Dalyvavimas gimdyme – stebuklas ar kančia?

Greta Vanagienė
2019-08-05
Nors vis daugiau vyrų dalyvauja gimdyme, diskusijos, ar verta tai daryti, netyla. Viena stovykla teigia, kad tai - nežemiškas stebuklas, verta išvysti, kiti gi baidosi kančioje vaitojančios moters vaizdo. Tai neva gali slopinti seksualinį potraukį.
„Stebuklą ar kančią išvysite priklauso nuo vyro estetikos suvokimo“, - aiškina psichoterapeutas Olegas Lapinas.
Dalyvavimas gimdyme – stebuklas ar kančia?
Poros, kurios jaučia stiprų psichologinį ryšį gimdymą priima kaip bendrą darbą, tad vyro vaidmuo vaikeliui gimstant tampa ne ką mažiau reikšmingas nei moters.

Bijo vaizdo
O.Lapinas aiškina, kad seksualinis potraukis susijęs su estetika ir idealizacija. Savo ruožtu gimdymo metu tenka pamatyti fiziologiją be „maskuotės“: kraujo, kūno išskyrų, o ir moteris neatrodo patraukliai. Taigi tuos, kurie ypač vertina estetiką, toks vaizdas gali išgąsdinti, atstumti.

 

„Vyrus, kurie myli ne galva, o kūnu, vaizdas be estetinio apvalkalo šokiruoja. Tai paaiškina, kodėl kai kurie vyrai žavisi itin stambiomis moterimis, turinčiomis plačius klubus, masyvią krūtinę, o ne „Barbėmis“. Tokius vyrus traukia pats kūnas, jo kvapas, pojūtis. Taigi pastarasis vyrų tipas neturi stipraus estetinio reikalavimo, todėl ir gimdymas jų neturėtų atbaidyti“, - sako psichoterapeutas Olegas Lapinas.

 
O vyrai, kurie itin jautrūs skausmui, perdėtai pedantiški, linkę idealizuoti moters paveikslą, stebėję gimdymą rizikuoja kuriam laikui prarasti geismą moteriai.
 
Dirba kartu
„Kita vertus, vyras nedalyvavęs gimdyme dėl estetinių sumetimų, gali viduje patirti daug blogesnių išgyvenimų. Jis gali jaustis nuvylęs savo moterį, kuri galbūt tikėjosi antrosios pusės paramos jautriausiu gyvenimo momentu. Teisios abi pusės“, - teigia psichoterapeutas.
Vis dėlto priimti sprendimą dėl gimdymo scenarijaus, pasak specialisto, turėtų pats vyras įvertinęs savo estetikos skalę.

Poros, kurios jaučia stiprų psichologinį ryšį, anot O.Lapino, gimdymą priima kaip bendrą darbą, tad vyro vaidmuo vaikeliui gimstant tampa ne ką mažiau reikšmingas nei moters. 

 
Komentaras
VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas akušeris ginekologas Ričardas Daunoravičius:

- Nuomonę esą gimdymo metu vyrai patirs psichologinę traumą pamatę šiurpius vaizdus sukūrė sovietinė sistema, kai vyrai net nebuvo įleidžiami į gimdymo ligoninę. Ne tik gimdymas, bet ir kitos moteriškos procedūros, pavyzdžiui, gimdos operacijos būdavo slepiamos, kad tik nesužinotų vyras. Šiandien požiūris į gimdymą yra pasikeitęs, vyrai priartėję prie šeimos – retas, kuris atsisako tai patirti, nebent trukdo pašalinės aplinkybės, pavyzdžiui, komandiruotė, bet tik ne dėl estetinių dalykų. Paprastai vyrai, kurie abejoja, ar dalyvauti vaikelio atėjime, priėmę teigiamą sprendimą dėl to džiaugiasi, pripažįsta, kad patyrė stebuklą. Gimdykloje emocinis fonas yra itin stiprus, todėl vyrai tampa jautresni moteriai, šeimai. Maža to, jie jau pageidauja dalyvauti gimdyme, kai atliekamas cezario pjūvis, tačiau Lietuvoje to dar negalime pasiūlyti, reikalinga pasiruošti.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      R.Masienė: nuo valytojos iki slaugos administratorės

      R.Masienė: nuo valytojos iki slaugos administratorės

      Kadaise Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbusi valytoja Rasa Masienė šiandien čia – vyriausioji slaugos administ...
      Hepatitu C sirgusi Vida: neleidau sau ištižti

      Hepatitu C sirgusi Vida: neleidau sau ištižti

      „Prieš devynerius metus prasidėjo įvairios virškinimo problemos: dažnai vemdavau, nieko negalėjau valgyti. Buv...

      Budinti vaistinė


      Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

      Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

      „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...
      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

      razinka


      Sveika šeima


      Senatvinės demencijos palydovė – agresija

      Nuo senatvės nepabėgsime nė vienas, tačiau kartais gyvenimiška patirtis virsta ne privalumu, o našta. Pesimizmas, irzlumas, paranoja, pykčio, agresijos priepuoliai tampa iššūkiu senolių artimiesiems ir medicinos personalui. Gydytojai psichiatrai aiškina, kad sergant Alzheimerio liga pakinta smegenų ...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      JK – mirtinai pavojingo kraujo skandalas

      Artėja didžiausio Jungtinės Karalystės sveikatos sektoriaus istorijoje skandalo atomazga. Praėjusio amžiaus 8 ir 9 deš. šalyje plačiai naudoti užkrėsti kraujo preparatai iš JAV. Gegužės viduryje žadama paskelbti tyrimo rezultatus. Jau dabar aiškėja, kad užkrėstas kraujas buvo naudojamas sąmoningai. Apie ta...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
      Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
      Ir turtuoliai verkia
      Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
      Kas po devintu prakaitu slypi?
      Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

      Naujas numeris