Medicinos studentai siekia sportinių pergalių

Nelda Burbaitė
2018-10-01
Kaip ir kiekvienais metais, Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centras kviečia pirmakursius prisijungti prie įvairių sporto šakų rinktinių. Galimybe skinti pergales įvairiose sporto varžybose ir garsinti Universiteto vardą naudojasi ir Medicinos fakulteto studentai – paprastai jų būna kiekvienoje rinktinėje.
Medicinos studentai siekia sportinių pergalių
„Medicina ir sportas – dvi mėgstamiausios mano sritys, tad baigusi sportininkės karjerą, jas sujungsiu. Dirbsiu su sportininkais, padėsiu jiems greičiau atsigauti po traumų. Man, kaip sportininkei, tai labai artima, nes daug kartų yra buvę, kad po traumos reikia kuo greičiau sugrįžti į aikštelę“, - pasakoja merginų tinklinio komandos narė kineziterapijos ketvirtakursė Irina Zobnina.

Ateityje gydys sportininkus
Merginų tinklinio rinktinė Vilniaus universitete atsirado visai neseniai – prieš septynerius metus. Viena gabiausių rinktinės komandos narių – Kineziterapijos ketvirtakursė Irina Zobnina. „Rinktinėje esu jau ketverius metus, o iš viso tinklinį žaidžiu jau daugiau nei dešimt metų. Iš pradžių ilgą laiką žaidžiau salėje, tačiau vėliau supratau, kad labiausiai linkstu prie paplūdimio tinklinio. Medalių esu laimėjusi žaisdama ir ant parketo, ir ant smėlio, ir ant sniego. Pergalės pačios neateina – kartais per dieną turiu net po dvi treniruotes. Visada sau sakau, kad para turi dvidešimt keturios valandas, o treniruotės užima tik penkias iš jų. Kai labai nori, išmoksti nešvaistyti laiko“, - teigia mergina.
 
Tinklininkė įsitikinusi, kad sportas niekur nedings iš jos gyvenimo ir ateityje. „Medicina ir sportas – dvi mėgstamiausios mano sritys, tad baigusi sportininkės karjerą, jas sujungsiu. Dirbsiu su sportininkais, padėsiu jiems greičiau atsigauti po traumų. Man, kaip sportininkei, tai labai artima, nes daug kartų yra buvę, kad po traumos reikia kuo greičiau sugrįžti į aikštelę“, - pasakoja ji.
 

L.S. skaičius


20
- tiek skirtingų sporto šakų rinktinių turi Vilniaus universitetas.

 
Džiaugiasi rezidentūra
Studentai, kuriems artimas jėgos sportas, visuomet laukiami VU Sunkiosios atletikos rinktinėje. Vedini sunkiosios atletikos, svarsčių kilnojimo ir jėgos trikovės trenerio Rimanto Cijūnėlio, rinktinės nariai kasmet tampa aukštųjų mokyklų bei kitų respublikinių ir tarptautinių varžybų nugalėtojais ir prizininkais. Šiuo metu sunkiaatlečių rinktinės būryje yra net septyni būsimieji medikai.
Buvęs medicinos studentas Gabrielius Rauckis pasakoja šioje rinktinėje atsidūręs netikėtai. „Mankštinausi salėje, o treneris R.Cijūnėlis atkreipė į mane dėmesį ir pasiūlė ateiti pabandyti. Iki tol apie šį sportą nežinojau visiškai nieko, tačiau ilgainiui pasinėriau. Daug padėjo ir treneris, kuris su kiekvienu mūsų dirbdavo asmeniškai. Tai – pati geriausia motyvacija, - pasakoja jis. - Rinktinėje praleidau penkerius studijų metus. Gal per šį laiką ir nepademonstravau išskirtinių rezultatų, tačiau iš Vilniaus miesto čempionato parsivežiau antros vietos medalį.“
 
Šiuo metu G.Rauckis – Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės rezidentas. „Be rezidentūros, darbuojuosi ir keliose kitose ligoninėse. Dirbu po 12 valandų per dieną, tad beveik nebesportuoju. Kol kas esu pasinėręs į rezidentūrą ir džiaugiuosi įspūdžiais – didelė ligoninė, daug įdomių atvejų, iš kurių galiu daug ko išmokti. Gali būti, kad čia liksiu ir ateityje, tačiau privatų kabinetą tikrai turėsiu“, - atvirauja vaikinas.
 
Laimę kurs Lietuvoje
Dar viena sportiniais pasiekimais Vilniaus universitetą garsinanti medikė – Aerobinės gimnastikos rinktinės narė Greta Bružytė. 2015-aisiais metais, kartu su porininku E.Navakausku ji tapo tarptautinių SELL studentų žaidynių čempione.
„Rinktinėje buvau visus šešerius studijų metus. Buvo smagu atstovauti universitetui varžybose, dirbti šaunioje komandoje. Visi komandos nariai – iš skirtingų fakultetų, tad norint produktyviai dirbti, tekdavo susiderinti. Dažnai treniruodavomės iki vėlumos, nors visų po to laukdavo knygos ir pasiruošimai atsiskaitymams.“

 
G.Bružytė skaičiuoja, jog aerobikai atidavė aštuoniolika metų. Sportas liko nuošalyje, tačiau laukia nauji iššūkiai. „Nuo šių metų aš – Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos gydytoja rezidentė. Darbas prasideda anksti ryte, o baigiasi antroje dienos pusėje. Jei išpuola budėjimas, tuomet dirbu visą parą. Jau spėjau įžvelgti ir tam tikrų problemų. Viena jų, kad jaunieji gydytojai rezidentai dažnai painiojami su studentais. Daugumoje šalių rezidentų statuso išvis nėra ir jie laikomi jaunaisiais gydytojais.
 
Dabar pagrindinis mano tikslas – tapti gera specialiste, kuria pasitikėtų pacientai ir kolegos, o vieta kol kas nėra svarbi. Tiesa, manau, kad medikų darbo sąlygos Lietuvoje labai skiriasi priklausomai nuo vietos. Vidaus taisyklės, darbo užmokesčiai ir kolektyvas skiriasi tikrai visur, todėl tai iš dalies laimės reikalas, kur pakliūsi. Visgi manau, kad laimę medikui susikurti tikrai galima ir Lietuvoje“, - pasakoja ji.

 
Komentaras

VU Sveikatos ir sporto centro direktorė, dr. Ramunė Žilinskienė:

Ateinančių į rinktinių atrankas skaičius kasmet išlieka panašus. Daugumoje rinktinių būna ir Medicinos fakulteto studentų. Nors jiems nelengva suderinti studijas ir sportą, yra puikių pavyzdžių, kad tai įmanoma. Orientavimosi sporto atstovė Vesta Ambrazaitė, kuri dabar yra daktarė rezidentė, demonstruoja gerus rezultatus tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Puikiai sekėsi ir kitai medikei, šiuolaikinės penkiakovės sportininkei Linai Batulevičiūtei, kuri nuo šių metų dirba sporto medicinos gydytoja.
 
Prie rinktinių prisijungusiems studentams atsiveria išties daug galimybių. Pagrindinis rinktinių uždavinys yra atstovauti Lietuvos studentų čempionatuose, tačiau rimčiau sportuojant neužtenka tik vieno čempionato. Todėl sportininkai išbando jėgas ir kitose varžybose. Visi rinktinių nariai nemokamai treniruojasi universiteto erdvėse, važiuoja į varžybas, gauna aprangą. Be to, studijų mokestį mokantys sportininkai gali teikti prašymą, kad šis mokestis fakulteto Tarybos sprendimu būtų sumažintas. Taip pat galima du kartus per metus teikti prašymus vienkartinei tikslinei stipendijai gauti.
 
Naujos sporto šakų rinktinės mūsų sporto centre atsiranda tuomet, kai yra entuziastų, kurie ateina ir sako: „mums reikia“. Pavyzdžiui, nebuvo merginų tinklinio rinktinės – merginos atėjo ir pasakė, kad nori žaisti. Dabar šios rinktinės sportininkėms puikiai sekasi ir jos užima prizines vietas ne tik studentams skirtuose čempionatuose, bet ir aukštesniame lygyje. Nebuvo ir teniso rinktinės, tačiau pernai atsirado savanoris treneris, kuris pareiškė, kad gali suformuoti komandą ir ši rinktinė atsirado. Visus norinčius kviečiame ateiti ir kalbėtis, nes paprastai, iniciatyva baigiasi rezultatyviai.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    razinka


    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris