Mirė legendinis aktorius Donatas Banionis

www.lsveikata.lt
2014-09-04
Ketvirtadienį mirė legendinis aktorius Donatas Banionis.
Tai DELFI patvirtino aktoriaus sūnus. Kaip sakė Raimundas Banionis, tėvą prieš porą dienų ištiko insultas.
Garsus aktorius skundėsi širdies ligomis. Prieš šešerius metus palaidojęs žmoną Onutę D.Banionis pajuto sveikatos sutrikimų. Ligoninėje garsiam aktoriui teko rimtai gydyti širdį, buvo implantuotas širdies stimuliatorius.
Prieš metus „Lietuvos sveikatos“ priedui „Sveika šeima“ aktorius prisipažino, kad labai ilgisi žmonos: „No­ri­si, kad ša­lia bū­tų ir ma­no žmo­ne­lė, bet taip jau ne­bus...“
Pateikiame tuomet savaitraštyje spausdintą interviu.
Mirė legendinis aktorius Donatas Banionis
„Va šitaip kaip dabar sėdžiu, skaitau, televizorių pažiūriu. Praktiškai nieko neveikiu. Seniau visur tik važiuodavau, filmuodavausi. Kur tik aš nebuvau, ir Japonijoje, ir Kinijoje, Europoje nėra nė vienos šalies, kurios nebūčiau aplankęs“, - prieš metus L.S. yra sakęs šviesios atminties aktorius Donatas Banionis.

Do­na­tas Ba­nio­nis: „Sce­no­je tu­ri gy­ven­ti, o ne vai­din­ti“
 
Gy­va Lie­tu­vos te­at­ro, ki­no, te­le­vi­zi­jos le­gen­da, ak­to­rius, režisie­rius Do­na­tas Ba­nio­nis prieš dau­giau nei sa­vai­tę šven­tė aštuo­nias­dešimt de­vin­tą­jį gim­ta­die­nį. Šven­tės ak­to­rius ne­ren­gė, jis ti­ki­na, kad vis daž­niau no­ri­si ra­my­bės. O su­grįž­ti į to­kį ak­ty­vų gy­ve­ni­mo tem­pą, koks bu­vo jo kar­je­ros lai­kais, da­bar tik­rai ne­no­rė­tų.
 
- Prieš ke­le­tą die­nų šven­tė­te . Sa­ky­ki­te, kaip jau­čia­tės? Ko­kios nuo­tai­kos sklan­do?

- Ge­rai jau­čiuo­si. Vis dėl­to man aš­tuo­nias­de­šimt de­vy­ne­ri. Skam­ba kaip vi­sas šim­tas (juo­kia­si). Vis pa­mąs­tau, kaip aš jų su­lau­kiau. Ma­no žmo­na prieš pen­ke­rius me­tus mi­rė... Ji su­sir­go, tu­rė­jo daug ope­ra­ci­jų ir ne­at­lai­kė.... O aš dar kaž­kaip iš­si­lai­kau.
Ne­ren­giau jo­kios šven­tės, ne­no­rė­jau. Ta­čiau ne­se­niai ga­vau te­leg­ra­mą nuo Es­ti­jos ak­to­rės Eve Ki­vi, o vė­liau ji pa­skam­bi­no ir pa­svei­ki­no su gim­ta­die­niu. Man la­bai ma­lo­nu, kad ji ma­ne vis pri­si­me­na.
 
- At­ro­do­te svei­kai, esa­te žva­lus. O svei­ka­ta juk yra bran­giau­sias tur­tas...
- Oi, pas­ta­rą­ją sa­vai­tę ar net ir il­giau ne­ga­liu nor­ma­liai vaikš­čio­ti, la­bai skau­da kai­rės ko­jos ke­lį, są­na­rį. Skaus­mas kas­dien vis smar­kyn ir smar­kyn. Bet gi čia se­nat­vės po­žy­miai, nė­ra ko ir ste­bė­tis. O nuo se­nat­vės vais­tų nė­ra ir vis tiek jau an­tro šimt­me­čio ne­su­lauk­siu. Džiau­giuo­si, kad dar pa­kan­ka­mai ge­rai jau­čiuo­si. Ki­ti gi bū­da­mi sep­ty­nias­de­šim­ties jau iš lo­vos ne­pa­ky­la.
Nežinau, iš kur tas skaus­mas ir nežinau, ką da­ry­ti... Kreip­tis į gy­dy­to­jus ir­gi ne­no­riu. O ką jie man pa­sa­kys ar pa­da­rys? Nie­ko ne­pa­dės, tik pats var­go tu­rė­siu. Vėl pra­si­dės vi­so­kie siun­ti­mai, kom­pli­ka­ci­jos... O be to, man jau sun­ku nu­ei­ti iki tos po­li­kli­ni­kos. Kvies­ti gy­dy­to­ją į na­mus dėl to­kio men­knie­kio tik­rai ne­ver­ta. Gal man pra­eis ir be me­di­kų.
Per gy­ve­ni­mą man te­ko daug kar­tų lan­ky­tis po­li­kli­ni­ko­se, gu­lė­ti li­go­ni­nė­se ir pa­tir­tis sa­ko, kad nie­ko ge­ro iš ten ne­su­lauk­si.
 
- Jū­sų ne­sle­gia vie­nat­vė?
- No­ri­si, kad ša­lia bū­tų ir ma­no žmo­ne­lė, bet taip jau ne­bus... O gal Jūs no­rit at­si­kel­ti pas ma­ne gy­ven­ti (juo­kia­si)?

 
- Tik­rai bū­tų ne­nu­obo­du ste­bė­ti gy­vos ki­no ir te­at­ro le­gen­dos kas­die­ny­bę iš ar­ti. Tai kuo už­si­i­ma­te? Ką vei­kia­te per die­nas?
- Va šitaip kaip da­bar sė­džiu, skai­tau, te­le­vi­zo­rių pa­žiū­riu. Prak­tiš­kai nie­ko ne­vei­kiu. Se­niau vi­sur tik va­žiuo­da­vau, fil­muo­da­vau­si. Per vi­są sa­vo gy­ve­ni­mą apie de­vy­nias­de­šim­ty­je fil­mų esu nu­si­fil­ma­vęs. Kur tik aš ne­bu­vau, ir Ja­po­ni­jo­je, ir Ki­ni­jo­je, Eu­ro­po­je nė­ra nė vie­nos ša­lies, ku­rios ne­bū­čiau ap­lan­kęs. Ko ge­ro la­biau­siai man pa­ti­ko Ita­li­jo­je. Be to, sep­ty­nis kar­tus bu­vau Ho­li­vu­de, ku­rį lai­ką vie­šė­jau pas Rū­tą Kil­mo­ny­tę-Lee.
 
- Šiais lai­kais ak­to­riai ti­ki­na, kad ver­čia­si sun­kiai. O kaip bu­vo Jū­sų kar­je­ros lai­kais?

- Tik­rai ne­bu­vo taip sun­ku. Bent jau aš ne­si­skundžiau. Ame­ri­kie­čiai ne­ga­lė­jo pa­ti­kė­ti, kad aš gau­nu pen­kias­de­šimt rub­lių už fil­ma­vi­mo dar­bo die­ną. Ži­no­ma, lais­va­lai­kio be­veik ne­tu­rė­jau. Te­at­ras ir ki­nas at­im­da­vo iš ma­nęs vis­ką. Tam, kad pa­pil­do­mai už­si­dirb­čiau pi­ni­gų, dar gro­da­vau džia­zą pia­ni­nu, akor­de­o­nu.
 
- Ne­jau­čia­te nos­tal­gi­jos te­at­rui, ki­nui, te­le­vi­zi­jai?
- Pa­si­ilgt ne­pa­si­ilgs­tu. Bet aš ne­pei­kiu vi­so to, nes ten  bu­vo ge­rų da­ly­kų. Bu­vo ke­le­tas vaid­me­nų, ku­rie man la­bai pa­ti­ko, da­ly­va­vo­me Ka­nų ki­no fes­ti­va­ly­je su fil­mu „Nie­kas ne­no­rė­jo mir­ti“. Vait­kaus vaid­muo ja­me ma­ne ir išgar­si­no. Ir į į te­at­rą ne­no­rė­čiau su­grįž­ti, nors ja­me nuo pat vai­kys­tės no­rė­jau vai­din­ti. Mo­kyk­lo­je jau vai­din­da­vau vi­so­kius vaid­me­nis bū­re­liuo­se. 
 
- Ko­kia Jū­sų nuo­mo­nė apie šiuo­lai­ki­nį te­at­rą?
- Da­bar nė­ra ge­rų re­ži­sie­rių. Jie vi­si da­ro „chal­tū­ras“. Šiuo­lai­ki­nis te­at­ras la­bai pa­viršuti­niškas, pa­pras­čiau­si „štam­pai“, pa­si­mai­vy­mai, pa­si­krai­py­mai. Jo­kios gi­lios min­ties ne­gvil­de­na. Cir­kas, o ne te­at­ras. Kuo kvai­liau ak­to­rius at­ro­dys, tuo ge­res­nis te­at­ras esą bus. Ne­ga­liu da­bar žiū­rėt, ma­ne tie­siog er­zi­na. To­dėl aš ir ne­inu į te­at­rą.
Mil­ti­nio te­at­re vis­kas bu­vo ki­taip. Jis mus mo­kė, kad sce­no­je ne­rei­kia vai­din­ti, rei­kia gy­ven­ti. Ten svar­bi min­tis, pras­mė, gy­ve­ni­mas, jo su­dė­tin­gu­mas, o ne pa­tai­ka­vi­mas be­sko­nei pub­li­kai. Ži­no­ma, su­lauk­da­vo­me prie­kaiš­tų, kad mes ne­mo­ka­me vai­din­ti, kad ne taip sė­di­me sce­no­je. Mat bu­vo tam tik­ri te­at­ro štam­pai – kė­dė­je sė­dėk taip, ran­ką lai­kyk taip, rei­kia, kad žiū­ro­vas ma­ty­tų, kaip ją iš­ke­li, gal­vą pa­suk ši­taip... O mes ne­va sė­dė­da­vom ir elg­da­vo­mės sce­no­je kaip gy­ve­ni­me. Mums ki­ti vis sa­ky­da­vo, kad gy­ve­ni­mas yra sau, o te­at­ras – sau. O Juo­zas Mil­ti­nis kaip tik ieško­jo, kad sce­no­je bū­tų gy­ve­ni­mas.
O ki­nas... Ne­ga­lė­čiau sa­ky­ti, kad man pa­ti­ko vai­din­ti ja­me. Ta­čiau jei­gu ten yra at­skleis­tas gy­ve­ni­mo su­dė­tin­gu­mas, pras­mė, ta­da žiū­riu jį su ma­lo­nu­mu.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Budinti vaistinė


    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

    „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    razinka


    Sveika šeima


    Automobilius gatvėse stabdys ir aplinkosaugininkai

    Senas taršių automobilių parkas ir didelė miestų tarša Aplinkos ministeriją privertė griebtis pokyčių – sustiprinti aplinkosaugininkų įgaliojimai transporto priemonių taršos srityje. Netrukus keliuose vairuotojus stabdys ne tik policija, bet ir aplinkos apsaugos pareigūnai. Saugaus eismo ekspertai iniciatyv...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    JK – mirtinai pavojingo kraujo skandalas

    Artėja didžiausio Jungtinės Karalystės sveikatos sektoriaus istorijoje skandalo atomazga. Praėjusio amžiaus 8 ir 9 deš. šalyje plačiai naudoti užkrėsti kraujo preparatai iš JAV. Gegužės viduryje žadama paskelbti tyrimo rezultatus. Jau dabar aiškėja, kad užkrėstas kraujas buvo naudojamas sąmoningai. Apie ta...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Ir turtuoliai verkia
    Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
    Kas po devintu prakaitu slypi?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?
    Pavėlavęs perspaudų rinkinys
    Henrikas Vaitiekūnas Pavėlavęs perspaudų rinkinys

    Naujas numeris