Lietuvą medicinos studijoms renkasi vis daugiau užsieniečių

Modesta Kuprijevskaitė
2018-08-23
Suskaičiuoti galutiniai bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. Paaiškėjo, kad sveikatos mokslai paklausūs ne tik tarp mūsų šalies abiturientų. Studijuoti specialistus sveikatos sistemai rengiančiose aukštosiose mokyklose šiais metais iš užsienio atvyks daugiau studentų nei pernai.
Lietuvą medicinos studijoms renkasi vis daugiau užsieniečių
Į mūsų aukštąsias mokyklas studijuoti sveikatos mokslų įstoja nemažai stipraus pasirengimo užsienio studentų iš Pietų, Vakarų ar Skandinavijos šalių.

Populiarėja kineziterapija

Kiekvienais metais į Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) studijų programas pakviečiami keli šimtai būsimų studentų. Šiemet jų – daugiau nei 400. Anot VU MF atstovės viešiesiems ryšiams Linos Kocienės, puikiai besimokančių ir motyvuotų jaunuolių dėmesio kasmet susilaukia visos VU MF siūlomos studijų programos, tačiau populiariausia ne tik fakultete, bet ir visame universitete vis dar išlieka Medicina. Jau per pirmąjį priėmimo etapą, norą studijuoti šioje studijų programoje pirmu pageidavimu išreiškė 538 kandidatai, o kvietimus pradėti studijas jau gavo beveik 200.
 
Šiais metais VU Priėmimo skyrių nustebino padidėjęs susidomėjimas Kineziterapijos studijomis – ten užfiksuotas didesnis nei įprastai studentų paraiškų skaičius. Mažiausiai stojančiųjų šiemet sulaukė Ergoterapija, tačiau ir čia studentų grupė galutinai sukomplektuota.
Beje, pernai VU MF pirmakursių gretas papildė daugiau nei 70 studentų iš užsienio, o šiais metais šis skaičius išaugo dar labiau. „Net daugiau nei aštuoniasdešimt būsimų medikų įstojo į Medicinos studijų programą anglų kalba, o į Odontologijos – dvidešimt. Be to, galime pasigirti ir nauja studijų programa: nuo šio rugsėjo startuoja Sistemų biologijos magistro programa anglų kalba, ten studijas pradės šeši studentai“, - sakė L.Kocienė.

 
Geidžiamiausia – medicina 
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) jau daugelį metų išlieka viena prestižiškiausių aukštųjų mokyklų. Žiniasklaidos duomenimis, šiais metais į populiariausių abiturientų pasirinkimų dešimtuką pateko net 3 šios aukštosios mokyklos studijų programos. Pirmoje vietoje – Medicina. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, vien pirmojo etapo metu pirmuoju prioritetu Mediciną rinkosi net 669 asmenys. Tarp dešimties populiariausių studijų programų taip pat yra Odontologija bei Veterinarinė medicina.
 
LSMU kryptingai siekia, kad šiemet kas ketvirtas pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų studentas būtų užsienietis. Tarptautinių programų koordinatorės Rūtos Antanaitienės teigimu, šį skaičių ketinama ir toliau didinti. „Pernai studijuoti pakviesta daugiau nei du šimtai užsienio studentų, o šiais metais planuojame pakviesti atvykti beveik trys šimtai. Daugiausia atvykstančiųjų iš Vokietijos, Švedijos, Izraelio ir netgi Indijos. Paklausiausia studijų programa – Medicina. Esame patrauklūs užsieniečiams, nes Universitete smulkmeniškai išvystyta probleminio mokymo sistema bei galimybė teorines studijas sieti su klinikine praktika. Tai leidžia mums konkuruoti su geriausiais užsienio universitetais“, - įsitikinusi R.Antanaitienė.
 
Daugės užsienio studentų
Šiais metais Klaipėdos universitetas (KU) studijuoti pakvietė 299 studentus. Tradiciškai, populiariausia tarp stojančiųjų – sveikatos mokslų krypčių grupė, kurią šiais metais pasirinko 69 būsimieji studentai. Daugiausia dėmesio sulaukė Slaugos studijų programa, į kurią pakviesti 43 stojantieji.
KU studijų prorektorė prof. dr. Leta Dromantienė įsitikinusi, kad šiemet stojantiesiems į universitetus praeinamąjį balą kilstelėjus nuo 3 iki 3,6, į KU susirinks dar labiau motyvuoti ir geriau pasirengę studentai.
 
Ji taip pat pažymi, kad po truputį auga ir KU studijuoti norinčių studentų iš užsienio skaičius: iš viso gautos 564 užsienio piliečių paraiškos studijuoti pirmosios ir antrosios pakopos studijose. Visus kriterijus atitiko 85 asmenys. Būtent Sveikatos mokslų fakultete į Slaugos studijų programą paraiškas teikė 13 užsieniečių. „Universitetas, siekdamas atrinkti geriausius studentus, griežtina atrankos kriterijus – su kiekvienu studentu bendraujama asmeniškai, siekiama išsiaiškinti stojančiojo motyvaciją“, - sako L.Dromantienė.

 
Permainos kolegijose


Atsižvelgė į darbdavių pageidavimus
Norintieji studijuoti sveikatos mokslus plūsta ne tik universitetus, bet ir kolegijas. Pernai į Klaipėdos valstybinės kolegijos (KVK) Sveikatos mokslų fakultetą buvo pakviestas rekordinis skaičius stojančiųjų – net 327 asmenys. Šiais laukiama dar gausesnio studentų būrio – beveik 400 stojančiųjų. Labiausiai abiturientų pamėgta studijų programa vis dar išlieka Bendrosios praktikos slauga. KVK Sveikatos mokslų fakulteto prodekanė Asta Mažionienė pasakoja, kad naujus mokslo metus pasitiks net 3 Bendros praktikos slaugos studentų grupės. Kiekvienoje jų – po 30 studentų. „Ši žingsnį lėmė ne tik išaugęs norinčiųjų studijuoti skaičius, bet ir regiono darbdavių pageidavimai“, - teigia ji.

Pasak KVK Studijų ir karjeros centro vadovės Vilmos Bridikienės, kaip ir kasmet daugiausiai stojančiųjų dėmesio sulaukė Kineziterapijos, Odontologinės priežiūros bei Grožio terapijos studijų programos. Ji tai pat mini, kad neseniai KVK pasiekė džiugi žinia: „Į mus dėl partnerystės kreipėsi stambus Italijos darbdavys, valdantis didelį reabilitacijos klinikų tinklą. Iš partnerių gavome žinią, kad rudenį sulauksime nemažo būrio studentų, kurie mokysis Kineziterapijos ir Bendrosios praktikos slaugos. Tai mums – pasiekimas ir studijų kokybės įvertinimas“, - džiaugiasi V.Bridikienė.
 
Stojančiųjų nesumažėjo

Beveik nepakitusį įstojusiųjų skaičių taip pat išlaiko ir Kauno kolegijos Medicinos fakultetas. Kaip ir pernai šiais metais studijas pradės daugiau kaip 100 būsimųjų slaugos specialistų. 8 iš jų – užsieniečiai, kurie studijuos anglų kalba. „Kadangi atsižvelgiame į darbo rinkos poreikius ir nenuslūgstantį stojančiųjų susidomėjimą, kai kuriose studijų programose padidinome vietų skaičių“, - sako Medicinos fakulteto studijų vedėja Danguolė Mieldažienė.
Kosmetologijos studijas rudenį pradės 68 studentai, o Farmakotechnikos – 53. Visose kitose Medicinos fakulteto studijų programose studijuos maždaug po 30 pirmakursių.

 
Komentaras
LAMA BPO prezidentas Pranas Žiliukas:

- Ryškiausią paraiškų į sveikatos mokslų krypčių grupės studijų programas skaičiaus augimą buvo galima stebėti nuo 2010 iki 2014 metų. Pastaruosius ketverius metus situacija – stabili. Šiemet sveikatos mokslus universitetų sektoriuje pasirinko apytiksliai dvidešimt procentų studentų, o kolegijų sektoriuje – šiek tiek daugiau. Manoma, kad rinktis šios krypties studijas skatina su medicina sietinas prestižas ar aukšti įsidarbinamumo rodikliai, tačiau, mano nuomone, studentai pirmiausia renkasi tai, kas atliepia jų pačių poreikius. Vykdydami bendrąjį priėmimą, pastebėjome įdomų dalyką – valstybės finansuojamų vietų skaičius yra gerokai didesnis, negu į jas norinčių patekti asmenų skaičius. Kas ketvirtas verčiau jau sutinka mokėti už mokslus, tačiau renkasi norimą studijų programą ar kryptį.
Daugelis mūsų šalies mokymo įstaigų, siūlančių su sveikata susijusias studijų programas, yra aukšto lygio ir turi pakankamai išvystytą infrastruktūrą. Tokią praktinę bazę suteikti gali toli gražu ne kiekviena valstybė, tad nenuostabu, jog į mūsų aukštąsias mokyklas studijuoti sveikatos mokslų įstoja ir nemažai stipraus pasirengimo užsienio studentų iš Pietų, Vakarų ar Skandinavijos šalių.

Apie, tai, kad priešingai nei Lietuvoje, pasaulyje medicinos studijos nusileidžia techninėms specialybėms, skaitykite čia.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    razinka


    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris