E.Jankevičius: „Ministro darbas gali baigtis kiekvieną dieną“

Deimantė Gruodė
2018-12-07
„Negalima tiesiog užsispirti: jei nesutinkate su mano reikalavimais, tada aš streikuoju. Reikia įsiklausyti ir į argumentus, ir į pasiūlymus. Ministrų galimybės yra ribotos“, - kalbėdamas apie šalį supurčiusius streikus sakė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius (42 m.).
E.Jankevičius: „Ministro darbas gali baigtis kiekvieną dieną“
„Man labai gaila švietimo ministrės, kuri iš tikrųjų nuoširdžiai stengėsi, padarė milžinišką reformą. Bet kažkur, matyt, įvyko nesusikalbėjimas. Nors lėšų buvo skirta pakankamai daug. Matyt, tos sąlygos nėra visoms profsąjungoms priimtinos (kiek esu informuotas, mokytojai prašo papildomai trijų šimtų milijonų eurų)“, - sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

- Turbūt buvusiai švietimo ir mokslo ministrei nepavydite: jai teko atlaikyti tikrą ugnį?
- Man labai gaila švietimo ministrės, kuri iš tikrųjų nuoširdžiai stengėsi, padarė milžinišką reformą. Bet kažkur, matyt, įvyko nesusikalbėjimas. Nors lėšų buvo skirta pakankamai daug. Matyt, tos sąlygos nėra visoms profsąjungoms priimtinos (kiek esu informuotas, mokytojai prašo papildomai trijų šimtų milijonų eurų).
Be abejonės, labai išgyvenu dėl tokios situacijos, nes kiekvieno ministro tikslas yra, kad Lietuvos žmonės būtų kiek įmanoma laimingesni.
 
- Kaip pačius ministrus veikia situacija, kuomet kertamos galvos: sunku atlaikyti įtampą?
- Nesunku, nes ministro ir politiko darbas gali baigtis kiekvieną dieną. Mes tam esame pasiruošę. Tai nėra stabilus darbas, kiekvienas ministras ir politikas yra pasiruošęs keisti darbinę sritį.
 
- Pro langą lipančius mokytojus turbūt nedažnai išvysi? 

- Tai kelia nuostabą, nes mokytojai man visada buvo pavyzdys. Tad lipimas pro langą nėra pats geriausias būdas rodyti pavyzdį.
Tikslai turėtų būti pasiekiami diskusijų būdu, bendru sutarimu ir logiškais sprendimais. Negalima tiesiog užsispirti: jeigu nesutinkate su mano reikalavimais, tada aš streikuoju. Reikia įsiklausyti ir į argumentus, ir į pasiūlymus. Ministrų galimybės yra ribotos. Galų gale turi būti priimti protingi sprendimai, naudingi abiem pusėms.
 
- Jūsų segmente irgi yra žmonių grupė, kuri dažnokai streikuoja. Ar jau pasibaigė nuteistųjų bado akcija?
- Tokių streikų pasitaikydavo ir anksčiau. Esame turėję ir labai didelių, daug didesnių nei buvo. Dabartinė bado akcija gana trumpalaikė – badavo iki septynių šimtų kalinių ir šiuo metu badavimas yra pasibaigęs.
 
- Kaip jums sekasi tvarkytis įkalinimo įstaigose: ar kalinių puotos jau pasibaigė?
- Masiškos puotos nėra užfiksuotos. Atliekame daug patikrinimų ir vis tiek randame įstaigoje neleistinų medžiagų, bet jų kiekis iš tikrųjų mažėja. Šiokios tokios netvarkos kartais nutinka, bet labai greitai jos yra pašalinamos. Tam yra keičiamos vidaus tvarkos taisyklės, įjungiamos kitos įstaigos, organizuojami pareigūnų mokymai. Yra Norvegijos projektas, kur kalbama ne tik apie kamerų tipo patalpas, bet ir apie pareigūnų kvalifikacijos kėlimą. Šios priemonės ateityje užtikrins ir dabar užtikrina daug sklandesnį darbą su nuteistaisiais.
 
- Kaip nuteistieji sugebėdavo susiorganizuoti tokį kiekį alkoholio?
- Labai paprastai. Jie nueidavo į parduotuvę, nusipirkdavo didelės talpos tarą su tam tikrais produktais. Juos sunaudodavo, o nusipirkę vaisių ir daržovių pasigamindavo raugą. Įvedus naujas vidaus tvarkos taisykles yra ribojamos didelės talpos, vaisių ir daržovių įsigijimo kiekis, nes visa tai galima gauti maitinantis valgykloje.
 
- Ilgą laiką įkalinimo įstaigose egzistavęs skaudulys – ŽIV sergantys asmenys, kurių gydymui vis nepakakdavo lėšų. 
- Mums padėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Kartu parengėme projektą, kad vaistai infekcinėms ligoms gydyti bus kompensuojami iš PSDF biudžeto. Vyriausybė pritarė ir jis, kaip lydintis teisės aktas, keliaus į Seimą, kur, tikimės, bus priimtas. Taigi nuteistieji gaus daugiau vaistų, nes bus skiriamas geresnis finansavimas.

- Kita tema. Pranešėjo apsaugos įstatymas – ką jis gero duos?
- Kovojant su korupcija siekiame apsaugoti pranešėjus, kad jie nepatirtų neigiamų padarinių, nebūtų atleisti iš darbo, turėtų galimybę pranešti įstaigai apie korupciją ir galbūt apie tuos pranešėjus niekas nesužinotų. Taip pat pranešėjai yra ir skatinami, jeigu yra nustatoma, kad padaryta arba užkardyta didelė žala valstybei, valstybinei įstaigai. Tuomet pranešėjui už tai atlyginama.
 

- Nebijote, kad pradės dygti skundikai, kurių tikslas – pasipelnyti?
- Vis tiek žalą vertins prokurorai. Ir jeigu tai bus melagingas pranešimas, be realių nuostolių, jokio atlygio niekas ir negaus.
- Ar galės tikėtis atlygio pacientas, pranešęs apie kyšį paėmusį mediką?
- Kiekvienoje įstaigoje bus tam tikri kanalai, kuriems asmenys galės pranešti apie įstaigose vykstančią korupciją. Tada tie asmenys, kuriems bus patikėta vykdyti tokią funkciją - surinkti informaciją, žinos, ką reikia daryti: ar kreiptis į tam tikras institucijas, ar pasikalbėti su įstaigos vadovu? Bus gana plačios galimybės. Čia daugiau kalbama apie įstaigos darbuotojus. O pacientas galės kreipti, kaip ir dabar, nustatyta tvarka. Jis gali pranešti įstaigos vadovui, gali kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą arba pasitikėjimo telefonais.
 
- Iš ko bus mokamos tos kompensacijos?
- Generalinė prokuratūra turės fondą, iš jo ir mokės. Tai bus biudžeto lėšos. Bet, supraskime, kad tik tuomet, kai bus suteiktas pranešėjo statusas. Pirmiausiai ta informacija turi būti įvertinama, ar čia tikrai yra užkardinta nusikalstama veikla ir pateikta vertinga informacija, kurios dėka buvo sustabdytas nusikaltimas ir valstybė nepatyrė finansinės žalos. Tuomet bus suteiktas pranešėjo apsaugos statusas tam darbuotojui, kuris pranešė svarbią informaciją, ir svarstoma, kokią sumą jis galėtų gauti. Nebus taip, kad pranešei ir tau sumoka.


Dosjė
1997 m. studijavo ekonomiką Eseno universitete. 2004 m. įgijo Vilniaus pedagoginiame universitete ekonomikos bakalauro laipsnį. 2010 m. ten pat įgijo sociologijos magistro laipsnį.
1998–2000 m. UAB „ID-Baltic“ prekybos vadovas.
2000–2002 m. UAB „Tele 2“ prekybos ir distribucijos vadovas.
2002–2004 m. UAB „Mobilios visatos telekomunikacijos“ prekybos direktorius.
2004–2006 m. UAB „Greito maitinimo tinklas“ direktorius.
2007–2008 m. UAB „S Projektas“ direktorius.
2008–2009 m. sveikatos apsaugos ministro patarėjas.
2009–2010 m. Lietuvos Respublikos Seimo nario Gedimino Kirkilo padėjėjas.
2010–2011 m. Vilniaus miesto savivaldybės Turto departamento direktoriaus pavaduotojas.
2009-2013 m. buvo Lietuvos socialdemokratų partijos Varėnos rajono skyriaus pirmininkas
2011–2013 m. Varėnos rajono savivaldybės meras.
2011–2015 m. Varėnos rajono savivaldybės tarybos narys.
2013–2016 m. vidaus reikalų viceministras.
Nuo 2018 m. – teisingumo ministras.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

    „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

    Budinti vaistinė


    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

    „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

    razinka


    Sveika šeima


    Ar šįryt išsivalėte dantis?

    Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    G.Thunberg – pranašė savame krašte?

    Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Kaip striksi dominatriksė?
    Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

    Naujas numeris