti plačiau

Kada baigti sportininko karjerą? Blaivus protas įsijungia ne visada

2015.02.26
„Kada su tavimi vienoje grupėje pradeda varžytis tavo mokiniai – nelabai gražu“, - sako sportinių šokių šokėja, o dabar trenerė Eglė Visockaitė. Bet kurios sporto šakos atstovui pasakyti, kad jam jau laikas atsisveikinti su profesionalia karjera – misija neįmanoma. Sportininkai vengia apie tai galvoti, netgi stengiasi nežiūrėti į pasą. Savo ruožtu sporto medikai akcentuoja... Skaityti plačiau

Gyvieji donorai dalį savęs gali dovanoti tik giminėms

2015.02.23
Gyvoji donorystė yra neeilinė galimybė padovanoti, ko gero, vertingiausią dovaną – naują gyvenimą. Iš vieno gyvo žmogaus kitam dažniausiai persodinamas inkstas, kartais transplantuojama dalis kepenų. Nors mūsų šalis gyvosios transplantologijos srities specialistais ir įranga prilygsta Vakarų valstybėms, donorų Lietuvoje vis dar trūksta. Be to, gyvaisiais donorais įstatymiškai leidžiama tapt... Skaityti plačiau

Apie didelę šeimą ir garbingus pasirinkimus

2015.02.23
Prieš porą savaičių pagerbti neatlyginti kraujo donorai. Kaip teigė Nacionalinio kraujo centro vadovė Joana Bikulčienė, visus į šventę susirinkusiuosius vienija bendras tikslas – noras padėti. „Drąsiai galiu sakyti, kad esame viena didelė bei graži šeima ir viliuosi, kad ji nuolat plėsis“, - sako centro vadovė. Skaityti plačiau

D.Abrukauskas: „Mes jų nepagydysime, bet padėsime eiti tą kelią“

2015.02.06
„Rugutė“ – labdaros ir paramos fondas onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Jį 2004-aisias, netekę onkologine liga sirgusius trejų metukų dukrelės Rugilės, įsteigė Dainoras ir Edita Abrukauskai. D.Abrukausko teigimu, tuo metu buvo labai nedaug viešai pasiekiamos su vėžinėmis ligomis susijusios informacijos. „Rugutės“ veikla prasidėjo nuo tinklalapio, kuriame su liga susidūrę ... Skaityti plačiau

Norvegijos ambasadorius aplankė Vaikų reabilitacijos ligoninę „Lopšelis“

2015.02.05
Kaune viešėjo naujai paskirtas Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Dagas Malmeras Halvorsenas ir garbės konsulas Vytautas Valaitis. Garbūs svečiai lankėsi Kauno klinikų filiale Vaikų reabilitacijos ligoninėje „Lopšelis“, kur sėkmingai įgyvendintas ne vienas Norvegijos užsienio reikalų ministerijos ir Norvegijos finansinio mechanizmo finansuotas projektas. Per 1997–2011 metus tokių projek... Skaityti plačiau

Neregių pasirinkimas: technologijos prieš palydovus

2015.02.02
„Galima sakyti, jog Lietuva yra aukštojo mokslo bei technologijų kraštas“, - sako regėjimo negalią turintis informacinės aplinkos specialistas, pristatydamas akliesiems sukurtas naujoves. Anot jo, visi susikoncentravę į technologinius dalykus. Neregiai – irgi. Savo ruožtu kaniterapijos svarbą akcentuojantys medikai bei kinologai tvirtina, kad mūsų šalies neregiai daug prar... Skaityti plačiau

Jurgita Plisienė: „Turiu galimybę nuveikti daugiau...“

2015.02.02
Kardiologė med. dr. doc. Jurgita Plisienė (43), daugiau nei pusmetį vadovaujanti Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centrui, sako: „Medicinoje nėra vieno gydytojo, yra komanda. O norint rezultatų, ši turi būti tvirta kaip kumštis. Ar tokią turiu? Taip, kol kas man sekasi.“ Skaityti plačiau

Geriau gydome vėžį – vilties teikianti žinia Pasaulinę kovos su vėžiu dieną

2015.02.02
90 tūkst. Lietuvos gyventojų gyvena su vėžio liga, teigiama  oficialiame  Nacionalinio vėžio instituto Vėžio registro leidinyje „Vėžys Lietuvoje 2011 m.“. Prieš dešimtmetį onkologinių pacientų skaičius mūsų šalyje buvo apie 60 tūkst., o  2013 m., kaip rodo preliminarūs skaičiavimai, su šia liga gyveno daugiau nei 100 tūkst. pacientų. 19 tūkst. onkologinių pacient... Skaityti plačiau

M.A.M.A. apdovanojimų žiūrovai negailėjo nei kraujo, nei gerumo

2015.02.02
„Atėjau į šventę, pamačiau palapinę ir pagalvojau – štai proga suteikti šventę ir kitam žmogui“, – sakė renginio žiūrovas Egidijus, kraujo duodantis antrą kartą. Skaityti plačiau

Kauno klinikoms – dovana už beveik 5 tūkstančius eurų

2015.02.02
Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija (International Women‘s Association of Vilnius) padovanojo Kauno klinikoms biopsinių adatų ir krūties žymeklių už 4 697 Eur. Skaityti plačiau

Donoro artimieji ir recipientai bendrauti gali rašydami laiškus

2015.01.30
„Kaip būtų galima gauti kontaktus žmonių, kuriems buvo persodinti mano mamos inkstai?“ – tokių ir panašių prašymų iš mirusių donorų artimųjų kartais sulaukia Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Biuras). Skaityti plačiau

Apie stebuklus, virtusius rutina, ir kiečiausią komandą

2015.01.30
„Žinote, čia kaip šeimos gyvenime po penkiolikos metų - viskas paprasta ir aišku. Per dešimt metų kepenų transplantacijos pasikeitė taip, kad dabar jas vadiname tiesiog rutininėmis. Streso - mažiau, mūsų - daugiau. Tik fizinis krūvis išliko toks pats“, - sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Pilvo chirurgijos centro chirurgas doc. Vitalijus Soko... Skaityti plačiau

„Kaustė baimė, kad manęs nebelaikys moterimi“

2015.01.29
Tokios moterys paprastai slepia veidus ir tikrus vardus. Apie tai, kas joms nutiko, žino tik patys artimiausi žmonės. „Iš tikrųjų niekas tokiais dalykais nesigiria, nes atrodo, kad iš tavęs išsišaipys ir nebelaikys tikra moterimi“, - sako viena jų. Julija prisistačiusi dviejų vaikų mama prisimena, kaip prieš kelerius metus jos kūne buvo aptiktas iš pažiūros ... Skaityti plačiau

Šiemet Dakare Antanui Juknevičiui vaistinėlės neprireikė

2015.01.29
Sausio 17 dieną Argentinos Buenos Airių mieste 40-metis Antanas Juknevičius galėjo pakelti taurę šampano. Už finišą Dakaro lenktynėse. Drauge su šturmanu Edvardu Duoba jie išlaikė vyriškumo egzaminą – nors daugiau nei 9 tūkstančių kilometrų lenktynėse nuo lyderių atsiliko per 50 valandų, nors remontuodami techniką praleido turbūt tiek pat laiko, kiek ir važiuodami, vyrai sugeb... Skaityti plačiau

Vida Vencienė: „Ir gerai pašertas kuinas žirgo nepavys“

2015.01.26
1988 metų Kalgario žiemos olimpinėse žaidynėse Lietuvos himnas neskambėjo, nors ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio stovėjo Lietuvos sportininkė. Vida Vencienė, laimėjusi 10 kilometrų slidinėjimo klasikiniu stiliumi rungtį, pelnė tą titulą, prie kurio nėra pridedamas priešdėlis eks... Ji buvo ir liks olimpinė čempionė. Daugelį metų dirbanti Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete, moteris dalijasi... Skaityti plačiau

Kauno klinikose – dar viena sėkminga inksto transplantacija iš gyvo donoro

2015.01.26
Per pirmąsias dvi šių metų savaites  Lietuvoje atliktos dvi inkstų persodinimo iš gyvo donoro operacijos ir viena iš jų – Kauno klinikose, rašoma gydymo įstaigos pranešime spaudai. Trisdešimtmečiui krepšininkui, kuris tik prieš kelis mėnesius sužinojo, kad serga sunkia liga, inkstą padovanojo mama. Gydytojai džiaugiasi, kad transplantacija įvyko sklan... Skaityti plačiau

Su vėžiu kovojantis vaikinas: mano gyvenime bus šviesesnių dienų

2015.01.22
Ko gali norėti septyniolikmetis, kuriam medikų diagnozė suteikia mažai vilčių? Vilnietis Justinas, beveik metus kovojantis už savo gyvybę, prisipažįsta, kad dar nori gauti vairuotojo pažymėjimą ir automobiliu pavėžinti merginas. „Žinau, kad dar nepasveikau, bet reikia tikėti, kad būsiu stipresnis už ligą“, - sako Vaikų ligoninės Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaikų onko... Skaityti plačiau

Odontologų rūmuose - vaikų piešinių konkurso laureatų apdovanojimo šventė

2015.01.22
Lietuvos Respublikos odontologų rūmuose vyko vaikų piešinių konkurso „Aš sveikų dantukų šeimininkas“ laureatų apdovanojimo ir piešinių parodos atidarymo šventė. Konkursą organizavo Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokykla kartu su LR sveikatos apsaugos ministerija ir LR odontologų rūmais. Skaityti plačiau

Ne iš kelmo spirtas jėgos trikovės nykštukas

2015.01.19
„Man niekas nedraudžia užsiimti jėgos trikove, nes šioje sporto šakoje ūgio apribojimų nėra“, - džiaugiasi pergalę po pergalės skinantis Lietuvos sportininkas Egidijus Valčiukas, kuriam Dievas pašykštėjo ūgio, bet apdovanojo fizine jėga. Nors sportininkas debiutavo vos prieš metus, jo rankose – jau kelios dešimtys medalių. Skaityti plačiau

Mediko knygoje – meilės prisipažinimas jūrai

2015.01.19
Klaipėdos apskrities viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje atidaryta Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktoriaus dr. Jono Sąlygos fotografijų paroda bei pristatytas nuotraukų albumas „Jūra nepozuoja“. Skaityti plačiau

Socializacijos centro auklėtinės kūdikių namuose surengė akciją „Sušildytos kojytės“

2015.01.19
Kauno klinikų filialo Vaikų reabilitacijos ligoninės „Lopšelis“ Kūdikių namų skyriaus mažyliai buvo pradžiuginti šiltomis kojinaitėmis, pora kepuraičių ir suknele. Skaityti plačiau

Lietuva vienintelė iš Baltijos šalių neturi šunų vedlių akliesiems

2015.01.19
Lietuva ne tik paskutinė iš Baltijos šalių įsivedė eurą. Deja, ji nepirmauja ir rūpindamasi neįgaliaisiais. Skaityti plačiau

Šimtoji kepenų transplantacija Lietuvoje

2015.01.16
Vakar, ketvirtadienį, Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santariškių klinikose atlikta šimtoji kepenų transplantacija Lietuvoje. Ją kartu su kolegomis atliko ligoninės vadovas prof. Kęstutis Strupas.  Skaityti plačiau

Sekmadienį Kaune atidaroma sensaciją pasaulyje sukėlusi žmogaus kūnų paroda

2015.01.16
Šį sekmadienį, sausio 18 d., Kaune bus pristatyta itin atvira žmogaus kūnų paroda „Body Worlds Vital“.  Autentiškų žmogaus kūnų, jų dalių, organų, sistemų bei struktūrų ekspoziciją bus galima išvysti prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ antrajame aukšte esančioje ekspozicijų salėje. Sensacinga, milijonus lankytojų visame pasaulyje pritraukianti paroda Kaune v... Skaityti plačiau

Žurnalistai ties išprotėjimo riba?

2015.01.15
Prancūzijoje įvykusi tragedija, kuomet ginkluoti kitatikiai teroristai įsiveržė į žinomo satyrinio laikraščio redakciją, sukrėtė pasaulio žiniasklaidą: atimtos dvylikos žmonių gyvybės, tarp jų – žurnalistai, geriausi šalies karikatūristai. Kone kiekvieną šios profesijos atstovą šis įvykis supurtė „iki pagrindų“,  privertė susimąstyti: ar mūsų šalyje žurn... Skaityti plačiau

Santariškių klinikose pradėtas inovatyvus kaulų metastazių gydymo būdas

2015.01.15
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose (VUL SK) startavo visame pasaulyje naujas ir inovatyvus prostatos vėžio išplitusio į kaulus gydymo būdas  radioaktyviuoju radžio-223 dichloridu. VUL SK radiologai ir urologai ėmėsi aktyvių veiksmų, kad Lietuvos pacientams būtų prieinamas naujausias pažengusio prostatos vėžio gydymo būdas. Skaityti plačiau

Ožkininkystė mūsų šalyje pamažu skinasi kelią populiarumo link

2015.01.12
Panašu, jog tik prasidėjus Ožkos metams, buvo prisiminti ir ožkų augintojai. Žemės ūkio ministerija yra numačiusi skirti išmokas ožkininkystę propaguojantiems ūkininkams. Specialistai prognozuoja, jog ožkininkystė ateityje vis labiau plėsis. Palankių tendencijų įžvelgia ir patys ožkų augintojai: anot jų, ožkininkystė pasaulyje tik populiarės, o karvininkystė sąlygiškai mažės. Skaityti plačiau

Kauno klinikose – unikali operacija

2015.01.12
Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos medikai dėl raumenų spazmų ir skausmo negalėjusiam iš lovos išlipti šešiolikmečiui atliko unikalią operaciją. Pirmą kartą Lietuvoje gilioji galvos smegenų stimuliacija pritaikyta distonija sergančiam pacientui. Skaityti plačiau

Garsus neurochirurgas operavo apsuptas sargybos

2015.01.08
Gydytojas neurochirurgas Jaunutis Marijonas Tamašauskas, po penkiasdešimt dvejų metų, atiduotų Kauno klinikoms, atsisveikino su medikų kolektyvu, pacientais, paliko operacines, kur atlikta daugybė sudėtingiausių neurochirurginių operacijų, ir išėjo užtarnauto poilsio. Lietuvos neurochirurgijos tėvu tituluojamam medikui vienas brangiausių įvertinimų – Sausio 13-osios atminimo medalis..... Skaityti plačiau

Traumatologams darbymetis visada

2015.01.08
Paspaudus šaltukui, reikėtų sulėtinti gyvenimo tempą, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, - perspėja gydytojai traumatologai, kuriems nuolat tenka apžiūrėti sunkesnes ar vidutiniškas traumas patyrusius pacientus. Išbėgimas į gatvę, nesvarbu, yra perėja ar nėra, gali baigtis liūdnai, žmogų iš gyvenimo ritmo išmušant nuo poros savaičių iki kelių mėnesių. Skaityti plačiau

Iliuzionistų kūnai paveikti ekstremalių išbandymų

2015.01.06
Iliuzionistų bei magų gretose sklando šmaikštus posakis, jog šios profesijos atstovai gali dirbti tol, kol dar pajėgia užlipti ant scenos. Panašu, jog šis pasakymas ne iš piršto laužtas. Štai prieš kelias dienas žinomas šalies magas Arvydas Gaičiūnas, padedamas sesers Dianos, atliko magišką triuką: kabodamas žemyn galva išsinėrė i&sca... Skaityti plačiau

Dakaro ralis: 10 tūkstančių kilometrų lenktynių karštyje

2015.01.05
Lietuvoje įsitvirtinus šio sezono žiemai, tradicinėse Dakaro dykumų lenktynėse dalyvaujantys mūsų tautiečiai privalo kovoti su karščiu. Argentinoje, Čilėje ir Bolivijoje – dabar pats vasaros vidurys. Oras ten įšyla iki 30 laipsnių ir daugiau (pavėsyje), o sportinių visureigių viduje temperatūra perkopia 50, 60, o kartais – net 70 laipsnių. Ir tai ne pirtis, po kurios gali atsigaivinti... Skaityti plačiau

Neįgaliojo motina: „Jūs nukamavote mano bejėgį sūnų“

2015.01.05
„Duokite atsigerti visiems neįgaliesiems, kurie patys negali paprašyti ar paimti į rankas puodelio“, - tokius žodžius ištarė neįgalų sūnų Joną Kajų atsiimdama Audronė Šatūnienė, nusivylusi trumpalaikės globos centro suteiktomis paslaugomis. Savo ruožtu Valakampių socialinių paslaugų namų Trumpalaikės globos centro darbuotojai dievagojasi, jog sunkią negalią turinčio asmens priežiūra b... Skaityti plačiau

Į Klaipėdos jūrininkų ligoninės kiemą atėjo dainuojančios Kalėdos

2014.12.23
Klaipėdos jūrininkų ligoninėje Kalėdos buvo pasitiktos ypatingai: ligoninės kiemas virto scena, o į jį vedantys langai ir balkonai – žiūrovų sale, į dangų kilo gražiausios advento ir Kalėdų giesmės, o dar neregėtos iliuminacijos nušvietė pastato sienas. Kieme kvepėjo arbata ir meduoliais. Skaityti plačiau

Greitoms kojoms irgi prireikia pagalbos

2014.12.22
Prieš pat Naujuosius metus daugelyje miestų vyks tradicinės bėgimo varžybos. Pavyzdžiui, Vilniuje į Kalėdinį bėgimą kviečiama jau 39-ą sykį, pirmą kartą jis įvyko 1976-aisiais. Pernai bėgusių kompanija jau artėjo prie poros tūkstančių, šiemet jų gali būti dar daugiau. Vadinasi, papildomi rūpesčiai užguls ir organizatorių, ir tokiuose renginiuose nuolat budinčių medikų pečius. Skaityti plačiau

Kaip neregė dainininkė skaidres darė

2014.12.19
Iš pradžių regėjimo negalią turinčiai dainininkei Vaidai Butautaitei (25) buvo skaudu. O dabar ima juokas iš kuriozinės situacijos, kuri nutiko studijuojant Lietuvos edukologijos universitete: „Man reikėjo daryti skaidres! Nors aš manau, kad jos nėra pats būtiniausias dalykas“, - svarsto mergina. Tačiau ji nekaltina universiteto, kuriame egzistuoja pakankamai griežta tvark... Skaityti plačiau

Mažai širdelei susirgus labiausiai trūksta psichologinės pagalbos

2014.12.18
Daivos Jonauskienės gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis, kai gimė mažoji Roma Teresė. Septintus gyvenimo metus skaičiuojančiai mergaitei, anot jos mamos, gyventi nebuvo lemta. Tačiau medikų pastangos dovanojo gyvybę. Šiandien gydytojų išvados palankios – Roma Teresė galės žygiuoti į įprastos mokyklos pirmą klasę. Skaityti plačiau

Profesorius Marius Miglinas: „Devyni iš dešimties nežino, kur yra inkstai“

2014.12.18
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Nefrologijos centro direktorius Marius Miglinas apgailestauja, kad visuomenė dar palyginus nedaug žino apie inkstų ligas, kai kurie netgi negalėtų pasakyti, kur tiksliai yra šie gyvybiškai svarbūs organai. Skaityti plačiau

Treniruotės kalnuose – be dopingo šešėlio

2014.12.15
Šiuolaikiniame sporte pergalę gali lemti kad ir viena šimtoji sekundės dalis. Akimirka, kuri gali atnešti garbingą titulą arba kartų nusivylimą. Profesionalų sporte už kiekvieną medalį galima gauti solidžią premiją, todėl kai kurie atletai pergalių siekti bando, nusižengdami sąžiningos kovos principams. Tačiau mus šį sykį domina legalus „dopingas“ – tai treniruotės auk&sc... Skaityti plačiau

Minimaliai invazinė operacija išsprendė subtilias problemas

2014.12.15
Kauno klinikų medikai pritaikė naują gydymo būdą – kryžmens nervų stimuliaciją – pacientėms, kurias vargino šlapimo ir išmatų nelaikymas. Po veiksmingos laikinos stimuliacijos joms sėkmingai implantuoti nuolatiniai aparatai, kuriuos dovanojo kompanija „Medtronic“. Skaityti plačiau

Apie vietoje nenustygstantį Joną

2014.12.12
"Metų vadovas 2004" Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovas dr. Jonas Sąlyga kažkada yra užsiminęs: „Gimtadienių nešvenčiu, bet jubiliejų paminėti privalu.“ Todėl šeštadienį šešiasdešimtmetį švenčiančio gydytojo kolegų, bendramokslių ir artimųjų paprašėme apibūdinti jį vienu žodžiu. Nuoširdus, geras, šiltas, paprastas ir talenti... Skaityti plačiau

Sąnarių operacijos be pjūvio tinka ne visiems

2014.12.12
Sakoma, kad kai kurios ligos nesirenka žmogaus pagal amžių ar lytį. Panašiai ir su traumomis. Prieš pusmetį netikėtai smagus laiko leidimas supantis kaunietei menininkei Neringai Križiūtei (29) tapo rimtos traumos priežastimi. Dėl čiurnos sąnario kremzlės pažeidimo jauna moteris negalėjo ilgai vaikščioti. Tačiau šiandien jau džiaugiasi sėkmingos pirmosios šalyje be pjūvių atliktos č... Skaityti plačiau

Žmogaus kūno paslaptis atskleis „Body Worlds Vital“ paroda

2014.12.08
Kitų metų pradžioje Kaune bus atidaryta paroda „Body Worlds Vital“, atvirai supažindinanti su žmogaus kūno trapumu ir sudėtingumu. Nuo sausio 16 d. žmonių kūnų, organų ir pavyzdžių kolekciją bus galima apžiūrėti Kaune, prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ antrajame aukšte esančioje ekspozicijų salėje.   Skaityti plačiau

Prof. Virginijus Šapoka: „Giliųjų venų trombozė gali būti pirmas vėžio požymis“

2014.12.08
Vilniaus universito ligoninės Santariškių klinikų Vidaus ligų centro vadovas profesorius Virginijus Šapoka teigia, kad kiekvienas žmogus, rūpindamasis sveikata, turėtų bent susipažinti su pagrindiniais didžiausią grėsmę sveikatai sukeliančių ligų simptomais. Tarp jų - ir giliųjų venų tromboze. Skaityti plačiau

Tikrai žinojau, kad studijuosiu

2014.12.08
Iš Joniškio kilęs Justas Pažarauskas, po nelaimingo įvykio praradęs regėjimą, rankų nenuleido, svajonių neišsižadėjo: „Kiek esu pastebėjęs, kartais tam tikra linkme susiklosčiusios aplinkybės žmones priverčia tapti savarankiškesnius. O po reikia – tai drąsos. Po to viskas savaime išsirutulioja“. Skaityti plačiau

Vėžys nebeatims vilties susilaukti vaikų

2014.12.05
Iki šiol vėžiu susirgusios jaunos moterys, beje, kaip ir vyrai, beveik nebeturėdavo vilčių susilaukti vaikų. Lapkričio pabaigoje Nacionalinio vėžio instituto (NVI) Onkochirurgijos klinikoje kartu su Mokslinių tyrimų centru pirmą kartą Lietuvoje buvo sėkmingai atlikta kiaušidžių audinio užšaldymo procedūra. Po jų pacientės, baigusios visus vėžio gydymo etapus, ateityje turės galimybę natūraliu kel... Skaityti plačiau

Gydytojai odontologai užsiaugina kuprą

2014.12.05
Lietuvoje gydytojai odontologai pirmiausia užsiaugina storą odą, nes į jų darbo kabinetą koją įkelia įvairaus plauko žmonės – ateina ir rimtai sergančių, ir agresyviai nusiteikusių. Na, o jau tada suriečia ir nugaros skausmai. Mat, kaip juokauja odontologai,  stuburo iškrypimai – jų profesinės ligos. Skaityti plačiau

Kūno kalba – kaip melo detektorius

2014.12.01
Po Lietuvą sukrėtusios tragedijos, kuomet buvo nužudyta dvidešimtmetė mergina, tapusi internete sutikto ir ją pavėžėti pasisiūliusio nenaudėlio auka, dauguma keliautojų pasimetė: kaip atpažinti nusikaltėlio veidą, kad neįkliūtum į gerai suregztas žabangas. Savo ruožtu kūno kalbos specialistai pataria akylai sekti kiekvieną nepažįstamojo krustelėjimą. Skaityti plačiau

Janina Čekuolienė: „Savaitgalio pacientų „sportas“ dažnai baigiasi vizitu pas traumatologą“

2014.12.01
Vilniaus Centro poliklinikos traumatologė ortopedė Janina Čekuolienė veiklos stygiumi nesiskundžia. „Jeigu dėl konsultacijos, eilė dviem mėnesiams į priekį, anksčiau nepateksite“, - perspėjo poliklinikos registratūroje, kai pasiteiravau, kada galima rasti gydytoją darbo kabinete. Skaityti plačiau

Žmogus iš „atsarginių dalių“ – jau realybė?

2014.11.28
Prisipažinsiu, kad nekantriai laukiau galimybės paspausti ranką Martynui Giruliui. Vyriškai, tvirtai. Nes tai pirmas toks rankos paspaudimas mano gyvenime. Mindaugo ranka – bioninė. Ir jis vienintelis žmogus Lietuvoje, turintis tokią ranką. Ir pirmasis pasaulyje. Tai, kas kažkada atrodė nereali fantastika, šiandien tampa realybe. Skaityti plačiau

Eksperimentai su plakančia širdimi atskleidė ritmo sutrikimų priežastis

2014.11.28
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkai, veterinarai ir medikai suvienijo jėgas atlikdami tyrimą, kurio metu buvo užrašomas kiaulės širdies elektrinis aktyvumas, naudojant potencialui jautrius dažus. Tyrimo metu matoma, kaip širdies paviršiumi sklinda elektrinis impulsas. Tai medikams suteikė naudingos informacijos gydant širdies ritmo sutrikimų turinčius pacientu... Skaityti plačiau

Vaikų patyčios: 47 proc. moksleivių atrodo normalu tikrinti kitos pusės telefoną

2014.11.28
Patyčios tarp vaikų pasiekė neregėtą mastą. Specialistai pastebi, kad didžiausią pavojų kelia tai, jog šiandien tam tikros patyčių formos yra tapusios įprastomis. Auganti karta nepasitiki nei savimi, nei aplinkiniais – net 47 proc. moksleivių atrodo normalu tikrinti kitos pusės telefoną. Skaityti plačiau

Husarai kariuomenės dienai ruošėsi gerais darbais

2014.11.24
Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai, puikiai suprantantys, kad jų dovanojamas kraujas gelbsti gyvybes, rinkosi į batalione suorganizuotą neatlygintinos kraujo donorystės akciją. Skaityti plačiau

Terapeutai be baltų chalatų

2014.11.21
Kokios emocijos kyla pirmiausia, kai pamatote auksaspalvį retriverį, žirgą ar delfiną? Turbūt daugumai šie gyvūnai asocijuojasi su gerais įspūdžiais, jaukumu, malonumu. Kito veide šypsena atsiranda išvydus katę, akvariume plaukiojančias žuveles ar papūgą. Gyvūnai mums suteikia daug gerų emocijų. Tačiau jie gali būti ir gydytojai. Tiksliau – gali prisidėti prie gydymo. Skaityti plačiau

Prof. Antanas Norkus: „Brangiausiai kainuoja diabeto komplikacijų gydymas“

2014.11.20
„Nenoriu tikėti, kad pagal Euro indeksą dėl diabeto gydymo ir kontrolės esame Europoje priešpaskutinėje vietoje. Problemų Lietuvoje yra, bet ne viskas taip blogai. Tarp Europos šalių turėtume būti per vidurį, bet čia, matyt, slepiasi kitos problemos“, - svarsto Lietuvos endokrinologų draugijos pirmininkas, LSMU Endokrinologijos instituto ir Endokrinologijos klinikos prof. Antanas Norkus. Skaityti plačiau

Liga, su kuria reikia susidraugauti

2014.11.20
„Su diabetu nereikia kovoti, reikia su juo susidraugauti. Mums su sūnumi kol kas sekasi įvairiai. Būna sunkesnių, būna lengvesnių dienų, o kaip bus ateityje, matysim“, - sako žinoma žurnalistė Edita Mildažytė. Skaityti plačiau

Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos vaikščiotojai kalbina medicinos mokslų daktarę Sandrą Abaravičienę

2014.11.17
Sandra Abaravičienė (gim. 1979 07 21 Vilniuje) - mokslininkė. Baigė Vilniaus Jėzuitų gimnaziją. Vėliau  Vilniaus ir Lundo (Švedija) universitetuose studijavo biologiją. Lundo universitete apsigynė medicinos mokslų doktorantūrą. Grįžusi į Lietuvą dirba Inovatyvios medicinos centro Kamieninių ląstelių biologijos skyriuje. Skaityti plačiau

Kilnus poelgis – tapti gyvu donoru sergančiam artimajam

2014.11.17
Lietuvoje užregistruota daugiau kaip 20 tūkstančių žmonių, apsisprendusių po konstatuotos smegenų mirties tapti organų ir audinių donorais. Tačiau organų donoru galima tapti ne tiktai po mirties – įteisinta ir gyvoji organų donorystė, kai operacijos laukiančiam žmogui persodinamas gyvo žmogaus inkstas arba gali būti persodinama dalis kepenų. Skaityti plačiau

Lėtine obstrukcine plaučių liga serga vis daugiau pasaulio žmonių

2014.11.17
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL) pasaulyje serga apie 210 milijonų žmonių. Numatoma, kad artimiausiu metu LOPL toliau plis ir mirtingumas nuo šios ligos didės. Europoje LOPL paplitimas yra 4–6 proc., o Lietuvoje, epidemiologinių tyrimų duomenimis, serga apie 3 proc. suaugusių gyv... Skaityti plačiau

Valentinas Jokšas: „Stengiuosi daryti geriausia, ką galiu“

2014.11.17
Klaipėdos jūrininkų ligoninės Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriaus vedėjas Valentinas Jokšas kasdien gelbsti žmonių gyvybes, tačiau prakalbus apie laimėjimus, kiek kuklinasi. Anot šio gydytojo kardiologo, medikas kasdien privalo sunkiai dirbti ir nuolat tobulėti. Skaityti plačiau

Artritas iškraipė mano sąnarius, bet aš vis vien džiaugiuosi

2014.11.14
„Išgirsti artrito diagnozę tokiame jauname amžiuje buvo žiauru. Gerai pamenu, kad labai blogai jaučiausi, kamavo stiprūs skausmai. Juk buvau pačiame jėgų žydėjime, o mėnesiais negalėdavau išlipti iš lovos“, – prisiminimais dalijosi 83 m. Janina Selenienė. Kad serga artritu, moteris sužinojo būdama vos 35 metų. Skaityti plačiau

Specialistai: į diabetą negalima žiūrėti pro pirštus

2014.11.14
Kovoti su diabetu be specialistų pagalbos nėra paprasta, tad dalis sergančiųjų daro nemažai klaidų, taip apsunkindami ligos eigą ir mažindami šansus pasveikti. Vaistininkų pastebėjimu, dalis pacientų vengia vartoti tabletes, manydami, jog jas geriant ilgainiui reikės vartoti insuliną, netinkamai naudoja vaistų dozes, neseka gliukozės kiekio kraujyje. Šiandien, lapkričio 14 d., Pasaulinę diabeto dieną, s... Skaityti plačiau

„Greitosios“ prireikia ir krepšininkams

2014.11.13
Nors įprasta sakyti, kad sportas - sveikata, medikus pamatysime bet kuriame didesniame ar mažesniame sporto renginyje: pradedant moksleivių varžybomis ir baigiant dešimtis tūkstančių dalyvių bei žiūrovų sutraukiančiais renginiais. Garsiausiose komandose medikų nuomonė tokia pat svarbi kaip ir vyriausiojo trenerio žodis. Nes konkretaus sportininko sveikatos problemos tampa visos komandos galvos skausmu. Skaityti plačiau

Toksikologas: gerdamas naminę degtinę visada rizikuoji apsinuodyti ar net mirti

2014.11.11
Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovo, klinikinio toksikologo, gydytojo Roberto Badaro teigimu, neaiškiomis sąlygomis pagaminta naminė degtinė dažnai nesuvokiama ir nelaikoma pavojinga, neretai romantizuojama ar vartojama pramogai. Vis dėlto tokių gėrimų poveikis dažnai būna kitoks nei įsivaizduojama, o jų vartojimas gali turėti labai liūdnų pasekmių. Skaityti plačiau

Sergantieji diabetu labiausiai bijo akių komplikacijų

2014.11.10
Prastas regėjimas ar net aklumas, inkstų nepakankamumas, širdies ir kraujagyslių ligos, kojų amputacijos – pagrindinės cukrinio diabeto sukeliamos komplikacijos. Ar sergantieji apie jas žino ir dėl jų nerimauja? Kaip parodė Tarptautinės diabeto federacijos atlikta diabetu sergančiųjų apklausa, tik ketvirtadalis pacientų rimtai suvokia ligos keliamą grėsmę. Tuo tarpu komplikacija, kurios bijoma labiausiai... Skaityti plačiau

„Stirnų miškas“ ir kiti gamtos motyvai Nacionaliniame vėžio institute

2014.11.10
Nacionaliniame vėžio institute pristatyta Rasos Baradinskienės Balaišės autorine technika  sukurta tapyba ant sienų „Stirnų miškas“ ir Ulijonos Udišarijos drauge su kitais gamtos fotografais  sukurta vienos fotografijos ekspozicijos erdvė NVI Aukštųjų energijų spindulinės terapijos skyriuje. Skaityti plačiau

Edita Gavelienė: „Madingomis dietomis aklai pasikliauti nederėtų“

2014.11.10
„Reikia mėgautis maistu, jausti malonumą, tačiau tikrai nepamiršti saiko“, - sako medicinos mokslų daktarė, gydytoja dietologė Edita Gavelienė. Pokalbio metu pašnekovė prisipažino, kad ir jos kasdienių darbų tvarkaraštis – itin įtemptas, todėl teorija apie maitinimąsi bent keturis kartus per dieną kartais su realybe prasilenkia. Po pusryčių su puodeliu kavos bei arbatos dietolog... Skaityti plačiau

Į gydytoją lietuviai kreipiasi tik rimtai sunegalavę

2014.11.06
Septyni iš dešimties lietuvių teigia, kad pas gydytoją eina tik rimtai susirgę, rodo tyrimas. Skaityti plačiau

Lietuvis tapo pirmuoju pasaulyje su išskirtine bionine ranka

2014.11.06
Lietuvis Martynas Girulis tapo pirmuoju pasaulyje, kuriam Austrijos sostinėje Vienoje vietoj neįgalios rankos pritaikyta bioninė ranka, kuri nuo įprastinių protezų skiriasi elektrodais, kurie registruoja smegenų siunčiamus neuroimpulsus. Skaityti plačiau

Arūnas Stankevičius: „Mokslininkai kartais paliekami už borto“

2014.11.03
Galiu pajuokauti, kad turbūt geriausia „lauktuvė“ virusologijos specialistui – šuniui įsisiurbusi erkė… Bus galimybė patyrinėti… Be baimės, kad pusę pasaulio pritilti privertę virusai – paukščių gripas, kiaulių maras, pagaliau – Ebola – tai kasdien sutinkami ir ne iš laikraščių ar interneto žinomi pavadinimai… Lietuvos sveikatos moks... Skaityti plačiau

Lietuvos medikai pirmą kartą sėkmingai atskyrė smegenų pusrutulius

2014.11.03
Pirmą kartą Lietuvos neurochirurgijos istorijoje Kauno klinikų medikai sėkmingai atliko itin sudėtingą smegenų operaciją – nesveikąjį smegenų pusrutulį atjungė nuo sveikojo. Šis metodas taikytas dvejų metukų pacientei, sirgusiai epilepsija. Gustei tebuvo 3 mėnesiai, kai mama pastebėjo pirmuosius epilepsijos priepuolius. Bėgant laikui padėtis blogėjo. Skaityti plačiau

Spektaklis „Barbora“ – menininkų ir onkologų akcija prieš krūties vėžį

2014.10.31
Nacionalinis Kauno dramos teatras, „Tiketa“ ir Nacionalinis vėžio institutas inicijuoja bendruomeninę akciją: nuo lapkričio 1 d. pirkdami bilietą į spektaklį „Barbora“ turėsite galimybę padėti įsigyti pirmąją Lietuvoje vakuuminę krūties biopsijų įrangą, kuri būtina, norint pagerinti ankstyvąją krūties vėžio diagnostiką visoms Lietuvos moterims, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Skaityti plačiau

Tradicinis draugijos „Eivena“ renginys - su krūties vėžiu susidūrusioms moterims

2014.10.31
Spalio vėjams vartant paskutinius šio mėnesio lapus, onkologinėmis ligomis sergančių moterų draugija „Eivena“ organizavo tradicinį, kasmetinį renginį, skirtą pasauliniam krūties vėžio žinomumo mėnesiui paminėti. Skaityti plačiau

Kai mirtis gali būti prasminga...

2014.10.31
Šie žmonės gyveno taip, kaip dabar gyvename mes: mylėjo, juokėsi, augino vaikus, ilgėjosi ir liūdėjo. Po mirties šių žmonių kapai – tokie, kaip ir visų mirusiųjų karalystėje. Jų antkapių neženklina išskirtiniai užrašai, o per Vėlines, kaip ir ant daugelio kapų, suplazda žvakučių liepsnelės ir svyra pirmųjų rudens šalnų pakąsti chrizantemų žiedai. Skaityti plačiau

Pasitikrinusi, ar neserga krūties vėžiu, Asta Valentaitė: didžiausia problema, kai galvoji, kad tai tavęs neliečia

2014.10.30
Ketvirtadienį vidudienį viename iš Vilniaus miesto restoranų vyko šventinė popietė, skirta kovai su krūties vėžiu paminėti. Šio renginio nepraleido modelis, stilistė Asta Valentaitė, kuri teigė, kad savo sveikata reikėtų susirūpinti kuo anksčiau. Skaityti plačiau

Alpinistas priprato prie trumpesnių pirštų

2014.10.30
Traumos, kaulų lūžiai, galūnių nušalimai, virškinimo sutrikimai gresia kiekvienam aistringam keliautojui arba alpinistui. „Galėjau mirtinai sušalti ir likti ten amžiams, tačiau atsipirkau tik apšalusiais penkiais kairės ir keturiais dešinės rankos pirštais...“ – savo istorija dalijasi garsus lakūnas Robertas Noreika. Kalnais susižavėjęs vyras pri... Skaityti plačiau

Jauna pora griauna stereotipus apie neįgaliųjų šeimas: nesame išlaikytiniai

2014.10.27
Jis vaikšto su ramentais, ji sėdi vežimėlyje, abu studijuoja ir yra jauna bendrabutyje gyvenanti šeima. Lietuvoje žmonių su negalia šeimos dar kelia nuostabą, ir dviem Vilniaus universiteto studentams, svajojantiems apie pedagoginį darbą, tenka ne tik sugalvoti strategiją laipteliams koridoriuose įveikti, bet ir griauti stereotipus. Fizinė negalia nebūtinai reiškia protinę, noras kurti &sc... Skaityti plačiau

Atostogos rudenį: daugiau pavojų ir netikėtumų

2014.10.27
Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimo bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausos duomenimis, pastaraisiais metais vis daugiau Lietuvos šeimų atostogauja su vaikais. Kelionių organizatoriai ir draudikai pastebi, kad lietuviai poilsiui su visa šeima vis dažniau renkasi vaikų rudens atostogas – atslūgus poilsiautojų bangai ir kainoms, vis daugiau šeimų planuoja ne sezoninį poilsį s... Skaityti plačiau

Dvi Rasos, privertusios pasaulį atsigręžti į Lietuvą

2014.10.24
Dvi Rasos, taip užsienio kolegos vadina lietuves akių gydytojas. Biomedicinos mokslų daktarės R.Bagdonienė ir R.Sirtautienė - Lietuvos mokslo premijos laureatės - apie laimėjimus kalba kukliai, nors jų gerų darbų sąraše - tūkstančiai pasaulį reginčių vaikų. Skaityti plačiau

Sostinės centre suliepsnos 1138 žvakutės organų donorams pagerbti

2014.10.24
Šiandien, spalio 24-ąją, 14 val. 30 min. pačiame sostinės centre suliepsnos didžiulė širdis, sudaryta iš 1138 žvakučių – tiek, kiek Lietuvoje yra gyvų ir mirusių donorų, kurių dovanoti organai ir audiniai išgelbėjo tūkstančių sunkių ligonių gyvybę. Skaityti plačiau

Saulėtame šeimos parkelyje pasodintos alyvos

2014.10.23
Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos kiemelyje augantis Saulėtas šeimos parkelis papildytas alyvomis. 19 alyvmedžių šeimos parkeliui dovanoja Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakulteto bendruomenė fakulteto įkūrimo 19 metų sukakties proga. Skaityti plačiau

„Velnio apsėdimą“ gydo psichiatrai

2014.10.23
Daugelis turbūt yra matę filmą „Nuostabus protas“. Ši kino juosta apie vieną mokslininką, kuris tikėjo sutikęs daug įvairių žmonių, gavęs slaptą valstybinės reikšmės misiją, kol galiausiai paaiškėjo, kad jis serga šizofrenija. Panašūs išgyvenimai kamuoja ir realius žmones. Dvidešimtmetė Dovilė pasakojo, kad vaistai ir gydymo įstaigos nuo šešio... Skaityti plačiau

Paminėta šv. Luko – medikų globėjo diena

2014.10.23
LSMU ligoninėje Kauno klinikose paminėta šv. Luko - medikų globėjo diena. Klinikų šv. Luko vardo koplyčioje iškilmingoms šv. Mišioms vadovavo Jo Ekscelencija Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius SJ, kartu koncelebravo I Kauno dekanato dekanas mons. Vytautas Grigaravičius, Kauno klinikų kapelionai – vyr. kapelionas mons. Artūras Jagelavičius, kun. Gytis Stumbras ... Skaityti plačiau

Spalį įvyksta trečdaliu, o lapkritį net dvigubai daugiau eismo įvykių nei kitais mėnesiais

2014.10.23
Ne gyvybės draudimo bendrovė BTA informuoja, kad vairuotojai spalio-lapkričio mėnesiais turėtų būti ypatingai atidūs kelyje. Bendrovės kelerių metų statistika atskleidžia, jog įprastai spalį eismo įvykių padaugėja trečdaliu, o lapkritį net dvigubai lyginant su kitais mėnesiais. Skaityti plačiau

Elektroniniu būdu organų donorystei jau pritarė daugiau kaip 1500 Lietuvos gyventojų

2014.10.23
Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad Lietuvoje užregistruota jau per pusantro tūkstančio asmenų – 1527, sutikimą donoro kortelei gauti pasirašiusių elektroniniu būdu. Skaityti plačiau

Nacionaliniame vėžio institute atidaroma žinomos tapytojos darbų paroda

2014.10.21
Nacionalinio vėžio instituto Didžiojoje salėje antradienį atidaroma Gražinos Vitartaitės tapybos paroda „Vidinės laisvės link“. Skaityti plačiau

„Maisto bankas“: žmonių dosnumui įtakos turi ir palankus oras

2014.10.21
Susumavę savaitgalį įvykusios „Maisto banko“ akcijos rezultatus, jos organizatoriai praneša apie naujas pasiektas lietuvių dosnumo aukštumas, ra6oma „Maitos banko“ pranešime. Lyginant su pavasarį surengta akcija, „Maisto bankui“ šįkart paaukota penktadaliu daugiau ilgo galiojimo maisto produktų, nei anksčiau. Skaityti plačiau

Medikus nustebino pareigūno sveikatos kortelė

2014.10.20
„Policijos patruliams tenka dirbti su įvairaus plauko asmenimis. Šie dažnai nėra labai švarūs, neretai turi sveikatos problemų, todėl tikimybė užsikrėsti egzistuoja... “, - sako policijos pareigūnas Ramūnas Matonis. Jam pačiam yra tekę į teismus lydėti teisiamuosius, sergančius užkrečiamomis ligomis: tuberkulioze, AIDS, hepatitais... Skaityti plačiau

Pasaulinę organų donorystės ir transplantacijos dieną paminėjo pusantro tūkstančio bėgikų

2014.10.20
Net pusantro tūkstančio sportininkų rikiavosi ties starto linija šeštadienį, spalio 18-ąją, sostinėje surengtame „Vilniaus 10 km bėgime su Živile Balčiūnaite“. Tradiciniu tapęs ir jau aštuntą kartą organizuojamas renginys šiemet buvo skirtas paminėti Europos ir pasaulio organų donorystės ir transplantacijos dieną.  Skaityti plačiau

Prof. Rasa Verkauskienė: „Diabetas plinta kaip epidemija“

2014.10.17
Ką iš žmogaus atima nekontroliuojamas diabetas? Regą, galūnes, inkstus, gyvenimo džiaugsmą - nepriklausomai nuo amžiaus. Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Endokrinologijos instituto vadovės prof. Rasos Verkauskienės, II tipo diabetas plinta kaip epidemija, o politinės valios nebuvimas leidžia ligai vešėti. Skaityti plačiau

Šeštadienį startuos bėgimas už organų donorystę

2014.10.17
Šeštadienį, spalio 18-ąją, pačiame Vilniaus centre – Upės gatvėje – bus paskelbtas „Vilniaus 10 km bėgimo su Živile Balčiūnaite“ startas. Tradiciniu tapęs ir jau aštuntą kartą organizuojamas renginys šiemet skirtas paminėti Europos ir pasaulio organų donorystės ir transplantacijos dieną.   Skaityti plačiau

Ligų šaltinis – nekaltas kontaktas su žvėrimis

2014.10.16
Vos įžengus pro Kauno zoologijos sodo vartus, nosį riečia tvyrantis dvokas, akis bado inertiškai kone iki kraujų besikasantys gyvūnai, ankštame aptvare ratus nervingai sukantis vienišas vilkas ar į vieną tašką spoksantis tigras... Savo ruožtu profesorius infektologas įspėja: „Laukiniai gyvūnai neprognozuojami – jie gali sužeisti, bet kokią ligą perduoti...“ Skaityti plačiau

Kai esi geriausias, tau niekas nekainuoja

2014.10.13
Dažnas sportininkas, ypač žengiantis pirmuosius žingsnius į didįjį sportą, tiesiai šviesiai rėžia: toli gražu iš sporto gyventi neišeina. Anot jėgos sporto atstovų, mažiausia trauma kainuoja nedarbo dienas, operacijas... Tad, prabėgus varžybų maratonui, vieni sportininkai skaičiuoja laimėjimus, kiti suvedinėja išlaidas, dar labiau grimzdami į finansinius nuostolius. Skaityti plačiau

Miopatija: viena liga – daugybė diagnozių

2014.10.13
Lina su vyru sveikatos problemomis niekuomet nesiskundė. Tad sužinoję apie nėštumą net nepagalvojo, kad kas nors gali būti ne taip. „Pasirodo, tai – ruletė, kurioje dalyvaujame visi. Esame ramūs tik tol, kol lemties ratas nesustoja ties mumis“, – apie įgimtą sūnaus skeleto raumenų miopatiją pasakojo straipsnio herojė Lina. Skaityti plačiau

Manifestas už meną ir psichikos sveikatą!

2014.10.10
Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad „Sveikata yra visapusė fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligų ar negalių nebuvimas“. Skaityti plačiau

Prof. Vytautas Jonas Sirvydis: „Išauginta širdis – kardiochirurgijos ateitis“

2014.10.09
Iškilus širdies chirurgas Vytautas Jonas Sirvydis juokauja: „Man atrodo, kad aš niekad nebuvau chirurgas ir nieko neoperavau...“ Jau keleri metai, kaip profesorius pasitraukė iš aktyvios kardiochirurgijos – pacientų nebeoperuoja, tačiau akylai seka su širdies chirurgija susijusias naujoves. Skaityti plačiau

Specialistai: išsaugoti gerą regėjimą padeda paprasti dalykai

2014.10.09
Kasmet spalio mėnesio antrą ketvirtadienį minimą pasaulinę regėjimo dieną specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad per pastaruosius dešimt metų Lietuvoje bėdų su akimis turinčių žmonių skaičius šoktelėjo dvigubai. Kartu pastebima, kad daugėja gyventojų, kurie rūpinasi regėjimo prevencija, profilaktiškai tikrinasi akis ir bando reguliuoti akims tenkantį krūvį.  Skaityti plačiau

Gydo ne vien medicina ir laikas

2014.10.07
Rugsėjo mėnesį Kauno klinikos vėl priėmė ir gydė Ukrainos kruvinuose įvykiuose nukentėjusius karius. Šį kartą trys vyrai – 40, 30 ir 20 metų – buvo gydomi bei slaugomi Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos medikų. Skaityti plačiau

Doc. Odilija Rudzevičienė: „Alergija nėra tik menkas negalavimas“

2014.10.06
„Mano mama ir teta gydytojos, todėl nuo vaikystės dažnai girdėdavau apie džiaugsmą, kurį patiria medikai, išgydę ligonį. Svajojau užaugusi tapti vaikų gydytoja. Besimokydama pirmuosiuose kursuose susidomėjau vaikų alergologija. Norėjau būti tuo savotišku detektyvu, kai ieškoma alergijos kaltininko, kurį nustatyti ne taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio“, - sak... Skaityti plačiau

Aptiekoriaus kronikos 3: sveikatos ministras su bajoriška barzda – Bronius Sipavičius

2014.10.06
Vaistininkas – pasakorius tęsia istorijų ciklą. Jūsų dėmesiui – kronikos skiltis, talpinanti pasakojimą apie trečiąjį tarpukario Lietuvos sveikatos ministrą, tikrą lietuvninką – Bronių Sipavičių. Skaityti plačiau

Prasidėjęs spalis gyvenimo viltį sugrąžino net keliems transplantacijos laukusiems žmonėms

2014.10.03
Prasidėjęs spalio mėnuo gyvenimo viltį sugrąžino net keliems organų ir audinių transplantacijos laukusiems recipientams, informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Jiems šiomis dienomis persodinti donoro, kuriam vienoje iš Vilniaus gydymo įstaigų buvo konstatuota smegenų mirtis, inkstai, kepenys, plaučiai ir ragenos. Taigi vienas miręs žmogus pratęsė net &scaro... Skaityti plačiau

Jūreivių širdis silpnina ilgesys

2014.10.03
„Turi būti stipri dvasinė ištvermė, kad pasiryžtum ilgą laiką išbūti jūroje, nematydamas kranto ir artimųjų“, - pripažįsta jūreivis Julius Milašius (36), dirbantis žvejybiniame laive prie Afrikos krantų, šeimos nematantis po pusę metų, ir daugiau. Kai kuriais momentais, prisipažįsta, norisi šaukti iš ilgesio. Realybė skaudi: kai kurie jūreiviai neišlaiko nu... Skaityti plačiau

„Gyvūnų kaspino mėnuo“ suteiks vilties dar 60 vaikų

2014.10.02
Ar patikėtumėte, kad iki šiol nekalbėjęs 7 metų vaikas po mėnesio draugystės su šunimi pasakė gyvūnui pirmąjį žodį? O kaip reaguotumėte išgirdę, kad vaikai, turintys dėmesio sutrikimą dabar jį geba išlaikyti viso užsiėmimo metu? Ir visa tai vyksta ne kur nors toli, o čia – Lietuvoje. Antrus metus iš eilės startuoja daug dėmesio sulaukęs projektas „Gyvūnų kaspino mėn... Skaityti plačiau

Galimybių įsidarbinti pensininkams – vis daugiau

2014.10.02
Žmogui nuolat reikalinga savirealizacija. Natūralu – atidirbus privalomą laiką, pasiekus profesinius tikslus, ateina metas poilsiui. Tik tas saviraiškos troškimas niekur nedingsta. Pensinio amžiaus žmonės dar kartais pasiskundžia, jog užimtumo galimybės kiek ribotos. Tačiau, pasirodo, jų poreikiai neapsiriboja vien laisvalaikio užimtumu. Senjorai nori „prisidurti“ prie nedidelių pensij... Skaityti plačiau

Skiepų baimė trukdo kovoti su vaikų ligomis

2014.10.02
Medikai sako, kad kai kuriems tėvams neskiepijant vaikų kol kas nepavyksta sustabdyti vadinamųjų vaikiškų ligų. Skaityti plačiau

Prof. Germanas Marinskis: „Tabletė problemos nesprendžia, tik duoda laiko“

2014.09.26
„Ar širdis lepus organas? Sunku pasakyti... Per minutę ji perpumpuoja nuo 4 iki 6 litrų kraujo. Jautrus? Galbūt, juk reaguoja į visas mūsų emocijas, bet jei ir toliau taip save alinsime, širdys pavargs kur kas greičiau. Ko jai reikia? Nuoširdžios meilės“, - įsitikinęs Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų gydytojas intervencinis kardiologas prof. Germanas Marinski... Skaityti plačiau

Dviejų bičiulių pokalbis apie klinikinius pastebėjimus ir neišsemtas galimybes

2014.09.26
Psichine liga pakeičia daugelio gyvenimus, taip pat artimųjų, mylimųjų, draugų. Mes, gydytojai, stebime įvairių žmonių skirtingus pasveikimus, skirtingus rezultatus, nepaisant, kad diagnozė buvo ta pati, ir gydymas skirtas pagal patvirtintas rekomendacijas. Psichikos paciento sveikimas visada išlieka kaip tam tikras stebuklas gydančiam gydytojui, su kiekvienu pacientu suformuojamas tam tikras ryšys, nem... Skaityti plačiau

Neįgaliems vaikams dantukai taisomi taikant narkozę

2014.09.25
Per penkerius metus, kai Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje pradėtos taikyti odontologijos paslaugos neįgaliesiems, sukaupta nemažai patirties, analizuojamas paslaugos poreikis. Odontologės pastebi, jog populiarėja burnos higienisto paslaugos, o galimybe su narkoze gydytis dantis pernelyg dažnai naudojasi ne tie, kuriems ji labiausiai reikalinga. Skaityti plačiau

Nesunki akies trauma – aklumo priežastis

2014.09.25
Prieš Pasaulinę tinklainės dieną gydytojai primena, kad netgi elementari akies trauma gali sukelti skaudžių ir negrįžtamų pasekmių, jeigu laiku nebus kreiptasi į specialistus. Būtent taip galėjo baigtis Klaipėdoje gyvenančiam 63-ejų Kazimierui Norvaišui. Skaityti plačiau

KTU mokslininkė: naujai atrastos grybų rūšys gali padėti apsisaugoti nuo ligų

2014.09.22
Lietuviai panašūs į italus ne tik savo temperamentu ir pamaldumu, tačiau ir tuo, jog esame iš tų Europos tautų, kurios grybauja. „Lietuviams tinka apibūdinimas grybų mėgėjai (lot. mycophile) – grybus renkame laisvalaikiu, mėgstame juos valgyti“, – sako Kauno technologijos universiteto (KTU) Cheminės technologijos fakulteto doktorantė Lina Smolskaitė. Skaityti plačiau