Seimo Sveikatos reikalų komitetas ėmėsi Odontologų rūmų

Evelina Machova
2015-05-22
Daugiau nei dešimtmetį gyvuojančių Odontologų rūmų laukia permainos. Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariams nusprendus, kad ši savivaldos institucija pernelyg uždara ir neefektyviai valdoma, įregistruoti Odontologų rūmų įstatymo pakeitimai. Savo ruožtu Rūmų prezidentas Alvydas Šeikus sako, kad tokie politikų užmojai – „pieva“ ir kliedesiai.
Seimo Sveikatos reikalų komitetas ėmėsi Odontologų rūmų
Seimo Sveikatos reikalų komitetas kaltina Odontologų rūmus esant gana uždara bei neefektyviai valdoma savivaldos institucija.

Pasak Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Dangutės Mikutienės, odontologų bei burnos priežiūros specialistų bendruomenėje, vienijančioje daugiau nei 7400 specialistų, vis dažniau pastebimas nepasitenkinimas gana uždara bei neefektyviai valdoma savivaldos institucija.

„Kita priežastis, lėmusi projekto rengimą, - pernelyg komplikuota ir biurokratiška valdymo organų struktūra. Šiuo metu Odontologų rūmų komisijų yra 15, todėl manau, kad reikia keisti dabartinį reglamentavimą, siekiant mažinti jų skaičių bei užkirsti kelią naujoms komisijoms, iš esmės nesprendžiančioms nuolatinių rūmų veiklai priskirtinų klausimų, sudaryti“, – teigia Seimo narė.

Šiuo metu Odontologų rūmų įstatyme nėra numatyta ir laikinųjų darbo grupių veikla, kurios įtvirtinimas, valdant komisijas bei sprendžiant aktualius klausimus, itin sumažintų biurokratizmą. Įstatymas taip pat nenumato pareigos Rūmų organų nariams veikti nešališkai bei objektyviai, vengiant galimo interesų konflikto.

Be to, šiuo metu nėra numatyta organų narių atsakomybė tuo atveju, kai nevykdomos arba netinkamai vykdomos pareigos. Šiuo metu Rūmai taip pat nėra įpareigoti organizuoti kiekvienų metų finansinės veiklos atskaitomybės ir metinių finansinių ataskaitų rinkinio nepriklausomą auditą, kuris leistų Rūmams tinkamai ir efektyviai valdyti turimą turtą.


Vienas klausimas
Kaip sveikatos politikų užmojus vertina gydytojai odontologai?


LR odontologų rūmų prezidentas Alvydas Šeikus:


- Kaip vertinu politikų veiksmus? Ar reikia, jei pateiktas projektas yra visiška „pieva“? Negaliu jų niekaip vertinti. O pateiktiems kaltinimas dėl uždarumo ar neefektyvaus valdymo nėra jokio pagrindo. Tai tiesiog kišimasis į asociacijos reikalus, kuri nėra finansuojama iš valstybės. Kita vertus, pateiktame projekte praktiškai kas antras punktas yra kliedesiai ir kitaip jų negaliu pavadinti. Atrodo, kad politikai rašo, rašo ir pamiršta, apie ką rašė. Skaičiuos asociacijos pinigus, nors ji išsilaiko iš nario mokesčio. Gal pirma tegul užtikrina finansavimą, o po to jį skaičiuoja. O šiaip galėtų, kaip sakė ir Prezidentė, užsiimti kur kas svarbesniais reikalais, pavyzdžiui, kad žmonės taip brangiai už vaistus nemokėtų.

Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos vadovė prof. Alina Pūrienė:

- Manau, kad Seimo nariai kaip ir visada yra tautos balsas. Nuomonių apie Odontologų rūmus, žinoma, yra įvairių, tačiau net ir tarp pačių odontologų vyrauja kalbos, kad tai vis dėlto gana uždara bendruomenė. Nemanau, kad ji yra visai neveiksmingai dirbanti, bet tos problemos, kurias įvardijo ir politikai, yra keliamos ne be pagrindo. Galėčiau duoti pavyzdį. Štai, mes, kaip viešoji įstaiga esame tikrinami įvairiausių institucijų trisdešimt šešis kartus per metus, kasmet atliekamas finansinis auditas. O tokios institucijos, kurių biudžetai nemaži, praktiškai nėra tikrinamos ir nėra kam nors atskaitingos. Todėl šiuo klausimu, kad užtikrintume skaidrumą, pokyčiai, manau, reikalingi.
 
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Odontologijos fakulteto dekanas prof. Ričardas Kubilius:

Praktikuojantys odontologai privaloma tvarka turi būti Odontologų rūmų nariai. Ir aš taip pat. Iš tikrųjų Odontologų rūmai išsilaiko patys iš nario mokesčio. Tai organizacija, kuri visiškai negauna valstybės finansavimo. Lėšos, kiek žinau, yra tikrinamos. Juk yra Revizijos komisija. Nesu Tarybos narys, bet kiek žinau, maždaug prieš mėnesį ji atliko finansinę ataskaitą apie lėšų panaudojimą. Man, kaip gydytojui odontologui, ši organizacija visiškai atstovauja. Jei kyla kokių klausimų, malonumų ar nemalonumų, spręstinų klausimų, visuomet padeda ir mes žinome kur kreiptis. Netgi jei odontologas padaro ką nors ne taip, Odontologų rūmai imasi patys spręsti problemas, neapsunkindami valdiškų įstaigų. Mano nuomone, ši organizacija visiškai atstovauja odontologų bendruomenei. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    S.Mikutis: dėl reabilitologų verčiamasi per galvą

    S.Mikutis: dėl reabilitologų verčiamasi per galvą

    „Šiuo metu tikrai yra didžiulis gydytojų reabilitologų poreikis. Todėl įstaigų vadovai, siekiantys aukšto lygi...
    Reta liga sergančią Virginiją nustebino medicinos galimybės

    Reta liga sergančią Virginiją nustebino medicinos galimybės

    „Kuo daugiau veiklos, tada nėra kada dejuoti! Išmokau suprasti organizmo signalus ir rasti laiko poilsiui, supratau, ...

    Budinti vaistinė


    Ar nauji vaistai greičiau ateis į Lietuvą?

    Ar nauji vaistai greičiau ateis į Lietuvą?

    Nuo kitų metų ES startuos svarbus sveikatos politikos pokytis – jungtinis sveikatos technologijų vertinimas (STV). Ar tai bu...
    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...

    razinka


    Sveika šeima


    Išmanusis muilas – švarioms linksmybėms

    Kad ir kiek žalos pridarė pandemija, tikėjome, kad šio to ir išmokė: rankų higienos taisykles mintinai galėjo išpyškinti ir suaugęs, ir pradinukas. Pasibaigus pandemijai, geriems įpročiams iškilo grėsmė būti užmirštiems. Laimei, higienos įgūdžių svarbos nepamiršta Lietuvos sveikatos mo...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Dirbtinį intelektą pasitelks vaistams gaminti

    Nuo „Chat GPT“ iki virtualių asistentų – dirbtinis intelektas (DI) tampa itin svarbiu šiuolaikinio žmogaus gyvenimo atributu. Didesnę reikšmę jis įgauna ir medicinoje. Panaudojimo spektras itin platus: DI bus galima pasitelkti tiek atliekant tyrimus ar chirurgines procedūras, tiek ir gaminant vaistus.&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Vyrai ir moterys (Nr.3)
    Henrikas Vaitiekūnas Vyrai ir moterys (Nr.3)
    Ar gudresnis valgo skaniau?
    Henrikas Vaitiekūnas Ar gudresnis valgo skaniau?
    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija

    Naujas numeris