Vaistininko vardą reikia užsitarnauti

Modesta Kuprijevskaitė
2018-09-27
„Gerą vaistininko vardą turi užsitarnauti“, - sako „Eurovaistinės“ atstovė Asta Trumpienė, pasakodama apie vaistininko profesijos privalumus, sunkumus ir subtilybes. Vaistininkai klientų vadinami ir pardavėjais, ir pusiau gydytojais, bet svarbiausia, kad jie atlieka itin svarbų darbą: jei ko nors nespėja išaiškinti gydytojas, žmogus pirmiausiai atskuba konsultuotis į vaistinę, dažnai – pas čia dirbantį pamėgtą vaistininką.
Vaistininko vardą reikia užsitarnauti
„Vaistininko profesijos prestižas išliko. Kartais žmonės mus pavadina pardavėjais, bet negavęs pas gydytoją išsamaus paaiškinimo žmogus pirmiausiai kreipiasi į vaistininką. Tai yra paskutinė grandis, kuri užbaigia gydytojo, jei šis nesuspėjo ko nors išaiškinti pacientui, darbą“, - sako „Eurovaistinės“ atstovė Asta Trumpienė, kuri būdama vaistinės vadovė, stoja ir prie aptarnavimo kasos.

Faktas
93 proc. Lietuvos gyventojų teigia, kad pasitiki vaistininkais, 69 proc. pasisako už vaistininkų didesnį įtraukimą į sveikatos priežiūros sistemą, - atskleidė reprezentatyvus bendrovės „Spinter tyrimai“ kelerių metų senumo gyventojų nuomonės tyrimas.

 
Būna ir psichologai 
„Vaistininko profesijos prestižas išliko. Kartais žmonės mus pavadina pardavėjais, bet negavęs pas gydytoją išsamaus paaiškinimo žmogus pirmiausiai kreipiasi į vaistininką. Tai yra paskutinė grandis, kuri užbaigia gydytojo, jei šis nesuspėjo ko nors išaiškinti pacientui, darbą. Dažnai pasiūlius nueiti konsultacijos pas gydytoją, pacientas sako: ar įsivaizduojate, kokios didžiulės eilės poliklinikoje? Arba atvyksta, pavyzdžiui, susižalojęs akis, tada raginame važiuoti į gydymo įstaigą. Dažnai grįžta į vaistinę jau su receptu ir dėkoja, kad nusiuntėme pas medikus“, - pasakoja A.Trumpienė, kuri būdama vaistinės vadovė, stoja ir prie aptarnavimo kasos.
 

Buvo atliekamas ne vienas visuomenės nuomonės tyrimas, kuomet paaiškėjo, kad vaistininkais gyventojai pasitiki labiausiai. Žmonės jiems noriai atvirauja apie sveikatos problemas, klausia patarimų, pasakoja apie vaikus ir anūkus.
„Kartais mums tenka pabūti ir psichologais... - prisipažįsta ilgametę patirtį sukaupusi darbuotoja. - Dalis klientų turi savo vaistininką. Jei laukiant bendroje eilėje mėgstama vaistininkė vis dar aptarnauja kitą klientą jis užleidžia eilę kitam laukiančiajam sakydamas: praeikite, aš palauksiu – noriu patekti būtent pas šią. Žmogui patiko, kaip jį aptarnavo, ir konsultuojasi tik pas konkretų vaistinės darbuotoją“.
 
A.Trumpienė pastebi, kad žmonės yra linkę lankytis pamėgtoje vaistinėje ir nenoriai iškeičia į kitą, kad ir to paties tinklo vaistinę.
„Pusei metų mūsų vaistinė buvo uždaryta rekonstrukcijai. Kai atsidarėme, sulaukėme begalės gražių žodžių iš klientų: ačiū, kad sugrįžote ir dabar vėl galėsime pas jus lankytis bei konsultuotis. Malonu jaustis reikalingam.
Iš tikrųjų gyventojai vaikšto į mėgstamą vaistinę ir sunkiai ją keičia. Džiaugiuosi, kad dauguma klientų pas mus sugrįžo“, - sako A.Trumpienė.
 

L.S. skaičius
270
- tiek vaistinių Lietuvoje turi „Eurovaistinė“.

 
Pusė gydytojo
Pasak A.Trumpienės, vaistininko vardą reikia išsikovoti. Ypač jaunimas turi įrodyti esąs tiek pat kompetentingas kaip ir patyrę vyresnio amžiaus specialistai:
„Jei vasaros atostogų metu jaunimas dirba padavėjais ar pardavėjais – konsultantais, bet ne vaistinėje, jie iš tikrųjų ateina tik su teoriniu bagažu, o praktikos neturi. Jei daugiau laiko praleidžia vaistinėje, jų specialybės žinios kur kas stipresnės. Tik tiek, kad jaunimas nebemato savęs vaistinėse, o atstovybėse, klinikinių tyrimų laboratorijose. Dabar priėmėme jauną merginą kitoje vaistinėje. Ji man sako: aš niekada neįsivaizdavau, kad bus tiek daug senų žmonių“. Nusistebėjau, negi galvojai, kad dirbsi vien su jaunais, gražiais ir sveikais žmonėmis.“
Pasak jos, kaip ir kiekviename darbe reikia ne tik pašaukimo, bet ir kantrybės, tolerancijos, pagarbos žmogui ir, be abejo, daug žinių.
Nors stereotipiškai tai įsivaizduojama kaip moteriška specialybė, vaistinės vadovė džiaugiasi, kad šią profesiją renkasi vis daugiau vaikinų.

 
„Nuo mažens mane traukė medicinos, farmacijos sritys, nes močiutė dirbo felčere. Ji leisdavo man išdėlioti vaistus po spinteles. Turbūt vaikystės prisiminimai ir turėjo įtakos, kad vėliau pasirinkau vaistininko profesiją.
Man patinka, kad vaistinėje darbas nėra nuobodus ir monotoniškas. Dažniausiai žmonės būna nusiteikę bendrauti, išsako sveikatos problemas, kas juos neramina, klausia patarimo, kas galėtų padėti. Puikiai sekasi bendrauti su senjorais. Bent jau vaistinėje, kurioje dirbu, lankosi draugiški senjorai. Jie dažniausiai ateina maloniai nusiteikę, puikiai sekasi su jais sutarti“, - sako penktus metus dirbantis Povilas Vilkas.
 
Vaikinas prisipažįsta, kad jaučia klientų pasitikėjimą.
„Kadangi, kaip mus dažnai vadina, esame pusė gydytojo, šioje srityje yra išlaikytas prestižiškumas. Net šeimos nariai klausia patarimų ir prašo ką nors nupirkti sakydami: tu vis tiek geriau žinosi. Iš pradžių, kai įstojau studijuoti, mama buvo nustebusi, nors aš jai buvai apie tai užsiminęs. Dabar aplinkiniams pasigiria, kad sūnus – vaistininkas. O kai kurie draugai mane vadina „validoliu“, nors jiems atkertu, kad esu vaistininkas“, - nuotaikingai pasakojo Povilas.

Nuo mažens mane traukė medicinos, farmacijos sritys, nes močiutė dirbo felčere. Ji leisdavo man išdėlioti vaistus po spinteles. Turbūt vaikystės prisiminimai ir turėjo įtakos, kad vėliau pasirinkau vaistininko profesiją“, - sako „Eurovaistinėje“ dirbantis Povilas Vilkas.

Baugina „slaptais pirkėjais“
Pasak A.Trumpienės, vaistininkai pasigenda pagarbos iš valdžios atstovų. „Ypač po slaptų pirkėjų siuntimo pas vaistininką, kuris yra kvalifikuotas ir sunkius mokslus pabaigęs specialistas. Net nelabai įsivaizduoju, kokio išsilavinimo turėtų būti slaptas klientas ir kaip jis galėtų tave patikrinti. Nebent, ar tu pasiūlei pigiausią vaistą.
Tad iš valstybės pusės svarbiausias akcentas, kad klientui parduotum pigiausią vaistą. Iš pradžių tarp vaistininkų buvo pasėta baimė, bet dabar visi aprimo“, - pasakoja A.Trumpienė.
Pasak jos, daug metų vartojant vieną ir tą patį vaistą žmonėms sudėtinga jį pakeisti.
 
„Po liepos mėnesio Kompensuojamų vaistų kainyno daug pacientų perka už savo pinigus. Kainynuose kai kuriose grupėse pasirinkimui liko po vieną vienetą ir trūko rinkoje vaistų, pacientai buvo nepatenkinti. Spalio mėnesį vėl naujas kainynas... turbūt ir vėl bus pasikeitimų.
Jau buvo išimtos kai kurių kardiologinių vaistų dozės, kurios reikia žmogui, o dabar jis nekompensuojamas. Su kainyno pasikeitimais iš tikrųjų sudėtinga“, - sakė vaistinės vadovė.
 
Vaistininkai pastebi, kad daugėja išrašomų elektroninių receptų, prie kurių žmonės jau įpranta. Nebent senjorai kartais pasiguodžia, kad esant knygelei, į ją užmesdavo akį ir būdavo aišku, kada vaistas baigiasi. „Dabar klientams įduodame recepto informaciją, kur yra parašyta, iki kada pakanka vaisto, dar atkreipiame dėmesį, kad iki tokios ir tokios dienos būtinai turėtų apsilankyti pas gydytoją“, - pasakojo A.Trumpienė, pridurdama, kad vaistų anksčiau ir dabar žmonės perka nemažai, tik pradedama labiau rūpintis profilaktika siekiant ligoms užkirsti kelią.
Tarptautinės vaistininko dienos proga ji kolegoms linkėjo kantrybės prisitaikant prie besikeičiančių įstatymų, kaitaliojamų kompensuojamų vaistų kainynų ir svarbiausia - kantrybės dirbant su klientais. „Didžiausias komplimentas, kai išgirsti nuoširdų „ačiū“. Jei klientas nuolat sugrįžta – tai didžiausias įvertinimas ir padėka už mūsų darbą“, - sako A.Trumpienė.
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

      Budinti vaistinė


      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

      razinka


      Sveika šeima


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      G.Thunberg – pranašė savame krašte?

      Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Kaip striksi dominatriksė?
      Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

      Naujas numeris