Virtualios treniruotės: ne tik technologijų „fanams“

Aida Žemaitytė
2018-05-11
Technologijų raida neabejotinai keičia ir sportavimo įgūdžius. Programėlės išmaniuosiuose įrenginiuose, sporto klubuose įdiegtos virtualios programos sveikos gyvensenos šalininkams siūlo išmėginti kai ką daugiau nei vien tradicines treniruotes.
Virtualios treniruotės: ne tik technologijų „fanams“
Virtualias treniruotes tai – „Wexer Virtual“ produktas, leidžiantis bet kam ir bet kuriame žemės kampelyje sportuoti kartu su žymiausiais pasaulio treneriais. Programoje tiek skirtingų treniruočių, kad net jei sportuotum kasdien ir visus metus, vis tiek niekaip jų visų neišbandytum.

Virtualios treniruotės: kas tai?

Sporto klubo „Lemon gym“ programų vadovė Neringa Jermalaitė sako, kad virtualios treniruotės į Lietuvą atėjo maždaug prieš metus. „Kaip ir su visomis naujovėmis, iš pradžių buvo nedrąsu. Nežinojome, kaip klientai priims tokį priešingą tradicinėms treniruotėms su treneriu pasiūlymą. Gavome nustebti! Virtualias treniruotes sportuojanti auditorija priėmė labai greitai“, – sako N.Jermalaitė.

Tiesa, pašnekovė negali tiksliai pasakyti, kokia dalis sporto klubo lankytojų tradicines treniruotes iškeitė į virtualias.
Apibūdindama virtualias treniruotes, pašnekovė sako, kad tai – „Wexer Virtual“ produktas, leidžiantis bet kam ir bet kuriame žemės kampelyje sportuoti kartu su žymiausiais pasaulio treneriais.
 

„Programoje tiek skirtingų treniruočių, kad net jei sportuotum kasdien ir visus metus, vis tiek niekaip jų visų neišbandytum!“, – juokiasi sporto programų vadovė ir priduria, kad yra daugiau nei 600 skirtingo lygio, stilių ir intensyvumo užsiėmimų viename ekrane.
Tradicinės nuo virtualių treniruočių skiriasi dar ir tuo, kad pastarosiose nėra gyvai vedančio trenerio. Būtent patys klubo lankytojai pasirenka jiems tinkamiausią treniruotę arba prisitaiko prie iš anksto sudėlioto virtualių treniruočių grafiko.
 
Tiks skubantiems, trokštantiems naujovių 
Virtualių treniruočių privalumus išvardinti gana lengva. „Visų pirma, tokios treniruotės patrauklios dėl mažesnės kainos, laisvo treniruočių tvarkaraščio ir galimybės vienu paspaudimu pasirinkti sporto rūšį. Svarbiausia, kad kiekvienas gali išmėginti ir atrasti sau tinkamiausią užsiėmimą, treniruotis jam priimtinu tempu ir patogiu dienos metu“, – sako N.Jermalaitė.
 
Kartu ji atkreipia dėmesį žmonių, kurie dėl įvairių priežasčių nedrįsta pradėti nuo grupinių užsiėmimų: ar jiems gėda dėl kūno formų, ar dėl fiziškai silpnos sveikatos. Pašnekovė sako, kad išmėginę virtualias treniruotes tokie žmonės vėliau lengviau įsilieja ir į įprastas.
 
„Sportuojančiųjų amžiaus grupės labai įvairios. Apskritai virtualias treniruotes pasirenkančių žmonių amžiaus vidurkis nėra didelis, tad jos labiausiai mėgiamos moterų, patenkančių į amžiaus grupę nuo 20 iki 30 metų. Tačiau, pastebėkime, kad moterys dažniau nei vyrai vaikšto ir į tradicines grupines treniruotes. Be to, jauni žmonės yra linkę į technologijas, dažniausiai jie ir būna tie inovatoriai, kurie pirmieji pradeda jomis naudotis“, – tendencijas apžvelgia N.Jermalaitė.

 
Pašnekovė priduria, kad vyresnio amžiaus žmonės, prieš išbandydami virtualias treniruotes, iš pradžių nori plačiau apie jas sužinoti, gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. „Dar pastebėjome, kad jaunesni žmonės mėgsta „miksuoti“ treniruotes, o vyresni – pasirenka vieną dvi ir jų nekeičia ilgą laiką“, – sportuojančių įpročius aptaria pašnekovė.
 
Kokią programą rinktis?
Joga, pilatesas, zumba, baletas, kardio, meditacijos, tempimo, dviračių, kovos menų, bokso, riebalų deginimo, kūno balanso, jėgos, ištvermės ir daugybė kitų. Ką išsirinkti? „Dabar „ant bangos“ yra trumpo intervalo, bet labai intensyvios treniruotės. Šios treniruotės trunka ne ilgiau kaip 45 minutes (dažniausiai – dar trumpiau). O pačios intensyviausios, kurioms reikia atiduoti visas jėgas, trunka vos 15-30 minučių.

 
Klientai pastebėjo, kad tokios treniruotės didina ištvermę, degina riebalus, atsigauna kvėpavimo sistema, t. y. greičiau atsigauna plaučių sistema, pavyzdžiui, metus rūkyti“, – vardina N.Jermalaitė.
Anot jos, rytais žmonės renkasi ramesnes treniruotes: jogos, pilateso, o vakarais tvarkaraštyje dominuoja intensyvesnės, kurios ir yra labiau mėgstamos virtualių treniruočių sporto salėje.
 
Ar trenerio tikrai netrūksta?
N.Jermalaitė sutinka, kad iki šiol yra abejojančių, ar pavyks savo jėgomis išsirinkti sau geriausiai tinkančią treniruotę. „Sistema naudotis labai paprasta, tai tarsi rinktumeisi, kurį televizijos kanalą žiūrėti. Išsirinkęs norimą programą, gali pasirinkti ir jos intensyvumą pagal fizinį pasirengimą, pomėgius, o ir pagal tą dieną turimą laiką. Kitaip tariant, paskutines 10 treniruotės minučių gali paversti tikru intensyvumo pragaru arba niekur neskubėdamas, per ilgą valandą, ramiai išmankštinti kiekvieną kūno centimetrą“, – sako N.Jermalaitė.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

      Budinti vaistinė


      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

      razinka


      Sveika šeima


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      G.Thunberg – pranašė savame krašte?

      Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Kaip striksi dominatriksė?
      Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

      Naujas numeris