Rengia socialiai teisingesnę vadovų atlyginimų tvarką

Inga Markeliūtė
2018-09-13
Vakar, trečiadienį, Ministrų kabinetas pritarė prieš metus užgimusiai kelių Seimo narių „valstiečių“ minčiai, kaip vertėtų patobulinti gydymo įstaigų vadovų darbo užmokesčio reglamentavimo tvarką.
Rengia socialiai teisingesnę vadovų atlyginimų tvarką
Papildomos lėšos gydymo įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų darbo užmokesčiui didinti bus naudojamos iš bendro viešosios įstaigos darbo užmokesčio fondo.

SAM parengtoje Vyriausybės išvadoje siūloma pritarti Seimo narių A.Kubilienės, D.Kaminsko ir V.Ačienės siūlymams tobulinti viešųjų įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų darbo užmokesčio reglamentavimą. Papildomai siūloma tobulinti įstatymo projektą numatant, kad vertinant darbo užmokesčio pastoviąją dalį turėtų būti įvertinti ir įstaigų praėjusiais kalendoriniais metais gautų pajamų dydžiai iš PSDF biudžeto, gydytojų ir slaugytojų faktiškai užimtų etatų skaičius bei gydytojų ir slaugytojų vieno mėnesio darbo užmokesčio svertinis vidurkis. Tai leistų įvertinti gydytojų ir slaugytojų skirtingą etatų skaičiaus santykį ir atspindėti realų vieno mėnesio darbo užmokesčio vidurkį.
Pasak Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Astos Kubilienės, dabartinę sistemą keisti yra būtina, nes ji nėra socialiai teisinga.

 

„Gydymo įstaigų vadovų darbo apmokėjimo apskaičiavimo sistema yra pasenusi ir neefektyvi, tad norint, kad atlyginimai būtų paskaičiuojami sąžiningai, būtina keisti dabartinę tvarką“, – sako Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė.

 
Jai pritaria ir Seimo narys D.Kaminskas, teigiantis, kad naujoji tvarka būtų ne tik socialiai teisingesnė, bet ir skatintų gydymo įstaigas vadovautis naujesniais vadybos metodais.
„Toks darbo užmokesčio pastoviosios dalies apskaičiavimo metodas įpareigotų gydymo įstaigų vadovus ne tik taikyti efektyvesnius vadybos metodus, bet ir motyvuotų didinti gydytojų bei slaugytojų darbo užmokestį“, – sako Seimo narys D.Kaminskas.
Papildomos lėšos gydymo įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų darbo užmokesčiui didinti bus naudojamos iš bendro viešosios įstaigos darbo užmokesčio fondo. Tai reiškia, kad papildomai lėšų tam nebūtų skiriama.
 
Savo ruožtu kai kurie vadovai baiminasi, kad bus manipuliuojama priedais, ypač jei kintamoji dalis priklausys nuo valdybos malonės. „Priedais galima manipuliuoti. Tam tikrai yra erdvės. Man patinka gauti stabilią algą ir darbuotojams stengiamės tokią mokėti, kad jie būtų užtikrinti pajamomis. Priedai yra reikalingi, jei atlieki kokias nors papildomas pareigas. Dabar apsiribojame tik finansiniais rodikliais, o juk nemažiau svarbu, koks kolektyvas dirba, kokio amžiaus, kaip sugebi rasti ir valdyti žmogiškuosius išteklius. Tokiu atveju valdyba tai nuspręstų. Jeigu tai būtų civilizuota Skandinavijos šalis, pasitikėčiau. Bet dabar vertinčiau atsargiai“, – L.S. sveikatai yra sakęs Molėtų ligoninės direktorius Vaidotas Grigas.


Tarp kitko
Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, įstaigų vadovų mėnesinė alga susideda iš pastoviosios ir kintamosios algos dalių. Pastoviosios dalies dydis nustatomas atsižvelgiant į įstaigos lygmenį arba praėjusių kalendorinių metų įstaigos vidutinį darbuotojų skaičių ir apskaičiuojamas valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinį dydį dauginant iš įstatymu nustatyto koeficiento. Kintamosios dalies dydis priklauso nuo praėjusių kalendorinių metų įstaigos veiklos rezultatų ir visais atvejais negali viršyti 40 procentų įstaigos vadovo nustatytos mėnesinės algos pastoviosios dalies dydžio. Tačiau darbo užmokesčio dydis nustatomas neatsižvelgiant į vadovaujamos įstaigos pajamas, gydytojų ir slaugytojų etatų skaičių ir darbo užmokesčio vidurkį.
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    razinka


    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris