Viskas apie dantų balinimą

www.lsveikata.lt
2017-07-28
Šypsena – tarsi kiekvieno asmens vizitinė kortelė. Sveiki, balti dantys suteikia pasitikėjimo savimi, tačiau ne kiekvienas gali pasigirti akinamai balta šypsena. Tai priklauso nuo dentino, esančio dantyse, gyvenimo būdo, mitybos, žmogaus amžiaus. Dentinui tamsėjant, tankėjant, dantys taip pat įgauna tamsesnį atspalvį. 
Viskas apie dantų balinimą
Prieš priimant sprendimą dėl dantų balinimo procedūros, būtina pasikonsultuoti su gydytoju-odontologu, kuris įvertins dantų būklę. Individualiai parinkta dantų balinimo procedūra visuomet yra efektyvi ir suteikianti akivaizdų rezultatą.

Tam tikros arbatos, kavos, vynas, nikotinas dažo danties paviršių, tačiau ne patį dantį. Tokius patamsėjimus galima paprastai nušveisti ir nuvalyti atliekant burnos higienos procedūrą, naudojant specialius skysčius bei dantų pastas, balinančias danties paviršių. Tačiau norint pašviesinti ypač patamsėjusius dantis, rekomenduojama atlikti ilgalaikę dantų balinimo procedūrą. Dauguma odontologų atlieka dantų balinimo procedūrą lazeriu, halogeninėmis lempomis arba siūlo balinimą specialiomis kapomis.
 

Kaip ir bet kokia odontologinė procedūra, dantų balinimas reikalauja finansinių išlaidų. Norint turėti akinančiai baltą šypseną, tačiau neturint tam lėšų, visuomet galima kreiptis į bankus, kuriuose dirbantys specialistai papasakos, kokios yra vartojimo paskolos sąlygos. Dera paminėti, kad dantų balinimas atliekamas pilnametystės sulaukusiems asmenims, o ir ne visais atvejais rekomenduojama juos balinti. Tad kaip vyksta dantų balinimo procedūra, kiek kartų reikia ją kartoti ir kaip namų sąlygomis išsaugoti baltą dantų spalvą?
 
Dantų balinimas nėra rekomenduojamas paaugliams, kurių žandikauliai dar tik formuojasi. Be to, jaunesnių žmonių dantys natūraliai yra šviesesni nei suaugusių. Specialistų teigimu, tetracikliniai dantys po balinimo procedūros gali nepašviesėti arba pašviesėti ypač nežymiai. Taip pat žmonės, turintys ypač skaidrius, pilkus dantis ne visuomet gali džiaugtis puikiai pavykusia procedūra. Nėščioms, maitinančioms moterims, pacientams, turintiems periodonto, karieso ligas ar alergiškiems tam tikroms procedūros metu naudojamoms medžiagoms taip pat nėra rekomenduojama atlikti dantų balinimo.
 
Todėl prieš priimant sprendimą dėl dantų balinimo procedūros, būtina pasikonsultuoti su gydytoju-odontologu, kuris įvertins dantų būklę. Individualiai parinkta dantų balinimo procedūra visuomet yra efektyvi ir suteikianti akivaizdų rezultatą. Klysta manantys, jog dantų balinimo procedūra lazeriu yra skausminga. Procedūra tetrunka iki valandos laiko, o jos kartoti reguliariai nereikia. Tiesa, jei pastebimas dantų papilkėjimas, rekomenduojama atstatyti dantų spalvą miegant su kapomis 1-2 kartus per metus. Odontologų teigimu, vienintelis galimas dantų balinimo lazeriu procedūros neigiamas poveikis – dieną po procedūros išlikęs dantų jautrumas. Tačiau pastebima, kad tai nutinka tik pavieniais atvejais, o po keleto dienų dantų jautrumo nelieka. 
 
Gydytojai odontologai pabrėžia, jog dantų balinimas yra estetinė procedūra, o estetinis grožis kiekvieno yra suprantamas skirtingai, todėl tai – nėra būtinybė kaip įprastas vizitas pas odontologus dėl dantų tvarkymo ir higienos procedūrų. Dantų balinimui lazeriu yra naudojamas specialus gelis, kurio veikimą sustiprina lazerio spindulys, veikiantis kaip aktyvatorius. Norint kuo ilgiau išsaugoti akinantį dantų baltumą, būtina prieš procedūrą atlikti profesionalią burnos higieną. Po procedūros, parą laiko negalima vartoti dantis dažančių gėrimų kaip kava, vynas, nerekomenduojamas tabakas. Svarbiausia rūpintis elementariais higienos reikalavimais kaip dantų valymas, tarpdančių siūlo naudojimas, burnos skalavimas specialiais skysčiais, reguliarūs vizitai pas odontologą.
 
Specialistai perspėja, kad dantų šepetėlį reikia keisti kas 3 mėnesius, nes kitu atveju, jo šereliuose susikaupia daug bakterijų, galinčių pakenkti dantų emaliui. Taip pat rekomenduojama keisti naudojamas dantų pastas tam, kad dantys nepriprastų prie jose esančių veikliųjų medžiagų. Švelnus dantų valymas turi trukti ne mažiau kaip 2 minutes, valymo eigoje nepamirštant vidinio danties paviršiaus ir liežuvio. Jeigu dantys stipriai brūžinami, atsiranda galimybė pakenkti jų emaliui.


 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      R.Masienė: nuo valytojos iki slaugos administratorės

      R.Masienė: nuo valytojos iki slaugos administratorės

      Kadaise Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbusi valytoja Rasa Masienė šiandien čia – vyriausioji slaugos administ...
      Hepatitu C sirgusi Vida: neleidau sau ištižti

      Hepatitu C sirgusi Vida: neleidau sau ištižti

      „Prieš devynerius metus prasidėjo įvairios virškinimo problemos: dažnai vemdavau, nieko negalėjau valgyti. Buv...

      Budinti vaistinė


      Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

      Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

      „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...
      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

      razinka


      Sveika šeima


      Senatvinės demencijos palydovė – agresija

      Nuo senatvės nepabėgsime nė vienas, tačiau kartais gyvenimiška patirtis virsta ne privalumu, o našta. Pesimizmas, irzlumas, paranoja, pykčio, agresijos priepuoliai tampa iššūkiu senolių artimiesiems ir medicinos personalui. Gydytojai psichiatrai aiškina, kad sergant Alzheimerio liga pakinta smegenų ...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      JK – mirtinai pavojingo kraujo skandalas

      Artėja didžiausio Jungtinės Karalystės sveikatos sektoriaus istorijoje skandalo atomazga. Praėjusio amžiaus 8 ir 9 deš. šalyje plačiai naudoti užkrėsti kraujo preparatai iš JAV. Gegužės viduryje žadama paskelbti tyrimo rezultatus. Jau dabar aiškėja, kad užkrėstas kraujas buvo naudojamas sąmoningai. Apie ta...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
      Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
      Ir turtuoliai verkia
      Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
      Kas po devintu prakaitu slypi?
      Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

      Naujas numeris