Geri žodžiai keliauja pas žmones

Deimantė Gruodė
2018-12-20
Tikinčiųjų simpatijas pelnęs kunigas Algirdas Toliatas džiaugiasi, kad jauki akcija „Geri žodžiai gydo“, prasidėjusi belaukiant Popiežiaus vizito Lietuvoje, sėkmingai tęsiasi ir šventiniu laikotarpiu. „Geri žodžiai iš tikrųjų gydo“, - patikina dvasininkas, ragindamas brangiausiems žmonėms ištarti kiek galima daugiau stebuklingų žodžių „dėkoju“, „myliu“, „pasiilgau“. Šie gydančiųjų galių turintys žodžiai puikuojasi ir ant akcijos metu siunčiamų atvirlaiškių.
Geri žodžiai keliauja pas žmones
Kalėdinėje mugėje apsilankė ypatingas svečias: premjeras Saulius Skvernelis su šeima. O „gerų žodžių“ akcija susidomėjusi dukra išsiuntė ir atvirlaiškį.

Faktas
Iniciatyva „Geri žodžiai gydo“ skatinama drąsiau sakyti artimiesiems gerus, teigiamus, padrąsinančius žodžius. Ją, laukiant popiežiaus Pranciškaus vizito, iniciavo „Eurovaistinė“. Po vizito į Lietuvą ir pasaulį buvo išsiųsta daugiau nei 8 tūkst. „Geri žodžiai gydo“ iniciatyvos atvirukų. Iš jų per 1500 iškeliavo į užsienį. Daugiausia gerų žodžių paplito Vilniuje, atvirutės pasiekė daugiau nei 1600 čia gyvenančių žmonių. Daugybės atvirlaiškių sulaukė ir kauniečiai, čia gyvenantiems išsiųsta beveik 1200 atviručių. Itin aktyviai atvirlaiškiais dalintasi su artimaisiais, kurie gyvena Panevėžyje – į šį miestą išsiųsta beveik 600 atviručių.

Geri žodžiai iš Lietuvos taip pat pasiekė ir iš viso 60 valstybių – į tiek šalių buvo išsiųsta bent po vieną iniciatyvos atvirutę. Daugiau kaip 300 pasiekė Baltarusijos gyventojus, o per 200 nukeliavo į Lenkiją. Daugiau kaip 100 atviručių išsiųsta į gausiai emigrantų gyvenamą Jungtinę Karalystę. Geri žodžiai pasiekė ne tik Europos valstybes, bet ir nutolusius nuo Lietuvos pasaulio kampelius – po atvirutę išsiųsta į Balį, Braziliją,  Meksiką, Ekvadorą, Pietų Afrikos respubliką, Vietnamą, Korėją, Alžyrą.
Internetiniame puslapyje www.gerizodziaigydo.lt kviečiama rinktis iš atrinktų oficialių popiežiaus Pranciškaus citatų įvairiais gyvenimo klausimais ir dalytis jomis socialinėje erdvėje ar privačiai siųsti artimiausiems el. paštu. Po Lietuvą ir toliau plinta iniciatyvos atvirlaiškiai su gerais žodžiais „myliu“, „dėkoju“, „pasiilgau“. Galbūt tokios atvirutės sulauksite ir jūs!


Siunčia atvirlaiškius
Su kunigu A.Toliatu susitikome naujai atgimusioje Vilniaus Švč. Mergelės Ramintojos bažnyčioje, kur šurmuliavo kalėdinė mugė. Lankytojai gėrėjosi ne tik mugės dalyvių kūrybiniais darbais, bet ir mūsų akyse užrašinėjo atvirlaiškius svarbiausiems žmonėms.
„Akcijos metu žmonės turi galimybę dovanai siųsti atvirukus, kurie nukeliauja kalėdiniu metu brangiems žmonėms. Kartais užtenka pradžiuginti geru, padrąsinančiu žodžiu, kartais norisi ko nors atsiprašyti. O gal ko nors nematėte šimtą metų ir vėl norite susitikti?“ – klausia A.Toliatas.
„Geri žodžiai gydo“ iniciatyvą, dar popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje proga, pradėjo „Eurovaistinė“, pakvietusi visuomenę aktyviau vieni kitiems sakyti palaikančius, gerus žodžius, dalytis jais su šalia esančiais ar po pasaulį išsibarsčiusiais artimaisiais. Šią iniciatyvą prieš šventes nuspręsta tęsti Vilniaus Švč. Mergelės Ramintojos bažnyčioje.
 
„Tai yra atvirutės ir su Popiežiaus Pranciškaus žodžiais, kurie įkvėpė daugelį žmonių pasaulyje. Šventasis tėvas visą laiką akcentuoja, kad svarbiausia - atpažinti vargšą, kuris labiausiai pažeidžiamas, ir atrasti į jį teisingą žodį bei nukreipti tinkama linkme. Iš tiesų, vienas žodis gali sukelti karą arba, priešingai, jį sustabdyti“, - sako kunigas.
Jo pastebėjimu, tikintieji noriai įsitraukė į iniciatyvą ir jau yra išsiuntę daug atvirlaiškių: „Žmonės džiaugiasi, ypač vaikai. Jei ne kas antras, kas trečias, atėjęs į bažnyčią, būtinai stabteli ir nepraleidžia progos užrašyti bei išsiųsti atvirukus.“
Žinant, kad lietuviai išsibarstę po pasaulį, užrašytas gerų žodžių atvirutes, pasak idėjos iniciatorių, galima siųsti artimiausiems, kur jie bebūtų - kitoje šalyje, net kitame žemyne, o galbūt visai šalia jūsų.
 
Ateina ne tik vaistų
Vaistininkai kasdieniame darbe jaučia, kaip dažnai žmonėms reikia išsikalbėti ir sulaukti gero žodžio. Kaip pasakoja, daugelis ir į vaistines ateina ne tik vaistų ar kitų prekių, bet ir konsultacijos, patarimo, o kartais jie tiesiog nori būti išklausyti.
„Geri, drąsinantys ir palaikantys popiežiaus Pranciškaus žodžiai jau įkvėpė daugelį žmonių pasaulyje, o būtent geri žodžiai, bendravimas, santykiai su artimaisiais yra labai svarbūs kiekvieno mūsų gerai savijautai. Matydami prasmę, nusprendėme ne tik tapti popiežiaus susitikimų su visuomene generaliniu rėmėju, bet ir paskatinti žmones drąsiau išsakyti gražius žodžius svarbiausiems žmonėms“, – dar prieš popiežiaus vizitą Lietuvoje yra sakiusi Ingrida Damulienė, „Eurovaistinė“ valdybos pirmininkė.
 

Magiškas rankos prisilietimas
 

„Šventasis Raštas sako, kad žodis gali arba prikelti, arba nužudyti. Ant atvirukų užrašyti žodžiai „dėkoju“, „myliu“, „pasiilgau“ – stebuklingi ir keičiantys žmonių gyvenimus. Tai gali būti naujo gyvenimo pradžia. Kartais reikia tiek nedaug – tik vieno gero žodžio. Tad, aš manau, kad tai yra labai svarbi iniciatyva“, - sako kunigas Algirdas Toliatas.

 
Kunigas skatina laiškus rašyti ranka, nes tai – jau mirštanti tradicija, kurią keičia elektroniniai laiškai, informacinės technologijos bei telefoniniai skambučiai.
„Rankos prisilietimas turi savotiškos magijos. Bet svarbiausia – parodytas dėmesys. Viena, kai tu surandi, kad ir pačius gražiausius, bet svetimus žodžius. Jie - ne iš tavo širdies. Kiti sako: nesiunčiame laiškų, nes taupome medžius. Gerai, tuomet parašykite elektroninį, bet savo laišką, o ne „copy paste“ sveikinimą. Tai yra itin svarbu ir vertinga“, - sako kunigas.
A.Toliatas prisipažįsta, kad sveikinimus siunčia ir jis, tik gal ne tiek daug. Kaip policijos kapelionas visų pirma sveikina pareigūnus, tiesa, daugiausia elektroniniais laiškais.

Ką norėtųsi pasakyti tiems žmonėms, kurie šventes sutiks sunkiai sirgdami, galbūt praradę viltį ir tikėjimą?

„Draugas, kurio žmona sirgo vėžiu, ir ją lydėjo iki paskutinės gyvenimo akimirkos, man pasakojo nutikimą. Kadangi tai yra tikinti šeima, jiedu meldėsi drauge. Draugas pasakojo: staiga aš jos paprašiau pasimelsti už mane ir pajutau tokią galią per jos maldą tarsi Šventoji Dvasia būtų prie manęs prisilietusi. Fiziškai jaučiau vidinį džiugesį, pakylėjimą, kaip traukiasi net seniausios mano žaizdos ir nuoskaudos. Sergančio, vienišo žmogaus malda – ypač stipri ir galinga“, - sako A.Toliatas.
O tiems, kurie turi nemėgstamų žmonių, ant kurių pyksta, kunigas pateikia ypatingą receptą.
„Jei turite priešą arba žmogų, su kuriuo sunku, kiekvieną dieną mintyse jam ištarkite šimtą palinkėjimų: būk laimingas, būk šviesus, kad tavo akys spindėtų džiaugsmu, kad tu nušvistum, kad tau būtų gera, kad tau žmonės šypsotųsi. Po šimto minčių, patikėkite, pasikeis jūsų žvilgsnis į pačią situaciją“, - sako A.Toliatas, ragindamas prie šventinio stalo sėsti su visais susitaikius.
 

Akcijos „Geri žodžiai gydo“ dalyvių nuomonės
Rūta, 25 m: „Užrašiau atviruką tėveliams, kuriuos, gaila, bet aplankau retokai. Padėkojau už jų rūpestį ir begalinę meilę. Tikrai labai šauni akcija!“
Adelė, 45 m: „Laiško ranka nerašiau šimtą metų. (Juokiasi.) Patiko. Tad prirašiau jų pilną krūvelę: mamai, sesei, pusseserėms, draugėms. Pasveikinau su artėjančiomis šventėmis ir tiek.“
 
Jonas, 32 m: „Niekaip nesumąsčiau, ką dovanoti draugui, kuris visko turi. Turbūt Dievas man pakišo mintį. Atėjau į bažnyčią ir žiūriu, ką ten žmonės rašinėja. Susigundžiau ir aš. Manau, draugui atvirutė padarys didžiulį įspūdį, žinau, kad jis tikrai nustebs perskaitęs žodį „myliu“. Abu gardžiai pasijuoksime.“
Aldutė, 53 m.: „O aš siunčiau laišką kaimynei, su kuria nesišnekame gal metus. Susipykome, o dėl ko – jau beprisimenu. Jai užrašiau atvirutę „Pasiilgau“. Tikiuosi, kad jos pyktis atslėgs - tai bus geras stimulas paskambinti ir vėl pradėti bendrauti. Gražina, laukiu tavo skambučio!“
 
 
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    razinka


    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris