Kas šiemet laukia būsimų studentų

Gintarė Kaminskienė
2016-02-04
Praėjusią savaitę Kaune startavo studijų mugių maratonas. Lietuvos aukštosios mokyklos gimnazijų, vidurinių, aukštesniųjų ir profesinių mokyklų moksleivius, mokytojus ir visus, kurie domėjosi aukštuoju mokslu, supažindino su siūlomomis studijų programomis, pasirinkimo galimybėmis ir priėmimo tvarka. Tokią galimybę būsimi studentai turi ir nuo šiandien, ketvirtadienio, vykstančioje analogiškoje mugėje Vilniuje. Tad kokios naujovės šiemet laukia stojančiųjų, ypač tų, kurie profesinį kelią nutarė pasukti į biomedicinos mokslų sritį?
Kas šiemet laukia būsimų studentų

Geriausiųjų eilė
Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti vyresnioji specialistė Odeta Kardauskė „Lietuvos sveikatai“ pasakojo, kad stojantiesiems didelių pokyčių šiemet neturėtų tekti patirti, mat šių metų priėmimo sąlygos patvirtintos ir paskelbtos prieš dvejus metus.
 
„Kaip pagrindinius kriterijus galime įvardyti pirmojo dalyko brandos, stojamojo egzamino arba sporto laimėjimų įvertinimą, antrojo dalyko brandos egzamino įvertinimą arba metinį pažymį bei trečiojo dalyko brandos egzamino įvertinimą arba metinį pažymį, lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino arba kito dalyko brandos egzamino, numatyto vietoje lietuvių kalbos ir literatūros dalyko, įvertinimą, jeigu lietuvių kalba ir literatūra yra pirmasis dalykas“, – išvardijo O.Kardauskė.
 
Papildomų balų gali tikėtis laimėjusieji tarptautinių ir šalies olimpiadų bei konkursų I–III vietas. Stojantiems į pedagogines studijų programas pranašumu gali tapti atitinkamas motyvacijos vertinimas. Nusitaikiusiems į kolegines studijas, įstoti į norimą studijų programą gali padėti profesinė patirtis. Stojantiesiems į visuomenės saugumo studijų programas – Vidaus reikalų ministerijos siuntimas.
 
Konkursinio balo skaičiavimo principai išlieka panašūs, kaip ir praėjusiais metais. Konkursinis balas skaičiuojamas iš keturių (menų studijų programose – trijų) dalykų įvertinimų. Maksimalus galimas, be papildomų balų, - 10.
Vienas esminių pokyčių – privalomas matematikos brandos egzamino įvertinimas, kaip minimalus rodiklis, pretenduojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas, išskyrus į menų studijas.
 
Minimalus stojamasis balas

Tiesa, svajojantiems „krimsti mokslus“ aukštojoje mokykloje, reikia nepamiršti, kad nuo šių metų teks peržengti ir minimalaus stojamojo balo kartelę. Pasak O.Kardauskės, dar praėjusiais Lietuvos universitetų rektorių konferencija priėmė nutarimą, jog stojantieji į universitetų valstybės finansuojamas ir valstybės nefinansuojamas studijų vietas turi pasiekti konkursinį balą, ne mažesnį kaip du.
 
Šiuo pavyzdžiu pasekė ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencija, šiemet priėmusi nutarimą, kad stojantiems į valstybinių kolegijų valstybės finansuojamas ir valstybės nefinansuojamas studijų vietas, mažiausias konkursinis balas bus 1,2.


Tarp kitko
Kaip ir anksčiau, stojantieji, norintys dalyvauti šių metų bendrajame priėmime, turės registruotis ir teikti prašymą internetu. Esminis pokytis šių metų bendrojo priėmimo procese – visi dokumentai, užsienyje ar 2009 m. ir anksčiau Lietuvoje įgijusiems vidurinį išsilavinimą, bus teikiami elektroniniu būdu (prisegant dokumentų kopijas), tad fiziškai stojantiesiems jų pristatyti nereikės.
 
Kaip ir ankstesniais metais, gavus kvietimą studijuoti, studijų sutarties sudarymo laikotarpiu reikės nuvykti į aukštąją mokyklą su visais išsilavinimą ir papildomus laimėjimus liudijančiais dokumentais sudaryti studijų sutartį.

 
Komentarai
Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto akademinių reikalų prodekanas prof. dr. Rimantas Stukas:

- Naujų studijų programų šiemet nenumatome. Išlieka Medicinos, Odontologijos ir Farmacijos vientisosios bei Visuomenės sveikatos, Kineziterapijos ir Ergoterapijos bakalauro studijų programos. Tiesa, Medicinos studijų programoje planuojame kiek pertvarkyti baigiamąjį internatūros egzaminą. Visuomenės sveikatos studijų programa taip pat pertvarkoma pagal Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintiną visuomenės sveikatos krypties aprašą. Ji įgalins dar laisvesnį studentų judėjimą. Pertvarkytą Reabilitacijos magistrantūros studijų programą pateikėme Studijų kokybės vertinimo centrui, tačiau dar neturime galutinio sprendimo.

Ši programa turėtų būti patraukli ergoterapijos, kineziterapijos ir taikomosios fizinės veiklos specialistams. Ne vienerius metus kalbama ir apie tai, kad šalyje stinga ir niekas neruošia epidemiologų. Netiesa. Visuomenės sveikatos magistrantūros studijų programoje turime epidemiologijos šaką, kurią pasirinkę visuomenės sveikatos specialistai tampa epidemiologais.
Toliau plėtosime tarptautiškumą, vykdysime odontologijos ir medicinos studijų programas anglų kalba.
 
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto priėmimo komisijos atsakingoji sekretorė doc. dr. Marija Stankevičienė:

- Naujų vientisųjų ir pirmosios pakopos studijų programų siūlyti neplanuojame, tačiau ketiname pasiūlyti dvi naujas antrosios pakopos – magistro studijų programas. Tai bus Gyvensenos medicina ir jungtinė studijų programa su Kauno technologijos universitetu.

Ši programa truks pusantrų metų, baigusiajam bus suteikiamas visuomenės sveikatos magistro kvalifikacinis laipsnis. Programa dar nėra patvirtinta, tačiau tikimės, kad dar šiemet galėsime priimti stojančiuosius.

Studijų programų lyderėmis galima įvardyti mediciną ir odontologiją, farmaciją.
 
Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Artūras Razbadauskas:

- Šiemet pasiūlysime specializaciją prie bendrosios slaugos praktikos studijų programos. Slaugos bakalaurą įgyjantys asmenys galės tobulintis ir kosmetologijos srityje. Medicinos ir sveikatos kryptyje Visuomenės sveikatos bakalauro studijų programai ruošiame grožio terapijos specializaciją.

Kosmetologija – pakankamai siaura sritis, o grožio terapija apims ir asmens fizinę būklę, ir įvaizdžio formavimą. Kosmetologija šiuo metu nėra aiškiai reglamentuota, tačiau ateityje to, ko gero, neišvengsime, todėl jau dabar siūlome alternatyvą, siekiantiems aukščiausio profesinio lygio.

Mūsų fakultetui nuo šiol priklauso ir Sporto katedra, todėl siūlysime Kūno kultūros pedagogikos bakalauro studijų programą su judesio terapijos specializacija. Tai nebus kineziterapija, tačiau stengsimės atsižvelgti į esantį fizinės kultūros specialistų poreikį sporto klubuose ir sveikatingumo kompleksuose.
 
Kauno technologijos universiteto Viešųjų ryšių projektų vadovė Eglė Šliurpaitė:


- Šiais metais siūlysime tris naujas studijų programas. Kalbant apie biotechnologijas, kas naudinga sveikatos mokslų sričiai, galime išskirti antrosios pakopos, magistro, Medicininės chemijos studijų programą. Tai - jungtinė programa su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU).

Programa atliepia rinkos poreikius. Mat specialistai gebės kurti vaistus, nustatyti praktinį jų reikšmingumą, turės tyrimų įgūdžius, reikalingus dirbti aukštųjų technologijų mokslo ir pramonės įmonėse, kuriančiose, gaminančiose ar tiekiančiose farmacinius preparatus. Įgis kompetencijų įvairių junginių sintezės, išskyrimo, gryninimo, analizės, įvairių vaistinių formų technologijų modeliavimo, vaistų kūrimo srityse.

LSMU bus dėstomi moduliai, skirti suteikti kompetencijas ląstelių biologijos, vaistinių medžiagų ikiklinikinių, įvairių vaistų kokybės, vaistinių augalinių žaliavų tyrimų ir panašiose srityse.
Ir toliau vykdysime sėkmingai startavusią Sveikatos informatikos studijų programą. Šiuo metu Kauno technologijos universitete ją studijuoja 12 studentų, LSMU – 5.

Plačiau apie sveikatos informatiką
Kauno technologijos universiteto Studijų programų komiteto ekspertas dr. Agnius Liutkevičius:

Studijų kokybės ir plėtros departamentasirmaisiais metais į programą priimta 17 (12 priimta į KTU, 5 – į LSMU) studentų, iš kurių po pirmosios sesijos 16 sėkmingai tęsia studijas. Turint omenyje, kad tai pirmieji programos vykdymo metai, rezultatas tikrai neblogas ir mus tenkina. Tikimės, kad šiemet stojimo rezultatai bus neprastesni, tuo labiau, kad poreikis iš mūsų socialinių partnerių, t.y. darbdavių, yra didžiulis. Vien tik „Intermedix“ kompanija žada artimiausiu metu dar papildomai įdarbinti kelis šimtus darbuotojų.

Taigi, pasirinkusiems šią studijų kryptį, yra puikių perspektyvų gauti įdomų, šiuolaikišką ir gerai apmokamą darbą. Taip pat reikia nepamiršti, kad Europos Sąjungos viena iš pagrindinių prioritetinių krypčių yra Sveikas senėjimas, taigi programos absolventai bus būtent tie žmonės, kurie kurs mūsų ateitį spręsdami aktualias sveiko senėjimo ir personalizuotos sveikatos priežiūros problemas ir iššūkius.
 
Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dekanas Julius Dovydaitis:

- Kauno kolegijos Medicinos fakultete vykdome dvylika studijų programų. Naujų programų, atsižvelgdami į jau turimų skaičių, nesiūlysime. Žinoma, stengiamės jas nuolat tobulinti, gerinti studijų kokybę, įgyvendinti įvairių naujovių.
Stojantiesiems į mūsų fakulteto studijų programas šiemet teks peržengti minimalų pusantro balo siekiantį minimalų stojamąjį balą. Tiesa, reikia pastebėti, kad daugelis stojančiųjų jį turi gerokai didesnį: tam tikrose studijų programose jis siekia du, tris ar net dar daugiau.
Jei kalbėtume apie penktadienį Kaune vykusią studijų mugę, didžiausią trauką pajautėme kosmetologijos studijų programai, kuri populiariausia tarp stojančiųjų buvo praėjusiais metais. Nemažai klausimų sulaukėme ir apie akušerijos, slaugos, kineziterapijos studijų programas.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      R.Masienė: nuo valytojos iki slaugos administratorės

      R.Masienė: nuo valytojos iki slaugos administratorės

      Kadaise Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbusi valytoja Rasa Masienė šiandien čia – vyriausioji slaugos administ...
      Hepatitu C sirgusi Vida: neleidau sau ištižti

      Hepatitu C sirgusi Vida: neleidau sau ištižti

      „Prieš devynerius metus prasidėjo įvairios virškinimo problemos: dažnai vemdavau, nieko negalėjau valgyti. Buv...

      Budinti vaistinė


      Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

      Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

      „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...
      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

      razinka


      Sveika šeima


      Senatvinės demencijos palydovė – agresija

      Nuo senatvės nepabėgsime nė vienas, tačiau kartais gyvenimiška patirtis virsta ne privalumu, o našta. Pesimizmas, irzlumas, paranoja, pykčio, agresijos priepuoliai tampa iššūkiu senolių artimiesiems ir medicinos personalui. Gydytojai psichiatrai aiškina, kad sergant Alzheimerio liga pakinta smegenų ...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      JK – mirtinai pavojingo kraujo skandalas

      Artėja didžiausio Jungtinės Karalystės sveikatos sektoriaus istorijoje skandalo atomazga. Praėjusio amžiaus 8 ir 9 deš. šalyje plačiai naudoti užkrėsti kraujo preparatai iš JAV. Gegužės viduryje žadama paskelbti tyrimo rezultatus. Jau dabar aiškėja, kad užkrėstas kraujas buvo naudojamas sąmoningai. Apie ta...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
      Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
      Ir turtuoliai verkia
      Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
      Kas po devintu prakaitu slypi?
      Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

      Naujas numeris