Siūloma keisti Privalomojo sveikatos draudimo tarybos sudarymo tvarką

www.lsveikata.lt
2017-03-28
Seimas pradėjo svarstyti Sveikatos draudimo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-461), kuriomis siūloma keisti Privalomojo sveikatos draudimo tarybos sudarymo tvarką.
Siūloma keisti Privalomojo sveikatos draudimo tarybos sudarymo tvarką
Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

„Taryba sveikatos apsaugos sistemoje yra reikšminga institucija, nes teikia nuomonę svarbiausiais privalomojo sveikatos draudimo klausimais, pvz., Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto formavimo ir vykdymo, vaistų kompensavimo, asmens sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo, medikų darbo užmokesčio didinimo ir kitais klausimais, todėl tiek Tarybos formavimas, tiek jos veikla turi būti skaidri ir vieša“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte.
 
Teikiamu projektu Privalomojo sveikatos draudimo tarybą siūloma formuoti vadovaujantis trišalio atstovavimo principu iš vienodo skaičiaus lygiateisių narių, atstovaujančių valstybės institucijoms, draudėjų (darbdavių) organizacijoms ir apdraustųjų interesus ginančioms organizacijoms. Privalomojo sveikatos draudimo tarybą sudarytų 15 narių. Tarybos nario kadencijos truktų 2 metus ir tas pats asmuo galėtų būti nariu ne ilgiau kaip 2 kadencijas iš eilės.
 
Siekiant užtikrinti nešališkų, objektyvių ir skaidrių sprendimų priėmimą, racionalesnį PSDF biudžeto lėšų panaudojimą ir efektyvesnę Tarybos veiklą, siūloma įtvirtinti tokius nepriekaištingos reputacijos reikalavimus Tarybos nariams, kokie nustatyti valstybės tarnautojams Valstybės tarnybos įstatyme. Tarybos nariais negalėtų būti farmacijos, ortopedijos ir medicinos priemonių sektoriuje veikiančių įstaigų, įmonių ir organizacijų atstovai. Be to, Tarybos nariai ir visuomeniniai patarėjai privalėtų elektroninėmis priemonėmis deklaruoti privačius interesus.
Po pristatymo už projektą balsavo 91 Seimo narys, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 7 parlamentarai. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas Seimo komitetuose. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gegužės 2 d.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    S.Mikutis: dėl reabilitologų verčiamasi per galvą

    S.Mikutis: dėl reabilitologų verčiamasi per galvą

    „Šiuo metu tikrai yra didžiulis gydytojų reabilitologų poreikis. Todėl įstaigų vadovai, siekiantys aukšto lygi...
    Reta liga sergančią Virginiją nustebino medicinos galimybės

    Reta liga sergančią Virginiją nustebino medicinos galimybės

    „Kuo daugiau veiklos, tada nėra kada dejuoti! Išmokau suprasti organizmo signalus ir rasti laiko poilsiui, supratau, ...

    Budinti vaistinė


    Ar nauji vaistai greičiau ateis į Lietuvą?

    Ar nauji vaistai greičiau ateis į Lietuvą?

    Nuo kitų metų ES startuos svarbus sveikatos politikos pokytis – jungtinis sveikatos technologijų vertinimas (STV). Ar tai bu...
    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...

    razinka


    Sveika šeima


    Išmanusis muilas – švarioms linksmybėms

    Kad ir kiek žalos pridarė pandemija, tikėjome, kad šio to ir išmokė: rankų higienos taisykles mintinai galėjo išpyškinti ir suaugęs, ir pradinukas. Pasibaigus pandemijai, geriems įpročiams iškilo grėsmė būti užmirštiems. Laimei, higienos įgūdžių svarbos nepamiršta Lietuvos sveikatos mo...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Dirbtinį intelektą pasitelks vaistams gaminti

    Nuo „Chat GPT“ iki virtualių asistentų – dirbtinis intelektas (DI) tampa itin svarbiu šiuolaikinio žmogaus gyvenimo atributu. Didesnę reikšmę jis įgauna ir medicinoje. Panaudojimo spektras itin platus: DI bus galima pasitelkti tiek atliekant tyrimus ar chirurgines procedūras, tiek ir gaminant vaistus.&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Vyrai ir moterys (Nr.3)
    Henrikas Vaitiekūnas Vyrai ir moterys (Nr.3)
    Ar gudresnis valgo skaniau?
    Henrikas Vaitiekūnas Ar gudresnis valgo skaniau?
    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija

    Naujas numeris