Planinį gydymą ES šalyse šiemet rinkosi 81 pacientas

www.lsveikata.lt
2017-11-20
Per dešimt šių metų mėnesių ligonių kasos gavo 81 paciento prašymą kompensuoti gydymo Europos Sąjungos (ES) šalyse išlaidas. Dažniausiai jie vyko planiniam chirurginiam gydymui stacionare dėl akių, nervų sistemos, onkologinių, ginekologinių ir kitų ligų, gydytojų specialistų konsultacijoms, reabilitacijai, taip pat įsigijo medicinos pagalbos priemonių. Pagal šiuos prašymus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (PSDF) kompensuota suma siekė beveik 79 tūkst. eurų.
Planinį gydymą ES šalyse šiemet rinkosi 81 pacientas
VLK specialistai pataria atsakingai apsvarstyti ketinimą gydytis ES šalyse. Minėtose šalyse suteiktų paslaugų išlaidos kompensuojamos tik tokiomis pat kainomis, sąlygomis, kaip jos būtų kompensuojamos Lietuvoje.

Daugiausia prašymų kompensuoti gydymo išlaidas ligonių kasos gavo iš tų Lietuvos gyventojų, kurie gydėsi Latvijoje (25), Lenkijoje (20), Vokietijoje (17), Estijoje (6).
„Lietuvos žmonės, kaip ir kitų ES valstybių gyventojai, mieliau gydosi savo šalyje. Na, o jeigu jau vyksta gydytis į užsienį, tai renkasi paslaugas arčiau namų, artimiausiose kaimyninėse šalyse – Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Estijoje“, – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Vaida Momkuvienė.
 
Šiemet daugiausia sprendimų kompensuoti privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudusių pacientų patirtas išlaidas priėmė Vilniaus teritorinė ligonių kasa (TLK) – 36, mažiausiai – Panevėžio TLK – 4. Tuo tarpu Kauno TLK patenkino 15, Klaipėdos TLK – 11, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) – 10, Šiaulių TLK – 5 gyventojų prašymų.
 
VLK specialistai pataria atsakingai apsvarstyti ketinimą gydytis ES šalyse. Minėtose šalyse suteiktų paslaugų išlaidos kompensuojamos tik tokiomis pat kainomis, sąlygomis, kaip jos būtų kompensuojamos Lietuvoje. Todėl labai svarbu išsiaiškinti, kiek reikalinga gydymo paslauga kainuos užsienio šalyje, į kurią planuojama vykti, ir kokia išlaidų dalis bus kompensuojama grįžus į Lietuvą.
 
Negali būti kompensuojamos tos paslaugos, kurios Lietuvoje neapmokamos PSDF lėšomis. Be to, nėra kompensuojamos svetur patirtos slaugos ar ilgalaikio gydymo, skiepijimo, prevencinių programų paslaugų išlaidos. Specialistai ragina įsidėmėti, kad išvykstant visada reikalingas gydytojų siuntimas, nes tokia sąlyga taikoma ir apdraustiesiems, gaunantiems paslaugas Lietuvoje.
 
Galimybe gydytis ES šalyse pacientai gali naudotis nuo 2013-ųjų spalio 25-osios, kai įsigaliojo Europos Parlamento ir Tarybos direktyva dėl pacientų teisių į tarpvalstybines sveikatos priežiūros paslaugas. 2014–2017 m. ligonių kasos iš viso gavo 273 gyventojų prašymus kompensuoti gydymo ES šalyse patirtas išlaidas. Tam iš PSDF biudžeto buvo išleista apie 232 tūkst. eurų.

Daugiau informacijos apie tarpvalstybinę sveikatos priežiūrą:
http://www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/tarpvalstybine-sveikatos-prieziura
https://ec.europa.eu/health//sites/health/files/cross_border_care/docs/cbhc_leafletet_lt.pdf


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    razinka


    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris