Galvos auglį pašalino prabudinę pacientę

Aigustė Tavoraitė
2018-10-12
Bendrauti su medikais ir vykdyti prašomas komandas operacijos metu, kai tau atverta kaukolė – skamba kaip košmariškiausio sapno siužetas. Tačiau būtent tokiu būdu atlikta operacija suteikė šansą šakietei Jadvygai (68 m.) sėkmingai pašalinti išplitusį galvos naviką.
Galvos auglį pašalino prabudinę pacientę
„Tokio amžiaus pacientei šitokia operacija buvo atlikta pirmą kartą ne tik Lietuvoje, bet ir greičiausiai visame mūsų Rytų regione. Tačiau rizika pasiteisino – moteris puikiai atsigauna, jos neurologinė simptomatika gerėja“, – sakė gydytojas neurochirurgas dr. Robertas Kvaščevičius. Nors šakietės Jadvygos dar laukia ilga reabilitacija, ji sako nusiteikusi optimistiškai. Jėgų suteikia ir vyro, šeimos palaikymas, gausus anūkų būrys.
Palengva atsigauna 
Praėjus vos dviem savaitėms po operacijos Jadvyga sakė jėgų dar neturinti, bet kasdien besijaučianti vis geriau. Iš pradžių moteris sunkiai kalbėjusi, turėjo dalinį dešinės rankos ir kojos paralyžių. Tačiau po tokios operacijos to ir buvo tikėtasi. „Gydytojas ramino, kad pirmosios savaitės – pereinamas laikotarpis, jo metu būklė gali tiek pablogėti, tiek pagerėti“, – paaiškino pacientės vyras Vintautas.
Jis pasakojo, kad prieš operaciją buvo įspėti, jog po jos parą laiko žmonai reikės praleisti reanimacijoje. „Tačiau šešioliktą valandą pasibaigus operacijai jau devintą ryto ji buvo palatoje. Taigi viskas praėjo sklandžiai“, – džiaugėsi pašnekovas.
 
Operuota antrąkart
Ant operacinio stalo dėl smegenų auglio moteris gulėsi antrąkart. Pirmąkart tai nutiko prieš septynerius metus. Po ilgai trukusios reabilitacijos toliau ketverius metus viskas kaip ir buvo gerai, bet vėliau auglys staiga ataugo. Navikas rastas atliekant magnetinį rezonansą dėl pradėjusios strigti kalbos, kojos, rankos tirpimo.
 
„Pirmąkart diagnozė nuskambėjo kaip žaibas iš giedro dangaus, bet antrąkart jau jautėsi, kad kažkas negerai. Buvo daug baisiau. Pabudusi pirmą dieną po operacijos galvojau, kad jau viskas“, – pasakojo Jadvyga.
„Gydytojas su visa komanda padarė stebuklus. Šįkart auglys buvo kitoje vietoje, buvo neaišku, kur eina nervai. Tam ir reikėjo ją pažadinti operacijos metu“, – pridūrė pašnekovės vyras. Pati moteris sakė šį momentą prisimenanti lyg per sapną: „Norėjau padaryti daugiau judesių, bet nebepavyko.“ Nors Jadvygos dar laukia ilga reabilitacija, ji sako nusiteikusi optimistiškai. Jėgų suteikia ir vyro, šeimos palaikymas, gausus anūkų būrys.

 
Interviu
VUL Santaros klinikų Neurochirurgijos skyriaus vedėjas dr. Robertas Kvaščevičius:
Kuo išskirtinė buvo ši galvos naviko operacija?
- Galvos smegenų auglių operacijas darome nuolatos, tačiau tokias kraniotomijas (kaukolės atvėrimo operacijas, kurios metu pacientas yra pabudinamas), dar tik pradedame. Manau, didelė dalis smegenų navikų ateityje bus operuojama šita metodika, prie tam tikrų lokalizacijų ir išplitimų navikų tai bus auksinis standartas. Tačiau tokio amžiaus pacientei šitokia operacija buvo atlikta pirmą kartą ne tik Lietuvoje, bet ir greičiausiai visame mūsų Rytų regione. Jei ji būtų operuota įprastu būdu, šiandien greičiausiai nekalbėtų arba nejudėtų. Be abejo, kuo žmogus jaunesnio amžiaus, tuo tokio pobūdžio operacija, paciento sveikimas daug sklandesnis. Paprastai amžiaus riba tokioms operacijoms – 60–65 metai, nors šiandien operuojami vis vyresni.
 
Ši metodika gali būti taikoma visais atvejais?
- Paciento atranka operacijai – svarbus ne tik chirurgo, bet ir anesteziologo darbas. Atlikti operaciją jam gali būti sudėtinga dėl tam tikrų anatominių ypatumų, lydinčių amžinių ligų. Taip pat labai svarbus paciento nusiteikimas, (ne)galėjimas kalbėti keliomis kalbomis, priešoperacinis neurologinis defektas ir kita. Dėl to vyksta testavimai, įsijungia ne tik elektrofiziologai, bet ir medicinos psichologai. Jie svarbūs tiek paciento atrankos, tiek operacijos metu bei po jos. Pacientas ištiriamas ir apmokomas, ką turės daryti prabudintas operacijos metu.Tai leidžia mums identifikuoti, kur yra tam tikri smegenų centrai. Kaip viskas atrodo? Neurochirurgui ir elektrofiziologui stimuliuojant smegenis žmogus daro tam tikrą judesį, ir jei toliau stimuliuojant pradeda trikti rankos funkcija, vadinasi, esame toje smegenų vietoje, kuri valdo rankos funkcijas.
 
Su kalbos funkcija žymiai sudėtingiau, bet principas panašus. Stimuliuojant tam tikras smegenų žievės vietas, galima sukelti laikiną kalbos funkcijos sutrikimą, tuo būdu tiksliai sužinoma, kuri smegenų vieta atsakinga už tą ar kitą kalbos produkcijos ar suvokimo sritį. O jau po to galima nuspręsti, kiek ir kurioje vietoje atliekama naviko bei juo infiltruotos smegenų dalies pašalinimas. Ne mažiau svarbus ir paties paciento sutikimas tokiai operacijai. Žmogui paprastai daug baimės sukelia jau vien galvos operacija, o dar pabudimas jos metu išvis atrodo siaubingas dalykas. Minėtoji pacientė su viskuo sutiko, nors jau turėjo kalbos defektą, dėl kurio operacija buvo dar labiau rizikinga. Tačiau rizika pasiteisino – moteris puikiai atsigauna, jos neurologinė simptomatika gerėja, pacientė sveiksta.
 
Pacientei galvos auglys operuotas antrąkart. Kokia tikimybė, kad jis vėl ataugs?
- Šitam – glialiniam galvos smegenų – navikui tai būdinga. Nors pacientei auglys buvo pašalintas vienoje vietoje, ataugo kitoje ir didelė tikimybė, kad jis vėl ataugs. Mūsų užduotis – padaryti, kad tai įvyktų kuo vėliau. Be to, išoperavus paaiškėjo, kad šis navikas sudarytas iš dviejų dalių – ta, kuri infiltravo kalbos zoną, buvo visiškai gerybiška, bet dalyje viduje aptikome piktybinių ląstelių. Todėl pacientės laukia tolimesnis gydymas – chemoterapija  ir radioterapija.
 
Esama simptomų, kurie leistų įtarti smegenų auglį?
- Profilaktinių tyrimų šiems augliams nustatyti nėra, žmonės kreipiasi tik jau atsiradus simptomams. O jų gali būti labai įvairių, priklausomai nuo to, į kurias smegenų zonas auglys plinta, kuriuos centrus pažeidžia – tai gali būti paralyžius, koordinacijos sutrikimai, skaitymo, rašymo, kalbos, atminties, emocijų sferos sutrikimai. Glialiniai navikai jau pradeda manifestuoti ir nuo 30 metų, pasitaiko ir vaikams. Navikas diagnozuojamas atlikus magnetinį rezonansą ir  kompiuterinę tomografiją.

 
Komentaras
VUL Santaros klinikų gydytoja anesteziologė reanimatologė Gabija Tomkutė:

- Kiekvieną ligonį po operacijos pažadiname. Bet čia yra kiek kitaip – jį pažadinti reikia vidury operacijos, tuo metu, kai atlikta kraniotomija ir chirurgas mato smegenis. Normaliai tokiu metu žmogus neturi būti atsikėlęs, tai prilygtų baisiausiam košmarui. Mūsų užduotis – padaryti taip, kad žmogus nieko blogo nejaustų, bet galėtume su juo pasišnekėti, jei įmanoma, atlikti tam tikras komandas, kurios reikalingos neurochirurgui, kuris galėtų pasižymėti svarbias ar mažiau svarbias smegenų vietas. Toliau – vėl užmigdyti pacientą, kad galėtų būti tęsiama operacija. Labai svarbus tokioms operacijoms kalbos barjeras – pavyzdžiui, jei pacientas yra Vilniaus rajono gyventojas ir kalba tam tikra šnekta, gali būti sunku įgyvendinti testą. Taip pat operacijas gali apriboti ir tam tikras intelekto lygis, reikalaujantis suprasti atliekamų veiksmų naudą ir kt.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
El.paštas:
Komentaras:

Iš depresijos traukia konkretūs tikslai

2018.12.10
Iš depresijos gniaužtų besivaduojantis 33-erių Rokas (vardas pakeistas ir redakcijai žinomas – red. past.), savo noru kelioms savaitėms atsigulęs gydytis į Psichiatrijos skyrių, tvirtina jokių išankstinių nuostatų dėl to neturėjęs ir aplinkinių reakcijos nesibaiminęs. „Man svarbiausia buvo pagyti. Išties šiandien tokiomis ligomis serga labai daug žmonių, ypač jaunų, darbingų. S... Skaityti plačiau

Šiandienei medicinai tik diagnozuoti ligą nebepakanka

2018.12.06
Kokio gydytojo reikia visuomenei? Kodėl vien tik diagnozuoti ligą nepakanka? Kodėl reikia keisti nusistovėjusį gydytojų rengimo modelį? Šie ir daugelis kitų klausimų buvo gvildenami tarptautinėje konferencijoje. Skaityti plačiau

Jonas Gutauskas: „Svajonė - pasaulio medikų krepšinio čempionatas“

2018.12.06
Kartu su Lietuvos medikų krepšinio rinktine iš vasarą Maltoje vykusių medikų pasaulio žaidynių aukso medalius parsivežęs Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės kraujagyslių chirurgijos skyriaus vyresnysis rezidentas Jonas Gutauskas (28 m.), gruodžio 8 d. prasidedančio medikų krepšinio turnyro „Lietuvos sveikatos“ tarptautinei taurei laimėti organizatorius, t... Skaityti plačiau

Ir vėžį galima įveikti kaip virusą

2018.12.03
Kiek kartų galima išgirsti diagnozę – vėžys, kad dar kartą pavyktų jį įveikti? Kad ir kaip būtų liūdna ar net žiauru, tačiau tokio klausimo neįmanoma neužduoti Marijai Mendelei Laliugienei (58 m.), nuo šių metų rugsėjo penktą kartą gyvenime kovojančiai su baisia liga. Skaityti plačiau

Apie rūkymo žalą gydytojai kalba gydytojams

2018.11.30
Rūkymas kenkia sveikatai. Su šiuo faktu vargu ar kas ginčytųsi. Mokslininkai ir gydytojai laužo galvas, kokios prevencinės priemonės būtų efektyviausios, siekiant sumažinti rūkymą. Savo ruožtu didelė dalis medikų pripažįsta nelabai žinantys, ką patarti pacientui, norinčiam mesti rūkyti. Tiesa, dalis net ir pamiršta užduoti klausimą, ar žmogus rūko. Kokie būdai efektyviausi metant rūkyti, kodėl žmogus ta... Skaityti plačiau

Kauno klinikose - pirmoji sfinkterio implantacija

2018.11.29
Šlapimo nelaikymas – viena nemaloniausių galimų komplikacijų po operacijos dėl prostatos vėžio. Tačiau nuo šiol tokiems pacientams Kauno klinikų urologai gali pasiūlyti auksiniu standartu vadinamą dirbtinį sfinkterį. Skaityti plačiau

Arimantas Tamašauskas: „Esu už dinastiją, perduodančią ne lazdą, o – patirtį“

2018.11.26
„Galvojau ir galvosiu iki smerčiaus, kad smegenys – sudėtingiausias žmogaus organas. Analizuoti ir suprasti jas – ne šių dienų pasiekimai, tačiau tiksliai atsakyti, kodėl ištinka smegenų ligos, vis dar neįmanoma“, – svarsto Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos vadovas, profesorius Arimantas Tamašauskas (56 m.... Skaityti plačiau

Dainininkas metė iššūkį ligai

2018.11.22
Prie to, kad žmonėms, išgirdus siaubingą diagnozę – vėžys, pavyksta savyje suvaldyti neviltį ir kačią, prisideda ir kitų panašaus likimo ligonių atviri prisipažinimai bei pasakojkimai apie nueitą kelią ligos įveikimo bei pasveikimo link. Žinomo dainininko Stanislavo Stavickio-Stano ligos istorija irgi pasitarnavo šiam kilniam tikslui. Skaityti plačiau

Pacientams trūksta žinių apie antibiotikus: kovoje prieš virusą jie nepadės

2018.11.16
Kiekvienais metais, prasidėjus gripo sezonui, antibiotikų poreikis pastebimai išauga, tačiau žmonėms dar vis trūksta elementarių žinių apie šiuos preparatus, sako farmacininkai. Sergantieji neretai nori įsigyti antibiotikų net tada, kai gydytojas jų neskyrė, nes klaidingai tikima, jog jie efektyviai gydo ir peršalimą. Tačiau antibiotikai veikia tik prieš bakterijas ir jų sukeltus susirgimu... Skaityti plačiau

5 diabeto ženklai, kuriuos pajutus, verta pasitikrinti

2018.11.15
 Cukrinis diabetas – viena dažniausių lėtinių ligų, kurios pirmųjų požymių kai kurie sergantieji gali net nepažinti. Tačiau būtent greita ligos diagnozė yra labai svarbi ir gali padėti išvengti komplikacijų. Minint Pasaulinę diabeto dieną, specialistai aktyviau primena šią ligą atpažinti padedančius simptomus ir pažymi, kad geriausias būdas įsitikinti – cukraus kiekio kraujyje matavimas... Skaityti plačiau

Baltijos šalių onkologai ir ginekologai vienija jėgas

2018.11.15
Daugiau nei du šimtus onkologų chemoterapeutų, ginekologų, onkologų radioterapeutų, genetikų ir kitų su ginekologiniu vėžiu dirbančių specialistų prieš savaitę subūrė Nacionalinio vėžio instituto kartu su partneriais organizuota pirmoji Baltijos šalių Onkoginekologijos konferencija. Jos metu specialistai pabrėžė – nors kovojant su ginekologiniais navikais pasiekta daug pergalių, vis dar lau... Skaityti plačiau

Vėžio gydymo ateitis – imunoterapija

2018.11.12
Šį rudenį Miunchene susitikę ekspertai iš viso pasaulio sutarė, kad prieš 10 metų atrasta ir vėžio gydymui pradėta taikyti imunoterapija pakeis daugelio onkologinių ligų gydymą. Europos medicininės onkologijos draugijos (ESMO) kongrese šios srities ekspertai pasidalino klinikinių tyrimų duomenimis, kurie leidžia tikėtis proveržio gydant įvairius vėžio tipus. Skaityti plačiau

„Grįžusi į Lietuvą radau visiškai pasikeitusias pacientų organizacijas“

2018.11.12
Nacionalinio vėžio instituto Chemoterapijos skyriaus vedėja dr. Birutė Brasiūnienė įsitikinusi, kad onkologui privalu dirbti su optimizmu. „Man ir pačiai smagiau eiti pas gydytoją, kuris maloniai pasitinka, viską išsamiai paaiškina, nuteikia optimistiškai, kurio nebaisu paklausti net kvailo klausimo“, - sako gydytoja, penkerius metus dirbusi Prancūzijoje, kur ir su pacientu, ir mediku... Skaityti plačiau

Gyvenimiškos Profesorės pamokos

2018.11.08
Anapilin iškeliavo onkologų motina vadinta profesorė Laima Liudvika Griciūtė. „Dar devynioliktame šimtmetyje ne kartą sakyta, kad tam kuris atras būdą, kaip įveikti vėžį, bus pastatytas auksinis paminklas. Bet šiandien visiems akivaizdu, kad vienas lauke - ne karys. Visi po mažytę plytelę, lyg bendrai statytume namą, prisidedame“, - prieš kelerius metus sakė šviesa... Skaityti plačiau

Medicinos fizikai – pacientų gerovei

2018.11.05
Lapkričio 7 d. yra minima 6-oji Pasaulinė medicinos fizikų diena. Medicinos fizikai – tai nedidelė profesionalų bendruomenė, dirbanti medicinos srityje ir padedanti medikams suprasti, panaudoti fizikinius metodus medicinoje ir apsisaugoti nuo nematomo ir labai galingo fizikinio reiškinio – jonizuojančios spinduliuotės. Skaityti plačiau

Sunki liga vos neatėmė regėjimo

2018.11.02
70-erių metų amžiaus kuršėnietis Antanas (vardas pakeistas – red.past.) jaučiasi tikru laimės kūdikiu. Užkluptas sunkios ligos – endokrininės oftalmopatijos – šiandien jis gali džiaugtis ne ką prastesniu nei iki operacijos turėtu regėjimu. Skaityti plačiau

Radiologas Donatas Jocius: „Dirbtinis intelektas darbo neatims“

2018.10.29
„Atėjęs į darbą gydytojas neturi sukti galvos, kaip uždirbti daugiau pinigų. Jis ateina padėti pacientui. Kitu atveju atsiranda dviprasmių interesų, pykčių ir nepasitenkinimo, kyšininkavimo bėda. Arba gydytojas „plėšosi“ per kelis etatus, nesuspėja, „perdega“, tampa piktas, atsiranda klaidos – dėl to nukenčia ir pacientas, ir jis pats. Taip užburtas ratas užsidar... Skaityti plačiau

Gydymo sėkmė priklauso nuo gydytojo ir paciento dialogo

2018.10.25
Kol šalies valdžia ieško būdų, kaip sumažinti net iki kelių mėnesių besitęsiančias eiles gydymo įstaigose, o gydytojai tikina esą užkrauti bereikalingomis biurokratinėmis procedūromis, pacientai jaučiasi ne tik nesulaukiantys jiems reikalingo gydymo, bet ir adekvataus specialistų dėmesio. Tačiau, pasak ekspertų, sveikatos sistemos problemos tėra viena medalio pusė. Dažnai pamirštama, kad sėkminga... Skaityti plačiau

As­me­ni­nė ul­tra­gar­si­nė sis­te­ma

2018.10.25
„Mes ti­ki­me, kad il­gai­niui kiek­vie­nas gy­dy­to­jas tu­rės as­me­ni­nį ul­tra­gar­si­nį apa­ra­tą, ku­rį nau­dos kas­die­nė­je prak­ti­ko­je kaip ste­tos­ko­pą”. Kuo va­do­vau­ja­si ul­tra­gar­so sis­te­mų ga­min­to­jai da­ry­d... Skaityti plačiau

Prof. R.Stukas: širdį saugančių maistinių medžiagų lietuvio lėkštėje trūksta

2018.10.19
Daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų serga širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, o tik kas penktas lietuvis maitinasi sveikai. Ką daryti, kad pagelbėtume savo širdžiai, dažnai negaunančiai svarbių maistinių medžiagų? Skaityti plačiau

Rūtenis Vytas: „Susiduriu su situacijomis, apie kurias net filmuose neparodo“

2018.10.18
Patologijos technologu Valstybinio patologijos centro Patologijos technologijų laboratorijoje Rūtenis Vytas (23 m.) dirba tik antrus metus, tačiau jau spėjo pelnyti kolegų simpatijas. Pozityvumu ir entuziazmu užkrečiantis vaikinas džiaugiasi, jog dirbdamas kaip ir „už kadro“ gali prisidėti prie labai svarbių gydytojų sprendimų. Skaityti plačiau

Edgaras Diržius: „Nerimas – šiuolaikinės visuomenės rykštė“

2018.10.15
Jaunųjų psichiatrų asociacijos prezidentas Edgaras Diržius (29 m.) teigia, kad šiuolaikinis pasaulis turi ydų, kenkiančių žmogaus psichinei sveikatai. „Mūsų gyvenimo ritmas sukelia nuolatinį mikrostresą. Kartais net jeigu žmogus randa kitą darbą, užaugina vaikus ir ima gyventi ramesnį gyvenimą, nerimas vis tiek lydi dar metų metus, nes smegenys įpranta būti nuolatinėje įtampoje“, - sako E.Diržius. Skaityti plačiau

Fechtavimasis padeda pasiruošti darbui operacinėje

2018.10.08
„Kai pabendrauju su išvykusiais kolegomis, neretai kaip tik jie, o ne atvirkščiai, žiūri kiek pavydžiai. Čia, institute, būdamas jaunas gydytojas, jau esu pelnęs geresnį vardą ir poziciją nei išvykusieji užsienyje. Jei esi prisirišęs prie gimtos šalies, bandai išnaudoti visas galimybes čia. O dėl algų – viskas priklauso nuo žmogaus poreikių“, – įsitiki... Skaityti plačiau

Jungtinė kardiologų konferencija: internai ir profesoriai – lygiaverčiai partneriai

2018.10.04
Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro kardiologai drauge su Lietuvos sveikatos mokymo universiteto (LSMUL) klinikos specialistais bei Kauno krašto kardiologų draugija surengė jau IV jungtinę kardiologų konferenciją. Tradicija tampančios konferencijos organizatoriai pirmą kartą į Šiaulių ir Kauno kardiologų renginį pakvietė ir panevėžiečius, kurie jau kitais metais ... Skaityti plačiau

Prof. Narimantas Samalavičius: „Kartais neįvertiname to, ką turime“

2018.10.02
„Kiekvienam jaunam medikui, besidairančiam į užsienį, norėčiau priminti, kad viskas mūsų specialybėje pasiekiama sunkiu darbu ir pasiaukojimu. Ir šie komponentai neišvengiami, kur bebūtum. Bet, man regis, bet kuriuo atveju Lietuva yra geriausias pasirinkimas šios šalies piliečiui“, – sako Klaipėdos universitetinės ligoninės chirurgijos departamento vadovas prof. habil. dr... Skaityti plačiau

Elektros smūgiai... gelbėjo ne kartą

2018.10.01
Prieš savaitę iš ligoninės grįžęs plungiškis Justinas Jurčius (74 m.) sako vis prisimenantis gydytojo žodžius: „Jau seniai būtum palaidotas, jei ne tie elektros smūgiai į širdį“. Vyrui implantuotas specialus kardioelektrostimuliatorius padėjo ne kartą užbėgti nelaimei už akių. Skaityti plačiau

Kaune rinkosi žarnyno mikrobiomą tiriantys mokslininkai

2018.09.27
Kaune surengta tarptautinė mokslinė konferencija, skirta aktualiems žmogaus virškinamojo trakto mikrobiomo klausimams aptarti. „Tokie tarptautiniai renginiai patikimi tik toms institucijoms, kurios turi svarų mokslinį įdirbį“, - sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Virškinimo sistemos tyrimo instituto vadovas, profesorius Limas Kupčinskas. Skaityti plačiau

Įtarė rotavirusą, o pateko į chirurgų rankas

2018.09.27
Su tulžies latako cista gimusi Mėta Marija į chirurgų rankas pakliuvo tik būdama trejų metų amžiaus. „Nors dukros liga ir kainavo nervų, džiaugiamės patekę į puikių medikų rankas“, – sako mergaitės mama Vitalija (34 m.). Skaityti plačiau

Kova su prostatos vėžiu: didelį žingsnį žada genetinė diagnostika

2018.09.24
Minėdami Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionaliniame vėžio institute (NVI) tradiciškai susibūrę specialistai ir visuomeninių organizacijų atstovai kreipėsi į vyrus, kuriuos ragino nelikti abejingus savo sveikatai. Gydytojai pabrėžia – kad ir kokias pažangias gydymo technologijas turėtume, palyginus su prevencija tai yra antraeilis dalykas. „Šių dienų standartas – genetinė d... Skaityti plačiau

Tiksliai krūties vėžio diagnostikai medikai pasitelkia vakuuminę biopsiją

2018.09.21
Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga, užklumpanti ir vyresnes, ir visai jaunas dailiosios lyties atstoves. Vienoms ji būna tiesiog nemalonus, bet trumpas gyvenimo epizodas, kitoms – diagnozė, su kuria tenka gyventi visus likusius metus. Mokslininkai skaičiuoja, kad krūties vėžiu susirgti gali kas devinta moteris. Nors statistika ir nėra džiuginanti, šių laikų medicina jau seniai atmetė... Skaityti plačiau

Žiauri medikų perdegimo kaina

2018.09.18
Prieš savaitę apskriejusi žinia apie Anglijoje ką tik pradėjusio dirbti vos 25-erių lietuvio mediko mirtį, prieš tai, kaip teigiama, atidirbusio tris pamainas bendrosios chirurgijos skyriuje, vėl įžiebė diskusijas apie gydytojams itin opų perdegimo sindromą. Milžiniškų darbo krūvių nebeatlaikantys medikai rėžia: tai – tiesus kelias į klaidas ir cinizmą. Skaityti plačiau

Vaikų hematologė – apie dovanojamą į gyvenimą bilietą

2018.09.13
„Laikui bėgant suvoki, kad didžiausia vertybė daryti tai, kas patinka. Kai tave „veža“, neskaičiuoji ir darbo valandų. Nėra taip, kad ateina penkta ar šešta valanda ir užveri duris. Kai darbą nori atlikti gerai, laikas pradingsta“, – įsitikinusi VUL Santaros klinikų kolektyvo Metų gydytoja išrinkta Vaikų ligoninės Onkohematologijos centro gydytoja, Lietuvos vaikų hem... Skaityti plačiau

Milda Dambrauskienė: apie darbą, išlaisvinusį iš kompleksų

2018.09.06
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų vaikų neurologė Milda Dambrauskienė (40 m.) sako, kad darbas su sergančiaisiais retomis ligomis ją išlaisvino iš komplekso bijoti pacientui prisipažinti ko nors nežinant. „Prieš pacientą neturiu pranašumo. Atvirkščiai, kiekvienas jų yra savo ligos ekspertas“, - sako gydytoja. Skaityti plačiau

Dr. Darius Rauba: „Anksčiau gydytojas buvo Dievas“

2018.09.03
„Anksčiau tai, ką pasakė gydytojas, buvo šventa. O dabar pacientai gerokai reiklesni, prisiskaitę internete, patys diagnozavę ligą, ir tai „permušti“ yra ne taip lengva“, – sako VUL Santaros klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų skyriaus vyresnysis ordinatorius, gydytojas otorinolaringologas dr. Darius Rauba (48 m.). Skaityti plačiau

Dėl tiesesnės nosies – iš Kaliningrado į Lietuvą

2018.08.31
Visuomenėje paplitusi nuomonė, kad plastinės nosies operacijos daromos tik dėl estetinių priežasčių. Prieš beveik metus rinoplastikai pasiryžęs Aleksandras tam labai nepritartų. „Dėl jaunystėje patirtos nosies traumos jaučiau nuolatinį diskomfortą, – prisimena 42-jų vyras. – Užsikimšusi nosis, sunkus kvėpavimas, nekokybiškas miegas, knarkimas – visa tai mane lydėjo ne vien... Skaityti plačiau

Detektyvas be Agatos Kristi

2018.08.31
Tokią nelaimę net įsivaizduoti sunku. Bet pasitelkite fantaziją: gražusis Palangos paplūdimys – juodas ir klampus. Ir dvokia taip, kad prie jūros ne tik neprieisi, bet ir paukščiu nepriskrisi. Ir vis plečiasi už mirtį juodesnė milžiniška naftos dėmė. Kas paneigs, kad taip galėjo būti? Skaityti plačiau

Laurynas Šarkinas: „Per koncertą uždirbu pusę mėnesio algos“

2018.08.27
Daugiau nei dešimtmetį vaikų chirurgo darbą VUL Santaros klinikų filiale Vaikų ligoninėje derinantis su muzikanto veikla populiarioje grupėje „Saulės kliošas“ Laurynas Šarkinas (40 m.) nusitaikė į dar vieną – plastinės chirurgijos specialybę. Nors dėl tokio dvilypio gyvenimo sulaukia įvairių, neretai – ir skeptiškų vertinimų, Laurynas sako, jog darbo rezultatai kalb... Skaityti plačiau

Moksliškai įrodyta: juokas – kelias į sveikesnį gyvenimą

2018.08.23
Juokas – smegenyse kylanti organizmo reakcija, leidžianti saugoti sveikatą. Mokslininkai įrodė, kad juokas bei humoras stiprina imunitetą, lengvina ligų simptomus ir mažina skausmą bei stresą. Skaityti plačiau

Reikalinga slauga: ką būtina žinoti?

2018.08.20
Slaugos poreikis Lietuvoje didėja, tad sunkiai sergantys mūsų šalies gyventojai jiems reikalingas slaugos paslaugas gali gauti ne tik ligoninėje, poliklinikoje, bet ir savo pačių namuose. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai primena, ką būtina žinoti apie slau... Skaityti plačiau

„Regėjimo vagis“ privertė rašyti testamentą

2018.08.17
„Savo kailiu patyriau, kad žmogui netekti regėjimo – baisi patirtis. Ypač buvo liūdni pirmieji metai, kai staiga nutrūksta viskas, tarsi išėjus į pensiją“, - atvirauja sostinėje gyvenantis medikas Vytautas Gurauskas, kurio akių šviesą pasiglemžė klastingoji glaukoma. Skaityti plačiau

Išsėtine skleroze serganti Nijolė: „Savo sode esu tik papuošalas“

2018.08.17
Apsipirkti maisto prekių parduotuvėje, susitvarkyti namus ar aplinką sode, ar tiesiog pasigaminti pietus – daugeliui mūsų tai – nesudėtingos kasdienės užduotys. Tuo tarpu sergantiems išsėtine skleroze tai gali tapti tikru iššūkiu, nes neprognozuojama ligos eiga gyvenimą gali apversti aukštyn kojomis. Skaityti plačiau

Gavus atsakymą nusviro rankos: prašo pagalbos nusipelniusiai medikei

2018.08.13
36 metus kitus gydžiusi ir daugybę sunkių ligų diagnozavusi Lina Kochanskienė pati atsidūrė ligos patale. Moteris jau keletą metų kovoja su gimdos kūno vėžiu. Kai Lietuvoje visi gydymo būdai buvo išbandyti, viltis sužibo Belgijoje. Tačiau ir ši gęsta skaitant politikų atsakymus bei bandant suprasti, kas šioje situacijoje teisus. Skaityti plačiau

Rolandas Žiobakas: „Esame nykstanti tauta“

2018.08.13
„Šiandien vis daugiau kalbama apie žalingą aplinkos, žemės ūkyje ir buityje naudojamų chemikalų poveikį vyrų nevaisingumai, kuriam išgydyti vaistų nėra. Prognozuojama, kad po penkiasdešimties metų, jei nebus nieko imtasi, tik pavieniai vyrai galės apvaisinti savo žmonas“, – sako gydytojas akušeris-ginekologas, vaisingumo specialistas Rolandas Žiobakas (50 m.). Skaityti plačiau

Kaip gauti nemokamą klausos aparatą?

2018.08.09
Šiaulių teritorinė ligonių kasa sulaukia gyventojų klausimų, kaip klausos sutrikimų turinčiam žmogui gauti nemokamą klausos aparatą. Skaityti plačiau

Prizas įteiktas!

2018.08.09
Prieš beveik mėnesį, kai vyko Pasaulio vyrų futbolo čempionatas, savaitraštis „Lietuvos sveikata“ rengė totalizatorių, kas jį laimės. Atspėti reikėjo tris pirmąsias vietas. Deja, prognozuotojai nebuvo tikslūs. Trejetuko neatspėjo niekas. Ir tik Lietuvos medikų futbolo rinktinės narys Vilhelmas Bajoras (nuotr.) buvo vienintelis iš aštuoniolikos dalyvių, pergalę skyręs Prancūzijo... Skaityti plačiau

„Tragedija prie Nevėžio“ – kaip viešumo ledlaužis

2018.08.06
Panevėžiečiai (o ypač šio miesto medikai) turėtų teisę pykti ant Šiaulių miesto valdžios. Kodėl? Ogi todėl, kad viena Šiaulių miesto gatvių (tiksliau pasakius, gatvelių: jos ilgis viso labo 113 metrų) vis dar yra pavadinta vardu moters, kuri, anot Generalinės prokuratūros, tiesiogiai dalyvavo kankinant ir žudant Panevėžio gydytojus 1941 m. birželį. Skaityti plačiau

Ligoninės skyriuose daugėja karščio nualintų žmonių

2018.08.03
Respublikinės Šiaulių ligoninės palatose nestinga pacientų, kurių sveikata sušlubavo dėl karščių. Surengtoje spaudos konferencijoje medikai sakė, jog pavojus sveikatai kyla ne tik dėl karštos saulės, bet ir dėl to, kad žmonės per mažai (arba per daug) vartoja skysčių, vėsinasi nekokybiškais kondicionieriais, netinkamai maitinasi. Nors situacija nėra kritinė, gydytojai pataria s... Skaityti plačiau

Po šuolio į vandenį – gyvenimas ant ratukų

2018.08.03
Vasarą gydytojams tenka skubėti gelbėti ne tik karštų orų išvargintus žmones, bet ir pavojingų šuolių į vandens telkinius aukas. Medikai atviri: kone vienu iš trijų tokių atvejų gresia invalidumas visam gyvenimui. Skaityti plačiau

Kas daktaro paveiksluose?

2018.07.27
Kokio dydžio laikmenos reikėtų, jei norėtume į ją sutalpinti trisdešimt aštuonerius Tikro Daktaro gyvenimo metus? Suzipuoti (zipinti) neleidžia didžioji Lietuvių kalbos komisija. Ji sako, kad dėl hibridinės darybos tokio žodžio iš viso negalima vartoti. Ir rekomenduoja terminą „glaudinti“. Skaityti plačiau

Pacientė atvira: prie ligos greičiausiai atvedė netinkamas gyvenimo būdas

2018.07.26
Praėjusių metų rudenį storosios žarnos vėžio diagnozę išgirdusi 54-erių Reda sako, jog iki galo net nespėjusi suvokti, kas jai nutiko, mat auglys buvo sėkmingai išoperuotas. „Jei viskas būtų trukę ilgiau, galėjau psichologiškai palūžti“, – prisipažįsta moteris. Skaityti plačiau

Po lenktynių – daugiau nei 1000 eurų sergantiems vaikams

2018.07.26
„Dynami:t Energy“ ekipa kasmet „Aurum 1006 km“ lenktynių metu kovoja ne tik dėl aukščiausių podiumo pozicijų, bet ir dėl likimo nuskriaustųjų gerovės. Nors pačiai komandai šiemet pirmą kartą per 6 metus dėl aibės techninių problemų nepavyko užlipti ant nugalėtojų podiumo, pergalės vaisius raškė cukriniu diabetu sergantys vaikai: per savaitgalį komanda jiems padėjo surinkti... Skaityti plačiau

Intriguojanti fotografijų paroda „Tik niekam nesakyk!“

2018.07.20
Apie ką norisi nutylėti? Ko reikėtų niekam nesakyti? Kaip jaučiasi žmogus, norintis bet kokia kaina išsaugoti paslaptį apie savo paties ar šeimos nario sveikatą? Paieškoti atsakymų į šiuos klausimus, pakalbėti apie dažniausiai nutylimus dalykus kviečia fotografė Alina Ovčiarovienė, Kaune surengusi pirmąją parodą. Skaityti plačiau

Vaidotas Urbonas: „Geriausias daktaras esi tų ligų, kuriomis pats sirgai“

2018.07.19
„Kai nuvažiuoju į didelį medicinos centrą Varšuvoje ar Londone, tarp kolegų sudėtinga surasti gydytoją, su kuriuo galėčiau pasikalbėti apie visas virškinimo ligas, nes gydytojai specializuojasi: yra vaikų hepatologai, vaikų gastroenterologai, vaikų mitybos specialistai ir t. t. Pasaulyje visose medicinos srityse ryški gydytojų specializacijos tendencija. Deja, mažoje šalyje neturime ... Skaityti plačiau

Saulius Mikalauskas: „Liga darbo valandų nežiūri“

2018.07.17
„Chirurgui kiekviena diena – savotiškas iššūkis. Kasdien susiduri su daug psichologinių momentų, iššūkių, medicininių niuansų, kurie gali nustebinti. Mokaisi kiekvieną dieną ir kiekvienas pacientas tave moko“, – sako VUL Santaros klinikų abdominalinis chirurgas doc. dr. Saulius Mikalauskas (39 m.). Skaityti plačiau

Ko iš lietuvių gydytojų gali pasimokyti amerikiečiai

2018.07.16
Ponia Joana, gyvenanti Floridoje (JAV), pasakoja dešimtmetį kentusi kojų skausmus dėl iškrypusių abiejų pėdų kauliukų. Anot moters, Amerikos medikai siūlė nupjauti vieną ar du pirštus. „Šiandien gydytojo dr. Jurgio Gavelio dėka nejaučiu skausmo ir turiu tiesius pirštus. Net negaliu patikėti, kad čia mano kojos! Norėčiau, kad visi prieš tai mane konsultavę gydytojai atva... Skaityti plačiau

Neatsargus judesys ir aorta galėjo plyšti

2018.07.12
„Kai operacijos išvakarėse atnešė pasirašyti popierių, akys ant kaktos iššoko: šešiasdešimt procentų, kad atsidursiu prie švento Petro vartų“, - šmaikštavo po sudėtingos operacijos sveikstantis Mindaugas Česonis (44 m.). Kaip pasakojo pacientą operavę specialistai, apie tokią retą patologiją - aortos disekaciją ir dar aneurizmą -... Skaityti plačiau

Jonas Drąsutis: estetinėje chirurgijoje nėra žodžio „reikia“

2018.07.12
Skalpelį iš tėvo, šiemet anapilin iškeliavusio garsaus pilvo chirurgo Romano Kęstučio Drąsučio, paveldėjęs VUL Santaros klinikų vyresnysis plastinės rekonstrukcijos ir chirurgijos gydytojas dr. Jonas Drąsutis (35 m.) įsitikinęs: „Jei pacientas padeda prieš nosį nuotrauką ir sako, kad nori kūno dalies kaip kokios nors įžymybės, manau, kad tai sunkiai pasiekiamas dalykas. Juk kiekviena... Skaityti plačiau

Naujas tyrimas padės sužinoti paveldimos ligos priežastį

2018.07.09
Retos ligos (ligos „našlaitės“, angl. orphan diseases) – sveikatos sutrikimai, kuriais serga mažiau nei 1 iš 2 tūkst. asmenų. Nors kiekvienos atskiros ligos dažnis atrodo visiškai mažas, iš viso šiomis ligomis serga iki 6-8 proc. gyventojų, todėl su jomis galime susidurti daugelis iš mūsų. Skaityti plačiau

Sukurti namų aplinką gimdyvėms įmanoma ir didelėje ligoninėje

2018.07.09
Gimdančioms moterims bei jų naujagimiams labai svarbi aplinka, buvimas tarp artimų žmonių. Įprasta manyti, kad didelėje gydymo įstaigoje galima užtikrinti platesni paslaugų spektrą ir pacientų saugumą, bet yra mažiau jaukumo. Kauno klinikinė ligoninė keičia šį stereotipą – šią vasarą pabaigusi Akušerijos ginekologijos skyriaus renovaciją, iš pagrindų atnaujinusi patalpas, įrangą,&nbs... Skaityti plačiau

Europos periodontologai rinkosi Amsterdame

2018.07.09
Birželį Amsterdame vyko 9-asis Europos periodontologų asociacijos organizuojamas kongresas, sutraukęs 10 tūkst. odontologijos specialistų. Iš Lietuvos atvyko 73 gydytojai odontologai ir burnos higienistai. Tai pats didžiausias periodontologų kongresas pasaulyje, organizuojamas kas treji metai vis kitoje Europos šalyje. Skaityti plačiau

Jau dirba naujos kartos aukšto dažnio plaučių ventiliacijos sistema

2018.07.09
Nacionalinio vėžio instituto operacinėse pradėjo dirbti naujos kartos tracheolaringinė aukšto dažnio ventiliacijos sistema, naudojama atliekant endobronchines tracheolaringines operacijas dėl vėžio. Ji įsigyta už ES lėšas pagal projektą „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimas Nacionaliniame vėžio institute, diegiant inovatyvias technologijas“. Skaityti plačiau

Klounė Džilda: „Atiduodu daug, gaunu dar daugiau!“

2018.07.06
Indrė Mickevičiūtė-Petrauskienė – viena iš 10 aktorių, dalyvaujanti organizacijos „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ veikloje. „Tikiu šventai, kad vaikas viską supranta. Jis pamato mano raudoną nosį, akis. Nori žaisti ir negalvoti apie ligą. Ima šypsotis… Kaip galėčiau nemylėti tokio darbo?! Atiduodu daug, gaunu dar daugiau!“, - sako klounės Džildos personažą ... Skaityti plačiau

Veteranai tęsia kovą dėl medalių, jaunimas įgauna vis geresnę formą

2018.07.05
Lietuvos medikų senjorų futbolo rinktinė Pasaulio medikų futbolo čempionate Prahoje, kaip ir žadėjo prieš čempionatą, sėkmingai juda medalių link. O jaunimui sekasi šiek tiek prasčiau, bet, kaip patikino patys žaidėjai, su kiekvienomis varžybomis jie įgauna vis geresnę formą. Šiandien, ketvirtadienį, veteranų komandos laukia lemiami mačai, po kurių ir paaiškės, ar vyrai kausis dėl medalių.... Skaityti plačiau

Trys medaliai iš medikų žaidynių

2018.07.02
Lietuvių gydytojai iš medikų žaidynių Maltoje grįžo su trijų medalių bagažu. Auksas krepšinyje, du bronzos medaliai šachmatų turnyre ir pusamaratonio bėgime. Medikai sako, kad iki kitų metų žaidynių yra kur pasitempti, ypač žaidžiant tinklinį, ir svajoja, kad tokia sporto šventė kada nors būtų surengta ir Lietuvoje. Skaityti plačiau

Futbole kaip ir organų donorystėje – viską lemia viltis, laukimas, apsisprendimas ir sekundės

2018.07.02
Pasaulis gyvena futbolu: 32 šalių komandos su 736 žaidėjais kovojo dėl aukščiausio pripažinimo – pasaulio futbolo čempionų taurės. Šią savaitę jau liks tik 8 komandos ir 184 žaidėjai.  Skaityti plačiau

Kęstutis Urbonas: „Smagu po operacijos namo išleisti šimtamečius“

2018.07.02
Laikinosios sostinės metų jaunuoju gydytoju išrinktas Respublikinės Kauno ligoninės abdomalinės chirurgijos gydytojas Kęstutis Urbonas (34 m.) apdovanojimo tikina nesureikšminantis. „Smagu žinoti, kad esi teisingame kelyje. Tačiau ne vien darbas apibrėžia žmogaus vertę. Mano manymu, šeima – ta vieta, kur gali save labiausiai realizuoti. Didžiausia siekiamybė – būti žmogumi. Tuo ... Skaityti plačiau

Kaip su­de­rin­ti: karš­tas oras ir šir­dies veik­la?

2018.06.25
Šil­tuo­ju me­tų lai­ku be­si­le­pi­nant ma­lo­niais orais ir sau­lės spin­du­liais, svar­bu ypa­tin­gą dė­me­sį skir­ti pa­grin­di­niam or­ga­niz­mo va­rik­liui – šir­džiai. Anot spe­cia­lis­tų, šiuo lai­ko­tar­piu vais­ti­nes už­plūs­ta da... Skaityti plačiau

Nesėkmingas šuolis į ežerą vos nepavertė luošiu

2018.06.18
Vos prieš kelias dienas iš ligoninės išrašytas 26-erių Rokas (vardas pakeistas, – red. past.) jaučiasi tikru laimės kūdikiu – po šuolio į vandenį lūžus kaklo slanksteliams niekas negarantavo ne tik, ar apskritai galėsiąs vaikščioti, bet ar išgyvens. Pažeisti slanksteliai buvo užspaudę nervą.   Skaityti plačiau

Insultas kardiologę privertė nusivilkti mediko chalatą

2018.06.11
„Gydytojas tiesiai šviesiai pasakė, kad būsiu kaip daržovė“, - pasakojo insultą patyrusi Kristina Laumelienė (50 m). Ji, būdama gydytoja kardiologė, nejuto jokių simptomų ir nė neįtarė, kaip stipriai liga pakoreguos jos gyvenimą bei privers nusivilkti mediko chalatą. Skaityti plačiau

Medikai „protų kovose“: azartas, intelektas ir... jokio „Pramistar“

2018.06.07
Prieš savaitę intelektinio LRT žaidimo „Auksinis protas“ nugalėtoja tapusi gydytoja Edita Kregždienė prisipažįsta, kad nevartoja jokių papildų ir nepraktikuoja atminties lavinimo metodų. „Kasdienybėje sutinku daug žmonių, kiekvieną dieną reikia spręsti ir analizuoti įvairiausius klausimus. Atmintis taip ir lavinasi,“ – tvirtina gydytoja. Skaityti plačiau

Išsėtinė sklerozė privertė mažinti apsukas

2018.06.01
Nors kojos kasdien vis labiau „neklauso“, jau daugiau nei dešimtmetį išsėtine skleroze serganti kėdainiškė Evelina Šimkutė (42 m.) nepraranda optimizmo. „Be abejo, ilgiuosi galimybės keliauti, tačiau galiu skaityti, eiti į paskaitas. Sėdėdama daug darbų galiu daryti tobulai“, – šypsosi moteris. Skaityti plačiau

Širdies transplantacijos laukiančio berniuko mama: prisiekėme būti geri tėvai

2018.06.01
Minėdamas Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Nacionalinis transplantacijos biuras kviečia pagalvoti apie sergančius vaikus – apie visą šeimą užgulančius rūpesčius, skausmą, kurio niekas negali sumažinti. Šis straipsnis – apie širdies transplantacijos laukiančio berniuko šeimos išgyvenimus. Skaityti plačiau

Justinas Blaževičius: „Kiekvieną pacientą vadinu direktoriumi“

2018.05.31
Mažųjų pacientų itin mylimą Vaikų ligoninės, VUL Santaros klinikų filialo Vaikų fizinės medicinos ir reabilitacijos centro ergoterapeutą Justiną Blaževičių (28 m.) galima drąsiai vadinti idėjų generatoriumi, įvairiausiais būdais siekiančiu praskaidrinti slogią sergančiųjų kasdienybę. „Kai vaikas po procedūrų, intervencijų, ateina liūdnas, pavargęs, ir pavyksta sužadinti jo teigiamas emocijas, yra didžiausias la... Skaityti plačiau

Mokslinių tyrimų kryptį padiktavo sūnaus liga

2018.05.28
Vilniaus universiteto mokslininko Darijaus Veteikio vienas mokslinių interesų – medicininė geografija. Šią mokslinių tyrimų kryptį geografui profesoriui padiktavo netikėtai jo šeimą užklupęs išbandymas – diabetu susirgo sūnus. Ieškodamas ligos priežasčių tyrėjas kelia hipotezes apie ligos kilmę. Naujausi jo tyrimai – sąsajų tarp šios ligos ir vaikiško parace... Skaityti plačiau

Kaune nuo erkinio encefalito mirė vyras

2018.05.25
Kauno ligoninėje nuo erkinio encefalito penktadienį mirė 76 metų vyras, pranešė Kauno klinikinė ligoninė. Skaityti plačiau

Kaunas ruošiasi ateities medicinai

2018.05.24
„Pasitelkę genų inžineriją, galime iš paciento paimti ląsteles bei sukurti tokias, kurios pačios suranda užsislėpusį vėžį ir jį sunaikina“, - tai nėra frazė iš mokslinės fantastikos filmo. Taip apie naujas gydymo ląstelių terapija galimybes praėjusią savaitę kalbėjo užsienio ekspertai tarptautinėje konferencijoje. Laikinosios sostinės medikai, šios konferencijos iniciatoriai, sako, jo... Skaityti plačiau

Širdies nepakankamumo kabinete - didžiausia nauda motyvuotiems pacientams

2018.05.21
Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centre beveik pusmetį veikia Širdies nepakankamumo kabinetas. Kaip gyventi, sergant širdies nepakankamumu, jau mokėsi dešimt pacientų. Kabinete ne tik konsultuojami sergantieji širdies nepakankamumu, jie mokomi pažinti ligą, ją kontroliuoti. Kabinete dirba specialiai šiam darbui pasirengusi gydytoja kardiologė, be... Skaityti plačiau

Kaulų tankį analizuos naujausios kartos įranga

2018.05.21
Klaipėdos jūrininkų ligoninėje kaulų tankio tyrimai nuo šiol bus atliekami naujausios kartos densitometrijos įranga. Ypatingai mažos apšvitos aparatu, analizuoti kaulų masę beveik šimtaprocentiniu tikslumu galės ir protezus turintys žmonės. Skaityti plačiau

Bitininkystės aistra vos nekainavo gyvybės

2018.05.21
Kiek daugiau nei prieš metus bitės įkandimas Andriui Bajorūnui (35 m.) galėjo baigtis tragiškai. Vyras atviras – jei ne dabar taikomas specifinis gydymas nuo alergijos, tektų keisti profesiją. Skaityti plačiau

Antidopingo agentūros atstovė: negalime visos kaltės suversti sportininkui

2018.05.14
Lietuvos sporto padangę vėl supurtė skandalas. Šįkart jo centre dėl įtarimo platinus dopingo medžiagas atsidūrė sunkiaatlečių tėvu vadinamas treneris Bronislavas Vyšniauskas. Vienas jo auklėtinių Aurimas Didžbalis taip pat laukia dopingo testo B mėginio rezultatų, nulemsiančių tolesnę sportininko karjerą. Apie tai, ar šiandien įmanomas „švarus“ sportas, kalbamės su Lietuvos ant... Skaityti plačiau

„Ligų karalienė“ pacientų nelepina

2018.05.11
Turbūt reta šeima Lietuvoje, kurios narių nepalietė širdies ir kraujagyslių ligos. Vieną jų – širdies nepakankamumą - Lietuvos širdies asociacijos prezidentas, profesorius Raimondas Kubilius vadina „ligų karaliene“. Ir ji „pašokdina“ ne tik pacientus, bet ir gydytojus bei Sveikatos apsaugos ministerijos atstovus. Skaityti plačiau

Gyvybes gelbės naujoji karta: jaunųjų gydytojų žinios – pasaulinės vertės

2018.05.11
Parengti pirmieji gydytojai rezidentai, kurie galės be kitų specialistų pagalbos atlikti visas gyvybę gelbstinčias procedūras. Jie gebės suteikti skubiąją medicinos pagalbą tiek vaikams, tiek suaugusiems, mirštantiems ar besiskundžiantiems gerklės skausmu, patyrusiems sunkias traumas ar miokardo infarktą. Tai – pirmoji pagal aukščiausius pasaulio standartus parengtų skubiosios medicinos specialist... Skaityti plačiau

Gyvenimo skonį privertė atrasti klastingoji vilkligė

2018.05.10
Jau dešimtmetį liguistos būsenos lydima kaunietė Daiva Povilaitė (44 m.) sisteminės raudonosios vilkligės diagnozę išgirdo tik prieš keletą metų. Nors liga viską apvertė aukštyn kojom, moteris tikina iš naujo pajutusi gyvenimo skonį. Skaityti plačiau

Medikų laisvalaikis – nuo muzikos iki profesionalaus šunų kirpimo

2018.05.08
Šimtai pacientų per dieną, naktiniai budėjimai, nuolatinė koncentracija. Tokia medikų kasdienybė. Tačiau ne vien duona žmogus gyvas. Nuo bosisto iki šunų kirpėjos - tokiais skirtingais pomėgiais po įtemptos darbo dienos atsipalaiduoja L.S. pakalbinti medikai. Skaityti plačiau

Dėl kontaktinių lęšių – vienas žingsnis iki aklumo

2018.05.07
Dėl ragenos uždegimo jau daugiau nei savaitę ligoninėje gulinti devyniolikmetė Gabrielė sako net neįsivaizdavusi, kad kontaktinių lęšių nešiojimas gali sukelti tokių aštrių komplikacijų. Gydytojai įspėja, kad netinkamai nešiojami tokie lęšiai gali kainuoti net ir regėjimą. Skaityti plačiau

Vilniuje ir Kaune - renginiai skirti širdies nepakankamumo problemai

2018.05.04
Europa mini širdies nepakankamumo savaitę – Vilniuje ir Kaune prasidėjo svarbūs, įdomūs, visuomenei labai naudingi renginiai. Skaityti plačiau

Julius Neverauskas: „Žmogaus vertės nereikia nei įrodinėti, nei kuo nors pagrįsti“

2018.05.04
Julius Neverauskas – medicinos mokslų daktaras, neurologas ir psichiatras – psichoterapeutas. Pirmasis Lietuvoje pradėjo taikyti kognityvinę ir elgesio terapiją (KET). Jis yra ir dėmesingumu grįsto įsisąmoninimo (mindfulness) metodikos pradininkas Lietuvoje. J.Neverauskas taip pat yra podiplominių studijų vadovas LSMU. Skaityti plačiau

Neeilinė istorija: troškimas pagimdyti persvėrė dializės naštą

2018.05.03
Šilutiškė Irena Vaitkevičienė (40 m.) pribloškė visko mačiusius gydytojus – dializuojama moteris pastojo ir sugebėjo sėkmingai išnešioti vaikelį. Medikų teigimu, ši neeilinė istorija – bene vienintelis atvejis Lietuvoje, o ir pasaulyje jų pasitaiko vos vienas kitas. Šiandien per stebuklą išgyvenusiai mergaitei – jau septyneri. Skaityti plačiau

Vakcinos neveiksmingos tik itin retais atvejais

2018.04.30
Neseniai paviešintas atvejis, kai dešimtį metų nuosekliai nuo erkinio encefalito besiskiepijęs vyras atsitiktinai sužinojo neturįs imuniteto šiai ligai, vėl pakurstė kalbas apie vakcinos veiksmingumą. Savo ruožtu infektologai tvirtina, kad nerimauti nėra pagrindo, tai esą tėra išskirtinės būklės, nulemtos individualių organizmo savybių. Skaityti plačiau

Prof. Tomas Poškus: „Chirurgija - ne itin dėkinga gyvenimo būdui specialybė“

2018.04.27
„Per pastaruosius dvidešimt metų įpratau, kad bet kada gali skambinti pacientas, esu pasiruošęs, jog nutikus kokiai bėdai reikės padėti staiga. Turi išmokti gyventi su tuo arba rinktis kitą profesiją. Net artimiesiems tenka su tuo apsiprasti. Realiai visi tokioje šeimoje tampa šiek tiek chirurgai“, – sako VUL Santaros klinikų pilvo chirurgas, Lietuvos koloproktolog... Skaityti plačiau

Vydūnas – kaip uždelsto veikimo bomba

2018.04.26
Būdamas nedidelio ūgio ir smulkaus kūno sudėjimo Vydūnas (1868-1953), kurio tikrasis vardas yra Vilhelmas Storosta, sugebėjo pažaboti itin sunkią tais laikais ligą ir, nepaisant niūrių gydytojų prognozių, sulaukė gilios senatvės. Minint 150-ąsias filosofo gimimo metines, 2018-ieji Seimo paskelbti Vydūno metais. Beje, apie šią asmenybę galima surasti ir pikantiškų detalių: jei tikėti sklandančiais mitais... Skaityti plačiau

Ligoninėje – PSDF lėšomis finansuojamos sporto medicinos gydytojo konsultacijos

2018.04.24
Nuo šiol privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems ir šeimos arba gydytojo specialisto siuntimą turintiems sportuojantiems pacientams sporto medicinos gydytojo paslaugos Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) bus apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto. Tai reiškia, kad pacientams už šias paslaugas papildomai mokėti nereikės. Pasak Ol... Skaityti plačiau

Nepraranda vilties įveikti sunkią kraujo ligą

2018.04.24
Prieš septynerius metus dauginės mielomos užkluptas kaunietis Rimas (63 m.) tikina jau susitaikęs su jos atkryčiais. Ši piktybinė kraujo liga, dar ne taip seniai reiškusi mirties nuosprendį, šiandien gali būti sėkmingai gydoma. Tiesa, iki šiol delsiama apsispręsti dėl gyvybiškai būtinų inovatyvių vaistų kompensavimo. Skaityti plačiau

Lietuvoje atlikta pirmoji belaidžio elektrokardiostimuliatoriaus implantacija

2018.04.23
Elektrokardiostimuliatorių istorija Lietuvoje prasidėjo jau 1960 metais, kuomet norint stimuliuoti bandančią sustoti širdį, medikai privalėdavo daryti atvirą pjūvį krūtinės ląstoje. Tačiau tobulėjančios technologijos, nuosekliai diegiami pažangūs gydymo metodai ir profesionalūs medikai kardiologijos srityje daro perversmą. Skaityti plačiau

Prisiminkime gražias istorijas ir padėkokime gydytojams #AčiūKadGaliu

2018.04.23
Kauno klinikos organizuoja socialinių tinklų akciją #AčiūKadGaliu, skirtą visiems kartu paminėti Medicinos darbuotojų dieną, prisimenant gražias istorijas ir išreiškiant padėką medikams už jų sunkų ir nuoširdų darbą. Akcija norima atkreipti dėmesį į teigiamas pacientų patirtis, formuoti pozityvų diskursą, pasakoti sėkmės istorijas, kurias dažnai užgožia neigiama in... Skaityti plačiau

Reabilitacija – ne tik traumoms gydyti, bet ir lėtiniams skausmams mažinti

2018.04.23
Sulaukus šiltesnių orų miestų parkai, žaidimų aikštelės ar lauko stadionai akimirksniu prisipildo aktyvių pramogautojų. Pasak Kauno „Kardiolitos“ klinikų Reabilitacijos centre dirbančios gydytojos reabilitologės Daivos Sasnauskienės, traumos taip pat turi savo sezoniškumus. Todėl slidinėjimo sezonui pasibaigus, seka kitos – lauko sporto mėgėjų įgyjamos traumos, padidėja lėtinių ... Skaityti plačiau

A.Montvila: „Dirbtinis intelektas verčia diskutuoti, ar nepakeis radiologų robotai“

2018.04.21
„Pastebiu, kad ne tik darbe, bet ir visuomenėje šiandien iš mediko tikimasi daugiau: turi tobulintis ir vadybos srityje, išmanyti bendravimo su pacientu psichologiją. Su jaunaisiais gydytojais skatindami kolegas didžiuotis savo profesija organizuojame medikų profesionalumo akciją. Simboliškai sutapo, kad jos kulminacija vyks kitą dieną po medikų mitingo“, – sako antro kur... Skaityti plačiau

Medikai padėjo skautams pasirengti žygių pavojams

2018.04.19
Skautai vasaros žygiams bus puikiai pasirengę ir nesutriks, jei kam iš draugų miške ištiks bėda. Tuo pasirūpino Kauno klinikinės ligoninės medikai, suteikę vertingų žinių. Skaityti plačiau

Karolis Šablauskas: „Pas mus mokslui sudėtinga „išlipti“ iš laboratorijos“

2018.04.17
„Progresas vyksta daug greičiau, negu galima pagalvoti. Jau dabar galime parinkti vaistus pagal tam tikrus genetinius požymius. Genetika - ateities specialybė. Kuo toliau, tuo labiau ji apima visas medicinos sritis. Norisi būti to traukinio priekyje“, – sako pirmo kurso VU genetikos rezidentas, Jaunųjų gydytojų asociacijos valdybos pirmininkas Karolis Šablauskas (26 m.) Skaityti plačiau

Pirmasis Lietuvoje Donorinio motinos pieno bankas nuo šiol veiks dar produktyviau

2018.04.16
Dar pernai metų viduryje asociacija ,,Padedu augti“ pradėjo vykdyti projektą ,,Sveika pradžia – mamos pieno laše“ (2 etapas) ir kvietė geros valios žmones bei socialiai atsakingas įmones prisidėti prie pirmojo Lietuvoje Donorinio motinos pieno banko veiklos stiprinimo. Šio projekto metu buvo renkamos lėšos papildomo medicininio šaldiklio įsigijimui. Skaityti plačiau

Prof. Saulius Vaitkus: „Serga žmogus, o ne atskiros kūno dalys“

2018.04.14
Profesorius Saulius Vaitkus, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos Bendrojo sektoriaus vadovas, šiandien didžiausią pagarbą atiduoda ne naujausioms technologijoms, o Žmogui. Galima pripirkti daug aparatūros, bet jeigu nebus kam su ja dirbti, ji - niekam tikusi. Gydytojo kolegas iš užsienio Lietuvoje stebina ne aukštosios technologijos mūsų ligoninėse. Jiems ... Skaityti plačiau

Psichologė: nėra būdo pasiruošti onkologinės ligos diagnozei

2018.04.13
Onkologinę patirtį turinčius pacientus ir jų artimuosius konsultuojanti psichologė Lina Šopienė pastebi, jog susitaikymas su savo ar artimojo liga reikalauja daug jėgų ir laiko, tačiau laiku suteikta psichologinė pagalba daugeliui padeda įveikti skausmingus išgyvenimus bei iš naujo atrasti gyvenimo prasmę. Skaityti plačiau

Sportininko trauma lėmė tris procedūras vienos operacijos metu

2018.04.13
„Viena trumpa, nelaimingai pasibaigusi akimirka, gali labai reikšmingai pakoreguoti sportininko gyvenimą. Tądien nedariau nieko neįprasto – sportavau, miške bėgiojau krosą ir bandžiau peršokti kliūtį, esančią kelyje, tačiau ant žemės nusileidau vos ant vienos kojos“, – pasakojimą pradeda profesionaliu sportu užsiimantis Marius. Likusius keturis kilometrus namo eidama... Skaityti plačiau

Stresas prišaukė dvi sunkias ligas

2018.04.12
Per pastaruosius ketverius metus ne tik dvi širdies kraujagyslių stentavimo procedūras, bet ir ne vieną operaciją dėl šlapimo pūslės vėžio išgyvenęs Mindaugas Ambrozas įsitikinęs, jog pagrindinė visų jo negalavimų priežastis –  nesuvaldytas stresas. Skaityti plačiau

Endometriozė nesukliudė antrąkart tapti mama

2018.04.11
Šiandien metų ir aštuonių mėnesių sūnų ant rankų sūpuojanti 33-ejų Eglė mažiau nei prieš trejus metus nebūtų galėjusi patikėti, kad antrąkart galės gimdyti. Prieš šešerius metus dėl endometriozės atlikta operacija moteriai buvo užkirtusi kelią dar kada nors gyvenime natūraliai pastoti. Skaityti plačiau

Magnetinio rezonanso tomografija: mokėti ar ne?

2018.04.09
Už magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimą privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems (PSD) Lietuvos gyventojams sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Tačiau gydymo įstaigose dažnai siūloma nusipirkti į USB atmintinę ar į kompaktinį diską įrašytus radiologinius vaizdus ar atsinešti nusipirktus vienkartinius drabužius. Kaip tokiu atveju elgtis?... Skaityti plačiau

Mindaugas Vieželis: „Būdamas kardiologas esi pusiau elektrikas“

2018.04.07
„Labai smagu bendrauti su studentais, juk jiems lengviau paklausti jį dominančių dalykų vos keleriais metais vyresnio kolegos negu profesoriaus. Kiekvieną dieną sužinant po naujieną nesunku pasimesti informacijos jūroje, todėl dalinuosi patirtimi, kaip medicinos artimumas elektros darbams man padeda kasdieną geriau suvokti medicinos subtilybes, priimti geriausią sprendimą dėl gydymo“, – sako ketvirt... Skaityti plačiau

„Karalių liga“: medikai siūlo užbėgti komplikacijoms už akių ir gydyti chirurginiu būdu

2018.04.05
Turtingųjų arba karalių liga – taip dėl jos atsiradimo priežasčių – gausiai vartojamos mėsos, žuvies, keptų gaminių, alkoholinių gėrimų ir kt. – senovėje vadinta uždegiminė reumatinė liga podagra. Pasak Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (Ligoninė) medikų, šiuose produktuose itin daug purinų, t. y., medžiagų, iš kurių žmogaus organizme gaminama šlapimo rūgšt... Skaityti plačiau

Gimdos kūno vėžiu sergančioms pacientėms – saugesnė alternatyva

2018.04.03
Sarginio limfmazgio biospija – tai saugesnė operacinė technologija, leidžianti pašalinti tik arčiausiai naviko esančius limfmazgius, kuriuose rasta navikinių ląstelių. Pirmos stadijos gimdos kūno vėžiu sergančioms pacientėms šis būdas padeda išvengti pooperacinių komplikacijų, kurios susijusios su limfmazgių pašalinimu, o svarbiausia – išsaugoti sveikus, naviko nepažeist... Skaityti plačiau

Gabija Sakavičiūtė: „Darbas skubiosios pagalbos skyriuje – kartu ir gyvenimo mokykla“

2018.03.31
„Net ir suprasdama profesijos iššūkius bei jos minusus, kad turi būti pasiruošęs suteikti pagalbą kiaurą parą, septynias dienas per savaitę, jaučiau, jog ši specialybė man tiktų ir patiktų. Nors buvo abejonių, jog tai yra gal ne visai moteriška profesija. Tai, kad sugebėjau įveikti dvejones, man pačiai buvo didelis laimėjimas“, – tikina trečio kurso Kauno klinikų s... Skaityti plačiau

Jaunieji mokyklos paramedikai: vaikai, kurie gelbėja žmonių gyvybes

2018.03.29
„Įprastinė aplinkinių reakcija atsitikus nelaimei yra suakmenėjimas, sutrikimas, nežinojimas kaip elgtis, bijojimas ne tik prisiliesti, bet netgi arčiau prieiti prie nukentėjusiojo, – pasakoja maltiečių Pirmosios pagalbos projekto vadovė Aleksandra Kutyreva. – Tačiau būtent pirmosios minutės lemia, ar nukentėjęs išgyvens, o jeigu ir išgyvens – koks bus tas jo gyvenimas... Jeigu j... Skaityti plačiau

Pernai hepatitu A susirgo trigubai daugiau žmonių nei užpernai

2018.03.29
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2017 m. Lietuvoje virusinio hepatito A (VHA) atvejų padaugėjo 3,4 kartus, lyginant su užpernai - atitinkamai 57 ir 17 atvejų. Skaityti plačiau

Nuo meningokoko infekcijos kenčiančiose šalyse vakcina tapo aukščiausiu prioritetu

2018.03.26
Lietuvoje nuo liepos mėnesio nuspręsta kompensuoti B tipo meningokoko vakciną ir visuotinai ja skiepyti vaikus iki ketverių metų amžiaus. Mūsų šalis yra trečioji Europos valstybė, kurioje B tipo meningokoko vakcina (perkama valstybės lėšomis) yra įtraukta į skiepijimų kalendorių. Kol kas šią vakciną į kompensuojamųjų skiepų kalendorių yra įtraukusios Jungtinė Karalystė ir Airija. Skaityti plačiau

Rūta Nutautienė: „Norint mesti rūkyti, reikia ir socialinės paramos“

2018.03.24
Pulmunologė Rūta Nutautienė, Respublikinės Kauno ligoninės Terapijos klinikos Vidaus ligų skyriaus vedėja, tvirtina, kad po kelerių metų lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL) taps trečia pagal dažnumą mirties priežastimi pasaulyje. Ši liga yra ir viena pagrindinių Lietuvos sveikatos problemų. Vienas jos rizikos veiksnių - rūkymas. Gydytoją neramina, jog vis dažniau šia liga suserga jaunesnio amžiaus žm... Skaityti plačiau

Atsigręžė į latentinę tuberkuliozę

2018.03.23
Maždaug trečdalis pasaulio gyventojų gali būti užsikrėtę tuberkulioze, dalis jų apie tai net neįtaria. Atvira tuberkuliozė – tik ledkalnio viršūnė. Specialistai įspėja, kad didžiulį rūpestį kelia latentinė (slaptoji) tuberkuliozė, kuriai diagnozuoti šiandien būtina pasitelkti pažangius gama interferono tyrimus, atliekamus paėmus kraujo. Kelią dar efektyvesnei kovai su šia infekcija atveria ... Skaityti plačiau

Genetinį sutrikimą švelnina motinos pastangos

2018.03.22
Daina Kapšaitė, pasaulį išvydusi su Dauno sindromu, nuo pirmų dienų pareikalavo ne tik besąlygiškos tėvų meilės, bet ir daug pastangų išmokyti ją savarankiško gyvenimo. Tačiau mergaitės mama Lina (42 m.) įsitikinusi: „Tai – ne pareiga, o dovana, kurią džiaugiuosi galėdama skirti dukrai. Ką aš gebėsiu padovanoti, tą ji visą gyvenimą nešiosis ir galėsiu... Skaityti plačiau

Inksto transplantacija neišmušė gyvenimo iš vėžių

2018.03.22
„Inkstą tam ir persodina, kad galėtum gyventi kaip sveikas žmogus“, – sako jau beveik dešimtį metų tetos inkstą nešiojanti žurnalo „Mano namai“ vyriausioji redaktorė Kristina Pečiukonienė (41 m.). Moteris įsitikinusi, jog  jos sėkmė slypi tame, kad po inksto transplantacijos galėjo tęsti širdžiai mielą darbą ir džiaugtis gyvenimu be apribojimų. Skaityti plačiau

Implantuotas elektrokardiostimuliatorius nuolat gelbsti paciento gyvybę

2018.03.19
Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro specialistai įdiegė dar vieną naują gydymo metodą – pirmą kartą implantavo elektrokardiostimuliatorių su kardioverterio defibriliatoriaus funkcija (IKD). Tai yra vienas brangiausių ir sudėtingiausių šiuo metu pasaulyje implantuojamų prietaisų, kuris pasižymi ne tik įprastomis elektrokardiostimuliatoriaus savybėmis. Gebėdamas atp... Skaityti plačiau

Gabrielius Jakutis: „Ateityje neliks neišgydomų ligų“

2018.03.17
Gabrielius Jakutis šią vasarą dar tik baigs medicinos studijas, tačiau praėjusieji metai vaikinui buvo išties sėkmingi. Būsimasis medikas vadovavo Vilniaus universiteto jaunųjų mokslininkų  „iGEM“ komandai, kuri Bostone vykusiame prestižiniame tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse iškovojo didįjį prizą. Ši pergalė – tai tarsi įrodymas, ką gali sukurti gabus i... Skaityti plačiau

Kineziterapeuto galia – lyg magijos palytėta

2018.03.16
„Jei po užsiėmimų žmogus pajunta galįs gyventi be kasdienio skausmo, tai – didžiausias balzamas širdžiai“, – tvirtina „Northway“ sveikatingumo ir reabilitacijos centro kineziterapeutas Marius Matulionis. Daugiau nei dešimtmetį šalies olimpiečius prižiūrėjusio specialisto rankose šiandien, taikant specialią metodiką, jėgas atgauna šiuolaikinio gyve... Skaityti plačiau

Viena programa vyrams ir moterims – tikrinkimės, kol dar nejaučiame jokių simptomų

2018.03.15
Kovas – kolorektalinio vėžio žinomumo mėnuo. Ta proga onkologai dar kartą primena apie galimybę pasitikrinti dėl storosios žarnos vėžio. Skaityti plačiau

Lietuva neteko žinomo odontologo B.Sidaravičiaus

2018.03.15
Eidamas 49 metus antradienį Santaros klinikose po ilgos ligos mirė vienas šiuolaikinės implantologijos pradininkų Lietuvoje dr. Bronius Sidaravičius.     Skaityti plačiau

Jonas Šurkus: „Didžiausias žmogaus nuodas – pavydas“

2018.03.14
Kauno klinikų klinikinės toksikologijos gydytoją Joną Šurkų stebina ne medžiagos, sukeliančios apsinuodijimą, bet žmonių neatsakingumas ir neatsargumas. Patyręs gydytojas didžiausiu žmonių nuodu įvardija pavydą ir negatyvios informacijos gausą. Prieš šiuos nuodus bet kuris gydytojas – bejėgis. Skaityti plačiau

Regėjimą abiem akimis atgavo būdamas solidaus amžiaus

2018.03.12
Kiek daugiau nei prieš mėnesį atliktą akies operaciją Kybartuose gyvenantis Algimantas Mackevičius (69 m.) laiko naujo gyvenimo atskaitos tašku. Iki šiol viena akimi dėl didžiulio laipsnio trumparegystės ir kataraktos sunkiai matęs vyras po daugybės metų kitaip pamatė pasaulį. Skaityti plačiau

Kauno moterų dovana – pusantro šimto trispalvių kojinyčių naujagimiams

2018.03.12
Kauno klinikinės ligoninės filiale, P.Mažylio gimdymo namuose apsilankiusios įvairių organizacijų atstovės atvežė beveik pusantro šimto darbščių mezgėjų numegztų medvilninių kojinyčių naujagimiams. Visos jos papuoštos Lietuvos valstybinės vėliavos spalvomis. Skaityti plačiau

Medicinos pažanga ir ilgametė gydytojų patirtis svajones paverčia realybe

2018.03.09
Būdama 8 metų Laima susirgo cukriniu diabetu. Inkstai silpo ir 2003 metais, kai moteriai buvo 27 metai, išsivystė inkstų nepakankamumas – prireikė dializės procedūrų. „Praėjus ketveriems alinantiems metams, man nusišypsojo laimė – buvo atlikta inksto transplantacija. Dėl palankaus donoro artimųjų apsisprendimo, galiu gyventi pilnavertį gyvenimą,“ – savo pasakojimą pradėjo K... Skaityti plačiau

Dvi moterys

2018.03.08
Šiam tekstui ne veltui pasirinktas dramatiško 1960 m. italų režisieriaus Vittorio De Sicos filmo pavadinimas. Nors šis straipsnis ne apie karo metų įvykius Italijoje, o apie ramų sovietmetį Lietuvoje; nors šios istorijos veikėjai ne Sofi Loren ir Žanas Polis Belmondo, tai visai nesvarbu. Nesvarbu, nes ši istorija apie lietuviškam charakteriui ne visada būdingą drąsą – n... Skaityti plačiau

Doc. Jūratė Kasnauskienė: „Ateityje, tikėtina, kiekvienas naujagimis turės DNR pasą“

2018.03.07
Doc. Jūratė Kasnauskienė, Klaipėdos universitetinės ligoninės Molekulinės diagnostikos skyriaus įkūrėja ir vadovė, žmogaus DNR, kaip ir daugelis jos kolegų, lygina su knyga. Ir nors gydytojai genetikai žino beveik visas jos raides, sugeba perskaityti daug žodžių ir dėlioja sakinius, tačiau prisipažįsta, kad tikrai dar ne viską supranta toje raidžių sekoje, ypač jų tarpusavio sąveikoje. Taigi, nepaisant ženklių geneti... Skaityti plačiau

Po diagnozės mirtis ir gyvenimas ėmė maišytis

2018.03.06
35-erių alytiškei Kristinai kova su retu naviku kainavo skaudžiai – viena akimi moteris jau niekada neberegės. Šiandien visus išgyvenimus ji prisimena kaip ištrauką iš siaubo filmo. Pasak moters, įveikusi ligą pati sau esanti tarsi stebuklas. Skaityti plačiau

Prof. Vytautas Jonas Sirvydis: „Širdies chirurgija pasiglemžė mane ir nepaleido“

2018.03.05
„Ši Profesija mane pasiglemžė. Nors periodas, kai kūrėme širdies chirurgiją, buvo gana tamsus, profesija man, turbūt ir daugeliui mano kolegų tapo gyvenimo šviesuliu. Buvo sunku, bet kartu tai leido mums gyventi įdomiai“, – sako vienas garsiausių Lietuvos kardiochirurgų profesorius emeritas Vytautas Jonas Sirvydis (82 m.), konkurse „Metų vadovas“ apdovanotas už gyven... Skaityti plačiau

Ernestas Gaižauskas: „Medicinoje išlieka ne protingiausi, o darbščiausi“

2018.03.05
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų gydytojas anesteziologas-reanimatologas Ernestas Gaižauskas (32 m.), konkurse „Metų vadovas 2017“ laimėjęs „Kylančios žvaigždės“ nominacijos, trejus metus rūpinasi ne tik pacientų gydymu, bet ir jų komfortu. Įkūrė „Pozityvių idėjų“ asociaciją, nes, kaip pats sako, norėjo padaryti ką nors gero ir prasmingo. Maža to, su koleg... Skaityti plačiau

Žmogaus papilomos virusas gali sukelti burnos vėžį

2018.02.26
Keičiantis žmonių seksualiniams įpročiams manoma, jog šios lokalizacijos vėžį, be svarbiausių burnos vėžio rizikos veiksnių tabako ir alkoholio, gali išprovokuoti ir ŽPV infekcija. „Savo praktikoje vis dažniau gydome jaunesnio nei įprasta amžiaus pacientus, kurie nėra rūkaliai ar alkoholio mėgėjai“, – sako Nacionalinio vėžio instituto Galvos-kaklo ir odos navikų chirurgijos skyria... Skaityti plačiau

Robertas Badaras: „Toksikologo darbui reikia būti šiek tiek trenktam“

2018.02.24
„Jei susitiktų dabartinis „aš“ su tuo, koks buvau prieš penkiolika metų, jie susimuštų trečią minutę. Administracinis ir klinikinis darbas – visiškai skirtingos veiklos, bet visur randi, ko pasimokyti“, – sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas dr. Robertas Badaras (53). Skaityti plačiau

Kauno klinikinėje ligoninėje ir jos filiale, P.Mažylio gimdymo namuose – kontraceptinė pagalba

2018.02.23
Kauno klinikinė ligoninė ir jos filialas P.Mažylio gimdymo namai su partneriais sėkmingai įgyvendina projektą, kurio metu socialiai pažeidžiamos moterys skatinamos pasitikrinti sveikatą gauti nemokamą, ilgalaikę kontraceptinę pagalbą. Skaityti plačiau

Edgaras Diržius: „Iš perdegusio psichiatro pacientui mažai naudos“

2018.02.22
Jaunųjų psichiatrų asociacijos prezidentas Edgaras Diržius (29 m.) sako, jog minutėmis konsultacijos laikas suskaičiuotas ne tik pas šeimos gydytoją, bet ir pas psichiatrą. „Žmogui vidutiniškai gali skirti maždaug penkiolika minučių. Per tiek laiko apie kontakto su pacientu užmezgimą negali būti nė kalbos“, - sako E.Diržius. Skaityti plačiau

Nuo leukemijos išgelbėjo brolio kaulų čiulpai

2018.02.20
Septynerių Stepą galima laikyti tikru laimės kūdikiu – atsitiktinai diagnozuotas itin retas sindromas leido užbėgti už akių leukemijai. Šiandien sveikas berniukas už antrą šansą gyventi dėkingas jaunesniam broliui, kuris donoru tapo būdamas vos kiek daugiau nei vienerių metų amžiaus. Skaityti plačiau

Kaune gimusiems „šimtmečio kūdikiams“ – dovana su istorine verte

2018.02.19
Prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ valstybės atkūrimo šimtmečio proga sveikins net 500 Kaune gimusių „šimtmečio kūdikių”. Proginėmis knygomis „100 žvilgsnių Lietuva“ pirmosios buvo apdovanotos šventinę vasario 16-ąją dieną Kauno klinikose naujagimių susilaukusios šeimos. Pirmasis šiandien Kaune 7 minutės po vidurnakčio gimė Danielius Simonavi... Skaityti plačiau

Jonas Andriuškevičius: „Aš ne tik chirurgijos patriotas“

2018.02.18
„Besiskundžiantiems, kad Lietuvoje blogai, siūlau nuvažiuoti į Afganistaną. Ten pasitaikydavo, kad Goro provincijos sostinės Čagčrano ligoninėje neveikdavo vienintelis esantis rentgeno aparatas, nebuvo traumatologo. Lietuvoje pagal medikams sudarytas darbo sąlygas – rojus“, - įsitikinęs nuoširdžiausiu Kauno medikų išrinktas Respublikinės Kauno ligoninės chirurgas Jonas Andriuške... Skaityti plačiau

Vytautas Mažutavičius: „Jaunas nereiškia, kad neturi patirties“

2018.02.17
„Vieną dieną pacientas dėkoja ir, atrodo, galėtų viską padaryti dėl gydytojo, o kitą dieną jis gali skundą parašyti ir į teismą paduoti, - sako Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojas ortopedas traumatologas Vytautas Mažutavičius (34 m.). - Gali atiduoti visą širdį, bet niekada nežinai, kaip viskas pasisuks. Bendravimo su pacientu subtilybių turi mokytis kiekvieną dieną.“ Skaityti plačiau

Naujoviška operacija suteikė vilties valdyti ranką

2018.02.13
„Dabar vos tik pamatau sniegą, ledą bijau, kad griūsiu. Išties vaikščioti pasidarė nejauku“, – sako 68-erių Vladas, kuriam slystelėjimas ant sniego baigėsi pakartotinu peties sausgyslių plyšimu.  Skaityti plačiau

Diagnozuoti hepatito C infekcijos atvejai – tik ledkalnio viršūnė

2018.02.12
Hepatito C viruso (HCV) infekcija – viena dažniausių kepenų pažeidimo priežasčių. Pasaulyje šiuo virusu užsikrėtę apie 150 mln. žmonių. Tikėtina, kad Lietuvoje apie 50-60 tūkstančių žmonių taip pat nešioja šį virusą. „Diagnozuoti ligos atvejai – tik ledkalnio viršūnė, nes didžioji dalis užsikrėtusiųjų gali net nežinoti, kad serga“, – teigia Kauno klinikų Gastr... Skaityti plačiau

Svarbu: gripo epidemijos metu pacientai turi išskirtinių teisių

2018.02.12
Jau kurį laiką Lietuvoje intensyviai didėja sergamumas gripu. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją paskelbė jau beveik pusė jų. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena kelis svarbius dalykus, kuriuos pacientams būtina žinoti gripo epidemijos metu. Skaityti plačiau

Specialybė, kur miklių pirštų nepakanka

2018.02.10
„Man patinka dirbti ir pacientai tai turbūt jaučia. Be to, naudojame modernias interaktyvias technologijas, virtualią realybę“, - į klausimą, kaip užsitarnauja pacientų palankumą, atsako Kauno Respublikinės ligoninės ergoterapeutė Silva Vaicekauskaitė-Bagdonė. Skaityti plačiau

Albertas Ulys: „Tik inovacijos padės pasiekti proveržį kovojant su vėžiu“

2018.02.09
Nacionalinio vėžio instituto Onkourologijos skyriaus vedėjas dr. Albertas Ulys pripažįsta, kad Lietuvoje nauji metodai ir inovacijos sunkiai skinasi kelią į klinikinę praktiką. „Tik inovacijos padės pasiekti proveržį kovojant su vėžiu“, – įsitikinęs gydytojas. Skaityti plačiau

Audrius Dulskas: „Tiesiog „lipdai“ save po gabaliuką“

2018.02.05
„Jei vieni pacientai džiaugiasi jaunu gydytoju, kiti teiraujasi, kiek operacijų esu atlikęs, prašo rekomenduoti kitą specialistą. Nors kas savaitę atlieku penkias šešias operacijas, tikrai nebandau įtikinti, kad esu pats geriausias. Dar iki to reikia daug dirbti“, – sako Nacionalinio vėžio instituto chirurgas onkologas doc. dr. Audrius Dulskas (34 m.). Skaityti plačiau

N.Klimas: „Kasdien susidurdamas su mirtimi labiausiai vertinu gyvenimą“

2018.02.05
Gydytojas anesteziologas reanimatologas Nerijus Klimas, Klaipėdos jūrininkų ligoninės Anesteziologijos-intensyvios terapijos skyriaus vedėjas, darbe kiekvieną dieną susiduria su mirtimi, o laisvalaikiu – ieško vėjo iššūkių. Tačiau, anot gydytojo, nei mirties, nei vėjo nugalėti neįmanoma, galima tik prie to prisitaikyti, išgyventi. Skaityti plačiau

Mokslininkai sukūrė naujus vėžio žymens testus

2018.02.01
Savaitės pradžioje Nacionalinio vėžio instituto (NVI) vadovas prof. dr. Feliksas Jankečius bei jo pavaduotoja mokslui ir plėtrai prof. dr. Sonata Jarmalaitė pristatė mokslinį projektą „Naujos kartos vėžio žymenys“, kuris nominuotas ir 2017 metų Lietuvos mokslo premijai. Pasak profesorių, ieškodami naudos pacientui mokslininkai pirmiausia siekė, kad vėžio žymenų testas būtų patikimas, naudingas ir n... Skaityti plačiau

Genetinė liga nuslopino jaunos merginos gėdą ir baimę

2018.02.01
Di Džordžo sindromu sergančios ir rimtų elgesio sutrikimų turinčios Ramintos (19 m.) mama atvira – nors dukra jau pilnametė, bet vis sunkiau gali pasirūpinanti savimi. „Tokie žmonės apskritai yra palikti likimo valiai, nėra jais užsiimti galinčių paruoštų specialistų, neužtikrinama socialinė integracija“, – patirtimi dalijosi 45-erių Rita (vardai pakeisti ir redakcijai žinomi &nd... Skaityti plačiau

Olivija Gustienė: „Kai regi iš mirties nagų išplėštą pacientą, jauti didžiulį pasitenkinimą“

2018.01.30
„Nors rinkausi kardiologiją kaip iššūkį, žinojau, kad tai sunki specialybė, tikrai niekada nesigailėjau. Kai užsiimi sau miela veikla, ir didelis darbo krūvis, kai tenka derinti klinikinį, mokslinį, pedagoginį bei administracinį darbą, netampa našta“, – sako Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Išeminės širdies ligos skyriaus vadovė doc. dr. Olivija Gustienė. Skaityti plačiau

Kauno klinikinės ligoninės traumatologai pluša be atokvėpio

2018.01.29
Kauno klinikinėje ligoninėje pastarosiomis dienomis – pacientų su sunkiomis traumomis antplūdis. Operacinės dirba ilgiau nei įprasta, o ligoninės skyriai pilnutėliai. Skaityti plačiau

Garsus vaikų gydytojas pasirinko emigraciją

2018.01.26
Gerai žinomas vaikų gydytojas, Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas prof. dr. Rimantas Kėvalas palieka Lietuvą, praneša LNK žinios. Pranešama, kad R.Kėvalas šių metų rudenį ketina išvykti dirbti į Jungtinius Arabų Emyratus. Skaityti plačiau

Lina Batulevičiūtė: „Medicinos studijos padėjo suprasti, ko reikia sportui“

2018.01.26
„Šiandien didžiausia svajonė yra sudalyvauti olimpiadoje, iš pradžių – kaip sportininkei, vėliau – kaip sporto medikei“, – sako Respublikinės Vilniaus universiteto ligoninės sporto medicinos gydytoja Lina Batulevičiūtė (28 m.), prieš trejetą metų tapusi šiuolaikinės penkiakovės pasaulio vicečempione estafečių varžybose. Skaityti plačiau

Kardiologas Jonas Jarašūnas: „Jaučiuosi reikalingas Lietuvoje“

2018.01.21
Gydytojui kardiologui Jonui Jarašūnui 2017-ieji buvo dosnūs naujų patirčių: gydytojas paragavo dėstytojo duonos Klaipėdos universitete, Meksikoje vykusioje konferencijoje skaitė du pranešimus, stažavosi Prahoje aukšto lygio kardiologijos centre. Jaunasis gydytojas sako neketinąs palikti Lietuvos – jis ir čia turi daug galimybių tobulėti bei jaučiasi reikalingas. Skaityti plačiau

Lietuvos mokslininkų sukurta rankų drebulį mažinanti technologija pasiekė rinką

2018.01.19
Lietuvos startuolio „Fidens“ sukurta „ViLim Ball“ technologija padeda sumažinti vieną iš esensialinio tremoro simptomų – nekontroliuojamai drebančias rankas. Septyniais iš dešimties atvejų efektyvi technologija taip pat gali būti naudojama siekiant sumažinti sąnarių sąstingį sergant reumatoidiniu artritu. Skaityti plačiau

Šiaulių ligoninėje – pirma kelio sąnario kremzlės plastika skystu implantu

2018.01.18
Respublikinės Šiaulių ligoninės ortopedai traumatologai pirmieji Lietuvoje atliko kelio sąnario kremzlės plastiką skystu implantu. Dešimtmetį kelio sąnario skausmą dėl disekuojančio osteochondrito kentusi ir jau be skausmo sąnario nebegalėjusi lankstyti bei vaikščioti 46-erių metų šiaulietė po operacijos ir mėnesio reabilitacijos nebejaučia jokio skausmo - gali ne tik vaikščioti, be... Skaityti plačiau

Kaip buvo „taisoma“ nomenklatūrininkų sveikata?

2018.01.15
Dažnas vyresnio amžiaus skaitytojas atsimena sovietmečiu sklidusius gandus apie tai, kad įtakingus partinius ar valstybinius postus užėmę asmenys – vadinamieji nomenklatūrininkai – turi begalę eiliniam mirtingajam nepasiekiamų privilegijų, įskaitant ir išskirtinį medicininį aptarnavimą. Specialiosios ligoninės, sanatorijos, kurortai... Kaip visa tai atrodė? Kur ir kaip sveikatą „taisė“ ... Skaityti plačiau

Martynas Laukaitis: „Noriu dirbti Lietuvoje. O tu?“

2018.01.15
„Apie mediciną pradėjau galvoti būdamas devintokas. Mano mama - šeimos gydytoja, jaunesnis brolis – medikas, tiesa, šiuo metu dirba Vokietijoje. Seserį, irgi gydytoją, stengiuosi įkalbėti, kad neišvyktų. O aš noriu dirbti čia“, - sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Rezidentų tarybos narys kraujagyslių chirurgijos rezidentas Martynas Laukaitis.  Skaityti plačiau

Rasa Traberg: „Genetiko darbas – lyg detektyvo“

2018.01.13
„Nori nenori ne visada pavyksta darbą palikti ligoninėje. Juokauju, kad vieni vakarais skaito grožinę literatūrą, o aš – specialybinę. Žodžiu, detektyvo darbas tęsiasi kiaurą parą“, – sako Kauno klinikų Genetikos ir molekulinės medicinos klinikos genetikos vyresnioji gydytoja rezidentė Rasa Traberg (31 m.). Skaityti plačiau

Giedrė Rutkauskienė: „Gydytojas turi būti stiprioji grandis“

2018.01.09
„Kai kalbi su vaiko, sergančio piktybiniu naviku, artimaisiais, aiškini, kokios yra ligos priežastys, planuojami tyrimai, galimi gydymo metodai, gali iš šalies pasirodyti šaltas ar abejingas. Bet širdis kiekvieną kartą verkia“, – sako Kauno klinikų Vaikų onkologijos ir hematologijos sektoriaus vadovė dr. Giedrė Rutkauskienė, neseniai su kolege viešėjusi pasa... Skaityti plačiau

Viešas kalbėjimas apie ligą verčia suklusti

2018.01.08
Medikai pastebi, jog kai žinomas žmogus prabyla apie jį užklupusią ligą, visuomenė tarsi suklūsta. Vienas kitas net ima varstyti gydytojų kabineto duris. Štai kuomet JAV žurnalistė Katie Couric prabilo apie vyro mirties priežastį – storosios žarnos vėžį – per televiziją, imta kalbėti apie kolonoskopijos tyrimus ir per metus jų JAV atlikta žymiai daugiau. Katie Couric, viešai prabilusi, parod... Skaityti plačiau

Naujagimių reanimacijai – 25-eri: nuo nevilties iki pažangos

2018.01.05
Prieš 25-erius metus įkurtas Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Naujagimių ir naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus Naujagimių intensyviosios terapijos poskyris žengė spartaus modernėjimo keliu. Nuo vedėjos ir vienos slaugytojos posto įkurtame skyriuje suburtas darnus kolektyvas, aprūpintas moderniausia įranga, įsisavinti pasaulyje taikomi šiuolaikiniai naujagimių int... Skaityti plačiau

Gyventojai nuo pirotechnikos nukenčia dėl neatsargaus elgesio

2018.01.02
Gyventojai nuo pirotechnikos nukenčia nesilaikydami jos naudojimo instrukcijų, saugaus atstumo bei sprogdindami petardas neblaivūs, sako policija. Švenčiant Naujuosius metus pirotechnika šį savaitgalį sužalojo 41 žmogų, 10 nukentėtųjų yra nepilnamečiai, pranešė Policijos departamentas. Skaityti plačiau

Lietuvos radijas „Metų žmogumi“ išrinko prof. Rimantą Kėvalą

2017.12.27
Lietuvos radijas 2017-ųjų „Metų žmogaus“ vardą skiria Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovui profesoriui Rimantui Kėvalui – už iškeltus į viešumą faktus apie vaikus, patiriančius smurtą šeimose, ir  už atkreiptą žmonių dėmesį į jų pačių abejingumą.   Skaityti plačiau

Šventinė pirotechnika – rizika netekti klausos?

2017.12.27
Kasdien mus supa begalė garsų: mes bendraujame su kitais žmonėmis, klausomės muzikos, radijo ir televizijos, namuose nežymiai burzgia skalbimo mašina ar dulkių siurblys, lauke girdime pravažiuojančio transporto triukšmą. Paprastai šie garsai yra leistinos normos ir mūsų klausos nepažeidžia, pranešime žiniasklaidai sako klausos centro „Audiomedika“ vadovas Mindaugas Jonaitis. Skaityti plačiau

Jelena Čelutkienė: „Kitoms šalims įdomu gyventi sveikai, nes apskritai įdomu gyventi“

2017.12.26
Šiemet Lietuvos kardiologės titulą pelniusi profesorė Jelena Čelutkienė teigia, kad sergančiųjų širdies nepakankamumu Lietuvoje yra arti 100 tūkstančių. Profesorės iniciatyva kartu su Lietuvos kardiologų draugija, Vilniaus universiteto Medicinos fakultetu ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetu šalyje plečiamas širdies nepakankamumo kabinetų tinklas. Tiesa, labai lėtai. Skaityti plačiau

Reumatoidinio artrito iškamuotą moterį prikėlė antram gyvenimui

2017.12.21
Jei ne prieš šešetą metų pradėta taikyti biologinė terapija, reumatoidiniu artritu daugiau nei pusę gyvenimo serganti panevėžietė Dalė Kazlaučiūnienė (55 m.) ligos galėjo būti visiškai prikaustyta prie lovos. Skaityti plačiau

Rezidentas: kartais pas gydytojus pacientai ateina kaip į kirpyklą

2017.12.18
Benediktas Jonuška – Vaikų ligoninės Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialo Vaikų chirurgijos skyriaus pirmų metų rezidentas. Tačiau jauno vyro veikla peržengia medicinos ribas. Jis - ir savanoris, ir muzikos didžėjus. Skaityti plačiau

Prof. Jonas Valantinas: „Dirbti darosi vis sunkiau“

2017.12.09
„Medicina brangsta, ateina naujos brangios technologijos, vaistai. O kai kurios procedūros šiandien net nėra įkainuotos. Reikia galų gale pradėti skaičiuoti pinigus“, – sako VUL Santaros klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro vadovas prof. habil. dr. Jonas Valantinas (64 m.). Skaityti plačiau

Pirmajam Lietuvoje Donorinio motinos pieno bankui - vieneri

2017.12.07
Pirmajam Lietuvoje Donorinio motinos pieno bankui Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje sukanka vieneri metai. „Voltas Disnėjus (Walt Disney) yra pasakęs – jeigu gali apie tai svajoti, gali ir padaryti. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad po sėkmingų vienerių metų galime pasakyti – mes visi kartu tai padarėme, o motinos pieno bankas pateisino visus gydytojų ir pacientų lūkesčius“, – &sc... Skaityti plačiau

Prof. Eugenijus Lesinskas: „Matai, kaip sistemoje gęsta jauni, protingi žmonės“

2017.12.02
„Šiame darbe pakankamai daug kūrybos - operacijos metu gali pasirinkti kelis kelias kryptis tai pačiai problemai spręsti. Tai kasdien teikia vis naujus iššūkius“, – sako VU ligoninės Santaros klinikų Ausų, nosies, gerklės ligų centro vadovas prof. dr. Eugenijus Lesinskas. Skaityti plačiau

Šešiametei teko galynėtis su insultu

2017.11.28
Praėjo du mėnesiai, kai mažąją Adelę (6 m.) ištiko mirtinai pavojinga liga – insultas. Mergaitės mama Ingrida (41 m.) džiaugiasi, kad dukrai pavykta stebuklingai atsigauti. Tačiau nerimo dienos dar nesibaigė. Skaityti plačiau

Ką jaunuoliai turi žinoti apie sveikatos paslaugas?

2017.11.27
Kad moksleiviams ir studentams būtų lengviau orientuotis privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistemoje Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena keletą svarbių dalykų, kuriuos privalu žinoti kiekvienam jaunuoliui. Skaityti plačiau

Savaitgalį Lietuvos medikai naktį atliko 5 transplantacijas

2017.11.27
Vilniaus ir Kauno medikai naktį iš šeštadienio į sekmadienį atliko penkias organų transplantacijas. Vilniaus Santaros klinikose atliktos širdies ir dviejų inkstų transplantacijos, o Kauno klinikose – širdies ir kepenų transplantacijos. Skaityti plačiau

Dantų protezavimas: kaina ir įvairios galimybės

2017.11.21
Pažeistų dantų atstatymas yra reikalingas ne vien tik dėl estetikos, bet taip pat ir dėl visavertės kramtymo funkcijos. Maisto virškinimas pradedamas dar burnoje, todėl tuomet, jei dantys bus pažeisti, jis gali būti netinkamai apdorojimas. Dantų protezavimas yra viena dantų atkūrimo galimybių, galinčių padėti užtikrinti tinkamą dantų funkcionavimą. Protezavimas pasiteisina tada, kai įprastas dantų plombavimas ... Skaityti plačiau

Kauno klinikų chirurgai pirmą kartą Baltijos šalyse atliko skydliaukės operaciją per pažasties sritį

2017.11.20
Kaklas ir pažastis – atrodytų dvi mažai susijusios kūno dalys, tačiau Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytojai įrodė, jog ryšys tarp jų gali būti. Ligoninės gydytojai, pritaikydami Pietų Korėjoje įgytą patirtį, pirma kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse atliko endoskopinę transaksilinę skydliaukės operaciją, atliekant pjūvį pažasties raukšlėje. Netradicinėje op... Skaityti plačiau

Po kepenų transplantacijos – sudėtingas, bet širdžiai mielas darbas atviroje jūroje

2017.11.20
Būna, kad sunkios, klastingos ligos netikėtai pakerta jaunus, tvirtus, sveiką gyvenimo būdą pasirinkusius, aktyviai sportuojančius žmones. Taip atsitiko ir 42 metų palangiškiui Petrui Tarvydui, apie kurį – šis Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM pasakojimas. Jau beveik dešimtmetį vyras gyvena su transplantuotomis donoro kepenimis.  Skaityti plačiau

Kompetencijos centro prostatos vėžiui gydyti Lietuvoje pagrindas – didžiulė patirtis ir profesionalumas

2017.11.20
Nacionaliniame vėžio institute (NVI) surengta neeilinė konferencija – instituto Onkourologijos skyriuje bei vaizdo tiltu matomų Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Urologijos centre atliekamų laparoskopinių operacijų tiesioginę transliaciją galėjo stebėti bei interaktyviai įsitraukti komentuodami ar klausdami ne tik mūsų, bet ir kitų Europos Rytų regiono šalių specialistai. Komandoje su NVI uro... Skaityti plačiau

Ar­vy­das Sto­nys: „Tik­rai ne­ke­ti­nu pa­si­duo­ti“

2017.11.16
Pro­sta­tos vė­žio diag­no­zę prieš me­tus iš­gir­dęs vie­nas gar­siau­sių ša­lies iliu­zio­nis­tų Ar­vy­das Sto­nys nu­si­tei­kęs va­lin­gai. „La­bai daug ką pa­kei­čiau. Pir­miau­sia – mąs­ty­mą ir po­žiū­rį. Ma­nau, tai yra be­ne vi­sų li­g... Skaityti plačiau

Sudėtingą širdies operaciją patyręs K. Smoriginas: padarė kapitalinį remontą

2017.11.10
„Sugijau kaip šuva. Dirbu pilna koja“, – šypsosi roko operos „Jūratė ir Kastytis“ režisierius ir aktorius Kostas Smoriginas (64) su kolegomis besirengiantis legendines roko operos atsisveikinimo turui po Lietuvos miestus. Niekas net neįtartų, kad jis tik prieš kelias savaites grįžo iš Palangos, kur reabilitavosi po sudėtingos širdies šuntavi... Skaityti plačiau

Aterosklerozės komplikacijos vos nekainavo kojos

2017.11.09
Kai dešimt metų su dirbtine kojų kraujagysle pragyvenusi vilnietė Irena Birutė Miškinienė (87 m.) dėl aterosklerozės komplikacijų pavasarį vėl pakliuvo į chirurgų rankas, nei ji pati, nei artimieji nė neįtarė, kad ne vieną mėnesį teks praleisti nežinioje. Jei ne sėkmingai pritaikytas modernus gydymas, moteris galėjo netekti kojos. Skaityti plačiau

Ne visi gimę mėsėdžiai, ne visi - augalėdžiai

2017.11.03
Didžioji dalis veganais tapusiųjų džiaugiasi pagerėjusia savijauta. Žmonės mitybos įpročius dažniausiai nusprendžia keisti susirgę sunkia liga. Tiesa, dietistė Rūta Symenaitė perspėja, jog drastiškai pakeista mityba gali padaryti daugiau žalos negu naudos. Skaityti plačiau

Karjeros pabaigą pažymėjo prostatos vėžys

2017.11.02
Jau savaitę po visiško prostatos pašalinimo operacijos namuose sveikstantis kaunietis Povilas K. (63 m.) viliasi visiškai įveikęs vėžį ir ragina vyrus nedelsti tikrintis profilaktiškai.  Skaityti plačiau

Laura Steponavičienė: „Jaučiantieji artimųjų palaikymą sveiksta greičiau“

2017.10.30
Gydytoja onkologė chemoterapeutė Laura Steponavičienė (40 m.) patvirtina, kad nuo krūties vėžio, dažniausios moterų onkologinės ligos pasaulyje, neapsaugo jokie tyrimai. Tiesa, laiku diagnozavus pakitimus, ligą įmanoma pažaboti. Gydytoja siūlo kelis būdus, kaip šios ligos diagnostikos ir gydymo procesą šalyje būtų galima tobulinti. Skaityti plačiau

Iš žvynelinės šarvo išvadavo tik biologiniai vaistai

2017.10.27
Daugiau nei keturis dešimtmečius žvynelinės vargintas varėniškis Rimtautas Lukšys (51 m.) atvertė naują gyvenimo puslapį, kai išbandė gydymą biologine terapija. Anksčiau net iš namų vengdavęs išeiti vyras šiandien skuba atsigriebti už prarastą laiką. Skaityti plačiau

Siaubo filmai: išgąsdinti tą, kuris nebijo

2017.10.27
Kai žiūrime siaubo filmą, delnai ima prakaituoti, odos temperatūra nukrenta, įsitempia raumenys, pakyla kraujospūdis. Kuo daugiau ir stipresnių šių pojūčių mus ištinka, tuo labiau patiriame baimės ir pasitenkiname filmu. Skaityti plačiau

Doc. dr. E.Čekanauskas: „Bendraudamas su vaiku pats turi šiek tiek juo tapti“

2017.10.20
„Natūralu, kad jei devyni gydytojai tėvus tikino, jog vaikas nesveikas, o tu po to sakysi priešingai, neatrodysi labai protingas. Tačiau reikia kalbėtis. Jei per tris minutes ne tik išaiškinsi, bet ir parodysi, kad vadinamosios vaiko bėdos yra natūrali jo raidos dalis, devyniasdešimt procentų tėvų ima suprasti“, – sako Kauno klinikų Vaikų Chirurgijos klinikos Vaikų ortope... Skaityti plačiau

Keturios donorų istorijos

2017.10.19
Praėjusį penktadienį Vilniaus rotušėje apdovanoti 83 donorai. Neatlygintinai davę kraujo 40 ir daugiau kartų, jie gavo tai liudijančius Garbės donoro pažymėjimus ir ženklelius.  Skaityti plačiau

Užsienio kolegos Lietuvą laiko pažangiu partneriu kraujo donorystės srityje

2017.10.19
Praėjusią savaitę, penktadienį, Nacionalinis kraujo centras ketvirtą kartą surengė tarptautinę konferenciją apie šiuolaikinę kraujo transfuziją. Pasak Nacionalinio kraujo centro vadovės Joanos Bikulčienės, Lietuva jau yra kartu su bet kuria pažangiausia ES šalimi. Tarptautinės konferencijos ne tik suteikia galimybę paskleisti Europai apie save gerąją žinią, kad esame ir galime būti lygiaverčiai partneri... Skaityti plačiau

Urologas G.Rinkūnas: „Pooperacinis laikotarpis sutrumpėjo 4 kartus“

2017.10.16
Kauno klinikinės ligoninės Urologijos skyrius šiemet mini 50-metį. Jau 30 metų čia dirbantis ir 20 iš jų skyriui vadovaujantis urologas Gytis Rinkūnas sako, kad patobulėjus medicinos technologijoms, smarkiai sumažėjo pažengusių ligų bei atvirų operacijų, todėl žymiai sutrumpėjo pooperacinis laikotarpis. Skaityti plačiau

Apšvitos dozės mažinimo programa: nauda ir gydytojui, ir pacientui

2017.10.09
Prieš metus UAB „Affidea Lietuva“ savo diagnostikos centruose įdiegė Apšvitos dozės mažinimo programą (angl. Dose excellence). Įmonės atstovų teigimu, įgyvendinant šią programą ir atliekant kompiuterinės tomografijos (KT) tyrimus ieškoma tobulo balanso ir stengiamasi atsakyti į klausimą – kaip su kiek įmanoma mažesne apšvitos doze išgauti optimalią ... Skaityti plačiau

Reta liga klaidino beveik dešimtmetį

2017.10.09
Apendicitas, Krono liga, raudonoji vilkligė – nuo ko tik nebuvo gydytas 25-erių kaunietis Edvinas Kaupas, kol galiausiai išgirdo retos ir nepagydomos ligos – įgimtos angioedemos – diagnozę. Skaityti plačiau

Virginijus Jakutis „Darbas intensyviosios terapijos skyriuje – ne kiekvienam“

2017.10.09
„Valandos ramybės ir minutės siaubo, kai turi pulti gaivinti vaiką ar staiga imtis kitų gyvybei būtinų užtikrinti veiksmų“, – taip savo ir kolegų darbą apibūdina VUL Santaros klinikų Vaikų anesteziologijos-reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Virginijus Jakutis (39 m.). Skaityti plačiau

Unikali paroda apie meningokokinę infekciją išgyvenusius žmones keliaus po Lietuvą

2017.10.05
Lietuvos mokslų akademijoje prasidėjusios 2-osios tarptautinės Vilniaus užkrečiamųjų ligų konferencijos, organizuojamos kartu su 14-uoju Baltijos dermatovenerologų draugijos kongresu, dalyviai gali apžiūrėti unikalią parodą. Čia eksponuojami žinomos fotografės ir vaikų teisių ambasadorės Anne Geddes darbai „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“.&nb... Skaityti plačiau

Kovai su cistine fibroze atkaklus vaikinas pasitelkė sportą

2017.10.02
Kai Dovydui Kazlauskui (20 m.) diagnozavo cistinę fibrozę, jam buvo 6-eri. Jo vaikystė nebuvo tokia kaip daugelio – didžiąją laiko dalį jis praleisdavo ligoninėje. „Troškau pabandyti ir sau pačiam įrodyti, kad galiu pasiekti tai, apie ką svajojau. Gal trumpiau, bet norėjau gyventi visavertiškiau“, – apie pokyčius pasakojo Dovydas. Skaityti plačiau

Dėl geresnių rezultatų rizikuojama gyvybe

2017.10.02
Kai atlikus kratas dviratininko Lino Rumšo komandos būstinėje ir su ja susijusių asmenų namuose buvo rasta įvairių preparatų, imta svarstyti, ar medikamentai galėjo būti žymaus dviratininko Raimondo Rumšo sūnaus mirties priežastimi? Pasak Lietuvos antidopingo agentūros medicinos srities vadybininkės Rūtos Banytės, dauguma draudžiamųjų preparatų anksčiau ar vėliau gali tapti mirties priežastimi. Skaityti plačiau

Jaunojo mokslininko svajonė – išauginti organus iš žmogaus ląstelių

2017.09.28
Jeigu po kokio dešimtmečio Lietuvos aukšto lygio laboratorijose bus išauginamos dirbtinės kraujagyslės ar kaulai, čia bus ir jaunojo mokslininko Evaldo Balčiūno (28 m.) indėlis. Mokslininko keliu pasukęs Gyvybės mokslų centro Biochemijos instituto doktorantas viliasi, kad jo dabar vykdomi moksliniai eksperimentai nebus tik aprašyti mokslinėse publikacijoje, bet ir pasieks medicinos praktik... Skaityti plačiau

Piktybinė kraujo liga sunkėjo tyliai

2017.09.25
Lėtinės mieloleukemijos diagnozė kauniečiui Juozui (vardas pakeistas – red. past.) trenkė kaip žaibas iš giedro dangaus. Jokių nusiskundimų neturėjęs vyras pajuto sergąs tik pradėjęs vartoti vaistus. „Dėl šalutinio jų poveikio teko nueiti kryžiaus ir pragaro kelius“, – sako ligą įveikęs septyniasdešimtmetis Juozas. Skaityti plačiau

Prof. Irena Butrimienė: „Paciento laiką šiandien atima „elektroninė dėžutė“

2017.09.25
„Elektroninės sveikatos sistema tikrai nėra blogai, tačiau kol kas toli gražu kalbėti apie tai, kad ji trumpintų ir lengvintų darbą. Dažnai ji „kliūna“, dokumentų perdavimas į išorinę duomenų kaupimo sistemą „stringa“, pacientas gydytojo kabinete vargsta, stebėdamas gydytoją, pildantį krūvą dokumentų...“ – sako VUL Santaros klinikų Reumatologijos centro vadovė prof. dr... Skaityti plačiau

Jau įmanoma išsaugoti plaukus chemoterapijos metu

2017.09.22
Plaukus išsaugantis įrenginys „Paxman orbis“ jau veikia Nacionaliniame vėžio institute (NVI) Chemoterapijos su dienos stacionaru skyriuje. Galvos odos šaldymo sistema – tai Instituto partnerių dovana ir ja naudotis gali visi Nacionalinio vėžio instituto pacientai. Skaityti plačiau

Kauno klinikų pacientams sveikti bus smagiau: atidarė keturiolika bibliotekėlių

2017.09.18
Nuo dabar Kauno klinikų pacientai ir juos lankantys artimieji laisvą laiką galės leisti įdomiau. Klinikoms perduota keturiolika mini bibliotekėlių, kurios bus įkurdintos septyniuose Klinikų padaliniuose, jose bus apie 3000 knygų. Skaityti plačiau

LSMU rektorius laimėjo profesorių taurę

2017.09.18
Universiteto rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas žino, kad geros emocijos ir veikla, kuri skatina jaustis laimingu gyvenime labai svarbu. „Tikiu, kad judėjimas yra geros savijautos pagrindas, tad sportas, man šiandien yra neatsiejamas nuo kasdienės veiklos. Pomėgis teikiantis gyvenimui komforto, o profesinei veiklai – naujų idėjų“, – teigia LSMU rektorius. Skaityti plačiau

J.Gutauskas: „Noriu būti geriausias krepšinio aikštelėje ir operacinėje“

2017.09.18
Į žmonių pilną kavinę įžengia už visus aukštesnis jaunas vyras. Tai 205 cm ūgio, 27-erių metų Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės kraujagyslių chirurgas Jonas Gutauskas. Daugelis pamatę tokį aukštą žmogų, nesąmoningai lepteli – galėtų būti krepšininkas. Gydytojas sako, kad ilgą laiką to ir siekė, bet pasirinko, jo nuomone, įdomesnį ir daugiau iššūkių duodantį darb... Skaityti plačiau

Krepšinio rinktinės gydytojas: džiaugiamės, kai kameros neužfiksuoja sportininkų traumų

2017.09.14
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionato aštuntfinalyje neperkando graikiško riešuto (64:77) ir baigė pasirodymą turnyre. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai užėmė 9-ą vietą. Tokio rezultato niekas iš savaitraščio „Lietuvos sveikata“ totalizatoriuje dalyvavusių gydytojų neprognozavo. 5–6 vieta – toks buvo pesimistiškiausias spėjimas.... Skaityti plačiau

Komplikuota dvynukių gimimo istorija – su laiminga pabaiga

2017.09.08
Dar prieš mėnesį radviliškietė Deimantė Mačiukienė (29 m.) kiekvieną dieną pasitikdavo su didžiuliu nerimu – ji bet kurią akimirką galėjo netekti nešiojamų dvynukių. Šiandien viename maiše gimusios neišnešiotos mergaitės jau džiaugiasi namų aplinka. Skaityti plačiau

Pokalbis prie kavos: felčeris – nelietuviškas žodis

2017.09.04
Įprastinė situacija būtų tokia: jaunas žurnalistas kalbina žilabarzdį medicinos profesorių, o tas profesorius beria skaitytojams patinkančius patarimus apie sveiką gyvenimo būdą, vertingus maisto papildus ir šiek tiek užsimena apie vieną kitą mūsų medicinoje vis dar pasitaikantį biurokratizmo atvejį. Bet gyvenimas šį mūsų tekstą pataiso: žurnalistas – visai ne jaunas. O šeimos daktara... Skaityti plačiau

Kaip pagreitinti skubią medicinos pagalbą?

2017.08.28
Į šį klausimą atsakysite išanalizavę Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojo Gintauto Virkečio mokslinį darbą, kurio tema „Skubios medicinos pagalbos sistemos valdymo tobulinimas“. Skaityti plačiau

Tarp „Mokslo moterims“ stipendijų laureačių – ir lietuvės pavardė

2017.08.25
Ketvirtadienį Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) atidarytaa programos „Mokslo moterims“ fotografijų paroda. Joje pristatomos penkios šių metų laureatės, tarp kurių – ir VU GMC Biomokslų institute dirbanti dr. Urtė Neniškytė. Skaityti plačiau

Apie ryšį su žeme, perteklinę elektros energiją ir įžeminimą

2017.08.24
Akademikas Jurgis Brėdikis parašė septintąją knygą, kurią artimiausiu metu išleis leidykla „Santara“. Tai - skaitomiausių knygų dešimtuke dvejus metus esančios knygos „Kitokiu žvilgsniu“ antroji dalis. Autorius tęsia pokalbį apie žmogų kaip Visatos dalį, apie jo subtiliąsias energijas ir didžiules minties galias, apie nesuprantamus, tačiau egzistuojančius reiškinius... Skaityti plačiau

„Geriausias įvertinimas, kai buvę pacientai atveda savo vaikus“

2017.08.17
Artėjant Rugsėjo 1-ajai sveikatos priežiūros įstaigas užplūsta tėveliai su vaikais, kad gautų sveikatą patvirtinančią pažymą. „Kasmetinis vaikų sveikatos profilaktinis patikrinimas – ne formalumas, o būtinybė, siekiant išvengti rimtų ligų“, - sako Klaipėdos sveikatos priežiūros centro vyresnioji vaikų ligų gydytoja ir šeimos gydytoja Nijolė Mandeikienė, jau 36-erius metus dirbanti pedi... Skaityti plačiau

D.Barkauskas: „Turi susitaikyti, kad esi amžinas studentas“

2017.08.11
„Jei suvokiame sportą kaip žmogaus saviraiškos priemonę, kas nori, tas jam pasiruošia ir dalyvauja, tada galime kalbėti apie švarų sportą. Bet kol šalia yra politika, pinigai, jį reikėtų užmirši“, – sako buvęs vyriausiasis olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas (51 m.). Skaityti plačiau

Prof. Jonas Valantinas: „Hepatito C gydymas nebe toks sunkus kaip anksčiau“

2017.08.03
„Būtina akcentuoti, jog tokia liga yra ir jog šiais laikais yra galimybė su ja kovoti. Pasaulio sveikatos organizacija yra iškėlusi uždavinį iki 2030 metų išnaikinti B ir C hepatitus“, - sako VUL Santaros klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro direktorius prof. Jonas Valantinas. Skaityti plačiau

Salmoneliozė užklupo tarsi „iš niekur“

2017.07.28
Dar prieš kelias dienas dėl mįslingai užklupusios salmoneliozės ligoninėje gydytas Jonukas šiandien ketverių metų gimtadienį pagaliau gali švęsti kartu su šeima. „Džiaugiuosi, kad laiku nuvežėme sūnų į Kauno klinikas ir ligai paūmėjus šalia jau buvo medikai“, – sako 27-erių Daiva (vardas pakeistas ir redakcijai žinomas, red. past.). Skaityti plačiau

Matas Geležauskas: „Studijuoti universitete tikrai verta“

2017.07.27
Matas Geležauskas (24 m.) sako, jog negalia neuždaro žmogaus tarp keturių sienų, jei jis pats to nenori. „Vilniaus universitete įgijau dvi specialybes, tęsiu ir magistro studijas, dirbu dviejuose darbuose ir galiu pasakyti, kad neįgaliesiems studijuoti tikrai verta“, – sako jaunas vaikinas, svajojantis dainuoti, automobiliu apkeliauti tolimas šalis ir galbūt parašyti knygą.... Skaityti plačiau

J.Jakutienė: „Alkoholio sukeltos cirozės nėra vyraujančios“

2017.07.21
„Sudėtinga susidūrus su sunkiais pacientais, kuriems reikalingas kepenų persodinimas, žinoti, kad niekuo daugiau jiems negali padėti. Ir vis tiek namie vakare vis grįžti mintimis, ką dar galėjai padaryti. Pacientams išėjus pro duris, mes jų suvisam tikrai neužveriame“, – sako VUL Santaros klinikų gydytoja gastroenterologė, direktoriaus medicinai ir slaugai pavaduotoja ambulatoriniam ir diagno... Skaityti plačiau

Indrė Vitkauskaitė: „Karo mediko specialybė apipinta mitais“

2017.07.10
„Jei karinio konflikto metu tektų ginti Tėvynę, mūsų darbas primintų kino filmus, nes karo medikai - tie, kurie pirmieji fronto linijoje gelbėja nukentėjusiuosius“, - sako Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Pirminės karių sveikatos priežiūros centro Rukloje šeimos gydytoja kapitonė Indrė Vitkauskaitė (29 m.). Skaityti plačiau

Pakliuvus į ligoninę rokeriui atsivėrė akys

2017.07.07
„Namuose buvau sukniubęs. Jau netgi prasidėjo alkoholinė epilepsija. Motina iškvietė greitąją pagalbą ir mane skubiai išvežė į ligoninę“, - atvirai kalba legendinės roko grupės „Poliarizuoti stiklai“ lyderis Šarūnas Mačiulis – Šaras (58), skendėjęs alkoholizmo liūne, bet jau devynerius metus nebegeriantis nė lašo. Skaityti plačiau

Kęstutis Stašaitis: „Skubios medicinos gydytojai taupys pacientų laiką“

2017.07.03
„Nežinau kitos medicinos srities, kurioje gydytojas galėtų dirbti įdomesnį darbą ir kasdien susidurtų su platesniu ligų bei traumų spektru. Man tai - ne pragaras, kaip dažnai sakoma, o puiki galimybė tobulinti tiek profesines kompetencijas, tiek asmenines savybes“, - sako Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos vadovas dr. Kęstutis Stašaitis (42 m.). Skaityti plačiau

Grįžti į Lietuvą vilioja ne tik gimtinės ilgesys, bet ir prieinamesnės ir kokybiškos asmens sveikatos priežiūros paslaugos

2017.07.03
Lietuvoje emigracija jau daugybę metų laikoma viena opiausių problemų, tačiau išvykusius mūsų tautiečius sugrįžti į Tėvynę vilioja ne tik namų ilgesys, bet ir palankesnės asmens sveikatos priežiūros paslaugos. Emigrantai sveikatą labiau linkę patikėti Lietuvos medikams dėl didesnės jų kompetencijos ir profesionalumo bei greičiau ir pigiau suteikiamų paslaugų. Skaityti plačiau

Kovai su plaučių vėžiu reikalingas ir pacientų indėlis

2017.06.26
Mokslininkai, gydytojai onkologai kasmetinėje konferencijoje, skirtoje plaučių vėžiui, dalinosi naujienomis. Kaip sako pranešėjai, yra daug nuveikta, kad liga būtų diagnozuojama kiek įmanoma anksčiau, atlikta nemažai eksperimentinių tyrimų, parodančių, kas dedasi naviko viduje ir kaip efektyviau su juo galima kovoti. Nepaisant to sergamumas ir mirtingumas nuo plaučių vėžio išlieka labai aukštas. ... Skaityti plačiau

Prof. Diana Adlienė: „Vienas mūsų „arkliukų“ – naujų dozimetrijos metodų kūrimas“

2017.06.26
„Fizika man visada buvo smagiausias mokslas, netoli nuo jos gyvenime ir „nuplaukiau“ – kurį laiką buvau branduolinės fizikos atstovė, o vėliau tapau medicinos fizike. Dirbdamas šioje srityje labai greitai gali pamatyti darbo rezultatą. Būdamas fizikas gali kurti teorijas, o kas nors gal tik po dešimties dvidešimties metų patvirtins, kad tai buvo gera teorija“, &ndash... Skaityti plačiau

Reta liga mergaitės nepaleidžia iš sunkios kūdikystės

2017.06.08
Kiek daugiau nei vienerių metukų amžiaus Rusnė gali būti vienintelė Lietuvoje, serganti pigmento nelaikymu. Ji sveria vos šešis kilogramus ir yra 66 cm ūgio. „Kai pagimdžiau, tą dieną ir pradėjau verkti. Visą mėnesį praverkiau. Buvo labai sudėtinga atmosfera: ne tik kad pagimdai „ankstuką“, sergantį reta liga, bet niekas nieko tikro nepaaiškina. Geriausiu atveju atneša i&... Skaityti plačiau

Dr. Urtė Neniškytė: „Mano ir motinystė labai mokslinė“

2017.06.05
Patirties garsiuose pasaulio universitetuose įgijusi ir į Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centrą grįžusi biochemikė dr. Urtė Neniškytė (33 m.) įsitikinusi, kad daug svarbiau kiekvieną darbo dieną jaustis laimingam, nei vien užsitikrinti gerą finansavimą. „Greičiau mano sparnai pakils iš mokslo srities, bet ne iš Lietuvos“, – sako šiuo metu septynių mėnesių dukrą Ūlą ... Skaityti plačiau

Epilepsija nesutrukdė tapti automėgėjų slalomo čempione

2017.06.05
Pasvalietę Vidą Kurlinskienę (57 m.) pirmas epilepsijos priepuolis užklupo jaunystėje, dar besimokant paskutinėje vidurinės mokyklos klasėje. Išsigandusi ligos ji net atsisakė planų studijuoti, tačiau vienus metus gyvenusi abejonėse, Vida susiėmė, susidraugavo su liga ir dabar gali didžiuotis, kad gyvenime pasiekė tiek, kiek kitas ir sveikas būdamas nepadaro.   Skaityti plačiau

Medikui nustatyti profesinę ligą – kryžiaus keliai

2017.06.01
Kenčiančiųjų dėl darbo sukeltų sutrikimų yra daug, tačiau profesinės ligos nustatomos tik pavieniais atvejais. Apie tai kalba patys medicinos darbuotojai. Jie taip pat sunkiai ryžtasi įveikti patikros barjerą. Tvirtinama, kad neretai gydytojas kolegą „patikrina“ neatlikęs jokių tyrimų. Skaityti plačiau

Paulius Rudalevičius: „Akis - tarsi nedidelė mikrovisata“

2017.05.29
„Afrikoje pasitaikė atvejų, kai tėvai atvesdavo tris nereginčius vaikus. Būna graudu, matant tokias situacijas. Tačiau, kai paskui sėkmingai atlieki jiems operacijas, jauti didžiulį malonumą. Ir dėl to norisi vėl sugrįžti“, - teigia akių mikrochirurgas, oftalmologas Paulius Rudalevičius (37), atostogų metu keliaujantis į Afrikos šalis bei nemokamai padedantis jų gyventojams. Skaityti plačiau

Nurimusi psoriazė vėliau smogė komplikacijomis

2017.05.29
Tauragiškė Jūratė Lazdauskienė (50 m.) jaunystėje susirgusi psoriaze (žvyneline) ligą buvo beveik pamiršusi, bet po dvylikos metų ji apie save priminė skausminga psoriazinės artropatijos išraiška. Laiku gavusi gydymą biologiniais vaistais šiandien Jūratė gali pasakoti sėkmės istoriją.  Skaityti plačiau

Karo gydytojas: neskaitantis gerų knygų prilygsta nemokančiam skaityti

2017.05.26
„Ypač skaudu, kad didelis būrys jaunų, turinčių misijų patirtį karo medikų tarnybą iškeitė į padoriai atlyginamą darbą užsienyje“, – sako karo medicinos gydytojas, Lietuvos kariuomenės majoras, Marijampolės ligoninės gydytojas Vilius Kočiubaitis (53 m.), šiandien, penktadienį, Kauno karininkų ramovėje pristatysiantis naują romaną „Afganistano daktaras“. Skaityti plačiau

„Demetra“: mūsų organizacija patyrė institucinį smurtą

2017.05.26
„Nesiekiame tapti ligonine ar poliklinika, bet norime išlikti žemo slenksčio paslaugų kabinetas, kuris suteiks galimybę asmenims iš rizikos grupių išsitirti dėl ŽIV anonimiškai, greitai ir nemokamai“, - sako ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacijos „Demetra“ pirmininkė Svetlana Kulšis. Skaityti plačiau

Stipendiją „Mokslo moterims“ Pirmą kartą gavo ir Lietuvos mokslininkė

2017.05.26
Šįmet pirmą kartą stipendija „Mokslo moterims“ įteikta visų Baltijos šalių mokslininkėms. Iškilmingoje ceremonijoje Latvijos mokslų akademijoje šiandien, gegužės 26 dieną, 6000 eurų dydžio stipendijas gavo penkios mokslininkės iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Skaityti plačiau

Bechterevo ligos simptomai buvo „nurašomi“ radikulitui

2017.05.22
Prieš dvylika metų Bechterevo liga susirgusi kaunietė Neringa Išorienė (38 m.) dėl kiekvieno judesio kentėjo didžiulius skausmus, vos galėjo iš lovos pakilti. Tik skirtas gydymas biologiniais vaistais sutramdė ligą ir Neringai grąžino galimybę dirbti. Skaityti plačiau

Gydymas kamieninėmis ląstelėmis padeda išvengti kojos amputacijos

2017.05.19
„Northway“ medicinos centro kraujagyslių chirurgas dr. Gintaris Lionginas Vilkevičius teigia, kad pasitelkus pažangius ir alternatyvius netradicinės medicinos metodus pacientai, kuriems dėl ligos gresia kojos amputacija, šiandien turi viltį ją išsaugoti. Medikas dalinasi puikiais rezultatais, pasiektais kritinę galūnių išemiją gydant kamieninių ląstelių terapija. Skaityti plačiau

Dr. Goda Jievaltienė: „Vakcina padeda išvengti pavojingos moterims ligos“

2017.05.18
„Gimdos kaklelio vėžiu suserga jaunos moterys – dauguma 30-60 metų. Tačiau pastebima jaunėjimo tendencija“, - sako Kauno klinikinės ligoninės gydytoja akušerė – ginekologė dr. Goda Jievaltienė. Medikė ragina moteris rūpintis savimi, nepamiršti profilaktinių sveikatos patikrinimų ir pasiskiepyti nuo žmogaus papilomos viruso, nes vakcina yra efektyviausia šios onkologinės li... Skaityti plačiau

Antroji vaikų hematologės knyga „Princo kelionė“

2017.05.18
Respublikinės Šiaulių ligoninės vaikų hematologė dr. Izolda Krivienė Moters ir vaiko klinikos vaikų ligų profilio Konsultacijų poliklinikos salėje medikams pristatė naująją knygą „Princo kelionė“. Tai - antroji gydytojos knyga apie hemofiliją, skirta pacientams, kuriems tenka gyventi su įgimta kraujo liga. Skaityti plačiau

Nuo geležies pertekliaus gelbės brolio kaulų čiulpai

2017.05.15
Jei ne šiandien, pirmadienį, laukianti kaulų čiulpų transplantacija, Antanui Laugaliui (61 m.) grėstų pavirsti „geležiniu žmogumi“ – dėl vyrui būtinų kraujo perpylimų organizmas nebegeba pašalinti geležies pertekliaus. Skaityti plačiau

Žmonėms su negalia įveikti laiptus padės KTU docento sukurtas išradimas

2017.05.15
Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) išradėjai Jonas Valickas, Jonas Algimantas Jankauskas ir Martynas Satkevičius gavo patentą savo išradimui – laiptais galinčiam kopti įrenginiui ir tokio įrenginio pavaros energijos sąnaudų valdymo būdui. Skaityti plačiau

Irena Dabulskienė: „Greitoji buvo podukros vietoje“

2017.05.12
„Greitoji buvo tarsi podukros vietoje. Nors dar yra išlikusio tokio požiūrio, tačiau greitosios medicinos pagalbos sistema labai pasikeitusi, joje dirba atsidavę, drąsūs, ryžtingi, kompetentingi žmonės“, – sako Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties Slaugos padalinio vadovė Irena Dabulskienė. Skaityti plačiau

Skaidra Valiukevičienė: „Dermatologija – inovatyvi, bet nelengva medicinos sritis“

2017.05.08
„Melanoma iš visų odos piktybinių navikų yra pats agresyviausias ir greitai plintantis. Labiausiai rūpestį kelia slaptos eigos, be aiškių požymių navikai, kuriuos nelengva diagnozuoti“, – sako Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikos vadovė prof. dr. Skaidra Valiukevičienė (47 m.). Skaityti plačiau

Imunodeficitas: ligos paūmėjimo negali nuspėti

2017.05.05
Jau daugiau nei dvidešimt metų su imunodeficito diagnoze gyvenanti kaunietė Vilma Kšivickienė (41 m.) tikina, kad gyventų įprastą gyvenimą, jei ne bet kada galintys prasidėti sunkūs kūno tinimai. Be to, apie ligą kasdien primena ir suvartojamų vaistų saujos. Skaityti plačiau

Marius Strička: „Emocinių problemų per valandą neišspręsime“

2017.05.04
„Įprasta, kad susilaužius koją nedelsiame kreiptis medikų pagalbos, tačiau įvykus emociniam „lūžiui“, dažniausiai, atvirkščiai, – užsidarome ir paskęstame savo skausme. Mūsų užduotis yra sukurti prevencinę sistemą, kuri pati gebėtų atrasti tokius žmones“, – pabrėžia Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuro vadovas Marius Strička (39 m.). Skaityti plačiau

Vėl džiugina atkurta kramtymo funkcija

2017.05.03
Sparčiai tobulėjant odontologinėms technologijoms, didėja ir pacientų reikalavimai, priverčiantys gydytojus odontologus ne tik peržiūrėti iki tol naudotus gydymo metodus, bet ir nuodugniau gilintis į naujoves. Juk dažniausiai pas odontologus apsilankoma, kai suskausta dantį ar iškyla kitų odontolgonių problemų. Kadangi visa tai asocijuojasi su nemaloniu jausmu ar net skausmu, kiekvienas pacientas odontologijos... Skaityti plačiau

Santariškių klinikų darbuotojai išsirinko savo herojus

2017.04.28
Trečius metus Santariškių klinikos Medicinos darbuotojų dieną mini pagerbdami kolegas. Jau tradicija tampa balandžio pabaigos šventė – VUL Santariškių klinikų Nominacijos. Skaityti plačiau

Įgimta širdies yda padėjo atrasti naujos veiklos

2017.04.27
Šiaulietei Genovaitei Čekatauskienei (63 m.) jaunystėje diagnozuota įgimta širdies yda pakeitė įprastą gyvenimo ritmą, atėmė dalį darbingumo, bet tai netapo kliūtimi mėgautis kasdienybe, atrasti naujos veiklos. Skaityti plačiau

Pasaulinio garso fotomenininkė Lietuvoje pristato jautriausią savo parodą

2017.04.24
Pasaulyje garsi fotomenininkė ir vaikų teisių ambasadorė Anne Geddes pirmą kartą Lietuvoje eksponuoja savo parodą. Vilniaus Vaikų ligoninėje ji pati pristatė fotografijų ciklą „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtilią jautriais išgyvenimais alsuojančią parodą apie meningokokinę infekciją išgyvenusių vaikų ir suaugusiųjų s... Skaityti plačiau

Hantingtono liga stipriai paankstino senatvę

2017.04.24
Diagnozavus retą Hantingtono ligą Onutė (vardas pakeistas) (64 m.) per pusantrų metų pasikeitė neatpažįstamai. Šiandien aplinkinius trikdo ne tik sunkios ligos sukelti nekoordinuoti moters judesiai, bet ir neadekvatus mąstymas. Skaityti plačiau

Prof. habil. dr. V.Ulozas: „Didžiąją svajonę „skaldau“ į mažesnes“

2017.04.24
„Ligą galime diagnozuoti labai anksti – dar ikivėžinės būklės arba pirmos stadijos, kada gydymas būna minimaliai invazyvus ir efektyvus, tačiau paradoksas – dalis ligonių į gydytojus kreipiasi jau sirgdami trečios ar ketvirtos stadijos gerklų vėžiu“, – sako LSMU ligoninės Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos vadovas prof. habil. dr. Virgilijus Ulozas (64 m.). Skaityti plačiau

Įveikusi skrandžio vėžį gimdė lyg „iš vadovėlio“

2017.04.14
Po intensyvaus chemoterapijos kurso ir sudėtingos operacijos skrandžio vėžį įveikusi telšietė Aušra Vilkaitė (41 m.) jau beveik metai sūpuoja pirmagimę. Dėl išgelbėtos gyvybės moteris dėkinga ne tik medikams, bet ir amžinatilsį tėčiui – jo mirties sukeltas stresas padėjo laiku diagnozuoti ligą. Skaityti plačiau

Doc. dr. R.Vankevičienė: „Širdies ydos yra vienos dažniausių naujagimių anomalijų“

2017.04.14
„Mūsų užduotis – rasti kritines, gyvybei pavojingas ydas, kurios kūdikiui gimus iškart reikalauja greitų medikų sprendimų. Dalį ydų prireikia gydyti jau pirmosiomis savaitėmis, kitos korekcijos galimos tik vaikui paaugus. Todėl labai svarbu išskirti naujagimius ir dar negimusius vaikučius, kuriems reikės skubios pagalbos“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių... Skaityti plačiau

Kauno klinikų medikai dar negimusių dvynių gyvybes gelbsti bendradarbiaudami su Šiaurės šalių kolegomis

2017.04.12
Šiandieną dvi sveikas mergytes sūpuojanti Jurgita dar prieš metus nebuvo tikra, ar jai ir medikų komandai pavyks išgelbėti dvynukes. Kad laukiasi monochorioninių dvynių, moteris sužinojo 13-tą nėštumo savaitę. Netrukus moteriai nustatytas ir dvynių transfuzijos sindromas – tai diagnozė, kurią Kauno klinikose išgirsta 3-4 moterys per metus. Medikai pabrėžia, kad nesiimant jokių... Skaityti plačiau

Naujo gyvenimo puslapį moteris atvertė po rekonstrukcinės krūties operacijos

2017.04.10
Laukdama krūties antrosios rekonstrukcinės operacijos 48-erių Vita (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) viliasi, kad anksčiau įveikta sunki liga liks tik kaip niūrus sapnas. Skaityti plačiau

Ritos gyvenimas su diabetu ir... šarminiu vandeniu

2017.04.06
Antrojo tipo cukrinis diabetas - viena sparčiausiai plintančių ligų pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje. Mūsų šalyje sergančių šiuo metu yra daugiau nei 51 000. Gydytojai spėja, kad realūs skaičiai yra bene dvigubai didesni, nes tiek pat žmonių ji nediagnozuota. Skaityti plačiau

Kovą prieš vėžį sustiprins lietuvio mokslininko indėlis

2017.04.03
Pasaulinį proveržį žadančią mikroskysčių technologiją gydant pažeistas ląsteles ir vėžį pirmasis Lietuvoje plėtojantis mokslininkas dr. Linas Mažutis (37) tikisi, kad per dešimtmetį iš laboratorijų į klinikas ar kasdienį gyvenimą perkelta unikali naujovė padės išsaugoti milijonus žmonių gyvybių. Skaityti plačiau

Dr. Nora Kupstytė: „Kardiologija – mano darbas ir hobis“

2017.04.03
„Dabar kaip niekad suprantu, kad studijuojant mediciną reikalingos ir sveikatos vadybos, taip pat – lyderystės studijos. Tad nepaisant didžiulio darbo krūvio, tenka šias spragas užpildyti“, – sako naujoji Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro vadovė kardiologė dr. Nora Kupstytė. Skaityti plačiau

Dukrą operavusio mediko vardą rašo aukso raidėmis

2017.04.03
Prieš septynis mėnesius su įgimta žarnos patologija (plonosios žarnos atrezija) pasaulį išvydusi Saulė šiandien gali džiaugtis visaverčiu gyvenimu. „Tikrai ne visi tėvai supranta džiaugsmą, kad jų vaikas gali normaliai tuštintis“, – sako mažylės mama Rasa Lukienė (40 m.). Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos vertėjų trūkumas didina kurčiųjų atskirtį

2017.03.30
Kovo 31 – balandžio 2 dienomis Vytauto Didžiojo universitete vyks Europos gestų kalbos vertėjų forumo (angl. European Forum of Sign Language Interpreters (EFSLI)) pavasario mokykla, skirta kurtiesiems vertėjams (angl. Deaf Interpreters (di)). Jos metu daugiau nei trisdešimt vertėjų iš skirtingų Europos šalių analizuos įvairius su gestų kalbos vertim... Skaityti plačiau

Kauno klinikinėje ligoninėje tuberkulioze sergantiems vaikams pražydo Svajonių ramunė

2017.03.28
Penktadienį, kovo 24 d., pasaulinės tuberkuliozės dienos proga, šalia Kauno klinikinės ligoninės, kur gydomi šia liga sergantys vaikai, surengta akcija „Baltos ramunės diena” ir atidengta menininko Merkio Žebrausko sukurta Vaikų svajonių ramunė. Skaityti plačiau

Pažeista akis netrukdo suktis ant parketo

2017.03.27
 Praėjo jau beveik dešimt metų, kai garsus šokių mokytojas Tomas Petreikis (78 m.) išgirdo aklumu grasinančios ligos diagnozę. Nors amžinė geltonosios dėmės degeneracija pasiglemžė dalį vyro regėjimo, jam tai netrukdo pasirodyti šokių aikštelėje. Skaityti plačiau

Elektroninių pritarimų padaugėja, kai viešojoje erdvėje kalbame apie donorystę

2017.03.27
Kaip informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, kovo 27-ąją sukanka treji metai, kai Lietuvoje sutikimą donoro kortelei gauti galima užpildyti ir internetu. Pasak Nacionalinio transplantacijos biuro direktoriaus pavaduotojos Audronės Būziuvienės, per šį laiką tokia galimybe jau pasinaudojo 4675 gyventojai. Iš viso pritarimą po savo mirties paaukoti organus dono... Skaityti plačiau

Originalios vėžio atsiradimo teorijos autorė atšventė 90-ąjį jubiliejų

2017.03.20
Nacionalinio vėžio instituto bendruomenė iškilmingai pažymėjo prof. Elenos Moncevičiūtės-Eringienės, įžymios mokslininkės imunologės, originalios vėžio atsiradimo teorijos, kad vėžys yra lėtiniam žalojimui atsparių ląstelių evoliucinė atmaina, autorės bei nenuilstančios  sveikos gyvensenos propaguotojos, 90-ąjį jubiliejų. Skaityti plačiau

Save žaloti linkusiems ar bandžiusiems žudytis vaikams – neatidėliotina pagalba

2017.03.20
Į Vaikų ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių Santariškėse su švyturėliais atlekiančios greitosios kartais atveža ne tik sunkias traumas buityje, lauke ar avarijose patyrusius, bet ir žudytis ar žalotis bandžiusius vaikus ar paauglius. Pernai metais į Vaikų ligoninę bandžiusiųjų žudytis ar save žaloti buvo atvežta per pusšimtį vaikų. Skaityti plačiau

Prof. I.Janulevičienė: „Regos nervo atkūrimas – didelė mokslininkų svajonė“

2017.03.16
„Lietuviai – labai kantrūs. Jei gydymas netinka, jie tiesiog nebesigydo ir galvoja, kad problema savaime išsispręs“, – sako LSMU ligoninės Kauno klinikų Akių ligų konsultacinio diagnostinio skyriaus vadovė, Lietuvos glaukomos draugijos prezidentė prof. Ingrida Janulevičienė (49 m.). Skaityti plačiau

Teisininkas Rytis Valūnas: „Sportas atsveria įtemptą darbą“

2017.03.13
Alytiškis Rytis Valūnas (31 m.) per sąlyginai neilgą karjerą užsitikrino profesionalaus ir tarptautiniu mastu pripažinto teisininko vardą. Šiuo metu „Klaipėdos Naftos“ Teisės departamento vadovu dirbantis vyras nuolatos plečia domėjimosi sritis, tuo pačiu neapleidžia nuo mažens ugdytos meilės sportui.  Skaityti plačiau

Žmona gelbėjo vyrą dovanodama savo inkstą

2017.03.13
Dabar su trimis inkstais gyvenantis ukmergiškis Dalius Svetlikauskas (43 m.) juokauja, kad transplantacijos operacija, kurios metu jam buvo persodintas gyvo donoro – žmonos Vidos (39 m.) inkstas, sutuoktiniams buvo tarsi antros vedybos. Skaityti plačiau

Dr. A.Liubšys: „Visi naujagimiai turi gauti žindyvės pieno“

2017.03.09
„Prieš dvidešimt trisdešimt metų išgyvendavo vos vienas kitas neišnešiotas naujagimis, dabar, atvirkščiai, – nelaimingi atvejai daugiau yra atsitiktinis dalykas“, – sako VUL Santariškių klinikų filialo Vaikų ligoninės Neonatologijos centro vadovas dr. Arūnas Liubšys.   Skaityti plačiau

Linas Juodelė: „Genetika - savotiška šių laikų alchemija“

2017.03.07
„Urologija man tinkamiausia sritis, apimanti tiek pacientų konsultavimą bei gydymą poliklinikoje, tiek ir didžiąją chirurgiją, disponuojanti galybe invazinių bei neinvazinių tyrimų, leidžianti save realizuoti“ – sako Respublikinės Šiaulių ligoninės Urologijos skyriaus gydytojas urologas Linas Juodelė. Skaityti plačiau

Išmanusis lietuvių sprendimas ateityje padės milijonams

2017.03.07
Galvos svaigimą gali sukelti daug skirtingų faktorių, o vienas dažniausiai pasitaikančių - gerybinis paroksizminis pozicinis galvos svaigimas (GPPS). Tinkamai atlikti visus galvos judesius tam, kad pagytum nuo šios ligos reikia gydytojo ar profesionalaus specialisto priežiūros. O tai užima labai daug laiko. Tad Lietuvos medikai kartu su išmaniųjų technologijų specialistais sugalvojo, kaip pritaikius vir... Skaityti plačiau

Klausos negalią turintis vaikinas kartais pasijunta svetimas savo šalyje

2017.03.06
Vilnietis Karolis nuo pat gimimo susidūrė su klausos problemomis. Nors pačiam vaikinui tai nesukelia didelių nepatogumų, gyventi Lietuvoje turint klausos negalią nėra paprasta. Skaityti plačiau

Algimantas Matukevičius: „Tobulėti netrūksta nei noro, nei galimybių“

2017.02.27
„Visada smagu, kai pavyksta padaryti ką nors sudėtingo ir pakeisti tam tikras gamtos klaidas, ištaisyti jas ir padėti žmonėms“, – sako Kauno klinikų Vaikų neurochirurgijos skyriaus vadovas docentas, medicinos mokslų daktaras Algimantas Matukevičius. Skaityti plačiau

Nacionalinio vėžio instituto tyrėjai dalyvaus pasauliniame projekte

2017.02.24
Nacionalinio vėžio instituto tyrėjai pakviesti dalyvauti pasauliniame „Grand Challenge“ fondo remiamame projekte, kurį finansuoja britų pelno nesiekianti organizacija „Cancer research UK“.  Lietuviai dirbs globalius vėžio tyrimus atliekančioje tarptautinėje tyrėjų komandoje. Skaityti plačiau

Apie pragaro ambulatoriją ir jaunatvišką entuziazmą

2017.02.24
Kolegos skubiosios medicinos gydytoją rezidentą Andrių Černauską (27 m.) vadina geriausiu rašytoju tarp gydytojų ir geriausiu gydytoju tarp rašytojų. „Šeštame kurse medicinos studentai išgyvena psichozę: „Aš nebenoriu būti gydytojas!“, nes nuolat yra gąsdinami pacientų skundais, vadovų, ligonių kasos patikrinimais, mažomis algomis. Bet rezidentūroje viskas p... Skaityti plačiau

Įžiebė viltį pagyti nuo epilepsijos

2017.02.20
Jau daugiau nei dvidešimt metų epilepsijos varginama Lina (26 m.) po vos prieš pusę mėnesio atliktos smegenų operacijos gavo šansą atverti naują gyvenimo puslapį. Skaityti plačiau

Aista Plieskienė: „Daliai pacientų pavyksta pažaboti vėl atsinaujinusį vėžį“

2017.02.20
„Mūsų pacientai neretai serga ne tik keliomis lėtinėmis ligomis, bet netgi ne viena onkologine liga. Todėl tik darnus multidisciplininis komandinis darbas leidžia pasiekti sėkmingų rezultatų“, – sako Klaipėdos universitetinės ligoninės Branduolinės medicinos centro vadovė dr. Aista Plieskienė (42 m.). Skaityti plačiau

Susituokė Kauno medikai Linas Vitkus ir Jolanta Rukanskienė

2017.02.13
Vasario 11 dieną po metus trukusios draugystės žiedus sumainė Respublikinės Kauno ligoninės direktorius Linas Vitkus (53) ir tos pačios gydymo įstaigos Radiologinio skyriaus vedėja, gydytoja Jolanta Rukanskienė (40). Skaityti plačiau

Kovą su prostatos vėžiu pamiršta tinklinio aikštelėje

2017.02.10
Visą gyvenimą aktyviai sportavusiam Antanui (59) žinia apie trečios stadijos prostatos vėžį trenkė lyg žaibas iš giedro dangaus. Kupinas energijos ir jokių ligos simptomų nejautęs vyras dabar po sėkmingos operacijos primena, kaip svarbu nedelsti profilaktiškai išsitirti dėl šios onkologinės ligos. Skaityti plačiau

Apie džiazuojančius medikus ir smulkmenas

2017.02.10
Įsivaizduokite - gulite Vilniaus universiteto ligoninėje Santariškių klinikų Reanimacijos skyriuje ir ruošiatės nemaloniai procedūrai. Į palatą įžengia jaunas gydytojas pasidabinęs šmaikščia kepuraite, pasiteirauja, gal norėtumėte paklausyti „Pink floyd“, „Skylės“ ar kokio „džiaziuko“, nusišypso plačia šypsena ir ramina, kad viskas bus gera... Skaityti plačiau

Prof. Eligijus Poškus: „Dideli išgyvenimai valgo mediko energiją“

2017.02.06
„Nors dabartiniai specialistai yra tikrai geriau paruošti, atlikdami mažiau operacijų jauni chirurgai, susidūrę su komplikacijomis, stokoja patirties. Be to, didelė jų dalis šiandien emigruoja. Kuo daugiau ruošiame, tuo daugiau išvažiuoja...“ – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų I Pilvo chirurgijos skyriaus vedėjas prof. Eligijus Poškus... Skaityti plačiau

Unikali akies operacija leis matyti ilgiau

2017.02.02
Nuo vaikystės aštria rega neapdovanotam 55-erių Jonui (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut. past.) atlikta reta tinklainės atšokos ir ragenos transplantavimo operacija kol kas išgelbėjo akį, tačiau prižiūrimas gydytojus vyras bus visą gyvenimą. Skaityti plačiau

B.Intaitė: „Sergamumas gimdos kaklelio vėžiu ir toliau mažės“

2017.01.30
Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, Lietuvoje gimdos kaklelio vėžys yra penkta dažniausiai pasitaikanti moterų onkologinė liga. Nors ES kontekste Lietuvos rodikliai yra vieni blogiausių, Nacionalinio vėžio instituto Onkoginekologijos skyriaus gydytoja onkoginekologė Birutė Intaitė teigia, jog vykdant patikros programą, gerėjant ankstyvai diagnostikai bei taikant vakcinaciją nuo žmogaus papilomos viruso sergamuma... Skaityti plačiau

Nuo žaibinės meningokoko infekcijos išgelbėta moteris

2017.01.30
Klastinga žaibinė meningokoko infekcija pakerta ne tik mažamečius vaikus, bet ir suaugusiuosius. Šiomis dienomis Kauno klinikinės ligoninės medikams pavyko stabilizuoti 50 metų Raseinių rajono gyventojos būklę, kuriai įtarta sunki meningokoninė infekcija. Skaityti plačiau

Dėl šlapimo nelaikymo norėjo tik užsidaryti namuose

2017.01.26
Daugiau nei penkerius metus kamuojama šlapimo nelaikymo problemos 67-erių Dalia (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut.past.) šiandien verčia naują gyvenimo puslapį: ką tik atlikta pošlaplinio raiščio implantavimo operacija užtikrins visai kitą gyvenimo kokybę. Skaityti plačiau

Dar turime ką nuveikti neišnešiotų naujagimių priežiūroje

2017.01.23
Kauno klinikų Neonatologijos klinikos vadovė prof. dr. Rasa Tamelienė (48 m.) sako, kad iki nepriklausomybės išgyvendavo apie 10 proc. kilogramo nesveriančių naujagimių, o šiuo metu tokių vaikų yra 80-90 proc. Šioje srityje Lietuva neatsilieka, o ir lenkia kai kurias kitas Europos šalis. Tačiau mums dar trūksta labai neišnešiotų naujagimių stebėjimo valstybinės programos, kad... Skaityti plačiau

Kirkšnies išvaržos operacija – per dešimt minučių

2017.01.20
Apie jau su kirkšnies išvarža gimusios Agnės ligą šeima sužinojo tik prieš pat jos trečiąjį gimtadienį. Tik mamos pastabumo ir intuicijos dėka išvarža mergaitei buvo nustatyta laiku ir sėkmingai išoperuota.  Skaityti plačiau

Nacionalinio vėžio instituto Chemoterapijos skyrius įsigijo modernių prietaisų

2017.01.19
Nuo šios savaitės Nacionaliniame vėžio institute Chemoterapijos skyriuje bus pradėti naudoti prietaisai, leisiantys greičiau ir tiksliau įvertinti paciento klinikinę būklę prieš kiekvieną chemoterapijos kursą. Prietaisai buvo įsigyti panaudojant kompanijos „Merck Serono“ paramos lėšas. Skaityti plačiau

Vaikų ligoninėje alogeninė kaulų čiulpų transplantacija atlikta šimtajam pacientui

2017.01.19
Vaikų ligoninės, VUL Santariškių klinikų filialo  Vaikų onkohematologijos centre, kuriame jau penkiolika metų atliekamos kaulų čiulpų transplantacijos Lietuvos vaikams, alogeninį kaulų čiulpų persodinimą patyrė jau šimtasis pacientas. Skaityti plačiau

Vėjo išgyvenimą medikai vadina stebuklu

2017.01.16
Kaunietė Berta Gelažė augina penkių mėnesių pirmagimį Vėją, sergantį itin reta odos liga – įgimta ichtioze. Skaityti plačiau

Vidmantas Žegunis: „Nemokėdamas įkalti vinies ortopedu-traumatologu nebūsi“

2017.01.13
„Ortopedija-traumatologija – ateities specialybė, naujovės šioje srityje sunkiai išsemiamos. Aišku, ne kiekvienas tinkamas šiai profesijai – čia reikia ne tik galva ar parkeriu, bet plaktuku mokėt padirbėti. Neatsitiktinai medikų bendruomenėje mes daugiau laikomi amatininkais“, – sako Klaipėdos universitetinės ligoninės traumatologijos departamento vadovas, vy... Skaityti plačiau

Neįgalaus kauniečio sukurtai programėlei – geriausio startuolio titulas

2017.01.09
Kauniečio Šarūno Grigaliūno (39 m.) projektas „Disabled enabled“ leidinio „BZN start“ konkurse buvo įvertintas kaip geriausias metų programėlių (app) startuolis. Ši aplikacija skirta neįgaliojo vežimėlyje sėdintiems žmonėms, kad jie galėtų mieste sudaryti maršrutus ir taip išvengtų nepatogumų. Nors Šarūnas programėlę kūrė sau, šiuo metu nemažai neįgali... Skaityti plačiau

Kaune apdovanoti neatlyginti kraujo donorai

2017.01.06
Ketvirtadienio vakarą Kauno klinikose iškilmingos ceremonijos metu buvo pagerbti neatlygintini kraujo donorai. Jiems įteiktos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos padėkos. Skaityti plačiau

Diabetikams prireikia dviejų organų persodinimo

2017.01.05
Edvardas Milaševič (48 m.) - laimingas tėtis, auginantis mažą sūnelį. Iš pažiūros niekas nė neįtartų, kad vyro kūne veikia du persodinti organai, kurie padovanojo jam antrą gyvenimą ir leido pamiršti kasdienes insulino injekcijas. Skaityti plačiau

Vilniaus prekybos ir renginių centre VCUP - atsinaujinęs ir gerokai erdvesnis Nacionalinio kraujo centro padalinys

2016.12.28
Neatlygintiniems kraujo donorams duris atvėrė atsinaujinęs ir gerokai erdvesnis Nacionalinio kraujo centro padalinys strategiškai patogioje vietoje – Vilniaus prekybos ir renginių centre VCUP. Nieko keisto, kad prieš didžiąsias metų šventes norinčiųjų duoti kraujo padaugėja. „Kaip juokaujame, galbūt žmonės galvoja, kad per mažai gerų darbų padarė šiais metais ir Kalėdų Senelis ... Skaityti plačiau

Sėklidės vėžys neatima vaisingumo

2016.12.27
Kaunietis Audrius P. (36 m.) - tikras kovotojas : jis išgyveno inkstų transplantaciją ir įveikė sėklidės vėžį. Pacientas prieš kelerius metus jau buvo susitaikęs su mirtimi, tačiau dabar jis yra laimingas tėtis, auginantis du vaikus ir besimėgaujantis gyvenimu. Skaityti plačiau

Advento vakaronėje – padėkos medikams

2016.12.22
Kauno klinikinės ligoninės kolektyvas tradiciškai, jau penktą kartą gruodžio viduryje rinkosi į Advento vakaronę, kuri buvo surengta Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje salėje. Šį kartą ji turėjo ir kitą ypatingą reikšmę - prieš 5 metus sujungtos Kauno 2-oji klinikinė ir Kauno Raudonojo kryžiaus klinikinė ligoninės. Dar anksčiau buvo ir kitų gydymo įstaigų jungtuvių – prie Kauno... Skaityti plačiau

Trumpos žarnos sindromas gali baigtis mirtimi iš bado

2016.12.19
Panevėžietė Lina (44 m.) opiniu kolitu serga jau daugybę metų, dėl nuolatinių uždegimų jai buvo atliktos aštuonios žarnų trumpinimo operacijos, kol žarnyno praktiškai nebeliko ir moteris nebegalėjo valgyti – jai grėsė mirtis nuo bado. „Gydytojų konsiliumas nusprendė, kad man reikalingas parenterinis maitinimas. Tai buvo geriausia Kalėdų dovana“, – gyvybę išgelbėjusi... Skaityti plačiau

Doc. dr. Rimvydas Ašoklis: „Oftalmologams darbo - per akis“

2016.12.19
„Šiandien pasaulinio masto problema tampa dėl kontaktinių lęšių nešiojimo kylančios komplikacijos. Nėra nė dienos, kada stacionare neturėtume paciento, sergančia vienokia ar kitokia mikrobo ar grybelio sukelta ragenos infekcija. Tai – civilizacijos progreso pasekmė, su kuria kovoti dar ieškoma būdų“,– sako VUL Santariškių klinikų Akių ligų centro direktorius ... Skaityti plačiau

Disertacijoje – dėmesys pacientams po tiesiosios žarnos vėžio operacijos

2016.12.16
Nacionalinio vėžio instituto onkologas chirurgas Audrius Dulskas (33 m.) domisi kolorektaline chirurgija, kuomet operuojami tiesiosios ir gaubtinės žarnos pažeidimai, po kurių dažnai sutrinka dubens organų funkcija. A. Dulskas neseniai apsigynė užsienio mokslininkų žvilgsnių susilaukusią disertaciją, kurioje jis atkreipė dėmesį į pacientus, vis dar pernelyg besidrovinčius kalbėti apie šias problemas. Skaityti plačiau

Prof. Laima Bulotaitė: „Lietuvių sveikatos raštingumas yra labai žemas“

2016.12.15
„Dabar gydymo įstaigose yra sprendžiamos tik medicininės problemos, stokojama šiuolaikinio – biopsichosocialinio požiūrio į sveikatą, kurio įgyvendinimas neįsivaizduojamas be sveikatos psichologų“, – sako Vilniaus universiteto filosofijos fakulteto Bendrosios psichologijos katedros magistro studijų programos „Sveikatos psichologija“ komiteto pirmininkė prof. dr. Laima Bulota... Skaityti plačiau

Plyšus pilvo aortai pacientas džiaugėsi likę gyvas

2016.12.09
Vilnietis Alvydas Galatiltis (68 m.) vieną dieną pateko ant operacinio stalo nė nežinodamas, kad kurį laiką kentė nuo gyvybei itin pavojingos aneurizmos – jam plyšo pilvo aorta. Alvydo istorija – sėkminga, nors kas antras pacientas dėl tokio įvykio miršta akimirksniu. Skaityti plačiau

Pirmą kartą sostinėje atlikta inksto naviko šalinimo operacija be pjūvio

2016.12.05
Nacionaliniame vėžio institute (NVI) pirmą kartą Vilniuje sėkmingai atlikta laparoskopinė operacija – inksto navikas pašalintas per natūralią organizmo angą. Skaityti plačiau

Šlapimo nelaikymas – ilgametis vyrų palydovas

2016.12.05
Romualdą (70 m.) (aut. past. – tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) jau dvylika metų kamuoja šlapimo nelaikymo problema. Už operaciją, galinčią padėti išgydyti šį sutrikimą, pacientas sumokėti neišgali, tad kiekvieną dieną yra priverstas nešioti higieninius įklotus. Skaityti plačiau

Prof. S.Vaitkus „Stebuklas, kaip mūsų medicina dar gyvuoja“

2016.12.01
„Kai kuriose Europos Sąjungos šalyse pinigų narkozei skiriama tiek, kiek pas mus tenka sudėtingiausiai kaukolės pamato operacijai. Kaip chirurgas gali jaustis, kai taip nuvertinamas jo darbas?“, – sako LSMU Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos otorinolaringologijos prof. Saulius Vaitkus (51 m.). Skaityti plačiau

Lūžiai – skausmingos ir brangiai kainuojančios traumos

2016.12.01
Spustelėjus šaltukui, ar prasidėjus plikledžiui, lijundrai, Kauno klinikinės ligoninės Priėmimo skubios pagalbos ir traumų skyrius dirba trigubu krūviu. Pasak laikinai skyriaus vedėjo pareigas einančio gydytojo Artūro Šulniaus, net ir nedideli ar nesudėtingi lūžiai žmogų iš aktyvaus ir darbingo gyvenimo išstumia mažiausiai dviem mėnesiams, po to dar tiek pat laiko tenka ir reabilituotis. Skaityti plačiau

Neišnešiotas naujagimis – dar ne nuosprendis

2016.11.28
Šiandien Eglės Zelbienės (28 m.) dvynukės lanko darželį kartu su bendraamžiais, žaidžia, kalba kaip ir visi kiti vaikai. Nė nepasakytum, kad keturmetės gimė neišnešiotos, o pirmieji gyvenimo metai buvo išbandymas jų mamai. Skaityti plačiau

Prof. Jonas Valantinas: „Nerealu per vienuolika metų išnaikinti hepatitą C“

2016.11.25
„Perspektyvas gydant hepatitą C turime geras, jei tik ligonių kasos nesustabdys naujų vaistų kompensavimo. Reikia suvokti, kad daug nuostolingesnis valstybei yra pažengusių ligų dėl laiku nediagnozuoto hepatito gydymas, kepenų transplantacijos“, – sako VUL Santariškių klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos skyriaus vadovas prof. Jonas Valantinas. Skaityti plačiau

LOPL: keli ar keliolika metų, priklauso nuo paciento

2016.11.18
Vilnietis Stanislovas Ladukas (86 m.) jau šešiolika metų gyvena sirgdamas lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL). „Šiuo metu, galima sakyti, lūkuriuoju, nes paūmėjimas įprastai būna prieš Naujuosius metus“, – sako pacientas. Skaityti plačiau

Vėžiniai dariniai plaučiuose randami ir visiškai atsitiktinai

2016.11.15
„Šiandien nėra visiškai išspręsta ankstyvoji vėžio diagnostika – kol kas nėra jokių biologinių žymenų, kurie leistų įvertinti plaučių vėžio riziką. Galime tik rekomenduoti, kad reikia vengti pagrindinio rizikos veiksnio – rūkymo“, – sako LSMU ligoninės Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos gydytojas pulmonologas, Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugijos pirminink... Skaityti plačiau

Po kelio traumos – sarkoma

2016.11.11
„Sakiau sau, kad viskas bus gerai, kad čia dar ne pabaiga“, - pasakoja Ingrida (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) (55 m.) apie tai, kaip sugebėjo susitaikyti su išgirsta sarkomos diagnoze. Skaityti plačiau

Pusė sergančiųjų širdies nepakankamumu išgyvena vos penkerius metus

2016.11.07
„Gal širdies nepakankamumu sirgau ir anksčiau, bet to nejaučiau. Tai - kaip uždelsto veikimo bomba. Detalės man nepakeitė, bet ją sutaisė“, – sakė vilnietis Ričardas Tamoševičius (65 m.). Skaityti plačiau

Profesorius L.Rovas: „Gydytojo profesionalumą įrodo jo darbai, o ne darbo vieta“

2016.11.03
„Šiuolaikinės moterys išties tapo sąmoningesnės – supranta, kad jų sveikata yra ne tik medikų reikalas, ateina apsiskaičiusios ir pasiruošusios. Vis dėlto nemažai nėščiųjų, ypač iš kaimo vietovių, atvyksta stipriai neprižiūrėtos, sergančios užleistomis ligomis. Todėl profilaktinei moterų patikrai pirminėje sveikatos priežiūros grandyje turėtų būti skiriama žymiai daugiau... Skaityti plačiau

Vos gimusios Luknės jau laukė gyvybiškai svarbi operacija

2016.10.31
Aušra (37 m.) kartu su vyru džiugiai laukė trečiojo vaiko, tačiau ramybę sudrumstė jau vienuoliktą nėštumo savaitę išgirsta vaisiaus diagnozė – gastrošizė. Pasirodo, vaiko žarnos formavosi ne jo pilve, bet išorėje. Gimdymui reikėjo pasiruošti atsakingai, nes naujagimio iš karto laukė gyvybiškai svarbi operacija. Skaityti plačiau

Biologine terapija gydomi pacientai neišvengia odos reakcijų

2016.10.28
Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikoje prieš penkerius metus pradėta taikyti biologinė terapija, skiriant cetuksimabą. Šia terapija gydomi galvos, kaklo bei storosios žarnos vėžiu sergantys pacientai neišvengia šalutinio vaistų poveikio, sukeliančio odos pažeidimus. Klinikos konferencijų salėje surengta gydytojų onkologų, bendrosios praktikos slaugytojų konferencija, ... Skaityti plačiau

Profesorius Dalius Jatužis: „Daugelis tiesiog „pramiega“ insultą“

2016.10.27
„Daug žmonių nežino reikšmingiausių insulto simptomų, pagrindinių ligą sukeliančių priežasčių. Dar labiau stebina tai, jog net ir žinodami vieną ar kitą rizikos veiksnį, nieko nesiima“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Neurologijos centro gydytojas prof. Dalius Jatužis (48 m.). Skaityti plačiau

Profesorė Rūta Dubakienė: „Alergologija leidžia pasijusti sekliu“

2016.10.21
Viena garsiausių šalies alergologių, profesorė, habilituota mokslų daktarė, Lietuvos mokslų akademijos (LMA) tikroji narė ir LMA Alergologijos komisijos pirmininkė prof. Rūta Dubakienė sako, kad alergiškų žmonių šalyje daugėja. Tai susiję tiek su genetika, tiek ir su aplinkos veiksniais bei pasikeitusia mityba. Gydytoja pripažįsta, jog pasigenda valstybinio požiūrio sprendžiant alergologijos prob... Skaityti plačiau

Geriau nenumoti ranka į osteoporozę

2016.10.20
Vilnietė Nijolė (60 m.) (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) apie osteoporozę išgirdo tuomet, kai susilaužė ranką, tačiau gydymo taip ir nepradėjo. Bet kai netrukus moteriai buvo diagnozuotas krūties vėžys, kurio gydymas dar labiau retino kaulus, kova su osteoporoze tapo neišvengiama. Skaityti plačiau

Prof. Albertas Skurvydas: „Skirtingos kartos niekada neina tuo pačiu keliu“

2016.10.17
Habilituotas biologijos mokslų daktaras ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) profesorius Albertas Skurvydas sako, jog į žmogaus kūną reikia žvelgti kompleksiškai. Penkiolika metų vadovavęs vieninteliam valstybiniam sporto universitetui, daugiau nei 30 metų dirbantis mokslinį darbą, A.Skurvydas dalijasi įžvalgomis apie akademiškumą, visuomenės sveikatą ir profesinę veiklą. Skaityti plačiau

Liga pasikėsino į balerinos kojas ir rankas

2016.10.14
Buvusi Lietuvos operos ir baleto teatro balerina Danė Slavinskienė (71 m.) jau senokai nešoka baleto, tačiau į darbą ir šiandien eina kaip į šventę. Ji – Vilniaus gimnastikos mokyklos choreografijos mokytoja, nors jau daugiau kaip dešimt metų moteris serga reumatoidiniu artritu.  Skaityti plačiau

Prof. Alvydas Juocevičius: „Politikai turi apsispręsti, ar mums reikia darbingų neįgaliųjų“

2016.10.10
Parolimpiečių pergalės Rio de Žaneiro olimpiadoje Lietuvoje sukėlė ne tik euforiją, bet ir apnuogino skaudžias neįgaliųjų sporto ir reabilitacijos problemas. Apie tai kalbamės su VUL Santariškių klinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro vadovu, Europos fizinės ir reabilitacijos medicinos tarybos prezidentu prof. Alvydu Juocevičiumi.  Skaityti plačiau

Ragenos transplantacijų dažnai atsisakoma iš baimės

2016.10.07
Vilniečiui Gediminui Jasviliui (30 m.) ragenos persodinimo prireikė, nes viena akimi nebegalėjo aiškiai matyti. Aktyvus šeimos vyras transplantacijos nepabūgo, nes suprato, kad blogiau jau nebus, o kokybiškai gyventi norisi. Skaityti plačiau

Šviesaus atminimo gydytojas dieną naktį laukė prezidento skambučio

2016.10.07
Prezidentas Valdas Adamkus, išgirdęs apie staigią asmeninio gydytojo Remigijaus Valdemaro Nargėlos (1941-2016) mirtį, su liūdesiu prisipažino: „Netekome savo angelo sargo“. 75-uosius metus ėjusio docento gyvybę, kaip skelbiama, nusinešė ypač grėsmingas sveikatos sutrikimas – aortos plyšimas. Į paskutinę kelionę visų mylimas medikas buvo iškilmingai palydėtas artimųjų, kol... Skaityti plačiau

Insultas jaunai mamai - lyg iš giedro dangaus

2016.10.03
Panevėžietė Viltė Gailiušienė (27 m.) niekada nesiskundė prasta sveikata. Tačiau visai neseniai likusi viena su dviem mažamečiais vaikais ji pajuto netikėtą skausmą kaktoje – moterį ištiko insultas. Šiandien didžiausia jos viltis yra atgauti sutrikusi regėjimą. Skaityti plačiau

Šiaulių intervenciniai kardiologai: naujovė veja naujovę

2016.10.03
Kaune gimęs, augęs ir medicinos mokslus baigęs kardiologas Vytenis Tamakauskas prieš dvejus metus atvyko gyventi ir dirbti į Šiaulius. Per trumpą laiką jaunas gydytojas pritapo ir teigia, kad Šiauliai nelabai skiriasi nuo Kauno. Gal tai ir todėl, kad didžiąją paros dalį tenka praleisti darbo vietoje, kuri nesiskiria nuo esančios Kauno klinikose. Skirtumas tik tas, kad atvykęs į Šiau... Skaityti plačiau

Negirdinčio vaiko tėvai operacijos laukė kaip išganymo

2016.09.26
„Kai įsigilinome, kas yra kochlearinis implantas, pasidarė ramiau ir operacijos dienos laukėme kaip išganymo“, - pasakoja Vilniuje gyvenanti Indrė Petkevičienė (26 m.), kuomet dar metukų neturinčiam sūneliui buvo nustatytas visiškas kurtumas. Skaityti plačiau

Koja kojon su Vakarų pasauliu

2016.09.23
Šiandien, penktadienį, atidaromos dvi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Virškinimo sistemos tyrimų instituto laboratorijos. Pasak LSMU Gastroenterologijos klinikos ir Virškinimo sistemos tyrimo instituto vadovo prof. Limo Kupčinsko gastroenterologija yra viena sparčiausiai plėtojamų sričių, kurioje gali pasigirti ir lietuviai. Skaityti plačiau

Oliveris Saksas: „Tokių kaip mes daugiau nebus“

2016.09.22
Neseniai sukako metai, kai mirė garsus britų ir pasaulio neurologas ir neuropsichologas, knygų autorius Oliveris Sakas (1933-2015). Pateikiame paskutinį jo straipsnį, spaudoje pasirodžiusį likus pusmečiui iki mirties. Skaityti plačiau

Garsaus filosofo oro uoste nespėjo atgaivinti

2016.09.22
Vakar, ankstų trečiadienio rytą, pasiekė žinia, jog Vilniaus oro uoste laukdamas skrydžio staiga susmuko žinomas filosofas Leonidas Donskis. Pirminiais duomenimis, jam sustojo širdis. Nors oro uoste veikia net trys širdies defibriliatoriai, kurie gelbsti žmonių gyvybes ištikus staigiai mirčiai, oro uosto darbuotojos teigimu, šie prietaisai nebuvo panaudoti. Skaityti plačiau

Ričardo Berankio liga – ne kliūtis siekti olimpinių rekordų

2016.09.19
Kaip perkūnas iš giedro dangaus nuskambėjo žinia apie pajėgiausio Lietuvos tenisininko Ričardo Berankio ligą – bronchų astmą. Apie sveikatos problemas sportininkas pats viešai prabilo žiniasklaidai po serijos apmaudžių nesėkmių olimpinėse Rio de Žaneiro žaidynėse, Vimbldono ir atvirajame JAV čempionate. Skaityti plačiau

Vėžiu serganti moteris: „Susidorosiu su leukemija savitaigos ir gydymo dėka“

2016.09.19
Kaunietė Zinaida Leckienė (59 m.) šiais metais išgirdo bauginamą diagnozę – lėtinė limfoleukemija. Tačiau iš moters tai neatėmė gyvenimo džiaugsmo, priešingai – ji tapo optimistiškesnė. Zinaida tiki, kad jos kovos su liga sėkmė priklauso nuo teigiamo požiūrio. Skaityti plačiau

Susižalojai – kelkis ir pats skambink greitajai pagalbai

2016.09.19
Pastaruoju metu maratonų netrūksta – tai dviračių, tai bėgimo. Tokie renginiai neatsiejami nuo nelaimingų nutikimų ir traumų. Dalyvius ramina stovintys greitosios pagalbos automobiliai ir budintys medikai, tačiau kartais nukentėjęs pagalbos gali ir nesulaukti. Skaityti plačiau

Daugiausia vyrų miršta dėl per vėlai aptikto ketvirtos stadijos prostatos vėžio

2016.09.15
„Sunku įsivaizduoti ankstyvosios diagnostikos programoje reguliariai dalyvavusį žmogų, kuriam pavėluotai būtų nustatyta pažengusi liga“, – įsitikinęs Nacionalinio vėžio instituto Onkourologijos skyriaus vedėjas dr. Albertas Ulys (58 m.). Skaityti plačiau

Kauno klinikų pacientėms – gyvybiškai svarbi parama

2016.09.12
Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (angl. International Women’s Association of Vilnius) organizuotame jau aštuntajame labdaros „Sužydėjusi viltis“ renginyje surinkta beveik 26 tūkstančių eurų suma, skirta krūties vėžio diagnostikos priemonėms – stulpelinėms biopsinėms adatoms ir žymekliams pirkti. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos iš Tarptautinė... Skaityti plačiau

Arimantas Tamašauskas: „Pasitelkiame visą moderniosios neurochirurgijos arsenalą“

2016.09.12
„Dar esama tokios nuomonės, jog jei tau operuos smegenis, turi mažai šansų išgyventi. Tačiau pasitelkiant šiuolaikines technologijas, profesionalių specialistų patirtį, žinias, galima nuveikti labai daug. Išties atitinkame aukščiausius pasaulinius standartus, galime taikyti visus naujausius gydymo metodus“, – sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinik... Skaityti plačiau

Neoperuojama stuburo išvarža gali baigtis ir paralyžiumi

2016.09.09
Vilnietė Virginija Josienė (49 m.) kelerius metus skundėsi nugaros skausmais, į kuriuos nekreipė dėmesio, kol vieną dieną suprato, kad beveik nebejaučia dešiniosios kojos. Šis simptomas paskatino moterį skubiai ieškoti pagalbos, kuri buvo suteikta ant operacinio stalo. Skaityti plačiau

Doc. Valdonė Misevičienė: „Laiminga šeima – dalis vaiko sveikatos“

2016.09.05
„Kartais labiau rūpinamės atskirais vaiką užklupusiais simptomais – sloga, kosuliu, niežuliu ar pilvo skausmu, o nuolatinio dėmesio jam pritrūksta. Naujausia aparatūra ir gydymo metodai – labai gerai, tačiau ne mažiau svarbus pokalbis su vaiku, jo emocinis palaikymas, sveika mityba bei fizinis aktyvumas“, – sako LSMU ligoninės Kauno klinikų Vaikų lėtinių kvėpavimo organų ligų centro vado... Skaityti plačiau

Itin reta liga serganti moteris nenori būti maitinama iš valstybės iždo

2016.09.05
Panevėžietė Diana (56 m.) (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) privalo gyventi su mintimi, jog niekada nepasveiks, nes jos gyvenimą aukštyn kojomis apvertė itin reta liga – daugiažidininė motorinė polineuropatija. Tiesa, moteris pasiduoti neketina, ir išlieka savarankiška bei darbinga. Skaityti plačiau

Prof. Audrius Aidietis: „Be komandos šiuolaikinės širdies operacijos neatliksi“

2016.08.29
„Norint įdėti vožtuvą anksčiau reikėdavo sustabdyti širdį, o dabar tą galima atlikti įvedant kateterius per kraujagyslę ir net netaikant narkozės. Technologijos vystomos tokia kryptimi, kad žmogus būtų kuo mažiau traumuojamas, o gydymo metodo rizika būtų kuo mažesnė“, – sako VUL Santariškių kinikų Kardiologijos ir angiologijos centro vadovas, gydytojas kardiologas, kardiochirurgas prof... Skaityti plačiau

Inkstų persodinimas iš gyvo donoro – dar ne kasdienybė

2016.08.29
Raimondas (44 m.) ir Violeta (42 m.) Venckūnai iš Gelgaudiškio (Šakių rajonas) yra neeilinė šeima. Vyras savo žmonai padovanojo inkstą, kurio Violetai prireikė po ilgų metų kovos su inkstų nepakankamumu. Skaityti plačiau

Apgaulinga Laimo liga slepiasi už nenumalšinamo skausmo

2016.08.19
Vieną rytą prabudusi perkreiptu veidu Ulima Loskutova (70 m.) pagalvojo, kad jai insultas ir skubiai išsikvietė greitąją. Nors jokio erkės įkandimo Ulima taip ir neaptiko, medikai po kelių savaičių jai diagnozavo Laimo ligą. Skaityti plačiau

Transplantacinė medicina įrodo sveikatos sistemos brandą

2016.08.19
„Lietuva transplantacijos srityje tarp Baltijos šalių pirmauja tiek pagal kokybinius, tiek kiekybinius parametrus, o gydytojų kvalifikacija nenusileidžia pažangių Vakarų šalių specialistams“, – džiaugiasi Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų generalinis direktorius akademikas prof. Kęstutis Strupas. Apie tai minėdami organų donorystei skirtą mėnesį kalbamės su juo... Skaityti plačiau

Gimdos išėmimo operacija – apsauga nuo vėžio

2016.08.11
Klaipėdietei Violetai Birškienei (62 m.) teko kelis kartus iš gimdos šalinti polipus. Komplikacijos ir vėžio tikimybė medikus paskatino atlikti gimdos išėmimo operaciją. Moteris daugiau nebesiskundžia netikėtu kraujavimu ir yra rami dėl ateities. Skaityti plačiau

Sporto medikas: „Pergalę nuo traumos neretai teskiria sekundė“

2016.08.11
„Sportas ir sveikata sutelpa ant to paties medžio, bet visgi skirtingų šakų. Ypač kalbant apie profesionalųjį sportą. Čia nesvarbu, kad kenti skausmą ar prastai jautiesi: jeigu šiandien turi startuoti ir nuo to priklauso, ar rytoj iš to valgysi duoną, darai tai ir pro sukąstus dantis“, – sako Lietuvos sporto medicinos centro sporto medicinos skyriaus vedėjas dr. Mantas Ambra&sca... Skaityti plačiau

Reumatoidinis artritas – dar ne gyvenimo pabaiga

2016.08.08
Vilnietė Milda Petkevičienė (29 m.) reumatoidiniu artritu serga jau septynerius metus. Optimistiška moteris sugebėjo ne tik susitaikyti su liga, bet ir susilaukti sveiko vaiko. Skaityti plačiau

Kauno meras atsisakė žalingo įpročio

2016.08.08
Šiuo metu Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sveiksta po operacijos Palangoje ir, kaip teigia jo komandos nariai, yra atsisakęs ne vienerius metus kankinamo žalingo įpročio – atsižvelgdamas į gydytojų rekomendacijas metė rūkyti. Skaityti plačiau

Imunoterapija – vienintelis būdas išgydyti sunkią alergiją

2016.08.04
Druskininkietis Svajūnas Jonavičius (28) kasmet su nerimu laukdavo šiltojo sezono. Vyras alergiškas vabzdžių įgėlimams, kurie jam sukelia anafilaksiją. Tačiau Svajūnas rado būdą, kaip pasveikti ir nebesibaiminti bičių dūzgimo. Skaityti plačiau

Nušvito viltis nebūti nykštuku

2016.08.01
Tokiai operacijai, kuri buvo atliekama į Kauno klinikas atvykusiam lenkų berniukui Maciejui, ryžtųsi toli gražu ne kiekvienas chirurgas. Žinoma, ir operuotis sutiktų ne kiekvienas pacientas, sužinojęs apie galimas komplikacijas. Todėl gydytojai, kurie ilgina paprastai genetine liga sergančiųjų galūnes - ypač kruopščiai atsirenka operuojamus pacientus, o ilginamus centimetrus skaičiuoja itin atsakingai. Skaityti plačiau

Retos transplantacijos – sudėtingas procesas ir medicinine, ir logistine prasme

2016.07.29
Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos dažnai sulaukia pacientų klausimų apie galimybę gydytis ir organo transplantaciją atlikti užsienyje. Tokią galimybę numato mūsų šalies teisės aktai, tačiau tam būtinos kelios sąlygos. Skaityti plačiau

Pirmasis Lietuvoje motinos pieno bankas – šeimų skausmui nelieka abejingos ir žinomos šeimos

2016.07.29
Prieš kelerius metus į asociaciją „Padedu augti“ susibūrusios neišnešiotukų mamos, teikiančios psichologinę ir socialinę pagalbą šeimoms, auginančioms anksčiau laiko gimusius vaikus bei vykdančios įvairius paramos projektus, ryžosi dar vienai kilniai misijai. Kartu su Kauno klinikomis asociacija vykdo projektą „Sveika pradžia – mamos pieno laše&ldqu... Skaityti plačiau

Prof. Limas Kupčinskas apie hepatitą C: „Einame pergalės link“

2016.07.28
„Hepatitas C - klastinga ir ilgai trunkanti kepenų liga, kuri iš pradžių gali nepasireikšti jokiais simptomais. Bet ilgainiui galimos sunkios komplikacijas: ketvirtadaliui gresia kepenų cirozė, penkiems procentams - kepenų vėžys“, - sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos vadovas prof. habil. dr. Limas Kupčinskas (63 m.). Skaityti plačiau

Prof. Rimantas Kėvalas: „Geras gydytojas neskaičiuoja darbo laiko“

2016.07.25
„Nerimą kelia labai bloga tendencija – vaikų ligoninių priėmimo skyriai stipriai perkrauti. Čia 85–90 proc. vaikų teikiama nebūtinoji pagalba. Tai - darbas, kurį turėtų atlikti šeimos gydytojas. Tai verčia permąstyti universitetinės ligoninės misiją: ar čia turėtų būti sprendžiamos tokios problemos?“ – svarsto Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Vaikų ligų kliniko... Skaityti plačiau

Biologiniai vaistai – priemonė suvaldyti žvynelinę

2016.07.25
Jurbarkietė Violeta Stanaitienė (51 m.) ištisus metus negalėjo lankytis kirpykloje, segėti sijono – viskas dėl išbertos ir žvyneliais padengtos odos. Tačiau pacientės gyvenimas pasikeitė prieš penkerius metus, kai moteris pradėjo gydymą naujos kartos biologiniais vaistais. Skaityti plačiau

L.Levinskas: „Gelbėti žmones nėra pelningas verslas“

2016.07.15
Per pastaruosius metus žiniasklaidoje knibždėte knibžda startuolių sėkmės istorijų. Pirmojo uždirbto milijono pasakojimai jau nieko nebestebina. Tačiau visai kitokia patirtimi dalinasi Kauno technologijos universiteto studentas Laisvūnas Levinskas (22 m.). Jo ir komandos sukurtas „Dronas gelbėtojas“ investuotojų kol kas nevilioja. Skaityti plačiau

Nigel Farage: „Aš vos nenumiriau tris kartus“

2016.07.15
Vienas pagrindinių „Brexit“ šalininkų Nigel Farage (52) pasitraukė iš partijos UKIP lyderio pozicijos po to, kai Didžioji Britanija pateko į politinį ir ekonominį chaosą. Nedaugelis žino, kad garsusis politikos veikėjas taip pat yra ir dažnas gydymo įstaigų lankytojas. Skaityti plačiau

Dr. V. Klimas: „Mačiau, kaip manipuliuojama Seimo narių balsais“

2016.07.07
„Nebeužtvenksi upės bėgimo“, - Maironio eiles citavo Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre dirbantis gydytojas akušeris ginekologas dr. Vytautas Klimas (65), kalbėdamas apie nesiliaujančias diskusijas dėl Pagalbinio apvaisinimo įstatymo. Pasak jo, bažnytinės nuostatos neturėtų uždrausti šeimoms rinktis, kokiu būdu moter... Skaityti plačiau

Docentas Danielius Serapinas: „Žmogaus mąstymas paveikia genus“

2016.07.04
„Genetiko darbas leidžia prisiliesti prie būsimą gyvybę dengiančio paslapties šydo, tačiau nereikia pamiršti, kad genetika ir bioetika visada turi eiti koja kojon. Tik tokia humanizuota medicina yra visavertė“, – įsitikinęs klinikos „InMedica Alfa“ gydytojas genetikas doc. dr. Danielius Serapinas (39). Skaityti plačiau

Traumatologai įspėja: drėgna žolė - slidi kaip ledas

2016.07.01
Vasarą, ypač per ilguosius savaitgalius, gydymo įstaigas užplūsta susižaloję, sunkesnes ir lengvesnes traumas patyrę pacientai. Anot gydytojų, dar ir karščiai lemia nekoordinuotus žmonių veiksmus ir jie susižaloja lygioje vietoje, pavyzdžiui, ant drėgnos žolės, kuri ne mažiau slidi nei ledas. Skaityti plačiau

Apie epilepsiją prabilęs vyras, kitiems to daryti nepataria

2016.06.27
Karolis Petryla (28) - Lietuvos epilepsija sergančiųjų sąjungos EPILĖ prezidentas. Jis dirba verslo konsultantu ir gyvena kokybišką socialinį gyvenimą. Prieš metus vyras nusprendė viešai prisipažinti, jog serga epilepsija, ir paneigti apie ligą susidariusius mitus. Skaityti plačiau

Robertas Badaras: „Jei neturi fantazijos – toksikologu nebūsi“

2016.06.23
„Girtumas nėra liga, tad ilgieji savaitgaliai srautų skyriuje nepadidina. Labai gerai, kad Kaune pagaliau atidaryta blaivykla - pripažinta, jog yra problema. Tokios iniciatyvos reikėtų ir kituose miestuose. Bet kam kišti pinigus, jei daktarai su slaugytojomis ir taip „susitvarko“?“ – sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas klinikinės tok... Skaityti plačiau

Kraujo vėžį įveikusi medikė dėkinga kolegoms, donorams ir sau pačiai

2016.06.20
Vilnietė Raminta Vilkevičienė (38) yra laboratorinės medicinos gydytoja Santariškių klinikose. Jai teko patirti, ką reiškia atsidurti kitoje medicinos barikadų pusėje – sirgti ūmine limfoleukemija. Skaityti plačiau

Medicinos studentai iš anksto susipažįsta su ligoninių „virtuve“

2016.06.20
Jaunieji medicinos studentai pripažįsta, kad ilgas sausų teorinių žinių mokymasis ne visuomet pateisina jų lūkesčius. Pastarieji per kelerius metus įsitikina, kad prisiliesti prie paciento galės dar negreitai, todėl noriai atlieka savarankiškas praktikas ligoninėse vasarą tam, kad galėtų iš arčiau susipažinti su gydymo įstaigų „virtuve“. Skaityti plačiau

Kepenų transplantacijos nebėra iššūkis

2016.06.10
„Ne tas žodis, kaip bijojau operacijos. Bet galų gale susitaikiau ir galvojau – bus taip, kaip bus. Dabar reikia atsigauti po operacijos, tačiau jau galiu atsikelti iš lovos, pavaikščioti po palatą“, - pasakoja Kėdainiuose gyvenantis Algis Ivoška (53 m.), kuriam Kauno klinikose atlikta kepenų transplantacija. Skaityti plačiau

Jauniausias naujagimis Kauno klinikų istorijoje švenčia metukus

2016.06.06
Šiaulietė Ilona Pikienė (30) jau metus gyvena Kauno klinikose kartu su savo pirmagimiu Arlandu, kuris prieš mėnesį šventė pirmąjį gimtadienį. Vaikas į pasaulį atėjo kur kas anksčiau, nei buvo laukta, vos dvidešimt keturių savaičių amžiaus. Skaityti plačiau

Prof. Arūnas Germanavičius: „Smurtas tarp psichikos ligonių - labai retas reiškinys“

2016.06.06
„Manoma, kad psichiatrijos metodai tik naudoja lėšas ir negrąžina ekonomikai jokios naudos. Noriu akcentuoti, kad yra atvirkščiai. Valstybė, kuri neinvestuoja į psichikos sveikatos priežiūrą, praranda labai daug“, - teigia Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinikos profesorius dr. Arūnas Germanavičius. Skaityti plačiau

Lozoriaus viltis prisikelti primena ir skulptoriaus gyvenimą

2016.06.03
„Mūzų šventė“ Nacionaliniame dramos teatre, „Šaulys“ Šiaulių Saulės laikrodžio aikštėje, paminklas Sausio 13-osios aukoms Antakalnio kapinėse „Pieta“, atkurtos Vilniaus arkikatedros frontono skulptūros. Įžymiųjų prieš ketverius metus anapilin išėjusio Nacionalinės premijos laureato Stanislovo Kuzmos darbų sąrašą papildo šiandi... Skaityti plačiau

Prof. Augustina Jankauskienė: „Dėmesys vaikų sveikatai dažniau būna proginis“

2016.05.30
„Ligonių kasos skirsto kvotas ir mato tik skaičius, o mes – žmones. Norint taikyti vaikams pakaitinės inkstų terapijos procedūrą gydytojui tenka atlikti daug nematomo biurokratinio darbo. Kol kas tik mūsų šalyje ši paslauga neturi jokio įkainio“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaikų ligoninės Pediatrijos centro vadovė vaikų ligų gydytoja... Skaityti plačiau

Išradėjo Armino Ragausko galvoje idėjos dūzgia kiaurą parą

2016.05.27
Dabar bene garsiausias mokslininkas Lietuvoje yra prof. dr. Arminas Ragauskas. Jis kartu su kolegomis patentavo neinvazinį galvospūdžio matavimo būdą, o dabar pretenduoja laimėti šių metų Europos išradėjo prizą. Skaityti plačiau

Galvojo, kad išsėtinė sklerozė - senų žmonių liga

2016.05.26
„Vieną rytą prabudęs pamačiau, kad sukasi vaizdas, greitai sujudėjus pasidarė bloga, supykino. Tik po kurio laiko, atlikus magnetinio rezonanso tyrimą, man buvo nustatyta sunki liga“, - sako jau dvylika metų išsėtine skleroze sergantis trisdešimtmetis Tomas Titas iš Vilniaus. Skaityti plačiau

Balsą atgavęs vyriškis: „Iš pradžių netikėjau, jog kalbu“

2016.05.23
„Dvejus metus buvau tyloje“, - susigraudinęs pasakoja Prienuose gyvenantis Vytautas Šiumeta (58 m.), kuriam Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytojai atliko sudėtingą operaciją ir sugrąžino kalbos dovaną. <body id="cke_pastebin" > „Dvejus metus buvau tyloje“, - susigraudinęs pasakoja Prienuose gyvenantis Vytautas Šiumeta (58 m.),... Skaityti plačiau

Santariškių klinikose – dvi išskirtinės operacijos

2016.05.23
VUL Santariškių klinikų medikų darbą vainikavo dvi išskirtinės operacijos. Pacientei, kuriai po infarkto susiformavo skilvelio aneurizma, pirmą kartą pasaulyje atlikta minimaliai invazinė procedūra ir pirmą kartą Lietuvoje riešo operacijai panaudojus mikrochirurginę technika jaunam vyrui išgelbėta ranka. Skaityti plačiau

Lukas Mackevičius: „Lietuviai – vieni geriausių klasikinio masažo atstovų“

2016.05.20
„Esame stiprūs medicinos srityje, bet lygiai taip pat – ir savo sveikatingumo filosofija. Visgi šiandien, nors žmonės vis labiau stengiasi savo sveikatos stiprinimo labui, valstybės politika daugiau nukreipta į ligų gydymą, per mažai kalbama apie jų prevenciją“, – sako Nacionalinės SPA asociacijos prezidentas Lukas Mackevičius. Skaityti plačiau

Organų donorystė emigracijos akivaizdoje: kaip spręsti problemą?

2016.05.20
Sutikimą organų donorystei mirusio žmogaus artimieji turi pasirašyti atvykę į ligoninę. Atrodytų, svarbiausia užduotis gydytojams reanimatologas – suprantamai išaiškinti giminaičiams smegenų mirties faktą ir kreiptis į juos dėl organų donorystės. Tačiau tai ne viskas, su kuo susiduriama žmogui mirus reanimacijos skyriuje. Skaityti plačiau

JAV profesorius: „Tikrąjį sprendimą medikui turėtų diktuoti vidinis balsas“

2016.05.16
„Šiandien visuomenė grožiui ir išvaizdai skiria per daug dėmesio ir pastangų. Žmogaus kūnas – tai tam tikra duotybė, kurią toli gražu ne visada reikia keisti. Išmokti su juo nugyventi tau paskirtą laiką – žmogiško kilnumo išraiška”,– sako pirmą kartą Lietuvoje viešėjęs žymus Niujorko gydytojas odontologas ortopedas profesorius dr. Lawrenca... Skaityti plačiau

Perspėjimas saulės mėgėjams: „Apgamą pradėjo niežėti, perštėti“

2016.05.13
„Nugaroje tarp menčių turėjau keistą monetos dydžio apgamą. Jis buvo sunkiai pastebimas. Galėjai jį pamatyti tik žiūrėdamas per veidrodėlį. Po kurio laiko pastebėjau, kad jis deformavosi“, - ligos pradžią prisimena Kaune gyvenanti Regina Violeta Tarvydienė (72 m.). Skaityti plačiau

Tonaras Bekeris - apie chirurgiją, psichologiją, ir teatrą

2016.05.12
Respublikinės Šiaulių ligoninės Urologijos skyriaus vedėjo Tonaro Bekerio keturiasdešimties metų darbo patirtį apvainikavo garbingas apdovanojimas. Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (Vilniuje) vykusiame Lietuvos medicinos darbuotojo dienos minėjime įteikė Lietuvos nusipelniusio gydytojo vardo diplomą ir Lietuvos nusipelniusio gydytojo garbės medalį... Skaityti plačiau

Šeimos netgi išyra, jeigu partneris nelaiko šlapimo

2016.05.09
Ar tiesa, kad šlapimo nelaikymas arba inkontinencija kamuoja tik pagyvenusius žmones arba sunkiai sergančius bei vartomus ligonius?  „Iš mano kabineto išėjo palyginus jauna moteris, neturinti nė keturiasdešimties, kuri kenčia dėl šlapimo nelaikymo.  Ji sėdėjo ir verkė: negaliu su vaikais palakstyti, negaliu ko nors pakelti, negaliu ju... Skaityti plačiau

Kuo būti baisiau: imigrantu ar emigrantu?

2016.05.05
Deja, požiūris, kad kiekvienas lietuvis, net gyvenantis svetur, yra svarbi valstybės dalis - dar nėra populiarus visuomenėje. Svetimoje šalyje jie yra imigrantai, Lietuvoje – emigrantai. O kur tuomet namai, kuriuose esi laukiamas? Skaityti plačiau

Akušerių sąjungos prezidentė Ilona Joneliūnienė: „Akušerėms rūpi ne tik gimdymas“

2016.05.03
Gegužės 5 d. akušerės minės profesinę šventę. Lietuvos akušerių sąjungos prezidentė, Kauno klinikinės ligoninės vyresnioji akušerė Ilona Joneliūnienė pastebi, kad šiais laikais akušerių profesija jau labai toli nuo ištakų - pribuvėjos amato. Akušerės konsultuoja apie žindymą, įvairiais su gimdymu ir moters sveikata susijusiais klausimais, turi gerai išman... Skaityti plačiau

Sigla Ščeponavičiūtė: „Neurologams Lietuvoje tikrai yra ką veikti“

2016.05.02
Nuo jaunų dienų mediko kelio pasirinkimu neabejojusi gydytoja neurologė Sigla Ščeponavičiūtė šiandien tvirtai laiko ne tik Respublikinės Šiaulių ligoninės Neurologijos skyriaus, bet ir motociklo vairą. Sako, toks jau jos charakteris – sunkiai galėtų visą dieną ramiai išsėdėti kabinete. Jau šešiolika metų skyriui vadovaujanti specialistė taip pat priduria: „Stažuod... Skaityti plačiau

Erkinis encefalitas Lietuvoje: serga daug, o skiepijasi mažai

2016.05.02
Bauginantį sergamumo erkiniu encefalitu ir požiūrio į skiepus paradoksą atskleidė žinomos tarptautinės rinkos tyrimų kompanijos GFK SE atlikta apklausa Europos šalyse. Lietuvos Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėjos pavaduotoja medicinos entomologė dr. Milda Žygutienė komentuodama šį tyrimą atkreipė dėmesį į faktą, kad erkiniu encefalitu lietuviai serga dažniau nei ... Skaityti plačiau

Nekaltas peršalimas ilgam paguldydavo į lovą

2016.04.29
„Nuo vaikystės buvau silpnas peršalimams. Persirgau viskuo, kuo tik įmanoma. Buvo pažeisti mano inkstai. Gydytojai taip ir nerado priežasties“, - pasakoja Palangoje gyvenantis Gedas Petraitis (50), prieš metus internete aptikęs klastingos ligos, kuri jam buvo diagnozuota tik praėjusių metų pabaigoje, aprašymą. Skaityti plačiau

Daktaro laipsnį įgijęs šeduviškis apie darbą užsienyje negalvoja

2016.04.28
„Geriausios disertacijos 2015“ konkurse nominuotas jaunasis mokslininkas Andrius Petrėnas (31 m.) šio laimėjimo nesureikšmina. Pasak jo, tolesnes studijas ir disertacijos apie prieširdžių virpesius rengimą inspiravo noras būti kitokiu dėstytoju. Tradiciniu lektoriumi Andriaus išties nepavadinsi. Technologijos mokslų daktaras laisvalaikiu mėgsta klausytis sunkiojo stili... Skaityti plačiau

Paaiškėjo geriausi Kauno metų gydytojai

2016.04.28
Tarptautinės medicinos darbuotojų dienos proga Kaune apdovanoti geriausi metų gydytojai. Svarbiausioje „Metų gydytojo“ nominacijoje apdovanotas Kauno klinikų Akušerijos skyriaus vadovas Valdas Gintautas. Jam apdovanojimą rotušėje įteikė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Skaityti plačiau

Buvusio krepšininko siaubas: „Drebėjo rankos, negalėjau įmesti tritaškio“

2016.04.25
„Pradėjau labai blogai rašyti, smulkiai – niekas neįskaitydavo. Kadangi žaidžiau krepšinį, nebegalėdavau įmesti tritaškio“, - pasakoja praeityje žinomas krepšininkas Rolandas Čėsna (52 m.), kuriam buvo diagnozuota Parkinsono liga. Skaityti plačiau

Prof. Arvydas Ambrozaitis: „Vakcinomis valdomų ligų sergamumo sumažėjimas padarė meškos paslaugą“

2016.04.22
Vakcinos kasmet išsaugo mažiausiai du milijonus gyvybių, tačiau visuomenėje vis daugiau atsiranda antivakcininių judėjimų šalininkų, kurie įvairiais būdais stengiasi paneigti skiepų naudą. Pasak Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninės Infekcinių ligų centro direktoriaus prof. habil. dr. Arvydo Ambrozaičio (68 m.), toks neapgalvotas el... Skaityti plačiau

Reto intelekto, kuklumo ir tolerancijos profesorė

2016.04.21
„Visada mylėjau savo darbą. Nors negalėčiau pasakyti, kad kasdien į jį ėjau kaip į šventę. Buvo visko: ir sunkių akimirkų, ir lengvesnių. Pati niekuomet nebijojau nei užsikrėsti, nei susirgti. Baisiausia buvo dėl kitų“, - sako onkologė prof., habil dr. Laima Liudvika Griciūtė minėdama devyniasdešimties metų jubiliejų.  Skaityti plačiau

Gripą pakeitė pneumonijos, sinusitai ir anginos

2016.04.19
Nuslūgus gripo epidemijai Kauno klinikinės ligoninės medikai pastebi, jog vis daugiau į ligoninę atvyksta vaikų, sergančių komplikuotomis virusinėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Skaityti plačiau

Akmenligės rizika padidėja net tada, kai geri kalkėtą vandenį

2016.04.18
Daivai (42 m.) inkstų akmenligė nustatyta prieš ketverius metus. Moterį ėmė kamuoti nepakeliami skausmai, vos neišoperuotas apendiksas, tačiau pasirodė, kad priežastis – inkstuose susidarę akmenys. „Visa laimė, kad tą darinį buvo įmanoma pašalinti lazeriu. Kiek pakentėjau, o dabar jau kurį laiką gyvenu kaip gyvenusi. Aišku, akmenys vėl susidarė, bet šįkart jau mažesni. T... Skaityti plačiau

Organų donorai – be Donoro kortelių

2016.04.15
Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus gydytojams anesteziologams- reanimatologams tenka bendrauti su mirusio paciento, kurio organai gali tikti donorystei, artimaisiais. Medikai pastebi, jog neretai artimųjų atsakymas būna neigiamas, bet dar dažniau staiga mirusio žmogaus organai netinka donorystei. Deja, nei vienas organų donoras neturėjo Donoro kortelės... Skaityti plačiau

Kęstutis Saniukas: „Netaisyklinga laikysena ir pilnapadystė nėra liga“

2016.04.15
„Didžioji dalis vaikų ortopedinių problemų – fiziologinės ir yra išaugamos, – teigia Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaikų ligoninės vaikų ortopedijos traumatologijos centro direktorius, vaikų gydytojas ortopedas-traumatologas doc. dr. Kęstutis Saniukas. – Absoliučiai neteisinga manyti, jog visi turime būti vienodai tiesūs. Nėra vienos normos.“ Skaityti plačiau

Jau buvo „nurašyta“ kaip beviltiška ligonė

2016.04.11
„Artimiesiems buvo pasakyta, kad man liko gyventi neilgai. Tačiau vienas brangiausių žmonių - sesuo dvynė pasakė, kad nepasiduos ir ieškos visų kelių, kad aš pasveikčiau“, - sako Biržuose gyvenanti Ramunė Čigienė, kuriai buvo nustatyta kepenų venų trombozė. Neretai pacientams, kurie suserga šia reta ir sudėtinga liga, vienintelis išsigelbėjimas - kepenų transplantacija. Skaityti plačiau

Kauno klinikinėje ligoninėje išgelbėti meningokoku susirgę berniukas ir mergytė

2016.04.08
Kauno klinikinėje ligoninėje - laimingai pasibaigusi dviejų mažylių ir jų tėvų drama. Medikai išgelbėjo 2 metų ir 2 mėnesių amžiaus berniuką bei 10 mėnesių mergytę. Skaityti plačiau

Net 90 procentų artimųjų pritaria organų donorystei!

2016.04.08
Per tris šių metų mėnesius (balandžio 7 d. duomenimis) su mirusių žmonių artimaisiais apie organų donorystę buvo kalbėta 23 kartus. Tik trijų mirusiųjų artimieji nepritarė donorystei: artimųjų prieštaravimas sudaro 10,7 procento. Skaityti plačiau

Prof. Z.Kučinskienė: „Mokslas suteikia galimybes save „paremontuoti“ ir gyventi ilgiau“

2016.04.07
Pasak prof. Zitos Aušrelės Kučinskienės (67 m.), sveikiausi ir produktyviausi kiekvieno mūsų metai - iki keturiasdešimties. Vėliau reikia valios norint išlikti sveikiems.  Skaityti plačiau

Pacientės baimė: gali tekti atsisveikinti su lūpomis

2016.04.05
Vilniaus universiteto prancūzų kalbos dėstytoja Marija Lukšaitė, išgirdusi lūpos vėžio diagnozę, neįsivaizdavo, kokios gali būti siaubingos pasekmės. Lūpų vėžiu susirgusiems pacientams, kai yra taikomas chirurginis gydymas, gali prireikti ir plastikos chirurgų pagalbos.   Skaityti plačiau

Prof. Vytautas Basys: kuo gydytojas skiriasi nuo felčerio?

2016.03.31
„Tai, kad vyksta reformos, - normalu. Negi jums kartas nuo karto nekyla noras bute perstumdyti baldus? Reformos - nieko blogo. Klausimas tik, kokie jos prioritetai, kokie rezultatai pasiekti, koks kainos ir pasiekto efekto santykis“, - sako prof. habil. dr. Vytautas Basys (71 m.). Skaityti plačiau

Keičia duris ir langus, o neįgaliuosius pamiršta

2016.03.25
Sėdi neįgaliojo vežimėlyje? Mokykis namuose arba marš į spec. mokyklą! O jeigu esi apdovanotas ypatingais gabumais, gal tau ir pasiseks „įsitrinti“ į eilinę mokyklą, tikintis, jog bendraklasiai bus supratingi ir paslaugūs: kai reikės – jie pastums tavo vežimėlį. Naujausi tyrimai atima žadą: daugiau nei pusė Lietuvos mokyklų yra nepritaikytos neįgaliesiems. Skaityti plačiau

Tuberkulioze sergantys vaikai patiria ir patyčias, ir atstumtųjų dalią

2016.03.24
Kovo 24 – ąją, Pasaulinę tuberkuliozės dieną medikai apgailestauja, kad Lietuvoje visuomenė dėl informacijos stokos netoleruoja žmonių, kurie susirgo tuberkulioze, o kartais net ir tada, kai jie jau būna sėkmingai išgydyti. Taip pat nepagrįstai manoma, kad tai tik socialinės rizikos grupės šeimų liga. Kauno klinikinės ligoninės vaikų pulmonolgė Vaida Kudirkienė griauna įsisenėjusius mitus apie tub... Skaityti plačiau

Tuberkulioze persirgusi moteris ligą išmoko priimti kaip pamoką

2016.03.24
„Prieš kelerius metus ankstyvą pavasarį išsimaudžiau ežere. Kitą dieną krito spaudimas, pakilo temperatūra. Pamaniau, jog peršalau, tačiau po kurio laiko šie simptomai ėmė kartotis“, - apie pirmuosius tuberkuliozę bylojančius sveikatos sutrikimus pasakojo trisdešimt penkerių metų kaunietė. Šiuo metu moteris po daugiau nei pusmečio trukusio gydymo ruošiasi s... Skaityti plačiau

Mano draugai, mano bendruomenė – Lietuvoje trečią kartą minima Pasaulinė Dauno sindromo diena

2016.03.18
Šių metų kovo 21-ą dieną Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos drauge su Medicinos fakulteto Žmogaus ir medicininės genetikos katedra, Lietuvos žmogaus genetikos draugija, Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacija bei Lietuvos jūrų muziejumi trečią kartą Lietuvoje minės Pasaulinę Dauno sindromo dieną. Dauno sindromo diena pasaulyje minima jau 11-ą kartą. Skaityti plačiau

Valerijus Ostapenko: „Kai matau moters akyse viltį, suprantu, kad viskas ne veltui“

2016.03.14
„Prisipažinsiu, kai pamatau moters akyse viltį, suprantu, kad viskas - ne veltui. Matyt, ir dirbu tam, kad pamatyčiau tą švytėjimą. Tuomet norisi padaryti dar daugiau - grąžinti ne tik sveikatą, bet ir gyvenimo kokybę“, - sako Nacionalinio vėžio instituto Krūties ligų chirurgijos ir onkologijos skyriaus vedėjas, chirurgas onkologas, prof. habil. dr.Valerijus Ostapenko. Skaityti plačiau

Dešimt savaičių reanimacijoje: negęstanti viltis stipresnė už mirtimi alsuojančią diagnozę

2016.03.14
Praėjusios vasaros pabaigoje, į Respublikinę Panevėžio ligoninę atvyko vyras, skųsdamasis dideliu nugaros skausmu. Kaip ir daugelis stipriosios lyties atstovų, į medikus jis kreipėsi tik tuomet, kai jau nebegalėjo ne tik dirbti, bet ir normaliai gyventi. Atlikus tyrimus, paaiškėjo, kad per vėlai diagnozuotas, todėl ir neoperuotas stemplės plyšimas sukėlė abipusį plaučių uždegimą, pleuritą, sepsį bei rau... Skaityti plačiau

Samuelis Tacas: visi turi tuos pačius raumenis ir kaulus

2016.03.07
„Tikiu, kad su kineziterapijos pagalba galima iš lėto „sutvarkyti“ kūną ir apsaugoti nuo baisiausių skausmų. Bet tam reikia laiko ir kantrybės“, - sako Niujorke gyvenantis išeivis iš Lietuvos kineziterapeutas Samuelis Tacas (69 m.), kurio gydančioms rankoms atsiduoda žinomi pasaulio muzikantai, šokėjai, aktoriai ir sportininkai. Auksinių rankų savininku vadinamas ki... Skaityti plačiau

Nuo šiol vaizdų navigacija naudojama ne tik keliuose, bet ir operacinėse

2016.03.07
Šių metų vasario 25 – 26 dienomis VUL Santariškių klinikų ką tik duris atvėrusioje  hibridinėje širdies rentgenochirurgijos operacinėje jau penkiems pacientams specialiais kaiščiais buvo uždarytos angelės (vadinamosios fistulės), atsivėrusios šalia implantuotų širdies vožtuvų. Tam pirmą kartą buvo panaudota vaizdų navigacijos sistema. Navigacijos sistema sulieja ul... Skaityti plačiau

Išmaniojo pleistro išradėju patikėjo ir verslininkai

2016.03.04
Išmanųjį medicininį pleistrą sukūrusio ir jį dabar tobulinančio Kauno technologijos universiteto Medžiagų mokslo instituto doktoranto Tado Jukniaus (28 m.) galvoje sukasi daug idėjų, kurias norisi realizuoti. Tiesa, kad išradimai būtų pritaikyti rinkai, neapsieinama be verslo vizijos. Tačiau vaikinas sako, jog jam didžiausias malonumas – kurti naudingus ir prasmingus dalykus, o verslininko keliu j... Skaityti plačiau

Lietuvoje mirusio donoro kepenys – Italijos recipientui

2016.03.04
Kaip informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM, trečiadienio popietę vienoje Lietuvos donorinėje ligoninėje gavus artimųjų sutikimą dėl organų donorystės, donoras tapo multiorganiniu. Iš jo persodinimui paimti keli organai, kurie išgelbės gyvybę arba pagerins net keturių žmonių gyvenimo kokybę – persodinimui paimta širdis, kepenys,  abu inkstai. Skaityti plačiau

Aktorius Andrius Žiurauskas užknarkdavo net per repeticijas

2016.03.03
Aktorius, režisierius Andrius Žiurauskas penkerius metus gyveno kamuojamas jam nesuvokiamo nuovargio. Nuolatinis neišsimiegojimas, svorio augimas, snaudimas kino salėje ar net repeticijų metu pagaliau baigėsi, kai prieš dvejus su puse metų Kauno klinikų Miego laboratorijoje vyrui buvo diagnozuota miego apnėja. Skaityti plačiau

Profesorius Kęstutis Ručinskas: „Galėtume padaryti žymiai daugiau, nei leidžia aplinkybės“

2016.02.29
„Širdies chirurgija – bene vienintelė chirurgijos sritis, kur vienas žmogus padaryti nieko negali. Glaudus bendradarbiavimas ir geras kontaktas – sėkmingo širdies komandos darbo raktas“, – įsitikinęs Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Širdies ir krūtinės chirurgijos centro vadovas kardiochirurgas profesorius Kęstutis Ručinskas (51).&nbs... Skaityti plačiau

Reta akių liga užtemdė gyvenimą visam laikui

2016.02.26
Aniridija – labai reta akių liga – rainelės nebuvimas, kai vyzdys užima visą plotą už ragenos. Viena iš maždaug trisdešimties Lietuvoje šia liga sergančiųjų – Vida Jočienė (39 m.). Moteris atvirauja, kad Lietuvos gydytojai dar neišsiaiškino, kaip kovoti su aniridija, tačiau ji nenuleidžia rankų ir renka naujausią informaciją iš užsienio apie gydymo strategij... Skaityti plačiau

Esi neįgalus ar ligotas? Toli nenuvažiuosi

2016.02.25
Neįgaliojo vėžimėlyje sėdintys ar prie lovos prikaustyti asmenys, taip pat senyvo amžiaus žmonės susiduria su neįveikiamomis kliūtimis, kuomet jiems reikia nuvykti pas medikus arba sutvarkyti teisinius reikalus. Kadangi pavežėjimo paslaugų poreikis - didžiulis, sunkiai judantys asmenys sukasi kaip išmano – pagal išgales naudojasi viešuoju transportu arba prašo vairuojančių kaim... Skaityti plačiau

Vytautas Jonas Sirvydis: „Nenorėčiau, kad man sakytų: myliu tave smegenimis“

2016.02.22
„Likimas man buvo palankus. Profesija mane pasiglemžė. Nors sovietinis periodas, kai kūrėme širdies chirurgiją, buvo gana tamsus, profesija - šviesi zona, kuri leido gyventi įdomiai“, - sako vienas garsiausių Lietuvos kardiochirurgų profesorius emeritas Vytautas Jonas Sirvydis. Skaityti plačiau

Butui skirtus pinigus išleido vaikų klausos aparatams

2016.02.12
„Kaip tik buvome pas gydytoją ir sužinojome, kad vaikams jau ateina laikas keisti klausos aparatus. Dabar sukame galvas, ką darysime toliau“, - guodžiasi su finansiniais sunkumais susidūrusi Edita Jurkienė, kurios šeimoje auga du klausos sutrikumus turintys vaikai. Ligonių kasų kompensuojami klausos aparatai jų vaikams netinka, todėl šeima privesta juos dar kartą pirkti iš savo ki&sca... Skaityti plačiau

Gydėsi peršalimą, kol pradėjo kosėti krauju

2016.02.08
Lietuvos didžiuosiuose miestuose jau skelbiama gripo epidemija, o pacientai į ligonines plūsta dėl sunkių ligos, kuri iš pradžių atrodė tik nekaltas peršalimas, komplikacijų „Kai dukra guli reanimacijoje, niekuo negali padėti ir nežinai, kaip pasisuks sveikatos reikalai, man pats baisiausias dalykas“, - sako skaudžius išgyvenimus patyrusi mama, kurios dukra, kadaise persirgusi gripu, ... Skaityti plačiau

Epilepsiją signalizuojančių požymių neatpažįsta kas antras

2016.02.08
Šiandien, vasario 8 d., minima tarptautinė epilepsijos diena. Epilepsija – viena dažniausių neurologinių ligų, pasireiškianti pasikartojančiais priepuoliais. Pasak Santariškių klinikų epilepsijos centro vadovės, Vilniaus universiteto docentės, medicinos mokslų daktarės Rūtos Mameniškienės, skirtingos smegenų sritys kontroliuoja skirtingas kūno dalis, taigi epilepsijos simptomai ... Skaityti plačiau

Jolanta Česienė: „Dermatologo profesija man atrodė labiausiai mistiška“

2016.02.05
Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų departamento vadovė, Odos ir venerinių ligų poskyrio vedėja gydytoja dermatologė Jolanta Česienė (46), paklausta apie profesijos pasirinkimą, net nemirkteli – tarsi vos gimusi žinojo, kad medicina bus jos pašaukimas. „Tik odos ligomis susidomėjau gerokai vėliau. Dermatologo profesija man atrodė labiausiai mistiška, kurią menkiausiai i&scaro... Skaityti plačiau

Transplantacijos laukiantysis dažnai klausia: kelintas esu eilėje?

2016.02.04
Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM (toliau – Biuras) specialistai dažnai sulaukia recipientų (laukiančiųjų transplantacijos) klausimų – kelinti jie yra eilėje, kaip ši eilė sudaroma, kada žmogus į ją įtraukiamas, kaip žmonės atrenkami transplantacijoms? Skaityti plačiau

Profesorius Pranas Šerpytis: apie dešimt kardiologo įsakymų

2016.02.01
„Mes sovietmečiu stovėjome ant galvos, o ne ant kojų. Visuomenė buvo įpratinta, kad atvažiuos medikai ir pasirūpins pacientu. Vadinasi, ne ligonis atsakingas už save, ne šeimos nariai - už artimą žmogų, bet atsakingi medikai. Ligoniai miršta nuo medikų, bet ne nuo ligų“, - apie klaidingą visuomenės įsitikinimą kalba Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų kardiologas profe... Skaityti plačiau

Geriau gimdyt, nei kasos skausmus kentėt

2016.01.29
Praėjus švenčių maratonui į ligonines suvežami pacientai, kuriems diagnozuojamas dideliais skausmais pasireiškiantis kasos uždegimas. „Kaip partizanas kankinausi iki vakaro. Bet paskui nusprendžiau, kad jau nebegaliu kęsti ir šeimos nariai iškvietė greitąją pagalbą“, - pasakoja kasos uždegimu persirgęs Mindaugas Naujalis (40 m.), kurio gyvybei buvo iškilęs realus pavojus... Skaityti plačiau

Druskininkuose atidarytas privatus medicininės reabilitacijos centras

2016.01.25
Druskininkuose oficialiai atidarytas privatus profesionalios medicininės reabilitacijos centras „Upa“. Tai moderniausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio centras, kuris stipriai prisidės prie šalies tarptautinio konkurencingumo medicininio turizmo srityje. Planuojama, kad pirmaisiais metais centre bus pasiektas vidutiniškai iki 50 proc. užimtumas, o apie 15 proc. lankytojų sudarys užsie... Skaityti plačiau

Dr. A.Plieskienė: „Esu tam, kad koordinuočiau sudėtingą vėžio gydymo procesą“

2016.01.25
„Neįsivaizduoju, kas gali būti įdomiau gydytojui onkologui radioterapeutui, nei galimybė formuoti stiprią specialistų komandą, spręsti užduotis įsisavinant sudėtingiausius metodus ir juos saugiai taikyti praktikoje. O kai kartu su pacientu nugalime sunkią ligą, dar geriau suprantu, kodėl medicinoje pasirinkau būtent šį kelią“, - sako Klaipėdos universitetinės ligoninės Branduolinės medicinos centro... Skaityti plačiau

Dovilė Šakalienė: „Labai tikiuosi, kad sveikatos pablogėjimas - laikinas“

2016.01.22
„Stresas iš tikrųjų padarė savo darbą – mano savijauta sugrįžo į tokį pat lygį, kuris buvo prieš antrąjį radioterapijos kursą“, - sako žmogaus teisių ekspertė, psichologė, žurnalistė Dovilė Šakalienė (37 m.). Skydliaukės vėžio diagnozę išgirdusiai moteriai teko dar vienas smūgis, kuomet itin negražiai buvo atleista iš Žmogaus teisių stebėjimo instituto vadovės pare... Skaityti plačiau

Kauno klinikose gimė mergaitė, kuriai dar įsčiose penkis kartus perpiltas kraujas

2016.01.18
Praėjusią savaitę jauna moteris pagimdė mergaitę, kuriai dar įsčiose net penkis kartus atlikti kraujo perpylimai. Nors šios sudėtingos procedūros Kauno perinatologijos centre atliekamos nuo 2002 metų, būtent ši vos prieš keletą dienų pasaulį išvydusi naujagimė tapo rekordininke, rašoma Kauno klinikų informaciniame pranešime. Skaityti plačiau

Ortopedas traumatologas pataria: kriskite susigūžę „ežiuku“

2016.01.15
Šalies ligoninėse – slidžiuose keliuose paslydusių ir susižeidusių pacientų antplūdis. „Kaip ir kiekvieną rytą, žingsniavau į darbą, staiga paslydau ir kritau“, - pasakoja Dangutė Mauricaitė (45 m.), kuri stipriai susižalojo ranką ir bent keliems mėnesiams iškrito iš įprasto gyvenimo ritmo. Skaityti plačiau

Jauna moteris: esu priversta nešioti purviną protezą

2016.01.11
„Rankos protezas man tinka, bet jis labai greitai išsipurvina – į gumą įsigeria visokie nešvarumai. Taigi, prarandamas estetinis vaizdas, o kito reikia laukti pagal nustatytus terminus. Dėlto esu priversta nešioti pajuodusį, tai yra purviną protezą“, - apgailestauja dvidešimt devynerių Jelena. Skaityti plačiau

Per metus gyventojų Lietuvoje sumažėjo daugiau nei 30 tūkst.

2016.01.11
Išankstiniais duomenimis, šių metų sausio 1 d. Lietuvoje gyveno 2,89 mln. nuolatinių gyventojų, arba 32,7 tūkst. (1,1 proc.) mažiau nei prieš metus. Skaityti plačiau

Kalnuose ieškojo ne mirties, o gyvenimo

2016.01.08
Sunku įsivaizduoti, kokios aplinkybės lėmė tragediją, kuomet pirmosiomis Naujųjų metų dienomis iš Prancūzijos Alpių atskriejo žinia apie žuvusius tautiečius. Vienas jų - Kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas, Lietuvos alpinizmo asociacijos narys Artūras Bazys (1963-2016) – buvo ypač patyręs alpinistas. Skaityti plačiau

Prof. Gintautas Brimas: „Chirurgui, matyt, reikia turėti agresijos“

2016.01.07
Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Bendrosios chirurgijos centrui vadovaujantis abdominalinis chirurgas