Nori prikišti, kad per brangus pacientas?

Deimantė Gruodė
2016-10-31
Tylos siena atsitvėrusi Valstybinė ligonių kasa, iš kurios vadovų lūpų išpešti bent vieną „gyvą“ sakinį - misija neįmanoma, pasiskundė, jog pacientai nenori sužinoti, kiek gi kainavo sveikatos priežiūros įstaigose PSDF lėšomis apmokamos gydymo paslaugos. Esą tokios informacijos nesuteikia medikai, kurie išrašymo iš ligoninės dieną pacientui privalo įduoti atmintinę su išsamesne informacija. Pacientų atstovai stoja mūru, kad gydytojai ir taip užkrauti papildomais rūpesčiais: daktaro pareiga yra gydyti, o ne visokius lapelius išdavinėti.
Nori prikišti, kad per brangus pacientas?
Mūsų šalies pacientai, kurie gydėsi ligoninėse, vis dar neskuba sužinoti, kiek kainavo jų gydymas, kurio išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Gavusių popierines ataskaitas - vos keliasdešimt.
Nesupranta, ko siekia ligonių kasos

Pacientų teisėms atstovaujanti asociacijos „Gyvastis“ vadovė Ugnė Šakūnienė stebisi, kodėl pacientas turėtų domėtis, kiek valstybė skiria lėšų jo sveikatai palaikyti: „Galbūt norima parodyti, kad valstybei sergantysis kainuoja labai brangiai? Jeigu mes patys nemokame draudimo įmokų, kurios automatiškai atskaitomos nuo mūsų atlyginimų, turbūt sunku tikėtis, kad žmogui bus įdomu, kiek sumokama už jo gydymą. Reikia iškelti klausimą: koks ligonių kasų tikslas, kad žmonės pradėtų domėtis? Kodėl gydymo įstaigos neinformuoja pacientų – neturi laiko, negalvoja, kad tai yra svarbu, ar piktybiškai nesuteikia informacijos.“
 
U.Šakūnienei teko susidurti tik su vienu atveju, kuomet pacientas gulėdamas ligoninėje vis pasitikrindavo, kiek valstybei jis jau yra kainavęs. „Galbūt dar nesuprantame, kad valstybė yra visų mūsų kišenė. Kada žmogus yra vertingesnis – kai jis brangiau ar pigiau kainuoja? (Juokiasi.) Nebent pacientams norima ištransliuoti tokią žinutę: pažiūrėkite, už jus valstybė sumokėjo „olialia“ kokius pinigus! Įsivaizduoju, kad jeigu pasižiūrėsi ligonių kasų tinklalapyje ir pamatysi, kad atlikta operacija, sakykime, kainuoja penkiasdešimt tūkstančių eurų, turbūt jau nebeeisi pas gydytoją su penkiais šimtais eurų kišenėje.
 
Jeigu norima parodyti prikišamai, kad tu esi brangus pacientas ir tarsi esi dėl to kaltas, žmogui nelabai ir bus noro domėtis. Bet jeigu ligonių kasos transliuotų žinutę, kad pažiūrėkite, kiek valstybė už jus moka ir tikrai papildomai gydytojams pinigų nereikia nešti – visiems būtų aiškiau, kodėl visi pacientai turi domėtis tokia informacija“, - svarsto asociacijos vadovė.
 
Tikimasi, kad sumažės korupcija

„Pirmiausia kiekvienoje ligoninėje po gydymo išrašomam pacientui turi išduoti atmintinę, kurioje paaiškinta, kad sveikatos duomenis, ligoninėje suteiktas paslaugas ir jų kainas pacientas gali sužinoti teritorinėje ligonių kasoje.
 
Be to, visose gydymo įstaigose, turi būti skelbiama informacija apie pacientui nemokamas, arba, kitaip tariant, Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamas paslaugas. Taigi, tokiu būdu gydymo įstaiga turi informuoti pacientą, už kokį gydymą, procedūras, tyrimus joje apdraustam asmeniui mokėti nereikės.
Gydymo įstaigoms nuolat primename, kad nepamirštų išduoti šių atmintinių“, - sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus pavaduotoja Žadvilė Abelienė.
 
Jos teigimu, svarbu, kad kuo daugiau gyventojų sužinotų, kiek Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų skirta apmokėti įstaigoms už jiems suteiktas paslaugas. „Pagyrimo verti Panevėžio TLK specialistai, kurie apsilankiusiems nuolat primena, kad yra galimybė sužinoti, kiek kainavo jų gydymas ir įteikia tokias duomenų suvestines. Tai sveikintina antikorupcinė priemonė, skatinanti visuomenės domėjimąsi valstybės viešųjų lėšų panaudojimu. Tikimės, kad šiuo pavyzdžiu paseks ir kitos ligonių kasos“,– sako Ž.Abelienė.
Kaip pateikiama VLK informacijoje, neretai tokių atmintinių žmonės negauna. Kitiems, kuriems tokios atmintinės buvo įteiktos, nebuvo suteikta informacija, kokiu tikslu ji duota.
 
Vadovų patirtis
Anot Visagino ligoninės direktoriaus Kastyčio Matulevičiaus, nė vienas pacientas dar nėra parodęs iniciatyvos siekdamas išsiaiškinti, kiek valstybei kainavo apmokėti jo gydymą.
„Prievarta mes gi jiems nekimšime informacijos. Pas mus atmintinės yra kiekvienoje palatoje. Pacientų teisės ir pareigos susegtos ir sudėtos į plastmasines įmautes, kad nesusitrintų ar neišsiteptų.
 
Bet aš matau prieštaravimų. Visų pirma, kada viršijame kvotas ir ligonių kasa neužmoka, ligonis galvoja, kas mes gavome pinigus, bet iš tikrųjų negauname. Antras dalykas, ligonių kasos informaciją teikia nurodydamos oficialius įkainius. Bet kuomet keičiasi oficialus balo įkainis arba, jeigu ligoninė iš naujo atlieka arba ne iki galo suteikia sveikatos priežiūros paslaugas – tai yra slidūs reikalai. Gali būti pateikta viena informacija, bet realiai ji truputį skirsis“, - sako K.Matulevičius.
 
Dar paprasčiau daugelį duomenų sužinoti naudojantis elektroninėmis paslaugomis. Šiuo metu elektroninės valdžios vartų portale galima peržiūrėti pasirinkto laikotarpio apsilankymų pas gydytojus istoriją, sužinoti, kokios ligos diagnozuotos ir gydytos, kiek sumokėta už kompensuojamuosius vaistus bei ortopedijos technines priemones, kokios paslaugos suteiktos, kiek jos kainavo.
 
„Mes teikiame ligonių kasoms informaciją, kurią pacientai susižino per ligonių kasų duomenų bazes. Ši tvarka gyvuoja jau dvejus, jei ne daugiau metų, bet iki šios dienos neturėjau nė vieno paklausimo ir iš gydytojų nesu išgirdęs, kad pacientas domėjosi ar nežinojo, kur galėtų susirasti tokios informacijos. Tokios iniciatyvos iš pacientų pusės visiškai nėra. Mes visą informaciją suteikiame ir, aišku, jeigu pacientai išreikštų pageidavimą, galėtų su ja susipažinti. Bet ar tai yra esminis dalykas, kuriam turėtume skirti didžiausią dėmesį, labai abejoju“, - sako Raseinių ligoninės direktorius Vidmantas Merkliopas.

 
Komentaras
Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) viceprezidentas Gediminas Žižys:

- Tai yra kiekvieno asmens privatus reikalas: nori domiesi, nori – ne. Tik represinėje valstybėje gali būti prievarta. Žinoma, patogu, kada žmogus gali susižinoti, už ką sumokėta ir kiek kainavo gydymas. Informacijos buvimas yra geras dalykas. Bet apie ką mes kalbame - kad informacija yra pateikiama ligonių kasų tinklalapyje, ar apie tai, kad kiekvienas ligonis, išeidamas iš gydymo įstaigos, turi sužinoti, kiek kainavo gydymas.
 
Ligoninei nereikėtų užkrauti šios papildomos funkcijos, nes, aš galvoju, kad ne jų reikalas vesti dar vieną atskirą buhalteriją. Bet kadangi visos paslaugos yra užkoduotos, jos visos turi piniginį vertinimą ir visa informacija plaukia į ligonių kasas, ten turi būti centralizuotas priėmimas susivedus atitinkamus kodus, gimimo metus ir panašiai. Nors sveikatos paslaugomis naudojuosi, bet niekada nežiūrėjau ir praktiškai nesu išbandęs ligonių kasų sistemos.
Ši informacija turi būti pacientui prieinama būtent per ligonių kasas. Daktaro pareiga yra gydyti, o ne visokius lapelius išdavinėti. Mes ir taip esame gydytojus užkrovę būtais nebūtais dalykais.

 
Tarp kitko
Remiantis TLK duomenimis, smalsiausi pacientai gyvena Panevėžio bei Utenos apskrityse. Per devynis šių metų mėnesius Panevėžio TLK 1261 žmogui yra išdavusi net 2665 ataskaitas apie jiems suteiktas gydymo paslaugas. Tuo tarpu Vilniaus TLK tokių ataskaitų išdavė – 5, Kauno TLK – 4, Šiaulių TLK – 9, Klaipėdos TLK – 1.Komentuoti:

Vardas:
El.paštas:
Komentaras:

Ministras A.Veryga: „Taisyklės organizuojant maitinimą pacientams bus privalomos“

2018.03.23
Mobili ekspertų komisija, sudaryta iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos (VMVT), aplankiusi dalį gydymo įstaigų, kuriose vertino pacientams tiekiamą maistą, baigė pirmąjį vizitų etapą. Šie ekspertų vizitai atskleidė pagrindines maitinimo problemas mūsų šalies gydymo įstaigose, o pagal jų pateiktas rekomendacijas jau rengiamos mitybos organizavimo ta... Skaityti plačiau

Naujagimių sveikatai nesukrapšto „juokingos sumos“

2018.03.23
„Šiuo metu visi Lietuvos kūdikiai tiriami dėl keturių ligų, nors visuotinės naujagimių patikros plėtra gali užtikrinti savalaikę trisdešimties retų paveldimų medžiagų apykaitos ligų diagnostiką“, - apie iki galo neišnaudojamas galimybes pasisakė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanas prof. Algirdas Utkus. Tiesa, Sveikatos apsaugos ministerija, nepaisant tragiškų &sca... Skaityti plačiau

Dėmesys vaikų mitybai - eilinė „piaro“ akcija?

2018.03.23
Ministro Aurelijaus Verygos inicijuotą maisto ligoninėse tikrinimo estafetę perėmė Švietimo ir mokslo ministerija. Jau kovo pabaigoje turėtų startuoti mėnesį truksianti akcija, kurios metu žadama aplankyti dešimtis ugdymo įstaigų siekiant parengti naują vaikų maitinimo aprašą. Tiesa, tėvai svarsto, kad tai gali būti eilinė piaro akcija ir situacija iš esmės nepasikeis. Skaityti plačiau

Eurokomisaras V.P.Andriukaitis Seime pristatys EK parengtą Lietuvos iššūkių analizę

2018.03.23
Už sveikatą ir maisto saugą atsakingą Europos Komisijos narys Vytenis Andriukaitis penktadienį Seime pristatys Europos Komisijos (EK) parengtą 2018 metų Lietuvos ekonomikos iššūkių analizę. Ataskaita bus pristatyta Seimo Europos reikalų komiteto nariams, pranešė EK atstovybė Lietuvoje. Skaityti plačiau

Gėda, kai Seimo rūmus valo neįgalieji

2018.03.22
„Kuo rūpinamės – neįgaliu žmogumi ar verslininku, kuris pasinaudodamas neįgaliuoju didina savo pelną?“ – vakar, trečiadienį, klausta Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos posėdyje. Jame socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pristatė žmonių su negalia įdarbinimo reformos nei teisinio reguliavimo tobulinimo projektus. Tiesa, pasiklausyti ministro siūlymų susirinko vos vienas kitas ... Skaityti plačiau

Iš kur gauti daugiau pinigų

2018.03.22
70–90 mln. eurų – tokios sumos numatytos medikų algoms kelti. Gydytojai, slaugytojos džiaugiasi, kad kalbos apie atlyginimų kėlimą virsta darbais, tačiau lūkesčiai čia nesibaigia. Medikai tikisi, kad bus įvestos jų atlyginimų „grindys“. Tiesa, tam priešinasi gydymo įstaigų vadovai. Skaityti plačiau

Sveikatos reikalų komitetas siūlo didinti finansavimą asmens sveikatos priežiūros įstaigoms

2018.03.22
Seimo Sveikatos reikalų komitetas kovo 21 d. posėdyje išklausė Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės ligonių kasos informaciją apie sutarčių su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis sudarymo eigą. Skaityti plačiau

Seimo Sveikos gyvensenos komisijos pirmininku išrinktas D.Kepenis

2018.03.22
Įsteigtos Seimo Sveikos gyvensenos komisijos vadovu išrinktas „valstietis“ Dainius Kepenis. Skaityti plačiau

Nuo vadovo pareigų nušalintas K.Strupas toliau nori dirbti chirurgu Santaros klinikose

2018.03.22
Dėl įtarimų piktnaudžiavimu nuo Santaros klinikų vadovo pareigų nušalintas Kęstutis Strupas nori toliau klinikose dirbti chirurgu. Skaityti plačiau

Ar didesnės algos padės sveikatos sektoriui išbristi iš šešėlio?

2018.03.22
Nepaisant jaunimo pastangų ant medikų durų klijuojant lipdukus „Geriausia dovana šypsena“, sveikatos sektorius, kaip skelbia tyrimai, lieka vienas korumpuočiausių. Tą puikiai iliustruoja pastarojo meto istorijos iš didžiausių gydymo įstaigų, kur sveikatos problemos sprendžiamos ne tik „vokeliais“, bet ir pakeliant balsą: „Ar tu žinai, kas aš esu?“ Ekspert... Skaityti plačiau

Pasieniečių sraigtasparnis skraidino donoro širdį

2018.03.22
Ketvirtadienio paryčiais Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis iš Šiaulių donorinės ligoninės į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas perskraidino donoro širdį. Skaityti plačiau

Seimas aiškinsis, ar ne per didelė yra gydymo įstaigas akredituojanti tarnyba

2018.03.22
Seimo valdyba panoro išsiaiškinti, kodėl Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldi Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba (VASPVT) yra tokia išsipūtusi, kad pretenduoja į milžinišką plotą sostinės centre, rašo „Lietuvos žinios“.   Skaityti plačiau

Prof. Alina Pūrienė: aš ginsiuosi

2018.03.21
„Dėl paciento skundo buvau išteisinta“, - sako Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos vyriausioji gydytoja prof. Alina Pūrienė, sulaukusi papildomo tyrimo iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK). Skaityti plačiau

Vyriausybė linkusi mokėti pandeminio gripo vakcinos rezervacijos mokestį

2018.03.21
Vyriausybė linkusi pritarti, kad Lietuva dalyvautų bendrame Europos Komisijos (EK) organizuojamame pandeminio gripo vakcinos pirkime. Dalyvavimas tokiame pirkime reikštų, kad Lietuva kasmet mokėtų rezervacijos mokestį, jis užtikrintų, jog kilus pandemijai šalis galėtų įsigyti reikiamą kiekį vakcinos. Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, Vyriausybė kitą savaitę galutinai apsispręs dėl dalyvavi... Skaityti plačiau

Vilniuje nuo meningokokinės infekcijos mirė vaikas

2018.03.21
Vilniuje, Santaros klinikose, šeštadienį nuo meningokokinės infekcijos mirė vaikas. Skaityti plačiau

Kęstutis Strupas nuo pareigų nušalintas dar pusmečiui

2018.03.21
Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį pusmečiui nuo pareigų nušalino piktnaudžiavimu korupcijos byloje įtariamą Santaros klinikų generalinį direktorių Kęstutį Strupą. Skaityti plačiau

Daugiavaikių šeimų vaikai Kaune viešuoju transportu važiuos nemokamai

2018.03.20
Kauno savivaldybė antradienį pritarė siūlymui daugiavaikių šeimų vaikams viešuoju transportu leisti važiuoti nemokamai, taikant simbolinį administravimo mokestį. „Šis sprendimas yra skirtas visoms kauniečių daugiavaikėms šeimoms, kurie turi nuo trijų ir daugiau šeimų“, –posėdyje kalbėjo Socialdemokratų frakcijos Kauno taryboje seniūnas Darius Razmislevič... Skaityti plačiau

Seime kelią skinasi maisto kokybės komisijos išvados

2018.03.20
Valdžia nusiteikusi gamintojus ir platintojus įpareigoti ženklinti į Lietuvą įvežamus maisto produktus ir kitus gaminius, jeigu jų sudėtis skirsis nuo originalių tokių pat produktų kitose šalyse.  Skaityti plačiau

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo Majausko šmeižimo

2018.03.20
Vilniaus apylinkės prokuratūroje pirmadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo šmeižimo. Skaityti plačiau

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamente nepakankamai skaidri ūkio subjektų tikrinimo tvarka

2018.03.19
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai atliko korupcijos rizikos analizę Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD ar Departamentas) verslo priežiūros ir savivaldybių tabako bei alkoholio kontrolės veiklos koordinavimo srityse. Išnagrinėta, kaip NTAKD vykdoma viešųjų ir privačių interesų derinimo kontrolė, ir pateikti pasiūlymai, kaip antikorupciniu požiūriu tobulinti nagri... Skaityti plačiau

A.Bilotaitė: vienas efektyviausių receptų sveikatos sistemai – nulinė tolerancija korupcijai

2018.03.19
Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA) ir Jaunųjų gydytojų asociacija kartu su Seimo Antikorupcijos komisijos nare Agne Bilotaite inicijavo diskusiją Seime „Idėja Lietuvai: sveikatos priežiūra be korupcijos“. Skaityti plačiau

Aušra Maldeikienė: „Seimo nariai nėra pateptieji“

2018.03.19
„Seimo narys nėra pateptasis. Nereikia įsivaizduoti, kad įvyksta šventas aktas, kai tautos išrinktasis padeda ranką ant Konstitucijos, ir kad nuo to momento jį jau apšviečia Dievas“, - ironizuoja Seimo narė Aušra Maldeikienė (59 m.), kalbėdama apie politikų ir ministrų privilegiją be eilės lankytis pas gydytojus. Skaityti plačiau

Įvaikintojai sako, kad pasiryžusieji rūpintis vyresniais vaikais yra diskriminuojami

2018.03.19
Svetimus vaikus priimančios šeimos yra diskriminuojamos, kai pasiryžta rūpintis vyresniais vaikais, sako Lietuvos globėjų ir įvaikintojų asociacijos atstovai. Skaityti plačiau

Net velnias negali susigaudyt prioritetuose

2018.03.19
Prasidėję Seimo pavasario sesijai, tiksliau - Sveikatos reikalų komiteto posėdžiai, panašu, bus išties įtempti, nes prioritetinių klausimų - apstu. Nuo medikų atlyginimų kėlimo iki vaistų kainos mažinimo. Komiteto narių teiravomės, kokie gi bus svarbiausi klausimai. Skaityti plačiau

Tyrime dėl priekabiavimo Dailės akademijoje apklausti dešimt liudytojų

2018.03.19
Prieš mėnesį pradėtame ikiteisminiame tyrime dėl galimo seksualinio priekabiavimo Vilniaus dailės akademijoje (VDA) teisėsauga liudytojais apklausė dešimt asmenų, o panašiu metu inicijavo tyrimą ir dėl Lietuvos rusų dramos teatro, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojo Jono Vaitkaus veiksmų. Skaityti plačiau

Gandų iškankinta sveikatos sistema laukia konkrečių pokyčių

2018.03.16
„Reikia ką nors daryti“, - tokia frazė kalbant apie sveikatos apsaugos sistemą kelerius metus skamba nuolat. Klausimas, tik ką? Mat atrodo, kad jei tik ką pajudinsi, atsiras būrys stojančiųjų prieš. Savo ruožtu gydymo įstaigų vadovai, savivaldybių atstovai sako norintys konkretumo, nes gandų apie laukiamus pokyčius apstu. Savo ruožtu Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis ir sveikatos apaugos mi... Skaityti plačiau

Premjeras žada vaiko pinigus didinti daugiau nei 10 eurų

2018.03.16
Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad vaiko pinigus ketinama didinti daugiau nei 10 eurų. Dabar, nepriklausomai nuo tėvų pajamų, jie siekia 30 eurų.  Skaityti plačiau

Jei tavo kraujo grupė A Rh+ Kell -, reikalinga tavo pagalba!

2018.03.16
Lietuvos ligoninėse jaučiamas ARh+ Kell - grupės kraujo stygius. Situaciją apsunkina ir artėjantis savaitgalis. Skaityti plačiau

Seimas imasi prekybą vaistais lengvinančių pataisų

2018.03.16
Seimas spręs, ar mažmeninės prekybos įmonėms ir degalinėms leisti prekiauti nereceptiniais vaistais. Tačiau prekybininkai negalėtų teikti informacijos apie vaistus.  Skaityti plačiau

Seimas svarstys, ar griežtinti maisto papildų reklamą

2018.03.16
Seimas spręs, ar pritarti „valstiečių“ siūlymui griežtinti maisto papildų reklamą per radiją ar televiziją. Skaityti plačiau

V.Pranckietis nesvarsto trauktis iš pareigų: nesprendžia vienas R.Karbauskis

2018.03.16
Valdančiųjų „valstiečių“ deleguotas Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako nesvarstantis trauktis iš pareigų, turintis parlamento palaikymą, o Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio užuominas apie tai sako vertinantis kaip išsprūdusią emociją ketvirtadienį prie Seimo vykusio mitingo metu. Skaityti plačiau

Nori įdarbinti, bet nežino, iš ko pasemti

2018.03.15
Pirmieji gyvensenos medicinos specialistai, parengti Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU), jau pasiruošę papildyti šeimos gydytojų komandas. Tiesa, pirminės asmens sveikatos priežiūros centrų vadovai kol kas jų neskuba sutikti išskėstomis rankomis, mat turi nemažai klausimų ir netgi nuogąstavimų: „Jeigu sakys įdarbinti tokius specialistus ir neskirs papildomų lėšų, viskas su... Skaityti plačiau

Greitosios pagalbos medikų apie protestą prie Seimo neinformavo

2018.03.15
Prognozuojama, kad šiandien, ketvirtadienį, proteste prie Seimo ketina dalyvauti 5–10 tūkst. žmonių minia. Pranešama, jog mitingo metu dirbs sustiprintos policijos pareigūnų pajėgos. Tiesa, užtikrinti greitąją medicinos pagalbą mitingo metu jo organizatoriai pamiršo. Skaityti plačiau

V.Landsbergis išleistas iš ligoninės

2018.03.15
Pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis ketvirtadienį buvo išleistas iš ligoninės, patvirtino jo sūnus Vytautas V.Landsbergis. Skaityti plačiau

Prasidėjo ligonių kasų ir gydymo įstaigų sutarčių sudarymas

2018.03.15
Prasidėjo teritorinių ligonių kasų (TLK) ir gydymo įstaigų, vaistinių bei optikos paslaugas teikiančių įstaigų sutarčių sudarymas. Su minėtomis įstaigomis jau derinami TLK parengti sutarčių projektai, sprendžiami dėl jų kylantys klausimai. Abiem pusėms baigus derinti minėtus projektus, pasirašomos sutartys. Skaityti plačiau

Bus tikrinamas mokyklų bei darželių maistas

2018.03.15
Švietimo ir mokslo ministerija ruošiasi tikrinti maistą mokyklose ir darželiuose. Skaityti plačiau

Klibina Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos vadovo kėdę

2018.03.15
Vakar, trečiadienį, skandalų krečiamos Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) vadovas Manfredas Žymantas buvo iškviestas pasiaiškinti į jungtinį Seimo Neįgaliųjų teisių ir Antikorupcijos komisijų posėdį. Nors STT įsibėgėjo ikiteisminiuose tyrimuose, panašu, kad rimtų reformų neįgalumo nustatymo sistemoje dar teks palaukti. Skaityti plačiau

Trumpinant eiles atsakomybė teks gydymo įstaigoms ir pacientams

2018.03.15
    Vakar, trečiadienį, Seimo Sveikatos reikalų komitetas organizavo klausymus, kuriuose aptartas ir eilių valdymas gydymo įstaigose. Kad pacientai pas gydytojus patektų laiku, pirmiausia reikia sukurti išankstinės registracijos internetu sistemą, atsisakyti gydytojams tenkančių perteklinių funkcijų, be to, būtina peržiūrėti ambulatorinių paslaugų tinklą. Skaityti plačiau

Protestas bus, nors M.Bastys ir traukiasi

2018.03.15
Šiandien, ketvirtadienį, prie Seimo rengiamas protestas „Mes kaltinam“. Žurnalistas Andrius Tapinas kviečia visuomenę burtis, nepaisant to, kad Seimo nario priesaiką sulaužęs parlamentaras Mindaugas Bastys nusprendė iš Seimo trauktis pats. Skaityti plačiau

Vietoje greitosios pagalbos numerių – medicininių konsultacijų linija

2018.03.15
Vyriausybė trečiadienį pritarė iniciatyvai, kad vietoje kelių greitosios pagalbos iškvietimo numerių nuo 2020 metų veiktų viena linija medicininėms konsultacijoms. Skaityti plačiau

Seimas apsispręs dėl parlamentinės Sveikos gyvensenos komisijos

2018.03.15
Seimas balsuos, ar „valstiečių“ siūlymu sudaryti 14–ąją – Sveikos gyvensenos komisiją.  Skaityti plačiau

Vyriausybė teiks siūlymus dėl alkoholio reklamos žurnaluose

2018.03.14
Kai kuriems Seimo nariams siūlant nebeplėšyti alkoholio reklamos iš užsienio leidinių, Vyriausybė siūlo kol kas nesvarstyti jų parengtų įstatymo pakeitimų, nes žada pati parengti pataisas dėl alkoholio reklamos išimčių.   Skaityti plačiau

Seimo komitetas: tos pačios įmonės vaistinių ribojimas neprieštarauja Konstitucijai

2018.03.14
Seimas svarstys, ar nuo 2022 metų riboti tos pačios įmonės vaistinių skaičių miestuose. Parlamentinis Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) trečiadienį nutarė, kad tokios pataisos Konstitucijai neprieštarauja.  Skaityti plačiau

Baimintis, kad išnyks unikalios studijų programos, nereikia – ministrė

2018.03.14
Baimintis, kad po Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) verdikto išnyks unikalios studijų programos, nereikia, teigia švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Skaityti plačiau

Ignalinos gimnazijos moksleivei nustatyta meningokokinė infekcija

2018.03.13
Antradienį pranešta apie registruotą meningokokinės infekcijos atvejį – pavojinga liga susirgo Ignalinos gimnazijos moksleivė. Skaityti plačiau

Prezidentė paleis „Facebook“ sistemą dingusiems vaikams surasti

2018.03.13
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ atstovais aktyvuos dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“. Lietuva – pirmoji iš Šiaurės šalių, kurioje bus įdiegta ši sistema. Skaityti plačiau

Sveikatos ministras I.Dorošą atleido iš Panevėžio ligoninės vadovo pareigų

2018.03.13
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nuo antradienio iš Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pareigų atšaukė Ivaną Dorošą. Skaityti plačiau

Jūratė ir Česlovas Norvaišos: „Mums sakė, kad sutepėme baltą chalatą“

2018.03.13
„Atitiko kirvis kotą“, - šypteli legendiniai šokėjai – gydytojai bei nusipelnę treneriai Jūratė ir Česlovas Norvaišos, kurie darnioje sąjungoje gyvena bemaž šešias dešimtis metų. Vienas be kito neįsivaizduojama sutuoktinių pora ką tik vykusiuose medikų „oskaruose“ – „Metų vadovas 2017“ apdovanoti Už gyvenimo nuopelnus. Skaityti plačiau

G.Furmanavičius apie D.Gineikaitės skambučius: pagalbos po avarijų ieško visos moterys

2018.03.12
Buvusios Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorės Daivos Gineikaitės tuometinis patarėjas Gintaras Jonas Furmanavičius teigia vadovės skambučius supratęs kaip į bėdą patekusios moters pagalbos prašymą. Skaityti plačiau

Donoro širdį gabeno kariškių sraigtasparnis

2018.03.12
Šiandien Karinių oro pajėgų sraigtasparnis į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninę Kauno klinikas iš Šiaulių donorinės ligoninės atskraidino donoro širdį. Kol širdis buvo gabenama, Kauno klinikų – vieno iš dviejų Lietuvos transplantacijos centrų – operacinėje transplantacijai buvo ruošiamas pacientas. Skaityti plačiau

Gyvensenos medicinos lyderiai siūlo susitelkti ne į ligų gydymą, o į kovą prieš jas sukeliančias gyvenimo sąlygas

2018.03.12
Šiandien, kovo 12 dieną, prasidedančiais kursais Druskininkuose Lietuvoje startuoja tarptautinių gyvensenos medicinos specialistų susitikimų ciklas su sveikatos apsaugos, verslo ir visuomenės atstovais. Skaityti plačiau

Aurimas Pečkauskas: „Galime sukurti tokią Lietuvą, kurioje gera gyventi“

2018.03.12
Jaunųjų gydytojų asociacijos valdybos narys gydytojas anesteziologas reanimatologas Aurimas Pečkauskas (30 m.), sako, kad gandus apie ligoninių tinklo pertvarką girdime nuo 2001 metų. Diskusijų daug, bet rezultatai kuklūs, mat koją vis pakiša politinės valios trūkumas. Skaityti plačiau

ŽIV: priešinamasi vienkartiniams švirkštams įkalinimo įstaigose

2018.03.12
Teisingumo ministrė ir jos viceministras šią savaitę buvo priversti pasitraukti iš postų. Galima sakyti, kad neįveikiamu Rubikonu jiems tapo Kalėjimų departamentas, nes Raimondas Bakšys buvo kaltinamas trukdymu vykdyti kalėjimų sistemos auditą, o Milda Vainiutė – nekontroliuojanti situacijos ministerijoje.   Skaityti plačiau

75 proc. Lietuvos studentų kamuoja stresas. Kaip susitvarkyti su įtampa?

2018.03.12
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) 2017 m. gruodžio – 2018 m. sausio mėnesiais vykdė tyrimą „Socialinė dimensija“. Tyrimas atskleidė, kad 80 proc. studentų per paskutinius metus jautė didelį nerimą, 75 proc. – stiprų stresą, 63 proc. – ilgai besitęsiančią blogą nuotaiką, 59 proc. – nemigą, o beveik pusė (46 proc.) – valgymo sutrikimus. 30 proc. respondentų teigė, kad per paskuti... Skaityti plačiau

Modernūs protezai gali būti kompensuojami bet kokio amžiaus pacientams

2018.03.12
Gerėja paslaugų ir reikiamų priemonių prieinamumas visiems žmonėms, turintiems negalią, nepaisant jų amžiaus. Nuo šių metų kovo mėnesio dar daugiau žmonių galės pasinaudoti galimybe gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojamas modernias blauzdos ir šlaunies protezines sistemas. Iki tol jas gauti galėjo tik tam tikro amžiaus negalią turintys pacientai. Skaityti plačiau

Prof. Liudas Mažylis: „Kad mūsų ateitis būtų tiesiog kūryba“

2018.03.11
Liudas Mažylis (64 m.), atradęs Vokietijos archyvuose svarbiausią Lietuvos valstybės atkūrimo dokumentą – Vasario 16-osios Aktą, – padovanojo šimtmetį švenčiančiai valstybei geriausią dovaną ir pats tapo atradimu žurnalistams bei visuomenei. Susitikimų geografija su Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesoriumi nusidriekė nuo Bostono (JAV) ik... Skaityti plačiau

Matyt, laukia, kol žus arba sudegs kurčiasis

2018.03.09
„Įsivaizduokite, ką reiškia klausos negalią turinčiam žmogui parašyti trumpąją žinutę, kai ištinka avarija, gaisras ar kitokia stresinė situacija“, - sako Lietuvos kurčiųjų draugijos viceprezidentas Kęstutis Vaišnora, akcentuodamas, jog greitosios pagalbos iškvietimas kurtiesiems vis dar neefektyvus. Skaityti plačiau

Nederamu seksualiniu elgesiu apkaltintas M. Majauskas kreipiasi į prokuratūrą dėl šmeižto

2018.03.08
Nederamu seksualiniu elgesiu apkaltintas Seimo opozicinės konservatorių frakcijos narys Mykolas Majauskas sako rengiąs pareiškimą Generalinei prokuratūrai, kad būtų pradėtas tyrimas dėl šmeižto. Skaityti plačiau

Šeimos gydytojų komandas papildys pirmieji gyvensenos medicinos specialistai

2018.03.08
Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) išleista pirmoji naujos perspektyvios specialybės absolventų – gyvensenos medicinos magistrų laida. Kvalifikuoti specialistai pasirengę prisijungti prie šeimos gydytojų komandos ir teikti profesionalias konsultacijas sveikos mitybos, fizinio aktyvumo, žalingų įpročių, streso prevencijos ir valdymo klausimais. Skaityti plačiau

ŽIV sergančių moterų kūdikiai - tarp dviejų liepsnų

2018.03.08
Kasmet tenka kaip reikiant pasukti galvą, iš kur paimti lėšų ŽIV užsikrėtusioms gimdyvėms, kurios negali maitinti krūtimi, bet finansiškai yra nepajėgios įsigyti specialaus maisto kūdikiui. Kaip sako asociacijos „Demetra“ vadovė Svetlana Kulšis, šis opus ir nepaprastai jautrus klausimas stumdamas iš vienos ministerijos į kitą, o pasiūlymas pieno mišinius įt... Skaityti plačiau

Ketvirtadienį gripo epidemija atšaukta Vilniaus miesto savivaldybėje

2018.03.08
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje mažėja trečią savaitę iš eilės. Ketvirtadienį gripo epidemija atšaukta Vilniaus miesto savivaldybėje. Tai šešiolikta šalies savivaldybė atšaukusi gripo epidemiją. Iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją &sc... Skaityti plačiau

Kolegų nuomonės dėl M.Majauskui metamų kaltinimų išsiskyrė

2018.03.08
Panašu, kad nuo savaitės pradžios viena svarbiausių naujienų Seime tapo konservatoriui Mykolui Majauskui mesti kaltinimai netinkamu seksualiniu elgesiu. Seimo narys suspendavo narystę partijoje, tiesa, kaltinimus neigia.  Kolegos gi politiko padėtį vertina skirtingai. Skaityti plačiau

„Išdurti“ vyr. gydytojai pasimokė: baikime pasitikėti buhalteriais

2018.03.08
„Visiems pasakėme: baikime pasitikėti buhalteriais!“ - sako buvęs Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos Tarybos pirmininkas Edmundas Baltakis, paklaustas, ko pasimokė iš tūkstantinės aferos, kuomet, kaip įtariama, buhalterė iš sąjungos sąskaitos susišlavė 150 tūkst. eurų. Savo ruožtu Seimo Antikorupcijos komisijos narys Remigijus Žemaitaitis nusistebėjo, negi vyr. gydytojai yra tokie varg... Skaityti plačiau

M.Majausko istorija yra jo ir žmonos reikalas, mano S.Skvernelis

2018.03.08
Premjeras Saulius Skvernelis sako nederamu seksualiniu elgesiu apkaltinto parlamentaro Mykolo Majausko istoriją kol kas matantis kaip jo šeimos reikalą. Skaityti plačiau

Nuo pareigų nušalintam Santaros klinikų vadovui – nauji nemalonumai

2018.03.07
Nuo pareigų nušalintą Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų generalinį direktorių Kęstutį Strupą užgriuvo nemalonumui dėl dukrai padovanoto, bet nedeklaruoto nekilnojamojo turto. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl jo ir jo sutuoktinės Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytojos – Silvijos Strupienės elgesio. Skaityti plačiau

Prokuratūra nagrinėja G.Landsbergio pareiškimą dėl M.Majausko

2018.03.07
Generalinė prokuratūra nagrinėja opozicinės Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos vadovo Gabrieliaus Landsbergio pareiškimą dėl paviešinto merginos liudijimo apie galimą konservatoriaus Seimo nario Mykolo Majausko nederamą seksualinį elgesį. Skaityti plačiau

Buvęs Šiaulių Respublikinės ligoninės vadovas P. Simavičius nuteistas už kyšininkavimą

2018.03.07
Buvęs Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius teismo pripažintas kaltu ir nuteistas už kyšininkavimą. Šiaulių apygardos teismas trečiadienį paskelbė, kad pripažįsta P. Simavičių kaltu paėmus 50 eurų kyšį už tai, kad asmeniui būtų išduotas trijų dienų nedarbingumo pažymėjimas, nenurodant alkoholio vartojimo. Skaityti plačiau

G.Landsbergis dėl M.Majausko žada kreiptis į prokuratūrą

2018.03.06
Opozicinės Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos vadovas Gabrielius Landsbergis sako rengiantis kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą dėl paviešinto merginos liudijimo apie galimą konservatoriaus Seimo nario Mykolo Majausko nederamą seksualinį elgesį. Skaityti plačiau

Nederamu seksualiniu elgesiu apkaltintas Mykolas Majauskas stabdo narystę partijoje

2018.03.06
Nederamu seksualiniu elgesiu apkaltintas konservatorius Mykolas Majauskas sako kol kas nesvarstantis galimybės atsistatydinti iš Seimo. „Kol kas tokio dalyko (trauktis iš Seimo – BNS) nesvarsčiau, vertinu rinkėjų išreikštą pasitikėjimą, darbus, kuriuos dariau iki šiol, ketinu tęsti. Taip lengvai rinkėjų pasitikėjimu nesišvaistysiu“ , – BNS sakė p... Skaityti plačiau

Iš pareigų atleistas SAM kancleris G.Aleksonis prašo priteisti 10 tūkst. eurų

2018.03.06
Iš pareigų atleistas buvęs Sveikatos apsaugos ministerijos kancleris Gedeminas Aleksonis teismo prašo įpareigoti ministeriją grąžinti jį į pareigas ir priteisti jam 10 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą. Skaityti plačiau

Kuriant Nacionalinį funkcijų centrą, VMVT dėl atleidimo įspėjo beveik 70 darbuotojų

2018.03.06
Vyriausybei siekiant iki liepos pradžios personalo ir buhalterinės apskaitos funkcijas konsoliduoti Nacionaliniame bendrųjų funkcijų centre, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) apie galimą atleidimą įspėjo beveik 70 darbuotojų. Skaityti plačiau

Vilniuje laidojamas Virgilijus Noreika

2018.03.06
Antradienį Vilniaus Antakalnio kapinėse bus laidojamas vienas žymiausių Lietuvos operos solistų Virgilijus Noreika. Laidotuvės Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje, vyks 14 valandą. Tą pačią dieną Vilniaus Arkikatedroje 10 valandą aukotos šventos Mišios už mirusįjį.  Skaityti plačiau

Slaugos įstaigos purtosi dializuojamų ligonių

2018.03.06
Su „Lietuvos sveikatos“ redakcija susisiekusi moteris pasiskundė, jog nė viena slaugos ligoninė nenori priimti dializuojamų pacientų. Ypač nesileidžia į kalbas, jei šie - itin sunkios būklės, gulintys ligoniai. Geriausiu atveju pasiūlo patiems susirasti, kur dializuoti tokį žmogų. Bet ir tuomet rūpesčiai nesibaigia, mat dializės centrai gulinčių pacientų nevežioja. Tad artimieji priversti ie&scaron... Skaityti plačiau

Byloje dėl neįgalumo nustatymo įtarimai buvo pateikti 45 asmenims

2018.03.05
Ikiteisminiame tyrime įtarimai dėl galimos korupcijos nustatant neįgalumą įtarimai buvo pareikšti 45 asmenims, procesiniai sprendimai jau priimti 18 asmenų, skelbia prokuratūra. Skaityti plačiau

Lytiškumo ugdymas paliktas mokytojų sąžinei

2018.03.05
Kaip juokauja specialistai, iš lytiškumo programos mokyklose kol kas naudos tiek, kiek iš ožio pieno. Daug priekaištų skrieja Švietimo ir mokslo ministerijai, kuri per silpnai pasiruošė tokiam svarbiam žingsniui, tad viskas palikta mokytojų atsakomybei. Prie lytiškumo ugdymo mokymo įstaigose sugrįžta, kuomet visuomenę apskriejo skandalinga žinia, jog Lietuvoje pagimdė ... Skaityti plačiau

SAM tikisi artimiausiu metu paskirti Santaros klinikų vadovą iš šalies

2018.03.05
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikisi artimiausiu metu paskirti laikinąjį Santaros klinikų vadovą iš šalies. Skaityti plačiau

E. sveikatos sistema aktyviai naudojasi 38 proc. įstaigų

2018.03.05
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) teigia, kad e. sveikatos sistema aktyviai naudojasi 38 proc. gydymo įstaigų. Jos aktyviai teikia pacientų sveikatos duomenis į centrinę e. sveikatos sistemą (ESPBI IS), išrašo e. receptus, medicinines pažymas. Skaityti plačiau

Dar nepasiruošę kitokiam donorystės modeliui

2018.03.05
Seimo nario Mykolo Majausko siūlymas, jog donorais taptų visi asmenys, nebent šie pareikštų kitokią valią, priimtinas toli gražu ne visiems. „Valstybės vardu negalima dovanoti žmogaus organų“, - sako parlamentaras Kęstutis Masiulis. Savo ruožtu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga siūlo kitokį variantą – kad išduodant asmens tapatybės dokumentą būtų įteisinta pareiga i&... Skaityti plačiau

Vilniuje pagerbti geriausi sveikatos apsaugos sistemos vadovai ir gydytojai (papildyta nuotraukomis)

2018.03.04
Penktadienį Vilniuje viešbutyje „Radisson Blu Lietuva“ penkioliktą kartą nugriaudėjo konkurso „Metų vadovas“ laureatų pagerbimo vakaras. Tarp gausiai susirinkusių svečių buvo Seimo ir Vyriausybės atstovai, miesto merai, medicinos elitas. Šventė šiemet skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Iškilmingame vakare jau tradiciškai išdalintos s... Skaityti plačiau

Valdiškose įstaigose kelią skinasi mini darželiai

2018.02.27
Grupė konservatorių pasiūlė novatorišką idėją – valstybės institucijose įrengti specialias zonas, kur dirbantys tėvai tam tikram laikui galėtų palikti vaikus. „Turbūt direktorius turės prižiūrėti darbuotojų vaikus“, - tokį siūlymą išgirdęs pajuokavo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Algirdas Sysas. Išsakomi ir nuogąstavimai, jog tokios zonos nebūtų suprastos kaip ... Skaityti plačiau

Seimo komisija: valdžia nuo 2011-ųjų nieko nedarė dėl skirtingos maisto produktų kokybės

2018.02.27
Kai kurių Vyriausybės institucijų vadovai nuo 2011 metų žinojo, kad į Lietuvą įvežama maisto produktų, kurių sudėtis skiriasi nuo parduodamų kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Tačiau nė viena jų – Žemės ūkio, Teisingumo ministerijos, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Vartotojų teisių apsaugos tarnyba – neparodė iniciatyvos spręsti šią problemą, nors kai kurios ES valstybė... Skaityti plačiau

Kreipėsi dėl konstitucinius principus pažeidžiančios aukštojo mokslo reformos

2018.02.26
Seimo nariai Gabrielius Landsbergis ir Andrius Kubilius kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, ministrą pirmininką Saulių Skvernelį ir švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę dėl vyriausybės įgyvendinamos aukštojo mokslo institucinės ir programinės pertvarkos. Skaityti plačiau

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis mažėja antrą savaitę iš eilės

2018.02.26
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje mažėja antrą savaitę iš eilės.   Skaityti plačiau

Vaikų dienos centrai raginami kuo skubiau pasirašyti parengtas finansavimo sutartis

2018.02.26
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad sutartis su Socialinių paslaugų priežiūros departamentu prie SADM jau pasirašė 47 vaikų dienos centrai iš 80-ies, dėl kurių finansavimo vasario 13 d. pasirašytas ministerijos kanclerio potvarkis. Vasario 19 d. pasirašytas dar vienas potvarkis dėl kitų 90 VDC finansavimo, o vasario 23 d. galutinai įvertinti visi kiti likę VDC projekta... Skaityti plačiau

Specialistai įspėja: neapsigaukite, „šlykštukai“ – žaislai iš nuodų

2018.02.26
Viešojoje erdvėje plintanti „pasidaryk pats“ mada gaminti žaislus, vadinamus išmaniuoju plastilinu ar šlykštukais (angl. slime) iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nekaltai. Šis užsiėmimas įvardijamas kaip puiki edukacinė priemonė, skatinanti vaikų ir paauglių kūrybingumą. Tačiau nei viena instrukcija, kurios sudėtyje yra borakso, nepažymi, jog šis žaislas pav... Skaityti plačiau

Vilniuje, įtariama, mirtinai sušalo trys žmonės

2018.02.26
Paspaudus šią žiemą rekordiniam speigui, Vilniuje šaltis per tris pastarąsias dienas pareikalavo trijų aukų. Skaityti plačiau

Lietuvos 100-mečio proga „Toksika“ iš 100 mokyklų nemokamai surinks pavojingąsias atliekas

2018.02.26
Pavojingas atliekas surenkanti ir tvarkanti valstybės įmonė „Toksika“ kreipiasi į Lietuvos mokyklas ir kviečia nepriklausomybės šimtmetį mokykloms pasitikti švaresnėms. „Toksika“ pasisiūlė nemokamai sutvarkyti pavojingas atliekas iš 100 mokyklų. Be to, įmonė moksleivius kviečia į specialias pamokas, kuriose bus pasakojama apie buityje ir mokykloje susidarančias pavojingąsi... Skaityti plačiau

Vilniuje negalią turintys žmonės odontologus galės iškviesti į namus

2018.02.26
Vilniuje ketinama išbandyti naują projektą, kad negalią turintys žmonės galėtų namuose gauti odontologinės priežiūros paslaugas, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Skaityti plačiau

Prašo ministerijos atsitokėti: vaistas – ne saldainis

2018.02.26
Jau greitai nereceptiniai vaistai gali atsidurti parduotuvių, degalinių ar kitų prekybos vietų lentynose. Tai numatyta Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtose bei Vyriausybei pateiktose Farmacijos įstatymo pataisose, kurios turėtų būti svarstomos artimiausiu metu. Skaityti plačiau

„Sveikatos apsaugos inovacijų forume“ – pagyros Lietuvos mokslininkams ir pyla Lietuvos politikos formuotojams

2018.02.23
Šiandien Lietuvos mokslų akademijoje (LMA) vyko Amerikos prekybos rūmų komiteto farmacijos klausimams „Local American Working Group“ organizuotas „Sveikatos apsaugos inovacijų forumas“. Skaityti plačiau

Beveik kurortas su pavargusiais pastatukais

2018.02.23
Žvėryno rajone nuo senų laikų stūksanti infekcinė ligoninė yra ta gydymo įstaiga, kuriai kliūna bene daugiausiai kritikos strėlių. Čia gydęsi pacientai piktinasi nutriušusia aplinka bei nežmoniškomis sąlygomis. Persikėlimo į naują Santariškėse statomą korpusą nekantriai laukia ir čia dirbantys medikai. Skaityti plačiau

A.Veryga siūlo išduodant asmens dokumentus apsispręsti dėl organų donorystės

2018.02.23
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga siūlo išduodant asmens tapatybės dokumentą įteisinti pareigą asmenims apsispręsti dėl organų donorystės. Jis nepritaria konservatoriaus Mykolo Majausko siūlomam visuotinės organų donorystės modeliui, kai donorais taptų visi piliečiai, išskyrus to raštu atsisakiusius. Skaityti plačiau

M.Majauskas siūlo keisti donorystės tvarką Lietuvoje

2018.02.23
Šiuo metu Lietuvoje rakto į naują gyvenimą laukia 502 žmonės. Nacionalinio transplantacijos biuro duomenimis, širdies laukia 46, plaučių – 10, širdies ir plaučių komplekso – 4, kepenų – 73, inksto – 168, kasos ir inksto komplekso – 8, ragenų – 99, o laukiančiųjų kamieninių kraujodaros ląstelių transplantacijos skaičius siekia 94. Už šių skaičių sle... Skaityti plačiau

Santaros klinikų IT projektų vadovui – pusmečio namų areštas

2018.02.23
Teisėsaugai atliekant tyrimą dėl galimos korupcijos Santaros klinikose šios ligoninės informacinių technologijų projektų vadovui skirtas pusmečio namų areštas. Jis šioje byloje įtariamas kyšininkavimu. Teisėsauga neatskleidžia šio asmens vardo ir pavardės. Skaityti plačiau

Priklausomybės ligų specialistai pasimetę: ką pasiūlyti vietoj kodavimo?

2018.02.23
Darbuotojai nesiveržia į nukraujavusį dabar jau Respublikinį priklausomybės ligų centrą, nors, kaip tikina įstaigai vadovaujantis Emilis Subata, gydytojams šiuo metu siūlomas konkurencingas atlyginimas. Savo ruožtu filialuose dirbantys specialistai susidūrė su keblumais, - ką pasiūlyti priklausomybes besigydantiems pacientams vietoj kodavimo ar kitų sveikatos apsaugos ministro uždraustų gydymo metodų? Skaityti plačiau

Buvusiam SAM kancleriui griežtas papeikimas skirtas pagrįstai – teismas

2018.02.23
Buvusiam Sveikatos apsaugos ministerijos kancleriui Gedeminui Aleksoniui griežtas papeikimas skirtas pagrįstai, jis savo funkcijas vykdė aplaidžiai, nusprendė Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT). Skaityti plačiau

Tyrime dėl korupcijos Santaros klinikose – aštuoni įtariamieji

2018.02.22
Atliekant tyrimą dėl galimos korupcijos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose įtarimai iš viso pateikti aštuoniems asmenims, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Skaityti plačiau

Kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų istorijoje taško dar reikės palaukti

2018.02.22
Kilęs sąmyšis dėl kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų, kaip sako pacientų organizacijos „Kraujas“ vadovė Ieva Drėgvienė, kilo ne dėl gydymo įstaigų konkurencijos, o dėl pacientų pasipiktinimo, jog mažinant reikalavimus jiems negarantuojamas saugumas. Savo ruožtu Kauno medikai teigia, jog juos žeidžia, kai apie pasiruošimą sudėtingoms procedūroms sprendžia ne kolegos hematologai, ... Skaityti plačiau

K.Strupas paleistas į laisvę

2018.02.22
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) trečiadienį sulaikytas Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų generalinis direktorius Kęstutis Strupas paleistas į laisvę. Skaityti plačiau

Santaros klinikoms ieškoma laikino vadovo

2018.02.21
Santaros klinikų dalininkai Vilniaus universitetas ir Sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį pranešė, kad ieškos naujo ligoninės generalinio direktoriaus vietoj teisėsaugos akiratyje dėl galimo piktnaudžiavimo atsidūrusio Kęstučio Strupo. Skaityti plačiau

Teisėsauga tiria galimą stambią korupciją Santaros klinikose

2018.02.21
Teisėsauga trečiadienį pranešė atliekanti tyrimą dėl galimos stambaus masto korupcijos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose. Skaityti plačiau

Lazdynuose duris atvėrė moderniausias Konsultacijų centras, priimsiantis apie 40 tūkst. pacientų per metus

2018.02.21
Modernia įranga aprūpinta klausos tyrimo kamera, naujoviški otorinolaringologų, ginekologų, akių ligų ir kitų sričių gydytojų kabinetai, šiuolaikiška technika, skirta atlikti elektromiografijos tyrimus, periferinių kraujagyslių ištyrimą – ir tai tik dalis visų paslaugų, kurias teikia 4-erius metus Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) kurtame ir šiandien d... Skaityti plačiau

Budintys globotojai pasijuto „išdurti“

2018.02.21
Budinčius vaikų globotojus papiktino socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio parengtas naujas tvarkos aprašas, pagal kurį darbuotojai, dirbę pagal darbo sutartis, staiga turi išsiimti individualios veiklos pažymėjimus. Vadinasi, tenkintis kur kas mažesnėmis socialinėmis garantijomis. Skaityti plačiau

Teisiamo direktoriaus prie ligoninės vairo nebeprileidžia

2018.02.20
Teisėsaugos prie Respublikinės Panevėžio ligoninės vairo neprileidžiamam Ivanui Dorošui gresia su darbo vieta atsisveikinti jau nebelaikinai. Teismui dar kartą pratęsus jo nušalinimą nuo direktoriaus pareigų, Sveikatos apsaugos ministerija imasi žygių atleisti I.Dorošą iš vadovo posto. Šiuo metu net dviejų teismų Kaune ir Panevėžyje slenksčius minantis už galimus korupcinius nusikal... Skaityti plačiau

Medikai ragina ruoštis: šią savaitę Lietuvoje atšals iki 24 laipsnių

2018.02.20
Šią savaitę kai kur Lietuvoje termometro stulpelis kris iki 24 laipsnių šalčio, prognozuoja sinoptikai, o medikai ragina žmones ilgai nebūti lauke. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vyresnysis sinoptikas Vytautas Sakalauskas sakė, kad tokia temperatūra kai kuriose Lietuvos vietose bus penktadienio ir sekmadienio naktimis. Skaityti plačiau

Ligonių kasos: pernai buvo išvengta daugiau nei pusės milijono eurų nuostolio

2018.02.20
Pernai buvo išvengta daugiau nei pusės milijono eurų nuostolio, sako ligonių kasų ekspertai. Tai paaiškėjo vykdantiems specialistams patikrinus daugiau nei milijoną gydymo įstaigų ligonių kasoms pateiktų statistinių asmens gydymo apskaitos kortelių. Gydymo įstaigoms pasikonsultavus ir geranoriškai sutikus, jos klaidas ištaisė pačios.  Skaityti plačiau

Sergantieji ŽIV bus pradėti gydyti iš karto nustačius ligą

2018.02.20
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, pagal kurį nuo šiol bus galima pradėti gydyti segančiuosius, draustus privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) iš karto tik nustačius ligą ir nelaukiant, kol ji pažengs. Jų gydymas būtų apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Tai labai sumažins galimybę ŽIV virusu užkrėst... Skaityti plačiau

Vyriausybėje vėl rengiamas pasitarimas dėl vaiko teisių apsaugos reformos

2018.02.20
Vyriausybėje antradienį rengiamas dar vienas pasitarimas dėl vaiko teisių apsaugos reformos. Skaityti plačiau

Pernai nuo meningokokinės infekcijos mirė 11 žmonių

2018.02.20
Pernai Lietuvoje užregistruotas 81 susirgimo meningokokine infekcija atvejis, 11 iš jų buvo mirtini, pirmadienį pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC). Skaityti plačiau

Vyriausybė pati teiks siūlymus dėl alkoholio reklamos užsienio leidiniuose

2018.02.19
Vyriausybė ketina pati teikti siūlymus, kaip spręsti alkoholio reklamos draudimo klausimą Lietuvoje platinamuose užsienietiškuose leidiniuose. Skaityti plačiau

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis šalyje mažėja

2018.02.19
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje mažėja. Skaityti plačiau

A.Širinskienė siūlo ilginti terminą vairavimo teisės atėmimui, kai padaromas nusikaltimas

2018.02.19
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė siūlo nuo trejų iki penkerių metų ilginti galimą terminą vairavimo teisų atėmimui, kai padaromas nusikaltimas. Skaityti plačiau

Slaugytojų kantrybė turi ribas – ligoninės direktorė nori streiko

2018.02.19
Vaizdingose ir strategiškai patraukliose Kauno Panemunės vietose įsikūrusioje K.Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje dedasi negeri dalykai. Profesinės sąjungos „Sandrauga“ pastangomis keletui mėnesių čia buvo atstatyta tvarka, tačiau naujai paskirta įstaigos direktorė ir vėl imasi savivaliauti. Nuo sausio mėnesio šioje ligoninėje slaugytojoms ir jų padėjėjoms savavali&scaro... Skaityti plačiau

Savižudybių skaičius šalyje mažėja, daugiau lankomasi pas psichologus

2018.02.19
Savižudybių skaičius Lietuvoje nuosekliai mažėja, taip pat per kelerius metus triskart padaugėjo apsilankymų pas psichologus poliklinikose. Skaityti plačiau

Savivaldybę kaltina pacientų diskriminacija

2018.02.19
Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į jautrią situaciją sveikatos sektoriuje, užsimojo ženkliai prisidėti prie gydymo įstaigų finansavimo. Tiesa, lėšų nubyrės ne visoms, o tik savivaldybei pavaldžioms įstaigoms. Tai privačių įstaigų atstovai vadina diskriminacija. „Suprantu: mato pinigus ir nori ranka pasisemti. Bet aš nematau čia jokios diskriminacijos“, - sako Vilniaus vicemeras ... Skaityti plačiau

Jurgis Brėdikis: „Laisvė - nuostabiausias dalykas“

2018.02.16
„Gydytojams, įpratusiems gelbėti kitą, kova už save ilgą laiką atrodė net ir gėdinga. Jei šiandien vis dar būčiau dirbantis gydytojas, prisidėčiau prie medikų sąjūdžio. Nes ilgiau tylėti nebegalima“, - sako akademikas, profesorius Jurgis Brėdikis (88 m.), kasmetiniame konkurse „Metų vadovas“ apdovanotas už gyvenimo nuopelnus. Skaityti plačiau

Laisvą Lietuvą sukūrė medikai

2018.02.16
Nepriklausomą Lietuvos valstybę sukūrė medikai – teiginys drąsus. Drąsus, tačiau „svorio“ turintis – Lietuvos istorijoje medikai žygiavo ne vien į oro uostą: tiek XIX a. pab., tiek ir XX a. pr. kuriantis valstybei gydytojai vaidino toli gražu ne antraeilį vaidmenį. Kas tie, kurie rasdavo laiko ne vien pacientams, bet ir Vandenio ženkle gimusiam naujagimiui, vardu Lietuva? Skaityti plačiau

„Metų vadovas“ pasiekė finišo tiesiąją

2018.02.15
Penkioliktą kartą savaitraščio „Lietuvos sveikata“ organizuojamas konkursas „Metų vadovas“ pasiekė finišo tiesiąją. Už į Auksinį finalą patekusius kandidatus balsuokite iki vasario 22 d. Skaityti plačiau

Medicinos bendruomenės atstovams įteikti valstybiniai apdovanojimai

2018.02.15
Vasario 15 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo 100 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių. Tarp jų – nemažai medicinos bendruomenės atstovų. Skaityti plačiau

Molėtų ligoninės kolektyvas sveikina 100-mečio proga

2018.02.15
„Būkime vieningi, taip išliksime stiprūs dar daug daug metų. Su švente, LIETUVA!!!!“, - savo „Facebook“ paskyroje rašo Molėtų ligoninės direktorius Vaidotas Grigas. Skaityti plačiau

Darbą pradeda ministro A. Verygos patarėja V.Srogė

2018.02.15
Šiandien, vasario 15 d., darbą sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos politinėje komandoje pradeda patarėja Vilma Srogė, kuri kuruos teisėkūros, teisinio vertinimo, atstovavimo ir efektyvaus teisės taikymo klausimus. Skaityti plačiau

Ligoninėje atsidūręs V. Landsbergis praleis šimtmečio renginius

2018.02.15
Ligoninėje atsidūręs Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis praleis valstybės atkūrimo šimtmečio renginius, patvirtino jo sūnus režisierius, rašytojas Vytautas V. Landsbergis. Skaityti plačiau

Vaiko raidos centras ruošiasi persikraustyti

2018.02.15
Vakar, trečiadienį, Seimo Sveikatos reikalų komitetas turėjo išvažiuojamąjį posėdį dėl Vaiko raidos centro, kuris iš prestižinės vietos Žvėryne kone priverstinai grūdamas į Santaros klinikas. Įdomu tai, kad komiteto narių nuomonės smarkiai išsiskiria, nors minėto centro darbuotojai, panašu, jau susitaikė su neišvengiamu likimu. Skaityti plačiau

Ministro užmojai drebina rajonines ligonines

2018.02.15
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pasišovė tapti rajoninių ligoninių dalininke bei įgyti svarų balsą valdant šias gydymo įstaigas. Savo ruožtu Seimo opozicinio Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas vakar, trečiadienį, per surengtą spaudos konferenciją tokius veiksmus pavadino antikonstituciniais. „Ministras akivaizdžiai bando tapti diktatoriumi“, - tiesiai šviesiai sa... Skaityti plačiau

Jūrininkų ligoninės direktorius nenusižengė – byla nutraukta

2018.02.15
„Teisingumas yra“, – drąsiai gali teigti Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius prof. dr. Jonas Sąlyga, kuriam dar neseniai buvo pareikšti įtarimai apie neskaidrią veiklą ir piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi. Neguodė ir vieši Sveikatos apsaugos ministerijos komentarai, kad tokie vadovai, dėl kurių veiklos skaidrumo abejojama, turi atsistatydinti, arba būti nedelsiant atleisti. &Sca... Skaityti plačiau

Irena Balčiūnienė: „Lenkiuosi prieš talentus“

2018.02.14
„Žaviuosi žmonėmis, kurie neužsisklendžia savo darbe. Labai gerbiu aukšto lygio amatininkus, chirurgus ir kitus specialistus, lenkiu prieš juos galvą. Bet žaviuosi tais, kurie sugeba dar daugiau. Išeiti iš pažįstamos zonos ir padaryti ką nors daugiau. Talentingam žmogui galiu daug ką atleisti“, - sako profesorė Irena Balčiūnienė, L.S. rengiamame konkurse „Metų vadovas&ldq... Skaityti plačiau

Seime – nauji pasiūlymai riboti alkoholio prieinamumą

2018.02.13
Seime vėl teikiami alkoholio prekybos draudimai, kuriems parlamentarai anksčiau nebuvo pritarę arba jų nesvarstė. Skaityti plačiau

Savivaldybėms vaiko pinigams išmokėti laiku šiemet skirta 4,5 mln. Eur administravimo lėšų

2018.02.12
Iki šios dienos elektroniniu būdu ir tiesiai per savivaldybes pateikta 191 tūkst. prašymų dėl išmokos vaikui („vaiko pinigų“), iš jų jau priimta per 113 tūkst. sprendimų dėl 158,7 tūkst. vaikų (kadangi vienas prašymas gali būti už du ar daugiau vaikų). Iš viso išmokai mokėti ir administruoti šiemet skirta 231,6 mln. Eur, iš kurių administravim... Skaityti plačiau

„Valstietis“ M.Puidokas koreguoja draudimus dėl rūkymo

2018.02.12
Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovas Mindaugas Puidokas koreguoja savo siūlymus dėl ribojimų rūkaliams – nelieka ankstesniame pataisų variante metrais nustatytos draudžiamos rūkyti zonos. Naujoje versijoje politikas siūlo, kad draudimai galiotų įstaigų prieigose bei prie įėjimų į barus ar kitas pramogų vietas. Skaityti plačiau

Šeimos gydytojai galės skirti vaistus, kuriuos iki šiol išrašydavo tik specialistai

2018.02.12
Šeimos gydytojai galės skirti vaistus, kurių receptus iki šiol išrašydavo tik specialistai, pirmadienį paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija.   Skaityti plačiau

Susikibo, kas mokės už ŽIV užsikrėtusių nuteistųjų gydymą?

2018.02.12
Dvi seselės per kalnelį nesueina. Kas? Sveikatos apsaugos ir Teisingumo ministerijos. Šios įsivėlė į rimtą ginčą, iš kokių lėšų turėtų būti gydomi ŽIV užsikrėtę nuteistieji ir suimtieji, nors SAM dar praėjusių metų rudenį žadėjo, kad netrukus visiems infekuotiems asmenims bus užtikrintas pažangus gydymas. Skaityti plačiau

Medikų sąjūdžio atstovas: permainų lauksime iki balandžio

2018.02.12
Lietuvos medikų sąjūdis pastebi teigiamas tendencijas Vyriausybei įgyvendinant pažadus medikams, tačiau iki balandžio bus laukiama tolesnių sprendimų ir įsipareigojimų, sako asociacijos atstovas Vytautas Kasiulevičius. Skaityti plačiau

Šarūnas Narbutas: „Teisės aktuose turime daug piktžolių“

2018.02.11
„Teisinėje valstybėje privalo būti interesų balansas: jei pacientas turi teisę, vadinasi, gydytojas ar sveikatos sistema turi pareigą. Ir atvirkščiai - jei gydytojas turi teisę, pacientas - pareigą. Bet apie šią sąveiką, mes beveik nekalbame“, - sako pacientų organizacijos POLA prezidentas Šarūnas Narbutas. Skaityti plačiau

Buvęs SAM kancleris G.Aleksonis teisme siekia panaikinti jam skirtą griežtą papeikimą

2018.02.09
Buvęs Sveikatos apsaugos ministerijos kancleris Gedeminas Aleksonis prašo teismo panaikinti jam skirtą griežtą papeikimą už netinkamą valstybės turto valdymą ir kitus pažeidimus. Vilniaus apygardos administracinis teismas penktadienį išnagrinėjo G.Aleksonio skundą ministerijai ir vasario 22 dieną skelbs sprendimą. Skaityti plačiau

„Tvarkiečiai“ siūlo legalizuoti dalį naminio alkoholio

2018.02.09
„Tvarkiečiai“ siūlo nuo spalio leisti gaminti, prekiauti ir vartoti iki 65 laipsnių stiprumo naminę degtinę ir kitus tradicinius gėrimus kaimo turizmo sodybose. Dabar Lietuvoje draudžiama gaminti naminį alkoholį, išskyrus tik savo poreikiams skirtą iki 18 laipsnių stiprumo vyną ir sidrą bei iki 9,5 laipsnio alų.   Skaityti plačiau

Europos Parlamentas turi naujieną dėl laiko sukiojimo

2018.02.09
Europos Parlamentas ketvirtadienį nusprendė kruopščiai išnagrinėti laiko kaitaliojimo problemą ir, esant būtinybei, atsisakyti sezoninio laiko. Skaityti plačiau

Mirties nuosprendžio klasikinei chirurgijai robotai dar neskelbia

2018.02.09
Kauno klinikinės ligoninės Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Bendrosios chirurgijos klinikos vadovas prof. Donatas Venskutonis tvirtina, kad nors pažangios technologijos kaip laparoskopija, robotika, lazeriai vis daugiau naudojamos chirurgijoje, dar negreitai bus atsisakyta ir įprasto skalpelio. Nežinia ir kada chirurgus pakeis robotai. „Pasitelkęs robotus ir pagalbinį personalą operacinėje chirurgas jau g... Skaityti plačiau

Vilniuje atidengtas paminklas broliams Vileišiams

2018.02.09
Ketvirtadienį Vilniuje, T.Kosciuškos gatvės skvere, atidengtas paminklas gydytojui humanistui Antanui Vileišiui bei jo broliams Petrui ir Jonui.  Skaityti plačiau

Naujas planas rezidentams suteikė ir nerimo

2018.02.09
Trečiadienį Seime surengtos spaudos konferencijos metu pristatytas konkretus gydytojų rezidentų darbo sąlygų gerinimo planas. Tiesa, patys jaunieji medikai sako pristigę konkretumo bei pabrėžia, kad laiku nesuderinus įstatymų rezidentai nuo vilko gali užšokti ant meškos. Skaityti plačiau

Vilnius prisijungia prie 28 gripo epidemiją paskelbusių savivaldybių

2018.02.09
Vilniaus mieste nuo penktadienio skelbiama gripo epidemija, informuoja sostinės savivaldybė. Dėl gripo 250 šalies mokyklų paskelbtas karantinas. Skaityti plačiau

Kas slypi už „#MeToo“?

2018.02.08
Pasaulyje pakilusią seksualinio priekabiavimo skandalų bangą sparčiai pradėjo vytis ir Lietuva. Kaltinimų priekabiavimu jau sulaukė keletas mūsų žinomų menininkų. Vyrai ir moterys pasakoja apie prieš 10 ar 15 metų patirtus išgyvenimus socialinėje žiniasklaidoje, įrašą pažymėdami grotažyme „#MeToo“. Net prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino asmenis, išdrįstančius kalbėti apie... Skaityti plačiau

Ligonių maitinimas: ką parodė pirmasis patikrinimas

2018.02.08
Po to, kai viešąją erdvę sudrebino toli gražu apetito nekeliančios maisto nuotraukos iš ligoninių, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga inicijavo akciją. Jos metu mobili ekspertų komisija rengs reidus į šalies ligonines ir tikrins pacientams tiekiamą maistą. Vakar, trečiadienį, pirmuoju ministerijos „taikiniu“ pasirinkta Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė. Skaityti plačiau

Rezidentūra užsienyje = emigracija?

2018.02.07
Kuomet medicinos studentai įpusėja studijas, daugumos jų galvoje ima kirbėti klausimas: kur geriau atlikti rezidentūrą – Lietuvoje ar svečioje šalyje? Studento išvykimas į užsienį atlikti rezidentūros, dar nereiškia, kad jis nebegrįš į Lietuvą. Tačiau, kiek tokių grįžta, pasak Jaunųjų gydytojų asociacijos valdybos nario gydytojo neurochirurgo Karolio Bareikio, apskaičiuoti neįmanoma.... Skaityti plačiau

Esant gripo epidemijai nedarbingumo pažymėjimą galima rezervuoti ir telefonu

2018.02.06
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad esant gripo epidemijai nedarbingumo pažymėjimą galima rezervuoti ir telefonu. Kaip nurodo ministerija, tai numatyta dar 2009 metais sveikatos apsaugos bei socialinės apsaugos ir darbo ministrų pasirašytame įsakyme. Skaityti plačiau

Ar dosnūs britų pasiūlymai išvilios mūsų šeimos gydytojus

2018.02.06
„Tikrai nereklamuoju emigracijos, bet tiesiog mūsų medikai yra priversti vergauti ir dirbti nežmonišku krūviu už varganą algą, kuri niekada tau neleis gyventi oriai“, – sako pagal „NHS England“ programą jau penkis mėnesius Jungtinėje Karalystėje dirbantis 33-ejų šeimos gydytojas Darius (vardas pakeistas ir redakcijai žinomas, – red. past.). Skaityti plačiau

Tikrins ligoninių maistą

2018.02.06
Pastaruoju metu viešojoje erdvėje padaugėjus pranešimų apie prastai atrodantį ir nekokybišką maistą, kuriuo kai kuriose šalies ligoninėse maitinami pacientai, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga inicijuoja akciją, kurios metu Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) ekspertai vyks į šalies ligonines, kuriose tikrins ir ve... Skaityti plačiau

Staigus licencijos stabdymas - susidorojimo priemonė?

2018.02.06
„Ar adekvatu, jei koks jaunas gydytojas paskirs neteisingą vaisto dozę, o licenciją atims visai įstaigai? Gal čia priemonė susidoroti su konkurentais?“, – tokiais svarstymais socialiniame tinkle medikai palydėjo siūlymą įteisinti galimybę išskirtiniais atvejais nedelsiant sustabdyti gydymo įstaigos licenciją, nelaukiant šiuo metu galiojančių terminų ir nesuteikiant galimybės įstaigoms ... Skaityti plačiau

Didžiuosiuose miestuose dėl gripo uždaryta per pusšimtis mokyklų

2018.02.05
Pirmadienį karantinas dėl gripo ir peršalimo ligų buvo paskelbtas 135 arba 13 proc. šalies mokyklų, BNS informavo Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), surinkusi duomenis beveik iš visų savivaldybių. Penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose dėl gripo ir peršalimo ligų buvo uždaryta per 50 mokyklų. Skaityti plačiau

SAM: transplantacijų paslaugas teikiančios įstaigos gali laisvai ieškoti donorų svetur

2018.02.05
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į viešoje erdvėje kilusius nuogąstavimus, užtikrina, kad kaip ir iki šiol, taip ir toliau kaulų čiulpų transplantacijos paslaugas teikiančios mūsų gydymo įstaigos gali sėkmingai naudotis Pasaulio kaulų čiulpų donorų (BMDW) duomenų baze ir taip ieškoti mūsų šalies pacientams donorų svetur. Skaityti plačiau

Dėl psichologinės pagalbos studentams kreipėsi į švietimo ir mokslo ministrę

2018.02.05
Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Mykolas Majauskas kreipėsi į švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę atkreipdamas dėmesį, kad krizinėse situacijose atsidūrusiems studentams Lietuvos aukštosiose mokyklose pagalba nėra prieinama. Parlamentaro teigimu, tik dabar į paviršių kylantys seksualinio priekabiavimo skandalai ir sukrečiančios savižudybės parodo, kad api... Skaityti plačiau

Juozas Galdikas: „Ligonių kasos tapo politikų įrankiu“

2018.02.05
„Mūsų sveikatos draudimo sistema jau penkiolika metų stovi vietoje, o gyvenimas eina į priekį. Prieš dvidešimt metų pradžia buvo nebloga: pinigų užteko, medikų atlyginimai padidėjo kone perpus, nė viena ligoninė nebuvo uždaryta, įsteigtos naujos 68 slaugos ligoninės (vietoje buvusių apylinkių ligoninių), nebuvo jokių streikų, medicinos paslaugų sustabdymo ar ribojimo-kvotų. Deja, vėliau žengėme po... Skaityti plačiau

Apie mokslą, meilę ir kantrybę

2018.02.05
„Kaip ten sako? Meilė, kantrybė ir darbas viską nugali. Taip ir moksle, jei turi noro, viskas įmanoma“, - sako savaitraščio „Lietuvos sveikata“ konkurse „Metų vadovas“ už gyvenimo nuopelnus apdovanotas akademikas, profesorius Vytautas Basys. Skaityti plačiau

S.Skvernelis su ministrais aptars vaiko teisių reformą

2018.02.05
Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį kviečiasi į Vyriausybę socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį ir teisingumo ministrę Mildą Vainiutę, atsakingus už vaiko teisių apsaugos pertvarką. Skaityti plačiau

Prezidentūroje bus aptartas vaiko teisių apsaugos pertvarkos įgyvendinimas

2018.02.02
Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį rengia pasitarimą dėl vaiko teisių apsaugos pertvarkos įgyvendinimo. Į susitikimą pakviesti Socialinės apsaugos ir darbo, Teisingumo ministerijų atstovai, vaiko teisių ekspertai, pranešė Prezidentūra. Skaityti plačiau

Vaiko priežiūros atostogų negavęs K. Pūkas prašo bylos Seimo pirmininkui

2018.02.01
Vaiko priežiūros atostogų negavęs buvęs Seimo narys Kęstutis Pūkas prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio galimo piktnaudžiavimo. Skaityti plačiau

Apibrėš, kada gydys priverstinai, kada – ne

2018.02.01
„Tik nereikia įsivaizduoti, kad žmogus surūkys „suktinukę“ ir bus iš karto išvežtas į psichiatrijos ligoninę“, – apie šiuo metu rengiamą psichikos sveikatos priežiūros įstatymą, kuriame numatytas ir priverstinis gydymas, kalba sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis. Skaityti plačiau

Vaiko raidos centras į Santaros klinikas bus perkeltas tik laikinai – ministras

2018.02.01
Vilniuje esantis Vaiko raidos centras iš avarinių patalpų Žvėryno rajone į Santaros klinikas bus perkeltas tik laikinai, teigia sveikatos apsaugos ministras „valstietis“ Aurelijus Veryga. Skaityti plačiau

Vaiko raidos centras neranda vietos po Saule

2018.02.01
Jau ne vienerius metus Vaiko raidos centrą persekioja nesėkmių virtinė. Nuo tada, kai įgriuvo Žvėryne esančio pastato stogas, raidos sutrikimų turintys vaikai glaudžiasi pakampiuose, kur su jais dirba specialistų komanda. Galop apsispręsta, jog avarinės būklės centras kone per prievartą bus grūdamas į pažangų Santaros klinikų Vaikų ligoninės Ortopedijos-traumatologijos centrą. Skaityti plačiau

Kauno klinikose atliktas pirmasis mitralinio vožtuvo protezavimas neatveriant krūtinės ląstos

2018.01.31
Moderniųjų technologijų diegimas, nuolatinis tobulėjimas ir dalijimasis patirtimi su pasaulinio masto moksliniais centrais Kauno klinikų pacientams užtikrina pažangias gydymo galimybes, o gydytojams – modernias darbo sąlygas. Pirmoji pasaulyje tokio tipo operacija – peršlauninis Cardiovalve tipo biologinio mitralinio vožtuvo protezavimas neatveriant krūtinės ląstos – įvykusi Kauno klinikose, ... Skaityti plačiau

Stojimas į rezidentūrą – nervų išbandymas

2018.01.30
Norint įstoti į rezidentūrą, reikia padaryti išties nemažai: kai kurie studentai skundžiasi, kad be įprasto medicinos subtilybių mokymosi, daug sunkumų jiems kelia mokslinė veikla. Vis dėlto Vilniaus universitetą pernai baigę rezidentai Barbora Sakalauskaitė ir Karolis Kluonaitis bei 5 kurso medicinos studentė Augė Lesinskaitė įsitikinę, kad daugiausiai keblumų kelia darbų vertinimas balu ir pačių studentų nes... Skaityti plačiau

Kaunas ir kitos savivaldybės skelbia gripo epidemijas

2018.01.30
Išaugus sergamumui peršalimo ligomis, Lietuvos savivaldybės imasi skelbti gripo epidemijas. Kol kas jos paskelbtos Kauno miesto, Jonavos, Prienų ir Ukmergės savivaldybėse. Skaityti plačiau

Ar liptumėte į autobusą, jei šį vairuotų kurčiasis?

2018.01.29
Kurtieji nori vairuoti ne tik lengvuosius automobilius, bet ir sunkiasvores transporto priemones ar netgi keleivinius autobusus. Jei kurčiasis turi tokią svajonę, jam belieka viena – emigruoti į kitas šalis, kur neprigirdintys vilkikų ar autobusų vairuotojai seniai nebestebina. Savo ruožtu lygių galimybių kontrolierė atkreipia dėmesį, jog dabartinė vairuotojų sveikatos pažymų išdavimo tvarka mūsų ... Skaityti plačiau

Pavojingiausios ligoninių vietos: priėmimo ir reanimacijos skyriai bei operacinės

2018.01.29
Statistika rodo, kad skristi lėktuvu ar važiuoti automobiliu yra saugiau nei gydytis. Pavojingiausios vietos pacientams – priėmimo ir reanimacijos skyriai bei operacinės. Būtent čia įvyksta daugiausiai nepageidaujamų nutikimų, tokių kaip susižeidimai pargriuvus, smulkios vagystės ar gyvybę galinčios kainuoti medikų klaidos. Skaityti plačiau

Eiles gydymo įstaigose lemia ne tik specialistų trūkumas

2018.01.29
Kiekvienas esame susidūrę su eilėmis gydymo įstaigose. Daugelis dėl susidariusios padėties kaltina neefektyvią registracijos sistemą ir įstaigų vadybą, tačiau priežastys yra gerokai arčiau mūsų. Sparčiai augantis pacientų skaičius, ypač Vilniaus gydymo įstaigose, jų noras konsultuotis pas konkretų specialistą, eiles išaugina nepriklausomai nuo įstaigos pastangų ar atliekamų organizacinių pokyčių siekiant mažin... Skaityti plačiau

Šauktinių sveikata žymiai prastesnė nei savanorių

2018.01.29
Paskelbus naujus, šių metų, šauktinių sąrašus, jaunuoliai plūsta į karinės medicinos tarnybas. Šaukiamųjų jaunuolių sveikata pradėta tikrinti iš karto, t.y šaukiamajam apsilankius ar suderinus su Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos atstovais, paskiriama sveikatos tikrinimo data. Deja, statistika rodo, kad vos daugiau nei pusės jaunuolių, kviečiamų į Lietuvos kariuomenę, ... Skaityti plačiau

Eilės pas odontologus susidaro ir dėl tėvų požiūrio į narkozę!

2018.01.29
„Tėvų požiūris į bendrąją nejautrą taip pat turi įtakos eilių ilgumui“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos Vaikų odontologijos poskyrio vedėja doc. dr. Vilma Brukienė. Anot jos, vaikas gydymui taikant bendrąją nejautrą dažnai užrašomas vien todėl, kad tėvams taip patogiau. Bet ar nuo to geriau patiems vaikams? Skaityti plačiau

Buvęs Vilniaus psichiatrijos ligoninės vadovas padavė į teismą ministeriją

2018.01.29
Buvęs respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės direktorius Valentas Mačiulis bylinėjasi dėl atleidimo. Vilniaus miesto apylinkės teisme šią savaitę vyko parengiamasis posėdis dėl V. Mačiulio skundo – jis siekia naikinti ministro Aurelijaus Verygos įsakymą, kuriuo atleistas iš pareigų. Kitas parengiamasis posėdis suplanuotas kovo 13 dieną, BNS sakė teismo atstovė. Skaityti plačiau

Apie mediko įvaizdį ir Dievą, tapusį šeimos gydytoju

2018.01.28
Kantrybė, atsakomybės jausmas, atjauta žmonėms – būtent šias savybes savaitraščio „Lietuvos sveikata“ konkurse „Metų vadovas“ už gyvenimo nuopelnus apdovanotas profesorius infektologas Alvydas Laiškonis įvardija kaip tiesiog gyvybiškai svarbias gydytojui. Skaityti plačiau

„Gydytojų byla“: apie medikų persekiojimą ir absurdiškus gandus

2018.01.27
Gydytojai-žudikai, platinantys mirtinas infekcijas ir nugydantys pacientus – tai ne atgarsiai iš viduramžių. Tai – retorika, kuri prieš 64 metus buvo tapusi oficialia visoje Sovietų Sąjungoje. Atgarsių būta ir Lietuvoje. Skaityti plačiau

Jurbarke nustačius atvirą tuberkuliozę gimnazistei, dar tiriama, ar liga nepaplitusi labiau

2018.01.26
Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos moksleivei patvirtinus atvirą tuberkuliozės, dar aiškinamasi, ar neužsikrėtę kiti šios mokyklos moksleiviai ir personalas. Mokyklos direktorius Alvydas Januškevičius BNS sakė, kad kol kas niekam papildomai tuberkuliozė nenustatyta. Skaityti plačiau

Žiemos olimpiadoje dopingo kontrolę vykdys ir lietuvė, RVUL gydytoja Rūta Banytė

2018.01.26
Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) gydytoja ortopedė traumatologė Rūta Banytė pakviesta dirbti dopingo kontrolės pareigūne vasario 8-25 d. Pietų Korėjoje, Pjongčango apskrityje, vyksiančiose 23-iosiose žiemos olimpinėse žaidynėse. Terminių traumų skyriaus gydytoja – vienintelė Pabaltijo šalių atstovė šiųmetėje olimpiadoje. Skaityti plačiau

Budintis globėjas nesunkiai užsidirbs pravaikštą

2018.01.26
Savivaldybių merai net išsijuosę ieško budinčių globėjų. Tiesa, pastarųjų funkcijos ir atsakomybės dar nėra aiškiai apibrėžtos. „Jei budinčiam globėjai staigiai prireiks pas gydytojus – kas tada? Jam turėsime skirti pravaikštą už tai, kad tą dieną ar tą naktį nebuvo namuose?“, - apie galimus nesusipratimus prabyla merai. Skaityti plačiau

Sveikatos apsaugos ministras suvienodino sąlygas transplantacijoms atlikti

2018.01.26
  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo pakeičiami reikalavimai inkstų transplantacijai. Nuo šiol tiek Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos, tiek Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos turės vienodas galimybes atlikti inkstų transplantacijos operacijas. Skaityti plačiau

LSU sprendimas laikinai stabdyti derybas pertvarkos nestabdys, tvirtina LSMU vadovas R.Žaliūnas

2018.01.26
Universitetų pertvarka dėl Lietuvos sporto universiteto (LSU) sprendimo laikinai stabdyti derybas nesustos ir reorganizacijos planas bus patvirtintas laiku, sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rektorius Remigijus Žaliūnas. „Mes įgyvendinsime Seimo nutarimą, kurį jis priėmė kaip visų universitetų steigėjas“, – BNS ketvirtadienį sakė R.Žaliūnas. Skaityti plačiau

„Lietuvos sveikatos“ žiniasklaidos grupė skelbia tradicinį konkursą „Metų vadovas“

2018.01.25
Penkioliktą kartą eiklus žirgas bei kiti apdovanojimai bus įteikti iškiliausiems sveikatos priežiūros įstaigų lyderiams, specialistams, ryškiausioms jaunosios medikų kartos žvaigdėms. Kasmet „Už gyvenimo nuopelnus“ pagerbiamas žmogus, kurį pasiūlo išskirtinė komisija, sudaryta iš asmenybių, gyvenimo darbai kurių jau turi skirsnius šiuolaikinės medicinos istorijoje... Skaityti plačiau

Buvęs švietimo ministras D.Pavalkis įsidarbino Kazachstano universitete

2018.01.25
Buvęs Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis tapo Kazachstano nacionalinio medicinos universiteto vienu iš vadovų. Skaityti plačiau

SAM sako, kad Panevėžio ligoninė turi rimtų finansinių sunkumų, stabilumu rūpinsis speciali komisija

2018.01.25
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sako, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės įsiskolinimai siekia beveik 9 mln. eurų, įstaiga neturi galimybės atsiskaityti su tiekėjais už maistą, valymą, būtiniausias ligoniams ir ligoninei reikalingas prekes. Skaityti plačiau

LSU laikinai stabdo derybas su LSMU

2018.01.25
Sausio 19 d. prasidėjusios Lietuvos sporto universiteto (LSU) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) derybos, siekiant įgyvendinti Seimo nutarimą LSU prijungti prie LSMU, laikinai stabdomos. Skaityti plačiau

Parolimpinio komiteto vadovai stebisi, kodėl finansuojami mažiau, nei kurtieji

2018.01.25
Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) vadovai stebisi, jog parolimpiečiai gauna mažesnį finansavimą, nei kurčiųjų sportas, taip pat priekaištauja dėl per menko dėmesio pritraukiant neįgaliuosius į sporto klubus, sprendimus atsisakyti gydytojų. Skaityti plačiau

Kokiu figos lapeliu ULAC vėl pridengs ŽIV protrūkius?

2018.01.25
„Dešimt naujų ŽIV atvejų per pirmas šių metų dienas asociacijoje „Demetra“ nustatėme tarp narkotikų vartotojų ir vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais. Keturiasdešimt naujų ŽIV atvejų per praėjusius metus. Tokie štai neraminantys skaičiai, kurie nesiliauja didėti jau gąsdinančiu tempu“ - sako ŽIV ir AIDS paveiktų moterų ir jų artimųjų asociacijos „D... Skaityti plačiau

Kauno klinikos tapo koordinavimo centru

2018.01.25
Kauno klinikas paskyrus Vidurio ir Vakarų regiono atrankinės patikros dėl onkologinių ligų programų koordinavimo centru žmonėms bus paprasčiau nemokamai pasitikrinti dėl onkologinių ligų. Skaityti plačiau

Vaiko teisių reforma: neužtenka nei psichologų, nei vaiko teisių specialistų

2018.01.25
Vasarą turinčiai pradėti veikti naujai vaiko teisių apsaugos sistemai kol kas tinkamai nepasirengta, pripažįsta specialistai. Anot jų, trūksta ir psichologų, kurių dalyvavimas apklausiant vaiką bus privalomas, ir neišspręstas klausimas dėl vaiko teisių specialistų darbo savaitgaliais, naktimis. Skaityti plačiau

Vyriausybei siūloma neriboti azartinių lošimų reklamos

2018.01.24
Ministrų kabinetas trečiadienį svarstys Seime nagrinėjamus įstatymų pakeitimus, kuriais siūloma apriboti nepilnamečių patekimą į lošimo vietas bei suvaržyti azartinių lošimų reklamą. Skaityti plačiau

Sveikatos apsaugos viceministre tapo Lina Jaruševičienė

2018.01.23
Sveikatos apsaugos viceministre nuo antradienio dirba buvusi viena Kauno klinikų vadovių Lina Jaruševičienė. Skaityti plačiau

Aūūū, kur jūs, karo medikai?

2018.01.23
Anot Krašto apsaugos ministerijos (KAM), šiuo metu jaučiamas itin didelis sveikatos priežiūros specialistų poreikis. Visais įmanomais būdais stengiamasi juos - nuo šeimos gydytojų iki psichiatrų - prisišaukti į Karo medicinos tarnybą. Ministerija žada kelti ir atlyginimus, tačiau įspėja, kad viskas priklausys nuo šalies ekonominės situacijos bei krašto apsaugos sistemai skiri... Skaityti plačiau

Neįgaliajam prieš nosį užtrenkė duris į baseiną

2018.01.22
„Negi reikės neįgaliesiems statyti atskirą baseiną“, - nusistebėjo Lietuvos žmonių su negalia sąjungos prezidentė Rasa Kavaliauskaitė. Lygių galimybių kontrolierės Agnetos Skardžiuvienės atliktas tyrimas parodė, kad Birštono „Eglės“ sanatorijos baseine nebuvo suteiktos kai kurios paslaugos vežimėliu judančiam vyrui. Personalo darbuotojų paaiškinimai neįgalųjį įžeidė. Skaityti plačiau

Alma Adamkienė atsidūrė ligoninėje (atnaujinta gydytojos komentaru)

2018.01.22
Prezidento Valdo Adamkaus žmona 90 m. Alma nuo penktadienio gydoma Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose. Skaityti plačiau

Per metus kalėti nuteisti 189 neblaivūs vairuotojai, daugeliui bausmės atidėtos

2018.01.22
Praėjusiais metais įsigaliojus įstatymo normai, leidžiančiai patraukti baudžiamojon atsakomybėn neblaivius vairuotojus, teismai kalėti nuteisė 189 vairuotojus, kuriems buvo nustatytas daugiau nei 1,5 promilės girtumas. Skaityti plačiau

Slidinėjimo kelionių realybė: kas ketvirtas grįžta traumuotas ar susižeidęs

2018.01.22
Sausį tris kartus padaugėja atvejų, kuomet užsienyje slidinėjantys žmonės patiria rimtus iššūkius dėl sveikatos ar nelaimingų atsitikimų. Draudikai atkreipia dėmesį, kad kas ketvirtą apsidraudusį slidinėjimo mėgėją užsienyje ištinka traumos ar nelaimingi atsitikimai. Dešimtadalį visų žiemos laikotarpiu atlygintų kelionės draudimo žalų sudaro vaikų susirgimai ir susižeidimai. Skaityti plačiau

Departamentas spręs, ką daryti dėl alkoholio reklamos užsienio leidiniuose

2018.01.22
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas svarstys, ką daryti su Lietuvoje platinamuose užsienietiškuose žurnaluose platinama alkoholio reklama. Gavusi informaciją apie alkoholio reklamą šiuose leidiniuose, institucija kol kas nedetalizuoja, kada pateiks siūlymus išspręsti situaciją taip, kad tokių žurnalų platintojams nereikėtų jos slėpti. Skaityti plačiau

Pripažinimas atveria naujas duris kovojant su prostatos vėžiu

2018.01.22
Nacionalinio vėžio instituto (NVI) Onkourologijos skyriui, vieninteliam Baltijos šalyse suteiktas Europos urologų asociacijos Kompetencijos centro gydant prostatos vėžį statusas, atvėrė naujas tarptautinio bendradarbiavimo perspektyvas ir daug didesnes galimybes tyrimams plėtoti. „Siekiame, kad kiekvienas mūsų konsultuojamas ar gydomas pacientas būtų įtrauktas į mokslinius tyrimus, studijas ir gautų paža... Skaityti plačiau

Kontrolieriai ir policija aktyviau tikrina alkoholio prekybą

2018.01.22
Alkoholio prekybos kontrolieriai kartu su policija šių metų pradžioje aktyviau tikrina alkoholio prekybininkus ir pirkėjus, kaip jie laikosi sugriežtintos tvarkos. Skaityti plačiau

Dr. Gintautas Virketis: „Neturime rodiklių skubiajai pagalbai vertinti“

2018.01.20
„Didžiulis ambulatorinių pacientų, kurie priklauso šeimos gydytojo kompetencijai, srautas, papildomai apkrauna ligoninių priėmimo skyrių, sukelia kitų ligonių nepasitenkinimą. Jei žmogus negali būti priimtas tuojau pat, dažnai kyla konfliktai, ir visada kalta lieka gydymo įstaiga... “, – sako Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojas anesteziologas reanimatologas, vyriausiojo gydytojo pav... Skaityti plačiau

Raimondas Kuodis: „Turim neadekvačią sistemą su pseudo draudimu“

2018.01.19
„Daug kalbame apie e.sveikatą, bet iš principo ją blogai suprantame. E.sveikata pirmiausia yra ekonominė, o tik po to elektroninė. Tikroji e.sveikata pirmiausia turi būti susijusi su kaštų analize, eilių administravimu ir ištekliais“, – sako  Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis (46 m.). Skaityti plačiau

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas: verslas kol kas nebus baudžiamas už alkoholio reklamos draudimų pažeidimus

2018.01.19
Kontrolieriams nustačius alkoholio reklamos pažeidimų, alkoholiu prekiaujančios įmonės kol kas yra įspėjamos, o baudos bus skiriamos vėliau, sako Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD). Šiemet taip pat nustatyta atvejų, kai alkoholiniai gėrimai buvo parduodami jaunesniems nei 20 metų jaunuoliams ar išsinešami iš prekybos vietų, pasibaigus prekybos laikui. Už &s... Skaityti plačiau

M.Majauskas siūlo registruoti nereceptinius erekcijos sutrikimus gydančius vaistus

2018.01.19
Seimo narys konservatorius Mykolas Majauskas kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą su siūlymu inicijuoti nereceptinių erekcijos sutrikimus gydančių vaistų registravimą Lietuvoje. Skaityti plačiau

Darbą palieka sveikatos apsaugos viceministrė G.Šakalytė (papildyta)

2018.01.19
Darbą palieka sveikatos apsaugos viceministrė Gintarė Šakalytė, kuravusi asmens sveikatos priežiūros sritį, Europos Sąjungos (ES) investicijų projektus. Skaityti plačiau

Socialiniai darbuotojai grasina streikais

2018.01.19
Kai rizikos šeimoje žūsta vaikas, anot profsąjungos atstovų, socialiniai darbuotojai apdrabstomi purvais, jog blogai atliko darbą. Bet oresnių, solidesnių atlyginimų jiems mokėti neskubama. Galbūt situaciją kiek pagerins socialinių darbuotojų šakinė kolektyvinė sutartis, kurią, anot socialinės apsaugos ir darbo viceministro Eitvydo Bingelio, ketinama pasirašyti artimiausiu metu. Skaityti plačiau

SAM neapsisprendžia dėl geriatrijos centro

2018.01.18
Panašu, kad sostinėje dar teks palaukti naujo geriatrijos centro, kuris buvo numatytas po Vilniaus miesto klinikinės ligoninės sparnu. Iš Sveikatos apsaugos ministerijos mirtina tyla. Nežinioje laikoma tiek Vilniaus miesto savivaldybė, tiek ligoninės vadovybė. Ar toks centras išvis bus kuriamas, turbūt težino ponas Dievas. Skaityti plačiau

Ligonių kasos turi nutraukti sveikatos draudimo sistemos pirkimą

2018.01.18
Valstybinė ligonių kasa turi nutraukti beveik 1 mln. eurų vertės privalomojo sveikatos draudimo informacinės sistemos (SVEIDRA) plėtros ir priežiūros paslaugų pirkimą, nurodė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT). Skaityti plačiau

Ministras su skalpeliu

2018.01.18
Terminas „profesionalų vyriausybė“ kadaise turėjo realų pagrindą. Bent jau kalbant apie vieną žmogų, kuris ištisus 20 metų vadovavo Sveikatos apsaugos ministerijai – aukšto rango nomenklatūrai priklausęs ministras nesibodėjo imti į rankas skalpelio ir pats operuoti. To žmogaus vardas – Vytautas Antanas Kleiza (1919-2007). Jis – buvęs ilgametis Lietuvos SSR sveikatos ... Skaityti plačiau

Sugalvojo pakaitalą cukraus mokesčiui

2018.01.18
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir atsakingi maisto produktų gamintojai pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo įsipareigoja gerinti maisto produktų sudėtį – mažinti cukraus, druskos ir riebalų kiekį juose, siekiant užtikrinti geresnę ir sveikesnę jų sudėtį. Tad šis susitarimas su maisto pramone, prie kurio kviečiamos jungtis ir kitos produktus gaminančios bendrovės, yra vienas... Skaityti plačiau

Nacionalinio kraujo centro vadovė: apie sveikatos apsaugos sistemos „Oskarus“

2018.01.18
„Esame kieta komanda. Kai gavau apdovanojimą, kolektyvas pirmiausia su visais pasidalino žinute: „Mes gavom!“ Man labai patiko, kad kolegos šį apdovanojimą priėmė kaip visų mūsų laimėjimą. Turime sukūrę savo vertybes, o pagrindinė - kad mūsų darbe nėra smulkmenų, ir kol kas mums sekasi“, - sako „Metų vadovas 2016“ pagrindinės nominacijos laimėtoja Nacionalinio kraujo centro ... Skaityti plačiau

Seimo Antikorupcijos komisija tirs kaulų čiulpų transplantacijų kainas ir A. Verygos interesus

2018.01.18
Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupė nutarė detaliau panagrinėti naują kaulų čiulpų transplantacijų atlikimo tvarką ir nustatytas kainas. Skaityti plačiau

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl elektroninės sveikatos projekto

2018.01.16
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo, gavusi Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisijos atlikto parlamentinio tyrimo dėl Lietuvos elektroninės sveikatos sistemos kūrimo išvadą, rašoma informaciniame pranešime. Skaityti plačiau

Paramedikai nustumti į šoną - padavėjai uždirba daugiau

2018.01.16
Lagaminus kraunasi ir svetur laimės ieško ne tik jaunieji gydytojai, bet ir paramedikai, kurie jaučiasi neįvertinti bei nustumti į šoną. „Kad galėtum išgyventi iš paramediko atlyginimo, tenka dirbti pusantro etato arba griebtis papildomo darbo. Kai kurie eina uždarbiauti padavėjais. Ką darysi – jie su arbatpinigiais gauna daugiau“, - pasakoja paramedikė Aleksandra i&scaro... Skaityti plačiau

Justas Džiugelis: dirbti Seime trukdžių nėra

2018.01.15
Laiptais pakilus į antrą Seimo rūmų aukštą ir priėjus prie Seimo nario Justo Džiugelio kabineto durų šalia „Sveiki atvykę“ pasitinka užrašas „Tik daug nesitikėkite“. Tai verčia nusišypsoti ir... daug nesitikėti. O gal – atvirkščiai – tikėtis šmaikštaus ir atviro pašnekovo? Nuo gimimo raumenų atrofija sergantis vyras yra pirmas... Skaityti plačiau

Vaiko raidos centras toliau merdi

2018.01.15
„Kai griūna Gedimino kalnas, ekstremalią situaciją skelbia, o kuomet Vaiko raidos centro stogas įgriuvęs – trejus ketverius metus nesugeba nieko padaryti“, - piktinasi asociacijos „Lietaus vaikai“ vadovė Lina Sasnauskienė. Nors apie avarinę Žvėryne esančio pastato būklę kalbama bemaž ketverius metus, centro perkėlimo darbai stringa iki šiol. Jei tikėsime naujais Sveikatos apsaugos... Skaityti plačiau

Seimas ėmėsi pataisų, kuriomis maždaug šimtu eurų keltų rezidentų atlyginimus

2018.01.15
Seimas šeštadienį po pateikimo pritarė pataisoms, kuriomis nuo gegužės nuo 67–125 eurais kiltų rezidentų atlyginimai.   Skaityti plačiau

Politikai diskutuoja, gydymo įstaigos... bankrutuoja

2018.01.12
Apie tai, jog mūsų sveikatos apsaugos sistemai reikia kardinalių permainų, pastarąsias savaites negirdėjo turbūt tik tas, kuris nesupranta lietuviškai. Jų reikalauja ir į gatves išėję jaunieji gydytojai, ir Lietuvos medikų sąjūdis. O štai likimo valiai paliktų periferijos gydymo įstaigų vadovai prabyla apie bankrotus ir svarsto, ar ligoninėms išnykus iš žemėlapio pirminiai sve... Skaityti plačiau

Gintautas Paluckas: „Skęstame mažareikšmiuose dalykuose“

2018.01.12
„Jei ministras nori tikros, rimtos ir jam pritinkančios užduoties, yra ketvirtas įstaigų restruktūrizavimo etapas. Septyniasdešimt procentų rajoninių ligoninių dirba nuostolingai. Kaip ministras ruošiasi tai išspręsti?“ – klausia Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas (38 m.). Skaityti plačiau

Nusiėmę rožinius akinius pacientus gydo svetur

2018.01.12
Jei situacija sveikatos apsaugos sistemoje nesikeis, simbolinis medikų žygis į oro uostą gali tapti realybe – įspėjo praėjusią savaitę mitingą surengę medikai. Jaunieji gydytojai tvirtina norintys dirbti ir kurti ateitį gimtinėje, o realybė gali būti tokia: lagaminus dabar susikrauna kone trečdalis ką tik medicinos studijas baigusių jaunuolių. Skaityti plačiau

Seimo komisija dėl skirtingos kokybės prekių su verslu aiškinsis, kas užsako prekių sudėtį

2018.01.11
Parlamentinė tyrimo komisija, analizuojanti, kodėl į Lietuvą, skirtingai negu į kitas Europos Sąjungos (ES) šalis, tiekiami nevienodos kokybės ar sudėties to paties prekės ženklo maisto produktai, su verslu aiškinsis, kieno iniciatyva – Lietuvos pusės ar gamintojų –  pakeičiama sudėtis. Skaityti plačiau

Darbą pradeda naujas sveikatos apsaugos viceministras

2018.01.10
Nuo trečiadienio darbą pradeda naujas sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis. Skaityti plačiau

Jei tau 65 metai, specialųjį protezą pamiršk

2018.01.10
„Racionalaus paaiškinimo dar nesulaukiau“, - sako Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, nustačiusi, kad specialiųjų protezų kompensavimo tvarka diskriminuoja vyresnio amžiaus žmones su negalia. Kontrolierė skubiai kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą, kad būtų šalinamas toks nepagrįstas reikalavimas dėl amžiaus. Skaityti plačiau

Rezidentų atlyginimus buvo galima pakelti nesukėlus ažiotažo, sako prezidentės patarėjas

2018.01.09
Pasak prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjo Mindaugo Lingės, valdantieji turėjo galimybę jaunų medikų atlyginimų problemą spręsti ir nesukeldami ažiotažo – dar Seime pritardami tokiam konservatorių siūlymui. Skaityti plačiau

Kęstutis Navickas: „Dėl nesąžiningų atliekų tvarkytojų kenčia ir verslas, ir visuomenė“

2018.01.08
Į Aplinkos ministeriją kreipėsi nemažai gamintojų ir importuotojų, ieškančių galimybių, kaip išspręsti problemas dėl UAB „Metrail“ išduotų fiktyvių dokumentų apie jų pristatytų gaminių ir pakuočių atliekų sutvarkymą. Todėl daugiau kaip pusantro tūkstančio įmonių privalo sumokėti ne vieną milijoną eurų taršos mokesčio už 2013-2015 m. nesutvarkytas pakuočių atliekas. Skaityti plačiau

Kovoje su gripu – neefektyvi vakcina?

2018.01.08
Infektologai būgštauja, kad Lietuva nupirko ne keturvalentės, o trivalentės gripo vakcinos, kuri nebus tokia efektyvi kovoje su šiemet vyraujančiu gripu. Britanijoje australiškas gripas jau nusinešė pusšimtį gyvybių ir neabejojama, kad ši ligos atmaina netrukus pasieks Lietuvą. Skaityti plačiau

Siūlo išimtis, leidžiančias alkoholio reklamą užsienietiškuose leidiniuose

2018.01.08
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Vytautas Kernagis, Monika Navickienė, Ingrida Šimonytė, Vytautas Juozapaitis, Laurynas Kasčiūnas, Dainius Kreivys, Andrius Kubilius, Mykolas Majauskas ir Žygimantas Pavilionis pateikė Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. pakeitimo projektą, kuriame siūloma numatyti reklamos draudimo iši... Skaityti plačiau

Jaunųjų gydytojų asociacijai ir toliau vadovaus Martynas Gedminas

2018.01.08
Po pilietinės akcijos „Paskutinių medikų žygis į oro uostą“ savaitgalį surengtas visuotinis Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGS) susirinkimas. Skaityti plačiau

Kam naudingi sergančiųjų ŽIV asmens kodai ar gyvenamoji vieta?

2018.01.08
Šiuo metu rengiamas Žmogaus imunodeficito viruso ligos diagnostikos bei gydymo tvarkos aprašas, kuris vis dar guli ant sveikatos apsaugos ministro stalo, įžiebė aštrias diskusija dėl nuostatų, susijusių su paciento konfidencialumo bei duomenų pateikimo užtikrinimu. Kaip tvirtina medikai, teisininkai ir pacientų atstovai, apie sergančiuosius ŽIV neturėtų būti renkama perteklinė informacija –... Skaityti plačiau

Tyrimas: Lietuvos gyventojai švelnina požiūrį į vienos lyties asmenų santuoką ir partnerystę

2018.01.08
Per pastaruosius metus šiek tiek sumažėjo nepritariančiųjų vienos lyties asmenų partnerystės ar santuokos įteisinimui, tačiau dauguma šalies gyventojų tebesilaiko tradicinio požiūrio į santuoką ir partnerystę. Skaityti plačiau

Silicio slėnyje KTU studentų pristatyta idėja glaukomai gydyti sulaukė pripažinimo

2018.01.08
„Šis kursas – pirmasis žingsnis didelės svajonės link“, – taip Technologijų antreprenerystės verslumo ugdymo modulį apibūdina jame dėstanti Kauno technologijos universiteto (KTU) docentė Rita Jucevičienė. Šio kurso studentų komanda „NanoLens“, vykusi į Silicio slėnį pristatyti inovatyvaus produkto idėjos – ištirpstančių akių lęšių, skirtų glau... Skaityti plačiau

Nesupranta, kam reikalinga dar viena komisija

2018.01.08
Valdančiųjų įgeidis Seime įkurti dar vieną komisiją, kuri vadintųsi sveikos gyvensenos, daugeliui parlamentarų atrodo keistai. Jos pirmininku numatyta skirti sveikuolį Dainių Kepenį. „Nelabai aišku, ką naujo ši komisija gali daryti“, - vienas per kitą stebisi parlamentarai. Kai kurie pajuokavo, kad komisijų Seime ir taip priviso kaip gyvo velnio – pagal įvairiausią parlamentarų skonį. Skaityti plačiau

Valdantieji primiršo pažadus imtis „bambalinio“ alaus ribojimų

2018.01.08
Praėjus pusei metų nuo valdančiųjų „valstiečių“ pažadų kreiptis į Europos Komisiją dėl vadinamojo „bambalinio“ alaus ribojimų aiškėja, kad jokie žingsniai šia linkme nepadaryti, rašo portalas delfi.lt.  Skaityti plačiau

Atlyginimas – ne vienintelė bėda

2018.01.06
Rezidentai tikina, nors atlyginimai esminė, bet ne vienintelė problema jų kasdienybėje. Trečių metų Vilniaus universiteto kardiologijos rezidentė Monika Vaišvilaitė ir ketvirtų metų Lietuvos sveikatos mokslų universiteto skubiosios medicinos rezidentas, Jaunųjų gydytojų asociacijos prezidentas Martynas Gedminas jų įvardija gerokai daugiau. Skaityti plačiau

Vaiko pinigų prašymus registruojanti sistema dar negali aptarnauti visų norinčiųjų

2018.01.05
Vaiko pinigų prašymus registruojanti sistema nėra „nulūžusi“, tik negali aptarnauti visų norinčiųjų prisijungti, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis. Skaityti plačiau

Seimo komisija dėl skirtingos kokybės prekių išklausė eurokomisarą V.P.Andriukaitį

2018.01.05
Seimo tyrimo komisija dėl skirtingos kokybės prekių Europos Sąjungos (ES) valstybėse penktadienį išklausė už sveikatą ir maisto saugą atsakingą eurokomisarą Vytenį Povilą Andriukaitį.   Skaityti plačiau

Alkoholio vartojimo pasekmės „išlenda“ po Trijų karalių

2018.01.05
„Juokaujame, kad pirma savaitė po švenčių būna rami, nes jei žmonės įsibėgėja gerdami, dažniausiai sausio 1-ąją nesustoja. Jei kalbėsime apie žalingą alkoholio vartojimą, kada prireikia ir medikų, visos šventinio laikotarpio pasekmės paprastai „išlenda“ po Trijų karalių šventės“, – pastebi Kauno klinikų gydytoja klinikinė toksikologė Rūta Lekšienė. Skaityti plačiau

Aurelijus Veryga: „Negalime pripiešti pinigų visiems poreikiams patenkinti“

2018.01.05
„Negalime imti ir pripiešti pinigų tiek, kiek reikia visiems poreikiams patenkinti. Juk vis dėlto yra prioritetai“, - kalbėdamas apie medikų mitingą, atlyginimus, pacientų nusivylimą teigė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Skaityti plačiau

Premjeras džiaugiasi, kad protestuodami medikai nepolitikuoja

2018.01.04
Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad ketvirtadienį Vilniuje vykusi masinė protesto akcija dėl rezidentų algų ir kitų pertvarkų sveikatos apsaugos srityje netapo politiniu renginiu. Skaityti plačiau

Į mitingą susirinkę gydytojai: mes norime dirbti Lietuvoje (papildyta komentarais, video)

2018.01.04
Daugiau nei tūkstantinė medikų minia ketvirtadienį susibūrė simboliniam žygiui į Vilniaus oro uostą. Susikrovę lagaminus ir apsiginklavę dainomis bei nešini plakatais pokyčių sveikatos sistemoje reikalaujantys gydytojai iš Katedros aikštės patraukė Vyriausybės prieigų link. Panašu, vieningais susirinkusiųjų šūksniais pasitiktos medikų asociacijų ir profsąjungų atstovų kalbos pasiekė... Skaityti plačiau

Vilniaus savivaldybė svarstys skirti 4 mln. eurų gydytojų atlyginimams didinti

2018.01.04
Vilniaus savivaldybė 2018-ųjų biudžete yra numačiusi papildomai skirti apie 4 mln. eurų vadinamojo paciento krepšelio didinimui savivaldybės valdomose sveikatos priežiūros įstaigose – tai leistų padidinti atlyginimus pirminės grandies medikams, sako sostinės vadovai. Skaityti plačiau

Medikai nori dirbti, o ne skursti Lietuvoje. Sostinėje - medikų mitingas

2018.01.04
Šiandien, ketvirtadienį, rezidentai, jaunieji gydytojai, medikai susikrovę lagaminus žygiuoja Vilniaus oro uosto link. Mitingo tikslas – atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į Lietuvos medikų bei sveikatos priežiūros darbuotojų masinę emigraciją dėl socialinių ir ekonominių priežasčių. Politikai vieningai tvirtina, jog jaunoji medikų karta reikalinga - be jos medicinos sektorius žlugs. Bet kalbai pasi... Skaityti plačiau

Po sunkios ligos mirė Lietuvos nusipelnęs gydytojas Romanas Kęstutis Drąsutis

2018.01.04
Po sunkios ligos mirė Lietuvos nusipelnęs gydytojas chirurgas, ilgametis Vilniaus universitetinės Raudonojo Kryžiaus ligoninės chirurgijos skyriaus vedėjas Romanas Kęstutis Drąsutis. Skaityti plačiau

Seime bus diskutuojama apie jaunųjų gydytojų atlyginimus

2018.01.03
Trečiadienį Seime rengiama diskusija apie jaunųjų gydytojų darbo užmokestį. Skaityti plačiau

Pacientų organizacijos: bus leidžiami bandymai su sergančiaisiais kraujo vėžiu

2018.01.02
Paskutinę praėjusių metų darbo dieną sveikatos apsaugos ministrą pavadavęs LR žemės ūkio ministras Bronius Markauskas pasirašė įsakymus, leidžiančius Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose pradėti kamieninių kraujodaros ląstelių transplantacijas be jokių saugumą užtikrinančių reikalavimų ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.   Skaityti plačiau

Tėvai jau gali kreiptis dėl vaiko pinigų

2018.01.02
Tėvai jau gali kreiptis dėl vadinamųjų vaiko pinigų, kurie nuo sausio priklauso visiems, auginantiems vaikus. Skaityti plačiau

Ori mirtis ar užsispyrėliškas gydymas?

2017.12.29
Ne kartą apie bereikalingą nepagydomai sergančio paciento gaivinimą kalbėję medikai, sulaukė politikų dėmesio. Seime pateiktos Žmogaus mirties nustatymo ir kritinių būklių įstatymo pataisos. Savo ruožtu Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) surengė konferenciją, kurioje aptarti esminiai gyvenimo pabaigos klausimai. Skaityti plačiau

Kreiptasi į teismą dėl buvusios Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojos

2017.12.28
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnams atlikus ikiteisminį tyrimą, Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokuroras Aivaras Velutis Klaipėdos apygardos teismui perdavė pareiškimą dėl baudžiamojo proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu byloje dėl susitarimo priimti kyšį, kyšio priėmimo veikiant bendrininkų grupėje ir kyšio p... Skaityti plačiau

Paskutinis medikų žygis į oro uostą

2017.12.28
Protų nutekėjimas ir šviesuomenės žlugdymas vis dar tebėra Lietuvos neįveikta problema, atspari valdžių kaitai. Suvokdami atsakomybę už Lietuvos ateitį ir jos demografines problemas, sausio 4 dieną, ketvirtadienį, 11 val. Lietuvos medikai kviečia visus, kuriems buvo, yra ir bus aktuali Lietuvos ateitis, prisijungti prie mitingo „Paskutinis medikų žygis į oro uostą“. Skaityti plačiau

Tyrimai: daugėja šešėlio alkoholio ir cigarečių rinkose

2017.12.28
Trejus metus nuosekliai mažėjęs šešėlis stipriųjų gėrimų rinkoje vėl ėmė didėti. Lietuvos laisvosios rinkos instituto tyrimai rodo, kad šiemet jis sudarė 24 proc., tai 2 proc. punktais daugiau nei prieš dvejus metus. Skaityti plačiau

Medikų pensijos - be privilegijų

2017.12.28
„Medikai nėra išskirti ir gauna pensijas kaip ir visi samdomi darbuotojai, priklausomai nuo atlyginimų dydžio ir nuo darbo stažo“, - sako socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjas prof. Romas Lazutka. Dėl indeksavimo kitų metų pradžioje pensijos visiems vidutiniškai didės 21 euru, o dėl perskaičiavimo – sukaupusiems ilgą draudimo stažą apie 9 eurus. Skaityti plačiau

Nustatė, kad mokymuose su pacientais buvo pažeistos psichikos ligonių teisės

2017.12.28
Seimo kontrolierius Augustinas Normantas nustatė, kad Vilniaus universiteto Psichiatrijos klinikai vadovavusio docento Alvydo Navicko kartu su „Augimo grupėmis“ rengtuose mokymuose vadovams buvo pažeistos ligonių teisės į garbės ir orumo nežeminančias sąlygas bei pagarbų sveikatos priežiūros specialistų elgesį ir privataus gyvenimo neliečiamumą. Už pinigus rengtuose mokymuose vadovai galėjo akis į akį sus... Skaityti plačiau

Darbo kodekso pataisa neleis atleisti iš darbo nėščiųjų

2017.12.27
Siūloma apsaugoti socialiai pažeidžiamą visuomenės grupę - besilaukiančias darbuotojas - nuo atleidimo iš darbo darbdavio iniciatyva ir sudaryti joms saugias sąlygas dirbti iki motinystės atostogų. Skaityti plačiau

Skaičiuojamos paskutinės dienos: nuo Naujųjų alkoholio įsigijimas keisis iš esmės

2017.12.27
Po Naujųjų metų įsigalios Seimo priimti alkoholio draudimai, todėl alkoholio įsigijimas keisis iš esmės. Skaityti plačiau

Viktoras Pranckietis: svarstoma galimybė rezidentų algas sujungti su stipendijomis

2017.12.27
Svarstoma galimybė rezidentų algas sujungti su stipendijomis, kad jauniems medikams būtų užtikrintos didesnės socialinės garantijos, sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Skaityti plačiau

Lygių galimybių kontrolierė: protezai turėtų būti kompensuojami ir vyresniems žmonėms

2017.12.27
Specialių protezų kompensavimo tvarka diskriminavo vyresnius žmones su negalia, nustatė lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė. Skaityti plačiau

Asta Kubilienė: „Sveikatos sistema apleista daugelį metų“

2017.12.27
„Daug metų iš politikų laukiau, kad bus sprendžiamos įsisenėjusios problemos. Bet niekas nesikeitė. Jeigu negali pakeisti kitų, keiskis pats. Tą ir padariau – iš gydytojos tapau politike“, - sako Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė (53 m.). Skaityti plačiau

Nepatenkintas? Vadinasi – gyvas!

2017.12.23
Visai gali būti, kad šį rašinį skaityti pradėjote priėmimo laukdami. Pavyzdžiui, kokiame nors gražiame fojė su švieselėmis žybsinčia eglute. Bet netgi dabar, svetimoje aplinkoje būdami, jūs atsimenate, koks paveikslas kabo jūsų namuose. Nes mintinai žinote visas keturias savo sienas.  O štai šiandienos mūsų puslapio svečias (gatvėje kasdien su juo sveikinasi ir visai nepa... Skaityti plačiau

Po alkoholio rizikos testo – įrašas sveikatos kortelėje

2017.12.22
Šeimos gydytojas - kaip tas darbinis arklys, - kiek ant jo krausi, tiek jis veš. Bet vieną dieną ir jis gali neatlaikyti – įspėja medikai vertindami sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymą dėl alkoholio vartojimo testų atlikimo sveikatos priežiūros įstaigose. Pacientų siaubui, testo rezultatai ir tai, kokia pagalba buvo suteikta, turės būti įrašyti į asmens sveikatos istoriją... Skaityti plačiau

Gydytojai planuoja piketą

2017.12.21
Panašu, kad Naujieji metai gali prasidėti piketu: jį sausio viduryje gydytojai planuoja kaip atsaką į valdančiųjų negebėjimą susitarti dėl medikų atlyginimų. Be to, Seimo valdantieji antradienį galutinai atsisakė 30 proc. pakelti ir gydytojų rezidentų algas, palikdami vos 12 proc. Skaityti plačiau

Geriatrija – mažųjų ligoninių ateitis?

2017.12.20
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikina, kad mažųjų ligoninių likimu gali tapti geriatrija. Šių gydymo įstaigų vadovai tokią ministro poziciją vertina skirtingai, tiesa, sutinka, kad senyvo amžiaus žmonės sudaro daugiau nei pusę visų pacientų. Skaityti plačiau

Rezidentų atstovė: esame nusivylę, bet nenustebę

2017.12.20
- Seimo valdantieji antradienį galutinai atsisakė pakelti gydytojų rezidentų algas 30 proc., kaip kad buvo prižadėję. Konservatoriai Ingrida Šimonytė ir Mykolas Majauskas pateikė siūlymą kitąmet padidinti gydytojų rezidentų darbo užmokestį. Pasiūlymui buvo pritarta, tačiau netikėtai Seimo salėje įvyko sąmyšis, kuomet valdančiųjų atstovai paprašė perbalsuoti. „Valstietis“ Kęstutis Bacv... Skaityti plačiau

Dėl rezidentų algų Seimo opozicija trenkė durimis

2017.12.19
Seimo opozicija antradienį protestuodama prieš Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio veiksmus paliko plenarinių posėdžių salę. Dėl to stringa parlamento darbas, nes trūksta balsų įstatymams priimti. Skaityti plačiau

Kas slypi už priverstinio psichikos ligonių gydymo?

2017.12.19
Praėjusią savaitę Ministrų kabinetas palaimino išvadą, kurioje siūloma suvienodinti teisinį reglamentavimą ir leisti gydyti psichikos sutrikimu sergančius žmones be jų sutikimo. Skaityti plačiau

Universitetų tarybos apsisprendė dėl aukštųjų mokyklų tinklo

2017.12.18
Universitetų tarybos kartu su senatais priėmė sprendimus dėl dalyvavimo Seimo ir Vyriausybės siūlomoje valstybinių universitetų tinklo pertvarkoje ir juos pateikė Švietimo ir mokslo ministerijai. Dauguma jų sutiko su siūlymais jungtis ir dabar veikiantys 14 valstybinių universitetų persitvarkytų į 9. Skaityti plačiau

Nemokamomis pagalbinio apvaisinimo paslaugomis pasinaudojo pirmieji 1000 žmonių

2017.12.18
Šių metų pavasarį valstybei pradėjus kompensuoti pagalbinio apvaisinimo paslaugas, šia galimybe susilaukti vaikučių jau pasinaudojo pirmieji tūkstantis mūsų šalies gyventojų. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skatina ir kitus žmones aktyviau naudotis šia paslauga ir sulaukti šeimos pagausėjimo. Skaityti plačiau

Keisis alkoholio pardavimo tvarka: ką būtina žinoti?

2017.12.18
2018 metų sausio 1 dieną įsigalios nauja alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas skelbia, ką apie tai būtina žinoti gyventojams.   Skaityti plačiau

Nežinomus pacientus „nuskaitytų“ pagal pirštų atspaudus

2017.12.18
Įsivaizduokite, kad į ligoninės priimamąjį atvežamas sąmonę praradęs žmogus, sunkiai sužalotas žmogus, negalintis pasakyti nei vardo, nei pavardės. Ką darytų medikai? Ogi asmens tapatybę nustatytų pagal pirštų atspaudus arba akies rainelę. Atrodo, kaip iš fantastikos srities, tačiau greitai tai gali virsti realybe. Skaityti plačiau

Gydymo įstaigų struktūra neadekvati gyventojų skaičiui

2017.12.18
Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) direktorius Jonas Narbutas per metinę konferenciją sveikatos priežiūros paslaugas apžvelgė demografinių pokyčių kontekste. „Matome, kad mūsų veiklos zonoje – Panevėžio ir Utenos apskrityse – per daugiau nei dešimtmetį iš viso prarasta šimtas dvidešimt tūkstančių gyventojų“, – priežastį, kodėl būtina imtis gydymo įstaig... Skaityti plačiau

Gydymo įstaigos nuo kitos vasaros pacientams galės atlikti alkoholio vartojimo testą

2017.12.18
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, leidžiantį gydymo įstaigose pacientams atlikti alkoholio vartojimo testus, kas leistų anksčiau identifikuoti žalingai alkoholį vartojantį ir (ar) priklausomybės rizikoje esantį žmogų ir jam padėti. Tokie testai nebus privalomi, juos pildytų tik pageidaujantieji, o tai atliekančioms gydymo įstaigoms bus apmokėta papildomai Privalomojo sveikatos dra... Skaityti plačiau

Susiklostė palanki situacija atsisakyti laiko sukiojimo

2017.12.18
Šiuo metu Europos Sąjungoje (ES) susiklostė palanki situacija Lietuvai siekti atsisakyti laiko sukiojimo, teigia Vyriausybės atstovai. Skaityti plačiau

Istorijos dulkes nupūtus: TU-104 pakyla ir nebenusileidžia

2017.12.16
Koridoriuje lūkuriuoja studentai. Dėstytojas nesirodo, o ir pačiame institute tuštoka. Atsiveria durys ir pirma pro jas iššokusi moteriškė aprėkia netoliese stoviniavusius: „Ko čia stovite? Ar nežinote kas nutiko?“ Pavymui jos, iš auditorijos išnešama... urna. Kas tai? Ko tą 1973-ųjų gruodį nežinojo ne tik studentai medikai, bet ir nepalyginamai arčiau sovi... Skaityti plačiau

Medikų kalvėms dar yra kur tobulėti

2017.12.15
Kalbantis su medikus rengiančių aukštųjų mokyklų – Vilniaus universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto bei Klaipėdos universiteto – dėstytojais apie aukštojo mokslo kokybę, gydytojų rengimo spragas ir pasiekimus tampa aišku, kad turime ir kuo pasigirti, ir – kur pasitempti. Skaityti plačiau

Sveikatos apsaugos ministerijos laikinąja kanclere pradėjo dirbti Odeta Vitkūnienė

2017.12.15
Sveikatos apsaugos ministerijos laikinąja kanclere pradėjo dirbti Odeta Vitkūnienė, iki šiol dirbusi Slaugos koordinavimo skyriaus vedėja. Skaityti plačiau

Plikledžio kaina: dėl neapdairumo vienur, tenka lopyti kitur

2017.12.15
Nuo slidžių kelių nulėkę vaikų pilni autobusai, paralyžiuotas eismas sostinės gatvėse, traumas patyrusių pacientų apgulti skubiosios pagalbos skyriai – pirmoji žiemos savaitė spėjo parodyti nagus. Ir kelininkus, kaip neretai būna, užklupo netikėtai. Kiek tokios „staigmenos“ atsieina sveikatos apsaugos sistemai? Skaityti plačiau

Universitetų susijungimas: LSU nori prijungti prie LSMU

2017.12.15
Šioms jungtuvėms LSU prieštarauja.Kaip ketvirtadienį paskelbė LSU Senato pirmininkas, buvęs universiteto rektorius Albertas Skurvydas, Lietuvos sporto mokslas gali būti vystomas tik autonomiškame universitete, šį siekį esą palaiko LSU darbuotojai, Senatas ir Taryba, daugiau kaip 30 miestų ir rajonų savivaldybių, sporto šakų federacijų, Europos sporto universitetų bei įv... Skaityti plačiau

Seimas uždegė žalią šviesą sveikatos apsaugos ministrui dirbti toliau

2017.12.14
Opozicijos surengta interpeliacija sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai subliūško, Seimas uždegė žalią šviesą ministrui dirbti toliau. Skaityti plačiau

Seimas pritarė gydytojų rezidentų algų reglamentavimui

2017.12.14
Seimas po svarstymo pritarė Medicinos praktikos įstatymo 2 ir 3 straipsnių pataisoms, kuriomis siūloma apibrėžti gydytojų rezidentų sąvokas ir reglamentuoti jų darbo užmokestį. Už tokį sprendimą balsavo 80, prieš buvo 4, susilaikė 27 Seimo nariai. Skaityti plačiau

Teismas pripažino, kad Ivanas Dorošas nuo pareigų nušalintas pagrįstai

2017.12.14
Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį atmetė nuo pareigų laikinai nušalinto Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus Ivano Dorošo skundą, nutartis yra neskundžiama. Skaityti plačiau

Seimas balsuos dėl interpeliacijos sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai

2017.12.14
Seimas ketvirtadienį balsuos dėl opozicijos surengtos interpeliacijos sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai. Skaityti plačiau

Medikai eilinį kartą liko už borto

2017.12.14
„Valdantieji parodė savo poziciją. Mes ją supratome, - sako Lietuvos medikų sąjūdžio pirmininkas Darius Jauniškis, - nusileidome, kad atlyginimai būtų didinami nuo sausio pirmosios labiausiai pažeidžiamoms grupėms – slaugytojoms, slaugytojų padėjėjams ir rezidentams. Bet į tai nebuvo atsižvelgta, medikai eilinį kartą liko už borto. Esame atviri dialogui, bet jei su mumis nebus skaitomasi, neatmetam... Skaityti plačiau

Visuomenės sveikatos biurai kuria taupymo strategiją

2017.12.13
Kai prieš dešimtmetį buvo pradėti steigti visuomenės sveikatos biurai, tikėta, kad tokiu būdu bus galima taupyti gydymui skiriamas lėšas. Ar taip ir įvyko? Atsakyti sunku, nes kas gi pamatuos, kiek kilogramų sveikatos kiekvienam mūsų atseikėja visuomenės sveikatos biurai? Savo ruožtu jų darbuotojai vieningai tvirtina, kad gyventojai teigiamai žiūri į jų organizuojamus projektus, dalyvauja program... Skaityti plačiau

Lietuvos medikų sąjūdis teisingą sprendimą dėl 2018 m. biudžeto prašo priimti jau dabar

2017.12.12
Lietuvos medikų bendruomenė vieningai prašo grąžinti per daugelį dešimtmečių susikaupusią skolą nacionalinei sveikatos sistemai ir išsaugoti darbuotojus joje, nes kokybiška ir tvari sveikatos apsaugos sistema yra vienas svarbiausių šalies gyvybingumo elementų. Skaityti plačiau

N.Grigutytė: „Licencijos išdavimas pakeltų psichologo profesijos prestižą“

2017.12.12
Diskusijos dėl psichologų praktinės veiklos reglamentavimo tęsiasi dešimtmetį. Įstatymą priimti mėginta keletą kartų, tačiau nesėkmingai. Su Lietuvos psichologų sąjungos prezidente doc. dr. Neringa Grigutyte kalbėjomės apie painų psichologo apibrėžimą, dabartinę šio specialisto padėtį Lietuvoje bei argumentus už ir prieš reglamentavimą. Skaityti plačiau

R.Žemaitaitis: „Nemanau, kad asmuo, kuris ne kartą ir ne du naudojo lytinę prievartą prieš nepilnamečius, yra lygiateisis mūsų bendruomenės narys“

2017.12.11
Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Teisės departamentas pateikė išvadą dėl Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo straipsnio pakeitimo įstatymo projekto: šis įstatymo projektas prieštarauja Konstitucijos 29 straipsniui, kuriame įtvirtintas asmenų lygybės įstatymui principas. Skaityti plačiau

Psichikos negalią turintys vaikai dantų skausmą priversti kęsti mėnesių mėnesius

2017.12.11
„Ką man daryti: vaikui skauda dantį, kiek aš jam galiu duoti nuskausminamųjų?“ – nevilties kupina kalbėjo neįgalaus sūnaus mama. Jei vaikui, turinčiam intelekto sutrikimą ar psichikos negalią, prireikia odontologo paslaugos su nejautra, tėvai nueina kryžiaus kelius. Norint patekti į gydymo įstaigą, susiduriama su nežmoniškai ilgomis laukimo eilėmis, dažnai užsitęsiančiomis iki metų. Ga... Skaityti plačiau

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atsakė į kaltintojų klausimus

2017.12.08
DELFI pavyko gauti sveikatos apsaugos ministro „valstiečio“ Aurelijaus Verygos parengtus atsakymus į parlamentinės opozicijos inicijuotos interpeliacijos klausimus. Juose kalbama ir apie pasitraukimą iš posto. Skaityti plačiau

Nacionalinis vėžio institutas bus plėšomas?

2017.12.08
Vėl užvirė aštri diskusija, į kieno rankas turėtų pereiti Nacionalinis vėžio institutas (NVI): Sveikatos apsaugos ar Švietimo ir mokslo ministerijos žinion? Savo ruožtu Nacionalinio vėžio instituto Mokslo taryba viešai paskelbė nepritarianti instituto pavaldumo keitimui. Skaityti plačiau

Sveikatos apsaugos ministerijos kancleris Gedeminas Aleksonis atleidžiamas iš pareigų

2017.12.08
Dėl netinkamo valstybės turto valdymo ir kitų pažeidimų G.Aleksoniui spalį ministras Aurelijus Veryga buvo skyręs griežtą papeikimą, sulaukusi atsakymo iš teisėsaugos, ministerija nutarė jį atleisti, sakė ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė. Skaityti plačiau

Nutrauktas tyrimas dėl Lino Balsio vairavimo esant neblaiviam

2017.12.07
Vilniaus apylinkės prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario Lino Balsio galimo vairavimo esant neblaiviam, nes pareigūnams nepavyko surinkti pakankamai jo kaltę pagrindžiančių įrodymų. Skaityti plačiau

Kosmetiškai papudruotas biudžetas netinka nei opozicijai, nei medikams

2017.12.07
Kosmetiškai papudruotas kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas įsisenėjusių problemų neišspręs. Todėl opozicija vienija jėgas ir imasi ginti medikus. Pirmiausia sako sieksianti užkirsti kelią PSDF Rezervo fondo perdavimui Finansų ministerijai. Be to, surinktus pinigus ragina ne kaupti milijonais, o skirti esamoms problemos spręsti. Skaityti plačiau

Sergančiųjų skaičius auga, o skiriamas finansavimas mažėja

2017.12.07
Skaičiuojama, kad vien diabeto sukeltoms komplikacijoms, tokioms kaip širdies kraujagyslių ligos, insultai, inkstų nepakankamumas ir kitos kasmet išleidžiama daugiau nei 45 mln. eurų. Nors gydytojai endokrinologai tikina, kad per pastaruosius kelerius metus tiek į rinką, tiek ir į Kompensuojamųjų vaistų sąrašą atėjo nemažai inovatyvių vaistų, ligos suvaldyti nepavyksta. Savo ruožtu sveikatos poli... Skaityti plačiau

Linas Kukuraitis: „Asmeninio asistento paslauga pakankamai brangi“

2017.12.07
„Be galimybės susitikti su negalią turinčiais žmonėmis stigmos visuomenėje tik tvirtėja“, - sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, ragindamas neįgalius žmones priimti į bendruomenes. Skaityti plačiau

A. Daunoravičius galbūt nebekuruos e. sveikatos

2017.12.05
Sveikatos apsaugos ministras teigia, kad jo patarėjas Audrius Daunoravičius tikriausiai nebekuruos stringančios e. sveikatos sistemos projekto. Tai jis pareiškė po to, kai Seimo Antikorupcijos komisija antradienį paskelbė, kad A.Daunoravičius galbūt tarpininkavo tarp sistemos diegėjų ir ligoninių. Skaityti plačiau

Dėl pakitusių vaistų kainų ir generinių vaistų taikymo – klausimai A.Verygai

2017.12.04
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą dėl kompensuojamųjų vaistų kainų ir generinių vaistų. Skaityti plačiau

Seimo narė ragina steigti pagalbos centrą seksualinės prievartos aukoms

2017.12.04
Seimo narė Monika Navickienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą bei socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį prašydama inicijuoti nacionalinio centro, teikiančio paslaugas seksualinę prievartą patyrusiems asmenims, įkūrimą. Toks centras prievartos aukoms teiktų pilną specializuotą, kompleksinę pagalbą. Skaityti plačiau

Prie kiekvieno ligonio su žvake nestovėsi

2017.12.04
„Sodra“ skalambija pavojaus varpais: ligos socialinio draudimo išmokos beveik dukart didesnės negu įmokos. Ypač daug žalos pridaro piktnaudžiavimai arba ligos simuliavimo atvejai. Seime, svarstant ateinančių metų biudžetą, netgi pasigirdo siūlymų, ar nevertėtų viso baro perduoti į Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) rankas, esą taip būtų žymiai paprasčiau užtikrinti kontrolę. Skaityti plačiau

Mažametei mergaitei Vilniuje įtariama meningokokinė infekcija

2017.12.04
Mažametei mergaitei Vilniuje įtariama meningokokinė infekcija, darželyje, kurį ji lanko, taikomos prevencijos priemonės, BNS pirmadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Skaityti plačiau

Seime bus tariamasi dėl seksualinių nusikaltėlių registro kūrimo

2017.12.04
Seime pirmadienį bus tariamasi dėl seksualinių nusikaltėlių registro kūrimo. Skaityti plačiau

SAM skelbia dokumentus, susijusius su e.sveikatos kūrimo istorija

2017.12.04
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) reiškia susirūpinimą dėl e. sveikatos sistemos, kuriai buvo išleista keliasdešimt milijonų nuo pat jos kūrimo pradžios, tačiau nepaisant tokių investicijų, ji nebuvo tinkamai suprojektuota, nenumatyta maksimali apkrova, dėl ko šiandien ji neretai stringa, sukeldama nepatogumų ja besinaudojantiems. Tad SAM skelbia dokumentus, susijusius su e.sveikatos kū... Skaityti plačiau

Latvijos šeimos gydytojai baigė streiką, bet iškėlė naujų reikalavimų

2017.12.04
Latvijos šeimos gydytojų asociacija (LGAA) praėjusios savaitės pabaigoje nutarė baigti liepą pradėtą streiką, bet taip pat pateikti naujų reikalavimų Sveikatos apsaugos ministerijai. Skaityti plačiau

Patikėti, kad staiga viskas pagerės, – sunku

2017.12.04
Šiuo metu gydytojo karjerą pradedančio rezidento atlyginimas yra vos 10 eurų didesnis už minimalią mėnesinę algą. Toks atlygis lemia mažesnes socialines garantijas, įskaitant vaiko priežiūros išmokas ar ligos išmokas, pensijų fondo kaupimą, sumažina galimybes derėtis dėl būsto paskolos ar lankstesnių jos sąlygų. Skaityti plačiau

Ministerija imasi kurti automobilių stovėjimo vietas Santaros klinikų miestelyje

2017.12.01
Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, jog ėmėsi sprendimų kuriant daugiau nei du tūkstančius automobilių stovėjimo vietų Santaros klinikų miestelyje. Penktadienį įsigaliojo Santariškių parkavimo infrastruktūros sukūrimo ir paslaugų teikimo koncesijos sutartis, ją ministerija balandžio pabaigoje pasirašė su viešąjį konkursą laimėjusia bendrove „Latuna“ bei jos įsteigta&n... Skaityti plačiau

Nauji Seimo komitetų nariai – apie sveikatos apsaugos sistemos aktualijas

2017.12.01
Dėl susiklosčiusios politinės situacijos Seimo komitetuose buvo perstumdomos figūros: vadovybės postuose vienus parlamentarus keitė kiti. Jiems pateikėme po vieną klausimą, susijusį su sveikatos apsaugos politikos aktualijomis. Skaityti plačiau

Apdovanotos aktyviausiai su antimikrobiniu atsparumu kovojančios ligoninės

2017.12.01
Savaitės pradžioje Higienos institutas ir Sveikatos apsaugos ministerija surengė konferenciją „Antimikrobinio atsparumo valdymas Lietuvoje“, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į antimikrobinio atsparumo problemą ir jos grėsmes, supažindinti su antimikrobinio atsparumo situacija Europoje ir Lietuvoje, pristatyti įgyvendinamas priemones ir pagrindines problemas, pasidalinti patirtimi bei gerąja praktik... Skaityti plačiau

Antikorupcijos komisija išsiaiškino schemą, kaip lobo buvę sveikatos sistemos vadovai

2017.12.01
Seimo Antikorupcijos komisija baigė tyrimą dėl e. sveikatos sistemos kūrimo. Oficialiai išvadas žadama skelbti penktadienį, tačiau jau dabar žinoma, kad iš dešimtis milijonų eurų kainavusio projekto daugiausiai uždirbo tą sistemą kūrę asmenys. Skaityti plačiau

Rezidentės budėjimo rekordas – trys su puse paros

2017.11.30
„Tai – antirekordas, kuriuo nereikėtų didžiuotis“, – teigia niūriuose klinikų koridoriuose mane pasitinkanti simpatiška mergina. Ji – Urtė Builytė, gydytoja rezidentė, būsimoji chirurgė, pasakojanti apie pusketvirtos paros trukusį budėjimą. Tiesa, tai – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo susiduria jaunoji medikė. Su Urte kalbamės apie mitus, kurie lydi gydytojo ... Skaityti plačiau

Medikų algos po trejų metų turėtų siekti tris vidutinius atlyginimus

2017.11.30
Sveikatos apsaugos ministerija su medikų organizacijų atstovais ketvirtadienį sutarė, kad medikų algų didinimas ateityje turėtų būti siejamas su šalies vidutiniu darbo užmokesčiu. Skaityti plačiau

FNTT pareigūnus domina katilinė Švėkšnoje

2017.11.30
Ketvirtadienį Klaipėdos jūrininkų ligoninėje lankėsi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, kurie atliko dokumentų, susijusių su ligoninės Psichiatrijos departamento Švėkšnoje biokuro katilinės įrengimu, poėmius. Skaityti plačiau

VTEK pradėjo tyrimą dėl iš pareigų besitraukiančios sveikatos apsaugos viceministrės A.Bilotienės-Motiejūnienės elgesio

2017.11.30
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl iš pareigų besitraukiančios sveikatos apsaugos viceministrės A.Bilotienės-Motiejūnienės elgesio. Bus aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Skaityti plačiau

Seimo Antikorupcijos komisija: e.sveikatos kūrėjai iš jos užsidirbo

2017.11.30
Seimo Antikorupcijos komisija nutarė, kad visi trys 2000-aisiais sumanytos elektroninės sveikatos sistemos projekto, etapai buvo įgyvendinti netinkamai – sistema iki šiol nepasiekė tikslų ir neteikia kokybiškų paslaugų. E. sveikatos projektą pastaraisiais metais įgyvendina Registrų centras, kurio valdymas neseniai perduotas Susisiekimo ministerijai. Skaityti plačiau

Darius Jauniškis: „Atlyginimų klausimas - tik problemų aisbergo viršūnė“

2017.11.30
„Mūsų dažnai klausia, kodėl taip skubame, juk su Labanausku (Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas – aut. past.) buvo sutarta, kad atlyginimai nuo liepos didinami penkiolika procentų. Tačiau mes sakome, kad medikams atsibodo laukti. Sistema, kuri nesikeičia dešimtmečiais, privalo tai daryti“, - įsitikinęs naujasis Lietuvos medikų sąjūdžio vadovas Darius Jauniškis... Skaityti plačiau

FNTT atlieka ikiteisminį tyrimą dėl lėšų panaudojimo Klaipėdos jūrininkų ligoninėje

2017.11.30
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo netinkamo lėšų panaudojimo Klaipėdos jūrininkų ligoninėje. Sulaikytų asmenų kol kas nėra.   Skaityti plačiau

Pirmus metus baudų neskirs, bet akylai stebės

2017.11.30
Vakar, trečiadienį, Seimo Sveikatos reikalų komitetas griebėsi įstatymo pataisų, kurios įsigalioti turėtų po mėnesio. Jose numatytos baudos gydymo įstaigoms, jei šios nespės laiku suteikti paslaugų per numatytą laiką. Komiteto nariai, kurių didžioji dauguma gydytojai, sutaria, kad bausti gydymo įstaigas - finansiškai neteisinga. Bet įstatymo pataisas reikia priimti dabar, o ne atidėti visą įstatymą, kai... Skaityti plačiau

Aurelijus Veryga sako, kad nekyla abejonių dėl medikų algų kėlimo 20 proc. nuo gegužės

2017.11.30
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad nėra klūčių  medikų algas kelti 20 proc. nuo 2018 metų gegužės. Skaityti plačiau

Seimo pirmininkas susitinka su psichologais dėl jų veiklą reglamentuojančio įstatymo

2017.11.30
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ketvirtadienį susitinka su psichologais dėl Seime svarstomo Psichologų praktinės veiklos įstatymo. Įstatymą, reguliuojantį psichologų veiklą, Seime bandoma priimti jau beveik dešimtmetį. Skaityti plačiau

Premjeras su medikų profesine sąjunga tarsis dėl atlyginimų

2017.11.30
Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį susitinka su Lietuvos gydytojų sąjungos atstovais, tikėdamasis užbaigti derybas dėl atlyginimų didinimo. Skaityti plačiau

Smunkant reitingams Sveikatos apsaugos ministerija perka krizių komunikacijos paslaugas

2017.11.30
Smukus sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos reitingams ir pasitikėjimui visa sistema, Sveikatos apsaugos ministerija samdo specialistus, kurie padėtų išsikapanoti iš krizių. Skaityti plačiau

Susisiekimo ministras sprogdins e.sveikatos problemų burbulą

2017.11.30
Susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako, kad dėl e.sveikatos reikalingas skubus auditas, mat būti ieškoti atsakymų į klausimus. Skaityti plačiau

Medikų godos dėl didesnių algų tapo realesnės

2017.11.28
Seimas grąžino 2018 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektą Vyriausybei tobulinti – surasti lėšų medikų atlyginimams didinti. Skaityti plačiau

Ta klaida prasideda nuo mamos

2017.11.28
Yra tokia neaprašyta žurnalistinė gudrybė: pavadinimas turi priversti perskaityti bent jau pirmąjį rašinio sakinį. O tas pirmas sakinys būtinai turi paskatinti jus skaityti toliau. Na, o dar toliau prireikia fakto, kuris skaitytoją priverstų nustebti. Todėl – prašom. Profesorius akademikas Benediktas Juodka – su juo šiandien kalbame apie Lietuvos aukštąjį mokslą ir... Skaityti plačiau

R.I.T.A. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba: pusė milijono eurų – saviems

2017.11.28
Per šešerius metus samdydama iš viso devynis savo pačios darbuotojus kaip išorės ekspertus Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba sumokėjo daugiau kaip pusę milijono eurų, skelbia Laisvės TV laida R.I.T.A. Tiesa, tarnybos vadovas Gintautas Barcys etikos normų pažeidimų neįžvelgia, priekaištų šiuo atžvilgiu neturi ir vaistų gamintojai. Vis dėlto Viešųjų pirkimų tarnybos di... Skaityti plačiau

Eugenijus Laurinaitis: „Gydytojai galėtų suorganizuoti itališką streiką“

2017.11.27
Eugenijus Laurinaitis (65 m.) sako, kad perdegimo sindromas – liguista žmogaus būsena, kurią reikia gydyti. Tyrimo, kurį atlieka ir pats psichoterapeutas, duomenimis, net 53 proc. šalies medikų yra perdegę. Anot specialisto, jiems padėti galėtų visuomenė ir jų pačių iniciatyva iš pamatų keisti sveikatos priežiūros sistemą. Skaityti plačiau

Opozicija savo galimybes dėl A.Verygos interpeliacijos vertina kritiškai

2017.11.27
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga praėjusią savaitę „Baltijos tyrimų“ apklausoje išrinktas prasčiausiai dirbančiu ministru. O šią savaitę „Vilmorus“ apklausoje surinko daugiausiai neigiamų vertinimų – beveik 53 proc., prieš mėnesį tokių buvo arti 42 proc. Žmonės nuomonę reiškia balsuodami, o politikai ėmėsi interpeliacijos. Vis dėlto, kad interpeli... Skaityti plačiau

Povilas Urbšys: „Savivaldybės virsta kunigaikštystėmis“

2017.11.27
„Kalbama, kad reikia optimizuoti ambulatorijas kaimuose, tačiau kai kuriuose rajonuose situacija yra tragiška. Kaimo žmogui prisikviesti gydytojus yra be galo sudėtinga. Gydymo įstaigose pokyčius reikia daryti atsargiai, ne vien tik užsidarius ministerijos kabinetuose“, - sako neigiamas centralizacijos tendencijas įžvelgiantis Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urb... Skaityti plačiau

Vyriausybė atsisako vieno drastiškiausių alkoholio prekybos pažadų

2017.11.27
Valstiečių ir žaliųjų valdžia, panašu, visiškai atsisako vieno iš pagrindinių rinkiminių pažadų. Skaityti plačiau

Nacionalinės sveikatos tarybos saulėlydis

2017.11.24
„Neaktyvi, nedarbinga, nefunkcionuojanti“, - tokiais epitetais palydima Nacionalinė sveikatos taryba (NST), kurios balsas, kaip tvirtina Seimo nariai, seniai negirdimas. Galbūt dėl to šią savaitę Seimas slapto balsavimo metu atmetė siūlomą kandidatą į tarybos pirmininkus – profesorių Algirdą Raslaną, nepateikdamas nei paaiškinimų, nei argumentų. Maža to, Sveikatos reikalų komitete pasi... Skaityti plačiau

Milda Dargužaitė traukiasi iš Vyriausybės kanclerės pareigų

2017.11.24
Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė traukiasi iš pareigų, penktadienį pranešė Vyriausybė. Vyriausybės kanceliarijai M.Dargužaitė vadovavo nuo praėjusių metų gruodžio. Penktadienis - paskutinė M.Dargužaitės darbo diena kanceliarijoje. Skaityti plačiau

Povilas Urbšys atsiprašė dėl jo žodžių įsižeidusių moterų

2017.11.24
„Valstietis“ Povilas Urbšys per plenarinį posėdį atsiprašė dėl jo žodžių, kad pristatyti projektui dėl embrionų liberalai galėjo parinkti kitą atstovą, o ne besilaukiančią Viktoriją Čmilytę-Nielsen, įsižeidusių moterų. Skaityti plačiau

Lietuvos medikų sąjūdis išsirinko naujus lyderius

2017.11.23
Lietuvos medikų sąjūdis išsirinko naują tarybos pirmininkę, kuria tapo Živilė Gudlevičienė, o sąjūdžio vadovu išrinktas Darius Jauniškis. Skaityti plačiau

A.Veryga sako besidžiaugiantis ažiotažu dėl receptinių vaistų

2017.11.23
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako netgi besidžiaugiantis kilusiu ažiotažu dėl receptinių vaistų pardavimo, nes tai buvo galimybė žmonėms paaiškinti vaistų pardavimo tvarką. Panašiai ministras teigia vertinantis ir opozicijos inicijuojamą interpeliaciją – kaip progą atsakyti į klausimus dėl situacijos sveikatos apsaugos sistemoje. Skaityti plačiau

Nusivylę medikai sudės ginklus ar ryžtingai sieks tikslo?

2017.11.23
Tik pasirodžius žiniai, kad vienas Lietuvos medikų sąjūdžio lyderių prof. Vytautas Kasiulevičius traukiasi iš Tarybos pirmininko pareigų, nes yra premjero Sauliaus Skvernelio šeimos gydytojas, socialiniuose tinkluose nuvilnijo sąjūdį palaikančiųjų nusivylimas. Tiesa, prieš šią žinią daugelis pasipiktino ir tuo, kad po sąjūdžio derybų Vyriausybėje pasirodė žinia, jog atlyginimai nuo sausio ... Skaityti plačiau

Istorinį apdovanojimą pelnę studentai tikisi idėją plėtoti iki komercinio produkto

2017.11.23
„Geriausi pasaulyje“ – su tokiu plakatu antradienį sostinės oro uoste pasitikta Vilniaus universiteto studentų komanda, ką tik Bostone vykusiame prestižiniame, didžiausiame tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ iškovojusi didįjį prizą.  Skaityti plačiau

Nori užkirsti kelią Gydytojų vadovų sąjungos prezidentui

2017.11.23
Gėlių puokštelė ar saldainių dėžutė mylimam gydytojui jau gali būti traktuojama kaip kyšis. Ką jau kalbėti apie Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) prezidentui Liutaurui Labanauskui metamus įtarimus. Faktai byloja, kad vienu metu jis buvo užsėdęs dvi kėdes, tai yra atstovavo ne tik gydytojų, bet ir farmacininkų interesams. Taip sumaniai besisukdamas, kaip tvirtina šaltinis, galimai pelnėsi. Skaityti plačiau

Sudarė ministro nuodėmių sąrašą: klausimai A.Verygai – jau ant stalo

2017.11.23
Opozicija jau parengė septynis lapus klausimų interpeliacijai sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai. Skaityti plačiau

Išrinkti nauji trijų Seimo komitetų vadovai

2017.11.23
Vakar, trečiadienį, išrinkti nauji trijų Seimo komitetų vadovai – Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininke tapo Rimantė Šalaševičiūtė, Teisės ir teisėtvarkos – „valstietė“ Agnė Širinskienė, Sveikatos reikalų – „valstietė“ Asta Kubilienė.  Skaityti plačiau

Premjeros: ministro pastangoms mažinti vaistų kainas priešinasi įtakingos interesų grupės

2017.11.23
Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sulaukė kritikos bangos, nes jo pastangoms mažinti vaistų kainas priešinasi įtakingos interesų grupės. Skaityti plačiau

Vytautas Kasiulevičius traukiasi iš Lietuvos medikų sąjūdžio lyderių

2017.11.22
Naujai susikūrusio Lietuvos medikų sąjūdžio vienas iš lyderių Vytautas Kasiulevičius traukiasi iš šių visuomeninių pareigų. Skaityti plačiau

SAM: vaistininkai kartais be reikalo prašo receptų nereceptiniams vaistams

2017.11.21
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT), nagrinėjanti žmonių skundus dėl receptinių bei nereceptinių vaistų pardavimų, pastebėjo, kad pasitaiko nemažai tokių žmonių skundų, kai vaistininkai jiems nepardavė nereceptinių vaistų, nors privalėjo tai padaryti. Skaityti plačiau

Trys opozicinės frakcijos Seime kviečiasi sveikatos apsaugos ministrą

2017.11.21
Trys opozicinės Seimo frakcijos antradienį pokalbiui kviečia sveikatos apsaugos ministrą „valstietį“ Aurelijų Verygą. Anksčiau jos pranešė ketinančios inicijuoti ministrui interpeliaciją. Skaityti plačiau

Bus sprendžiama dėl VVKT viršininko Gintauto Barcio atsakomybės

2017.11.20
Valdančioji Seimo dauguma siūlys Sveikatos apsaugos ministerijai spręsti Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) viršininko Gintauto Barcio atsakomybės ir galimybės toliau eiti užimamas pareigas klausimą. Skaityti plačiau

Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektas sugrįžta į Seimo posėdžių salę

2017.11.20
Valdantiesiems neleidus liberalei Viktorijai Čmilytei-Nielsen pristatyti Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projekto per opozicijai skirtą laiką, įstatymo projektas bus pristatytas antradienį Seimo posėdyje, teigiama pranešime spaudai. Skaityti plačiau

Antano Matulas sveikatos apsaugos ministro prašo kuo skubiau spręsti problemą dėl vaistų

2017.11.20
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Antanas Matulas kreipiasi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, prašydamas kuo skubiau spręsti receptinių nekompensuojamųjų vaistų pardavimo problemą. Skaityti plačiau

Opozicija nusprendė pradėti interpeliaciją Aurelijui Verygai

2017.11.20
Pirmadienį susirinkę opozicijos atstovai nusprendė pradėti interpeliacijos procedūrą sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai. Skaityti plačiau

Laimutė Matkevičienė: „Priklausomybė – kaip sniego gniūžtė“

2017.11.20
„Esame linkę pasmerkti, o supratingumo ar nuoširdaus pokalbio iš tikrųjų labai trūksta. Gal žmogui depresija. Svarbu laiku pastebėti ir ištiesti pagalbos ranką. Tas, kuris yra priklausomas, irgi turi norėti pasveikti ir dėti visas pastangas“, – sako Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė Laimutė Matkevičienė (60 m.). Skaityti plačiau

Planinį gydymą ES šalyse šiemet rinkosi 81 pacientas

2017.11.20
Per dešimt šių metų mėnesių ligonių kasos gavo 81 paciento prašymą kompensuoti gydymo Europos Sąjungos (ES) šalyse išlaidas. Dažniausiai jie vyko planiniam chirurginiam gydymui stacionare dėl akių, nervų sistemos, onkologinių, ginekologinių ir kitų ligų, gydytojų specialistų konsultacijoms, reabilitacijai, taip pat įsigijo medicinos pagalbos priemonių. Pagal šiuos pra&... Skaityti plačiau

Blogiausiai dirbančiu ministru gyventojai išrinko Verygą

2017.11.20
Negebėjimas susitvarkyti su Gedimino kalno irimu – tikrai ne vienintelė priežastis, kodėl gyventojai, praėjus metams po rinkimų, prastai vertina Sauliaus Skvernelio profesionalų vyriausybę. Skaityti plačiau

En­dok­ri­no­lo­gai tu­ri pla­ną, kaip pa­ge­rin­ti dia­be­to kon­tro­lę ir su­ma­žin­ti li­gos kom­pli­ka­ci­jų kaš­tus

2017.11.17
Pasak gydytojų endokrinologų, diabetas – tai ne tik angliavandenių apykaitos sutrikimas organizme. Tai – kompleksas progresuojančių ligų, lemiančių paciento gyvenimo kokybės pokyčius, ankstyvą negalią, darbingumo sutrikimus, gyvenimo trukmės mažėjimą. Tiesa, nepaisant pastangų, mokslinių ir ekonominių argumentų medikai sako, jog valstybė taupo nepamatuotai. Mat diabeto komplikacijos kainuoja dešimtimis kartų brangiau... Skaityti plačiau

Naujas priklausomybių gydymo centras – dar ne obuolių pyragas

2017.11.16
Dabar jau Respublikinio priklausomybės ligų centro, kuris oficialiai veikia nuo lapkričio pirmosios, direktoriaus galvos skausmas, kur rasti naivių medikų, sutiksiančių dirbti už menkavertį atlyginimą? Reorganizacijos neskuba vertinti ir ministro pirmininko patarėjas sveikatos klausimams. „Penkis obuolius staiga sumetus į vieną krepšį šie dar netampa pyragu“, – sako Paulius Gradeckas. Skaityti plačiau

„Kam neįgaliajam naujos basutės žiemą?“

2017.11.16
„Į neįgalų žmogų esame įpratę žiūrėti su gailesčiu. Kodėl atrodo, kad jam tinka bet kokie, net ir nelabai gražūs ar nepatogūs batai? Negi jei jau gavai beveik už dyką, nėra ko skųstis, juk ne basas?“ – retoriškai klausia Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja, Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Skaityti plačiau

Ministras A.Veryga vaistininkų prašo nemanipuliuoti

2017.11.16
„Prašau iš vaistininkų supratimo ir objektyvumo ir nesiųt pacientų pas ministrą, kai neturint recepto jie neparduoda vaisto. Žmonių prašau, kad jei jie negauna reikiamos farmacinės paslaugos, kreiptis ne į Seimo narius, ar ministrą, o skambinti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai telefonu – 880073568. Skaityti plačiau

SAM taupys teisininkų sąskaita

2017.11.16
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė dar vieną naujovę. Kaip rašoma pranešime: siekdama užtikrinti efektyvų valstybės lėšų naudojimą ir kad sveikatos sistemoje dirbantys teisininkai patys, tai yra be trečiųjų šalių, atliktų visus reikalingus darbus, SAM nustato naują tvarką. Skaityti plačiau

Atsakomybė už eilių valdymą tenka vadovams, o ne gydytojams

2017.11.13
Medikai sako, kad paskutinis lašas, perpildęs jų kantrybę, buvo nuo sausio įsigaliosiančios pataisos, kurios įpareigos medikus per tam tikrą laiką priimti visus užsiregistravusius pacientus. Gydytojai sako, jog tai nerealu ir prašo viską atšaukti. Tuo tarpu teisininkai aiškina, jog įsigaliojančios naujos pataisos taikomos ne gydytojams, o gydymo įstaigų vadovams. Skaityti plačiau

Prof. Arminas Ragauskas: „Mūsų inovacijos veržiasi į JAV rinką“

2017.11.10
„Dirbant tokioje avangardinėje medicinos srityje labai daug kas priklauso nuo sėkmės, ar pavyks pritraukti investicijas. Rinkos vėjai pučia įvairiausi, staiga visi metasi tai į genetikos, tai į kamieninių ląstelių sritis. Jei bandysi plaukti paskui bangą, nieko nelaimėsi. Turi pasigauti savo vilnelę ir kryptingai jos laikytis“, – sako Kauno technologijos universiteto Sveikatos telematikos mokslo ins... Skaityti plačiau

Medikų ultimatumas valdžiai – šeši mėnesiai

2017.11.10
„Aš esu gydytojas, ne politikas, kasdien dirbu savo darbą. Esu perdegęs, bet dar turiu sveiko proto ir planą, ką darysiu. Jis labai paprastas. Yra šeši mėnesiai, per kuriuos arba įvyks esminiai pokyčiai sistemoje, arba per tą laiką ne sunkiai išmoksiu norvegų kalbą. Ir aš nebūsiu vienintelis, priėmęs tokį sprendimą. Nesiruošiu ardytis ir dirbti dviem etatais“, &nd... Skaityti plačiau

Neįgalieji šaukiasi pagalbos

2017.11.10
„Ministre, jūs varote neįgaliuosius į neviltį”, - tokiais žodžiais neįgaliųjų atstovai bandė suminkštinti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos širdį per Seime suorganizuotą spaudos konferenciją. Skaityti plačiau

Tipiško alkoholiko portreto nėra

2017.11.10
Skandalas dėl galimai girto seimo nario Lino Balsio įgauna pagreitį. Po to, kai jis pripūtė į alkotesterį 1,82 promiles, ne vienas parlamentaras ėmė liudyti, kad matė ir žinojo apie jo problemas. Nujautė, kad Linas Balsys turi priklausomybių, bet nieko nedarė, kol tas, galimai girtas, laisvai išėjo iš Seimo ir užsidarė nuo policijos savo namuose. Skaityti plačiau

Vienus projektus atmetė, kitiems nepritarė, bet suteikė viltį

2017.11.10
Sei­mo svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­tas, svars­ty­da­mas klau­si­mą dėl 2018 me­tų vals­ty­bės biu­dže­to ir sa­vi­val­dy­bių biu­dže­tų fi­nan­si­nių ro­dik­lių pa­tvir­ti­ni­mo įsta­ty­mo pro­jek­tą, ne­pri­ta­rė trims re­gist­ruo­tiems siū­... Skaityti plačiau

Prezidentė palaiko raginimus kelti algas

2017.11.09
Nors konkretūs skaičiai nebuvo aptarinėjami, tačiau Prezidentė nedviprasmiškai pareiškė, kad medikų algas kelti būtina. Tai ji pasakė  ketvirtadienį, sukvietusi  į iš anksto neplanuotą susitikimą  Sveikatos apsaugos ministrą  Aurelijų Verygą, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovus, Seimo sveikatos komiteto pirmininkę Agnę Širinskienę ir šio komiteto nar... Skaityti plačiau

Preliminariai sutarė

2017.11.09
Vakar, trečiadienį, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga po kelias valandas trukusių derybų su Lietuvos gydytojų sąjunga preliminariai sutarė, jog nuo gegužės algos turi didėti dvidešimt procentų. Tuo tarpu Lietuvos medikų sąjūdžio vienas iš iniciatorių prof. Vytautas Kasiulevičius sako, jog jų siekis lieka toks pat – 30 procentų augančios algos nuo sausio pirmosios. Jei reikalavimai nebu... Skaityti plačiau

Hipokrato priesaika - valdžios botagas priversti gydytojus dirbti daugiau

2017.11.09
Įsivaizduokim situaciją, kad Norvegijos karalius išleidžia įsakymą panaikinti eiles gydymo įstaigoje... „Na skirtumas tas, kad ten manoma, jog gydytojai žino geriau, kaip valdyti eiles. Gydytojas pasako, ko jam reikia, kad jis galėtų atlikti savo darbą“, – sako laikinasis Lietuvos medikų sąjūdžio pirmininkas Norvegijoje gydytoju psichiatru dirbantis Ramūnas Aranauskas. Skaityti plačiau

G.Abeciūnas prašo Generalinės prokuratūros pradėti tyrimą

2017.11.07
Kauno klinikinės ligoninės direktorius Gediminas Abeciūnas penktadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas ištirti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėjų Nendrės Černiauskienės ir Linos Bušinskaitės – Šriubienės veiksmus, turinčius šmeižimo, pareigų neatlikimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi požymių. Skaityti plačiau

Medikų sąjūdis kelia galingą bangą ir jau išsirinko lyderį

2017.11.07
Penktadienį Vilniuje susikūrusi Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) iniciatyvinė grupė jau steigia medikų judėjimą, kuris rūpintųsi ir medicinos darbuotojų, ir pacientų interesais. Skaityti plačiau

Naujas ministerijos žaidimas - specialistų rezervo sukūrimas

2017.11.06
Išgirdę apie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) užmojus sukurti „ambicingų ir veržlių“ specialistų rezervą, gydymo įstaigų vadovai neslepia nuostabos: negi mesi nuolatinį darbą ir važiuosi į kitą įstaigą dviem trims mėnesiams pavadovauti, kol paskirs naują vadovą? Vyriausieji gydytojai nuogąstauja, kad Seime kelią skinasi prieštaringai vertinamas įstatymas, kuriuo ministras galėtų atleist... Skaityti plačiau

R.Masiliūnas: „Kas savaitę sulaukiu pasiūlymo išvykti“

2017.11.06
„Galima skųstis per mažais atlyginimais ar neadekvačiu darbo krūviu Lietuvoje. Tačiau gali tai priimti kaip galimybę keisti situaciją. Svarbu dalyvauti pačiam, identifikuoti problemas ir ieškoti sprendimų“, – sako laisvalaikio įvairioms visuomeninėms veikloms negailintis VUL Santaros klinikų gydytojas neurologas Rytis Masiliūnas (30 m.). Skaityti plačiau

Kantrybę praradę medikai iš valdžios reikalauja sprendimų

2017.11.03
Santaros klinikose Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto podiplominių studijų prodekanas profesorius Vytautas Kasiulevičius kolegas, sveikatos politikus, nevyriausybinių organizacijų atstovus sukvietė diskusijos apie tai, kas vyksta sveikatos sistemoje. Skaityti plačiau

Embrionų saugojimas per amžių amžius – nerealus

2017.11.03
„Amžinasis“ embrionų saugojimas toliau kaitins aistras visuomenėje. Seime, parlamentarės Viktorijos Čmilytė-Nielsen iniciatyva, įregistruotas Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pakeitimo projektas, kuris apims jautriausius – embrionų saugojimo bei donavimo – klausimus. Svarstymas numatytas jau lapkričio 9 dieną. Skaityti plačiau

Vienas universitetas Kaunui – ne išeitis?

2017.11.02
Švietimo ir mokslo ministerija savaitės pradžioje pasiūlė visus universitetus Kaune pakišti po vienu stogu. Ką apie tai mano patys Kauno universitetų vadovai? Skaityti plačiau

Vilniaus psichiatrijos ligoninės direktorius V.Mačiulis atleistas iš pareigų

2017.11.02
Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į daugybinius teisės aktų pažeidimus, šiandien iš pareigų atšaukė VšĮ Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės direktorių Valentą Mačiulį ir nutraukė jo darbo sutartį. Skaityti plačiau

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius I. Dorošas mėnesiui nušalintas nuo pareigų

2017.11.02
Sveikatos apsaugos ministerija, gavusi informacijos apie galimus VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovo veiklos pažeidimus, spalio 31 d. pradėjo šios gydymo įstaigos direktoriaus Ivano Dorošo galimą darbo drausmės (pareigų) pažeidimo tyrimą. Ministro įsakymu nuo lapkričio 1 dienos I. Dorošas mėnesiui, kol vyks tyrimas, yra nušalintas nuo pareigų. Skaityti plačiau

Ne­įga­liuo­sius nu­džiu­gi­no nau­ju­tė­lai­čiais mik­ro­au­to­bu­sais

2017.11.02
Į sa­vi­val­dy­bes iš­rie­dė­jo dar dvi­de­šimt ne­įga­lių­jų po­rei­kiams pri­tai­ky­tų au­to­mo­bi­lių, ku­riais ne­ga­lią tu­rin­tie­ji ga­lės va­žiuo­ti tiek pas gy­dy­to­jus, tiek į spor­to ar kul­tū­ri­nius ren­gi­nius. „Šie au­... Skaityti plačiau

Respublikinio priklausomybės ligų centro startas

2017.11.02
Ministerija išplatino džiugią žinią, kad priklausomybės ligų centrų reorganizacija įvykdyta sklandžiai. Nuo vakar, lapkričio 1-osios, Lietuvoje veikę atskiri penki priklausomybės ligų centrai (PLC) pradėjo darbą kaip bendras Respublikinis priklausomybės ligų centras. Skaityti plačiau

Ministerija siūlo sujungti visus Kauno universitetus

2017.10.30
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) siūlo sujungti visus universitetus Kaune, o Lietuvos edukologijos universitetą išdalyti Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetams. Skaityti plačiau

Iš priklausomybių centrų darbuotojai bėga kaip iš skęstančio laivo

2017.10.30
Nežinomybė ir mažėjantys atlyginimai - tokiomis nuotaikomis gyvena visų penkių priklausomybes gydančių centrų, kur iki lapkričio pirmosios vykdoma reorganizacija, darbuotojai. Jie masiškai prašosi atleidžiami iš darbo. Kai kuriuose centruose pasitraukia kone trisdešimt darbuotojų. „Nežinome, ar lapkričio antrąją turėsime gydytojų“, - apie kritinę situaciją prakalbo vieno centro... Skaityti plačiau

SAM pradeda formuoti aukštos kvalifikacijos specialistų rezervą

2017.10.30
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pradeda formuoti aukštos kvalifikacijos specialistų rezervą, iš jo asmenys būtų pasitelkiami, kai ministerijai pavaldžios įstaigos netenka nuolatinių vadovų. Skaityti plačiau

Netradicinės medicinos specialistai dar neapsiplunksnavę?

2017.10.30
Ilgai gimdomas vadinamasis netradicinės arba alternatyviosios medicinos įstatymas, kaip prognozuoja Sveikatos reikalų komiteto narys Dainius Kepenis, Seimui gali būti pateiktas iki Kalėdų. Tiesa, ministerijos atstovai teigia neskubantys dirbdami prie šio projekto, juolab kad esama nemažai nesutarimų ir tarp netradicinės medicinos atstovų. Skaityti plačiau

Apie Hipokratą iš Koso salos ir medikų atlyginimų realybę Lietuvoje

2017.10.27
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žada, jog kitąmet liepą penkiasdešimt procentų rezervo lėšų bus skirtos medikų atlyginimams didinti. Tiesa, kokiomis sumomis augs uždarbis, kol kas pasakyti sunku, mat kelių dešimčių milijonų planuojamas rezervas - tik prognostinis ir nežinia, kaip jį seksis surinkti. Seimo nariai gi sako, jog atlyginimų didinimas iš santaupų yra gudravimas. Pa... Skaityti plačiau

Moderniausia vėžio diagnostika Lietuvoje taikoma bene rečiausiai Europoje

2017.10.27
Nors, Higienos instituto duomenimis, vėžys Lietuvoje diagnozuojamas vis dažniau, anksti aptikta liga gali būti išgydoma. Onkologinių ligų diagnostika šiandien jau neatsiejama nuo naujausio pozitronų emisinės tomografijos (PET) tyrimo. Dėka PET, taikant kartu su kompiuterine tomografija (KT), ligos diagnozė yra ypač tiksli, o gydymas – daug efektyvesnis. Skaityti plačiau

Lietuvos gydytojus įkvepia lenkų rezidentų bado streikas

2017.10.27
Prieš savaitę Lenkijoje kilusį bado streiką dėl blogos finansinės rezidentų ir gydytojų padėties itin palaiko Lietuvos medikai. Jei situacija mūsų šalyje artimiausiu metu neims gerėti, žadama imtis tokios pačios priemonės. Skaityti plačiau

Vinsas Janušonis „Pacientas – ašis, apie kurią sukasi sveikatos priežiūra“

2017.10.27
Lietuvos nacionalinės sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos prezidentas, Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas prof. habil.dr. Vinsas Janušonis sako, jog reformos sveikatos sistemai reikalingos, tačiau jos turi užtikrinti sistemos tvarumą ir būti naudingos pacientui. Skaityti plačiau

Ligoninėms siūlo uždrausti mokamas konsultacijas

2017.10.26
Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje keltas kausimas, ar įmanoma Lietuvoje trečio lygio gydytojo konsultaciją su gydytojo siuntimu gauti nemokamai? Skaityti plačiau

A.Matulas: „Sveikatos apsaugos ministerijos nedovanotinas taupymas galėjo privesti prie skaudžiausių pasekmių“

2017.10.23
Šiandien žiniasklaida skelbia skaudžią žinią – nuo meningokokinės infekcijos mirė vaikas. Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys Antanas Matulas primena, kad dar praėjusios savaitės ketvirtadienį Seimo posėdyje klausęs sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, kodėl nenupirkta vakcina nuo meningokokinės infekcijos, nors ji buvo įtraukta į skiepų kalendoriaus planą, o vietoje jos atsirado skiepai nu... Skaityti plačiau

Mirti oriai ar pagal įstatymą?

2017.10.23
Įsivaizduokite, jums itin sunki lėtinės obstrukcinės plaučių ligos stadija: nebegebate kvėpuoti net ir ramybės būsenoje, o vienintelis išsigelbėjimas – nuolat tiekiamas deguonis. Vieną dieną jums sustoja širdis. Gydytojai atlikę gaivinimo veiksmus ją priverčia vėl plakti. Jūs gyvas, tačiau prijungtas prie dirbtinio kvėpavimo aparato, dėl stiprių krūtinės paspaudimų jums lūžo du šonkauliai, ... Skaityti plačiau

Seimo narė: „Sumažintas produkto kiekis turi būti pažymėtas ant pakuotės“

2017.10.23
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į žemės ūkio ministrą Bronių Markauską, teisingumo ministrę Mildą Vainiutę, Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą bei Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą dėl galimai nesąžiningos komercinės veiklos mažinant maisto prekių svorį ir tūrį. Skaityti plačiau

Juokinga alga atbaido sveikatinti turinčius specialistus

2017.10.23
„Darbas kone už dyką“, - taip galima apibūdinti visuomenės sveikatos biuro darbuotojų atlyginimus. Šie gali tik pasvajoti apie vis keliamus medikų ar slaugytojų darbo užmokesčius. Savo ruožtu savivaldybių atstovai skambina pavojaus varpais, kad jau dabar sunku pritraukti didesnių atlyginimų laukiančius visuomenės sveikatos specialistus, kurie ir taip nesiveržia dirbti į rajonus. Skaityti plačiau

Siekdami geresnio bendradarbiavimo, vienijasi pacientai ir gydytojai

2017.10.23
Kaip pagerinti komunikaciją tarp gydytojo ir paciento? Penktadienį į šį klausimą atsakymų ieškojo tarptautinėje konferencijoje susirinkę svečiai iš Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir Lenkijos. Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) inicijuotame renginyje visas dėmesys buvo skirtas gydytojo ir paciento bendradarbiavimo trūkumo problemai ir jos sprendimo būdų paieško... Skaityti plačiau

Pagalbos iškvietimo numeriai toliau skaldo į dvi stovyklas

2017.10.20
Trumpasis greitosios pagalbos numeris 033 toliau kaitina aistras. Aštri diskusija jau persikėlė į Teisės ir teisėtvarkos komitetą (TTK), kur sprendžiama dėl greitosios medicinos iškvietimo numerio integravimo į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC). Savo ruožtu sergančiuosius vienijančios organizacijos sako, kad atsisakius tiesioginio numerio visų pirma būtų nuskriausti pacientai. Skaityti plačiau

Seimo komisija mano, kad priklausomybės ligų centrų reorganizacijos įvykdymui nuo lapkričio 1 d. nėra tinkamai pasiruošta

2017.10.20
Seimo Priklausomybių prevencijos komisija spalio 18 d. posėdyje, dalyvaujant sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, ministro Pirmininko patarėjui Pauliui Gradeckui bei Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamento direktoriui Audriui Ščeponavičiui, svarstė klausimą dėl vykdomos priklausomybės ligų centrų reorganizacijos, kuri pradėta vykdyti Vyriausybės 2017 m. gegužės 3... Skaityti plačiau

Svarstė, kaip kitąmet bus didinamas psichikos sveikatos paslaugų finansavimas

2017.10.20
Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija posėdyje svarstė, kokius pokyčius numatė Sveikatos apsaugos ministerija 2018 m. psichikos sveikatos, ypač nemedikamentinio gydymo, paslaugų prieinamumo, kokybės didinimo ir finansavimo srityse. Skaityti plačiau

Biudžetas perteklinis – laimingų nėra: ne ten, ne tiems ir per mažai

2017.10.19
Vakar, trečiadienį, Seimo Sveikatos reikalų komitete svarstant biudžetą piktintasi tais pačiais dalykais kaip ir prieš metus. Pirma, kad valstybė už draudžiamus asmenis moka neadekvačiai mažai, antra, visiems akis bado rezervas. Dar vienas nemarus klausimas - VIP lėšos, kurios skiriamos ne ten ir ne tiems. O biudžetas auga, net vienuolika procentų, tačiau, kaip sako sveikatos politikos senbuviai, situac... Skaityti plačiau

Seimo narių Astos Kubilienės ir Dariaus Kaminsko pranešimas: „Rastas kompromisinis sprendimas dėl medikų darbo užmokesčio didinimo“

2017.10.19
Medikų darbo užmokestis bus didinamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo lėšų. Už tai balsavo dauguma sveikatos apsaugos ministro sudarytos darbo grupės narių, spalio 17 d. susirinkusių į pirmąjį savo posėdį. Jame buvo diskutuota dėl PSDF rezervo lėšų paskirstymo ir prioritetų. Skaityti plačiau

Nuo trapo į posėdį

2017.10.19
„Tai kokius darbus numačiusi rudens sesijai ministerija? Išvardinkite bent tris“, - paprašė dar rugsėjo 13 dieną atsakyti pasimetusios sveikatos apsaugos viceministrės Aušros Bilotienės-Motiejūnienės į pirmą posėdį Seimo Sveikatos komitete susirinkę politikai. Išvardino net du. Farmacijos ir Sveikatos priežiūros įstatymą. „Kas juose svarbu?“ - bandė išpe&scar... Skaityti plačiau

Paulius Gradeckas: „Visuomenės sveikatos biurų tinklas - per platus“

2017.10.19
Apie pastarojo meto sveikatos sistemos pokyčius L.S. kalbasi su premjero patarėju sveikatos klausimais Pauliumi Gradecku. Skaityti plačiau

Teisėsauga tiria galimą lėšų švaistymą gydymo įstaigoje Kaune

2017.10.16
Teisėsauga aiškinasi, kur dingo dešimtys tūkstančių eurų iš Kauno K.Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės sąskaitų, įtarimai kol kas pareikšti vienam asmeniui, rašo „Kauno diena“. Skaityti plačiau

Žmonių, atsidėkojančių gydytojams dovanomis ar pinigais mažėja

2017.10.16
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) užsakymu „Spinter tyrimų“ atliktas visuomenės nuomonės tyrimas parodė, kad žmonių, atsidėkojančių gydytojams dovanomis ar pinigais, lyginant su praėjusiais metais, sumažėjo 5 procentais. Tačiau smulkiosios korupcijos apraiškos pasireiškia vis dar itin dažnai, žmonėms trūksta žinių korupcijos prevencijos srityje. Skaityti plačiau

Vaiko apsaugos tarnybų centralizacija: nežino, kaip turės dirbti

2017.10.16
„Baisu, kad tai nebūtų dar viena biurokratinė mašina“, - taip apie vaiko teisių skyrių centralizaciją, kuriai pritaria, bet turi daug klausimų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, kalba merai ir savivaldybių atstovai. Skaityti plačiau

Mobilių technologijų guru: greitai išmanusis telefonas taps kišeniniu daktaru

2017.10.13
Vilniaus inovacijų forume „Innovation Drift“ mobiliųjų telefonų technologijų ateitį pristatė „mobilaus skambučio tėvu“ vadinamas verslininkas Ralphas Simonas. Tarp jo prognozių: dirbtinio intelekto įsitraukimas į telefonus, sveikata besirūpinančios programos ir telefonų pergalė prieš nešiojamus kompiuterius. Kaip savo vietą šiuose pokyčiuose išsikovoti Lietuvai? &nb... Skaityti plačiau

Prof. Algirdas Bumelis Kaune įžvelgia biotechnologijų klasterio galimybes

2017.10.13
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) gimnazijoje viešėjęs vienas biotechnologijų pramonės Lietuvoje lyderių, kompanijos „Biotechpharma“ įkūrėjas ir vadovas akademikas prof. Vladas Algirdas Bumelis su gimnazistais pasidalijo įžvalgomis, kokie iššūkiai jaunosios kartos laukia bioekonomikos amžiuje.  Skaityti plačiau

Prof. Algirdas Utkus pasilikęs „kartoti kurso“ nesigaili

2017.10.13
Antrai Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto dekano kadencijai perrinktas gydytojas genetikas prof. dr. Algirdas Utkus vardija pradėtus, bet dar nebaigtus ir naujus darbus. Profesoriaus nuomone, mediciną pasirinkusiems studentams būtina daugiau praktikos, o valstybei – prioritetų sąraše žmogaus sveikatą iškelti į pirmą poziciją. Skaityti plačiau

L.Lukošiūnas: „Medicina ne ta sritis, kur reikia pirkti pigiausiai“

2017.10.12
Pasak advokatų kontoros „Sorainen“ viešųjų pirkimų praktikos vadovo, advokato Lauryno Lukošiūno, liepą įsigaliojus naujam Viešųjų pirkimų reglamentavimui perkančios organizacijos rinkdamosi prekes ar paslaugas turės daugiau laisvės dėmesį koncentruoti į kokybę, o ne tik į kainą. O tai, teigiama, didins konkurenciją tarp tiekėjų ir skatins lėšas leisti racionaliai. Skaityti plačiau

Savižudybių ir smurto prevencijos komisija lankėsi Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje

2017.10.12
Vakar, trečiadienį, Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija išvažiuojamo posėdžio Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje (toliau – ligoninė) metu svarstė ligoninės teikiamų psichikos sveikatos paslaugų kokybės, nemedikamentinio gydymo prieinamumo ir žmogaus teisių užtikrinimo klausimus. Tai buvo pirmoji komisijos ir ligoninės administracijos diskusija, siekiant glaudesnio bendradarbiav... Skaityti plačiau

Darbą pradėjo nauja Valstybinės ligonių kasos vadovė Jūratė Sabalienė

2017.10.10
Pasak VLK vadovės, būtina išsaugoti sveikatos sistemos tvarumą ir kartu garantuoti nemokamą sveikatos priežiūrą, kad nedidėtų finansinė našta gyventojams, įsigyjant vaistus ar gydantis. „Tokius didžiulius iššūkius galima įveikti tik glaudžiai bendradarbiaujant visiems sveikatos sistemos dalyviams – sveikatos politikams, sveikatos politiką įgyvendinančioms institucijoms, pacient... Skaityti plačiau

Ligonių kasos: ką reikia žinoti, jei gydytojo pagalbos prireikia naktį?

2017.10.09
Neretai gyventojai teiraujasi, kodėl naktį kreipiantis į ligoninės skubiosios pagalbos skyrių jiems skubiai nebuvo suteiktos gydymo paslaugos ir kodėl už suteiktą pagalbą jiems buvo pasiūlyta susimokėti. Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena kelias taisykles, kurias būtina žinoti kreipiantis į sveikatos priežiūros įstaigas gydymo paslaugų prireikus naktį ar poilsio dienomis. Skaityti plačiau

Pozityviai apie negatyvą su Marija Aušrine Pavilioniene

2017.10.09
Kompiuteriniai mūsų laikraščiai – kai Lietuvoje niekas nieko neįkiša į automobilio bagažinę, kai niekas nieko nepavagia iš Valentaitės, o Tapinas pamiršta tautai priminti, kad ir jis balotiruosis į prezidentus – tokią ramią dieną iš stalčiaus ištraukia niekada nesenstančią temą: kiek gi kavos per dieną galima išgerti. Ir ar sveika tai? Skaityti plačiau

Medicininės kanapės Lietuvoje: kas labiausiai gąsdina ir trukdo?

2017.10.09
Labai svarbu, kad medicina judėtų į priekį, teigia Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) direktorė Inga Juozapavičienė. „Tarptautinė narkotikų kontrolės sistema sako, kad tokias medžiagas [kaip kanapės] turime leisti naudoti medicinos ir mokslo tikslais, tačiau visada turi būti labai aiškūs saugikliai“, – teigia ji. Tačiau pašnekovė tvirtina, kad nors tokių prep... Skaityti plačiau

Kur dingo vaikų pinigai, aiškinasi auditoriai

2017.10.09
„Vaikų dienos centrus tikriname nuolat, bet turbūt dar nė karto nebuvo nustatyta tiek grubių pažeidimų“, - apie nutrauktą finansavimą penkiems centrams sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras. Savo ruožtu visuomeninės organizacijos vadovė ginasi, kad įvyko paprasčiausias nesusipratimas. Kaip yra iš tikrųjų, aiškinasi ministerijos pasiųsti auditoriai. Skaityti plačiau

Auksė Kontrimienė: „Kartų kaita partijoje visada yra skausminga“

2017.10.06
„Specialiai perskambinau poliklinikų registratūras ir talonėlį pas kardiologą gavau tik po dviejų mėnesių. Tad eilių klausimas gydymo įstaigose išlieka itin aštrus. Matyt, reikės kalbėtis su įstaigų vadovais ir ieškoti efektingesnių sprendimų“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos komiteto pirmininkė Auksė Kontrimienė (48 m.). Skaityti plačiau

Apnuogino sveikatos sistemą, bet ar yra kas ją aprengs?

2017.10.05
Vakar, trečiadienį, Seime aiškinantis gydymo įstaigų finansinę padėtį paaiškėjo keli dalykai. Pirma, pastaruoju metu priimti ir ministro autografu patvirtinti sprendimai apnuogino sveikatos sistemą. Taip vaizdingai pasakyta apie kai kurių gydymo įstaigų finansinę situaciją. Tiesa, kaip aprengti tą pusnuogę damą, pasiūlymų nenuskambėjo. Antra, medikų bendruomenė nebelabai tiki šviesesne ateitimi, ... Skaityti plačiau

Dvidešimt eurų neišgelbės socialinių darbuotojų

2017.10.05
„Vilniuje ir kituose regionuose susiduriame su socialinių darbuotojų trūkumu. Jie, baigę aukštuosius mokslus ir turintys puikias kompetencijas, neina dirbti socialinio darbo“, - pavojaus varpais skambina Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos atstovė Jūratė Tamašauskienė. Be abejo, kalti maži atlyginimai. Nors Seime pasigirdo siūlymų gerokai kelti bazinį dydį, kuris turės įtakos ir biudž... Skaityti plačiau

Medikai prisiminė savo Mokytojus

2017.10.05
Pasak kelis kartus LSMU studentų nominuoto geriausiu ir mėgiamiausiu dėstytoju doc. dr. Vytauto Vaičekausko, gydytojas privalo būti be galo šviesus žmogus, o ant jo stalo turi būti knygos ne tik apie mediciną, bet ir kultūrą. Prie tokios asmenybės ugdymo prisideda būrys mokytojų. Šiandien, ketvirtadienį, minint mokytojų dieną, jiems skiriami sveikinimai ir padėkos.   Skaityti plačiau

G.Aleksoniui – A.Verygos papeikimas

2017.10.03
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dėl netinkamai valdomo turto skyrė griežtą papeikimą ministerijos kancleriui Gedeminui Aleksoniui. Skaityti plačiau

Ministras A.Veryga kviečia vaistų gamintojus pasiaiškinti

2017.10.02
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, reaguodamas į viešoje erdvėje vis dažniau plintančią informaciją apie galimai prastą generinių vaistų kokybę bei veiksmingumą, kreipėsi į generinių vaistų gamintojus prašydamas paaiškinti, ar tikrai taip yra ir pateikti įrodymus. Skaityti plačiau

Andrius Kubilius: „Sveikatos politika klaidžioja rūkuose“

2017.10.02
„Geriau negalvoti, kad tapsi antruoju Valančiumi, bet palengva, neskubant, telkiant visuomenę kovoti prieš alkoholizmą ir situacija pamažu pradės keistis“, - sako Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas konservatorius Andrius Kubilius (60 m.). Skaityti plačiau

„Tėvų linija“ – pagalbos ranka vaikus auginantiems tėvams

2017.10.02
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Paramos vaikams centre, kur kartu su būriu tėvų atidarė pirmąją šalyje konsultacinės pagalbos telefonu liniją vaikus auginantiems tėvams „Tėvų linija“. Šalies vadovė pirmoji paskambino ir išbandė šią liniją. Skaityti plačiau

Jaunieji gydytojai laukia etapinių kompetencijų įteisinimo

2017.10.02
Ruošiant jaunuosius gydytojus laikomasi teorinių nuostatų, nutolusių nuo realybės. Dabartinė rezidentūros tvarka leidžia jauniesiems gydytojams pabėgti nuo atsakomybės. Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) prezidentas Martynas Gedminas vardijo gydytojų rengimo problemas. Skaityti plačiau

Ro­kas Šer­py­tis: „Svei­ka­ta vie­nu ypu ne­su­griū­na“

2017.09.29
Rugsėjo 29-oji - Pasaulinė širdies diena „Šian­dien žmo­nės per daug su­si­kon­cen­tra­vę vien į dar­bą, pi­ni­gus, pra­ban­gios ma­ši­nos ir būs­to tu­rė­ji­mą, ta­čiau pa­mirš­ta, kad di­džiau­sios gy­ve­ni­mo ver­ty­bės yra šei&... Skaityti plačiau

Nacionalinė sveikatos taryba išgyvena krizę

2017.09.28
Jau seniai kalbama apie tai, ar išvis reikalinga nežinia ką veikianti Nacionalinė sveikatos taryba - patariamoji parlamento institucija, kurios balsas mažai kam girdimas. Vienintelis tarybos darbas – metinės kone grožinės ataskaitėlės parengimas, tiesa, jos pasiklausyti atslinkdavo vos vienas kitas Seimo narys. Apie smukusį tarybos prestižą signalizuota ir tai, jog keletą mėnesių niekaip nepavyksta i&sca... Skaityti plačiau

Naujas „Salfordo plaučių tyrimo“ standartas vertinant vaistų vertę realiame gyvenime

2017.09.28
„Salfordo plaučių tyrimas“ (angl. Salford Lung Study) yra pirmasis pasaulyje tyrimas, kuriame įprastos pirminės sveikatos priežiūros sąlygomis siekiama įvertinti  farmacijos bendrovės „GlaxoSmithKline“ vaisto astmai gydyti veiksmingumą ir saugumą, o taip pat  padėti gydytojams geriau suprasti, kaip šis vaistas padeda pacientams klinikinėje praktikoje. Pirminė tyrimo baigtis at... Skaityti plačiau

Įstatymas jau baigia iškepti... Bet ar neprisvils?

2017.09.28
„Netradicinė medicina itin plati sfera, kurios praktiškai neįmanoma sureglamentuoti vienu ypu“, – sako Seimo Sveikatos tausojimo ir stiprinimo reikalų pakomitečio pirmininkas Algimantas Kirkutis. Kol laukiama, kada gi minėtas įstatymas pagaliau išvys dienos šviesą, Sveikatos apsaugos ministerija tikina, jog skubotų sprendimų nebus, nes netradicinės medicinos klausimas itin jautr... Skaityti plačiau

Patvirtinta vaiko teisių apsaugos sistemos reformą

2017.09.28
Seimas ketvirtadienį patvirtino vaiko teisių apsaugos sistemos reformą. Įstatymu pirmą kartą numatyta, kad vaiko iki  šešerių metų negalima palikti vieno. Naujos redakcijos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas priimtas šimtui Seimo narių balsavus „už“ ir vienintelei Aušrai Maldeikienei susilaikius. Numatyta, kad įstatymas įsigalios nuo kitų metų liepos. Skaityti plačiau

Valstybė sergantiesiems ŽIV stato užtvaras

2017.09.28
„Tai, kad Lietuvoje yra nemažai užsikrėtusiųjų ŽIV, kurie nė karto nesilankė pas gydytoją ir negavo sveikatos priežiūros paslaugų, akivaizdžiai matome savo darbe“, – sako asociacijos „Demetra“ atstovai, kurių užsakymu buvo atliktas išsamus ŽIV/AIDS priežiūros ir gydymo Lietuvoje įvertinimo tyrimas. Jo rezultatai, kad tik šešiolika procentų užsikrėtusiųjų yra saugūs a... Skaityti plačiau

Klausos negalią turintį žmogų vengiama priimti į darbą

2017.09.28
„Turime sudaryti sąlygas klausos negalią turintiems žmonėms jaustis visaverčiais ir lygiaverčiais visuomenės nariais. Norime atkreipti visuomenės, atsakingų institucijų dėmesį į dažnai nepastebimą negalią – klausos sutrikimus. Keliame sau konkretų tikslą – nepalikti negalią turinčių žmonių visuomenės užribyje“, – sakė Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos, Seimo &Scaro... Skaityti plačiau

Optimistinis ministerijos veiksmų planas sveikatos politikų neįtikino

2017.09.28
Vakar, trečiadienį, Seimo Sveikatos reikalų komitete sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė pristatė, kokių veiksmų ministerija imsis įgyvendindama Europos Sąjungos tarybos rekomendacijas 2017-2018 metams. Viceministrė pripažino, jog šis klausimas aštrių diskusijų sulaukė ir Seimo Europos reikalų komitete. Savo ruožtu sveikatos sritį kuruojantys politikai plane pasigedo konkretumo. Anot jų,... Skaityti plačiau

SAM ragina netikėti piktybiškai kuriamų kenkėjiškų svetainių turiniu

2017.09.26
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia visuomenės dėmesį į tai, kad pastaruoju metu atsiranda piktybiškai sukurtų interneto svetainių su SAM logotipu ir pavadinimu bei paskyrų socialiniame tinkle Facebook, kuriose skelbiama klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti informacija. Šiose kenkėjiškose svetainėse reklamuojama ir siūloma įsigyti konkreti produkcija. SAM atsiriboja nuo bet kokios tok... Skaityti plačiau

Ir žiemą, ir vasarą su tuo pačiu apavu

2017.09.25
„Kol sulauki žieminių batų, ateina pavasaris, kol sulauki vasarinių – žiema“, - trumpai drūtai situaciją su vaikų ortopedine avalyne apibūdina neįgaliųjų organizacijos. Neįgaliųjų teisėms atstovaujantys politikai siūlo peržiūrėti ortopedinės avalynės kompensavimo tvarką, o Sveikatos apsaugos ministeriją, ieškant sprendimo būdų, ragina pasižiūrėti ūkiškai. Skaityti plačiau

Seimo socialdemokratai sudarys koaliciją su „valstiečių“ frakcija

2017.09.25
Iš valdančiosios koalicijos pasitraukusios Socialdemokratų partijos frakcija Seime pasirašys su „valstiečių“ frakcija susitarimą dėl bendradarbiavimo. Už tai pirmadienį balsavo 10 Socialdemokratų partijos frakcijos narių, pranešė partijos pirmininkas Gintautas Paluckas. Skaityti plačiau

Seimas svarstys siūlymą, kad vaiko priežiūros atostogų galėtų išeiti seneliai

2017.09.25
Seimas svarstys siūlymą, kad išeiti vaiko priežiūros atostogų gaudami „Sodros“ išmokas galėtų dirbantys seneliai. Seimas po patiekimo pritarė tokioms konservatorės Monikos Navickienės inicijuotoms pataisoms. Skaityti plačiau

VLK: kasmet vis daugiau PSDF biudžeto lėšų skiriama odontologijos sričiai

2017.09.25
Kasmet iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto vis daugiau skiriama lėšų odontologijos paslaugoms. Pernai joms išleista 51,4 mln. eurų, tai yra net 3,6 mln. eurų daugiau nei užpernai. Skaityti plačiau

Socialdemokratų ministrai apsisprendė: du lieka, vienas traukiasi

2017.09.25
Socialdemokratų partijos tarybai apsisprendus trauktis iš valdančiosios koalicijos partijos deleguoti ministrai sprendžia dėl tolesnių savo karjeros perspektyvų. Skaityti plačiau

A.Veryga: būtina ne drausti abortus, o padėti krizėje atsidūrusioms moterims

2017.09.25
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nepritaria Seime po kelerių metų pertraukos sugrįžusiai idėjai įteisinti abortų draudimą – pasak jo, būtina ieškoti kitų priemonių padėti krizėje atsidūrusioms moterims. Skaityti plačiau

R.Morkūnaitė-Mikulėnienė: „Maisto produktų skirtumai neatitinka vartotojų lūkesčių“

2017.09.22
Penktadienį Seime įvyko Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojos Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės inicijuota apskritojo stalo diskusija-klausymai apie Europos Sąjungos (ES) vartotojų teisę įgyti ir vartoti vienodos sudėties ir kokybės produkciją. Skaityti plačiau

GMP stotys siekia ne sistemos griovimo, o kokybiško bendradarbiavimo

2017.09.22
Greitosios medicinos pagalbos stočių vadovai sako, kad ne vienerius metus keliamos ir niekaip neišsprendžiamos problemos trukdo kuriant ilgalaikes strategijas, mat niekas tiksliai nežino, kas jų laukia ateityje. Sveikatos apsaugos ministerijoje suburta darbo grupė apsisprendė, jog šalyje vietoj šiuo metu veikiančių aštuonių GMP dispečerinių liks penkios. Sprendimas logiškas, tačiau ... Skaityti plačiau

Sveikatos priežiūros įstaigų vadovai galės būti atšaukiami iš užimamų pareigų įstaigos steigimo dokumentuose nustatyta tvarka ir pagrindais

2017.09.21
Sveikatos reikalų komitetas posėdyje svarstė Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimus. Skaityti plačiau

Eugenijus Gentvilas: „Su mumis elgiasi kaip su antrarūšiais“

2017.09.21
„Įsivaizduokite, kad lietuviškų saldainių gamintojai parduotų sostinėje vienos kokybės ir sudėties saldainį, o Šiaurės Lietuvoje - kitokį saldainį tuo pačiu pavadinimu. Neturi taip būti, kad Senoji Europa mėgaujasi geresnės kokybės ar bent jau kitokios sudėties produktais“, - reaguodamas į šių dienų aktualijas piktinasi Seimo Ekonomikos komiteto narys Eugenijus Gentvilas (57 m.). Skaityti plačiau

Apskritojo stalo diskusija: kaip priartinti inovacijas prie Lietuvos onkologinių pacientų?

2017.09.21
Koks inovatyvaus gydymo prieinamumas onkologijos srityje? Kokios gydymo tendencijos ir rezultatai? Su kokiais iššūkiais susiduria sergantieji mūsų šalyje? Tokius ir kitus klausimus aktualioje diskusijoje kėlė onkologų bendruomenė, susėdusi prie bendro stalo su pacientų, valdžios bei farmacijos atstovais. Bendrus susitikimus, kurių naudą pajuto visos dalyvaujančios pusės, Nacionaliniame vėžio inst... Skaityti plačiau

Maisto palyginimas: tendencingas tyrimas ar nuogąstavimų patvirtinimas?

2017.09.21
Pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos (VMVT) vykdytą apklausą, 8 iš 10 Lietuvos gyventojų mano, jog šioje šalyje vartotojas diskriminuojamas – jam siūlomos nekokybiškos ar brangesnės prekės. Antradienį paskelbti tyrimo rezultatai ir paneigė, ir patvirtino šiuos nuogąstavimus. Skaityti plačiau

Farmakogenetiniai tyrimai – valstybės investicija į sveikatos apsaugą

2017.09.21
„Šiandien turime nemažai įrankių personalizuotai medicinai taikyti. Tam pasitarnauja ir farmakogenetiniai tyrimai, leidžiantys, siekiant norimo gydymo efekto, kur kas tiksliau parinkti vaistus ir jų dozes. Gydymo gairės visiems parašytos vienodos, todėl daliai pacientų jos neveikia ne todėl, kad yra blogos, bet dėl konkretaus paciento genų specifikos“, – sako daugiau nei dvylika metų s... Skaityti plačiau

Pabrangus alkoholiui pirkėjai keičia įpročius

2017.09.19
Lietuvoje nuo praėjusios vasaros pakilo visų populiariausių alkoholinių gėrimų kainos, kai kurios net trečdaliu. Rinkos tyrimo bendrovės „Nielsen“ duomenimis, toks brangimas sumažino pardavimo skaičius, tačiau tai nebūtinai geros naujienos – vis daugiau lietuvių renkasi stipresnį alkoholį, taip pat alkoholio nusiperka keliaudami apsipirkti į užsienį. Skaityti plačiau

R.Morkūnaitė-Mikulėnienė dėl ortopedinės avalynės kompensavimo tvarkos kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą A.Verygą

2017.09.18
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja, Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą dėl ortopedinės avalynės kokybės kontrolės ir kompensavimo tvarkos problemų. Skaityti plačiau

Agnė Širinskienė: „Kokybiškai pailsėti nepavyko“

2017.09.18
„Bent jau pirmuosius mėnesius svarstysime farmacijos klausimus. Komitete dar yra užstrigęs įstatymo projektas, kuris leistų atleisti sveikatos priežiūros įstaigų vadovus, kai dėl jų reputacijos kyla abejonių“, - pagrindinius rudens sesijos uždavinius įvardija Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė (41 m.). Skaityti plačiau

V.P.Andriukaitis: bus užkirstas kelias skirtingiems maisto kokybės standartams ES šalyse

2017.09.18
Europos Komisija pavedė rengti bendrą Europos Sąjungoje (ES) maisto kokybės vertinimo metodologiją, kad būtų užkirstas kelias skirtingiems maisto kokybės standartams Bendrijos šalyse, pranešė už sveikatą ir maisto saugą atsakingas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis. Skaityti plačiau

Buvęs J.Miltinio teatro vadovas bus teisiamas už vertimą lytiškai santykiauti

2017.09.18
Panevėžio prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame buvęs Panevėžio Juozo Miltinio teatro direktorius Linas Marijus Zaikauskas kaltinamas pasikėsinimu versti lytiškai santykiauti. Skaityti plačiau

Apsinuodijusi grybais Vilniaus ligoninėje mirė moteris

2017.09.18
Kaip BNS informavo Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ūminių apsinuodijimų skyriaus vedėja Gabija Laubner, 65-erių moteris mirė sekmadienį, ligoninės reanimacijos skyriuje ji buvo gydyta apie savaitę. Įtariama, jog moteris suvalgė nuodingų smailiažvynių žvynabudėlių, supainiojusi jas su valgomomis skėtinėmis žvynabudėmis. Skaityti plačiau

Dievo patentas – ne kiekvienam...

2017.09.15
Pirmiausia jums teks pasižiūrėti į nuotrauką. Nes pirmieji sakiniai yra skirti būtent jai paaiškinti.  - Priešinkitės, - sako profesorius Jurgis Brėdikis. – Neleiskit man nulenkti jūsų rankos. Ir iš tikrųjų: nors 88-ąjį gimtadienį sutikęs akademikas jėgos turi ne pagal amžių daug, žurnalisto ranką žemyn nulenkti nelengva. - O dabar pameluokit man: ištarkit, kad... Skaityti plačiau

Medikai privačius interesus visuomenei atskleidžia neišsamiai

2017.09.15
Daugiau nei pusė tūkstančio medikų neatskleidžia visų savo darboviečių, suskaičiavo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Atlikto patikrinimo metu buvo analizuota, kaip išsamiai privačius interesus deklaruoja savivaldybėms pavaldžiose ligoninėse bei Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžiose įstaigose dirbantys gydytojai, odontologai ir farmacininkai. Skaityti plačiau

Lietuvos Raudonasis Kryžius: su nelaimėmis darbe susidūrė ketvirtadalis dirbančiųjų

2017.09.15
Beveik ketvirtadaliui Lietuvos dirbančiųjų darbo vietoje prireikė pirmosios pagalbos. Tačiau tik nedaugelyje įmonių vyksta pirmosios pagalbos mokymai, galintys padėti aplenkti nelaimę. Lietuvos Raudonasis Kryžius rugsėjį skelbia pirmosios pagalbos mėnesiu ir kviečia mokytis gyvybę išsaugoti galinčių įgūdžių. Skaityti plačiau

LSMU mokslininko publikacijai – išskirtinis įvertinimas

2017.09.15
Net ketvirtadalis 60 – 84 metų lietuvių, kuriems reikia sveikatos priežiūros pagalbos, į gydymo įstaigas nesikreipia, tokių asmenų skaičius Lietuvoje – vienas didžiausių Europos Sąjungoje. Tai – duomenys iš mokslinio straipsnio, pripažinto vienu geriausių Europoje ir pelniusio itin aukštą „2017 Highly Commended Award“ prizą. Skaityti plačiau

Lietuva tapo PSO Europos regiono komiteto nare

2017.09.15
Rugsėjo 11-14 dienomis Budapešte (Vengrija) vykstančioje 67-ojoje PSO Europos regiono komiteto sesijoje Lietuva išrinkta į PSO Europos regiono komiteto Nuolatinio komiteto nares 2017-2020 metų kadencijai. Skaityti plačiau

Visažinio ir vienvaldžio boso įvaizdis grimzta praeitin

2017.09.14
Po skandalų, užsitęsusių konkursų ir laikinųjų vadovų virtinės galų gale paaiškėjo, kas vadovaus Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) pavaldžioms įstaigoms. Bene didžiausia intriga - į kieno rankas pereina Valstybinė ligonių kasa. Šią savaitę, antradienį, vyko ir dar vienas konkursas į Palangos reabilitacijos ligoninės direktorius. Siekiant atsirinkti geriausius konkursai buvo įtempti. Anot ekspertų, s... Skaityti plačiau

Tyrimas: pusė Lietuvos gyventojų teigiamai vertina odontologų darbo kokybę

2017.09.14
Bendra Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“ birželio mėnesį atliko Lietuvos gyventojų apklausą apie odontologų darbą. Tyrimo rezultatai atspindi 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nuomonę pagal lytį, amžių, išsimokslinimą, gyvenvietės tipą. Skaityti plačiau

Bus tikrinama ir Vidaus reikalų sistemoje dirbančių vyrų lytinė sveikata

2017.09.14
Nuo rugsėjo Vidaus reikalų ministerijoje ir jai pavaldžiose institucijose dirbantys pareigūnai-vyrai privalės pasitikrinti lytinę sveikatą, praneša Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Tokį sprendimą ministerija priėmė susipažinusi Lygių galimybių kontrolierės išvada, kurioje teigiama, kad privalomo sveikatos patikrinimo reglamentas diskriminavo vyrus – iki tol apžiūra buvo būtina tik... Skaityti plačiau

Siekiama kompensuoti medicinos įrangos nuomą namuose

2017.09.14
Vakar, trečiadienį, Ministrų kabinetas pritarė siūlymui Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuoti pacientams medicinos įrangos nuomą namuose. Ši naujovė ne tik palengvintų paciento finansinę naštą, bet ir leistų sumažinti kai kurių ligoninių užimtumą, būtų patogiau pacientams ir leistų efektyviau naudoti PSDF biudžeto lėšas. Skaityti plačiau

Ministras pasiūlė alternatyvą bausmėms

2017.09.14
Vakar, trečiadienį, Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui, kuriuo tam tikrus administracinius pažeidimus padarę žmonės savo sutikimu būtų įpareigoti dalyvauti prevencinėse programose, skirtose nepilnamečiams ar suaugusiems žmonėms arba gauti reikiamas gydymo paslaugas. Skaityti plačiau

Prof. Algirdas Utkus išrinktas Europos medicinos mokyklų asociacijos Vykdomojo komiteto nariu

2017.09.12
Rugsėjo 9 d. Berlyne (Vokietija) vykusioje Europos medicinos mokyklų asociacijos (angl.sutr. AMSE) generalinėje asamblėjoje Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) dekanas prof. Algirdas Utkus buvo išrinktas AMSE Vykdomojo komiteto nariu trejų metų kadencijai. Skaityti plačiau

Palangos reabilitacijos ligoninės turės nebe laikiną vadovą

2017.09.12
Turime dar vieną vadovę! Tik ką Sveikatos apsaugos ministerijoje konkursą į Palangos reabilitacijos ligoninės direktoriaus pareigas laimėjo ilgokai pabuvusi laikinąją, o prieš tai dirbusi pavaduotoja medicinai Romantė Aleknavičienė. Skaityti plačiau

Gydymo įstaigų vadovai: įsilaužti į paciento duomenis yra realu

2017.09.12
Ar įsivaizduojate, kad greitu laiku gali nebelikti popierinių asmens ligos istorijų, visi duomenys būtų surašomi ir saugomi elektroniniu būdu? Anot gydymo įstaigų vadovų, yra didžiulis iššūkis visą žmogaus istoriją perkelti į skaitmeninę erdvę, o dar didesnis – apsaugoti pacientų duomenis. Baimės pridėjo ir tai, kad neseniai buvo įsilaužta į vienos grožio klinikos sistemą, pavogti pikanti&s... Skaityti plačiau

A.Matulas: įdarbinimai Sveikatos apsaugos ministerijoje primena korupcinius susitarimus

2017.09.08
Reaguodamas į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė daro įtaką įdarbinant asmenis į jai pavaldžias institucijas, taip pat sudarant sąlygas tiems asmenims neiti į darbą, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Antanas Matulas tokius veiksmus vadina panašiais į korupcinius susitarimus. Skaityti plačiau

Roma Žakaitienė: „Leiskite atsivežti medikų iš Baltarusijos ir Ukrainos“

2017.09.08
„Būtina kelti medikams atlyginimus, lengvinti migracijos reikalavimus ir leisti atvykti pakankamai aukštos kvalifikacijos gydytojams iš kaimyninių ne Europos Sąjungos šalių“, - apie rajonuose kylančius iššūkius ir katastrofiškai didėjantį medikų trūkumą kalba Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė (60 m.). Skaityti plačiau

Svajojantiems apie ilgesnę slaugą teks palaukti

2017.09.08
Kai jauni žmonės masiškai emigruoja, o pasiligoję tėvai lieka namuose, vėlai rudenį arba žiemą bandoma visais įmanomais būdais artimus giminaičius ar šeimos narius „sukišti“ į slaugos ligonines. Tad Seime užregistruotas siūlymas iki šimto aštuoniasdešimt dienų ilginti slaugos ir paliatyviosios pagalbos trukmę daugeliui būtų itin palankus. Tiesa, įstaigų vadovai ba... Skaityti plačiau

Lietuvoje lankosi eurokomisaras V.P.Andriukaitis

2017.09.08
Penktadienį oficialaus darbo vizito į Lietuvą atvyksta už sveikatą ir maisto saugą atsakingas Europos Komisijos narys Vytenis Andriukaitis. Skaityti plačiau

Pirmą kartą atliktas tyrimas: pirminė sveikatos priežiūra lengvai pasiekiama ne visiems gyventojams

2017.09.07
Higienos instituto specialistai pirmą kartą šalyje atliko tyrimą, kurio metu nustatytas šeimos medicinos ir pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigų prieinamumas šalies gyventojams pagal jų gyvenamąją vietą. Tyrimas atskleidė, kad šeimos medicinos paslaugos yra nesunkiai prieinamos, o gauti pirminės psichikos sv...